Bakker Ad Obdam neemt er een tweede wijk bij Lezing op donateursavond van Hart voor Egmond Foresters spelen een troosteloze wedstrijd Aankomende 'brugpiepers' maken kennis met het PCC ARRO reclame mm Eerste exemplaar uitgereikt Rozenwolken en wierookwalmen I Heiloo 072 533 63 09 KYG St. Monica Metamorfoseshow in 't Loo êpxpitkai 't VmneuMde/i HANDBALPROGRAMMA FORESTERS - donderdag 14 november - Derde ronde Beker 19.30 uur Foresters da. I - WGW I - donderdag 17 november 10.00 uur Foresters da.3 - JHC 3 I 110 uur Foresters A jeugd - Kolping 12.30 uur Foresters da. I -Tornado Verkoop handwerken Schaakclub Oppositie Voorstelling Rasti Rostelli afgelast Cursus fruitbomen snoeien Themabijeenkomst over weerbaarheid Politieberichten Succes voor GTH Bridgeclub Sans Atout Slagerij Kramer wint zilver op vakbeurs Saus Atout 25 jaar collecte Nederlandse Brandwonden Stichting Ballerina's zoeken collega's Wie handbalt er mee? DRINGEND VERZOEK PAGINA 6 UITKIJKPOST - 13 NOVEMBER Vanaf maandag krijgt Plan Oost vers brood aan huis bezorgd. (foto Parakalo) HEILOO - Bewoners van Plan Oost zijn misschien verbaasd als ze vanaf Grotere variëteit Ad Obdam geniet van zijn werk en kan volgende week een bel horen en een er enthousiast over vertellen. „Het is knalgeel voertuig door hun straat zien rijden. Voor wie de elektrowagen nog niet eerder elders in Heiloo zag: het is een bezorgwagen van bakker Ad Ob dam. Vanaf maandag kan iedereen in Plan Oost op drie dagen van de week allerhande verse brood- en banketpro ducten van bakkerij Kaandorp vlak bij de deur kopen of laten bezorgen. Ad Obdam is al negentien jaar bakker bij, bakkerij Kaandorp aan de Kenne- merstraatweg. Tien jaar geleden be sloot hij om part-time te gaan werken bij de bakkerij en daarnaast een eigen bedrijfje te beginnen: hij ging venten met brood. „Als jochie van negen ventte ik al mee met de bakker. Toen vond ik het al mooi werk." Obdam bezorgt zes dagen in de week van ongeveer kwart voor negen 's morgens tot één uur 's mid dags in het gebied tussen de Stations weg, Oosterzij en Het Zevenhuizen en in Ypestein. Alle producten betrekt Ad Obdam van bakkerij Kaandorp omdat hij, zoals hij zelf zegt, een goede kwali teit wil bieden voor een normale prijs. „De prijzen zijn bij mij hetzelfde als in de winkel, het is niet duurder omdat het bezorgd wordt." Hij rijdt altijd een vaste ronde en komt dus in principe op vaste tijden langs. „Ik ben wel eens wat later; ik kan natuurlijk een lekke band krijgen, dat weet je nooit. Maar als ik vijf minuten later ben, zeggen de men sen er meestal meteen wat van." Er zijn klanten die bij hem aan de wagen komen om brood te kopen, maar er zijn er ook die het in een plastic tas, een emmer of in de brievenbus laten bezor gen. Voor Ad Obdam is het allemaal geen probleem. leuk om met mensen om te gaan. Je hebt als bezorgbakker ook wel eens een sociale functie: soms ben je voor mensen het enige praatje dat ze hebben op een dag. Volgens Obdam is in de tien jaar dat hij nu bezorgt de keuze in producten gro ter geworden. „Er is nu een veel grote re variëteit in broodsoorten. En tegen woordig zijn het vooral de donkere vol korensoorten die verkocht worden, ongeveer tachtig procent bruin en twin tig procent wit." Volgens de bakker bestaat er duidelijk een behoefte bij de klanten voor de mogelijkheid om brood en banket te laten bezorgen. En omdat hij consta teerde dat in Plan Oost niet veel win kels zijn, leek het hem een goed idee om ook daar te gaan bezorgen. De tweede bezorgwagen die daar op maan dag, woensdag en vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur zal gaaii rijden, wordt niet bestuurd door hemzelf. „Ik heb Anne ke de Vries bereid gevonden dat te gaan doen. Ze had ook al ervaring met dit werk." Behalve dat er een ander gezicht