0. Archeologische werkgroep op speurtocht naar oud-Heiloo De Egmonden iteiten Van der Peet's Yakhandel belicht zilveren jubileum in tiendaagse Vereniging Noordhollands Landschap presenteert routeboekje voor De Zijpe Bewonerscommissie ongerust over Alkmaarse annexatieplannen Najaar en tuinafval 1 jj PAGINA 6 UITKIJKPOST -16 OKTOBER Vervolg informatierubriek In het najaar krijgt de tuin vaak een grote schoonmaak beurt; hij wordt "Winterklaar" gemaakt. Klein snoeiafval, gemaaid gras en bladeren kunnen gedepo neerd worden in de groene rolemmer. Het is wel belangrijk dat er zo min mogelijk zand bij dit afval zit omdat het dan minder goede compost oplevert. Als het tuinafval te groot is voor de rolemmer dan moet het gebundeld worden voor de grofhuisafvaldienst. Niet alles kan zomaar als tuinafval worden aangeboden. Er zijn wel degelijk een aantal spelregels: 1. Oude schuttingenverhardingenbielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken e.d. zijn géén normaal tuinafval. Dit moet worden beschouwd als 'bouw- en sloopafval'. U moet hiervoor zelf voor afvoer/verwerking zorgdragen, b.v. via de Regionale Stortplaats aan de Kanaaldijk 13a, ook open op de eerste zaterdag van de maand van 10.00 tot 11.30 uur. Stortkosten worden u in reke ning gebracht. 2. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin e.d. in de groene rolemmer. Dit verstoort het com- posteringsproces en vermindert de kwali teit van de compost. Gooi nooit tuinafval in de grijze rolemmer. Als dit wordt aangetroffen wordt de emmer niet geleegd. De reden hiervoor is dat de verwerkingskosten voor het afval uit de grijze rolemmer aanzienlijk hoger zijn dan voor het afval uit de groene rolemmer en daardoor dus niet is toegestaan. Bundels grofsnoei-afval kunnen tot twee kuub als groftuinafval worden aangeboden via tel.nr. 072 - 533 00 01, te bereiken van maandag tot en met woensdag van 08.00 t/m 12.00 uur. 5. Indien u niet wilt wachten op de grofhuis afvaldienst, dan kunt u het afval ook zelf wegbrengen naar de gemeentelijke afval- brengplaats (gratis). Afvalbrengplaats Reinigingsdienst gemeente Heiloo Rosendaal 2 (hoek Kanaaiweg), Heiloo, tel. 072 - 533 68 80. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 08.00 - 16.00 uur vrijdag van 08.00 12.00 uur zaterdag (alleen in de oneven weken) van 09.00 -12.00 uur Als u uw afval komt brengen op de afval brengplaats kan de dienstdoende ambtenaar naar uw legitimatie vragen. Poppen- en berenbeurs Natuurwandeling IVN Kerkeveiling f HEILOO - Afgelopen zaterdag was het feest voor dp kinderen bij de zaak van Jaap en Ria van der Peet aan de Stationsweg. Kinderen liepen, soms bijna onherkenbaar geworden voor hun ouders, professioneel geschminkt rond als hond, poes, leeuw, beer of ske let. Dit kinderfestijn maakte deel uit van de feestelijke tiendaagse die Jaap en Ria van der Peet hebben georgani seerd ter ere van het zilveren jubileum van hun vakhandel in verlichting en elektrische apparaten. „In deze branche leer je nog dagelijks bij," zegt Jaap van der Peet. „De tech niek ontwikkelt zich razendsnel en er zijn elke dag nieuwe artikelen op de markt." Als zoon van een ondernemer kwam hij tijdens zijn opleiding aan een technische school terecht bij het instal latiebedrijfje van de familie van Tricht als zaterdaghulp. Toen de zaak in 1971 veertig jaar bestond, vond Van Tricht in medewerker Jaap en zijn echtgenote Ria twee kundige opvolgers voor zijn zaak. Ook Ria kwam uit een ondernemersge zin: „je wilt dan toch graag iets voor jezelf beginnen." Ria staat in de winkel waar alle mogelijke huishoudelijke apparaten en verlichting in alle soorten en maten verkocht worden. „Het leuke vind ik het contact met de klanten, het adviseren. Over verlichting bijvoor beeld: vaak kopen mensen de verkeer de verlichting. Het is belangrijk om eerst te weten te komen waar de lamp