Hockeyclub De Terriërs viert lustrum en neemt tweede kunstgrasveld in gebruik Groot feest bij BukBuk Uitvinder Wouter Couzijn sleept eerste prijs in de wacht Komen en gaan bij HSV Spannend sprookje door toneelvereniging Falkland Janny Stuifbergen exposeert Double Stars sluit seizoen af PAGINA 6 UITKIJKPOST-2 OKTOBER Kampioenschap fiets- crossen Dick Borst op tv Schaakvereniging Oppositie Sluiting Wijkgebouw Zwieren en zwaaien ■uit»'.,n.fir iiir HEILOO - Op zondag 6 oktober wordt op de fietscrossbaan van de Boscros- sers, gelegen aan het sportcomplex Het Vennewater te Heiloo, de vijfde wed strijd voor het Nederlands Kampioen schap verreden. In totaal zullen zo'n 340 deelnemers hun krachten meten om zoveel mogelijk punten bij elkaar te fietsen om zodoende bovenaan in het klassement te komen. Na deze wedstrijd komt nog een laatste 'meting' te Oss en dan is duidelijk wie zich Nederlands Fietscross Kampioen mag noemen. De Boscrossers gooien ook dit jaar weer hoge ogen door met zo'n 15 rijders mee te dingen naar deze titel. De thuisbaan voor deze jongens is op deze dag in hun voordeel, omdat ze alle kombochten, dubbel-jumps en andere obstakels kunnen dromen. Ook de start is heel belangrijk. Als éérste moet je weg zijn, dan heb je je race al voor 80 procent gewonnen. Dus deze Boscrossers zullen hier 6 oktober op het scherpst van de snede rijden. De fietscrossbaan ligt er weer schitte rend bij. Mede door de hulp van vele vrijwilligers ziet alles er weer piekfijn uit. Rond het sportcomplex Het Vennewater zal het zondag 6 oktober dan ook een drukte van belang zijn. Zaterdag 5 oktober is er vanaf 14.00 uur trainen. Dit is vrij toegankelijk voor publiek. Zondag 6 oktober begint de wedstrijd om 11.00 uur. De toegang is f 6,- per persoon vanaf 13 jaar. De jeugd tot en met 12 jaar heeft gratis toegang tot de wedstrijd. Zie ook de advertentie elders in deze Uitkijkpost. HEILOO - Bekenden van oud-plaats genoot Dick Borst, sinds 1980 woon achtig in Castricum, kunnen zich op dinsdag 8 oktober aan de buis kluiste ren. Dick Borst is dan namelijk te zien bij het televisieprogramma Catherine op RTL 4. De uitzending, die om 16.05 uur begint, gaat deze keer over uitvinders. Cathe rine Keyl ontvangt in haar programma negen uitvinders, onder wie Dick Borst, die door RTL 4 werd benaderd om hier twee van zijn uitvindingen te demon streren. Degenen die tussen 16.00 en 17.00 uur nog geen tijd hebben om deze bijzon dere uitvindingen te bewonderen, kun nen dat 's avonds na het laatste nieuws alsnog doen. Dan herhaalt RTL 4 het programma van Catherine. HEILOO - Uitslagen van de derde ronde: Groot-Van Hoek 1-0, Folkerts- ma-Heeringa remise, Hassing-Slob 0-1, Maas-Jongkind remise, van Etten- Koenders remise, Manni-Bosman remi se, Sauer-Ebregt remise, Huffnagel-Bos 0-1, Ranzijn-v.d. Werf 0-1, Ligthart- Ooyevaar remise, Krachtw.d. Wal remi se, Kerst-Tuinstra 1-0, Petricevic-v.d. Brink 1-0, Kraayenbrink-Niehaus remi se, Klein-Van Steen 1-0, Horninge-Vlug 1-0, Blom-v.d. Veer 1-0. Uitslagen jeugdcompetitie: Groep A: Reus-Nieuwmeijer 1-0, Nannis- Lammers 0-1, Burgering-Bik 0-1. Groep B: Duineveld-Scharinga 0-1, Burgering-Arikan 1-0. HEILOO - Vrijdagavond is het theateravond in BukBuk. Op 4 oktober is het de beurt aan literatuur-man Boude wijn Büch. Boudewijn is een veelzijdig persoon. Hij heeft sinds 1975 verschillende romans gepubliceerd en verzendbun- dels, essay- en reisboeken geschreven en hij had zijn eigen radioprogramma's. Verder is hij regisseur, samensteller en redacteur van het Vara