Alkmaar stelt zich -voorlopig- tevreden met Boekelermeer ch Rode wangen en glanzende ogen tijdens voorlezen in de bieb Nieuwbouw Ypestein vordert gestaag CH WELKOM VOOR INSPIRATIE! SILHOUET Stichting Ouderenwerk verhuist Amels Makelaardij Vos Makelaardij ss FALKLAND TONEEL Albert Heijn, Winkelhof t Loo 61, Heiloo. Nic, Ursem schilders Glasschade Ursem Decorette UrS6iïl APELLA Exclusieve Collecties (072) 533 533 0 Redactieacquisitie en administratie: Drukkerij uitkijkpost bv JAARGANG 30 OKTOBER 1996 PRESENTEERT: 'Mijnheer gaat op jacht' zondag 3 november Literair f f Herman Pieter de Boer Klein Varnebroek Aanvang: n.oouur Veilig medicijngebruik 'Een hoestdrankje voorde kinderen, een pijnstiller voor u zelf, iets tegen wagenziekte en iets tegen muggen. Pleisters en jodium. Homeopatische geneesmid delen van A. Vogel en van VSM. Vitaminepreparaten en voedingssupplementen. Dingen voor uw huisapo theekje en voor op reis... dit alles en nog veel meer vindt u in onze winkel, bij de speciale drogisterij. Wat u nodig hebt op dit gebied, neemt u gewoon mee als u toch boodschappen komt doen. Makkelijker kan niet. CEES HACHMANG LOODGIETERS r«tis sex m Opbrengst collecte JOHN MOEN GOED GEZIEN VAN DER BORDEN Nep-kapper weer actief Schoolpleinen verboden gebied SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM Maroeska Metz BINNENHUISARCHITECTUUR De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) 3K .v.v.v.v.'-v-v. X8KS De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Geen bebouwing van de groene gebieden rond Heiloo, de Hei- looër Tolweg als grens tussen Heiloo en Alkmaar en de Kanaalweg als zuid grens van industrieterrein Boekeler meer. Dat is de uitkomst van het over leg dat commissaris van de koningin J. van Kemenade vorige week gevoerd heeft met alle betrokken gemeenten. Met dit resultaat lijkt een einde te komen aan een periode van onzeker heid voor veel Heilooërs en betrokken milieu- en natuurorganisaties. Bebou wing van de weilanden van landgoed Nijenburg is niet langer aan de orde, evenmin als annexatie van het Blockhovepark. Verder heeft Alkmaar beloofd de weilanden ten westen van de A9 met rust te laten. Voor woningbouw kijkt Alkmaar nu richting Egmond, maar zowel burge meester E. Brommet van Egmond als N. Schoof van Heiloo twijfelen nog steeds aan de door Alkmaar geraamde behoefte. Die behoefte moet volgens hen duidelijk aangetoond worden. Beiden zijn bovendien van mening dat Alkmaar eerst maar eens goed op eigen grondgebied moeten kijken naar moge lijke locaties voor woningbouw. Wat betreft industrieterrein Boekeler meer is Alkmaar akkoord gegaan met het Noordhollands kanaal als oost grens, de Kanaalweg als zuidgrens en het grootste deel van de Ringsloot als westgrens. Het plan om ten zuiden van de Kanaalweg nog eens 270 hectare bedrijventerrein te realiseren heeft Alkmaar laten varen. De centrumge meente zal elders in de regio gaan zoe ken naar mogelijk kleinere bedrijven terreinen. Burgemeester N. Schoof is bijzonder verheugd over de uitkomst van het overleg. .,We hebben in^rUjd gezegd dat we er s^rieii uit willen komen en dat is ons gelukt. Door goed te overleggen zijn we er in geslaagd samen een oplossing te vinden. Ik heb Voorzitter A. van der Meulen (Heiloo houden zo!): 'In de politiek moet je niet pokeren het al eerder gezegd, behoefte aan bedrijventerreinen en woningbouwlo caties is een zaak van de hele regio en niet van één gemeente. De oplossing moeten we samen voor onze rekening nemen. Maar die behoefte aan wonin gen en bedrijventerreinen moet wel eerst duidelijk aangetoond kunnen worden." De bewonerscommissie Blockhove park is in ieder geval opgelucht. Zij stuurde vorige week donderdag een felicitatietelegram aan de burgemees ter en stak de vlag uit. Voor het Block hovepark lijkt het grootste gevaar (annexatie) geweken. De commissaris van de koningin, J. van Kemenade, zwaaide tijdens de opening van het gemeentehuis in Akersloot afgelopen vrijdag de betrokken gemeenten alle lof toe. Hij noemde het gevoerde overleg 'harmonieus, eerlijk en open'. Onduidelijk blijft of hij de behoefteraming van Alkmaar onder schrijft. In een eerder stadium verklaar de hij namelijk Alkmaars prognoses 'serieus en helder' te vinden. Pokeren