voor dient. Een lamp die licht moet geven om bij te kunnen lezen of een lamp boven een eethoek stellen weer heel andere eisen aan de armatuur dan een lamp die alleen dient als sfeerver lichting." In de afgelopen 25 jaar hebben er vol gens Ria van der Peet heel wat veran deringen plaatsgehad in zowel de soor ten apparaten en verlichting als het uiterlijk ervan. „Er is een tijd geweest dat alles wit of grijs moest zijn. Nu zie je verlichting en huishoudelijke appara ten in allerlei kleuren." Mentaliteitsverandering De laatste jaren zijn met name halo- geenverlichting en spaarlampen in opkomst en wasdrogers en vaatwassers zijn zo langzamerhand geen luxe goe deren meer maar normale onderdelen van de moderne huishouding. Elektrische apparaten worden steeds zuiniger gemaakt. Jaap van der Peet vindt dat er wat dat betreft bij de con sument een duidelijke mentaliteitsver andering waarneembaar is. „Sinds kort is het voor verschillende huishoudelij ke apparaten verplicht een energiel- abel te hebben, waarmee door middel van een klassering de zuinigheid van het apparaat wordt aangegeven." Jaap bemoeit zich doorgaans met het installatietechnische gedeelte en zit meestal langs de weg. De complete elektrische installatie wordt door van der Peet verzorgd bij bedrijven, winkels of bij grote verbouwingen in huishou dens. „Dat is allemaal ook veel uitge breider geworden dan het vroeger was. Tegenwoordig leggen we complete alarminstallaties en computernetwer ken aan. Het technische gedeelte vind ik trouwens nog steeds het leukste, omdat het iedere keer weer verandert." Van der Peet denkt dat in de toekomst glasvezeltechnieken een grote rol gaan spelen in verlichting. Daarbij is sprake van één centrale lichtbron met heel veel aftakkingen naar kleine lampjes. Overigens zien Jaap en Ria van der Peet in de dagelijkse praktijk ook nog heel wat oude apparaten die voor repa ratie bij hen worden gebracht. „Soms feliciteren we de mensen dat ze nog leven," zegt Jaap. „We zien hier af en toe elektrische dekens en strijkbouten die echt levensgevaarlijk zijn omdat snoeren kapot zijn of draden helemaal blootliggen. Het is ongelofelijk dat mensen die spullen nog durven te gebruiken." De feestelijke tiendaagse bij van der Peet's vakhandel duurt nog tot en met zaterdag. Op die laatste dag wordt in de winkel de nieuwe Eurovap hogedruk- reiniger gedemonstreerd, een apparaat waarmee het huis door middel van stoom en zonder gebruik van reini gingsmiddelen schoon en bacterievrij gemaakt kan worden. iliil rnmmm. Ria en Jaap van de Peet voor hun jarige vakhandel. (foto Parakalo) Gemeente Heiloo Sociale zaken, spreekuren: iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313131. Maatschappelijk werk: maan dag tot en met donderdag 8.30 tot 12.00 uur, tel. 5313184. Voorzieningen gehan dicapten: tel. 5313188. Indicatiecommissie Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Heiloo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 5313184). Spreekuur: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 12.00 uur. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J.A.A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 5051922. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Zorgloket Heiloo Centrum voor Wijkgerichte Functies in de Schalm. Voor informatie, advies of bemiddeling van alle zorgvoorzienin gen voor 55-plussers. Höog en Laag 32; openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur. Tele fonisch bereikbaar van 9.00 tot 17.00 uur, tel. 5338704. Senioren Info Centrum Informatie over voorzieningen en mogelijkheden voor senioren. Inlich tingen: mw. I. Tamis. Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 5331297 op werk dagen van 9.00 tot 12.