Reicha Quintet verzorgt geslaagd openingsconcert Waar hoort deze 'Felix' thuis? Ypesteiner jeugd heeft nu eigen bibliotheek Nederlandse banketbakkers winnen Prijs der Lage Landen Waardering en enthousiasme bij koffieconcert Caecilia Ypsalon wordt hospitaal voor zieke knuffeldieren Kopij ■n voor de Uitkijkpost PAGINA 8 UITKIJKPOST - 9 OKTOBER Biljartvereniging Heiloo 82 zoekt nieuwe leden Activiteiten Heiloo Oud-papieracties in Heiloo De Ronde der Egmonder Jaagpaden Boeken en computers bij Stichting Ouderenwerk Jubileumexpósitie schildersvereniging Doorwerken Cursus omgaan met werk-stress Poëziebundel van Rick Elenbaas uit Activiteiten Limmen Schakers trots op vernieuwde Vredeburg Cf Omgaan met hoofdpijn Lezing Nivon Schietvereniging De Vrijheid dient-voorzien van afzender en telefoonnummer-op maandag vóór 16.30 u. ingeleverd te zijn. AKERSLOOT - Biljartvereniging Heiloo 82 is op zoek naar nieuwe leden. Door de komst van een zestal gloednieuwe wedstrijd biljarts in bil jartcentrum Akersloot zijn zij in staat het ledenaantal flink uit te breiden. Wekelijks spelen zij op maandagavond hun competitiewedstrijden in dit bil jartcentrum. De vereniging is aangesloten bij de KNBB en de leden kunnen niet allen in verenigingsverband biljarten, maar ook inidividueel en in teamverband mee doen aan wedstrijden in het district Alkmaar. De moyennes schommelen tussen de 1.50 en 5.00. Wekelijks wordt er op de clubavond het libre gespeeld, met op de laatste maandag van de maand een keuze uit bandstoten of driebanden. Leeftijd speelt geen rol, het jongste lid is net twintig, terwijl het oudste lid ruimschoots de zeventig is gepasseerd. Dit seizoen heeft de vereniging de dis tricts finale libre toegewezen gekregen en momenteel is de vereniging sterk vertegenwoordigd in de finale tweede klasse driebanden. Geïnteresseerden zijn van harte welkom op de cluba vond, iedere maandagavond in biljart centrum Akersloot. Voor telefonische informatie kunt u terecht bij de heer Piet Vendel, tel. 072-5332404. Openbare Bibliotheek Woensdag 9 oktober om 20.00 uur cur sus Luisteren naar klassieke muziek. Maandag 14 oktober van 13.30 tot 15.30 uur cursus Informatie over inter net. Wijkvereniging Plan Oost Donderdag 20.00 tot 21.30 uur Franse les. Vrijdag 19.45 uur klaverjassen, entree leden f 3,- en niet leden f 4,-. Opgeven bij tel. 072-5335179 of 5339249 tussen 18.00 en 20.00 uur. Maandag 13.30 uur cursus astrologie, info tel. 5332322; 20.00 uur darten, entree gratis. Woensdag 10.00 uur naail es. Kosten voor leden f 6,50 en niet leden f 7,50. Van 19.45 tot 23.00 uur competitiebridge. Alle activiteiten in 't Oosthonk, Oostkanter 14. Galerie Dijk 1 Tot en met 27 oktober expositie van kleuretsen van graficus Hans Buining en een expositie van keramische objec ten van Marieke Koudstaal en Gerda Maas in Alkmaar. Openingstijden van donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, of op telefonische afspraak, tel. 5124022). Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 8 december tentoonstelling In de schijnwerpers: de Grote Kerk op schilderijen, prenten, tekeningen en foto's van 1600 tot nu. Openingstijden van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. Grote Kerk Alkmaar Op 11 en 12 oktober mini-orgelfestival op het Van Hagerbeer-Schnitgerorgel van de kerk. Op 11 oktober om 20.15 uur grote orgelmis van J.S. Bach. Toegang f 10,- (donateurs, houders van 65+ en CJP f 7,50). Op 12 oktober tus sen 13.30 en 14.00 uur opgave voor orgelwandeltocht door Alkmaar. Om 20.15 uur slotconcert, toegang gratis. Wijkcentrum Overdie Op donderdag 10 oktober verzorgt de heer D. Tesselaar voor Spirituele ver eniging de Cirkel een avond met psy chometrie. Aanvang is 20.00 uur, entree f 7,50. Ruusbroechof 97, Alkmaar, tel. 072-5611887. Donderdag 10 oktober De Duif, Mariënstein 180 tussen 8.30 en 16.