In goed overleg v\^NTf HEILOO Voor alle vragen over ouderenzorg Bekendmaking Presentatie Heiloo Wereldwijd in 't Loo Nieuwe expositie in gemeentehuis Afsluiting Nieuwe Plantagie Bestemmingsplan 'Centrumgebied 't Loo' PAGINA 4 UITKIJKPOST - 2 OKTOBER G> I ctNTf M HEILOO Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Rondetafelconferentie over overleg met ouderen Bij ouderenorganisaties leeft al langer de wens om tot gestructureerd overleg te komen met de gemeente. Daarom organiseert de gemeente op dinsdag 8 oktober a.s. een ron detafelconferentie. Het thema luidt: 'Overleg tussen gemeente en oudereneen inventari satie van wensen en behoeften over de vorm waarin dit overleg moet gaan plaatsvinden'. De bijeenkomst vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis (oude ingang) en begint om 20.00 uur. U bent van harte uitge nodigd deel te nemen aan de discussie. Een onafhankelijke gespreksleider, de heer Veen in gs van de Stichting IMCO (Instituut voor ondersteuning van Maatschappelijke en Culturele Ontwikkelingen) Noord-Holland leidt de discussie tussen leden van de commissie Welzijn en Burgerij en de (ouderen-)organisa- ties. De portefeuillehouder Ouderenbeleid, mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom is hierbij aanwezig. Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op 7 oktober 1996 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tij dens de avondopenstelling, wordt u ver zocht voorafgaand aan deze avond con tact met hen op te nemen. Op zaterdag 5 oktober a.s. wordt door ver schillende organisaties de oprichting van Heiloo Wereldwijd, Platform voor internationa le samenwerking gevierd in Winkelhof 't Loo. De gemeente Heiloo vindt deze samenwer king tussen verschillende Heilooër organisa ties een aanwinst voor Heiloo en ondersteunt dit initiatief van harte. Het geeft eenheid en kracht in Heiloo, waardoor internationaal meer bereikt kan worden. Heiloo Wereldwijd wordt professioneel ondersteund door het COS (Centrum voor internationale Samenwerking) Noord-Holland Noord. De organisaties die meewerken aan de pre sentatie van Heiloo Wereldwijd zijn de Wereldwinkel Heiloo, Gered Gereedschap HeilooIAlkmaar, Stedenband Heiloo - Schwietochlowice, Stichting Sarana (kinder hulp Sri Lanka), Stichting "Een Hart voor Polen" Heiloo, Werkgroep Kerk en Samenleving, Werkgroep ZWO Gereformeerde Kerk Heiloo en Interkerkelijk Vredesberaad. Het programma luidt: 09.00 uur: Opening informatiemarkt 10.30 uur: Optreden van Afrikaanse percussiegroep Sabar 11.00 uur: Officiële presentatie van "Heiloo Wereldwijd" door wethouders R. Bos en A.T.M. ten Hoope met medewerking van de basisscholen in Heiloo 11.30 uur: Tweede optreden van Sabar 12.30 uur: Optreden van het duo Zonnedauw 14.15 uur: Optreden van de volksdansgroep Pridini 17.00 uur: Sluiting. Tijdens de gehele dag is het mogelijk om but tons te maken voor de kinderen. Stellingen De discussie wordt gevoerd aan de hand van de volgende stellingen: Het formaliseren van het overleg tussen ouderen en gemeente is gewenst. Een seniorenraad heeft dezelfde functie als de raadscommissie Welzijn Burgerij. Het voeren van overleg tussen ouderen en gemeente aan de hand van concrete onderwerpen (zoals het nieuwe Trefpunt, nota Ouderenbeleid, ontwikkelingen in de zorg) is vruchtbaarder en zinvoller dan periodiek overleg. Een seniorenraad werkt vertragend, waardoor een slagvaardig beleid wordt bemoeilijkt. Zaal actief betrokken De zaal wordt actief betrokken bij de discus sie. Het gaat om een inventarisatie van wen sen en behoeften over vormen van overleg tussen gemeente en