Zwemmen voor diploma's 4 etAê^L I Infomarkt Heiloo Wereldwijd Radio kijken bij Excellence Foresters wint en doet in obligaties De feestweek ter ere van ons 100-jarig jubileum sluiten wij af met een grandioos slot. De zondag staat in het teken van speciale aanbiedingen, akties, het letterspel met leuke prijzen en tevens de start van onze u Tot en met 30 november maakt u kans om 50% van uw aankoopbedrag terug te verdienen. Eens in de 2 weken trekt een notaris uit de geplaatste orders een orderbon. Als u de gelukkige bent krijgt u van de 100-jarige Rozing een waardecheque van 50% van het aankoopbedrag. Deze kunt u naar vrije keuze binnen 2 jaar bij Rozing Heiloo besteden. BtHTVA VNElKOM'- op9es n PAGINA 8 UITKIJKPOST-2 OKTOBER Inspectie Heiloo e.o.: 072-5719490. Vermiste en gevonden katten: 072- 5616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-5334316. Knaagdieren: 072:5119998. Honden en Jcatten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist: Kleine lapjespoes, 1 jr., Nic. Beetsweg, Heiloo. Zwart/witte gec. kater, witte vlek rond 1 oog, lange witte achterpoten, witte vlooienband, 6 jr., Vrieswijk, Heiloo, misschien teruggelopen naar Kenne- merstraatweg/van Aostastraat. Grote roodcyperse gec. kater met klein wit staartpuntje, 10 jr., mager en ziek, Kennemerstraatweg/Ypesteinerlaan, Heiloo. Cypers poesje, 4 mnd., Krommebocht, Akersloot. Wit met cyperse poes, witte snuit en poten, knik in de staart, 1 jr., Hoogeweg, Limmen. Bruine perzische schildpadpoes, klein en aan 1 oog blind, Wentholtlaan, Heiloo. Egaal grijze gec. kater met witte vlooi enband, 1 jr., Wilhelminaplein, Aker sloot. Roodcyperse poes, 6 jr., De Kuilenaar, Heiloo. Cyperse poes, 3 jr, rood bandje met har tjes en naamkoker, Mariënstein, Hei loo. Somalische poes, 8 mnd, halflangharig, camelkleur, pluimstaart, bruin/beige bandje met naamkoker, Boswinde, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Roodcyperse gec. kater met roodleren bandje, tat.no. OE 329, Kennemer- straatw. bij Witte Kerk, Heiloo. Zwarte gec. kater met rode vlooien band, Limmerfroek, Heiloo. Zilvertabby poes met witte bef, voor witte teentjes en achter witte voetjes, Hoockamp, Akersloot. Inl. 072-5616106. Tentoonstelling bij lijstenmakerij Inzet HEILOO - In de maand oktober expo seert Iwan J.A. de Groot een klein maar interessant deel van zijn werk bij lijstenmakerij Inzet. Iwan heeft weer heel wat nieuw werk gemaakt onder andere in Tunesië, maar voornamelijk toch weer in Frankrijk, waar hij master- classes gevolgd heeft op chateau de Pourpy in Damiatte (Tarn) en in de Franse Alpen geschilderd heeft. Wie Iwans ontwikkeling enigszins gevolgd heeft (hij heeft al verscheidene keren in Heiloo geëxposeerd) zal zien, dat hij nog 'steviger' is gaan werken: de kleuren spatten van de doeken en zijn penseelvoering is nog steviger gewor den. Iwan noemt zich 'colorist pur sang' en laat dat ook zien: kleurvlakken zijn voor hem het belangrijkste. Zijn vol gende stap zal waarschijnlijk leiden tot nog grotere abstractie met betrekking tot vormen en kleuren. Nu zal er nog niet veel echt abstracts te zien zijn, maar hij ziet abstract werken als een volgende stap op een weg, die vol verrassingen verloopt en waarvan het eind nog niet in zicht is, aldus Iwan de Groot. De schilderijen zijn van mooie, harmoniërende tinten, voorzien en voor redelijke prijzen te koop. HEILOO - Op dinsdag 24 september was er voor de eerste keer in het sei zoen afzwemmen voor het A- en B- diploma in zwembad De Beek in Bergen. Onder toeziend oog van mevrouw Bos uit Heiloo, de official van de Nationale Raad Zwemdiploma's, deden maar liefst 47 kinderen voor het A-diploma en 17 