lifeTtyle EEN HERFSTBIJLAGE OVER MODE, WONEN EN UITGAAN Combineren is het sleutelwoord Mooi in je modieuze (nacht)hemd staan Nieuwe trends in woninginrichting Stoffering haakt aan bij trends Aan tuin en groen is altijd wat te doen Als je haar maar goed zit Wc ^UllLu Herf&t Winter 1996 Bedaotie Mireille Spits Marian Lutgermk Vormgeving Jos Kraakman Nico Admiraal Aoquisttie Wil van der Horst Een uitgave van Drukkerij Uitkijkpost BV en we door tot okto ber. Dan maken we de tuin winterklaar. i3> De mode van deze herfst en winter kenmerkt zich door maar één sleutelwoord: com bineren. Kledingmerken heb ben hun collectie zo afge stemd dat veel stukken met elkaar te combineren zijn, zowel in kleur als in stof. Met een beetje handigheid creëert u zo uw eigen garderobe! De thema's zijn niet nieuw. Verleidelijk staat naast zake lijk, sportief naast gekleed. Zwart voert de boventoon, met felle accenten. Ecru en camel zijn veel gezien. En dan zijn er de nodige speelse accenten in de kle ding. Gedistingeerde bont kraagjes, brutale luipaard prints, kleurige ruitmotieven en sportieve ritsjes. Zijn de gemakkelijk zittende leggings een beetje op de achtergrond geraakt, steeds meer wordt in broeken en ook in jasjes lycra gebruikt, waar door ze als gegoten zitten. In de;collectie jassen voeren de (imitatie)lederen jacks de boventoon. Stoer, vooral heel stoer. Opvallend is dat de gebruikte stoffen in de herfst- en win tercollecties lang niet zo dik zijn. Verwachten de mode-ont werpers een zachte winter, of is dikke kleding niet meer nodig in onze centraal ver warmde huizen? Wie het weet mag het zeggen. In de schoenenmode tenslotte zien we Veel stevig stapwerk. Klaar om de winter én het nieu we jaar tegemoet te treden. life \tyle De Uitkijkpost zou de Uitkijkpost niet zijn als ze dit najaar niet met een speciale bijlage kwam, LifeStyle getiteld dit keer- Trends op het gebied van wonen, de laatste nieuwtjes in de mode voor kinderen, vrouwen en mannen én dit keer ook een culinair kijkje in de restaurants in de regio. Want volgens ons hoort dat allemaal bij het grote genieten. Het genieten van de wisseling der seizoenen, van die prikkelende herfstlucht 's mor gens vroeg in je neus. Van het wandelen over een tapijt van bladeren, bij voorbeeld in het Heilooërbos, waar u de paardenhaartaailing kunt zien, het hazenpootje, de houtknotszwam en de regenboogrussula, om maar eens een paar paddestoelen te noemen. Genieten van een door een wate rig zonnetje beschenen, met dauw bedekt web van een ijverige spin, waar u als u niet uitkijkt zó met uw neus inloopt. Brr... toch wel een beetje grie zelig. Binnen zet u de verwarming hoog en trekt u zo'n lekkere dikke trui aan. De wind giert om het huis, de regen slaat tegen de ramen, maar wat kan het u nog schelen. Onder het genot van een lekker kopje koffie met een scheutje van het een of ander luistert u naar een prachtige cd, leest u een mooie roman of zwijmelt u weg bij een romantische film... Collectie Fendi Om het najaar wat op te fleuren wordt van 26 oktober tot en met 2 november de nationale Week van de Lingerie gehouden. Een week lang wordt alle mogelijke bodyfashion in de schijnwerpers gezet. De nieuwste beha's, slips, badpakken, nachtkleding, been mode en sportondergoed. Alles om meer mensen te verleiden zich eens in het nieuw te steken. Om over te brengen wat een moderne weldaad body-fashion toch eigenlijk is. Om maar een paar slogans te noemen: Luxe is de trend, Man kiest voor stoer en simpel, Shape your body, Benen in de lift, Zwanger in mooie lingerie en wat dacht u tenslotte van het thema Nachthemd of feestjurk? De aandacht voor de inrichting van huis en tuin is niet meer weg te denken. De bladen staan er vol mee, hele programma's wor den er op televisie aan besteed, met tips hoe het niet, maar voor al ook hoe het wel moet. Nog tot en met zondag wordt in de Rai in Amsterdam de Woonbeurs gehouden. Volgens het persbericht zijn er veel pri meurs, met de nadruk op design. Een andere manier om wat op te steken op Het grote genieten is begonnen het gebied van woninginrichting is de televisieserie Interieurarchitectuur, die