Jeugd Heiloo krijgt skate-baan maar moet wel zelf meebetalen Beren, beren, beren! op de planken van De Beun de Boscrossers Eerste winterconcert in de Witte Kerk üfeTtyle ZONDAG as. EXTRA OPEN Mascotte /Mode Veelzijdig programma op Buk podium na peekSr"^ BCoembinderij 't Loo O fej Vos Makelaardij Amels Makelaardij 1 vJ[ juwelier VAN 12.00 TOT 17.00 UUR De Allerbeste Service Nic, Ursem schilders Glasschade Ur$6iïl Decorette Ursem (072) 533 533 0 Drukkerij uitkijkpost bv 2 OKTOBER 1996 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN 61e JAARGANG NO. 40 Promotie zondag 6 oktober Opbrengst collecte Prinses Beatrix Fonds Geslaagd Gevonden voorwerpen bbAbbs In deze Uitkijkpost alvast een voorproefje op pagma 7 van: •6-'O* De Uitkijkpost I presenteert... (T LifeStyle Zondag 6 oktober van 12.00 tot 17.00 uur favhe leubA Stationsweg 85-Heiloo voor al uw bloemwerk, tel. 072 - 5332&0& SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 JOHN MOEN GOED GEZIEN VAN DER BORDEN NK fi'etscrossen Het Vennewater start: n.oo uur Ledenvergadering ANBO CEES HACHMANG LOODGIETERS Kennemerstraatweg 129 Heiloo Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) ti -'-'-V.v.v. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. "F* vXvrvIv.:.: v.v. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De jeugd bijeen in de raadszaal voor het debat over de skatebaan. (foto EWD) HEILOO - De Heilooër schooljeugd krijgt een eigen skate-baan. De baan komt bij het evenemententerrein aan de Omloop. Voor de aanleg is door de gemeente een bedrag van 40.000 gul den uitgetrokken. Willen de kinderen alle voorgestelde skate-voorzieningen op de baan (piramide, bank, boardslide en quarterpipe), dan zullen ze zelf nog een bedrag van rond de 6.000 gulden bij elkaar moeten brengen. Afgelopen donderdagmiddag werden negentien kinderen van de basisscho len en het PCC op het gemeentehuis ontvangen door burgemeester Schoof en de wethouders. Zij mochten in een debat, dat gevoerd werd in de raads zaal, hun stem laten horen. Om goed met elkaar van gedachten te wisselen was hen van tevoren gevraagd zich te buigen over zes mogelijke loca ties voor de skate-baan, te weten de parkeerterreinen bij het evenementen terrein, het Vennewater, de Belieslaan, Zeeweg-noord, Zeeeweg-zuid en Male- voort Zevenhuizen. Bij deze locaties moesten zij bekijken of er een bestaande asfaltgrond was, of een baan op die plek geluidsoverlast voor omwonenden zou geven en of er sociale controle mogelijk zou zijn. Ook werd hen gevraagd overleg te plegen met hun 'achterban'. De kinderen hadden zich goed voorbe reid. zo bleek donderdagmiddag. Velen hadden met hun klas de voor- en nade len bekeken. Zo vielen de locaties Zeeweg-noord en -zuid al snel af omdat daar geen sociale controle is. De locatie Malevoort/Zevenhuizen leek het best bereikbaar voor de kinderen uit Ype- stein. De meeste stemmen gingen echter op voor het evenemententerrein én het parkeerterrein bij de Belieslaan, waar op een stemming uitkomst moest bren gen. Met twaalf tegen negen kozen de kinderen voor het parkeerterrein bij het evenemententerrein aan de Om loop. Op dit punt mengde wethouder R. Bos zich in de discussie. Hij vroeg zich af wat een dergelijke stemming eigenlijk waard was. Wethouder J. Wuijster- Schudeboom was hierover echter zeer beslist: „Als je ze laat meepraten, moet je ook naar ze luisteren." Besloten werd dat de stemming als 'zwaarwe gend advies' aan het college zou gel den, waarop de gemeenteraad het wijze woord zal moeten spreken. Drie kleuren melk Gelachen werd er ook in de raadszaal. Deelnemer Wouter vond het niet nodig om zijn achterban te raadplegen, hij zat er gewoon voor zichzelf, hetgeen Schoof politiek vertaalde met de opmerking 'een