Foresters toont teveel ontzag voor sterk WGW Voetbalderby HSV - Foresters Brasserie Wildschut viert vierde verjaardag Alkmaar en Heiloo ontwikkelen samen bedrijventerrein Boekelermeer-Zuid Dieren(woens)dag in en rond Knuffelhoek 't Beesten boefje Vervolg informatierubriek De Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie organiseerde in samenwerking met de afde ling Groen en Landschap van de gemeente Heiloo Dieren(woens)dag op 2 oktober 1996 in en rond Knuffelhoek 't Beestenboetje. Het was een zéér geslaagde middag, 's Morgens hadden een medewerker van afdeling Groen en Landschap en een aantal vrijwilligers van 't Beestenboetje alles klaarge zet. In Knuffelhoek 't Beestenboetje lagen strobalen, waarop de kinderen een cavia of konijntje konden knuffelen en aaien. Verder stonden er - een springtouwmaker, hij liet zien hoe je springtouw moest maken; - een hondenwachterlongediertebestrijder met diverse informatie, posters en opgezette dieren; - twee schminkers, zij veranderden de kinderen in een hond, poes, beer, konijn of vlinder; - een houten koe met rubberen spenen die gemolken kon worden; - en een dierenambulance. Er lagen kleurplaten die de kinderen mee konden nemen. De leerlingen van de groepen één tot en met vier van de tien basisscholen in Heiloo brach ten hun ingekleurde kleurplaat mee. Deze werden in 't Beestenboetje opgehangen. Jury-leden van de Werkgroep N.M.E. hebben in totaal vier winnaars uitgekozen; van elke groep één. De winnaars zijn: Groep 112 b: Openbare basisschool Meander; Michelle Geesken, 4 jaar; Groep 2: Openbare basisschool Meander; Hadis Sisanovig, bijna 5 jaar; Groep 3: Christelijke basisschool De Duif; Stefanie Slootman, 6 jaar; Groep 4: R.K. Willibrordschool; Anouk Robert, 7 jaar. De prijzen zijn deze week op de scholen uit gereikt. Kortom, deze zonnige dieren(woens)dagmid- dag was een zeer gezellige dag. Ingezonden brief Zwemdiploma's Heilooër Bridge Club IJsselmeerloop Cursus Indiase dans HSV Zaalvoetbal Groep Kamer op reis Psychometrie bij Arbor Vitae Nieuwe eigenaars Wapen van Egmond-Binnen Armando Jongejan met Egmondse dorpsportretten Cursus Zieke thuis verzorgen Heilooër Bridge Club Bridgeclub Sans Atout Schaakvereniging Oppositie Hoe kom ik thuis? fiet is leuk om te vernemen dat de NZH zoveel grootse plannen maakt voor de reizigers boven het Noord zeekanaal. Maar dankzij de NZH kan ik sinds kort niet meer thuis komen vanuit mijn werk. Ik werk in een winkel in Bergen en woon in Heiloo in de buurt van het Hoekstuk. De laatste bus vanuit Alkmaar via Heiloo naar Egmond vertrekt om 17.45 uur; op een tijdstip dus, dat al het win kelpersoneel nog niet naar huis kan gaan. Vanuit Bergen kom ik wel met de bus naar Alkmaar (vier keer per uur), maar dan... De bus naar Beverwijk (om 18.55 uur), op de Kennemerstraatweg uitstappen en dan na een lange dag werken nog eens een kilometer of wat lopen? Geen pretje. Ik heb geen auto, geen rijbewijs, ik ben geen twintig meer, en 's avonds zie ik slecht. Daardoor ben ik afhanke lijk van het openbaar vervoer. De fiets als alternatief is 's zomers aan trekkelijk en gezond; maar in de winter is 28 kilometer fietsen per dag niet leuk: lang, koud, soms nat en donker. Zijn er nog meer mensen die gedu peerd zijn? Kan de gemeente Heiloo iets doen voor zijn burgers? Reageer naar de klantenservice van de NZH. Misschien zijn we met z'n allen sterk en kan er nog wat gedaan worden. Klei nere bussen misschien? Mevr. M. van der Laan HEILOO - De wedstrijd tegen WGW was voor Foresters van cruciaal belang om te kijken waar de ploeg stond. Zonder Paul Fahrenhorst (lichte bles sure) en Sander van Rijnsoever (zware blessure) werd getracht het sterke WGW te bestrijden. Robert Kemmere en Colin Wilvers speelden achterin in het centrum en hadden vooral de eerste helft moeite om de snelle WGW-aanvallers van het domein van keeper Marcel van Velzen te houden. Frans Coppoolse, die van achteruit de opbouw verzorgde met zuivere passes, schoot onberispelijk in één streep de bal langs Van Velzen in de touwen: 0-1. Dat het bij rust slechts 0-1 was, kwam door de voorwaartsen van WGW, maar ook door reddingen van keeper Van Velzen, die een vrije trap van Coppool se naast tikte en over de grond niet te passeren bleek. Het laatste kwartier bood Foresters erg sterk tegenspel. Het had zelfs de gelijk maker kunnen maken door een goede actie van Walter Hoeben, die jammer lijk naast schoot. Na rust een nog steeds beter WGW, die echter de vele kansen bleef missen, mede doordat Van Velzen niet van wij ken wist. Foresters kon zodoende blij ven hopen op de gelijkmaker. Die kwam niet omdat een schitterende omhaal van Hoeben uit een voorzet van Vincent Doesburg uit de kruising getikt werd, en een schot van Dennis Dijkhuis over ging. Het bleef tot het einde van de wedstrijd spannend om dat de snelle spitsen van WGW ver zuimden het af te maken en Foresters de schroom die het aanvankelijk had, van zich afgooide. Komende zondag speelt Foresters uit tegen 'buur' HSV, die ook nipt met 1-0 verloren van Limmen. Foresters is gewaarschuwd: de mouwen zullen opgestroopt moeten worden, want HSV deed dit niet tegen Limmen (vol gens trainer Ursem), maar zal dit zeker doen tegen de Rood-Witten. Het tweede team weet weer wat verlie zen is: tegen KGB werd een onnodige nederlaag geleden (1-2). Er zal deze week een pittig gesprek plaatsvinden tussen spelers en begeleiding om dit foutje uit te praten. HEILOO - Donderdag 3 oktober heb ben de volgende kinderen, die zwemles hebben genoten in 't Vennewater, afge zwommen: Voor het A-diploma: Anne Kaandorp, Bart Kareis, Erik v. Heusden, Natasja Sinnige, Jacintha v. Riel, Femke v.d. Bijl, Esther ter Steege, Selina Meijer, Ron Winder, Wilfried v. Veen, Jeroen Bakker, Suzan Klaver, Jasper v.d. Heuvel, Melissa Beentjes, Martijn Kuyper, Huub de Boer, Thomas en Josefien Schinkel, Jonathan Maes, Mitchel v.d. Poll, Laura Koning, Ritchie v. Haaren en Roosje Hageman. Voor het B-diploma: Nicole de Groot, Cynthia Stanco, Leonie v.d. Kamer, Anne Veen, Ellen de Waard, Kiki Moes, Eline v. Strien, Saskia de Waard, Thomas Slinkert, Lotte Dekker en Rienke v. Anholt. Voor het overlevings-diploma brons: Jennefer Jonker, Björn Kraakman en Ellen v. Noort. HEILOO/ALKMAAR - De gemeen ten Alkmaar en Heiloo zijn zover. Het ontwerp-bestemmingsplan Boekeler meer-Zuid, de bijbehorende exploita tie-opzet voor het te ontwikkelen be drijventerrein en de samenwerkings overeenkomst tussen beide gemeenten worden in oktober voor advies voorge legd aan de raadscommissies in beide gemeenten. De overeenkomst bevat afspraken over de gezamenlijke aanpak van de ontwik keling van het bedrijventerrein en wordt dit jaar nog voorgelegd aan de gemeenteraden van Alkmaar en Hei loo. Het ontwerp-bestemmingsplan Boeke- lermeer-Zuid is gebaseerd op de, door Alkmaar en Heiloo eind 1995 samen opgestelde, Nota van uitgangspunten met betrekking tot de Boekelermeer- Zuid. Kern van deze nota was om geza menlijk een bedrijventerrein te ontwik kelen. In de komende jaren bestaat behoefte aan meer bedrijventerrein in de regio en de Boekelermeer-Zuid leent zich hier goed voor. Het plangebied is voor het grootste gedeelte gelegen in