kinderen voor het B-diploma hun uiterste best. Boven op de tribune was het een druk te van belang. Sommige kinderen had den wel 9 supporters meegenomen om hen aan te moedigen. De kinderen van zwembad Loos waren uiteindelijk alle maal geslaagd. Vol trots nam iedereen in het snikhete restaurant zijn of haar diploma's in ontvangst. De geslaagden zijn: Diploma A - Marc Baars, Valentijn Blok, Daisy Bruin, Rachelle Bruin, Michel Bult, Iris v. Diepen, Emma Driehuis, Johan Haringhuizen, Rick v. Heivoort, Jessica Henneman, Colin Heus, Jelle Heijke, Sabina Hilgersom, Ruben Jakobs, Michelle Kabel, Roeland Kegel, Michael Kerssens, Matthijs Keuning, Jaap Koning, Peter Kuin, Mike v.d. Laar, Natalie Maduro, Ilse v.d. Meulen, Maaike Min, Ron v.d. Molen, Luca Morandi, Eveline v. Nass, Jelle Olgers, Iris Oosterveer, Dorothee v. Osch, Tessa Petri, Sabine Pirovano, Rosemarijn Pronk, Maudi v. Schagen, Nienke v. Schilt, Maaike v. Schilt, Frank SchÜren, Emiel Schut, Rosanne Smit, Rick Stammes, Pieter Stavenuiter, Colleen Stevens, Eva Stoop, Leon Vrugt, Ruby Wever, Marieke v.d. Woude. Diploma B - Mare Algra, Leonieke Bogaart, Robin Besseling, Cheryl Geuzebroek, Nadine Gronert, Nikita v.d. Haven, Rosinne Hessels, Paul Kroon, Stefan v. Leunen, Matilde Nugteren, Rifat Okie, Niels Pereboom, Martijn Schmitz, Niels v.d. Steen, Marike Verbeek, Francien Winder, bart Zandbergen. Internationale dansen HEILOO - Op muziek van bekende en onbekende volkeren en culturen leren dansen. Nieuwe leden zijn welkom. Bent u 55 jaar of ouder, kom dan eens een keer gratis meedoen. Voor meer inlichtingen kunt u bellen met Gré Voskuil 072-5334301 of Marianne Knip 072-5338973. fee! 3. tentoonf yjarvteV^P' v.pn boe Tevens 100 '\aal VRIJDAG KOOPAVOND Ulesterweg 261 1852 RG Heiloo Tel. 072 - 533 17 38 Fox 072 - 533 96 86 Goudkeur voor Keurslagers HEILOO/LIMMEN - Op 24 septera- ber hield de Vereniging van Keur slagers de jaarlijkse keuring van ambachtelijk gemaakte Gelderse Rookworst. De Keurslagers Van de Peet uit Heiloo en Snel uit Limmen verdienden door de goede kwaliteit van hun rookworst het predikaat Goudkeur. Om Goudkeur te behalen moet de rookworst aan strenge eisen voldoen. Het produkt wordt door een onafhan kelijke en deskundige jury beoordeeld op de onderdelen geur en smaak, kleur, samenstelling en snijdbaarheid. In totaal kunnen 100 punten behaald worden, pas bij 90 punten of meer ont vangt men het Goudkeur-certificaat. Keurslager Van de Peet behaalde 97 punten, Keurslager Snel 94. Vooral aan het begin van het rookworstseizoen is het behalen van Goudkeur voor een produkt een goede stimulans. Op die manier houdt men de kwaliteit in het oog en kan men zien of de rookworst nog verbeterd kan worden om een per fect produkt af te leveren aan de klan ten. Feest in de platenzaak HEILOO - In het kader van de Platen 10 Daagse is het deze hele week nog steeds feest in de platenzaken in Heiloo. Traditiegetrouw staan er rond deze tijd vele nieuwe cd releases in de schappen. Centerdisc brengt bijvoorbeeld de cd's van Nirvana, Suede, Urban Dance Squad, Steve Vai, Jamiroquai, BZN en René Froger onder de aandacht. Disc't Loo heeft zojuist de nieuwe Walt Disney-video Pocahontas binnen gekregen, naast deel 17 van de inmid dels befaamde Kinderen voor Kinde ren. Ook is er een nieuwe Knuffelrock dubbelcd uit, evenals een nieuwe cd in de reeks Aangenaam Klassiek, extra aantrekkelijk door de vele voordeel cheques. Wie deze week f 39,95 besteedt in de platenzaak, krijgt er een gratis cd bij, en wat voor één. The Best Live, met hits van Elton John, Eros Ramazotti, Toto, Oasis, Patrick Bruel en vele anderen. Bovendien krijgt de klant, bij besteding van elke 