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging de Terriërs, kantine sportcomplex het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Eike zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur en op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk, tussen 10.30 en 12.00 uur. Zaterdag 12 oktober Base- en softballclub Double Stars Heiloo, parkeerterrein bij sportpark Het Vennewater, gehele dag, ook zon dag. Elke woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 12.00 en 18.00 uur. Hockeyvereniging de Terriërs, bij de kantine aan Het Vennewater. Van 13.00 tot 20.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Wes- terweg 292. Tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op verzoek: tel. 5331840 en 5063525. De Springschans, Breedelaan 6 en Sluijsweijdt 9. Brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (op loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 Het Malevoort 5. Tijdens schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwntpr 1 EGMOND - Tijdens de landelijke voetpadendagen op 12 en 13 oktober houdt Stichting Hart voor Egmond wandelingen over de jaagpaden van de Hoevervaart en de Egmonder Binnen vaart. Hiermee heeft Stichting Hart voor Egmond zich aangesloten bij de 38 lokale organisaties die overal in het land op deze dagen wandelingen orga niseren langs onverharde en vaak onbekende voetpaden. Doel van dit evenement is om de wan delaar te laten zien hoe mooi Ne derland is, zonder asfalt en beton, en tevens om aandacht te vragen voor het behoud en herstel van oude, onverhar de voetpaden. De Egmondse wandeling voert langs de groene jaagpaden van de Hoever- en Bindervaart. Deze jaagpaden zijn in de loop der tijd praktisch ontoegankelijk geworden, hoewel ze van oudsher als openbare paden te boek hebben ge staan. Door toedoen van de gemeente Egmond is de openbaarheid en toegan kelijkheid sinds de lente weer in ere hersteld, getuige de nieuwe overstapjes en bruggetjes. Het startpunt van de wandelingen is in Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef, geopend tussen 10.00 en 13.30 uur. Hier is een kaart met ingetekende route en achtergrond informatie te verkrijgen. De route kan individueel worden afgelegd of met begeleiding. De begeleide groepswan- delingen starten op beide dagen om 11.00 uur. Gidsen zijn geograaf C.L. HEILOO - Zoals iedere tweede zater dag van de maand houdt de Stichting Ouderenwerk weer een tweedehands boeken- en platenmarkt. Op zaterdag 12 oktober wordt deze van 10.00 tot 15.00 uur gehouden in winkelcentrum 't Hoekstuk. Vier kramen vol boeken (f 1,00 en f 2,50 per stuk) en platen (f 1,00 per stuk) wachten op een nieuwe eige naar. De volgende markt is op 9 november. De Stichting Ouderenwerk groeit wat boeken betreft een beetje uit zijn jasje. Een mogelijkheid om de ruimteproble men op te lossen is natuurlijk een eigen opslag- en verkoopruimte voor de tweedehands boeken. De stichting zoekt mensen die een ruimte hebben die eigenlijk niet gebruikt wordt en misschien al jaren wacht op deze bestemming. Een (gedeelte van) gara ge, loods, (bollen)schuur of een oude winkel? Verwarmd of onverwarmd? In fcHeiloo of omgeving? Veel last zult u er niet van hebben: gemiddeld eens per week vindt aan voer van boeken plaats en eenmaal per maand is er verkoop. Liefst gratis, anders niet al te duur in huur, anders blijft er van de opbrengst te weinig over om het vrijwilligerswerk nog zinvol te verrichten. De Stichting Ouderenwerk is te berei ken op Westerweg 294,1852 AS Heiloo, tel. 072-5331297 (dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur). Barten en historicus V. Mars. De volledige ronde volgt de jaagpaden Bij de 55+ computercursus voor begin- tot Egmond-Binnen, en keert via de ners zijn nog enkele plaatsen vrij. Wie duinen terug naar Egmond aan den interesse heeft om meer met zijn com- Hoef. (Duinkaart meenemen of kopen puter te doen en meer wil weten van bij ingang van het duinreservaat). De Nederlands meest gebruikte tekstver- totale afstand is 13,5 kilometer of vier werkingsprogramma WP 5.1, heeft nu uur lopen, maar vermoeide wandelaars de mogelijkheid om een door 'Aktief, kunnen de wandeling op verschillende trefpunt voor 55+' in samenwerking manieren bekorten. Goed schoeisel is vereist vanwege modder en koeien- vlaaien. Honden zijn niet toegestaan. Nadere informatie kunt u krijgen bij Stichting Hart voor Egmond, tel. 072- HEILOO - De serie winterconcerten in de Witte Kerk is afgelopen zondag op sublieme wijze geopend door het 'Reicha Quintet', bestaande uit Ester de Graaf (fluit), Jan Jimkés (hobo), Willem van de Laar (klarinet), Jaap van der Vliet (hoorn) en Jan Berend Kan (fagot). Dat begon al met het openings stuk, het divertimento in Bes van Joseph Haydn. Muziek, die op zich goed in het gehoor ligt, maar vaak nog wel eens saai kan overkomen. Dat was nu zeker niet het geval. Hoewel dit stuk oorspronkelijk voor een dubbele bezetting is gecompo neerd, wist het Reicha Quintet er even goed wel raad mee. Deze stukken zijn indertijd geschreven voor uitvoering in onder meer kasteelruimten. Geen won der dat ook een ruimte als de Witte Kerk zich uitstekend leent voor deze muziek. Vanaf de eerste tonen kreeg de muziek een levendig karakter. Het samenspel was zeer verzorgd en had een mooie homogene klank. Uiteraard mocht muziek van Antonin Reicha (1770-1836), waarnaar het quin tet zich heeft genoemd, niet ontbreken. Reicha heeft meer dan 20 quintetten geschreven, speciaal voor blazers. Met deze muziek beoogde hij ook de bla zers op het concertpodium te krijgen. Van deze componist werd het Quintet in A, opus 91 nummer 5 ten gehore gebracht. In dit stuk worden enigszins donkere kleuren (voor de klarinetpartij wordt bijvoorbeeld een A-klarinet gebruikt) afgewisseld door heldere klanken van fluit en piccolo. Het stuk is buitengewoon plezierig om naar te lui steren, vooral als het gespeeld wordt als afgelopen zondag. In dit stuk krijgt iedere musicus de gelegenheid zich te laten horen. En dat deden zij voortref felijk. Van fagot tot fluit. Na de pauze kreeg het programma een wat moderner karakter. Allereerst werd een werk van Darius Milhaud (1892-1974) uitgevoerd. Milhaud ver bleef een aantal jaren in Brazilië. Dat is in zijn werken vaak te horen. De rhyth- miek van zijn stukken verraadt deze Zuidamerikaanse invloeden (ragtime en jazz). De melodieën zijn vaak gees tig en boeiend verwerkt. Uitgevoerd werd 'La Cheminée du Roi René', bestaande uit zeven korte stukjes, die elk een bepaald tafereel uitbeelden. Ook hierbij was het voor de toehoor ders weer genieten van subtiel samen spel, waarbij de van tevoren gegeven uitleg door de fagottist Jan Berend Kan de muziek nog beter tot z'n recht deed komen. Het concert werd besloten met een werk van een wat onbekende Litauer componist: Max Laurischkus (1876-1929). Zijn 'Aus Litauen, opus 23' bestaat uit drie deeltjes, met als middengedeelte het stemmige 'Abendstimmung'. Ook in dit stuk wer den de musici in staat gesteld te tonen dat het quintet zich dankzij een uitge balanceerd samenspel en klankkleur tot de toppers op dit gebied mogen rekenen. Het publiek wist het gebode- ne goed te waarderen en beloonde de musici met een dankbaar en langdurig applaus. -• ■?->" M y -x. xK- •\"i. v+ 5c -v HEILOO - Sinds enkele maanden blijkt deze gecastreerde kater niet meer te weten waar zijn huis is. Hij dwaalt wat rond en zoekt zijn slaapplaats in een tuinhuis achter één van de huizen aan de Laan van Frans. Wil degene die een kater die sprekend lijkt op Felix van de blikjes kattenvoer lijkt con tact opnemen met tel. 072-5336688? 