Ill na De Terriërs Bebouwing natuurgebieden buiten de realiteit Verbouwing Witte Kerk voorlopig opgeschort Metershoge zonnebloem in tuin Meevallende begroting 1997 BCoembincferij 't Loo Jeugd komt meepraten over skateboardbaan Hans Dorrestijn viert alvast Oud en Nieuw Amels Makelaardij (072) 533 533 O Vos Makelaardij Nic, Ursem schilders Glasschade UfSem Decorette UfSenfl ■ERKENDE VERHUIZERS 61 e JAARGANG NO. 39 25 SEPTEMBER 1996 zaterdag 28 september Nationale Internationale verhuizingen ALKMAAR 072 512 90 45 - HEILOO 072 533 10 25 T>e euiye ecfóe uit '%ei£o& Kennemerstraatweg 129 Heiloo Jc LJ>U Drukkerij uitkijk post bv Bibliotheek opent uitleenpost Kankerbestrijding 45-jarig bestaan Reünie 14.00- tot 17.30 uur voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332606 Spektakel op de Willibrordschool Nijenburgh-wandeltocht voor herhaling vatbaar Verkoop afgeschreven materialen Heiloo - Zaandam Buslijn 166 gedeeltelijk opgeheven Enthousiast Gediplomeerd Personeel JOHN MOEN GOED GEZIEN CEES HACHMANG LOODGIETERS KvlO^fl VERHUIZINGEN EMMASTRAAT 93 1814 DN ALKMAAR NVM Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB,Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 - Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Een gedegen analyse van de ruimtebehoefte is gewenst, het bebouwen van natuurgebieden staat buiten de realiteit, als sterke partner in de regio eventueel samen met de ge meente Egmond alternatieven bieden, én het voortzetten van constructief overleg, dat is een eerste reactie van de gemeente Heiloo op de notitie 'Ont wikkeling Alkmaar en de regio, onder bouwing ruimtebehoefte' van de gemeente Alkmaar. De gemeente Heiloo beschouwt de vorige week woensdag gepresenteerde notitie van de gemeente Alkmaar als een eerste voorzet voor overleg met de provincie en de buurgemeenten. De gemeente wil nu eerst overleggen met het gemeentebestuur van Alkmaar, voordat zij een definitief standpunt inneemt. In de lijn van eerder ingenomen stand punten, is de gemeente Heiloo van mening dat de locatiekeüze voor wo ningbouw door de gemeente Alkmaar niet strookt met de keuze van Heiloo om natuurgebieden buiten beschou wing te laten. Bebouwing van grond die in beheer en eigendom is van de Vereniging Natuurmonumenten staat voor Heiloo buiten de realiteit. Van de woningbouwprögnose van de gemeente Alkmaar heeft Heiloo nog geen kennis genomen. Daar waar Alk maar rekent op de bouw van woningen voor de regio, wijst de gemeente Heiloo op een eerder ingenomen standpunt. Door de gemeente Heiloo is namelijk steeds aangegeven alternatieven te wil len zoeken op eigen grondgebied, even tueel samen met de gemeente Egmond. Bedrijfsterrein De keuze van Alkmaar voor een locatie voor bedrijfsterrein overschrijdt de westelijke zijde van de Boekeler- meerweg. De Boekelermeerweg was eerder al door de gemeente Heiloo als harde grens aangegeven. Verder zuid waarts is de aanslag op het landschap fors, aldus de gemeente Heiloo. De behoefte van Alkmaar aan bedrijf sterrein en mogelijke locaties is nog onderwerp van gesprek tussen de por tefeuillehouders Economische Zaken van de HAL-gemeenten (Heerhugo- waard, Alkmaar, en Langedijk) en Heiloo. In die zin vindt Heiloo het voorstel van Alkmaar nogal voorbarig. Bovendien gaat Alkmaar uit van een maximale groei van de economie en daarmee behoefte aan bedrijfsterrei nen. Of deze groei ook reëel is, is nog maar de vraag, aldus de gemeente Heiloo. De gemeente Alkmaar veron derstelt namelijk 25 jaar zeer mooi 'economisch weer'. Dat dit niet reëel is, blijkt uit cijfers van het Ministerie van Economische Za ken, het Nederlands Economisch Instituut (NEI) en Buck Consultance, die