A I I B m I Bouwplannen in de gemeente Heiloo Inschrijving pas op woningmarktdag Overige bouwplannen Woningtoewijzing Premie bij doorverkoop eigen woning Kwaliteitstoets woning en woonomgeving Toewijzing van huurwoningen m De gemeente Heiloo is volop bezig met het voorbereiden en uitvoeren van diverse nieuwbouwplannen. Locaties waar nu of de komende jaren gebouwd wordt of gaat wor den zijn de Pastoor van Muijenweg, Ypestein, De Loet, Egelshoek, Zuiderloo, Holleweg (Rehobothlocatie) en de locatie 't Oude Trefpunt. De gemeente wordt regelma tig benaderd met vragen over woningbouw plannen. Daarom treft u hier een overzicht aan van bouwplannen die al uitgevoerd wor den en plannen om te laten bouwen. Pastoor van Muijenweg Binnenkort zal één van de deelprojecten van de bouwlocatie Pastoor van Muijenweg gereed zijn. Het gaat om een project van de Woningstichting Heiloo. Vanaf 12 augustus is begonnen met het woonrijp maken van het gedeelte aan de kant van de Kloosterhof. Dit betekent dat onder meer de straten worden bestraat, beplanting wordt aangebracht en ver- lichtingsmasten worden geplaatst. De eerste woningen aan de kant van de Pastoor van Muijenweg zijn al opgeleverd. De laatste wonin gen volgen in het najaar. Ook het nieuwe Trefpunt, het centrum voor ouderenactiviteiten, krijgt hier een plaats. Dit gebouw wordt in okto ber opgeleverd en zal in december officieel wor den geopend. Hier vinden de drie ouderenorga- nisties (SOH, ANBO en KBO) hun onderdak. Het woongebied wordt ingericht als 30-km gebied. Het woningbouwproject bestaat uit verschillen de soorten bouw: Sociale woningbouw: 53 driekamerwonin gen. Gestreefd wordt naar kale huren van maximaal 700 gulden. Stolpwoningen (15) bedoeld als gezinsver vangend tehuis (tweekamerwoningen) Het Trefpunt, een centrum voor ouderen- activiteiten. Dit gebouw is groter dan het oude Trefpunt, goed bereikbaar en goed toegankelijk. Boven het Trefpunt komen 23 woningen voor senioren, die aan pasbaar worden gebouwd en bovendien beschikken over een lift. De huurprijs ligt op f 1.000 ,-- netto per maand. In het plan zijn ook 14 vrije sector koopwoningen opgenomen, waarvan er nog enkele te koop zijn. Dit bouwplan voorziet ook in de aan leg van een grote vijver. De gemeente is erin geslaagd om samen met de Woningstichting Heiloo op deze loca tie huurwoningen met betaalbare prij zen te realiseren. Ypestein In de wijk Ypestein wordt nog volop gebouwd. De lopende woningbouwpro jecten kunnen we in vier fasen onder brengen. De eerste fase betreft het woningbouw- contingent 1994. De bouw van deze woningen is praktisch afgerond. Het gedeelte nabij De Vlinders, de Vijverwoningen aan de Vijverlaan en De Burcht wordt op dit moment woonrijp gemaakt. De laatste woningen zijn inmid dels opgeleverd. De tweede fase (woningbouwcontingent 1995) bestaat uit vier locaties en is volop in aanbouw. Op de locatie aangeduid met de namen Metamorfose en Vogels, komen 20 éénge- zinsrijenwoningen (Metamorfose) en 25 drie kamerappartementen (Vogels) te staan. Op de andere locatie Boog komen 36 drie-kamerhuur- appartementen en op de locatie Warmoeziers komen 16 ééngezinswoningen gebouwd rond een patio. Eind 1997 zal de bouw van woningen op deze vier locaties afgerond zijn. De koopwoningen zijn gepresenteerd op de Woningmarkt van novejmber 1995 en zijn allen verkocht. De huurwoningen zullen worden gepresenteerd in de Huurkrant. De derde fase (woningbouw contingent 1996) bestaat uit het bouwen van ongeveer 80 woningen. Dit woningbouw project, gesitueerd op twee locaties tussen Metamorfose en Krommert, bestaat uit 20 geschakelde twee-onder-één- kapwoningen. Deze wonin gen, die langs de Ypesteinerlaan worden gebouwd, hebben 4 slaapka mers en een garage. De gemiddelde prijs (v.o.n.) bedraagt circa 370.000 gul den. Daarnaast zullen 24 