Begroting brengt partijen niet dichter tot elkaar Raad gaat akkoord met overeenkomst Middenduin Oranje Wit blijft succesvol Eerste paal Meubelkelder Uylenspieghels gaan back to the sixties X P«gfL I T I E ^enic&tett Schaakvereniging Vredeburg ronde verder yi competitie Windhond Bowie snel als een haas aatselijk nieuws uit Limme UITKIJKPOST - 13 NOVEMBER PAGINA 15 Wttd 't Jtimmeb Jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur Ingeleverd te worden op de volgende adressen: Ümmen; N, Admiraal, Bloemenhof 5 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 Overschrijding tijdslimiet Marjan Berk leest voor uit eigen werk X 072- 06-11 5122222 Foto's van Jan Castricum Ledenavond KYG Expositie Bridgen bij de SWOL wd 'tJUmm/iMM Inleveren kopij voor: LIMMEN - Hoofdpunt in de raadsver gadering van donderdag was de behan deling van de begroting 1997. Rekening houdend met de jaarlijkse trendmatige stijgingen voor belastingen (OZB met 2,5 procent) en heffingen geeft de be groting toch nog een tekort van f 46.000. Dat wordt onder meer ver klaard door de rijkskorting uit het gemeentefonds. Het college stelde voor het tekort te dekken door een extra verhoging van de OZB met 3 procent. Naar aanleiding van de voorbespreking in de commissie is het college alsnog met het voorstel gekomen om op de uitbesteding van werkzaamheden ten behoeve van openbaar groen een totaal bedrag van f 44.000 te besparen en daarmee niet te kiezen voor de extra 3 procent verho ging van de OZB. Van de Limmer Gemeenschap (mevr. Kuijper) mag het college met deze begroting worden gecomplimenteerd. Vooral gezien de zwakke financiële positie bij de start van dit college in 1994 en de niet door dit college veroor zaakte toename van huisvestingskosten (gemeentehuis) en kapitaallasten (Rijksweg). Toch zijn tot tevredenheid van de LG al die extra kosten niet alle maal op de burger verhaald. Gecorri geerd op woninggroei is volgens mevr. Kuijper de OZB over de afgelopen 3 jaar maar met ca. 7 procent toegeno men. De oppositiepartijen daarentegen had den veel moeite met deze begroting. Volgens het CDA (dhr van Noord) heeft het college de financiën op drie kwart van de totale zittingsperiode nog steeds niet onder controle. Oorzaak volgens Van Noord is de uitblijvende kerntakendiscussie. Daarbij moeten er besluiten worden genomen die niet populair zijn en daar is dit 'mooi-weer' college niet sterk in. Voor VVD'er Kroone is het ontbreken van een raads- brede kerntakendiscussie eveneens een doorn in het oog. Hij verwijt de LG deze discussie te hebben geblokkeerd en roept het college op nu eens te gaan besturen. Ook mevr. Marechal (PvdA) vindt dat dit college de besluitvorming voor zich uit blijft schuiven. Het college wordt betaald om te besturen en daar hoort het nemen van besluiten bij, aldus mevr. Marechal. Zelfstandigheid Het al dan niet zelfstandig blijven van Limmen was voor bijna alle fracties een aandachtspunt in hun algemene be schouwing. De keus is voor zelfstandig heid. Zo reageert de LG. Ook het CDA kiest daar kennelijk voor, want zij wil in gezamenlijkheid komen tot harde en impopulaire maatregelen, die nodig zijn om 'het recht op zelfstandigheid waar te maken'. De VVD vindt dat het niet nemen van adequate beleidsmaat regelen niet passen in het algemeen belang van een zelfstandig Limmen. De PvdA gaat wat verder. Zij steunt de samenwerking met Heiloo en Egmond, maar vindt daarnaast dat Limmen zich snel moet aansluiten bij het onderzoek dat beide gemeenten laten doen naar