een andere rekenmethode hanteer den. Defce prognose komt veel lager uit dan die van de gemeente Alkmaar. Er is dus sprake van een fors verschil, waarover de portefeuillehouders Eco nomische Zaken zich nog. moeten bui gen. De gepresenteerde notitie van de gemeente Alkmaar vormt voor de gemeente Heiloo een eerste voorzet voor nader overleg. De gemeente Heiloo wacht een uitnodiging van Alkmaar af en zal'dan nogmaals aange ven zonodig alternatieven te willen bie den en mee te willen denken over oplossingen, in het belang van de regio. HEILOO - De interne verbouwing van de Witte Kerk, die in september van start zou gaan, is nog even uitgesteld. De kerkvoogdij wil de bouwplannen nog eens kritisch bekijken. Een van de redenen daarvoor is dat de lokale monumentencommissie nog een aantal bezwaren heeft. Deze commissie moet advies uitbrengen aan burgemeester en wethouders. De Bouw- en Restauratie Commissie- van de Hervormde Kerk en de Pro vinciale Kerkvoogdij Commissie heb ben inmiddels al wel toestemming ver leend. De verbouwing van de Witte Kerk is nodig omdat de kerk meer en meer gebruikt wordt voor culturele activitei ten. In de eerste fase van de verbou wing zouden de consistoriekamer en de garderobe aan de beurt komen. Daarna staat een grote opknapbeurt voor de muren, zowel aan de binnen- als aan de buitenkant, op het programma. Als laatste worden dan het liturgisch cen trum en de vloer aangepakt. Zoals gezegd wordt het door de ver bouwing mogelijk de Witte Kerk voor meer doeleinden te gebruiken. Maar volgens kerkvoogd Van der Ploeg is een commercieel gebruik, zoals op het moment met de Grote Kek in Alkmaar gebeurt, uitgesloten. „Wij, de kerk voogden, vinden dat het gebruik van de Witte Kerk in overeenstemming moet zijn met de waarde van het gebouw. Het is en blijft een Godshuis. Wij vin den dat culturele evenementen, zoals muziek, een lezing of een expositie, er wel in passen. Maar een autoshow of een trouwbeurs? Dat zal hier niet gebeuren," zegt hij stellig. Binnenkort wordt de Stichting Monument Witte Kerk opgericht met het doel een geldwervingscommissie te formeren, die de benodigde gelden voor de verbouwing bijeen moet bren gen. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Ëgmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. HElLOO - Uit een zonnebloemzaddje uit de voerbak van het konijn is een zonnebloem gegroeid van maar liefst 3,75 meter achter in de tuin bij Sandra en Frank Wokke. HEILOO - Op woensdag 2 oktober (het begin van de Kinderboekenweek) wordt in Ypestein, In het wijkgebouw Ypsalon, de uitleenpost van de biblio theek Heiloo geopend. Deze opening - alleen voor genodigden - zal om 13.30 uur plaatsvinden, door de wethouders J. Wuijster-Schuddeboom en R. Bos. Aansluitend zal de uitleenpost om 14.00 uur haar poorten openen. De uit leenpost is iedere woensdagmiddag geopend van 14.00 tot 16.30 uur. Daaraan voorafgaand wordt er een half uurtje voorgelezen. De uitleenpost is bedoeld voor kinderen tot 12 jaar. Voor hen staan bij elkaar zo'n 1000 leesboe ken, informatieve boeken, prentenboe ken, stripboeken, jeugdvideo's en jeugdcd's klaar. De wens van een uitleenpost in deze nieuwe wijk leefde al heel lang bij de bibliotheek. De wijk Ypestein ligt ver houdingsgewijs ver van de bibliotheek vestiging. Daarbij komt de natuurlijke barière van de Kennemerstraatweg en het feit dat in deze wijk verhoudingsge wijs veel kinderen wonen. Aangezien het voor kinderen heel belangrijk is dat ze zo jong mogelijk met boeken in aan raking komen, is de bibliotheek zeer verheugd met de' opening van deze nieuwe uitleenpost. Daarmee wordt de drempel naar de bibliotheek sterk ver laagd