Onderzoek naar meerwaarde fusie Heiloo en Egmond Voor alle vragen over ouderenzorg UITKIJKPOST - 18 SEPTEMBER PAGINA 4 i^tN-re I HEILO Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo wil een onderzoek laten verrichten naar de meerwaarde van een fusie tussen de gemeenten Heiloo en Egmond. Hiervoor zal aan de gemeenteraad begin oktober een kre diet vyorden gevraagd. Voordat het voorstel in de raad komt, buigt de commissie Bestuurszaken zich maandag 23 september over het voorstel van het college. De commis sievergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Een onderzoek naar de meerwaarde van fusie tussen beide gemeenten is nodig gezien de wens van Heiloo een sterke partner in de regio te zijn. Ook de uitspraak van Provinciale Staten de mogelijkheden tot nadere samen werking/samenvoeging tussen Heiloo, Egmond en Limmen te onderzoeken en het standpunt van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken wat betreft schaalvergro ting maken dat het bovengenoemde onder zoek op dit moment gewenst is. Kopstudie Ook de gemeenten Bergen en SchoorI laten een onderzoek verrichten naar de meerwaar de van een fusie tussen beide gemeenten. De beide onderzoeken zullen door hetzelfde onderzoeksbureau worden verricht. Het han teren van één methodiek en dezelfde criteria maakt het mogelijk om bovenop beide stu dies eenvoudig een kopstudie te verrichten naar de meerwaarde van een fusie tussen Bergen, Egmond en Schoorl met eventueel Heiloo. Dit is het resultaat van gesprekken tussen de vier gemeenten afgelopen maand. De gemeente Heiloo wil de inwoners van Heiloo betrekken bij de discussie over even tuele samenvoeging. Zij zal daarvoor in ieder geval veel informatie verstrekken en een dis cussiebijeenkomst organiseren op het moment dat de onderzoeksresultaten bekend zijn. Voorgeschiedenis De gemeente Heiloo is al langere tijd in gesprek met Limmen en Akersloot over samenwerking en werkt ook al samen met beide gemeenten op bijvoorbeeld het gebied van Wet voorzieningen gehandicapten. Later is de gemeente Egmond bij deze gesprekken betrokken. Reden om over samenwerking te gaan praten is het kunnen (blijven) leveren van goede dienstverlening tegen zo laag mogelijke kosten. In februari van dit jaar werden de resultaten van een onderzoek naar samenwerkingsmo gelijkheden tussen de gemeenten Heiloo, Egmond, Limmen en Akersloot gepresen teerd. Uit de discussie die tijdens een studie bijeenkomst plaats vond, werd duidelijk dat de gemeenten positief stonden tegenover samenwerking met buurgemeenten. In welk verband deze samenwerking precies plaats moest gaan vinden was toen nog niet duide lijk. Afgesproken werd, dat de gemeenten uiterlijk in september van dit jaar zich er verder over zouden uitspreken. Wel werd duidelijk dat Heiloo en Egmond in ieder geval goede samenwerkingspartners zouden kunnen zijn. De gemeente Egmond heeft in gesprekken daarna duidelijk te kennen gegeven in ieder geval met Heiloo te willen samenwerken. Naar aanleiding van discussies over de bestuurlijke organisatie in Alkmaar en de regio stelde en stelt Heiloo zich op het stand punt, dat samenwerking op uitvoerend niveau wenselijk is. Een krachtige partner aan de zuidkant van Alkmaar kan ook mee werken aan de oplossingen van problemen van Alkmaar en onze regio. De gemeente Heiloo gaf toen ook te kennen niet op voorhand een samengaan met één of meerdere buren aan de zuidkant van Alkmaar uit te sluiten. Intensieve samenwerking met vooral Egmond, eventueel in 5 a 10 jaar uitmondend in een fusie, kan een concrete invulling zijn van de wens van Heiloo een sterke partner in de regio te zijn. Bestuurlijke organisatie regio Alkmaar Eind juni besloot Provinciale Staten van Noord-Holland dat de noodzaak van een gemeentelijke herindeling in het stedelijk gebied rondom Alkmaar niet aanwezig is. Dit vonden de betreffende gemeenten ook al. Wel is het provinciale bestuur van mening dat nader te bepalen locaties in de gemeenten Heiloo, Egmond en Akersloot kunnen bijdra gen aan de versterking van de toekomstige ruimtelijke ontwikkeling Alkmaar en de regio. Vlak daarna werd bekend dat de staatssecre taris mevrouw A. van de Vondervoort van Binnenlandse Zaken dit standpunt