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CF Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: mw. A. Schaap- Kamper (secretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Contactpersoon Heiloo Limmen A. de Haas, tel. 5332328. Contactpersoon De Egmonden P. Kool, tel. 5064866. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380,1851 BK Hei loo, tel. 5338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur (met uit zondering van de maanden juli en augustus). Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Vrijwilligers Vacaturebank Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. Spreekuur elke eerste en derde vrijdag van de maand van 13.30 tot 15.30 uur en volgens afspraak, tel. 5331883 .of 5331297. Openbare Bibliotheek Op donderdag 17 oktober de cursus Informatie over internet. Tentoonstel lingen in de vitrine van De Loet 'Scheerkwast, puimsteen, enz.' en in de bibliotheekafdeling van Overkerck 'Vlaggen'. Wijkvereniging Plan Oost Donderdag 20.00 tot 21.30 uur Franse les. Vrijdag 19.45 uur bridgen, entree leden f 2,- en niet leden f 3,-. Opgeven bij tel. 072-5330111 of 5332199 of 075- 6424959. Maandag 13.30 uur cursus astrologie, info tel. 5332322; 20.00 uur darten, entree gratis. Woensdag 10.00 uur naailes. Kosten voor leden f 6,50 en niet leden f 7,50. Van 19.45 tot 23.00 uur competitiebridge van bridgeclub Oosterpark. Alle activiteiten in 't Oosthonk, Oostkanter 14. Galerie Dijk 1 Tot en met 27 oktober expositie van kleuretsen van graficus Hans Buining en een expositie van keramische objec ten van Marieke Koudstaal en Gerda Maas in Alkmaar. Openingstijden van donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, of op telefonische afspraak, tel. 5124022). Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 8 december tentoonstelling In de schijnwerpers: de Grote Kerk op schilderijen, prenten, tekeningen en foto's van 1600 tot nu. Openingstijden van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. Genealogische vereniging Op 24 oktober lezing over genealogisch onderzoek in Duitsland door mevrouw H.M. Aben-Nederpeld. Aanvang 20.00 uur in de Hoörnse Vaart, Hertog Aalbrechtweg 4 in Alkmaar. Informatie op tel. 072-5330843 of 5126840. Wijkcentrum O verdie Op donderdag 17 oktober verzorgt mevrouw E. Burgemeestre voor Spirituele vereniging de Cirkel een avond met een bloemenseance. Aanvang is 20.00 uur, entree f 7,50. Ruusbroechof 97, Alkmaar, tel. 072- 5611887 of 0226-392170. Interkerkelijke werkgroep alleengaan- den Op zondag 20 oktober fondue avond en speelfilm in Claus Party House in Alkmaar. Alleengaanden vanaf 25 jaar welkom van 18.30 tot 22.00 uur. Kosten f 25,-. Voor informatie en opgave tel. 072-5337282 of 023-5313902. Capoeira Marathon Op zondag 20 oktober in het Victoriapark in Alkmaar Braziliaanse zang en muziek. Deelname kost f 7,50, aanvang is om 14.00 uur. Voor informa tie tel. 072-5114274 of 020-6681304. HEILOO - De bewonerscommissie Heiloo Noord, die bestaat uit bewoners van het gebied Kennemerstraatweg, Blockhovepark, Rector Frederiklaan en Westerweg, hebben in een brief aan de Commissie Bestuurszaken van de gemeente Heiloo hun ongerustheid geuit over de annexatieplannen van de gemeente Alkmaar ten behoeve van woningen en bedrijventerrein. Uit haar brief blijkt vooral de angst over het tempo en de manier van mogelijke samenwerking of samenvoe ging met andere gemeenten, onder andere met Egmond. Naar aanleiding van een bericht in het Noord Hollands Dagblad van 5 okto ber, waarin gesproken werd van een periode van zes maanden waarin de grenscorrecties uitgevoerd zouden kunnen worden, stelde zij deze brief op. Ze maakt de commissie bestuurszaken hiermee attent op het feit dat er op die manier geen tijd is voor het rustig onderzoeken van de plannen en even tuele alternatieven door een onafhan kelijk organisatiebureau. De bewonerscommissie stuurde al eer der een brief aan het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Heiloo, waarin ze