de gemeente Heiloo. Een heel klein deel valt binnen de grenzen van Alkmaar. Het bedrij venterrein Boekelermeer-Zuid wordt begrensd door de poldertocht nabij de Rijksweg en de Boekelermeerweg aan de westzijde en loopt aan de zuidzijde in het verlengde van de Nijenburger- weg door tot en met de stortplaats van G.P. Groot. Op basis van de eerdergenoemde nota van uitgangspunten werken Alkmaar en Heiloo dit plan gezamenlijk uit. Deze uitwerking is nu zo ver gevorderd dat het ontwerp-bestemmingsplan ge reed is. Ook de bijbehorende exploita- tieopzet en de samenwerkingsovereen komst is gereed. Aansluiting op Boekelerineer-Noord Het bedrijventerrein dient een functio nele aanvulling te zijn op Boekeler- meer-Noord. Dit betekent dat de Boekelermeer-Zuid, net als de Boekelermeer-Noord, een bedrijven terrein wordt met een regionale func tie. Het gaat dan om bedrijven die vooral gebaat zijn bij een goede bereik baarheid voor autoverkeer. In de eind situatie moeten de twee bedrijventer reinen een samenhangend geheel vor men. Qua bebouwingsopzet, ontslui tingsstructuur, groenaankleding en overgang naar het landschap zal de hoofdopzet van de Boekelermeer- Noord richtinggevend zijn. Rekening houdend' met de huidige Boekelermeer, het karakter van Heiloo en het omringende landschap is geko zen voor een afbouw van het gebied naar het zuiden en het westen. De grootste hoogtes van het gebied zullen zich dan ook in het noord-oosten bevinden. In het bestemmingsplan zal veel aandacht worden geschonken aan de verschijningsvorm van de bebou wing. Ook de inrichting van de buiten ruimte eri de inpassing van het parke ren zullen een belangrijke rol spelen. Het bedrijventerrein zal in de toekomst worden ontsloten via twee aftakkingen aan de noordzijde, direct aansluitend op de A9. Een van die twee is de al bestaande Diamantweg. De tweede aftakking wordt gevormd door de geplande aftakking vanaf het te reconstrueren Kooimeerplein. Voor de gemeente Heiloo is deze aftakking een voorwaarde voor verdere ontwikkeling van het bedrijventerrein. Door deze twee aftakkingen naar de A9 zal de ontsluiting via de Kanaaldijk niet meer aan de orde zijn. Bij de ontwikkeling van de Boeke lermeer is in overleg met de provincie een groenplan ontwikkeld. Dit plan voorzag in een afbouw naar het omrin gende landschap. Het nieuwe bedrij venterrein zal eveneens ruim ingebed worden door een groenstrook. Aan een nadere invulling van situering van waterpartijen en aankleding van ont sluitingsstructuur zal nog aandacht geschonken moeten worden. HEILOO - De uitslag van dinsdag 24 september: A-lijn: Fam. v.d. Laan 57.80, Moscou-Weehuizen 55.00. B-lijn: v.d. Mark-Ribberink 62.10, Muller 55.40. De uitslag van donderdag 26 septem ber: A-lijn: Ranzijn-Spruit 64.20, Fam. Neefjes 55.00. B-lijn: Dijkstra-Leek 56.30, Fam. Brinkhuis 56.30. C-lijn: Fam. de Winter 60.40, Dubbeld-Mooy 56.70. D-lijn: Fam. Huten 66.10, Brand- Hendrikse 54.20. HEILOO - Ook dit jaar wordt Heiloo vertegenwoordigd in de jaarlijkse IJsselmeerloop. Deze loop wordt voor de negende keer gehouden op 19 en 20 oktober. De tocht gaat tegen de klok in rond het IJsselmeer, met start en finish in Almere-Haven. De route is 382 kilo meter lang. Aan dit evenement doen zowel recre atie- als wedstrijdteams mee. Het ver schil zit in het aantal lopers. Bij de recreatieteams is dit onbeperkt en bij de wedstrijdteams zijn dit er maximaal acht. De afvaardiging van Laan Horeca- benodigdheden uit Heiloo doet dit jaar weer mee met de wedstrijdloop. De lopers Ate de Vries, Andre Pos, Rob Koch, Bernhard Morsch, Pieter Bak ker, Kees