reisprogramma 'De wereld van Boudewijn Büch'. In november vorig jaar is hij begonnen aan een theatertoer met lezingen, genaamd 'Büch denkt hardop'. Vrijdag vanaf 21.00 uur is hij te zien en te horen in BukBuk. De kaartverkoop a f 12,50 is al begonnen. Zaterdag 5 oktober wordt de verjaar dag van het al 28 jaar oude BukBuk gevierd met een festival. De drie bands, Skik, Spacemarines en Uncle Harry's Punch zullen deze Buk-verjaardag ongetwijfeld nog geruime tijd door de hoofden laten dwalen. Skik is een uit Drenthe afkomstige band. 'Heb je skik' oftewel 'heb je lol' in het Nederlands. Zanger Daniel Lo- hues, bassist Maarten van de Helm en drummer Marlen Davers spelen Drentse popmuziek, gezongen in hun eigen taal wel te verstaan. Toch is Skik niet bedoeld als feestband. Volgens zanger Daniel Lohues maakt Skik popmuziek, toevallig in het Drents. „In feite zijn teksten en muziek onafhankelijk. We schrijven gewone popnummers, over alledaagse dingen die iedereen van onze leeftijd bezig houdt en kan verstaan. Plat praten is niet gelijk aan boer zijn." Als tweede is het de beurt aan Space marines. De pretband uit Haarlem maakt Hakketakkie Neder-salsa, ofte wel marinehardcore. Mocht je deze band al kennen dan is dat niet gek, want ze hebben onder meer al opgetre den in de Paradiso, Melkweg en het Patronaat. Als derde is er de (ondertussen) razend populaire band Uncle Harry's Punch. Ze staan garant voor kwaliteit. De aan- Boudewijn Büch. Foto: C. Barton van Flijmen. vang van dit feest der feesten is om 21.00 uur en de entree tot dit feest is f 10,-. Zondag 6 oktober organiseert BukBuk weer een jamsessie. Liefhebbers van het maken van muziek, die geen oefen ruimte hebben of ouders of medebewo ners hebben die liever naar het aquari um kijken, buren die een tenniselle- boog hebben van het aanbellen en vra gen of het wat zachter kan, zelf geen apparatuur hebben of gewoon een keer willen spelen op een podium, zijn op zondag van harte welkom in het café van de Buk. Het jamgeweld zal in het bijzijn van the Change in muzikale banen geleid wor den. Het heeft geen zin om met een compleet drumstel aan te komen want daar heeft de Buk al voor gezórgd. De aanvang is om 17.00 uur en de toegang is gratis. HEILOO - Op de achtste European Contest for Yong Scientists, die gehou den werd van 25 tot 28 september in Helsinki, Finland won plaatsgenoot Wouter Couzijn een eerste prijs ter waarde van 5000 ecu met zijn Locator, een robot die zelf zijn positie kan bepa len. Daarnaast kreeg hij een honorary award, bestaande uit een reis naar Stockholm om daar de Nobelprijs uitreiking bij te wonen en het International Youth Science Seminar maakte een robot. Wouter Couzijn, eerstejaars student elektrotechniek aan de TU Delft, maakte een robot die met behulp van infrarood straling zijn positie in een ruimte bepaalt. Daarnaast kan deze robot zelf zijn weg vinden in een ruim te en zelf naar een gewenste positie toegaan, die men met een willekeurige afstandsbediening van bijvoorbeeld de televisie of stereo-toren kan instellen. Wouter heeft verschillende ihoderne technieken uit de informatica, elektro techniek en de wiskunde toegepast in zijn Locator. Deze Europese Wedstrijd is een initia tief van de Europese Unie, die hiermee wil bereiken dat jongeren zich meer bezig gaan houden met wetenschap en techniek. EGMOND - Met ingang van 15 okto ber is het wijkgebouw in Egmond- Binnen gesloten. Regionale Thuiszorg houdt zuigelingenbureau op de gebrui kelijke eerste en derde dinsdag van de maand in het Rode