achter het stuur zit, is het systeem verder het zelfde als bij Ad Obdam zelf. „En als er gebak moet komen op dagen dat er niet gevent wordt, kan dat altijd even van tevoren besteld worden. Dan wordt het nog vóór de koffie thuis bezorgd." De bewoners van de wijken waar de elek- trowagens van Ad Obdam rijden, vin den binnenkort een speciale actiezak in de brievenbus. Wie de zak in de periode van 18 tot en met 30 november inlevert, krijgt een roomboterstol voor een appetijtelijk prijsje. HEILOO - In de schitterende ambian ce van de Zusters van de H. Juliana kwamen een groot aantal leden van het KVG Kennemerland samen voor de Bezinningsdag. Voorzitter I. Schrama heette iedereen welkom en las een toe passelijk gedicht voor. Daarna gaf ze het woord aan vicaris G.P.M. Geukers, die als thema had gekozen: Geloven we nog? Of geloven we het wel? Vooruitgang in wetenschap en techniek heeft de mens mondiger gemaakt, hij denkt rationalistischer, de mens in de kerk wil meedenken. De uniformiteit van voorheen is pluriformiteit gewor den. Dat brengt onrust mee. Ook is er in de katholieke kerk veel van de mys tiek verdwenen. De kerk mag echter geen monument zijn, zij dient zich als een parallel met de samenleving te ont wikkelen. Spreker hield een vurig pleidooi in het evangelie te blijven geloven. Met een eucharistieviering werd de dag beslo ten. Volgende bijeenkomst is 21 novem ber om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Dat is de gezamenlijke avond met de .Fede ratieve Vrouwenraad. Spreker is me vrouw van Dam, directeur van de gevangenis in Heerhugowaard. Het thema is vrouwen in de gevangenis. Onkosten f 5,- inclusief koffie. HEILOO - Op zondag 24 november wordt een grote metamorfoseshow georganiseerd in 't Loo. Het kan de komende weken gebeuren dat u als bezoeker van 't Loo staande gehouden wordt door een van de leden van het promotieteam met de vraag of u wilt meewerken aan deze show. Dat wil zeggen dat u op zondag 24 november van een geheel nieuwe out fit, haardracht en make-up wordt voor zien. Op het plein voor Albert Heijn wordt een podium gebouwd waarop de kapsters van Annet Haar Zaak de kap sels en de make up verzorgen. De kle ding wordt verzorgd door de verschil lende modezaken van dit winkelcen trum. Van de kandidaten worden zowel voor als na de metamorfose foto's gemaakt, zodat ook de bezoekers hun oordeel kunnen geven of er al dan niet sprake is van een geslaagde verandering. Uiter aard gebeurt alles in overleg en alleen met volledige instemming van de kan didaat. EGMOND - Op donderdag 21 novem ber houdt Stichting Hart voor Egmond haar donateursavond in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Tevens viert de Stichting haar twintigja rig jubileum. Een waardig moment om vooruit te zien naar de ontwikkelingen van de komende twintig jaar. Reden waarom is gekozen voor een actueel onderwerp, namelijk het thema Duin beken en polderwater; waterbeheer in verandering. De kenmerkende natuurwaarden van het Egmondse cultuurlandschap han gen in sterke mate samen met het wa terbeheer. Er zou veel natuurwinst kunnen worden geboekt, als het water schoner werd en waterlopen natuur vriendelijker konden worden ingericht. Gelukkig worden er initiatieven ont plooid om hierin verbetering te bren gen. Ook in onze directe omgeving zijn hiervan voorbeelden aan te wijzen; de deskundige sprekers van de donateurs avond vertellen u hierover het naadje van de kous. Theo Bakker neemt de duinbeken voor zijn rekening. Hij is als adviseur nauw betrokken bij herstel van duinbeken in Noord-Kennemerland, onder andere bij het Lioba klooster, Sint Maartens- HEILOO - De afdeling Heiloo van het Nederlandse Rode Kruis organiseert weer een grote najaarsverkoop in 't Loo, op donderdag 14 november van 9.00 tot 18.00 uur en