eenmansfractie zon der achterban'. Vincent had vooral diepgaand onder zoek verricht naar de kosten van de voorzieningen. Aan de prijzen die de gemeente had opgegeven twijfelde hij dan ook zichtbaar. De lachers waren ook op de hand van een jongetje dat op de boerderij in de buurt van de Belieslaan woonde. Met een skate-baan in de buurt zouden de koeien drie kleuren melk gaan geven, zo vreesde hij-. Even later stemde hij toch voor de bewuste locatie, waarop een oplettende medeleerling zich oprecht verbaasde over deze omme zwaai. „Dat is politiek," verzuchtten de toehoorders. Na het besluit over de locatie bracht burgemeester N. Schoof de kinderen in herinnering dat de ondergrond hier wel geëgaliseerd moet worden, hetgeen een flinke hap uit het budget zou nemen. Dat betekent dat er niet voldoende overblijft om alle gevraagde voorzie ningen aan.te leggen. Menno vond dat in de keuze wel rekening gehouden moet worden met iedereen, dus inliners en skaters. De piramide en boardslide zijn er voor allebei, de bank is vooral in trek bij skaters en op de quarterpipe leven de inliners zich uit. Burgemeester Schoof opperde het idee om samen de benodigde centen bijeen te brengen, met in zijn achterhoofd waarschijnlijk de gedachte dat wie meebetaalt ook zuinig om zal springen met de voorzieningen. De kinderen leken er wel wat voor te voelen en al snel regende het ideeën. Volgens Bram moest een inzameling wel lukken: „Als er een skate-baan is, heeft niemand meer last van ons. Er zijn vast mensen genoeg te vinden die geld willen geven." Een actiegroepje werd geformeerd en met een 'de baan komt er' besloot bur gemeester Schoof de vergadering. HEILOO - Onze oud-plaatsgenote drs. Zuzana Diamant, arts, hoopt op 9 okto ber haar proefschift Experimental Interventions in Leukotriene- and Allergen-Induced Airway Responses in Asthma In Vivo te verdedigen aan de Faculteit Geneeskunde van de Rijksuniversiteit te Leiden om de graad van doctor te verkrijgen. HEILOO - 'Beren, beren, beren!' is een kinderopera. Voor alle duidelijk heid: bedoeld wordt dus een opera, met een echte ouverture, gevolgd door solo's, duetten en recitatieven zoals in de traditionele opera. En het gaat ook over kinderen, de allerkleinste zelfs. En toch een heuse opera? Ja! Vandenbulck wil kinderen eens iets anders voor zet ten dan de gebruikelijke kinderdeun tjes. In '95, tijdens Theaterfestival Boule vard in 's-Hertogenbosch, bracht deze groep 'Beren, beren, beren!' als een experiment. De eerste dagen telkens één van de drie deeltjes waaruit deze opera bestaat, de laatste dagen alle drie de delen aaneengesloten. Veel kinde ren kwamen dagen achtereen terug om het vervolg te zien of zaten ademloos drie kwartier naar de totale opera te kijken. Nog steeds krijgt de groep bestellingen binnen voor het cassette bandje van 'Beren, beren, beren!. Wat het geheime recept van dit alles is? Een tipje van de sluier kan worden opgelicht. Hannie van Veldhoven heeft bij ieder woord de tonen gezocht die het woord weergeven. Zo kabbelt, het woord 'kabbelen' en springt het woord 'sprong'. Gerard Luijkenaar koos voor de regievorm waarin eenvoud en het stimuleren van de fantasie voorop staan. Vandenbulck speelt Beren, beren, beren! op zaterdag 5 oktober. De voor stelling begint om 14.30 uur en is bedoeld voor kinderen van drie tot en met acht jaar. De entree is f 10,-. Kaarten zijn te koop bij de kassa van De Beun, van maandag tot en met vrij dag tussen 13.30 en 17.00 uur. HEILOO - De collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft dit jaar in Heiloo f 12.002,50 opgebracht. Het fonds is blij met dit resultaat en dankt de collectanten voor hun inzet en de gevers voor hun bijdragen. Hebt u de collectant gemist en wilt u alsnog een gift