ouderen. Het is niet de bedoeling dat op dit moment al een stand punt wordt ingenomen door de gemeente of een besluit wordt genomen. Op grond van de inventarisatie komt het college van burge meester en wethouders met een voorstel. Ongeveer 30% van de ouderen in Heiloo is lid van een ouderenorganisatie. Op woensdag 2 oktober a.s. om 16.30 heeft wethouder de heer R. Bos de nieuwe exposi tie in het gemeentehuis geopend. De expositie, ter gelegenheid van het tweede lustrum van het "Heilooër Schilders Collectief", is tot en met 13 december 1996 te bezichtigen tussen 08.00 en 16.30 uur. Het Heilooër Schilders Collectief is voortgeko men uit de cursus van het NIVON, destijds geleid door de schilderes Tiny Spaans, die zeer inspirerend les gaf. Het Collectief komt regelmatig bijeen om te schilderen, gegevens en kennis uit te wisselen en om werkbespre kingen te houden. Voordien exposeerde het Collectief onder andere in de "Zevensprong" te Heiloo, kantoor Fokker Amsterdam en kan toor Energiebedrijven te Alkmaar. De exposanten zijn: Magda Bakker met aquarellen met brede open penseelvoe ring en compostities van gedroogd fruit en bloemen. Adri Egbers met aquarellen, in hoofdzaak composities van landschappen en bloemen. Lien Jansen met aquarellen in fijne penseelvoering; onder werpen zijn voornamelijk bloemen en land schappen. Alien Kaandorp met aquarellen in zachte tinten met als spe cialisatie bloemen en stillevens in een wat losse penseelvoering. Ger Luyt gespecialiseerd in olieverf schilderijen met als gegeven landschappen. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket9 Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaa 09.00 - 17.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen Zorg op Maat Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat zij voornemens zijn: in verband met de noodzaak gemeentelijke aanplakplaatsen beschikbaar te stellen twaalf plakvoorzieningen in de vorm van plakzuilen in de gemeente te plaatsen. Tevens hebben zij het voornemen ten aanzien van de vergun ningverlening ten behoeve van tijdelijke recla meborden op of aan de weg de navolgende beleidslijn te volgen: tijdelijke reclameborden voor commerciële en niet-commerciële reclame-uitingen mogen uitsluitend om daarvoor aangewezen lichtmasten worden aangebracht tevens dienen de borden vanuit het welstandsaspect te zijn voorzien van een stalen-frame de betreffende borden mogen maximaal veertien dagen voor aanvang van de activi teit worden geplaatst en dienen de eerst volgende werkdag na afloop van de activi teit te worden verwijderd. De toekomstige situering van de plakzuilen alsmede de beoogde lichtmasten, waar omheen de tijdelijke reclameborden geplaatst mogen worden, zijn op een situatietekening aangegeven. Deze tekening ligt samen met de overige op het hierboven aangegeven beleidsvoornemen betrekking hebbende stuk ken gedurende de periode van donderdag 3 oktober tot en met donderdag 31 oktober 1996 van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 uur en 12.30 uur ter inzage op de afde ling Groen Landschap, kamer 124 van het gemeentehuis. Desgewenst kan op de afdeling Groen Landschap kosteloos een mondelinge toe lichting op de stukken worden verkregen. Tegen vergoeding van de legeskosten wordt afschrift van de ter inzage gelegde stukken verstrekt. Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belanghebbenden hun zienswijze over het ontwerp naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke reacties, gericht aan burgemeester en wet houders van Heiloo dienen vóór het einde van de termijn te worden ingediend, danwel ter post te zijn bezorgd. Mondelinge reacties kunnen van maandag tot en met vrijdag tus sen 8.00 uur en 12.30 uur naar voren worden gebracht aan de heer C. Hartland van de afdeling Groen Landschap, kamer 124 van het gemeentehuis of telefoonnummer 072 -531 32 34. In de week van 30 september tot en met 4 oktober a.s. wordt er gestart met de vervan ging van de riolering in de Nieuwe Plantagie tussen de Dokterslaan en het Groot Barlaken. Omdat het overgrote deel van de nieuwe rio lering in het hart van de rijweg komt te liggen, wordt de asfaltverharding ook vervangen. De werkzaamheden nemen naar verwachting ca. 12 weken in beslag en zijn als alles mee zit voor de kerst afgerond. Om de Nieuwe Plantagie niet in zijn geheel gelijktijdig opgebroken te laten zijn, worden de werkzaamheden in fases uitgevoerd. Gedurende de totale duur van de werkzaam heden is de Nieuwe Plantagie voor het door gaande autoverkeer afgesloten. De bereik baarheid van woningen voor auto's wordt echter pas onmogelijk op het moment, dat er op de desbetreffende lokatie wordt gewerkt. Heeft u verder nog vragen of opmerkingen, dan kunt u contact opnemen met de heer B. de Groot, telefoon 06 - 52 61 06 97, of met de heer P. Cornelissen, telefoon 072 - 533 40 08 van de afdeling Civiel en Reiniging. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Westerweg 193, H. Mooij - vergroten woon huis Kennemerstraatweg 371, K. Graas - aanbou wen berging De Laghe Weijdt 60, G.J. Dijkshoorn - vergro ten berging Werkendelslaan 98, F.SP. Wokke - vergroten woonhuis Werkendelslaan 100, E. Hoogendonk - ver groten woonhuis Westerweg 375, A. Zoon - aanbouwen bijkeu ken/garage en gasopslag Spillaan 18, G. Ekkers - oprichten vrijstaande berging Op de Wieken 22, J.B. van den Brug - plaat sen serre aan de achtergevel Ewislaan 65, E.R. de Graaf - plaatsen berging Vennewatersweg 2, T.L.M. Schaap - vernieu wen vrijstaande berging Stationsweg 36, E.J. Koster - vergroten woonhuis De Hoefsmid 31, Bouwbedrijf de Haan - oprichten bedrijfshal met kantoorruimten De Waard 123, P.J. Klaver - vergroten ber ging Van Aostastraat/Heerenweg/Raadhuisplein, Van Wijnen Projectgroep Noord BV - bouw winkelruimte met vijf bovenwoningen Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren voor de periode van 29 septem ber tot en met 5 oktober 1996. - Nationale Kollekte voor mensen met een verstandelijke handicap (NKGG) voor de periode van 6 oktober tot en met 12 oktober 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen, zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Kuilenaar 58, C.R. Molenaar - vergroten woonhuis Nicolaas Beetsweg 31, H.R. Bais - vergroten woonhuis. Het bestemmingsplan "Centrumgebied 't Loo" is door de gemeenteraad vastgesteld. Vervolgens is het plan door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurd en daarna gedurende een termijn van zes weken ter inzage gelegd. Gedurende de beroepster mijn is tegen bovengenoemd plan geen voor lopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak ingediend. De goedkeuring van het bestemmingsplan is hierdoor daags na afloop van de beroepster mijn onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan ligt voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van 08.00 tot en met 12.30 uur. Raadsagenda Agenda voor raadsvergade ring d.d. 7 oktober 1996 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling beknopt verslag van raadsver gadering d.d. 2 september 1996 4a.Mededelingen en ingekomen stukken 4b.Eventuele voorstellen in verband met gemeenschappelijke regelingen Bespreekstukken 5. Intentieverklaring gemeentelijke samenwerking 