samenvoeging. Streven naar behoud van zelfstandigheid is de ogen sluiten voor de werkelijkheid, aldus mevr. Marechal. Het rijk zal steeds meer taken overdragen en daar zal Limmen het steeds moeilijker mee krijgen. En zij koppelde daar een uit nodiging aan het college aan vast: reken de Limmer bevolking eens voor wat de zelfstandigheid van Limmen der burger gaat kosten. Wegenonderhoud heeft voor de LG hoge prioriteit. Maar daar dient de ver keersveiligheid aan te worden gekop peld. De LG ondersteunt daarom het opstellen van een verkeersplan. Sport is belangrijk, maar kunnen we het nog wel aan om blijvend allerlei dure voorzieningen te bekostigen? Voor de LG ligt de oplossing in creati viteit met betrekking tot privatisering. Voorts wil de LG dat het college een open oog heeft voor alternatieve-ener- gie opwekking. De algemene beschouwing van het CDA had alles te maken met het waar maken van de zelfstandigheid. Maar het college handelt daar volgens het W.Marechal-Goossens (PvdA): Ogen sluiten voor de werkelijk heid CDA niet naar. Het CDA is bang dat de provincie de begroting en andere verplichte taken als onvoldoende beschouwd. Kritiek had het CDA met name op het schrappen van de uitbe steding van groen-onderhoud uit de begroting. Volgens Van Noord een in paniek genomen noodsprong. Hij zag meer in het zeer strak houden van de uitgaven (uitgavenstop) door onder andere geen gebruik meer te maken van de post 'onvoorzien'. Een en ander werd door hem verwoord in een motie, die mede werd ondertekend door VVD en PvdA. LIMMEN - Hoewel door de gemeente niet erkend, lag er een grote schade claim van Middenduin Project BV op tafel wegens schade als gevolg van het niet (kunnen) leveren van een perceel grond (het perceel Bruijns) voor woningbouw. In 1991 had de gemeente destijds wel een overeenkomst gesloten voor die levering. Na langdurig onderhandelen is thans overeenstemming tussen de partijen bereikt. Middenduin krijgt nu de moge lijkheid 38 vrije-sector woningen te bouwen in het plangebied Kerkweg- Noord. Hiervoor wordt aan Midden duin een perceel grond ter grootte van 9200 vierkante meter verkocht tegen een totaalprijs van 1,3 miljoen gulden. Voor het college een redelijk onder handelingsresultaat. In de commissievergaderingen hadden de partijen zich in principe al accoord verklaard. Toch hadden de oppositie partijen nog wel enige kritiek op de hele gang van zaken. CDA'er van Noord vond de overeenkomst typisch het resultaat van ongelijke partners. Er is door de tegenpartij een goede buit binnengehaald. Bovendien kan Bouw fonds nu minder huizen bouwen, waar door de bouw duurder zal worden. Mevr. Marechal (PvdA) is bang dat we er later pas achterkomen wat de gevol gen zijn. En VVD-er Kroone vindt dat het college het uiteindelijke exploita tie-resultaat van bouwplan Enterij zo snel mogelijk bekend moet maken. De Limmer bevolking heeft daar recht op vindt Kroone. LG'er de Graaf had ook kritiek, maar dan meer in de richting oppositie. Hij is het niet eens met de mening van het college dat deze overeenkomst Lim men geen geld kost. Volgens de Graaf had de gemeente, als er geen claim van Middenduin was, deze grond duurder kunnen verkopen of er sociale wonin gen op kunnen laten bouwen. Hij schat Tekort aan leslokalen De VVD constateert nogal wat achters tallig onderhoud aan wegen. Prioriteit heeft de Hoogeweg, met name ten aan zien van aanpassingen voor voetgan gers. Schoolgaande kinderen zijn daar absoluut niet veilig, aldus Kroone. Inmiddels hebben de VVD