doen? Dan kunt u uw bijdrage stor ten op giro 969 van het Prinses Beatrix Fonds in Den Haag. HEILOO - Onze oud-plaatsgenote Georgette Hink is op 23 september aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Universiteit van Amsterdam afge- studeerd-als meester in de Rechten. HElLOO - De volgende voorwerpen werden bij het bureau als gevonden aangemeld: diverse sleutels, twee lees brillen, een blauwe rugzak, een wit sport T- shirt. Hypotheek Select Bolten Verf Wand Klaasse Bouw/Keuken/Natuursteen *Chinees-Thais-lndisch Restaurant Woo-Ping HEILOO - Aanstaande zondag begint om 15.00 uur het Reicha Quintet uit Utrecht in de Witte Kerk het eerste concert in de winterserie. Het tweede werk op het programma is een compositie van de Tsjech Antonin Reicha, naar wie het ensemble bij de oprichting in 1969 werd genoemd. Verder is er muziek te beluisteren van Joseph Haydn, Darius Milhaud en Max Laurischkus. Laatstgenoemde legt met zijn 'Aus Litauen' muzikaal getuigenis af van zijn herkomst. In tegenstelling tot zijn Franse tijdgenoot Milhaud was hem geen lang leven beschoren; hij was 53 jaar toen hij in 1929 overleed. Het inmiddels internationaal vermaar de Reicha Quintet bestaat uit Esther de Graaf (fluit), Jan Jimkes (hobo), Willem van de Laar (klarinet), Jaap van der Vliet (hoorn) en Jan Berend Kan (fagot). Elk stuk zal door één van de musici worden ingeleid. De toegangsprijs bedraagt f 12,50. Voor 65-plussers, CJP-houders en kinderen tot en met 12 jaar is de toegang f 10,-. presentatie van de unieke horloge collectie van trv Voor de deur hebben wij de spectaculaire MARCOS LM 500 RACEWAGEN geparkeerd. De koffie staat klaar. Stationsweg 85a - 1851 LJ Heiloo - tel. 072 533 57 30 De zomer is voorbij, de herfst -met bijbehorend weer- staat voor de deur en dat betekent weer een extra bijlage bij de Uitkijkpost. Dit keer gevuld met de allerlaatste nieuwtjes op het gebied van mode, wonen, tuinieren en lekker eten. We signaleerden veel nieuwe trends op mode- en woongebied en we namen een kijkje in de keuken van een aantal restaurants in de regio. We wensen u veel lees- en kijkplezier toe met deze uitge breide LifeStyle. O- Co Het Reicha Kwintet. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 MAK23.A>ftOti VeHZÖteRllMQEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS <fr TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Volgende week woensdag, 9 oktober, is er een bijzondere ledenver gadering van de ANBO. De bijeen komst begint om 14.00 uur in 't Trefpunt aan de Westerweg. Op de agenda staat de bespreking van beleidsvoorstellen. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. NVM HEILOO - In dit seizoen, waarin BukBuk haar 28-jarig bestaan viert, staat er een bijzonder veelzijdig pro gramma op de agenda. In die 28 jaar groeide de Buk van een klein café op de zolder van het voormalige Bruno- gebouw uit tot een podium met lande lijke uitstraling. Dit wordt gevierd met, hoe kan het ook anders, optredens van een aantal toppers. Onlangs is met een optreden van de formatie Van Dik Hout het seizoen in jongerencentrum BukBuk geopend. Een klein voorproefje nog maar van wat de bezoekers de rest van het sei zoen te wachten staat. Niet alleen op muziekgebied is het beste wat Neder land te bieden heeft door BukBuk gecontracteerd, ook de theateravonden zien er veelbelovend uit. Behalve het bijzondere programma dit weekend valt er verderop in dit seizoen nog heel wat te beleven. 