aangeven zeer verontrust te zijn over de onher stelbare schade die volgens hen wordt aangedaan aan het Heilooërbos en omgeving als op korte termijn besloten zou worden ten westen van het Blockhovepark een woongebied in te richten. Onlangs hield de commissie een hand tekeningenactie onder de bewoners tegen de annexatieplannen van de gemeente Alkmaar. Bijna alle bewoners ondertekenden de actie. De bewonerscommissie meent hiermee voldoende duidelijk te hebben ge maakt dat de zaak wel degelijk leeft onder de bevolking. Ze wil door de voorlichting over de ontwikkelingen de bewoners motiveren en activeren. Met name gaat het haar erom dat besluit vorming niet vanzelfsprekend plaats vindt, maar dat er ook geluisterd wordt naar de stem van de bevolking. De bewoners en de commissie zijn nu in afwachting van het gesprek dat de .commissaris van de Koningin J. van Kemenade op 23 oktober heeft met vertegenwoordigers van de gemeenten Heiloo, Egmond, Langedijk en Alk maar. HEILOO - „Dit is tot nu toe onze grootste en belangrijkste vondst," zegt amateur-archeoloog Arsene Haver man. Hij doelt hiermee op de vlecht werkconstructie die in de late Bronstijd (van ongeveer 1100 tot 700 voor Chris tus) waarschijnlijk is gebruikt als water put en op de scherven en resten van botten en kieken uit diezelfde periode, die leden van de archeologische werk groep van de Vereniging oud-Heiloo in het laatste weekend van september blootlegden op het volkstuinencom plex Vlooiendijk. Arsene Haverman is sinds een jaar coördinator van de archeologische werkgroep, die al vanaf 1988 bestaat. Van de ruim achttien leden van de werkgroep, onder wie twee afgestu deerde archeologen en een student archeologie, komt bijna iedereen uit Heiloo. Onder de leden is zowel de jeugd als de categorie 55+ vertegen woordigd, zowel mannen als vrouwen. Een deel van de leden is actief- en een deel passief lid. De actieve leden doen eens in de maand mee aan een graaf- weekend. Het zijn over het algemeen noodopgravingen op stukken grond in Heiloo die bedreigd zijn, bijvoorbeeld door woningbouw of het keren van bol- lengrond. Zo hebben ze in acht jaar tijd al vele vondsten gedaan. Hun verenigings ruimte in de Oude Pastorij ligt vol met vondsten uit diverse periodes in de geschiedenis. „Heiloo is al heel lang bewoond," zegt Haverman, „het ligt op een strandwal, op ongeveer anderhalve meter boven zeeniveau. We hadden al wel vondsten gedaan uit de Romeinse tijd, toen woonden hier leden van het Germaans volk de Friezen. Maar de opgravingen die we nu hebben gedaan uit de bronstijd zijn nog veel ouder." Vuurstenen sikkel Haverman wijst er op dat het graven slechts een onderdeel is van hetgeen de archeologische werkgroep doet. „Heel belangrijk is het meten en archiveren. Overal waar we graven wordt alles op gemeten, getekend en in kaart gebracht met coördinaten. Bovendien wordt alles wat we doen beschreven in dagrapporten." Zo wordt er in het archief in maart 1994 melding gemaakt van de vondst van een complete vuurstenen sikkel door een tuinder in volkstuinencom plex Vlooiendijk. Ongeveer een jaar geleden meldde een tweede tuinder een fragment van een sikkel. Het onderzoek, dat leden van de archeolo gische werkgroep naar aanleiding hier van deden, leverde de vondst op van "Nv* REGIO - Op maandag 14 oktober ont ving de burgemeester van de gemeente Zijpe, de heer Gutker, uit handen van de heer Quant, voorzitter van Het Noordhollands Landschap de 'Gids voor de Zijpe. Fietsen en wandelen door polders, over dijken en langs een denkooien'. Dit boekje is geschreven en geïllus treerd door Doortje Haan en Henk Zijm. Het boekje werd gedrukt bij Drukkerij Uitkijkpost B.V. in Heiloo. Toen het nieuwe bedrijfspand vorig 4 jaar werd geopend is er geld ingeza meld ten behoeve van het Noordhol lands Landschap. De vereniging heeft gemeend hier een nuttige