voor de jongsten in de wijk Ypestein. HEILOO - De collecte van de kanker bestrijding heeft dit jaar in Heiloo f 19265,50 opgeleverd. De kankerbestrij ding bedankt alle gevers en collectan ten daarvoor. Wie de collectant gemist heeft, kan zijn gift alsnog storten op rekening 1205.08.109 van de Rabobank Heiloo, ten name van Mevrouw Hendriks, secretaris Nederlandse Kankerbestrij ding te Heiloo. HEILOO - De begroting 1997 van de gemeente Heiloo kent een behoorlijke meevaller in de vorm van een over schot van ongeveer 1,7 miljoen gulden. Het college van burgemeester en wet houders wil deze meevaller ten goede laten komen aan een lastenverlichting voor de inwoners van Heiloo. Daarnaast wil het college een aantal eerder vastgestelde ombuigingen ver minderen. De concept-begroting 1997 wordt in oktober voor advies voorgelegd aan de commissies en maandag 4 november ter behandeling in de gemeenteraad. De meevallers zijn structureel en inci denteel van aard. Zo vallen onder meer de inkomsten van het rijk 135.000 gul den mee, leveren beleggingen, het lage rentepeil en de rentetoerekening aan het grondbedrijf ten opzichte van vorig jaar een voordeel van 400.000 gulden op en is een aantal investeringen iets later uitgevoerd dan gepland. Dit levert een voordeel van 240.000 gulden op. Nu de Wet voorzieningen gehandicap ten qua beleidsontwikkeling en qua uit gaven volledig op niveau zit en er bovendien een reserve is opgebouwd van bijna 1,5 miljoen om eventuele tegenvallers op te vangen, laat deze post ook een meevaller van 500.000 gulden zien. De gemeente kan met minder geld toe dan was voorzien. Lastenverlichting Het college wil het begrotingsover schot voor een deel ten goede laten komen aan lastenverlichting voor de burgers. Zo wil het college de onroe rende zaakbelasting in 1997 alleen maar trendmatig met 1 procent verho gen in plaats van met het voorgestelde 3,75 procent in de eerder vastgestelde Meerjarenbeleidsbegroting. Verder wil het college de afvalstoffenheffing met 20 gulden per aansluiting verlagen en de rioolrechten niet met de eerder voorgestelde 40 gulden, maar slechts met 20 gulden verhogen. Het begrotingsoverschot kan in de ogen van het college ook leiden tot minder ombuigingen dan eerder zijn vastgesteld in de Kerntakennota. Zo wordt de raad voorgesteld de biblio theek in 1997 12.000 gulden minder te laten bezuinigen. Ook het gecoördi neerd ouderenwerk kan volgend jaar 9.000 gulden minder bezuinigen. Verder kunnen de bezuinigingen in de sociale vernieuwing met 9.000 gulden worden verminderd. Het college denkt een bedrag van ruim 2 ton nodig te hebben voor herbezet ting als gevolg van het invoeren van de 36-urige werkweek. Voor tijdelijk per soneel wil het college meer geld (40.000 gulden) opnemen in de begroting. Het restant-overschot van ruim een miljoen gulden wordt voorlopig in de reserve' heroverweging gestort. Dankzij het begrotingsoverschot kan het gemeentebestuur de pijn voor de komende jaren als gevolg van de ombuigingen verzachten. Bij het behandelen van de Voorjaarsnota (1997) wil het college dit verder bespre ken. Uitgaven De begroting voor 1997 omvat in totaal ruim 48 miljoen gulden aan uitgaven en inkomsten. Het grootste deel van de uitgaven wordt besteed aan min of meer wettelijke taken. Zo is in de begroting voor openbare orde en vei ligheid een bedrag van 1 miljoen gul den opgenomen, voor onderhoud van wegen en straten 3,5 miljoen gulden, voor onderwijs 6 miljoen gulden en voor sociale voorzieningen 12 miljoen gulden. Voor volksgezondheid, riole ring, reiniging en milieu is 8 miljoen gulden uitgetrokken, voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting staat een bedrag van 2,5 miljoen gulden in de begroting opgenomen. Daarnaast wordt voor cultuur, recreatie en groen 9 miljoen gulden uitgetrokken. De ove rige uitgaven zijn die voor burgerzaken en algemeen bestuur. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Op donderdag 26 septem ber om 16.00 uur vindt een openbaar jeugddebat plaats in de raadszaal van het gemeentehuis over de aan te leggen skateboardbaan. Belangstellenden zijn hierbij van harte welkom. Vertegenwoordigers van alle basisscho len en hett PCC zullen aan dit debat deelnemen. Voorzitter is burgemeester N. Schoof. Het debat moet leiden tot een advies aan het college van burge meester en wethouders over de plaats en uitwerking van de skateboardbaan. De gemeente heeft de randvoorwaar den aangegeven waarbinnen het debat gevoerd kan worden. De skateboard baan moet komen op een bestaande asfalt-ondergrond (bijvoorbeeld bij parkeervoorzieningen, recreatie) en er moet rekening worden gehouden met geluidsoverlast die veroorzaakt kan worden voor omwonenden en met de sociale veiligheid. Ook moet rekening gehouden worden met de geuite voor keur van skateboardbaan en onder grond van de briefschrijvers. Het totale beschikbare budget bedraagt f 40.000,-. Het gebruik van de skateboardbaan is op eigen risico. Mogelijke lokaties Er zijn zes mogelijke lokaties aangeven waaruit een keuze kan worden gemaakt: het parkeerterrein bij het evenemententerrein, in het verlengde van het recent aangelegde parkeerter rein het Vennewater, het parkeerter rein bij de Belieslaan, het parkeerter rein/weg Zeeweg-noord, het parkeer terrein Zeeweg/zuid, het parkeerter rein het Malevoort/Het Zevenhuizen. De deelnemers aan het jeugddebat is gevraagd onderzoek te doen naar de voor- en nadelen van de diverse loka ties en daarbij rekening te houden met de gestelde randvoorwaarden. Ook is gevraagd overleg te plegen met de ach terban. HEILOO - Vrijdag 27 september wordt om 17.00 uur op de Willibrordschool het tweejaarlijks terugkerende spekta kelstuk opgevoerd. Alle kinderen spe len een rol in een soort musical op het schoolplein. Om het plein verzamelen zich dan honderden toeschouwers. Dit jaar zijn hiervoor toegangskaarten ver eist, waarvan de opbrengst ten bate is van Pater Borst in Chili. De kaarten waren al in een mum van tijd uitver kocht. Het stuk heet 'De B'kmakeries zijn los' en is bedacht door mevrouw Eef Droomer. Het idee is verder uitgewerkt door de leerkrachten. De muziek is ver zorgd door Joke Cortie. Aansluitend op dit grote theaterstuk is vanaf 18.30 uur een leuke fancy fair. Iedereen is daarbij van harte welkom. Kinderen en volwassenen kunnen zich vermaken met allerlei originele spellen, zoals ringsteken, negerzoenwerpen en ballen gooien op leerkrachten. En natuurlijk is er een springkussen. Er zijn ontzettend veel prijzen te winnen bij het rad van avontuur, waaronder twee splinternieuwe fietsen en een prachtige radio. Er wordt een nieuw Ajax shirt geveild en u kunt een volle winkelwagen met boodschappen win nen. De fancy fair is mogelijk gemaakt door de medewerking van vele spon sors. De volledige opbrengst van het spekta kelstuk en van de fancy fair komt ten goede aan Pater Borst. Pater Borst is werkzaam in Chili en wil graag voor de kinderen een huis bouwen> waar de kinderen kunnen worden opgevangen. In de arme buurten hebben de kinde ren weinig ruimte en vermaak. Door ze de ruimte te bieden wordt de jeugd let terlijk en figuurlijk van de straat gehou den. HEILOO - De Nijenburgh-wandel tocht, die door de Plaatselijke Wandel commissie voor de tweede maal tijdens het afgelopen weekend werd gehou den, is een groot succes geworden. Ondanks de wisselende