5064783. ALKMAAR - Vanaf dinsdag 8 oktober houdt de Alkmaarse schildersvereni ging Doorwerken ter gelegenheid van haar 60-jarig jubileum een expositie in de Grote Kerk. Zeer gevarieerd werk, zowel in stijl als in techniek, is op deze groepstentoonstelling te zien. De expo sitie is tot 18 oktober dagelijks te bezichtigen. Elke dinsdagavond werkt de schilders vereniging in het atelier in het buurt huis Oase aan de Mesdaglaan te Alkmaar. Afwisselend wordt er ge werkt naar portret, figuurmodel of stil levens. Deze avonden worden besloten met onderliiig bekijken en bespreken van het gemaakte werk. Voor enkele nieuwe leden met redelijke teken- of schilderservaring is er in de vereniging nog plaats. Inlichtingen zijn te verkrij gen op tel. 072-5611107 of 5331516 of 5124975. ALKMAAR - De Riagg Noord-Ken- nemerland houdt vanaf maandag 28 oktober cursus 'gezond in je werk'. De cursus is bedoeld voor mensen die ervaren dat hun werk te veel stress oplevert en leidt tot gezondheidsklach ten. De cursus bestaat uit acht maandag avonden van tweeënhalf uur. De cur- suskosten bedragen f 95,-. De bijeen komsten vinden plaats in het gebouw van de Riagg, Oude Hoeverweg 10, Alkmaar. Geïnteresseerden kunnen zich aanmel den bij Riagg Noord-Kennemerland, mevrouw M. Maarse, tel. 072-5270340. voor 55+' in met Dompvloet Opleidingen georgani seerde beginnerscursus te volgen. De cursus wordt gegeven door een bevoegd docent van Instituut Dompvloet. Tijdens de cursus kunt u gebruik maken van de telefonische helpdesk. Wilt u meer weten over de inhoudelijke kant van de cursus dan kunt u vrijblij vend informeren bij Dompvloet Opleidingen, tel. 072-5330936. De cursus wordt met ingang van woensdag 23 oktober gegeven van 9.30 tot 11.30 uur en omvat 10 lessen. De kosten bedragen f 250,-ep het cursus materiaal f 45,-. Voor opgave of nadere informatie kunt u contact opnemen met Aktief, tel. 072- 5331297. CASTRICUM - Achter 'Heilsdag', de titel van een dichtbundel die zojuist van de persen van Bonhoeffer Press is gerold, gaat een bizarre wereld schuil. Rick Elenbaas, leerling van 6 VWO van het Bonhoeffercollege, is de schepper van die wereld. In februari van dit jaar won hij de hoofdprijs op de interscholaire poezies- oiree in Kasteel Assumburg. De jury noemde zijn werk veelbelovend: het niveau was ongewoon hoog. Ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van het Bonhoeffercollege is hij nu in de gelegenheid gesteld zijn eerste in druk verschenen dichtbundel te presenteren. Het resultaat is verbluffend. In gedich ten als visioenen beschrijft hij een wereld waarin leven een hel kan zijn. Niet voor niets koos hij een fragment uit 'De hel', een schilderij van Jeroen Bosch, voor op de kaft. Uit deze bundel blijkt een grote kennis van filosofie en de klassieken, zonder afbreuk te doen aan de actualiteit van de inhoud. De gedichten laten zich lezen als een film over dood en ondergang, waar toch de droom van liefde nog bestaat. Deze bundel is te koop vanaf 4 oktober op het Bonhoeffercollege en in de plaatselijke boekwinkels van Castri- cum en Heiloo. De prijs bedraagt f 10,-. Dit bedrag gaat vrijwel geheel naar het Panama-project van het Bonhoef fercollege. Heks Troela von Ypesteijn fluistert een toverspreuk. De wethouders Bos en Wuyster wachten gespannen af. (foto Barakaio De Burgerij Zaterdag 12 oktober speelt Castri- cumse toneelgroep Forento de kome die 'Bedden' van Dimitri Frenkel Frank. Aanvang 20.15 uur. Kaarten a f ^10,- verkrijgbaar op 12 oktober vanaf *19.30 uur aan de zaal. Vooraf reserve ren op tel. 072-5051456 of 5051977. Galerie Amber Tot 27 