25 gulden, een cheque ter waarde van f 2,50 cadeau, de zoge naamde Muziekriks. HEILOO - Op zaterdag 5 oktober wordt in het winkelcentrum 't Loo een informatiemarkt georganiseerd. Doel van deze informatiemarkt is het voor stellen van een nieuw Platform voor internationale samenwerking, met de naam Heiloo Wereldwijd, aan de bewo ners van de gemeente Heiloo. Dit wordt op een feestelijke manier ge daan, met tal van activiteiten. Op de informatiemarkt staan de orga nisaties die deel uitmaken van Heiloo Wereldwijd. Organisaties die al jaren afzonderlijk bezig zijn met verschillen de vormen van internationale samen werking en nu besloten hebben de han den ineen te slaan. Het gaat hier om organisaties als de Stichting Sarana, de werkgroep Kerk en Samenleving, Gered Gereedschap, de stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice, de stichting Een hart voor Polen, de werk groep ZWO van de Gereformeerde Kerk, het Interkerkelijk Vredesberaad en de wereldwinkel Heiloo. Het platform wordt ondersteund door COS Noord-Holland Noord (centrum voor internationale samenwerking) en de gemeente Heiloo. Om 9.00 uur wordt de informatiemarki geopend. Om 11.00 uur is er de officië le presentatie van Heiloo Wereldwijd door wethouders R. Bos en T. ten Hoope, met medewerking van leerlin gen van de basisscholen in Heiloo. Er vinden diverse optredens plaats van onder andere het duo Zonnedauw, volksdansgroep Pridini eq percussie groep Sabar. Om 17.00 uur is de sluiting van het programma. Tijdens de gehele dag is het mogelijk om buttons te maken voor de kinderen. Kookcursus over vis Marijke Sloff exposeert HEILOO - Houdt u ook zoveel van vis eten, maar weet u niet goed hoe u de verschillende vissoorten moet berei den? Dan is misschien de speciale kookcursus, die visspecialist Michel Heusy organiseert, iets voor u. In groepjes van ten hoogste acht perso nen wordt u in vier avonden alles geleerd over onder andere het klaar maken van kabeljauw, zalm, schol, tongslips en niet te vergeten mosselen. Ook leert u hoe u een verrukkelijke vissaus kunt maken. Een deskundige kok zorgt voor de pro fessionele begeleiding van de cursisten. De cursus start half oktober en wordt gegeven in de 'winkel van visspecialist Michel Heusy in 't Hoekstuk. De kos ten bedragen f 95,-. Voor opgave en inlichtingen kunt u bel len met 072-5341014. HEILOO - Vanaf maandag 4 tot 30 oktober exposeert Marijke Sloff bij Profiel aan de Arendsweg 43 in Beverwijk. Dit keer heeft zij zich ver diept in realistische fijne pasteltekenin gen, met onderwerp en als duinen en strandgezichten, stillevens, bos- en hei- degezichten en portretten. Heel bijzon der is het verband tussen de pastels. Deze zijn heel goed onderling te com bineren zodat ze één geheel vormen, maar ook alleen zijn het ware kunst stukken. De opening van de tentoonstelling is op vrijdag 4 oktober om 20.00 uur. Voor verdere informatie kunt u terecht bij Marijke Sloff, tel. 072-5338015., HEILOO - Zaterdag 5 en zondag 6 oktober is er bij Streekradio Excel lence aan het Industrieterrein Ooster zijweg 1 in Heiloo een open weekend. Het is dan gedurende alle programma's voor iedereen mogelijk om te zien hoe er radio gemaakt wordt in de nieuwe behuizing van Excellence. Sinds 2 september is het geluid van Streekradio Excellence elke dag, de hele dag door te beluisteren in Heiloo op kabel 96,5 Mhz en in de wijde omge ving van Heiloo op FM 106,3 Mhz. Tijdens het open weekend is het niet alleen mogelijk om kennis te maken met de personen achter bijvoorbeeld het Streekradio nieuws en de discjoc key's, maar ook zal dan de nieuwe stu dioruimte officieel in gebruik genomen worden. Excellence blijkt een