twee-onder-één-kapwoningen met drie slaapkamers en een garage aan 't Rond wor den gebouwd. De woningen liggen rondom een plant soen met daarop een speelveld. De gemiddelde prijs van deze woningen zal ongeveer 335.000 gulden (v.o.n.) gaan bedragen. Verder worden nog 26 éénge zinswoningen gebouwd langs De Brink en de Boog. Het gaat om rijtjeswoningen vanaf 200.000 gulden met een gemiddelde prijs van 235.000 gulden (v.o.n. en inclusief doorstroompremie). Op de locatie van het voormalige glaspaleis is de gemeente voornemens het woningbouwproject 'De Vlieger' genaamd, te realiseren. Dit gebouw bestaat uit 13 drie-kamerkoopappartementen met een lift. Het gebouw is gesitueerd langs de Ronde Laan ter hoogte van het Zandstuk. Deze woningen zijn, mede door de aanwezigheid van een lift, zeer geschikt voor minder validen en ouderen. De bouw van de woningen behorend tot het woning bouwcontingent 1996 (derde fase), start begin 1997. Op de woningmarktdag van 16 november a.s. zullen deze woningen worden aangeboden. Geprobeerd wordt op elke woningmarkt enkele vrije kavels aan te bieden. X: i De vierde fase (woningbouwcontingent eerste deel 1997) betreft de bouw van 24 twee-onder-één-kapwo- ningen aan De Boog, met vier kamers en een garage. De gemiddelde prijs zal 335.000 gulden gaan bedra gen (v.o.n.) Ook zullen 26 ééngezinsrijenwoningen vanaf 200.000 gulden met een gemiddelde prijs van maximaal 235.000 gulden (v.o.n. en inclusief doorstroompre mie) worden gebouwd. De woningen worden aansluitend aan fase 3 gebouwd en worden aangeboden op een Woningmarktdag in het voorjaar van 1997. Voor de woningbouwprojecten fase 3 en fase 4 in Ypestein geldt, dat nu nog geen inschrijving mogelijk is. De woningen worden aangeboden tijdens de Woningmarktdag in november en in het voorjaar van 1997. Dan pas kunt u zich ook inschrijven en is alle informatie voorhanden. Tijdens de Woningmarkt kun nen ook al uw vragen worden beantwoord. Op deze informatiepagina zullen wij u te zijner tijd informeren over de Woningmarkt en de woningen die worden aangeboden. In de gemeente Heiloo wordt nog meer gebouwd, zo zijn er woningbouwplannen voor De Loet, waar in 1997 met de bouw wordt gestart. Dit betreft hoofdza kelijk huurwoningen, bestemd voor jong en oud. Deze woningen worden ook op de Woningmarkt 1996 gepresenteerd. Ook op de locatie Egelshoek zal gebouwd gaan worden. De eerste woningen zullen pas eind 1997 tijdens de woningmarktdag worden aangeboden. Aansluitend wordt in 1998 begonnen met de bouw van de woningen. In drie achtereenvol gende jaren zullen de woningen worden aangeboden op de Woningmarkt. Eerst zullen de wat duurdere en grotere woningen worden gebouwd en vervolgens de woningen in de goedkopere prijsklasse Verder is de gemeente nog voornemens vanaf het jaar 2000 te gaan bouwen op de locaties 'het Oude Trefpunt', Rehoboth (Holleweg), Zuiderloo en Driestal. Hiervoor bestaan nog geen concrete plan nen. Bij het uitwerken van de plannen zullen omwo nenden in ieder geval worden betrokken. Bij de gemeente Heiloo geregistreerde woningzoe kenden en inwoners van Heiloo hebben voorrang bij woningtoewijzing van nieuwbouw-koopwoningen. De koopwoningen worden als volgt toegewezen. 1. 30% van de woningen is beschikbaar voor woning zoekende starters afkomstig uit Heiloo. 2. 45% van de woningen is beschikbaar voor door stromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een huurwoning vrijmaken die valt onder de verdelingsre gels van de Huisvestingsverordening (huur tot f 1047,91 per maand). 3. 25% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers uit Heiloo die bij verhuizing een koop woning of een dure huurwoning achter laten. Binnen deze groepen heeft degene prioriteit die het langst als woningzoekende ingeschreven staat, of het langst in de achter te laten woning woont. De gemeente Heiloo bouwt aan de toekomst. Met deze bouwplannen wil de gemeente voldoen aan de behoefte die bestaat aan diverse woningen. Huishoudens met een koop woning die bij de koop van een nieuwbouwwoning de woning verkopen aan een ingezetene uit Heiloo die er zelf gaat wonen, ontvangen een aantrekkelijke premie. Bij de koop van een nieuwbouw woning met een koopprijs hoger dan f 200.000,- bedraagt de premie f 10.000,- Bij de koop van een nieuw bouwwoning lager dan f 200.000,- bedraagt de premie f 5.000,-. Voor starters en doorstromers uit een huurwo ning die eenzelfde koopwo ning kopen geldt dezelfde premie. De gemeente Heiloo toetst aan de hand van een checklist de kwaliteit van de woningen en de woonomgeving. De checklist is in overleg met de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw (VAC) opgesteld. Woningontwerpen kunnen met behulp van deze checklist uniform worden beoor deeld. Door het toepassen van de eisen die gefor muleerd zijn in deze checklist worden de wonin gen levensbestendig'of ook wel generatieloos\ duurzaam en energiezuinig. De woningen zijn voor een brede doelgroep inzetbaar, omdat ze aanpasbaar zijn en een aantal voorzieningen heb ben die de woning aantrekkelijk maken voor jong en oudvalide en minder valide mensen. Alle woningen hebben brede deurenbrede kozijnen, zijn drempelloos en hebben stopcontacten, deur bellen en schakelaars op een goede hoogte. Regelingen zoals de Energie Prestatie Normering, het Politiekeurmerk veilig wonenhet Seniorenlabel en het aankomende Nationaal pak ket duurzaam bouwen zijn waar mogelijk ver werkt in de checklist. Bij de start van een project worden in een zo vroeg mogelijk stadium de marktpartijen (ontwik kelaar, architectaannemer etc.) die voor samen werking in aanmerking komen, over de checklist geïnformeerd. In samenwerkingsovereenkomsten wordt de checklist als onderdeel van het toetsings kader genoemd. Voor de partijen vormt de kwali teitstoets als het ware het programma van eisen voor een woningbouwproject. Tijdens de ontwerpfase hanteert de VAC de kwali teitstoets als een checklist en controleert de bouw plannen. De gemeente coördineert en houdt toe zicht. Waar wenselijk wordt de werkgroep seniorenhuis vesting bjj de plannen betrokken. 6 HEILOO Nieuwe en bestaande huurwoningen worden via een advertentiepagina (De Huurkrant) in de Uitkijkpost aangeboden. Bij elke woning staat vermeld aan welke voorwaarden men moet voldoen om voor de betreffende woning in aanmerking te komen. Hierbij spelen leeftijd, verhouding huurprijs/inkomen, datum van inschrijving als woningzoekende of woonduur in de huidige huurwoning een belangrijke rol. Door het insturen van een woonbon kan men op aan geboden woningen reageren. Er zijn altijd meer gegadigden voor één woning. Binnenkort worden alle huurwoningen in het SNK- gebied (Alkmaar, Akersloot, Bergen, Egmond, Heerhugowaard, Heiloo, Graft-de Rijp, Langedijk, Limmen, Schermer en Schoorl) regionaal aangeboden in een regionale huurkrant, die eens in de twee weken in een huis-aan-huisweekblad wordt opgenomen. Inwoners van bovengenoemde gemeenten die een (andere) huurwoning zoeken kunnen op alle geadver teerde woningen reageren, wanneer ze voldoen aan vermelde voorwaarden. Deze regionalisering zal in het voorjaar van 1997 worden ingevoerd. Sommige 'Heilooër spelregels' zullen dan wat worden aange past. Hierover wordt u tijdig geïnformeerd via de gemeentelijke informatierubriek in de Uitkijkpost. BmaBB BOUWEN EN WONEN IN HEILOO 'V,., ui..; Het nieuwe Trefpunt, het centrum voor ouderenactiviteiten, krijgt aan de Pastoor van Muijenweg een plek. Wijkgebouw de Ypsalon in de wijk Ypestein. In Ypestein wordt nog volop gebouwd. De 'Vlinder' woningen zijn al bewoond. i ■■■■■■hl De patiowoningen aan De Burcht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 26