Kruis-gebouw 't Stet, Kloosterweg 2 in Egmond-Bin- nen. Het kleuterbureau wordt in Egmond aan Zee gehouden. HEILOO - Afgelopen zondag vormde de officiële ingebruikname van het tweede kunstgrasveld het hoogtepunt van de festiviteiten rond het 45-jarig bestaan van hockeyvereniging de Terriërs. In de stromende regen onthul de wethouder mevrouw Wuijster sa men met het glunderende erelid mevrouw Ton Eeken het naambordje van het nieuwe veld. Het veld werd naar mevrouw Eeken vernoemd van wege haar grote verdienste voor de club. Al vanaf de oprichting is ze lid en 25 jaar lang was zij penningmeestér van de vereniging. De feestelijkheden in verband met het 45-jarig bestaan begöfinen al op 20 sep tember, toen ruim honderd jeugdige hockeyspelertjes de speciale training bijwoonden die gegeven werd door een aantal 'gouden' olympische hockeyin- ternationals, onder wie natuurlijk oud- Terriër Eric Jazet. Vorige week woensdag hadden de jongste spelertjes, kinderen van 6 tot 8 jaar, hun eigen spelletjesmiddag met na afloop een feestelijke maaltijd in de vorm van vooral veel patat. Bij de Terriërs is er veel aandacht voor de jeugd, aangezien die meer dan de helft uitmaakt van de in totaal ruim 450 leden. Gezelligheid Afgelopen zaterdag konden ruim 180 oud-leden herinneringen ophalen. Bovendien konden ze hun sportieve hockeykrachten weer eens meten in diverse vriendschappelijke wedstrijd jes. Het gezellig samenzijn van deze oud leden zette zich 's avonds voort in de speciaal opgetrokken feesttent op het terrein, in gezelschap van leden, part ners, ouders en vrienden van de Terriërs. Daar kon genoten worden van een buffet en live muziek van een band. Na 22.00 uur ging het feest tot in de kleine uurtjes verder in het clubhuis. Flora Phaff, lid van de lustrumcommis sie, praat met enthousiasme over het verloop van alle evenementen. „We horen van iedereen dat ze het allemaal goed georganiseerd en enorm gezellig vinden." Die gezelligheid staat al vanaf de oprichting hoog in het vaandel bij de Terriërs. In 1951 werd de (katholieke) vereniging opgericht door leerlingen van het Alkmaarse Petrus Canisius College. Het ledenbestand werd ge vormd door een aantal grote families, die vooral voor de lol hockey speelde. De hockeyers hadden hun thuisbasis door de jaren heen op verschillende locaties. In het bos op de Ronde O Laan, in Alkmaar en bij Het Maal water. Begin jaren '70 verhuisde de ver eniging naar sportcomplex Het Vennewater, waar ze aanvankelijk één grasveld en een houten clubhuis tot haar beschikking had. Over dat clubhuis doen trouwens nog steeds de wildste verhalen de ronde. „De vloer van houten planken was zo gammel, dat mensen binnen zich behoorlijk rustig moesten houden, anders zakte je er zo doorheen," vertelt Ingrid Bosboom, secretaris van de Mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom neemt het tweede kunstgrasveld in gebruik, (foto Parakalo) Terriërs. Het huidige, meer solide club huis werd in 1977 gebouwd. Kunstgrasvelden Eén van de hoogtepunten in de geschiedenis van de hockeyclub is de aanleg van het eerste kunstgrasveld, nu tien jaar geleden. Dat veld, dat ruim een half miljoen kostte, werd destijds geheel uit eigen middelen en met eigen acties gefinancierd. „Er heerste toen een enorm wij-gevoel," zegt Ingrid Bosboom. Met diverse acties werden allerlei zaken tegen schandalig hoge prijzen verkocht voor de financiering van het kunstgrasveld, maar iedereen had het er graag voor over." Het voordeel van kunstgras boven gewoon gras is de-veel grotere bespeel