6. Beslissing op bezwaarschrift van bestuur Stichting Open Huis tegen vastgestelde bezuinigingsmaatregelen ter uitvoering van Kerntaken nota 7. Vaststelling bezoldigingsverordening 1997 8. Aankoop grond, gelegen ten zuiden van de Zevenhuizerlaan Akkoordstukken 9. Wijziging in samenstelling raadscommis sies en vertegenwoordiging algemeen bestuur SNK 10.Vaststelling verordening procedure overleg huisvesting onderwijs 11 .Beschikbaarstelling krediet voor aanschaf van GemNet-aansluiting ter vervanging van Datanet 1 (GBA)-aansluiting 12.Beschikbaarstelling krediet voor vervroegd uitvoeren van onderhoudswerkzaamhe den (vervanging deel dakbedekking) aan peuterspeelzaal Pinkeltje 13.Begrotingswijzigingen. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 53-13131 KVG St. Monica HEILOO - Op woensdag 18 september hield het KVG haar eerste bijeenkomst van dit seizoen. De avond begon met een liturgieviering, waarin pastor T. Walstra voorging. Daarna volgde de jaarvergadering met onder andere de bestuurswisseling. Na vele jaren hiet grote inzet voor het KVG gewerkt te hebben, traden de voorzitter mevrouw R. Neefjes-Rood en het bestuurslid mevrouw T. Dekker- de Jong af. Over en weer werden er vele woorden van dank en waardering gesproken. Als aandenken ontvingen de dames namens alle leden een geschenk vergezeld van een boeket bloemen. Als nieuw bestuurslid is mevrouw R Geesken-Borst gekozen. Het nieuwe bestuur heeft als voornaamste taak het voorbereiden van het 50-jarig bestaan van St. Monica in november 1997. Het KVG heeft dit jaar weer een volle agenda, met diverse fietstochten (de eerste op 8 oktober) lezingen (onder andere van het voedingsmiddelenbu reau op 16 oktober) en feestelijke acti viteiten. Voor informatie of aanmelding als nieuw lid kunt u terecht bij mevrouw B. Bakkum, tel. 072-5052955. Bijeenkom sten worden gehouden in 't Trefpunt, Westerweg 294. Kennismaking met kunst van Rina Snel HEILOO - In de lunchroom van de Hema in 't Loo is in de maanden okto ber en november werk van Rina Snel uit Heiloo te zien. Rina is een gevoels mens, die zich makkelijk laat inspire ren. Het idee om een kunstwerk te produ ceren is in grote lijnen een tijd in haar gedachten aanwezig. Zij streeft naar een zo goed mogelijke invulling van dat idee. Al werkende ondergaat zij per soonlijke emoties, waardoor vaak nieu we betekenissen aan dat idee gegeven wordt. Zo komt ze via allerlei associaties tot een eindresultaat. Rina laat zich niet leiden door wegen die anderen menen te moeten volgen, modieus werk maakt zij niet. Het zijn vaak de omstandighe den, zoals ze zelf zegt, die voor inspira tie zorgen. Als ze bijvoorbeeld iets moois ziet, zal ze proberen om de gevoelens daarbij in kleur op een groot doek weer te geven. Daarbij wordt niet gedetailleerd gewerkt. Grote streken verschijnen in kleur op het doek, het kleine fijne schil derwerk ligt haar niet. Graag vertelt Rina hoe ze tot eén bepaald resultaat gekomen is; zo werkt zij samen met anderen. In haar lessen toont ze hoe de verschillende technieken toegepast worden bij olieverf, acryl, aquarel, pas telkrijt, en sumi-e. In deze sfeer geeft zij al jaren lang les in haar atelier, eerst in Den Helder en nu in Heiloo. Collecte LIMMEN - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelmina Fonds heeft in Limmen f 5.819,14 opgebracht. Het geld wordt besteed aan projecten op het terrein van wetenschappelijk kan keronderzoek, voorlichting en patiën tenbegeleiding. De organisatoren van de collecte bedanken iedereen heel hartelijk voor hun inzet. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4