oktober expositie rond het thema Afrika. Bronzen beelden van Charlotte Vredenburg, gouaches van Jeannette Coppens en sieraden van zil ver en barnsteen van Jantar. In de tuin is keramiek te zien van acht verschil lende kunstenaressen, schalen van Heieen van de Lem en waterkeien van Fokje Schilstra. Geopend op donder dag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Egmond Tot 1 november exposeert Frans Room zeefdrukken en etsen aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Te zien van 9.00 tot 12.00 uur van maandag tot en met vrijdag en donder dag van 15.30 tot 17.30 uur. Dorpshuis Hanswijk Op zondag 13 oktober koffieconcert door muziekvereniging Lamoraal van Egmont in Egmond aan den Hoef. Concert door Lamoraal samen met jeugdorkest. Aanvang 12.00 uur, toe gang gratis. TC Hogedijk Vrijdag 11 oktober racketavond, aan vang 19.00 uur. Galerie NU Van 13 oktober tot en met 10 november expositie van Babs Bannenberg van strandvondsten en schatten en dochter Nicole Bannenberg met schilderij- objecten. Adres is N. v.d. Veenstraat 48 in Castricum. LIMMEN - Afgelopen vrijdag nam schaakvereniging Vredeburg de nieuwe schaakruimtes op feestelijke wijze in gebruik. Leden, partners en ouders van jeugdleden waren samengekomen in de vertrouwde bovenzaal, waar namens de Stichting Vredeburg een consumptie werd aangeboden. Voorzitter Jos Admiraal en secretaris Piet van der Heijdt verzorgden een korte inleiding voor het nieuwe schaak seizoen, waarna leden en genodigden zich naar de ingang van de benedenza len begaven. Aan Alex Zwart werd de sleutel overhandigd om voor de schaakvereniging de officiële opening te verrichten. De schaakborden stonden klaar en dat nodigde uit tot spelen. Vanwege de sei zoenstart moest het schaken onderbro ken worden voor de prijsuitreiking van het vorige seizoen. De adspiranten - en juniorenbeker gingen naar Robert Termes en Wessel Koenekoop, Marlies Sturk kreeg de eerste prijs bij de dames en Jos Admiraal behaalde zowel het club- als het snelschaakkampioen schap. Vrijdag 11 oktober start het eerste team met de bondswedstrijd tegen DOS 2 uit Alkmaar en maken de A en B-groep een voorzichtige start met de interne competitie. De C-groep en de schaaklessen beginnen eind oktober. Nieuwe leden zijn van harte welkom, er wordt iedere vrijdag geschaakt vanaf 20.00 uur. De contributie bedraagt f 50,- en voor jeugdleden tot en met 20 jaar f 25,-. Voor informatie kunt u bel len naar J. Admiraal, tel. 072-5052391 of P. van der Heijdt, tel. 072-5051977. Liefhebbers kunnen .natuurlijk ook Vrijdags even aanwippen in Vredeburg, Dusseldorperweg 64. HEILOO - Vorige week woensdag werd de spiksplinternieuwe uitleenpost van de bibliotheek in Ypestein geo pend. De ingebruikname viel gelijk met de start van de Kinderboekenweek, die dit jaar als thema 'Heksenketel' mee kreeg. De wethouders J. Wuijster- Schuddeboom en R. Bos verrichtten de openingshandeling, nadat zij een tover spreuk hadden opgezegd die hen was ingefluisterd door drie leerlingen van de heksenschool. „Zwavelstank en drakenwijn, heksen- spreuken moeten over zijn, stamp en strooi wat spinnekop, Troela von Ypestein, hou op!" Hiermee werd de ban verbroken die heks Troela von Ypestein 's nachts over de nieuwe bieb had uitgesproken. Deze jaloerse heks was behoorlijk nijdig dat bijna niets meer mocht, terwijl haar zusters in 't Vennewater en 't Hei- looërbos hun gang kunnen gaan. De directeur van de bibliotheek, mevrouw Timmer, is in haar sas met de nieuwe vestiging. „Goed kunnen lezen en de weg kunnen vinden in de infor matiemedia is in deze tijd heel erg belangrijk. Met de nieuwe uitleenpost in wijkgebouw de Ypsalon kunnen de jonge kinderen van Ypestein zelfstan dig boeken komen lenen." De uitleenpost is elke woensdagmid dag open van 14.00 tot 16.30 uur en wordt bemand door Richt Veldstra, bij gestaan door een administratieve kracht en een vrijwilligster. Voordat de uitleenpost open gaat wordt een half uurtje voorgelezen. Mevrouw J. Wuij- ster-Schuddeboom beet woensdagmid dag het spits af met een hoofdstuk uit Minoes van Annie M.G. Schmidt. De uitleenpost is bedoeld voor kinde ren tot twaalf jaar. Op hen staan bij elkaar zo'n 1000 leesboeken, informa tieve boeken, prentenboeken, stripboe ken, jeugdvideo's en jeugdcd's te wach ten. 