baarheid. „Gewoon gras moet je af en toe laten rusten, maar op kunstgras kun je eigenlijk altijd spelen," vertelt voor zitter Van der Kaaij van de Terriërs. „Tegenwoordig wordt bij wedstrijden alleen nog maar op kunstgras gespeeld, met gewoon gras tel je niet meer mee." Toen er sprake van was dat een aantal grasvelden van de hockeyvereniging opgeofferd zou moeten worden aan de nieuwe locatie van sportclub de Foresters, naast het terrein van de Terriërs, zagen de hockeyers zich dan ook voor een probleem gesteld. „We zouden dan nog maar twee gewone grasvelden en één kunstgrasveld heb ben. Door de beperkte bespeelbaar heid van het gewone gras is dat veel te weinig voor het aantal leden dat we hebben, vooral tijdens toernooien," aldus Flora Phaff. „We zijn uiteindelijk met de gemeente overeengekomen dat, in ruil voor een aantal grasvelden ten behoeve van de Foresters, van ons gra- velveld een kunstgrasveld werd gemaakt. Dat tweede kunstgrasveld biedt dan in ieder geval een behoorlij ke capaciteit." Met dit nieuwe Ton Eeken-veld erbij verwacht het bestuur van de Terriërs evengoed nog wel wat capaciteitspro blemen, met name tijdens de verschil lende grote toernooien die geregeld worden georganiseerd. „We hopen dat we dat tezijnertijd in goed overleg met de Foresters kunnen regelen. Je moet met je buren toch goed omgaan," zegt Flora Phaff. Volgens haar blijven de Terriërs vooral een lokale gezelligheidsvereniging. Ingrid Bosboom vult aan dat het leuke van de hockeysport juist is, dat het door iedereen, door alle leeftijden en zowel door dames als door heren gespeeld kan worden. „Hockey is geen elite- sport, wat sommige mensen nog steeds denken." Voorzitter Van der Kaaij ziet in de toe komst nog wel wat sportieve uitdagin gen. „We spelen nu derde klasse, het moet mogelijk zijn nog een stapje hoger te gaan spelen, om de twëede klasse te halen." Verder noemt hij de plannen voor uitbreiding van de trai ning voor trimleden op zaterdagoch tend, voor mensen die pas op latere leeftijd met hockey zijn begonnen. Nu zijn dat vooral heren, maar daar kun nen in de toekomst ook dames bij komen. En nieuw kunstgrasveld of niet, er wordt ook al eens voorzichtig gekeken naar een vernieuwing van het eerste kunstgrasveldj dat nu immers al tien jaar oud is. Maar eerst moeten de feestelijkheden van deze twee lustrumweken nog wor den afgerond. Dat gebeurt vrijdag, als van 18.30 tot 20.00 uur hockeyinterna- tionals Eric Jazet en Floris Jan Bovelander een training verzorgen voor de hockeyende jeugd van 14 tot 16 jaar. Bij deze training is publiek ook van harte welkom. Ledenvergadering Maandagavond 23 september vond de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats. Het was deze keer op vele fron ten een heel bijzondere gebeurtenis want hij stond in het teken van afscheid, welkom en huldiging. Op de eerste plaats werd Gerard Bolten, beter bekend als Radder, door de afgevaar digde van de KNVB, de heer Sam van Wonderen, de zilveren KNVB-versier- selen op gespeld. Na 25 jaar onafgebro ken bestuurslid zijn komt hem dat zeker toe. Twee zeker actieve en trouwe leden van de vereniging, Jan Scholten en Jan Bakker, werden door het bestuur tot ereleden benoemd en na het voor de tweede keer losgebarste applaus bleek dat de gehele vergadering ook hier voor 100 procent achterstond. Toen deze euforie achter de rug was, kwam het afscheid van voorzitter Piet Leek en penningmeester Paul Stok man. Twee mensen die zich respectieve lijk 10 en 12 jaar hebben ingezet op een niet te vergeten