vrijdag 15 novem ber van 9.00 tot 21.00 uur. U kunt bij de vrijwilligers terecht voor borduur-, brei- en haakwerk voor baby en kleuter, schorten en tafelkleden ver vaardigd door de deelnemers aan de handwerkmiddagen. Zij komen weke lijks samen in het Open Huis op maan dagmiddag, in 't Trefpunt dinsdagmid dag en in de Loet op donderdagmid dag, steeds van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt vrijblijvend eens een kijkje komen nemen. Voor inlichtingen om trent deelname of vrijwilligerswerk bij het Rode Kruis kunt u bellen met Susan Lauweret, tel. 072-5334467. HEILOO - Uitslagen van de achtste ronde: Petricevic-Niehaus remise, Groot-Heeringa remise, Hassing-Klein 0-1, B lom-V.d. Werff 0-1, Bos-Maas remise, Jonkheer-V.d. Brink 1-0, V.d. Wal-Koenders 1-0, Ooyevaar-Huffna- gel remise, De Jager-Tuinstra 1-0, Horninge-Sauer 0-1, Ranzijn-Kraaien- brink 1-0, Lamberts-V.d. Veer 0-1. Externe competitie: Oppositie 1- Bakkum 4-3, één remise, Purmerend 4- Oppositie 2 7-1. HEILOO - De hypnoseshow van Rasti Rostelli die afgelopen vrijdag in Buk- Buk zou plaatsvinden, werd donder dagavond op het laatste moment afge last. Er waren in de voorverkoop maar weinig kaarten verkocht en Rostelli had niet het vertrouwen dat een mini mum aantal van tweehonderd verkoch te kaarten gehaald zou worden. Daarop werd door hem besloten de voorstel ling af te gelasten. Volgens een woordvoerder van Buk- Buk had Rostelli eerder deze week al drie voorstellingen elders in het land afgelast. De teleurgestelde bezoekers die al een kaart hadden gekocht voor de voorstelling kregen hun geld terug. De organisatie van de voorstelling was in handen van Rostelli zelf, voor BukBuk was dit alleen een verhuurac- tiviteit. Dat valt onder de meer com merciële manier waarop de Buk zich in de toekomst wil profileren, een onder deel van het nieuwe jeugd- en jonge- renbeleidsplan dat volgende week woensdag gepresenteerd wordt. HEILOO - Steeds meer mensen zetten fruitbomen in hun tuin. Door een juiste keuze van boom-, struik- of leivorm te maken kan iedereen veel plezier bele ven aan de ontwikkeling van bloesem tot vrucht van fruit in de eigen tuin. Het oogsten en consumeren van de eigen vruchten is een belevenis zeker voor kinderen. Fruit in de eigen tuin vraagt echter enige praktische kennis, zoals een juiste snoei. Voor het oogsten van goed fruit is het een voorwaarde dat zon en wind vrij spel hebben in de struik, waardoor een optimale rijping wordt bevorderd en ziekten weinig kans krijgen. In de nieuwe cursus van Groen Advies Jeanine Jonker wordt in twee theorie lessen behandeld waarop gelet moet worden om goed gevormde gewassen te krijgen met een hoge sierwaarde en een betere oogst. Het geleerde wordt vervolgens in twee praktijklessen geoe fend. De praktijk wordt gegeven in tui nen van de deelnemende cursisten. Ook wordt er in de cursus ingegaan op de keuze van gewassen, zodat zelfs in de kleinste tuin op praktische en deco ratieve wijze gebruik gemaakt kan wor den van fruit. Met het bij de cursus behorende lesma teriaal (dictaat en kleurenfolder) heeft u alle relevante informatie over fruit- vormen, kweken en onderhouden- in uw bezit. Op maandagochtend wordt de cursus gegeven in Heiloo en maan dagmiddag in Heerhugowaard. De cur sus start op 18 november. Voor infor matie en inschrijvingen kunt u contact opnemen met Jeanine Jonker, tel. 072- 5053646. HEILOO - Het gewestelijk bestuur Noord-Holland van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen organi seert op donderdag 14 november een themabijeenkomst in het Open Huis. Deze bijeenkomst staat in het teken van weerbaarheid, zowel geestelijk als lichamelijk. Er spreken twee spreek- sters. Mevrouw Anna Bridié is publiciste en schrijfster van het boek Opgejut en uit geput. Zij zal aan de