'i Mare Kraakman (achteraan) met het winnende banketbakkersteam. EHBO in de knuffeldierenambulance. HEILOO - Het bestaan van een knuf fel gaat niet over rozen. Dood geknuf feld, stuk gesabbeld, mishandeld of psy chisch verwaarlopsd, er is bijna geen favoriet vriendje uit de eerste levensja ren van een kind dat er ongeschonden vanaf komt. Maar wat doe je met je kindjes eerste levensgezel als die voor reparatie of vervanging in aanmerking komt? Het knuffeldierenhospitaal in de Ypsalon biedt uitkomst. Het meest kindvriendelijke ziekenhuis dat er is heeft een hele handige en vriendelijke ploeg deskundigen in huis. Dokters vrees bestaat hier niet. Voor kinderen die bang zijn voor dok toren of ziekenhuizen, is dit de gele genheid om ze van die angst af te hel pen. Ypesteiner huisarts Dr. Poelakker <an 7) in mpHicrhe team staan aarant voor een net zo vriendelijke als realisti sche rondgang door het medisch cir cuit. Inchecken per computer', gesprek met de dokter, röntgenfoto's, operatieka mer, verbandafdeling en de apotheek met speciale medicijntjes zijn allemaal componenten die een bezoek interes sant maken. Dat knuffels ook nog gerepareerd en soms zelfs gereïncarneerd het pand weer verlaten is dan eigenlijk mooi meegenomen. Let wel, een knuffeldie rendokter is geen poppedokter! Leden van de Wijkvereniging zijn auto matisch lid van knuffeldierenzieken fonds Ypestein en omstreken, niet leden betalen f 1,-. Het hospitaal vindt onderdak in de Ypsalon, de Hucht 4 en is zondag 13 oktober geopend van 14.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Het Heilooër Harmonie orkest Caecilia kan terugzien op een geslaagd koffieconcert afgelopen zon dag in de grote zaal van het Open Huis. Het Jeugdorkest gaf op een uitsteken de wijze weer waar ze de laatste maan den mee bezig is geweest. Door het orkest is in de afgelopen weken stevig gerepeteerd en het studieweekend op 7 en 8 september in Amsterdam is een behoorlijke aanzet geweest voor het resultaat tijdens dit concert. Orkestleden zaten geconcentreerd en vol enthousiasme te spelen onder lei ding van Wim Klaver. Het applaus van het publiek was dan ook terecht. Het A-orkest, deze keer óók onder lei ding van Wim Klaver, kan eveneens terugzien op een goed concert. De pret tig in het gehoor liggende muziek uit de musicals Westside-story en Chess werd door het publiek bijzonder gewaar deerd. Vooral Nicoline Mensch (so praan) oogstte veel waardering van het publiek met haar zangsolo tijdens de uitvoering van Anthem uit de musical Chess. Caecilia gaat zich nu voorberei den op de komende concerten en het festival van St. Caecilia Alkmaar op 17 november. Het eerstvolgende grote concert voor het A-orkest in Heiloo is het Nieuwjaarsconcert op 5 januari in de MoederGodskerk aan de Holleweg. Caecilia is een muziekvereniging met ruim 100 leden, wat aantallen betreft keurig verdeeld over Jeugd- en A- orkest. Toch heeft Caecilia nog steeds behoefte aan ervaren en aankomende muzikanten. Ze wil vooral graag in con tact komen met ervaren blazers voor fagot, trombone, tuba, baritonsaxofoon en voor de Es-Bas (het zwaardere werk dus), evenals met mensen die de slag werkinstrumenten zoals grote trom, pauken en drumstel kunnen beroeren. Wie interesse