Maar niet iedereen is zo positief. Voorzitter A. van der Meulen van de Stichting Heiloo, houden zo!: „Ik ge loof er niet in. Burgemeester Bandell van Alkmaar heeft nu wel gezegd dat hij het hierbij laat en nu voor woning bouw naar de Egmonden gaat kijken, maar dat weet ik nog zo net niet. Bandell gaat door. En dat Blockhove park? Dat was volgens ons gewoon wisselgeld. Ik noem het pokeren, en dat moet niet, helemaal niet in de politiek." De visie van Van der Meulen is uitge sproken somber. „De Kanaalweg als zuidgrens van bedrijventerrein Boeke lermeer? Voorlopig misschien. Maar men gaat door, daar ben ik heilig van overtuigd. Dit is een voorlopig iets, tot dat de rust is weergekeerd, en dan gaat Alkmaar weer verder." Hij zegt het nog duidelijker: „Burgemeester Schoof moet zijn poot stijf houden en niet zomaar de Boekelermeer afgeven. Laten ze eerst maar eens met een goed onderbouwd, wetenschappelijk onder zoek komen, waarin aangetoond wordt wat er nodig is. Tot nu toe gaat het nog steeds om gevestigde bedrijven, geen nieuwe, die buiten de bebouwde kom gaan zitten in een nieuw pand. Dan kun je toch geen creëren van werkgelegen heid noemen?" In het licht van de recente ontwikkelingen heeft het bestuur van Heiloo houden zo! in tegenstelling tot eerdere berichten besloten voorlopig nog aan te blijven om een oogje in het zeil te houden. Ook de natuur- en milieuorganisaties blijven de ontwikkelingen rond cen trumgemeente Alkmaar met argusogen volgen. Want de plannen voor meer bedrijventerreinen en woningbouwlo caties blijven bestaan, waar ze dan ook gepland zijn. het komische toneelstuk: van Georges Feydeau in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). FALKLAND TONEEL Jazz Cafe aankondiging aangeboden door: MAKELAARS &TAXATEURS ONROEREND GOED AH Drogisterij De laatste boekenmarkt die in het oude Trefpunt gehouden werd trok zoals gebruikelijk veel publiek. (foto Parakalo) HEILOO - Afgelopen zaterdag vond voor de laatste keer de tweedehands boekenverkoop plaats in de oude be huizing van de Stichting Ouderenwerk aan de Westerweg. Binnen enkele weken betrekt de stich ting haar nieuwe behuizing aan de Pastoor van Muijenweg. „Als alles goed gaat kunnen we er op 11 novem ber in. De verhuizing zal waarschijnlijk niet zoveel tijd kosten. We verwachten dat we met onze reguliere activiteiten vanaf 18 november in het spiksplinter nieuwe Trefpunt kunnen starten," aldus directeur Gerrit Zeeman. De Stichting Ouderenwerk, die weke lijks ruim 1250 cursisten ontvangt, krijgt in de nieuwe behuizing de beschikking over twee flinke lokalen. De ouderenbonden ANBO en KBO, die ook in 't Trefpunt aan de Westerweg zitten, zullen wat later gaan verhuizen. Voor hen zijn er twee grote zalen beschikbaar, die door middel van schuifwanden naar behoefte groter of kleiner gemaakt kunnen worden. De activiteiten van de Stichting Oude renwerk zijn voor alle Heilooërs toe gankelijk, voor deelname aan activitei ten van de twee bonden moet men - vanzelfsprekend- lid zijn van de ANBO of KBO. Het nieuwe ontmoetingscen trum is gebouwd in opdracht van de gemeente. De Woningstichting Heiloo is de verhuurder. HEILOO - De Plattelandsvrouwen houden op dinsdagmiddag 5 november een lezing van de heer H.J.N. Coorens over Veilig medicijngebruik. Deze bij eenkomst vindt plaats in het Open Huis, aanvang 14.00 uur. Introducés betalen f 5,-. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Er was eens een meisje. Ze heette Margaux. Ze zat in groep zeven van de Radboudschool. Ze hield van lezen. Meer nog, ze hield van voorle zen. Ze hield er nog het meest van als ze zelf voorlas. Daarom deed ze mee aan de voorleeswedstrijd die op maan dagavond 28 oktober in de bibliotheek in haar woonplaats Heiloo werd gehou den. Ze oefende en oefende, met haar vader en met haar moeder. Keer op keer las ze voor en het ging steeds beter. Op de ochtend van de grote dag werd ze al heel vroeg wakker. Haar moeder trof haar om half zeven rechtop in bed aan, met haar boek op schoot. Rode wangen en glanzende ogen. De dag leek om te kruipen, maar ein delijk werd het dan toch vier uur en begon de wedstrijd. Er was flink wat publiek en een echte jury, die heel goed luisterde en alles opschreef. Toch wel spannend, vond