manier. Lovende woor den van de vice-voorzitter Jan Bakker, uiteraard vergezeld van bloemen, kwa men zeer verdiend terecht bij twee steunpilaren die men bij HSV nog lang zal heugen. Huldigen is iets moois, afscheid nemen minder, maar alles moet doorgaan en dat gaat het ook zo bleek uit het pro gramma. Er dienden zich ook weer drie nieuwe bestuursleden aan. De heren Jan Molenaar, Hennie Schreurs en Kees Schilder completeren het geheel en deze laatste neemt op voorspraak van het bestuur de voorzittershamer over van Piet Leek. In zijn openingswoord sprak de kers verse praeses zijn trots uit om voorzit ter te kunnen zijn van de voetbalver eniging en hoopte hij op een mooie en interessante periode van veel samen werking en enthousiasme. EGMOND - Komend weekeinde is het weer kermis op het Kerkplein in Eg- mond-Binnen. Er zullen tal van attrac ties staan, zoals de autoscooter, een zweefmolen, een draaimolen, het reu zenrad en een vliegtuigmolen. Ook zijn er weer kramen met snoep en oliebol len en de schiettent ontbreekt natuur lijk niet aan het geheel. Nieuw dit jaar is de zogepaamde brandweerspuit. De kermis begint vrijdagmiddag om 15.00 uur, zaterdag en zondag om 14.00 uur. De ritprijzen zijn twee gulden. HEILOO - Janny'Stuifbergen-van Dijk exposeert bij de dierenkliniek van Schaap aan de Commandeurslaan 1 potloodtekeningen en olieverfschilde rijen. De expositie is nog tot 23 oktober te bezichtigen. HEILOO - De laatste competitiewed strijden zijn gespeeld, tijd dus om het seizoen af te sluiten. Bij honk- en soft- balvereniging Double Stars Heiloo zal dit de komende twee zondagen gaan gebeuren. Aanstaande zondag 6 okto ber wordt de Jeugd Honkbal Dag geor ganiseerd, een leuke dag voor alle leden tot 15 jaar. Volgende week zon dag zijn alle oudere leden plus familie en vrienden aan de beurt tijdens het jaarlijkse Mix Softbaltoernooi. Komende zondag nemen alle jeugdle den van Double Stars deel aan de Jeugd Honkbal Dag. Vanaf 10.30 uur strijden zij dan tegen elkaar om de beste resultaten bij acht verschillende onderdelen. Door middel van onder andere doelgooien, honklopen en vér slaan wordt bepaald wie de beste jeugdleden zijn van Double Stars. Ze zullen ongetwijfeld allemaal hun uiterste best doen, want wie wil nou niet de titel beste jeugdlid van Double Stars een jaar lang dragen. Vanaf 14.00 uur spelen de peanuts, pupillen en adspiranten een wedstrijd tegen hun eigen ouders. Dan kan dus bekeken worden wie er nou beter zijn: de jeugd leden zelf of hun ouders? Zondag 13 oktober zal het seizoen definitief worden afgesloten. Dit zal gebeuren door middel van het niet meer weg te denken Mix Softbaltoer nooi. Hieraan kunnen niet alleen de oudere jeugdleden en alle volwassenen meedoen, maar tevens alle geïnteres seerde niet-leden. Iedereen kan een team samenstellen van vrienden, colle ga's en familie om hiermee, aan het toernooi deel te nemen. Gezelligheid staat voorop, het resultaat is van onder geschikt belang. Tegen de vlakte Hierna breekt er echter nog geen rusti ge periode aan voor de leden van Dou ble Stars. Direct na het Mix Softbal toernooi zullen de huidige kantine en kleedkamers tegen de vlakte gaan. Hierna wordt snel begonnen met de totale nieuwbouw van een nieuw onderkomen. Zoveel mogelijk van de werkzaamheden zal worden uitgevoerd door eigen leden. Echter niet alleen de handige, sterke en hulpvaardige leden blijven deze winter actief. Ook de jeugdcommissie is alweer druk bezig om een aantal aan sprekende activiteiten te organiseren in de aanloop naar het nieuwe