onlangs gestart is. Er zijn maar weinig mensen die een concreet ant woord kunnen geven op de vraag: hoe zou u het huis van uw dromen willen inrichten? Mensen worden aangesproken door kleuren en vor men, door sfeer, maar vinden het vaak moei lijk dat alles te verta len naar hun eigen interieur. De cursus steekt een helpende hand uit en geeft voor beelden om de creati: viteit op gang te bren gen. Op zondag op TV 2, om 18.10 uur. Wat betreft de stoffe ring van het interieur, zijn er vier verschillen de stijlen te herken nen. Natuurlijk alle maal weer met hun eigen individuele accenten. De basic stijl combi neert de lichte tinten wit, gebroken wit en camel in natuurlijke stoffen als linnen en katoen. Voor mensen met lef zijn er de harde, felle kleuren groen, paars en geel in levendige ruit- en bloemmotieven die de contra stijl typeren. Zachte, glanzende stoffen in pasteltinten kenmerken de elegan ce stijl. En voor wie het bij de. traditional stijl wil houden is er prachtige jacquard stof in bor deaux en donkergroen. Er zijn dus voldoende mogelijk heden om het huis in een per soonlijke stijl in te richten. Collectie J.C.Rags Tuinieren is in. Sla maar eens een tijdschrift open of zet de televisie aan: tien tegen een dat het over tuinen gaat. Grote tuinen, kleine tuintjes, binnenplaats jes en balkonnetjes, het groen kruipt soms waar het eigenlijk niet gaan kan. In het voorjaar staan we met zijn allen voor de kassa's van de tuin centra, met nieuwè aankopen voor de tuin. Planten, potten, beelden en ornamenten, tuinmeu bilair, heel Nederland lijkt aan het tuinieren geslagen. De echte groene vingers onder ons kweken liefdevol uit zaadjes minuscule plantjes op of brengen met veel geduld stek jes van buren en vrien den groot. De een houdt van een strakke tuin, netjes aangeharkt en met gladgeschoren gazons (hoewel, gras schijnt 'uit' te zijn, te veel werk voor de moderne, drukbezette mens), de ander wil een romantische, kleu rige bloementuin die er een beetje rommelig maar daardoor zeer bekoorlijk uitziet. De hele lange, warme zomer genieten we van onze tuin. We trekken hier en daar wat onkruid weg, we sproeien en begieten dat het een lust is en op die lange zomeravonden snuiven we tevreden de geuren van de bloemen en planten op. Met een beetje fatsoenlijk weer tui- We planten hier en daar nog wat (volgens kenners is vooral voor het planten van bomen oktober de ideale maand), harken de bla deren bijeen om ze vervolgens weer door de wind te laten ver spreiden en doen daarna de bol len groepsgewijs de grond in. Buiten is het klaar, de winter kan komen. Maar binnen gaan we verder. We zetten potten met hyacinthen, narcissen en blauwe druifjes neer, trekken amaryllis- bollen op waarvan de bloemen vervolgens topzwaar omvallen en halen bossen tulpen in huis om aan het vroege voorjaar te rui ken. Verlangend kijken we af en toe naar buiten door de beslagen ramen. En ja hoor, in maart pie pen voorzichtig de eerste sneeuwklokjes door het witte dek heen. Dan worden we pas echt ongeduldig. Is die winter nu nog niet voorbij? Naar buiten willen we, de tuin in. Lekker tui nieren! Het kapsel is een niet te onder schatten deel van het totale modebeeld. Ook hier is de trend 'natuurlijk'. Voor kleurspoelingen, verven en het aanbrengen van meer volume worden steeds meer natuurlijke producten gebruikt, die vriende lijker zijn voor het haar én voor het milieu. Dit seizoen is de grove coupe soleil helemaal in. Niet meer alleen blonde haren, maar ook kapsels in warme tinten krijgen een subtiele glans door de iets lichtere plukken. Voor wie niet bang is voor een iets gedurfder effect, is er de coupe soleil in een kleur die contrasteert met de kleur in de rest van het haar. De modellen dit najaar zijn ver schillend in lengte, van lang tot kort. Hoofdzaak is de natuurlijke look. De lagen die in de kapsels van afgelopen voorjaar en zomer werden aangebracht, komen deze herfst en winter ook terug, met name bij de halflange kap sels. Wat er ook gebeurt, ook dit sei zoen geldt: als je haar maar goed zit. Collectie SandtOfêb

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 17