Voor uw monturen, zonnebrillen en contactlenzen het juiste adres Mooi met BEKO! JOHN MOEN Alle topmerken in huis Sports Vision Member Kwaliteit boven alles De beste service Deskundige vakmensen Eerlijk advies Waarborg voor oogzorg Geavanceerde apparatuur LIJSTENMAKER BIJ U IN DE BUURT Geesterduin 37 Castricum 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49 Heiloo 072-5332595 Raadhuisweg 10,1851 JA Heiloo - Gratis parkeren aan het Raadhuisplein - Tel. 072 5336433 Gordijnen, vloerbedekking, vitrages, tapijt, linoleum, vinyl, lamellen, behang, raamdecoraties en zonweringen. Beko levert op maat. De eigen vakmensen van Beko verzorgen met plezier de stoffering van uw interieur. Van advies tot en met de afwerking. Uw thuis verdient de zorg van BEKO! Heiloo Kennemerstraatweg 109 Telefoon 072 5336652 Heemstede Raadhuisstraat 65 Telefoon 023 5293495 T X werk, zeker als het door de lijstenmaker werd gedaan. Tegenwoordig gaat dat een stuk gemakke lijker. U gaat met uw borduurwerk naar Inzet. Daar wordt pre- cie op maat een stuk schuimplaat (Fome- cor) gesneden. Fome- cor is een lichtgewicht foamboard met een kern van polystyreen en afgewerkt naar allerfraaiste exempla- van postzegels, speld- ren ingelijst. Het resul- jes of oude brillen kun- taat is verbluffend. nen hun fraaiste exem- Een ander staaltje van plaren gemakkelijk een creativiteit: ingelijste mooi plaatsje in een bierblikjes. Zestien lijst geven. Laat uw met een hamer platge- fantasie maar eens de slagen bierblikjes zit- r vrije loop. ten keurig geordend in vier rijen van vier in Borduurwerk een lijst. Zo zijn er tal loze varianten te bedenken. Wat dacht u van fraai ingelijste col lages met droogbloe men? Of opa's wan delstok in een mooie lijst? Het eerste schoentje van uw kind is een dierbare herin nering die een lijst waard is. Hetzelfde geldt voor de meer dan 100 jaar oude doopjurk die op talloze zolder in Nederland ligt. Ook verzamelaars olieverf Inzet biedt u een rijke collectie lijsten voor olieverfschilderijen, met of zonder prachti ge linnen inleg. Bovendien kunt u uw olieverfschilderijen bij Inzet vakkundig laten schoonmaken of bij werken. Want Inzet beschikt over een eigen restauratie ate lier. U hebt een poster, partout kunt u de litho of aquarel waar u grootte van het geheel een lijst omheen wilt aanpassen aan een hebben. Waar moet u bepaalde maat lijst. dan allemaal op letten? Maar een passe-par- tout is ook een mooie afwerking en geeft het beeld ruimte en uit straling. Tot slot kunt u met behulp van een passe-partout het werk mooi vlak in de lijst krijgen. Het kan zijn dat uw werk opge plakt moet worden. Dat is zeker het geval als het papier erg golft bv. bij aquarellen. Afhankelijk van de uit eindelijke maat wordt het een standaard afmeting lijst of een speciaal op maat gemaakte lijst. De belangrijkste rede nen voor het gebruik van een lijst rond een kunstwerk zijn presen tatie en behoud. De eerste stap bij het inlijsten is de keuze van de lijst: aluminium, hout, kunststof of randloos inlijsten. Die keus is afhankelijk van verschillende factoren zoals de aard van het kunstwerk (modern of klassiek), de omgeving waarin het kunstwerk komt te hangen en uw persoonlijke smaak. Een vaste regel hierbij is dat de lijst hét beeld niet mag overheersen maar moet aanvullen. Borduurwerk wordt veel ingelijst. Over de manier waarop dat moet, zijn nogal wat misverstanden in omloop. Tussen twee glasplaten inklemmen is een verkeerd advies net als natmaken voor het inlijsten. Voordat borduurwerk wordt ingelijst is het goed om het werk op te spannen. Nu was dat opspannen altijd lang durig en kostbaar Grafiek, wandel stokken, bierblikjes Alles wat op papier staat, kan worden ingelijst: grafiek, aqu- rarellen, posters. Ook 3-dimensionaal werk kan gemakkelijk in een lijst worden gezet. Zo heeft een verzamelaar van stropdassen zijn keuze met bruin/wit kraftpapier of een zuurvrij papier. Dit is er in diktes van 3,2 mm tot 10 mm. Daarop wordt uw bor duurwerk vakkundig 'op de draad' gespan nen. U kunt eenvoudig meer te weten komen over het inlijsten Wat kunnen wij allemaal inlijsten Als u een keuze voor een lijst hebt gemaakt, komt de volgende stap nl. de afwerking en conservering. Een veel toegepast middel daarbij is het passe- partout, een kartonnen rand rond de afbeel ding. Met een passé- I Laat u adviseren bij Inzet lijstenmakerij.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 29