heeft, kan komen kiiken en luisteren op dinsdagavond in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. Er zijn dan altijd leden aanwezig die informatie over de vereni ging kunnen verstrekken of antwoord kunnen geven op vragen. Het Jeugdorkest repeteert van 18.30 tot 19.45 uur en het A-orkest van 20.00 tot 22.00 uur. U kunt ook contact opnemen met Ingrid Jacobs, secretaris, tel. 072- 5338060. ALKMAAR - Ruim acht miljoen Nederlanders geven aan weieens hoofdpijn te hebben. Van deze groep noemt maar liefst anderhalf miljoen de klachten chronisch. Er bestaan diverse vormen van chronische hoofdpijn: migraine, clusterhoofdpijn, aan- gezichtspijn en spierspanningshoofd pijn. Hoofdpijn kan verschillende oor zaken hebben. De Gezondheidswijzer heeft de hele maand oktober veel gratis folders in huis over de diverse vormen en behan delwijzen van hoodpijn. Tevens vindt er op 24 oktober een thema-avond over de behandeling van en het omgaan met hoofdpijn. Er worden tips gegeven om hoofdpijn draaglijker en beter hanteer baar te maken. Aan deze avond verlenen Carolien Spiering, cursusleidster van de cursus hoofdpijn te lijf, de heer C.V. Sindhu- nala, apotheker, en de Nederlandse Vereniging van Migrainepatiënten hun medewerking. De avond wordt gehou den in de W. Buytewechstraat 2 te Alkmaar. Voor meer informatie en aanmelding voor de themabijeenkomst kunt u terecht bij de Gezondheidswijzer, Gasthuisstraat 2 te Alkmaar, tel. 072- 5199214. HEILOO - Op 2 oktober is voor de tweede keer in Mechelen gestreden tussen Belgische en Nederlandse ban ketbakkers. Deze strijd is gewonnen door het Nederlandse team, dat ook Mare Kraakman van Banketbakkerij Kaandorp in zijn gelederen had. De inzet was een verzameling dessert gebakjes, waarvan elke deelnemer er twee verschillende had gemaakt. De smaken waren veelal gebaseerd op de herfst, maar liepen toch uiteen. Zo waren er een caramel, bosvruchten, champagne, amaretto, wijndruiven, chocolade-abrikoos, tiramisu en creme bruler gebakje. De jury, onder voorzitterschap van de Belgische patissier R Provoost, vertelde dan ook zeer verrast te zijn door de cre ativiteit waarmee de banketbakkers gestreden hadden. Dat kan ook niet anders in een land als België, waar de gastheren zich niet zomaar gewonnen geven. De winnaars mochten een gegraveerde schaal in ontvangst nemen en konden na afloop ruimschoots proeven van de door collega's gemaakte desserts. Ook receptuur werd uitgewisseld zodat iedereen aan de slag kan gaan om in eigen banketbakkerij weer de nodige inspirerende dessertgebakjes aan het assortiment toe te voegen. HEILOO - Op zaterdagavond 12 okto ber houdt G.Terwijn een lezing over de voettocht die hij in 1994 heeft gemaakt vanuit Heiloo naar Santiago de Compostella, een bedevaartplaats in het noordwesten van Spanje. In vier maanden liep hij over langeafstand spaden via Maastricht, de Ardennen, door Duitsland, Luxemburg, Frankrijk en tenslotte over de Pyreneeën naar zijn einddoel, een afstand van naar schatting 2800 kilometer. Alleen het allernoodzakelijkste aan bagage had hij bij zich. De heer Terwijn vertelt hoe hij ertoe gekomen is deze tocht te ondernemen, over zijn ervaringen onderweg, en ook iets over de historie van deze bede vaart. Met enkele dia's illustreert hij zijn verhaal. De bibliotheek zorgt voor een kleine collectie boeken. De lezing is in het Open Huis en begint om 20.00 uur. Toegangsprijs: Nivon-leden f 2,50, anderen f 4,-, jeugd f 1,-. LIMMEN - De resultaten van de wed strijden van vorige week woensdag: Klasse E: 1. Jeroen Drenth 96, Klasse A: 1. Erino Koppes 94, Klasse B: 1. Erik Weijers (97, 2. P. v. Duivenvoorde 96, 3. Marco Èhlhardt 92, John Nuyens 92. Klasse C: 1. Mark Baltus 80.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 3