hand van eigen ervaringen ingaan op de keuzes die je als vrouw moet maken, de stress die daaruit kan voorkomen en hoe vrou wen zich daar geestelijk tegen teweer kunnen stellen. Mevrouw Regina de Jager, therapeute, vertelt over zelfverdedigingstechnie ken met aansluitend een demonstratie. Deze bijeenkomst is bestemd voor alle leden en ook introducés zijn welkom. De toegang is gratis, consumpties zijn voor eigen rekening. De aanvang is 10.30 uur, de zaal is open om 10.00 uur. zee en bij het project Duinzoom. Zo zijn er ook in Egmond langs beken een aantal proefstukjes ingericht, met me dewerking van agrariërs. Co Bosschaart is hoofd Technische Dienst van Waterschap Het Lange Rond en zal het waterbeheer in de pol ders toelichten. Afvoer en aanvoer van water was tot voor kort de hoofdver antwoordelijkheid van de waterschap pen. Sinds kort echter bekommeren zij zich ook om de groene aspecten van het waterbeheer, en wordt er gedebat teerd over ecologische oevers, helofy- tenfilters en zelfs over een scheiding van watersystemen tussen bollengebie- den en weidegebieden in Egmond. Uiteindelijk is de vraag: wat kunnen dergelijke inspanningen opleveren aan schoon milieu en aantrekkelijk land schap? De avond begint om 20.00 uur. Toegang is vrij, ook voor niet-dona- teurs. Stichting Hart voor Egmond komt al twintig jaar op voor het behoud van de omgeving en de leefbaarheid van de Egmonden. Gulle donateurs en actieve leden blijven onmisbaar. Voor nadere informatie kunt u schrijven naar Postbus 192, 1930 AD Egmond aan Zee of bellen met tel.: 072-5064783. Nico Keuning vlak voor de presentatie van Rozenwolken en wierook walmen' in het Witte Kerkje. (foto Parakalo) HEILOO - Tijdens een feestelijke bij eenkomst afgelopen zaterdagmiddag in het Witte Kerkje heeft Matthijs Keu ning het eerste exemplaar van 'Ro zenwolken en wierookwalmen' over handigd aan burgemeester N. Schoof. Het boekje, dat geschreven is door Nico Keuning, is een letterkundige reis gids over Heiloo. In deze reisgids komen aan de hand van een tiental Heiloose literaire plekken thema's ter sprake uit het leven en werk van onder anderen Gerard Reve, Godfried Bo- mans, Willem van Iependaal, Adriaan Venema, Jan Hanlo, Gijs IJlander, Margreet Schouwenaar, Pieter Bosk- ma, J.P. Hasebroek en Nicolaas Beets. Als blijk van waardering ontvingen schrijver Nico Keuning en vormgever Peter Thijs uit handen van wethouder R. Bos ieder een kristallen glas, dat gemaakt is in Swietochlowice, met daarin het wapen van Heiloo gegra veerd. Vanmiddag is Nico Keuning te gast in het KRO-radioprogramma 'Montaig- ne'op Radio 5. Tussen 16.00 en 17.00 uur gaat hij dan op pad langs de literai re plekken in Heiloo. Het boek 'Ro zenwolken en wierookwalmen' ligt sinds maandag bij boekhandel Deu- tekom in de winkel. ISBN 90 74113 060, prijs f 34,50. HEILOO - Op maandag 4 november werd bij een supermarkt in 't Hoekstuk een winkeldie'vegge aangehouden. Zij had getracht diverse goederen ter waarde van f 58,77 te ontvreemden. Proces-verbaal werd opgemaakt. In Mariënstein werden drie stenen tuinbeeldjes vernield. De beeldjes wer den weggenomen en vervolgens ver nield. Op 5 november werd uit een achtertuin van een woning aan de Sandecamplaan een krat met lege flesjes bier gestolen. In een woning aan het Vierkant werd getracht in te breken. Een achterdeur werd geforceerd. Op 6 november verleende de bestuur der van een personenauto geen voor rang bij het uitrijden van een inrit. Een aanrijding met een bromfietser was niet meer te voorkomen. Als gevolg van de aanrijding raakte de bestuurder ge wond. De bromfiets werd voor een technisch onderzoek uit het verkeer ge nomen. De bromfiets bleek niet verze kerd te zijn. Procec "rbaal werd opge maakt. Op het parkeerterrein van het Raad huisplein vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was dat er geen voor rang werd verleend. Er was alleen materiële schade. Als gevolg van de hevige storm viel op de Oudburgerlaan een boom op een personenauto. Hierdoor raakte het dak en de motorkap van de auto bescha digd. Op Egelenburg werd van een perso nenauto een portierraam vernield. Op 7 november werd op de Hoogeweg de bestuurder van een personenauto gecontroleerd op het gebruik van alco hol. De man bleek alcohol gedronken te hebben. Een proces-verbaal werd zijn deel. Bestuurder mishandeld Op de Nijenburgerweg werd de be stuurder van een tractor mishandeld door de bestuurder van een personen auto. De automobilist was kennelijk geïrriteerd door het rijgedrag van de bestuurder van de tractor die niet naar rechts wilde of kon sturen om zodoen de de automobilist vrije doorgang te verlenen. Toen hij op het erf van zijn bedrijf uitstapte liep de automobilist op hem toe en gaf hem een klap op zijn oog. Hierna reed hij weer weg. Het kenteken werd genoteerd. De politie stelde een onderzoek in. Op de Harrelaers werd getracht in een personenauto in te breken. Een por- tierslot werd vernield. Op 8 november werd er in een winkel aan de Heerenweg ingebroken. Door het forceren van de winkeldeur werd toegang verschaft. Er wordt niets ver mist. Ook werd in een woning aan de Heerenweg ingebroken. Toegang werd verschaft door het forceren van de tuin deuren. De gehele woning werd door zocht en een geldbedrag en een video recorder werde gestolen. In een woning aan de Bergeonstraat werd ingebroken. Door een raam werd toegang tot de woning verschaft. De gehele woning werd doorzocht en enkele horloges werden gestolen. Ook een woning aan de Westerweg kreeg ongewenst bezoek. Door het for ceren van een deur werd toegang ver schaft. De gehele woning werd door zocht. Ontvreemd werden enkele sie raden. Op de kruising Lagelaan- Oosterzijweg vond een aanrijding tus sen een fietser en de bestuurder van een personenauto plaats. De fietser verleende op de kruising geen voor rang. Hij werd naar het MCA overge bracht met enkele verwondingen. Op 9 november werd op de Kelder- croftlaan een 6-jarig meisje aangere den. Zij fietste zonder voorrang te ver lenen vanuit een inrit de weg op. De bestuurder van een personenauto kon een aanrijding niet meer voorkomen. Zij werd met een gebroken been over gebracht naar het MCA. Op 10 november werd er in een woning aan de Maas Geesteranusweg ingebro ken. Door een tuindeur te forceren werd toegang tot de woning verschaft. Ontvreemd werd een televisie en een stereotoren. Tevens werd op de Maas Geesteranusweg een tuinhek vernield. Het hek werd over een lengte van zes meter uit de grond getrokken. Op de kruising Hoogeweg-Kapellaan verleende de bestuurster van een per sonenauto geen voorrang. Teneinde een aanrijding te voorkomen remde de bestuurder van een personenauto die daarbij uitweek. Hierdoor raakte hij in een slip en kwam tot stilstand naast de uitrit van een woning. Hierdoor ont stond schade aan de erfafscheiding. De bestuurster van de personenauto die geen voorrang verleende is na de aan rijding doorgereden. In de periode van 4 tot en met 10 november werden zes fietsen ont vreemd. HEILOO - De eerste competitiewed strijd in de D-lijn is zeer succesvol ver lopen voor de meisjes van GTH. Bij de pupillen behaalde het le team een knappe 2e plaats met 94.45 punten. Het 2e team werd 9e met 65.90 punten. Individueel was er een 3e plaats voor Lara v. Vliet. Zij behaalde 32.45 pun ten. Simone de Zeeuw eindigde met 32.10 op een 4e plaats. Jolijn Schuitemaker werd 6e met 29.90 pun ten. Het team, dat uitkwam in de jeugdklas- se eindigde op een zeer goede 3e plaats met 91.75 punten. Frieda Pos eindigde individueel als 3e met 31.70 punten. Piet v/d Wind werd 4e met 