bestemming aan te geven door middel van de uitga ve van dit boekje. Het Noodhollands Landschap wil graag het fietsen en wandelen in De Zijpe stimuleren. Een gewaagd plan, want bijna alle wegen lopen kaasrecht door de polder! Toch blijken er bijzon dere natuurgebieden te zijn en erg veel cultuurhistorische aspecten. De Zijpe werd in 1597 met hulp van 3000 man en 1000 paarden definitief ingepolderd. Het is daarmee een van de oudste inpolderingen. Het Noordhollands Landschap beheert in de Zijpe verschillende natuurgebie den: Het Wildrijk, eendenkooi 't Zand en eendenkooi de Hoop en de Pikster bij Oude-Sluis. Jaarlijks worden deze gebieden uitgebreid. In de Gids voor de Zijpe is ook informatie over deze gebieden opgenomen. De twee fietsroutes starten bij het sta tion in Schagen, maar kunnen ook op andere plaatsen begonnen worden. De routes zijn ongeveer 35 kilometer lang. De wandelroute start in bint Maarten en is 12 kilometer lang. De Gids voor De Zijpe is te koop in de Winkel van het Landschap, Dorpsstraat 72 te Castricum. Het boekje kost f 7,95 of f 6,95 voor beschermers van Het Noordhollands Landschap. Het is ook bij de VVV's in de Zijpe en te Schagen te koop. HEILOO - Op zondag 27 oktober is er een poppen- en berenbeurs in het Golden Tulip Hotel aan de Kennemer straatweg te Heiloo van 10.30 tot 17.00 uur. De entree is f 5,-, kinderen tot 12 jaar zijn gratis en 65+ betalen f 4,-. Er is een grote diversiteit aan poppen, zoals replica's, tricot-, harem-, karakter- en kunstleerpoppen en bos- en fanta siefiguren die allen met de hand ver vaardigd worden. Een grote plek nemen de beren in. Er is een ware rage ontketend om beren te gaan verzamelen. Ze zijn dan ook ruim vertegenwoordigd in alle soorten en maten uit zowel Amerika, Engeland, Duitsland en uiteraard Nederland, dat heel wat goede berenmaaksters heeft. Het kleinste miniatuurbeertje, geheel met de hand gemaakt, is slechts enkele centimeters 'groot', wordt door Moni que Kooman gemaakt en is ook op de beurs te zien. Om zelf een pop of beer te maken en aan te kleden is al het nodige op de beurs te verkrijgen, zoals klei, poppenkoppen en -lijven, pruikjes, schoentjes, etcetera. Poppenmeu- beltjes- en kleding zijn eveneens ver krijgbaar. Er worden demonstraties gegeven en men kan gratis een pop of beer laten taxeren. Amateur-archeoloog Arsene Haverman archeologische werkgroep zien. laat enkele vondsten van de een deel van een verbrande sikkel op en een vaag spoor met een klein frag ment van bronstijd aardewerk. Dit jaar huurde de werkgroep de volks tuin naast de tuin waar de complete sik kel was gevonden. Afgestudeerd ar cheoloog en oud-Heilooër Tim de Ridder leidde het onderzoek. Uiteinde lijk werd in september de constructie van gevlochten takken blootgelegd, die ongeveer drieduizend jaar geleden, waarschijnlijk door boeren, werd aan gelegd in een wel om hem zo te gebrui ken als waterput. „Tijdens het graven begon de wel opeens weer te werken, we stonden met onze laarzen in een hele laag water," vertelt Arsene Haver man. Specialistisch onderzoek Inmiddels zijn de vondsten heel voor zichtig stukje voor stukje schoonge maakt en liggen uitgestald op tafels in de Oude Pastorij. „Er moet nu nog een hoop specialistisch onderzoek gedaan worden," zegt Haverman. Er zijn grondmonsters genomen, waar de werkgroep graag een pollenonderzoek op wil laten uitvoeren: omdat de grond veenachtig is, zijn er misschien stuif- meelkorrels in geconseerveerd, die aan kunnen geven welke planten en bomen er zo'n drieduizend iaar geleden groei den in de buurt van de waterput. Van de stukken bot kan met een zogenaam de C14-datering bepalen hoe oud ze precies zijn. „Dat onderzoek is helaas een nogal kostbare zaak. We zijn bovendien al doorverwezen naar het Rijkslaborato rium, dit is echt een zaak voor specia listen," zegt de amateur-archeoloog. „We