Woningmarkt de gemeente in Heiloo n 1 Voor alle vragen over ouderenzorg G> I I HEILOO^" Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Raad huisplein I Postbus I 1850 AA T elefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313131 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 6 NOVEMBER Informatierubriek 1 Zaterdag 16 november a.s. organiseert de gemeente Heiloo de jaarlijkse woningmarkt dag. Op deze dag presenteren Stichting Eigen Woningbezit, Woningstichting Heiloo en Bouwfonds Woningbouw b.v. de bouwplan nen voor 1997. Ook een aantal bankinstellin gen zal op deze dag aanwezig zijn. De woningmarkt wordt gehouden in restau rant Klein Varnebroek, De Omloop 22 te Heiloo. Het betreft een informatieve bijeen komst. Het is dus niet mogelijk een huis te kopen of te huren op de woningmarktdag. Wel zijn de inschrijvingsformulieren verkrijg baar. Vanaf 16 november tot en met 1 december 1996 is inschrijving voor de diverse koopwo ningen mogelijk. De huurwoningen worden in de Huurkrant in de Uitkijkpost aangeboden. NB: Op deze Woningmarktdag worden geen woningen van de plannen rond de Egelshoek gepresenteerd! Aanmelding voor bezoek woningmarkt In verband met de te verwachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uitnodiging. U kunt zich telefonisch voor de woningmarkt aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaarmevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072-561 31 11. Bouwplannen De bouw van de nieuwbouwwoningen vindt plaats in Ypestein en in het centrum van Heiloo nabij De Loet. Het betreftin totaal 105 huurwoningen, 97 koopwoningen en 3 vrije bouwkavels aan de Oosterzijweg. 1Koopwoningen i In opdracht van Stichting Eigen Woningbezit worden in Ypestein 13 3-kamerappartementen met lift en eigen parkeerplaats gebouwd die bijzonder geschikt zijn voor ouderen en min- dervaliden. Koopprijzen vanaf 242.000,- v.o.n. Start bouw: medio 1997. In opdracht van Bouwfonds Woningbouw b.v. worden in Ypestein 20 geschakelde herenhui zen met inpandige garage twee-onder-één- kap woningen met garage gebouwd. Koopprijzen vanaf 370.000,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1997. Eveneens in opdracht van Bouwfonds Woningbouw b.v. worden in Ypestein 24 geschakelde twee-onder-één-kap woningen met garage gebouwd. Koopprijzen vanaf 335.000,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1997. In opdracht van Bouwfonds Woningbouw b.v. worden in Ypestein 26 eengezinsrijenhuizen zonder garage gebouwd. KoopprijzenS/anaf 200.000,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1997. In opdracht van Woningstichting Heilooworden in het centrum van Heiloo nabij De Loet 6 luxe twee-onder-één-kap woningen op ruime kavels met garage gebouwd. Koopprijzen vanaf 430.000,- v.o.n. Start bouw: eind 1997. Eveneens worden in opdracht van Woningstichting Heiloo in het centrum van Heiloo nabij De Loet 11 eengezinswoningen zonder garage gebouwd. Koopprijzen vanaf 255.000- v.o.n. Start bouw: eind 1997. 'De Rand', 20 geschakelde herenhuizen met inpandige garage. Voor inwoners van Heiloo bestaat de moge lijkheid om bij de koop van een woning in aanmerking te komen voor een premie van 10.000,-. 2. Huurwoningen In opdracht van Woningstichting Heiloo wor den nabij De Loet de volgende huurwoningen en huurappartementen gebouwd: - 13 luxe aan Zorgcentrum De Loet gekoppelde driekamerappartementen voor senioren met een huurprijs van gemiddeld 1.300,- netto per maand. Om voor deze woningen in aanmerking te komen worden toelatingscriteria gehanteerd, te toetsen door de gemeentelijke Indicatie Commissie; - 50 driekamerappartementen met een gemiddelde huurprijs van 690,- netto per maand. Start bouw: januari 1997. De Boog Eveneens in opdracht van Woningstichting Heiloo worden in Ypestein de volgende huur woningen en huurappartementen gebouwd: - 23 driekamer maisonettes