'Niet Uit Het Raam' is de naam van het cabaret-trio dat vrijdag 15 november op het podium aan de Pastoor van Muijenweg staat. Het programma Luisteren brengt geen cabaret pur sang maar alleen datgene waarbij het voor de cabaretbezoekers meestal tijd wordt om verveeld het programmafoldertje door te bladeren of te gaan gapen: de liedjes. Dat zijn vaak ellenlange balla des op de piano waarbij de artiest, met de spotlights gedoofd, per se moet bewijzen dat hij ook echt wel heel gevoelig kan zijn, na al die harde grap pen. Niets van dit bij 'Niet Uit Het Raam', dat persoonlijk garant staat voor het extreem hoge entertainment- gehalte van Luisteren. Voorts wordt er driemaal ruimte vrijge maakt voor het experiment met het programma Muziek en Moderne Dans. Bij deze door de provincie gesubsi dieerde projecten worden optredens van topbands gekoppeld aan uitvoerin gen van professionele dansers en dan seressen. Op 20 december neemt de industriële formatie Nerve samen met danser Feri De Geus de eerste uitvoering voor haar rekening. Op 24 januari is daar Ulanbator met Tatiana De La Fuente en als klap op de vuurpijl treedt op 28 mei de Haarlemse funkformatie Gotcha! op met Suzy Blok. Voor de mensen die 'normaal' willen dansen, heeft de BukBuk een aantal vaste dansavonden ingesteld waarbij de electronische muziek centraal staat. Een indeling hiervan vond plaats aan de hand van het aantal beats per minuut. Dansliefhebbers die het aantal beats per minuut liever niet boven de hon derd uit zien komen, kunnen terecht op de Clubscene avonden waar funky- mellow en clubhouse de boventoon Skik op de planken van de Buk. voeren. Mensen die echt een keer - in Buktermen - 'helemaal te snel' willen gaart, zijn van harte welkom om met snelheden van minimaal 200 beats per minuut hun schoenzolen te laten repa reren in de Hakkuh-Bar. Onversneden gabber-house valt hier de bezoekers ten deel. De eerste aflevering van dit festijn mocht zich trouwens verheugen in een grote belangstelling. Bestbewaard geheim BukBuk zou haar naam als kernpodi um niet waardig zijn als ze niet een aan tal live-acts van grote klasse in huis zou hebben gehaald. Om te beginnen staat 25 oktober Rowen Hèze op de plan ken. De feestvierders werden altijd omschreven als het bestbewaarde ge heim van Limburg. Dat dit inmiddels een publiek geheim is, mag bekend worden verondersteld. Als de bezoekers aan deze Limbo's hun hart hebben verpand worden ze een week later in de gelegenheid gesteld dat hart weer op te halen bij de Pilgrims. Reniet Vrieze cum suis heeft met zijn schitterende rauwe stem Nederland een nieuwe definitie van rock gegeven. Twee weken later is het wéér feesten. Ditmaal onder leiding van Pigmeat. Dit duo weet met minimale middelen als een gitaar en een eenvoudige stok waarop met spijkers rinkelende bier dopjes zijn vastgepind het maximale effect te bewerkstelligen, namelijk dat iedereen geheid met de voetjes van de vloer gaat. Een week later gaat wederom het dak eraf als de nu reeds legendarische Treble Spankers het publiek komt ver wennen met een heerlijke mix van The Shadows, surf en easy tunes. Op 7 december, wanneer de Goed heiligman alweer per stoomboot is afgereist naar Spanje, spelen de Limburgse Heideroosjes de zaal plat met hun Limbo-punk van het kaliber NoFX en Greenday. Op 21 december tenslotte staat Neerlands beste metalband Gorefest in Heiloo op de bühne. Gorefest, de abso lute favoriet onder de BukBuk mede werkers, laat op haar cd's een ontwik keling horen die aanvangt bij rechttoe- rechtaan deathmetal en op de laatste plaat resulteert in een geheel eigen sound met invloeden uit de metal en seventies rock zoals Thin Lizzy. Gorefest staat bekend om de geluid technici, keer op keer voor een perfec te sound zorgen. Voor alle genoemde concerten is de voorverkoop reeds gestart. Kaarten zijn te koop bij Centerdisc aan het Slimpad en natuurlijk bij de BukBuk. BukBuk is op donderdag, vrijdag en zaterdag geopend vanaf 21.00 uur en op zondag vanaf 15.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1