weersomstan digheden kwamen er ruim 600 wande laars naar Heiloo. Vele complimenten mocht de organisa tie in ontvangst nemen over het uitge zette parcours. De verschillende routes liepen door de groenstrook rondom Heiloo en over het landgoed Nijen- burgh. De langere afstanden liepen richting Egmond-Binnen en door het duingebied. In het start- en finishgebouw, de St. Radboudschool, is door vele medewer kers bergen werk verzet om het de wandelaars zo goed mogelijk naar de zin te maken. Ook het natje en droogje was daar uitstekend verzorgd. Dat bleek wel uit de vele leuke reacties van de deelnemers. De Plaatselijke Wandelcommissie kan met zeer veel voldoening terugkijken op deze wandeltocht. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek houdt op vrijdag 27 sep tember weer een verkoop van afge schreven materialen. Naast boeken worden ook cd's, tijdschriften en video's verkocht. De verkoop van materialen uit de jeugdafdeling vindt plaats van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur voor materialen voor volwassenen in de hal van de bibliotheek. De prijzen zijn voor jeugdboeken f 1,50, voor volwassen boeken f 3,00, voor video's f 3,00 en voor compact dis c's f 5,00. HEILOO - 3Vie op 28 september het spannende Moordscenario van de Hollandse Comedie heeft overleefd, kan op donderdag 3 oktober al Oud en Nieuw vieren met Hans Dorrestijn in de Beun. Dorrestijn is schrijver, cabaretier, zan ger, maar bovenal tekstdichter. De laat ste jaren is hij voornamelijk in het theater te bewonderen geweekt. Zijn laatste programma 'Gesmolten Ijsbe ren' trok volle zalen. Daarna is het een tijdje stil geweest rond Dorrestijn. Na deze periode van bezinning is hij nu te zien met een nieuw programma, waarin alle hoogte en diepe dieptepunten uit de afgelopen jaren de revue passeren. Bovendien zijn ook enkele nieuwe nummers te horen. Het ergste wordt gevreesd: een feest avond met Dorrestijn is anders. Het is leuk, om te lachen, maar toch zijn daar die lichte gevoelens van twijfel. De Dorrestijn-kenners zullen bevreemd kijken bij al dat onbekommerde uit pakken met de beste nummers, klopt dat wel? Dorrestijn die de jaarwisseling bejubelt en kerst en pasen bezingt... Een spetterende avond? In ieder geval is er zacht geknetter te horen, alsof een kaars een tak van de denneboom in brand heeft gezet. Kaarten voor de voorstelling 'Dorre stijn viert Oud en' Nieuw' zijn verkrijg baar bij de kassa van De Beun, geo pend van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en tevens op de dag van de voorstelling tot één uur voor aanvang. De Oudejaarsavond" met dorrestijn begint om 20.15 uur. Kaarten kosten f 25,-, houders van CJP en 65 plussers betalen f 22,50. Oud en Nieuw vieren met Hans Dorrestijn. Komt er dan toch een skateboard baan? HEILOO/ALKMAAR - Sinds 17 sep- tember is de dienstregeling van buslijn 166, die van Alkmaar over Heiloo naar Egmond aan Zee rijdt, drastisch inge krompen. Lijn 166 rijdt overdag een maal per uur. De laatste rit gaat om 17.45 uur vanaf station Alkmaar. Volgens de NZH is deze maatregel nodig vanwege bezuinigingen. „Lijn 166 is relatief slecht bezet. Het kwam geregeld voor dat er 's avonds maar een of twee mensen in de bus zaten. Dat was niet langer rendabel," aldus woordvoerder Peter Kors van de NZH. De busmaatschappij is zich er wel van bewust dat door deze maatregel een aantal mensen gedupeerd is. „We had den liever gezien dat er na zessen nog een bus ging, maar dat was niet haal baar. We proberen dat in de nieuwe dienstregeling van volgend jaar wel te realiseren, dus we gaan ervan uit dat deze situatie tijdelijk is." Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1