30.65 punten en Eveline van Halem eindigde op de 6e plaats met 29.40 punten. HEILOO - Foresters speelde tegen Hollandia T. Bert Onclin zei het al na afloop: „Als de instelling slecht is, houdt alle tactiek op." Ondanks alle goede bedoelingen vooraf bleken de rood-witten geen stempel op de wed strijd te kunnen drukken. Integendeel: Hollandia T. was heer en meester. Het was dat Marcel van Vel- zen de eerste helft een paar reddingen liet zien, anders stond Foresters bij rust al dik achter. Nu bleef de schade won derbaarlijk beperkt tot 0-0. Na een paar wissels van Onclin, die in feite het halve elftal wel kon wisselen, leek het erop dat Foresters zichzelf her wonnen had. Kansen voor Colin Wil- vers, waaronder een kopbal in de han den van de keeper en een schot op de paal en een kans voor Vincent Does burg, gaven een paar minuten hoop, ijdele hoop zou later blijken. Het laatste half uur maakte Hollandia T. het karwei af, iets wat de ploeg uit Tuitjenhorn (geboorteplaats van Ares de Wit, die eregast was) eigenlijk de eerste helft al had moeten doen. Vier doelpunten was uiteindelijk de marge in deze van Forester-zijde matige, troosteloze wedstrijd in het voordeel van Hollandia T., de verdiende win naar. Het tweede team van Foresters onder leiding van Peter Keyzer won met 5-0 met doelpunten van Tom Leguyt (scoorde tweemaal), Edward Avis. Iwan van de Velden en Willem Stapel. Het tweede staat door dit resultaat fier bovenaan. Ook tijdens deze wedstrijd regende het, dus dat Egelshoek-bewo- ners 'mooi weer-voetballers' zijn kan naar het rijk der fabelen verwezen wor den. Komende zondag zal het eerste team in Den Helder tegen Den Helder, het tij moet keren. Eb of vloed, de zandzakken moeten voor het doel. Bassischoolleerlingen lopen een middagje mee op het PCC om alvast de sfeer te proeven van het voortgezet onderwijs. (foto Parakalo) HEILOO - Afgelopen maandag was het een drukte van belang op het Petrus Canisius College aan de Dors. Ruim tweehonderd basisschoolleerlin gen uit Heiloo, Egmond, Limmen en Akersloot kwamen eens een kijkje nemen bij deze school voor voortgezet onderwijs. Na een ontvangst in de aulaidoor direc teur Theo Kaandorp, konden ze kennis maken mét de gang van zaken op een middelbare school. „Ze krijgen op deze introductiemiddag een echt rooster voor drie lessen van een half uur. Als de zoemer gaat moeten ze op zoek naar een ander lokaal. Het is prachtig om te zien hoe ze zich een weg banen door de gangen. Alleen de zware boekentassen die echte brugklassers met zich meesle pen ontbreken er dan nog aan. Maar verder is het nét echt," aldus adjunct directeur Ger van Veen. Maandagmiddag maakten de kinderen kennis met de vakken aardrijkskunde, biologie, beeldende vorming, Engels, Frans, geschiedenis, informatiekunde, lichamelijke opvoeding, natuurkunde, techniek, verzorging en wiskunde. Met deze middag wil het PCC eens per jaar extra de aandacht op zich vestigen. Eens extra benadrukken dat de relatief kleine PCC-vestiging in Heiloo - met momenteel 289 leerlingen en vijfen twintig docenten- ook zo zijn voordelen heeft. Want de school moet opboksen tegen grote scholengemeenschappen in de regio. Op het PCC mogen de kinderen geen nummers worden. „Wij kennen alle kinderen bij naam," zegt Van Veen niet zonder trots, „terwijl we er aan de andere kant van profiteren dat we deel uitmaken van een grote scholenge meenschap. We kunnen op allerlei voorzieningen een beroep doen." Behalve de vierjarige mavo, heeft het PCC in Heiloo ook de eerste twee jaar havo en vwo in huis. Daarna gaan de kinderen naar de vestiging aan de Blekerskade in Alkmaar. „Dat is voor veel ouders een geruststelling, dat hun kinderen nog niet door het drukke ver keer naar Alkmaar hoeven fietsen." HEILOO - De uitslag van maandag: A- lijn: 