de Haan, Henk Booten en Theo Laan worden geassisteerd door de helpers, chauffeurs en fietsers George Scholten, Edwin Elzinga, Engel Molenaar en Harmen de Vries. Het traningsschema is inmiddels vrij wel volledig afgewerkt en gelukkig is hele groep nog blessurevrij. Voor het vervoer naar en tijdens de loop wordt het team gesponsord door Garage van der Steen en Centraal Alkmaar. Zaterdag 19 oktober vertrekken de auto's richting Almere. Om 12.00 uur wordt het startschot voor deze mon- stertocht verwacht. Het Heilooër team hoopt zondag rond 14.00 uur de finish te bereiken. ALKMAAR - Bij de \#ereldmuziek- school gaat er binnenkort een nieuwe cursus Indiase klassieke dans van start onder leiding van de bharatnadyam danseres Meenakshi Saxena. Deze dans is een klassieke dansstijl uit Zuid-Oost India, gebaseerd op de my thologische verhalen rond de Hin doegoden. Kenmerkend zijn het ener gieke voetenwerk, de gracieuze hand bewegingen en de expressieve gezich ten van deze dansvorm. De cursus, die zowel voor kinderen als volwassenen geschikt is, wordt op de zaterdagmiddag gehouden. Voor infor matie en inschrijvingen kunt u zich wenden tot de Wereldmuziekschool, Vondelstraat 27, tel. 072-5404335. HEILOO - HSV1 moest zijn derde competitiewedstrijd spelen tegen GGO/Parkethall. Na twee gewonnen wedstrijden waren de verwachtingen hoog gespannen. In de eerste minuut werd er gelijk goed gejaagd door Sander van Rijnsoever die daardoor de bal veroverde en de bal in het net legde: 1-0. In de loop van de eerste helft kreeg HSV legio kansen, maar er werd niet gescoord. Dit gaLGGO/Parkethal nog hoop voor de tweede helft. GGO Parkethal bleef zich beperken tot ver dedigen, zodat HSV het spel moest maken. Vlak na rust werd eindelijk het goede spel beloond met een doelpunt van Bas van Duivenbooden, die de keeper het bos instuurde en de bal in het doel schoof. Kort daarna was het de beurt aan Jan Baltus die de keeper passeerde met een mooi afstandsschot. HSV leek in veilige haven, maar niets bleek minder waar. In de twaalfde minuut werd Sander van Rijnsoever getorpedeerd, die hierdoor geblesseerd moest uitvallen. Er volgde zowaar een offensief van GGO/Parkethal die gelijk de 3-2 op het scorebord zette. HSV kreeg het even benauwd. Ongeveer vijf minuten voor tijd bracht René Kaandorp HSV alsnog in veilige haven door een fantastische lob van eigen helft over de uitgelopen keeper. De weerstand van GGO/Parkethal was gebroken. Met nog tien seconden te spelen zette René Kaandorp na een mooie actie de eindstand van 5-2 op het scorebord. Vrijdag speelt HSV1 tegen medekoplo per IDO'86 in sporthal 't Vennewater om 21.30 uur. HSV hoopt op een grote opkomst van supporters. HEILOO - Na het overlijden van de heer Cor Kamer in 1995, voorzitter van de excursiecommissie Groei en Bloei, hebben Leo Pijpers en Berna Poulissen (op verzoek van enkele leden) het ini tiatief genomen om het werk wat wijlen de heer Kamer heeft gedaan, voort te zetten. Op 24 juni werd een tiendaagse reis naar Les Contamines in de Franse Alpen gemaakt. Op 23 september vertrok de groep voor vijf dagen naar Clervaux in Luxem burg. De tuin van kasteel Eysden, de watervallen van Coo, Vianden, het stuwmeer de Vesdre met de onder grondse turbines, de stad Trier en Luxemburg, Echternach, een vlinder tuin in Grevenmacher en de mooie watertuin van Annevoie werden bezocht. Na een kleine enquête is gebleken dat er mensen al 10 of zelfs 20 jaar deze rei zen hebben geboekt. Deze mensen worden onderscheiden en in het zonne tje gezet op de reünie op 10 oktober. Wilt u volgend jaar ook mee met deze groep? Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5333868. HEILOO - Zondag 13 oktober is het volop voetbalfeest op het HSV sport park in Heiloo. Het hoofdveld wordt, na opnieuw te zijn ingezaaid, feestelijk in gebruik genomen. Geen mooiere wedstrijd was er voor deze gelegenheid te bedenken dan HSV - Foresters, een echte kraker uit de derde klasse. Burgemeester Schoof verricht de offi ciële aftrap en tal van gasten zijn door het HSV-bestuur uitgenodigd. De ver wachting is dat er veel belangstellenden naar de ontmoeting tussen beide Heilooër voetbalclubs komen kijken. Het veld ligt er prachtig bij en dat is een compliment waard. In korte tijd is van eert dorre zandvlakte een glooiend groen voetbalveld gemaakt. De mensen van de afdeling Groen en Landschap mogen hier zeker trots op zijn. Bij de voetbalvereniging is men in ieder geval heel blij met het veld. Zondag is er extra veel te beleven in en rond het clubhuis van HSV. De middag begint met een voorwedstrijd. Jonge spelertjes van beide clubs mogen als eersten de wei in. Afgelopen dinsdag avond heeft HSV speler Fonz van Haastrecht al een serie tests uitgevoerd op en rond de middenlijn. „Prima gras, stevig en zelfs na een krachtige sliding geen spoor van beschadiging," aldus Fonz. Vlak voor het begin van de hoofdmatch is er een ballonnenwedstrijd. Pupillen van beide clubs laten hun ballonnen samen de lucht in. De pupil wiens bal lon het langste traject aflegt verdient een echte Ajax-bal met handtekenin gen van de spelers. Wat betreft de wed strijd zelf, die begint om 14.00 uur: de teams zijn gelijkwaardig en afgelopen weekeinde hebben noch de Foresters, noch HSV punten behaald. „Reken maar dat beide clubs voor de volle winst gaan", zegt HSV-trainer Hans Ursem. „Het publiek is altijd winnaar, want in Heiloo wordt goed, verzorgd en sportief voetbal gespeeld." Na de wedstrijd wordt het clubhuis met levende muziek opgeluisterd. HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Ar bor Vitae verzorgt Toni Marchese op maandag 14 oktober in de gerefor meerde kerk, Noordergeeststraat 9 te Heiloo een avond over Psychometrie. Psychometrie is een onderdeel van hel derziende waarnemingen, te weten het zien van gebeurtenissen, met behulp van een voorwerp. De aanwezigen wor den verzocht een kettinkje, ring, horlo ge of foto mee te brengen van degene waarover men iets wil weten. Er mag ook een bosje bloemen meegenomen worden, die een tijdje in huis hebben gestaan. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt f 10,-. Voor inlich tingen kunt u bellen met tel. 072- 5330523. EGMOND - Na bijna driehonderd jaar door één en dezelfde familie te zijn geleid ging Het Wapen van Egmond- Binnen, bekend als horeca Swart, over in andere handen. Jos en Caroline Roozendaal namen het horecabedrijf per 1 oktober over. Al geruime tijd wilde Theo Swart, eige naar van Het Wapen het wat rustiger aan doen. Omdat binnen de familie geen opvolging was zochten hij en zijn vrouw Ineke naar een geschikt alterna tief. Ineke: „drie jaar geleden begonnen Jos en Caroline hun eetcafé aan de overkant. Wij zagen de snelle groei en vatten grote sympathie op voor de jonge visie in hun bedrijfsvoering. Bovendien was ons duidelijk dat zij zo langzamerhand met 'The Boss' uit hun jasje groeiden. Om die reden hebben wij hert als eerste benaderd voor over name." Jos en Caroline gaan op dezelfde voet verder als hun voorgangers, waarbij Het Wapen echter wel meer de uitstra ling krijgt die bij de nieuwe eigenaars past. Het interieur van het voorcafé wordt vernieuwd en verder is het de bedoe ling de