seizoen. Niet alleen de eigen leden komen hier bij aan de beurt, ook alle kinderen die nog niet lid zijn kunnen dan eens komen kennis maken. Wie vragen heeft kan bellen met Job de Graaf, secretaris van de Jeugdcom missie. Zijn telefoonnummer is 072- 5334185. HEILOO - Bij HSV gaat men er prat op en gaat de borst vooruit als er ver halen op tafel komen over vroeger. Een veel gebezigde kreet in de club is 'tra ditie van vader op zoon, op zoon'. Inmiddels klinkt ook al het gezegde 'van moeder op dochter', want ook dat is inmiddels een voldongen feit. HSV heeft veel dochters en zonen dus en wat betreft die laatste categorie heel bijzon dere. Jack Zoon, Koos en Arie Zoon schon ken de spelers van HSV 1 voor aanvang van de competitie warming up-shirts. Deze geste werd door de spelers en begeleiding zeer op prijs gesteld en dankbaar aanvaard. Voor de thuiswedstrijd van HSV 1, tegen MFC uit Medemblik werden twee spelers gehuldigd. René Buur en Edward Geesken speelden die dag hun driehonderdste wedstrijd voor het eer ste elftal. Een opzienbarend record mag dit vandaag de dag toch zeker wel genoemd worden want clubtrouw is bijna een ouderwets woord. Namens het bestuur van HSV bo^d voorzitter Piet Leek hen de traditione le club-pen aan, vergezeld van een bos bloemen. Na veel lovende woorden door Piet Leek gebezigd werd de wens uitgesproken om er nog minstens hon derd wedstrijden bij te vergaren. Dit laatste werd bekrachtigd met een luid applaus. René Buur (I) en Edward Geesken van HSV worden gefeliciteerd door voorzitter Piet Leek. s. fc Falkland Toneel speelt Jobje. Het is geschreven door Beppie van Zutphen en is bij uitstek geschikt voor jonge kinderen. Falkland speelt Jobje op zaterdag 19 en zondag 20 oktober in theater De Beun. De voorstelling begint beide dagen om 13.30 en 16.00 uur. Entree f 5,-, donateurs en CJP hou ders betalen f 2,50. De kaartverkoop veertien dagen van tevoren vindt plaats bij de volgende adressen in Heiloo: Reisbureau Holland International (Raadhuisweg), Boekhandel Avis (Stationsplein), Siga renmagazijn 't Hoekstuk, Grosmarkt in Ypestein en Theater De Beun, maan dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. In Alkmaar kunt u terecht bij Boekhandel Bruna in winkelcentrum de Hoef. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van De Beun. Telefonisch gereserveerde kaarten die nen een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de kassa te zijn afge haald. Voor informatie en reserverin gen kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring, tel. 072-5115511. HEILOO - De jongere toneelliefheb- bertjes zitten goed op 19 en 20 okto ber. Falkland Toneel presenteert het toneelstuk Jobje. Het is feest: alle jonge kabouters mogen met Koning Langhaard naar het grote bos. Maar voordat het feest kan beginnen loopt het al mis. Kabouter Jobje wordt ontvoerd door Wampie, een eigenaardig sprookjesfiguur. Zij staat er om bekend dieren in dansende poppen om te toveren en die in men- senland te verkopen. Alle kabouters zijn in rep en roer. Jobje moet terug voordat zij een pop wordt. De kabouters Snel en Puntmuts gaan op zoek. Ze hebben de hulp nodig van de heksen. Deze komen pas mee nadat ze de kabouters flink gepest en bedreigd hebben. Wordt Jobje gered? Kan het feest toch nog beginnen? Wie dat graag wil weten, moet komen kij ken naar dit spannende toneelstuk. Jobje is een spannend en eigentijds sprookje met kabouters, heksen en reu zen en gaat over weglopen, toveren en wrok.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6