1. Fam. Kaashoek 63.3 2. Mw. Glorie-Mantel 62.1 B-lijn: 1 Mw. Middelbeek-Bolweg 63.3 2. Helvoort- Ravenzwaay 60 C-lijn: 1. De Ruyter de Wildt-Tromp 58.3 2. Fam. Witting 56.3 D-lijn: 1. Ds. Doornbos en van Es 56.3 2. Ds. v. Baar-Haan 55.4 E-lijn: Fam. v. Dijk 60.4 2. Ds. Frugte-Krul 59.2 F-lijn: 1. Folmer-Fagel 60.4 2. Fam. Doeleman 54.7. HEILOO - Tijdens de Nationale Sla gersvakbeurs op 4 en 5 november in Amsterdam werden verschillende wed strijden georganiseerd. Ambachtelijke slagers uit het hele land streden met elkaar om de titel. De jury, waarin naast deskundigen uit het slagersvakonderwijs ook consu menten zitting hadden, beoordeelde de achterham, gekookte worst en gour metschotel op een aantal criteria, zoals vorm, smaak, kleur, samenstelling en vaktechniek. De achterham, gekookte worst en gourmetschotel van ambachtelijke sla ger Kramer kwam daarbij als zilveren prijswinnaar uit de bus. Ambachtelijk slager Kramer maakt al vele jaren zijn eigen vleeswaren. Om deze unieke kwaliteit te maken ge bruikt hij zijn eigen (geheime) recept en methodes. Dat geeft de zelfgemaak te ambachtelijke vleeswaren hun bij zondere smaak. HEILOO - Uitslagen van 6 november: A-lijn: 1. dms. Hommes-v.d. Linden 59.57 2. dms. Bolweg-Kaashoek 55.42 B-lijn: 1. dms. Vreeken-Vecht 63.33 2. dms. Daudey-Middelbeek 58.75 C-lijn: 1. dms. Poland-Lus 64.06 2. dms. Kromhout-v. Os 58.33 D-lijn: 1. dms. de Waard-Burgers 62-50 2. dms. v. Dijk-v. Baarsen 60.94 E-lijn: 1. dms v.d. Vlies 69.79 2. dms. Nielen-Oosterwijk 58.85. HEILOO - De collecte voor de Nederlandse Brandwonden Stichting verder werken aan de realisering van haar doelstellingen: verbetering van de behandeling van brandwondenpatiën ten, wetenschappelijk onderzoek, het voorkomen van brandwonden en het in stand houden van de huidbank. Het geld wordt ook gebruikt om nieu we uitdagingen te bekostigen, zoals het voorkomen en beperken van litteken weefsel. Voorts wordt onderzocht wel ke behoefte er is aan ondersteuning en begeleiding van de talloze patiënten die, naast blijvende lichamelijke gevol gen, ook psychische problemen over hielden aan hun brandwondenongeval. HEILOO - Suzanne, Sanne, Linda, Janneke, Esther en Ingrid zijn ongeveer acht jaar oud en kunnen niet alleen dansen als de beste, ze maken ook prachtige tekeningen van ballerina's. Ze schreven de redactie van de Uit kijkpost alles over hun balletlessen op de Muziek- en Dansschool Heiloo. Ze vinden de lessen van juffrouw Jacqeline erg leuk en gezellig. Als er tijd over is in de les mogen ze soms met z'n drieën een sprookje uitbeelden, dat de juf dan moet raden. Ze geven ook optredens in de Dansschool, daar kunnen ze laten zien wat ze allemaal al geleerd hebben. Hun groep kan al zo goed dansen dat ze over een tijdje misschien op spitzen mogen dansen. Kinderen die belang stelling hebben voor ballet kunnen informatie krijgen bij de Muziek- en Dansschool, tel. 072-5332460. HEILOO - De Foresters handbalsters Annika, Marieke, Mariene, Monique en Laura hebben het super naar hun zin bij hun handbalvereniging. Ze hadden een leuke handbaldag in Utrecht en in december gaan ze handballen in Scha- gen. Ze willen alleen dolgraag wedstrijden gaan spelen. Nu kunnen ze dat nog niet doen omdat ze ongeveer vier speelsters te weinig hebben. Deze sportieve meiden, die allemaal rond de 10 jaar oud zijn, trainen elke donderdag van 18.00 tot 19.00 uur in sporthal Het Vennewater. Ze zoeken andere sportieve meiden die van ren nen en spelen met een bal houden. Zij kunnen bellen met Ingrid Vos, tel. 072- 5332223 of gewoon eens meetrainen op de donderdagavond. De redaktie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek dopn aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redaktie veel tijd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 10