kweekvijver voor de nationale radio. Sinds kort is, na het vertrek van Wouter van der Goes naar Radio 538, inmiddels de tweedë mede werker van Streekradio Excellence richting de nationale radio in Hilver sum vertrokken. Nieuwslezer Haiko Roos is op dit moment al werkzaam bij Radio 1, maar zal voorlopig ook gewoon zijn medewerking blijven ver lenen aan de nieuwsuitzendingen van Excellence. Nationale collecte ver standelijk gehandicapten HEILOO - In de week van 7 tot en met 12 oktober komt er ook bij u een col lectant van de NKGG aan de deur. Het ingezamelde geld wordt door de NKGG ter beschikking gesteld aan organisaties die de belangen beharti gen van mensen met een verstandelijke handicap en hun ouders of activiteiten ontwikkelen die hen ten goede komen. Tot deze organisaties horen onder meer de ouderverenigingen Philadel phia, VOGG. Dit Koningskind, de Vereniging Somma en de Sociaal Pedagogische Diensten. Zo onder steunt de NKGG projecten voor thuis hulp, extra begeleiding en hulpmidde len, nood(dag)opvang, logeerhuizen, voorlichting aan ouders, maar ook sport- en vakantieactiviteiten. Loop 's voor diabetes HEILOO - Van 3 tot en met 9 novem ber organiseert het Diabetes Fonds Nederland de landelijke collecte Geef 's voor diabetes, met het oog op de toe komst. In Nederland hebben meer dan 450.000 mensen diabetes mellitus (suikerziek te). Met de opbrengst van de collecte wordt wetenschappelijk onderzoek rond diabetes gesubsidieerd. Steeds meer onderzoekers proberen het raad sel van deze ongeneeslijke aandoening op te lossen. Er is dan ook steeds meer geld nodig om noodzakelijk onderzoek te subsidiëren. De DFN vraagt mensen ook mee te helpen dit onderzoek mogelijk te maken door één of meerdere avonden te collecteren. U kunt zich aanmelden als collectant bij Ingrid van der Ploeg, tel. 072-5333828 of Clementien Sen ders, tel. 072-5337578. HEILOO - Het eerste team van de Foresters heeft de smaak goed te pak ken. Nu werd de Valken aan de zegekar gebonden. Met goed combinatievoet bal bracht Foresters de tegenstanders in de problemen. Bij rust was de stand al 0-2 met doelpunten van Dennis Dijkhuis en Walter Hoeben. Na rust probeerde de Valken het wel, maar de afwerking liet te wensen over, het werd zelfs 0-3 door invaller Tom Leguyt die vlak voor tijd het doel trof. Komende zondag moet de Foresters thuis tegen WGW om 14.00 uur. Dat is een tegenstander van een heel ander kaliber, gezien hun 5-0 overwinning op Limmen ook niet bepaald een makkie. Het tweede team draait als een trein. Er werd gewonnen van Always For ward met 5-2, dit brengt het totaal al op 12 punten! Als iedereen fit blijft kon het wel eens een leuk seizoen worden voor de mannen van Peter Kevzer. Obligatielening Ter financiering van het nieuwe -sport complex van de Foresters zal een obli gatielening worden uitgeschreven. De obligaties worden in twee bedragen uit gegeven, te weten f 500,- en f 1000,-. In totaal hoopt de club dat èr voor mini maal een bedrag van f 100.000,- zal wórden ingeschreven. Op deze obligaties zal geen rente wor den uitgekeerd. Elk jaar zal tien pro cent van de obligatielening worden uit geloot. In dit geval dus f 10.000,-, welk bedrag na overlegging van de obligatie aan de aanbieder wordt terugbetaald. De eerste uitloting is tijdens de jaarver gadering in het najaar van 1998. Onder de uitgelote obligatiehouders zal ver volgens een premie van in totaal f 500,- worden uitgeloot. Voor informatie kunt u bellen met E. Calf, tel. 072-5332332 of Wiedemeyer ZONDAG 6 OKTOBER KOOPZONDAG Bil DE 100-JARIGE R0ZING HE L00 GELD TERUG AKTIE. IVUI.W Rozing tel rV7?-SW1S7

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8