hopen voor de onderzoeken subsi die te krijgen. In de toekomst willen we deze vond sten wel graag tentoon gaan stellen, maar het kost enorm veel tijd om een tentoonstelling in te richten. Je moet niet vergeten dat we amateur-archeolo gen zijn, we doen dit in onze vrije tijd." Volgens Haverman kan de werkgroep best nog een aantal nieuwe leden gebruiken. „Mensen hoeven geen erva ring te hebben, je leert hier alles van zelf. En nogmaals, het is echt niet alleen het graafwerk, we hebben ook mensen nodig die andere dingen leuk vinden zoals het archiveren." Voor Arsene Haverman zelf is de archeologie al een interesse uit zijn jeugd. „Het is leuk en spannend om iets te vinden van vroeger en je te realise ren dat het lang geleden door mensen is gemaakt en gebruikt. Je gaat ook anders naar het landschap kijken: wie weet wat er allemaal niet in de grond verborgen ligt?" EGMOND - Op zondag 20 oktober vindt om 10.00 uur de laatste natuur wandeling van de IVN van dit jaar plaats. Er is dan nog één keer de gele genheid om met de natuurgids dóór het unieke duingebied van het Noord- Hollands Duinreservaat een herfstwan- deling te maken. Naast informatie over dieren en plan ten die ter plekke voorkomen wordt er ook aandacht besteed aan de Egmond- se historie. Begin en eindpunt van de wandeling is bij het parkeerterrein aan de van Oldenborghweg tegenover het witte huis 'de Kaap'. U moet voor deze wandeling een geldi ge toegangskaart van het Noord- Hollands Duinreservaat hebben. Voor degene daar niet over beschikken is er ter plaatse gelegenheid (betaalauto maat) om een dagkaart te kopen. Tevens wordt er een bijdrage van f 2,50 per volwassene en f 1,- per kind gevraagd. Voor alle informatie over de wandeling kunt u zich wenden tot Nel Visser, tel. 072-5159641. EGMOND - Op zaterdag 26 oktober wordt een grote kerkeveiling gehouden in het OK Verenigingsgebouw aan de Julianastraat 5 in Egmond aan Zee. Geveild worden uit diverse nalaten schappen een Queen Anna bankstel en een Chesterfield bankstel. Daarnaast zijn er oude grammofoonplaten, glas werk, boeken, parfums, aardewerk en vazen. Er is gelegenheid tot kijken op dezelf de dag van 14.00'tot 16.00 uur. De vei ling begrnt om 16.00 uur. De opbrengst van de veiling is bestemd voor de parochie van de H. Agnes te Eemond aan Zee. Gemeentehuis Egmond Tot 1 november exposeert Frans Room zeefdrukken en etsen aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Te zien van 9.00 tot 12.00 uur van maandag tot en met vrijdag en donder dag van 15.30 tot 17.30 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 3 november fototentoon stelling met Egmondse dorpsportretten van Armando Jongejan. De galerie be vindt zich aan de Slotweg 17 in Eg mond aan den Hoef en is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur (en tevens op afspraak). Museum van Egmond Tot en met 27 oktober fototentoonstel ling van Arjen Zwart over de duinland jes. Adres is Zuiderstraat 7 in Egmond aan Zee. Museum elke dag van 14.00 tot 16.00 uur geopend, behalve zater dag. Slotkapel Zondag 20 oktober optreden van het Tsjechisch Baroktrio. Aanvang 15.00 uur, entree f 12,50. Reserveren is moge lijk op tel. 072-5062033 of 5062387 of 5064973. TC Hogedijk Stichting Doorstroom Verkoop van tweedehands artikelen elke le en 3e zaterdag van de maand. Geopend van 9.30 tot 15.00 uur aan de Koningsweg 36 te Akersloot. Op brengst voor renovatie van meisjes school in Uganda. Wie bruikbare spul len heeft kan bellen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Galerie NU Tot en met 10 november expositie van Babs Bannenberg van strandvondsten en schatten en dochter Nicole Bannen berg met schilderij-objecten. Adres is N. v.d. Veenstraat 48 in Castricum. Geopend van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 0251-654556.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6