vanuit de scholen berichten bereikt dat er op korte termijn opnieuw een tekort aan leslokalen zal zijn. Daarom zijn de maatregelen betreffende uitbreiding onvoldoende. De VVD vraagt zich af of dan to9h maar een nieuw scholencom plex in 'Kerkweg-Noord' had moeten worden gebouwd. Meer voorlichting omtrent besteding gelden Uitvoering Wet Voorzieningen Gehandicpten is naar de mening van de VVD broodno dig. Momenteel blijft er teveel van het voor dat doel beschikbare geld over. Voor de VVD is zo langzamerhand de grens bereikt met betrekking tot de las tenverzwaring voor de burgers. Slechts een O ZB-verhoging van 1% is nog acceptabel. De rest dient door bezuini gingen te worden opgehoest. De geringe voortgang van de woning bouwplannen in Kerkweg-Noord zit de PvdA hoog. Mevr. Marechal verwijt het college vooral gebrek aan informatie. Zij heeft het vermoeden dat de LG meer informatie heeft dan de oppositie. Daaruit blijkt volgens mevr. Marechal maar weer eens hoe ongezond de poli tieke verhouding in Limmen is. Is het college van plan om in deze zittingspe riode nog wel te gaan bouwen voor de woningzoekenden en dan met name voor diegenen, die geen huis van f 300.000 kunnen betalen? De PvdA vraagt het college voorts de vinger aan de pols te houden rond de ontwikkeling van Schiphol (overigens had ook de LG hier al aandacht voor gevraagd). Ongerust maakt de PvdA zich omtrent (het uitblijven van) de verplaatsing van sporthal De Enterij. Zorgen zijn er ook met betrekking tot de toekomst van de bibliotheek. In antwoord op de algemene beschou wingen deelt burgemeester E. Huisman onder meer mee dat de voorbereiding van de kerntakendiscussierond half januari zal zijn afgerond. Daarna mag de raad de nodige voorstellen verwach ten. Ten aanzien van de WVG-gelden zegt wethouder Hes dat er een enorme toename van aanvragen is te onderken nen. Met de buurgemeenten is boven dien een folder uitgebracht, die infor matie naar rechthebbenden beoogd. Voor wethouder Rood dient eerst een verkeersplan te worden opgesteld alvo rens tot wegenonderhoud over te gaan. Onderhoud en veiligheid moeten een mix zijn. Dat is ook noodzakelijk ter verkrijging van eventuele subsidies. Voor wat het aantal leslokalen betreft, wijst Rood erop dat de extra lokalen volgens ministeriële beschikking zijn geplaatst. Dat was 1 lokaal minder dan wij wilden. Uiteraard is en kon geen rekening worden gehouden met een eventuele toekomstige verkleining van klassen. Ook in tweede termijn werd er door alle partijen het woord gevoerd. Maar dat wierp geen nieuw licht op de dis cussie. De uitslag van de stemming liet zich dan ook gemakkelijk raden. De motie van het CDA werd met 3 stem men voor (CDA, VVD en PvdA) en 8 stemmen tegen (LG) verworpen. De begroting zelf werd daarentegen aangenomen met 8 stemmen voor (LG) en 3 stemmen tegen (oppositie). Daarmee kan Limmen weer een jaartje vooruit, alhoewel de belastingvoorstel len nog moeten worden geaccordeerd. Dat zal een volgende raad wel aan de orde komen. Overschrijding van de tijdsli miet komt niet alleen voor bij wielrennen. Ook de 'raadssport' kent deze spelregel. Voor het uitspreken van de eerste termijn kreeg elke partij 10 minuten. Voorzitter burgemeester Huis man kondigde al aan het begin van de vergadering aan dat hij scherp op die tijd zou letten. Dat werd VVD'er Kroone noodlottig. Niet dat hij uit de koers werd genomen, maar hij kon zijn verhaal niet afmaken. Ook voor mevr. Marechal (PvdA) dreigde de klok een spelbreker te zijn, maar die schade bleef