grote zaal nog frequenter te gebruiken dan nu al het geval is. Behalve de vele bruiloften en partijen komt daar in de toekomst weer meer de nadruk te liggen op muziek. Eetcafé The Boss blijft eigendom van Jos en Caroline Roozendaal en blijft precies wat het is. Met als enig verschil dat het vanaf J. oktober wordt geleid door Bart Borst uit Heiloo. EGMOND - Van zaterdag 12 oktober tot en met zondag 3 november expo seert in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 én in de Slotkapel, Slotweg 19 te Egmond aan den Hoef Armando Jongejan met Egmondse dorpsportret ten. Jongejan (Egmond aan Zee, I960) volg de de opleidingen reportage- en vakfo tografie aan de Fotovakschool in Apeldoorn. Behalve foto's in opdracht maakt hij ook veel vrij werk. Dat is altijd thematisch van opzet, waarbij landschappen en mensen in hun omge ving centraal staan. Met de Egmondse dorpsportretten is Jongejan in 1995 aangevangen. De snel le veranderingen in zijn directe leefom geving waren voor hem de reden de fotoreportage te realiseren. Immers, wat nu nog vanzelfsprekend is, kan in de (nabije) toekomst tot het verleden behoren. Ter gelegenheid van de opening van deze expositie, die zaterdag om 15.00 uur in de Slotkapel door de heer E.J. Brommet, burgemeester van Egmond, wordt verricht, zal het eerste exemplaar van het fotoboek Egmondse dorpspor tretten feestelijk ten doop worden gehouden. Tijdens deze expositie zijn de Slotkapel en De Kapberg geopend op zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur en tevens op afspraak. Leneke en Tonneke Wildschut achter de bar in hun jarige brasserie (foto Parakalo) HEILOO - Zelf zorgen als het om gezondheid gaat? Dat wil Regionale Thuiszorg graag stimuleren. Daarom organiseert Regionale Thuiszorg de cursus 'een zieke thuis verzorgen.' De cursus bestaat uit vijf bijeenkom sten en is niet alleen bedoeld voor men sen die nu in hun familie te maken heb ben met ernstige of langdurige zieken, maar voor iedereen die te maken kan krijgen met zieken in zijn omgeving. De deelnemers leren de grondbeginselen die nodig zijn om een zieke thuis te ver zorgen. De cursus zal van de deelnemers geen verpleegkundigen maken, maar alle zaken die nodig zijn voor een goede verzorging komen aan de orde: verzor ging van een zieke in bed, het oefenen van tiltechnieken, uitleg en demonstra tie van hulpmaterialen etc. De cursus wordt gegeven in het wijkge- bouw van Regionale Thuiszorg, Holle- weg 94 in Heiloo en start op dinsdag 5 november van 13.45 tot 15.45 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van f 32,50 voor leden, niet-leden betalen f 65,-. Voor aanmelding, tot 22 oktober, kunt u zich wenden tot .Regionale Thuiszorg, tel. 072-5127127. HEILOO - Uitslagen van dinsdag 1 oktober: A-lijn - Boelhouwer-Frugte 60.90, Kloots-Kramer 55.00. B-lijn - Fam. Schoonhoven 55.70, Oosterwijk- Warmenhoven 55.20. Donderdag 3 oktober: A-lijn - Ranzijn- Spruit 70.00, Bennink-vd Vlies 59.60. B- lijn - Fam. Brinkhuis 56.30, Dammann- De Jager 55.60. C-lijn - Fam. De Jong 61.70, Jonker-Vogel 57.50. D-lijn - Ribberink-Salman 67.50, Fam. Hutten 63.30. HEILOO - Uitslagen van de wedstrij den van maandag zijn als volgt: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 61.8 2. de Groot-Nuyens 57,1 B-lijn: 1 Mw. v.d. Berg-de Lange 60 2. Fam. Kaashoek 56.3 C-lijn: 1 Kuiper-Zijp 62.5 2. Corliene en Hermiel Boersen 58.3 D- lijn: 1 Bennink-Roozen 58.3 2/3 Fam. Kemper/ds. Bolweg 56,3 E-lijn: 1. Roelofs-Bijlsma 64.1 2 Folmer-Rootjes 53.6 F-lijn: 1 Fam. v. Dijk 61.3 2. Ds. Hoff-de Vries 59.2. HEILOO - Menig treinreiziger heeft