met een netto huurprijs van 710,- per maand; - 3 vierkamerappartementen met een netto huurprijs van 1.140- per maand; - 9 driekamerappartementen op de begane grond met een netto huurprijs van 740,- per maand Oplevering/gereed voor verhuur: eind 1996. Tot slot worden in opdracht van Woningstichting Heiloo in het voormalige postkantoor aan de Heerenweg de volgende huurwoningen, kantoorruimte en huurapparte menten gebouwd: - 2 kapwoningen met een huur van ca. 670,- netto per maand; - 4 maisonettes met een huur van ca. 1.070,- netto per maand; - 1 kantoorruimte met een huur van ca. 1.400,- netto per maand; 3. Vrije bouwkavels (3 stuks!) Deze kavels zijn gelegen aan de Oosterzijweg en vallen onder de planologische regeling van de vierde uitwerking van het bestem mingsplan Zuidoost II. Eventuele bouwplan nen zullen hieraan worden getoetst. De kavel grootte van de drie kavels is 590 m^, 607 m^ of 671 m^. Prijs vanaf 200.000,- incl. BTW k.k. Nadere informatie over de kavels kunt u op de Woningmarktdag verkrijgen. Voor inwo ners van Heiloo bestaat de mogelijkheid om bij de koop van een bouwkavel in aanmerking te komen voor een premie van 10.000,-. "t Rond', 24 geschakelde 2 onder 1 kap woningen met garage. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen 'De Brink', 26 ééngezinswoningen in de rij met berging in de achtertuin. Toewijzingscriteria voor nieuwbouw koopwoningen en kavels najaar 1996 Belangrijk voor de inschrijvers is de wijze waarop de koopwoningen en kavels worden toegewezen. Burgemeester en wethouders hebben op basis van het volkshuisvestingsbe leid, aanvullend onderzoek en ervaring van de vorige woningmarktdagen, de volgende crite ria vastgesteld voor de toewijzing van de nieuwe genoemde koopwoningen. Toewijzingscriteria: 1. 30% van de woningen is beschikbaar voor ingeschreven woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat ingeschreven. 2. 45% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een huurwoning in Heiloo vrij maken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening kan worden toe gewezen (m.i.v. 1 juli 1996 huur tot 1.048,- per maand, idem grens individu ele huursubsidie). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huurwoning in Heiloo woont. 3. 25% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij- verhuizing een koopwoning vrijmaken. Met deze groep worden gelijkgesteld diegenen die een huurwoning vrijmaken die niet onder de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening valt (huur hoger dan 1.048,- per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. 4. Als er na toewijzing aan de drie genoemde nnn \A/nninne>n hoQrhiUhaar zijn komen achtereenvolgens in aanmer king: - woningzoekenden geregistreerd bij gemeenten binnen het SNK-gebied Noord Kennemerland - overigen. Toewijzing van huurwoningen Voor de nieuwe huurwoningen werkt de gemeente samen met de Woningstichting Heiloo met een aanbodsysteem door middel van de Huurkrant in de Uitkijkpost. Hierbij kunnen woningzoekenden, rekening houdend met de woonwensen, op het huur woningaanbod reageren door het invullen van een woonkeuzebon. Om in aanmerking te komen voor toewijzing dient men aan de bij de woning vermelde voorwaarden te voldoen. Nadere informatie en toelichting Voor een bezoek aan de woningmarkt dient men zich vooraf aan te melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. U ontvangt dan een uitnodiging. Nadere informatie over de woningen zoals inde ling, ligging, opties, inschrijvingsprocedure en toewijzing is verkrijgbaar op de woningmarkt. Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaajc^T^i^ 09.00- 17.