uiterst beperkt. Na de eerste ronde (termijn) schorste de voorzitter de verga dering en gaf het college (zich zelf) en de partijen een kwartier voor nader beraad. Maar na een kwartier was het college nog in geen velden of wegen te zien. VVD'er Kroone heeft die tijd toen maar gebruikt om zijn ver haal toch aan de tribune kwijt te raken. Gewaardeerd werd dat wel, want hij werd met een applaus beloond. En het is al net als in de sport, de organisa tie legt zichzelf nooit een straf op wegens tijdsoverschrijding. De vergadering werd gewoon voortgezet. LIMMEN - Op woensdagavond 20 november houdt Marjan Berk een lezing in de bibliotheek van Limmen. Zij zal vertellen, voorlezen uit haar werk en signeren. De lezing begint óm 20.00 uur. Marjan Berk (64) is lange tijd werk zaam geweest in de wereld van cabaret, musical en toneel. Eind jaren zeventig werkte ze mee aan tal van radiopro gramma's. In 1980 verscheen haar eer ste boek, het Bezuinigingskookboek, dat ze samen met Jeroen Krabbé schreef. Nu heeft ze al meer dan vijftien boeken op haar naam staan. Op 20 november leest ze voor uit Een mooi leesboek en Liefde en haat. Alle nog leverbare titels van Marjan Berk zijn ook nu al te koop in de bibli otheek. De voorlees- en signeeravon- den zijn een gezamenlijk initiatief van de bibliotheek en de boekhandel, die in de bieb een verkooppunt heeft. Beide hebben als doel het lezen te bevorde ren. Op deze avonden kan men ook boeken van Marjan Berk (en andere boeken) kopen. Kaarten voor de lezing 7ijn verkrijgbaar bij boekhandel •eutekom in Heiloo en in de biblio- leek. De toegang bedraagt f 7,50. LIMMEN - Vorige week vrijdag ging aan de Uitgeesterweg 5 de eerste paal de grond in voor de Meubelkeldernu nog gehuisvest in Castricum. De moeder van Joke en Peter Lute, zelf zakenvrouw in hart en nieren, gaf de eerste aanzet voor de nieuwe showroom, stoffeerderij en meubelmakerij. Als alles naar wens verloopt is de bouw in de zomer van 1997 gereed. (foto Parakalo) LIMMEN - Afgelopen zaterdag open de carnavalsvereniging d'Uylenspieg- hels in dorpshuis De Burgerij het sei zoen. Het gekozen motto dit jaar, Back to the Sixties, werd door de leden van de Raad van Elf op geheel eigen wijze en voorzien van vele grappen en grol len bijna letterlijk in beeld gebracht. Als decor hadden de Uylenspieghels namelijk gekozen voor een ouderwetse tv en zwart-wit beelden en zo werden de ongeveer 160 bezoekers verrast met beelden van de aanslag op John. E Kennedy, een optreden van de Beatles, wasreclame en weerbericht, de sleep-in van John Lennon en Yoko Ono, de Blues Brothers en de landing van de eerste man op de maan. Tijdens deze scènes kwamen de wisse ling in de Raad van Elf tot stand. Zo verliet Jaap Hoogeboom de Raad en werd Rob Otte als nieuw raadslid benoemd. Ben Lieferink tekende nog een jaar bij als Prins Tyl, de achtste. Zijn eerste daad was het onderscheiden van het aftredende raadslid Jaap Hooge boom met een prinselijke onderschei ding en daarbij werd zijn vrouw Trudy natuulijk ook niet vergeten. Daarna werd het nieuwe raadslid Rob Otte geïnstalleerd. De eerstvolgende activiteit van d'Uy- lenspieghels is de traditionele eetmid- dag voor het hele gezin op zondag 15 december in De Burgerij, voorafgegaan door het koffieuurtje 's ochtends van Prins en Raad van Elf in bejaardenhuis de Cameren. De eetmiddag begint om 16.30 uur en kaarten hiervoor a f 7,50 kunnen vanaf maandag 18 november gekocht worden op de voorverkoop adressen aan de Vredeburglaan 2 en Burgemeester Nieuwenhuijzenstraat 97. Deze verkoop geldt tot 2 december alleen voor leden van de carnavalsver eniging. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang dit jaar onder begelei ding van hun ouders. Daarna kunnen ook niet-leden een kaart kopen. Voor hen bedraagt de prijs f 10,-. Aan de zaal kunnen op 15 december ook nog kaar ten gekocht worden a f 10,-, maar dan kan er niet meer meegegeten worden. Overigens, lid worden kunt u natuurlijk altijd. Iedereen van 18 jaar en ouder kan zich opgeven bij Ronald Baars, Kopmand 11 in Limmen, tel. 072- 5052270. Wethouder C.Rood (LG): Blij met instemming'. het verlies op 1 tot 1,5 miljoen gulden, een verlies dat pas gecompenseerd kan worden als het perceel 'Bruijns' alsnog ten uitvoer kan worden gebracht. Voor de LG is de hele zaak terug te brengen tot verkeerde besluiten in de vorige raadsperiode. Het indertijd gesloten contract was voor het toenmalig raads lid Hes een gatenkaas. Nu blijkt hij ge lijk te hebben, aldus De Graaf. Daarom is de LG extra dank verschuldigd aan het college dat het geschil nu tot oplos sing heeft gebracht. Wethouder Rood was in ieder geval blij met de instemming van de raad. Hij noemt het contract vrij complex, maar al met al is nu alles met elkaar ver effend. En kan Limmen weer met een schone lei beginnen. LIMMEN - Twee competitieweken van de teams waren min of meer succesvol, want het merendeel van de wedstrijd- punten werden of thuis behaald of in uitwedstrijden mee naar huis genomen. Dames 1 en heren 2 bleven ongeslagen en voegden resp. 6 en 5 punten toe aan hun totaal. Helaas moest dames 2 in hun laatste wedstrijd bij de stand van 2- 2 de wedstrijd afbreken, doordat de zaal na de vierde set niet meer beschik baar was, met de vorige wedstrijdpun- ten leverde dit in ieder geval toch 4 punten op. Heren 1 liet in de afgelopen weken de meeste punten liggen want een verliespartij van 1-3 en een winst thuis met 3-2 op Relay leverden slechts twee van de zes mogelijke punten op. In de interne recreantencompetitie herstelden The Old Generation zich van de matige voorlaatste ronde en de Schoolweg veroverde de 2e plaats ach ter de koplopers Beaux et Belles. Dit laatste team liet geen steken vallen tegen het team van de Admiraal, die overigens een off-day hadden want ook de wedstrijd tegen een gemotiveerd Old Generation ging verloren. Dat er soms onverwachte en spectacu laire dingen gebeuren is te zien aan sommige uitslagen zoals het gelijke spel tussen BN All Stars en Zomerschoon getuige de setstanden van 0-15 en 15- 11. Ook de rode lantaarndrager Kerk- weg begint meer vorm te krijgen want ook al moeten ze nog steeds de wed strijd punten ontberen het aantal set- punten dat ze scoren neemt toe. Op 19 november is al weer de volgende ronde LIMMEN waarbij de wedstrijden Beaux et Belles tegen de Bultiny's en tegen de Laat bloeiers en Schoolweg- de Admiraal op papier de interessantste zijn voor de stand na deze ronde. Jeugd Ook de jeugd is dit seizoen al een aan tal keren op pad geweest en er wordt dan ook steeds vaker succes geboekt. Zo zijn uit de huidige groepen ook een zestal jeugdspelers door de eerste selectie van de Regiotraining gekomen. De donderdagavond van 19.30 tot ca.20.30 uur is de groep twaalfplussers dan ook vol bezet. Binnen niet al te lange tijd wordt een C-jeugd-team ge vormd. De totdusverre bestaande teams van 4 gaan dan over in een team van 6 spelers of speelsters. Bovendien zijn er meestal ook een aantal wissel spelers zodat een compleet team uit minstens 8 en maximaal 