al eens stevig gebaald bij de aanblik van de achterkant van een net wegrijdende trein. Velen van hen zijn ongetwijfeld wel eens terechtgekomen achter een kop koffie bij Brasserie Wildschut aan de Stationsweg, om het vervelende wachten op de volgende trein wat aan genamer te maken. Vorige week dins dag bestond de brasserie alweer vier jaar. „De meeste mensen weten dat je bij ons een kopje koffie en een broodje kunt halen. Maar in die vier jaar dat we nu bestaan zijn er toch wel heel wat meer dingen bijgekomen, alhoewel de koffie en de speciale Wildschut-appel taart nog steeds tot de specialiteiten behoren." Woorden van Leneke Wildschut, die vier jaar geleden samen met zus Tonneke de brasserie begon. Als dochters van ouders die een pen sion hadden in Bergen aan Zee zeggen ze van zichzelf dat ze horeca-bloed hebben. „Het is een roeping," aldus Tonneke. Aanvankelijk waren de openingstijden van de zaak wisselend, op sommige dagen van 7.00 tot 22.00 uur. Omdat dat toch aan de nodige duidelijkheid te wensen overliet, is de keuken nu zes dagen per week open van 8.30 tot 20.00 uur en op zondag van 12.00 tot 20.00 uur. Naast koffie, thee, frisdranken, gebak, broodjes en ijs staan er ook diverse plate-seryice gerechten op de kaart, zowel met vlees of vis als vegetarische gerechten. Volgens de eigenaressen is tachtig procent van hetgeen er op de kaart staat door henzelf gemaakt. „We hebben Ook iedere week een wis selend menu van drie gangen," vertelt Tonneke Wildschut. „Bovendien willen we iedere maand een speciale thema avond houden, met een beetje bijzon dere gerechten. Twee weken geleden hadden we mosselenavond. We hebben de tafels aan elkaar geschoven, ieder een vond het super gezellig." Om hun zaak een gezellige uitstraling te geven, hebben de zussen Wildschut de marmeren tafels van het begin ver vangen door houten. Er is ook een hou ten barretje bijgekomen, waaraan lief- hebbers van een glaasje wijn of bier kunnen genieten. Voor kinderen is er achter in de zaak een speelhoek. Brasserie Wildschut richt zich nu ook op de party-service. De kaart biedt een ruime keus in salades en hapjes. „Er zijn al een behoorlijk aantal bedrijven waar we broodjes brengen, we verzorgen koude buffetten en barbe cues," zegt Leneke. Enthousiast vertelt ze over het bedrijfsfeest met meer dan duizend gasten dat geheel door hen werd verzorgd. „De aankleding van de zaal, de salades, de hapjes, de bedie ning, alles hebben we verzorgd. Dat willen we in de toekomst graag vaker doen." Tonneke noemt nog als voordelig punt van hun party-service dat er ook per fax besteld kan worden en dat de bezorging gratis is. Wat betreft Tonneke en Leneke Wildschut gaan ze nog vele jaren door in de horeca. „Het is iedere 5dag anders," zegt Tonneke. „Het is niet te peilen hoeveel en welke gasten je hebt op een dag. Dat maakt het leuk." Verder vinden beiden vooral het con tact met mensen en de gezelligheid die dat meebrengt het leukste aan het horecavak. Gedurende de maand oktober wordt het vierjarig bestaan van Brasserie Wildschut gevierd met diverse aanbie dingen. HEILOO - De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Slob-Maas remise, Groot-Petricevic 1- 0, vd. Werf-van Etten 0-1, Folkertsma- Kerst 1-0, Jongkind-Manni 0-1, Bosma- Sauer remise, Bos-Klein 0-1, Ebrecht-v Hoek 0-1, Niehaus-Lichthart 1-0, vd Wal-Hoefnagel 0-1, Tuinstra-Langereis 0-1, Koenders-Ranzijn remise, Ooyevaar-Horninga 1-0, vd Brink- Hassing 0-1, Lamberts-Kracht 0-1, Vlug-Kraayenbrink 1-0, v Stee-Blom 0- 1, Jonkheer-vd Veer 1-0.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 8