deelt. Het Rijk dringt in het algemeen aan op herinde ling, zodat gemeenten ontstaan die het steeds groter wordende takenpakket aan kunnen en centrumgemeenten, zoals Alkmaar, de gele genheid krijgen om ruimteproblemen op te lossen. Het gaat dan om ruimteproblemen op pet terrein van wonen en werken. De staats secretaris kon zich in dit geval (afwijkend van de algemene lijn) vinden in de standpunten van Provinciale Staten en regiogemeenten, omdat alle betrokkenen overeenstemming hierover hebben en omdat een oplossing wordt geboden voor knelpunten op termijn. Oplossingen in de richting van samenwerking en schaalvergroting. Overleg Binnenkort zal de Commissaris van de Koningin overleg gaan voeren met de gemeenten - Bergen en Schoorl - Heiloo, Egmond en Limmen - Akersloot en Uitgeest over hun opvattingen en voornemens tot nadere samenwerking en of samenvoeging, die zouden kunnen bijdragen aan het verster ken van de bestuurlijke organisatie in de regio. Alkmaar De gemeente Alkmaar werkt aan een voorstel welke locaties in Heiloo, Egmond en Akersloot via grenscorrecties bij Alkmaar zou den kunnen worden gevoegd. Hierover zal bestuurlijk overleg plaatsvinden. Heiloo gaf eerder al te kennen dat de stap naar grenscorrecties te snel wordt gemaakt. Een behoorlijke analyse van de ruimtebehoef te is toch eerst nodig. Bovendien heeft Heiloo al meerdere malen duidelijk gesteld dat het niet van plan is om de natuurgebieden tussen Heiloo en Alkmaar op te offeren. Bebouwing van deze fraaie gebieden is onbe spreekbaar, zo heeft het gemeentebestuur meerdere malen te kennen gegeven. Bekendmaking vaststelling Verordening marktgelden 1996 Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekenddat bij raadsbesluit van 2 september 1996 de "Verordening marktgelden 1996" is vastgesteld. De verordening regelt de heffing en invorde ring van marktgelden. De verordening treedt in werking op de eer ste dag na die van de bekendmaking te weten 19 september 1996. De "Verordening marktgelden 1996" ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Bestuurszakenkamer 126. Een ieder kan op verzoektegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, afschriften van de vorengenoemde verordening verkrij gen. Voorbereidingsbesluit Burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een gedeel te van het perceel Oosterzijweg 120. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52). Het besluit zal it1 werking treden op donderdag 19 september 1996 Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieronder vermelde, positief bevonden uitrit-meldingen, zijn verleend: k vjfy - Arklaan 5, A. Mars - nieuw Deze melding ligt ter inzage bij de balie in de bovenhal van het gemeentehuis, Raahuisplein 1. Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling Groen en Landschap, wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de rekening betaald is en de vergunning verstrekt, wordt met de uitrit begonnen. Zie voor bezwaar maken en het aanvragen van een voorlopige voorziening bij bouwver gunningen. Extra commissievergadering Bestuurszaken Maandag 23 september a.s. vindt een extra vergadering plaats van de commissie Bestuurszaken. Op de agenda staat het voor stel inzake intentieverklaring samenwerking. In het voorstel van het college wordt ook voorgesteld een krediet ter beschikking te stellen voor het laten verrichten van onder zoek naar de meerwaarde van een fusie tus sen de gemeenten Egmond en Heiloo. Na het advies van de commissie Bestuurszaken zal het voorstel worden behandeld in de gemeenteraad van maandag 7 oktober a.s. De commissievergadering vindt plaats in het gemeentehuis en is openbaar. De vergadering begint om 20.00 uur. De stuk ken liggen ter inzage bij de receptie in het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. W.A.T. Grooteman, tel. 531 32 26 of mw. C. van Voorst, tel. 531 32 27. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nier Stichting Nederland voor de periode van 22 september tot en met 28 september 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. De raad van de gemeente Heiloo, maakt op grond van het bepaalde in artikel 26, lid 2 van de Wet gemeenschappelijke regelingen het volgende bekend. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben op 20 mei jl. goedkeuring verleend aan de wijziging van de gemeenschappelijke regeling ten behoeve van het Openbaar Lichaam Vuilverbrandingsinstallatie Alkmaar en omstreken. De goedkeuring vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 36 junc- to 39 van de Wet gemeenschappelijke rege lingen en gelet op artikel 41 van de gemeen schappelijke regeling Vuilverbrandingsinstal latie Alkmaar en omstreken. De wijziging heeft betrekking op garantstel ling van de aan de gemeenschappelijke lening deelnemende gemeenten voor geldle ningen van de N.V. Huisvuilcentrale. De gewijzigde regeling is opgenomen in de door de Wet gemeenschappelijke regeling aange wezen registers. Deze registers liggen voor een ieder kosteloos ter inzage. Aan een ieder worden op diens verzoek tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges afschriften van of uittreksels uit hetgeen in de registers is ingeschreven ter beschikking gesteld. Indien u het gemeentelijk register ex artikel 27 van de Wet gemeenschappelijke regelin gen wenst in te zien, kunt u zich op werkda gen van 9.00 tot 12.30 uur wenden tot mevrouw W.A.T. Grooteman, afdeling Bestuurszaken, kamer 126 van het gemeen tehuis. Ingevolge artikel 8:1 juncto 7:1, lid 1 sub c van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop het besluit van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van de wijziging van de gemeenschappelijke regeling is verzon den tegen dit besluit beroep instellen bij de rechtbank. Het instellen van beroep dient te geschieden door indiening van een beroepschrift bij de Arrondissementsrechtbank Haarlem, Sector Bestuursrecht, Postbus 956, 2003 RZ Haarlem. Het beroepschrift dient onder meer een omschrijving van het besluit waartegen het is gericht en de gronden van het beroep te bevatten. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 91, W.P. Burgering - plaatsen berging Kennemerstraatweg 246, T.J. Liefting - plaatsen dakkapel Laan Eindeloos 33, A.M. de Backker - plaatsen dakkapel (voor en achter) Groeneweg 24, W. Sombroek - oprichten aanleunwoning Zevenhuizerlaan 26, C.G. Sinnige - plaatsen dakkapel (voor en achter) Laan van Frans 4, C.P. Koeman - vergroten woning/plaatsen carport Tuinenhof 27, H. van Halem - oprichten woning met garage Tuinenhof 29, A.J. Dieleman - oprichten woning met garage Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.00 - 17.00 uur Telefoon 533 87 04 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de hieronder vermelde aanvraag om een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu; J. Nieuwenhuijs, Hoogelaan 1-4, 1851 PR HEILOO, voor het oprichten en in werking hebben van een loods met een koelcel t.b.v. een poeliersbedrijf en kaashandel, gelegen op het perceel Hoogelaan 1-4, 1851 PR te Heiloo. De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 19 september 1996 tot en met donderdag 17 oktober 1996 iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur als mede op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrij dagavonden van vrijdag 20 september 1996 tot en met vrijdag 11 oktober 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toe lichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Na 17 oktober 1996 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisge ving tegen het ontwerp van het besluit schrif telijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313131 Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Het Bleekveld 10 - vergroten woning Vredenoord 121 - aanbouw berging Westerweg 417 - vergroten woning Kanaalweg 12 - veranderen/vergroten woning Vennewatersweg 15 - vergroten tuincen trumcomplex De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 19 september 1996 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werk dagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Informatierubriek De grenspaal Heiloo-Alkmaar aan de Kennemerstraatweg-Heilooër Tolweg De grenspaal Heiloo-Egmond aan de Vennewatersweg De grenspaal Heiloo-Ummen aan de Ken- nemerstraatweg tegenover Motel Heiloo Verleende collectevergunning Bekendmaking Wet milieubeheer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4