12 gaat be staan. Op woensdagmiddag is er training voor de kleinsten vanaf acht jaar tot en met twaalf en er is nog plaats voor 8 meisjes of jongens om de huidige groep te com pleteren. De training is van half drie tot half vier in sporthal de Enterij. Ieder kind dat van een balsport houdt is wel kom om het twee keer te proberen. LIMMEN - Het Katholiek Vrouwen gilde houdt op 19 november weer een ledenavond. Mevrouw Hageman komt spreken over 'de vrouw' in het verle den, heden en toekomst. De bijeenkost is in Café de Lantaarn en begint om 20.00 uur. LIMMEN - Het inbrekersgilde is de afgelopen week behoorlijk actief ge weest in Limmen. Op 4 november werd uit een niet afgesloten schuur van een woning aan De Wieken een groene Gazelle damesfiets ontvreemd. Op 5 november werd er in een woning aan de Roelat ingebroken. Door het forceren van een raam werd toegang tot de woning verschaft. Vooralsnog wordt er niets vermist. Op 6 november werd er in een schuur van een woning aan de Du Peyroulaan ingebroken. De deur van de schuur werd geforceerd. Uit de schuur werd een niet afgesloten damesfiets ont vreemd. In een woning aan de Theebos werd Toegang werd verschaft door middel van het forceren van een deur. Uit de woning werden twee portemonnees ontvreemd die later leeg werden terug gevonden. Ook in een woning aan de Damphe- geestlaan werd ingebroken. Er werd een bromfietssleutel ontvreemd. In een woning aan de Roelat werd getracht in te breken. De schuifpui werd gefor ceerd. Ook een andere woning aan de Damphegeestlaan kreeg ongewenst be zoek. De keukendeur werd geforceerd maar uit de woning wordt niets vermist. Ook bij een andere woning aan de Roelat werd getracht in te breken. Dankzij het goede hang- en sluitwerk is het bij een poging gebleven. Op 8 november werd er in een zomer huisje aan de Kapelweg ingebroken. Toegang werd verschaft door het force ren van een deur. LIMMEN - In de bibliotheek hangen tot een met de eerste week van decem ber natuurfoto's van Jan Castricum uit Limmen. In het kader van het Jaar van de Natuur heeft Jan het thema water in foto's uitgedrukt. Bij een watervogel of een waterval kan iedereen zich iets voorstellen, maar wat te denken van waterdicht, waterdamp of watertekort. Jan kan ook deze begrippen in een foto uitdrukken. U kunt de foto's bekijken tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. De foto's van Thea Dubelaar zijn klaar. Van het optreden in de Kinderboeken week zijn een paar foto's gemaakt, zowel van Thea als van de kinderen en vaders en moeders die erbij waren. Nabestellen is ook mogelijk. De foto's zijn te zien in de bibliotheek. LIMMEN - De SWOL (Stichting Welzijn Ouderen Limmen) biedt nu de gelegenheid om op vrijdagmiddag te bridgen in een gezellige, recreatieve en ontspannen sfeer in Cultureel Centrum Vredeburg. Deze mogelijkheid bestaat echter alleen voor 55-plussers die in Limmen wonen. Het ligt in de bedoeling om bij vol doende deelname twee lijnen te forme ren, met in elke lijn ongeveer 5 tafels. Heeft u belangstelling voor een derge lijke middag, dan kunt u bellen tot 1 december naar J. Duykersloot, Dussel- dorperweg 68, tel.: 072-5051372 of J. Noom, tel. 072-5051455. Het begint op vrijdagmiddag 6 december. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde Vredeburg ronde vijf van de interne competitie. In groep A lukte het H. Ebels om G. Hafkamp zijn eerste nederlaag te bezorgen en hiermee de spanning in de top terug te brengen. C. Limmen wist door aanvallend spel een mindere stelling tegen zijn broer J. Limmen remise te houden. R. van der Storm en E. Stolp besloten in tijdnood tot remise na wisselende kansen voor beiden. N. Admiraal won van de wissel vallig spelende H. Brak. N. Pepping uitte luidruchtig zijn blunder tegen W. Koenekoop en verloor dan ook verder kansloos. Afgelopen donderdag speelde Vrede burg de tweede bondswedstrijd tegen bondswedstrijd tegen Bergen-2. De 4-4 uitslag werd bereikt via overwinningen van G. Hafkamp, J. Limmen en M. Weigraven en remise van J. Admiraal en D. Schut. E. Stolp, R. v.d. Storm en R. Rommel verloren hun partij. In groep B hadden Wiedek,e Meijer en Liselotte Admiraal succes met de beurchte herdersmat. Paul Evenhuis en Tim Nagelhout waren de argeloze slachtoffers. Karin Kos won mooi haar eerste partij tegen Mark Beentjes. Bart Kos blijft winnen, nu tegen Jeroen Duin. Maarten Kos verloor zijn concen tratie tegen Cees Pepping en gaf in een gewonnen stelling zomaar een toren en pionnen weg. De schaakopleidingen op zaterdagmid dag zijn begonnen. Er is nog ruimte voor deelname aan de Stap-1 groep voor beginnende kinderen. Geïnteres seerden kunnen zich opgeven bij P.v.d. Heijdt, tel. 072-5051977. De uitslagen: A groep: H. Ebels-G. Hafkamp 1-0, R. v.d. Storm-E. Stolp remise, J. Admiraal-M. Limmen 1-0, D. Schut-J. ZentVeld 1-0, J. Limmen-C. Limmen remise, A. Duikersloot-M. Weigraven 0-1, H. Levering-B. Kerkhof 1-0,T. Al-J. Tebbens 1-0, N. Admiraal-H. Brak 1-0, M. Wester-C. Pepping 1-0, W. Koenekoop-N. Pepping 1-0. B groep: Jeroen Duin-Bart Kos 0-1, Lex Winder 1-0, Wilmer Kaandorp-Niels Admiraal remise, Robert Termes-Koen Kramer 0-l,Tjeerd Blom-Paul Mooij 0- 1, Maarten Kos-Cees Pepping 0-1, Willemijn Koot-Jan Valkering 1-0, Wiedeke Meijer-Paul Evenhuis 1-0, Liselotte Admiraal-Tim Nagelhout 1-0, Mark Beentjes-Karin Kos 0-1, Alex Zwart-Jeroen Kaandorp 0-1. AKERSLOOT - In november en de cember exposeert Tiny Keijsper-Bak- ker met landschapsfoto's in de biblio theek. Zij woont in Akersloot en sinds 1985 maakt zij opnames van de natuur. De foto's, die nu in de bibliotheek han gen zijn gemaakt in de Dorregeester- en Hempolder, beheerd door het Noord-Hollands Landschap. Zij laten de verschillende jaargetijden zien. Tijdens de openingstijden is iedereen van harte welkom. Whippet Bowie en zijn baasje. LIMMEN - Op zaterdag 26 oktober werd voor de eerste keer het Neder lands kampioenschap Coursing voor windhonden gehouden. Coursing is het jagen op een (namaak-)prooi op een ruig terrein. De parcoursbouwers proberen altijd een mooi traject uit te zetten, waarbij van de honden veel inzicht en uithou dingsvermogen wordt gevraagd. De honden maken scherpe wendingen en springen hindernissen. Dit soort wed strijden lijken het meest op het natuur lijke jagen van de windhond. Tijdens het hele jaar konden de honden van verschillende windhondenrassen zich kwalificeren. Er liepen bij het kampioenschap, dat gehouden werd op liet Ronostrand in Drenthe, onder andere, afghanen, saluki's deerhounds, barsois en whippets. De whippet Mythago's Benetton van de familie Waijers uit Limmen had zich gekwalifi ceerd en deed ook mee. Er werden twee verschillende parcour- sen gelopen. Bowie, zoals Benetton thuis genoemd wordt, liep een fantasti sche wedstrijd. Soepel en snel volgde hij de namaak-haas, sprong de hinder nissen en maakte een mooie 'kill' aan het eind. Hij kreeg dan ook de meeste punten en werd de eerste whippet, die de titel Nederlands Coursing Kam pioen kreeg.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 15