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen S Zorg op Maat Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Holleweg 19, C.J.J.M. Hachmang - uitbreiden bedrijfsruimte Hoogeweg 26, J.G. de Ruiter - plaatsen dak kapel Heerenweg 80, J.C. Neles - vergroten woning en berging Directoraat Generaal Rijkswaterstaat Noord- Holland - plaatsen van 6 portalen t.b.v. weg- signalering en bewegwijzering boven de Rijksweg A9 Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 13 november 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - MARAP 1996-11 - Krediet ten behoeve van overdracht beheer Oosterbos en Groene Kamer aan St. Noordhollands Landschap - Samenwerkingsovereenkomst Egelshoek - Vestiging voorkeursrecht Boekelermeer-zuid - Bouwaanvraag van de heer Zoon, Kanaalweg Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken: vèr- keer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 14 november 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - MARAP 1996-11 - Aanschaf materieel sector Grondgebied 1996 - Herinrichting Groenelaan/noordelijk deel Oosterzijweg - Overdracht beheer Oosterbos en Groene Kamer aan St. Noordhollands Landschap - Evaluatie kortparkeren - Spoorwegovergang Zevenhuizerlaan naar aanleiding van brief bewoners Zevenhuizerlaan - Brief St. Bestrijding Akoestische Milieuvervuiling met verzoek inwoners sterker bewust te maken van schadelijke gevolgen geluidsoverlast - Brief bewoners Kanaalweg met verzoek maatregelen te nemen tegen toenemende verkeersoverlast en daarmee gepaard gaande hinder van geluid en stank Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 12 november 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Beleidsplan en formatie RIMA - Voorstellen in het kader van de nota Ouderenbeleid MARAP 1996-11 - Nieuwe verordening kinderopvang - Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs - WNK Bedrijven - Brief Stichting Katholiek Primair Onderwijs Noord-Holland (Kaprion) te Alkmaar over huisvesting van de Paulusschool en met het verzoek om informatie in verband met de inwerkingtreding van de Wet decentra lisatie huisvestingsvoorzieningen. bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre1 sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 11 november 1996 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Notitie "Alkmaar en de regio, onderbouwing ruimtebehoefte" en de Reactie van het college van Heiloo op genoemde notitie Naar aanleiding van dit agendapunt bespreekt de Commissie Bestuurszaken de afspraken met Alkmaar. De belangrijkste conclusies van het overleg voor Heiloo zijn: Alkmaar ziet definitief af van woning bouw op gronden van de Vereniging voor Natuurmonumenten behorend bij het Landgoed Nijenburg; Vergroting van het bedrijventerrein Boekelermeer tot maximaal 200 hectare in de zuidelijke richting tot aan de Kanaalweg. De gemeentegrens wordt daarom ten gunste van Alkmaar verlegd; Alkmaar staat grond af aan Heiloo. De grens tussen Alkmaar en Heiloo komt langs de randweg te liggen. Hiermee komt ook het Blockhovepark nog steviger binnen de gemeente Heiloo te liggen. Deze conclusies komen grotendeels overeen met de reactie van de burge meester en wethouders van Heiloo op de Alkmaarse notitie "Onderbouwing ruimtebehoefte". In deze reactie geeft het college van burgemeester en wet houders aan dat zij -onder voorwaar den- ruimte wil bieden voor economi sche ontwikkeling in de regio en zich sterk maakt voor het behoud van groe ne waarden en mooi wonen in Heiloo. Belanghebbenden kunnen tijdens deze vergadering gebruik maken van het sprekersrecht. Wie hiervan gebruik wenst te maken dient vooraf contact op te nemen met mevrouw Van der Last, notuliste van de Commissievergaderingen, tussen 09.00 en 12.30 uur telefonisch te bereiken onder nr. 072 - 531 32 19 - MARAP 1996-11 - Krediet voor aanschaf van een Documentair Informatie Systeem - Regiovisie SNK Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Diabetes Fonds Nederland voor de periode van 3 tot en met 9 november 1996. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4