Margaux. Want de andere zeven kinderen, toevallig ook allemaal meisjes, lazen ook heel goed voor. De meesten hadden voor een sprookje gekozen, omdat dat ook het thema van de kinderboekenweek was. Moeilijk om voor te lezen hoor, sprookjes. Probeer het maar eens! Het ene verhaal was nog spannender «f De deelneemsters aan de spannende voorleeswedstrijd in de bieb. Winnares Margaux van Woerkens (bovenaan rechts) las voor uit Spiegeltje, spiegel tje aan de wand. (foto Parakalo) dan het andere. Wanneer zou zij aan de beurt zijn? Na vier voorleesbeurten was het pauze. De jury keek met moei lijke gezichten de papieren nog eens na, de kinderen kregen limonade en mochten even flink wat lawaai maken. Bij Margaux kriebelde het in haar buik. Het zou nu toch niet lang meer duren... „De volgende is Margaux van Woer kens," klonk het opeens. Naar die prachtige pauwentroon, kijken of de microfoon goed staat. Ze kreeg het even heel warm. En ze begon het sprookje van Repelsteeltje voor te lezen. Gaandeweg kwam ze er zó goed in dat ze bijna niet meer in haar boek hoefde te kijken, ze vertelde en vertel de en vertelde. Het was muisstil in de bieb. Je kon een speld horen vallen. Ze durfde niet naar haar moeder te kijken, maar het ging goed! Dat voelde ze gewoon. De vijf minuutjes voorleestijd waren zó voorbij. Nu kon ze lekker naar de ande re kinderen gaan zitten luisteren. Wie zou er nu gaan winnen? Margaux was blij dat ze niet in de jury zat, ze zou het echt niet weten. De een deed dit heel goed, de ander dat, een volgende had een heel moeilijk boek gekozen. Na de wedstrijd ging de jury beraadsla gen, zoals dat heet, terwijl de kinderen luidkeels zingend de spanning konden afreageren. Daar kwam de jury terug. Iedereen had het prima gedaan. Tatjana Schaap en Larissa Baars deelden de derde plaats, tweede werd Nicolette van der Molen en eerste...Margaux van Woerkens! Voorleéskampioene van Heiloo! HEILOO - De onlangs in Heiloo gehouden nationale collecte voor men sen met een verstandelijke handicap heeft in totaal f 13.476,31 opgebracht. Dankzij de gulle gevers en de grote inzet van de wijkhoofden en de collec tanten hebben we dit mooie resultaat bereikt. Hartelijk dank aan een ieder, die hieraan heeft meegewerkt. - '-iri OMDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel 072 - 533 19 97 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - Onder het motto 'Is dit nu vooruitgang?' stuurde Wout Folmer uit Heiloo deze foto naar de Uitkijkpost. Hij vroeg zich af of hoelang het huisje van Bertus Koning nog stand kan, houden tegen het opruk kende bouwgeweld in Ypestein. Welnu: de heer Koning verhuist, ijs en weder dienende, in december naar zijn nieuwe woning in het complex De Boog, waar Woningstichting Heiloo 36 huur appartementen realiseert. Zijn huisje zal daarna ten prooi vallen aan de slopershamer. MAK*3,AA«tO«J *;,Vt*Zeta*irMOi:iN - HYPOTHEKEN^ Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 HEILOO - De politie waarschuwt voor een man die zich uitgeeft als kapper en zogenaamd modellen zoekt. Hij was al eens eerder actief in de regio, maar een tijd lang werd niets meer van hem ver nomen. Afgelopen zaterdag dook hij echter weer op bij een dame in Heiloo. Er is een signalement bekend van de nep-kapper: het gaat om een man van ongeveer 35 jaar oud, ongeveer 1 meter 85 lang met een slank postuur, licht bruin dun haar en een snor. De man heeft een ongezond uiterlijk, wallen onder zijn ogen en een vies gebit. De politie heeft vermoedens dat de man woonachtig is in Heiloo. HEILOO - De gemeente heeft bordjes met 'verboden toegang' geplaatst bij alle scholen in Heiloo. Op deze manier wordt duidelijk gemaakt dat de school pleinen tussen 19.00 en 07.00 uur ver boden terrein zijn. Deze maatregel is genomen omdat bij diverse scholen regelmatig vernielingen worden ge pleegd. Door het plaatsen van deze bordjes en het regelmatig patrouilleren van stadswachten, moet die overlast tot het verleden gaan behoren. Wie zich toch tussen de verboden tijdstippen op het schoolplein begeeft, riskeert een boete tussen de f 60,- en f 110,-. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. Kennemerstraatweg 99 -1851 BC Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1