1L^hte Brandpreventieweek HEILOO III 1 III %0 I I m I lm Voor alle vragen over ouderenzorg O HEILOO Pff Scholen verboden terrein Rolstoel in Winkelhof 't Loo Kleding-inzamelingsactie Wet Milieubeheer Voorbereidingsbesluit PAGINA 4 UITKIJKPOST -16 OKTOBER Preventiekaravaan 26 oktober in Heiloo Zaterdag 26 oktober start de vierde Nationale Brandpreventieweek. Het nationale thema luidt: 'rookmelders en vluchtroutes in huis'. In het kader van deze week zal op zaterdag 26 oktober een Preventiekaravaan de gemeente Heiloo aandoen. Deze karavaan bestaat uit twee brandweervoertuigen en een voertuig van de politie. De karavaan verzorgt een voor lichtend programma en verspreidt voorlich tingsmateriaal. De karavaan staat bij de brandweerkazerneRaadhuisweg 3a in Heiloo. Demonstraties De brandweer verzorgt demonstraties van rookmelders, blusapparaten, blusdekens en het effect van van water op een brandende fri tuurpan. Het 'preventiemobiel' van de politie geeft in het kader van het project 'Samenwerken aan veilig wonen' adviezen over het voorkomen van woninginbraak. Daarnaast presenteert de politie diverse slo ten en verstrekt zij informatiemappen. Brandpreventiekrant Ter ondersteuning van de Brandpreventieweek 1996 verschijnt de Brandpreventiekrant. Deze krant is gedurende een week gratis verkrijgbaar bij de vrijwillige brandweer Heiloo en bij de receptie in het gemeentehuis. Tijdens de demonstraties zaterdag 26 oktober zijn ook folders verkrijgbaar met praktische informatie over brandpreventie in huis, tips voor het blussen van een beginnende brand en aandacht voor vluchtroutes. Ook zijn dan, zolang de voorraad strekt, rookmelders tegen gereduceerd tarief te koop. Kleurwedstrijd Voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar ligt bij de brandweerkazerne zaterdag 26 oktober een kleurplaat klaar. Diegenen die de kleurplaat ingekleurd weer inleveren, maken kans op een prijs. De winnaars wor den bekend gemaakt op deze informatiepagi na. Programma Het programma zaterdag 26 oktober in het kader van de Brandpreventieweek 1996 ziet er als volgt uit: 13.00 uur Vrijwillige Brandweer Heiloo verzorgt demonstraties van kleine blusmiddelen en biedt de gelegen heid om deze zelf uit te proberen. Daarvoor wordt een bak met olie in brand gestoken. Ook kan het publiek een kijkje achter de schermen nemen. Wat gebeurt er als een brandmelding binnenkomt? De brandweervoertui gen zijn voor belangstelenden te bezichtigen. 15.15 uur De Preventiekaravaan bestaande uit brandweer en politie arriveert in Heiloo en start met de diverse demonstraties van rookmelders, blusapparaten, blusdekens, diver se sloten e.d. 17.15 uur De Preventiekaravaan vertrekt uit Heiloo. In september dit jaar heeft de gemeente Heiloo bordjes met "verboden toegang" geplaatst bij alle scholen in Heiloo. Op deze manier is duidelijk gemaakt dat de schoolter reinen tussen 19.00 en 07.00 uur verboden terrein zijn. Deze maatregel is genomen, omdat geconstateerd is dat er bij diverse scholen regelmatig overlast werd veroorzaakt. Door het plaatsen van de bordjes en het regelmatig patrouilleren van stadswachten is dat nu hopelijk verleden tijd. Wie zich toch tussen de verboden tijdstippen op het school plein begeeft riskeert daarmee op grond van artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht een boete tussen de 60,- en 110,-. ^HTE Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Fontein Verschuirlaan 10, F.C.C. Riemslag - veranderen/vergroten woonhuis Haesackerlaan 61, P. Elsman - vernieuwen berging De Omloop 22, P. Ranzijn - veranderen/ver groten restaurant Goodeslaan 43, B. Haveman - vergroten woonhuis De gemeente Heiloo heeft in samenwerking met de Winkeliersvereniging van Winkelhof 't Loo gezorgd voor een rolstoel in de Winkelhof. De rolstoel staat bij de roltrap en is bestemd voor mindervalide mensen. Om van de rol stoel gebruik te kunnen maken kunt u de sleutel ophalen en later weer inleveren bij Bloembinderij 't Loo. Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket9 Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar 09.00 - 17.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen Zorg op Maat Op woensdag 23 oktober 1996 van 09.00 tot 18.00 uur zal de Stichting Pandilla Ontwikkelings hulp Water voor India een inzamelingsac tie van gedra gen kleding houden. Water, biogas en scholing zijn drie van de belangrijkste zaken die de Stichting Pandilla al ruim tien jaar probeert te brengen naar de allerarmsten in India. Van de opbrengst wor den in de Indiase deelstaat Andhra Pradesh, een gebied ongeveer even groot als Nederland, ten behoeve van de bevolking onder meer waterputten geslagen, biogasin stallaties aangelegd en scholen gebouwd. Pandilla verstrekt kleinschalige hulp, direct aan degenen die hulp het hardst nodig hebben. Hoewel ernaar wordt gestreefd in alle brie venbussen in Heiloo een speciale ophaalzak te bezorgen, is een vergissing natuurlijk nooit uitgesloten. Meedoen kan toch, want elke andere zak gevuld met kleding wordt graag meegenomen. Ook als u meer kleding hebt dan in de zak past, kunt u vrijelijk andere zak ken gebruiken. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer J.A. Rijnbeek, tel. 072 -531 32 03. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieubeheer (algemene regels voor niet- vergunningplichtige inrichtingen) hebben ont vangen: Besluit opslag goederëh - Anema Trucks, Hoogeweg 54, ontvangstdatum 3 oktober 1996 - T.D. v/d Wel, Korte Kapel laan 10, ontvangstdatum 3 oktober 1996 Besluit tuinbouwbedrijven met bedekte teelt - W.S. Konijn, Boekelermeerweg 3A, ontvangstdatum 17 september 1996 - Fa. C.J. Hageman en Zn, Lijnbaan 1, ontvangstdatum 19 september 1996 - P. Ligthart, Het Maalwater 9A, ontvangstdatum 19 september 1996 - V.O.F. J. Nanne en Zn., Het Maalwater 9, ontvangstdatum 1 oktober 1996 Besluit detailhandel - Sinnige Heiloo B.V., Kennemerstraatweg 301, ontvangstdatum 17 september 1996 - Sinnige Heiloo B.V., Kennemerstraatweg 404, ontvangstdatum 17 september 1996 - Boomkwekerij G. Meijer V.O.F., Westerweg naast nr. 53, ontvangstdatum 1 oktober 1996 Besluit akkerbouwbedrijven - Boomkwekerij G. Meijer V.O.F., Westerweg achter nr. 26, ontvangstdatum 1 oktober 1996 Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Geestakker 30 - vergroten woning; Westerweg 121 - vergroten woning; Spanjaardslaan 12a - bouw woning met garage. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 17 oktober 1996 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op .andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 -531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Het Bleekveld 10, M.C. Overmeer - vergroten woonhuis Kanaalweg 12, E. Blom - veranderen en ver groten woonhuis De Kleine Kanne 18, W. Sterkenburg - plaat sen tuinhuis Spoorlaan 24, A.H. Scholten - plaatsen dak kapel aan de voorzijde Westerweg 417, B. Korf - vergroten woonhuis Vredenoord 121, H.A. Hansen - aanbouwen berging Vennewatersweg 15, Intratuin Heiloo B.V. - vergroten tuincentrumcomplex Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijdens zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Commissie Vergaderingen commissie voor bezwaarschriften De commissie voor bezwaarschriften verga dert maandag 21 oktober a.s. om 20.00 uur voor de behandeling van bij het college van burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. De agenda voor de vergadering van maan dag 21 oktober is als volgt: Hoorzittingen: 120.00 uur Bezwaarschrift tegen weigering aanvaarden melding bouw tweede dakkapel; 2. 20.30 uur Bezwaarschrift van diverse bewoners Ypestein tegen verlenen bouwvergunning acht woningen Tuinenhof. De vergadering wordt gehouden in kamer 25 van het gemeentehuis (ingang Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein). De hoorzittingen zijn in principe openbaar en alle belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan, indien daartoe bijzondere redenen aanwezig zijn, worden besloten de zitting in besloten heid te houden en het horen afzonderlijk te doen plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover om gewichtige redenen geen geheimhouding geboden is, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen gedurende kantooruren ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaar schriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeente huis, tel. 531 31 20. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De commissie voor bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering zal worden gehouden op maandag 18 november a.s. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de RuimtelijkOrdening, dat het college van burgemeesterxen wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een gedeel te van het perceel Spanjaardslaan 12. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Het besluit zal in werking treden op donderdag 17 oktober 1996. Burgelijke stand Gemeente Heiloo tot en met 10 oktober 1996 Geboorten Karen, d.v. E.E.P. Janssen en A.A.M. Zijp Tom, z.v. J. Sibma en G. Wolters Esmé, d.v. S.C. Koenders en A.H.C. van Dorrestein Barend C.M., z.v. GJ. van Steenis en C. Vlak Laura F., d.v. D.C. de Jager en E.J.M. Louman Dave, z.v. E. Koster en U. Fritsch Teun T., Z.v. E.O. Heidemann en V.D. Solkesz Fenna, d.v.: E.F.J. Geesken en D.A.E. Bohncke Elders geboren David, z.v. H.G. Santen Chantalle C.M., d.v.: C.J. Roetink en S.M. Kuijper Mick B., z.v.: R. van Geldrop en E.M.T. Staats Bart A.R., z.v.: R.P.H. Boom en M.P.C. Klamer Anne J., d.v.: C.J. Leijen en A.P.M. Admiraal Thomas B., z.v.: R.E. Ouwejan en C.J.C. Derksen Dario L., z.v.: C.M. Duineveld en P T. Coolegem Joop, z.v.: J.P. de Haan en S. Hunneman Laura B.M., d.v.: C.F. Witteveen en C.B.H. Brandes Jasper V., z.v.: A.W. Zandbergen en M.E.A. Winnips Sanne J., d.v.: IJ. Oostinga en I.V. Bakker Huwelijksaangiften E. Veel en N. Fellah MJ. Settels en N. Oppedijk P.N.G. Cortie en M.S. van Horssen T.A.E. Levink en P.A. van Zaane E.R. Koning en M. Steiner Huwelijken Rectificatie R.J. Slikker is op 5 september jl. in het huwelijk getreden met P.M. Zuiderhof i.p.v. met P.M. Zuurbier S. Outhoff en S.L. Burcr R.N. Klaase en C.C.M. Matton L.M. de By en E.A. Hoffmann J.K. Stromberger en C.L.M. imming A. Stins en A.N.P. van Dam Overleden G. de Bakker, wv Smit C. van Egmond, ev de Lange M.J.H. de Vries A. Molenaar, wv Feller K. Molenaar N. Visser Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 531313 Raadhuis Ov-j, >1 intormai emor eK F r Moilnn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4