I HEILOO mm Jeugdomnibusonderzoek in Heiloo Voor alle vragen over ouderenzorg &S HEILO Speciale folder voor minder validen en gehandicapten Bestemmingsplan 'Bedrijventerrein Boekelermeer-Zuid' Wet milieubeheer C N T Onderzoek oorzaken grondwateroverlast Plan van aanpak te ontwikkelen Lokaal Jeugdbeleid Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs een plan van aanpak vastge steld voor het te ontwikkelen Lokaal Jeugdbeleid. De gemeente Heiloo vindt het belangrijk dat er gericht beleid wordt gevoerd voor een groot deel van de inwoners van Heiloo en wil ook graag weten hoe de jeugd denkt over de aanwezige voorzieningen en activiteiten. Een duidelijk beeld daarover bestaat nog niet. Ook is het voor de gemeen te van belang om te weten hoe onze jonge inwoners omgaan met zaken als vandalisme, gokken, alcohol- en drugsgebruik. Natuurlijk gebeurt er al veel voor en door de jeugd en jongeren in Heiloo, door de gemeente zelf, maar vooral ook door veel verenigingen en instellingen. Hoe wordt het onderzoek uitgevoerd Een van de onderdelen in het plan van aan pak vormt dan ook het uitvoeren van een "jeugdomnibusonderzoek". Dit onderzoek wordt uitgevoerd onder drie groepen jeugdi gen: - basisschoolleerlingen in de groepen 7 en 8; - jeugd in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar; - jongeren in de leeftijd van 16 tot en met 20 jaar. Het onderzoek onder de basisschooljeugd wordt begin januari 1997 klassikaal uitge voerd. De betrokken scholen zijn al hierover geïnformeerd. De ouders van de leerlingen ontvangen binnenkort schriftelijk nadere infor matie. De gemeenten Heiloo, Akersloot en Limmen hebben in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) een fol der gemaakt. De folder is verkrijgbaar bij bibliotheek en huisartsen en op de gemeente huizen van Heiloo, Akersloot en Limmen. In de folder, getiteld "Voorzieningen Gehandicapten" wordt informatie verstrekt over de zorgplicht van de gemeente, ver voersvoorzieningen als de servicetaxi, ver- voersvergoedingen, rolstoelen, woonvoorzie ningen, bezwaar en beroep procedures. De gemeente Heiloo handelt alle aanvragen uit Heiloo, Akersloot en Limmen af. De gemeenten Limmen en Akersloot sturen de binnengekomen aanvragen door naar het gemeentehuis in Heiloo. De gemeente Heiloo houdt de aanvrager op de hoogte van de stand van zaken. De besluiten over de aanvra gen worden door de gemeenten zelf geno men. Ter voorziening in voldoende regionale bedrij- vengrond is het nu zover dat een voorontwerp -bestemmingsplan "Bedrijventerrein Boekelermeer-Zuid" gepresenteerd kan wor den. Het gebied ligt direct zuidelijk van de grens met de gemeente Alkmaar in de polder Boekelermeer. Het voorontwerp dat bestaat uit een plankaart, een toelichting en voorschriften kunt u vanaf donderdag 14 november tot en met dinsdag 24 december 1996 inzien in de bovenhal van het gemeentehuis Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Op maandag 2 december a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur kunt u tijdens een "inloop"avond informatie verkrijgen over het plan. Deze avond wordt eveneens in de bovenhal van het gemeentehuis gehouden. Gedurende bovengenoemde periode kunt u in het kader van de officiële inspraakronde schriftelijk reageren op (onderdelen van) het plan. Deze reacties kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, pla Dienst Stadsontwikkeling en Beheer Alkmaar, Postbus 73, 1800 AB te Alkmaar. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer J. Wilschut van de gemeente Alkmaar, tel. 072 -5142482. Raadhuisplein I Postbus I I850 Door een steekproef worden 350 jeugdigen en 350 jongeren schriftelijk benaderd voor deelname aan het onderzoek, dat start vanaf 20 november a.s. Het jeugdomnibusonderzoek wordt op ver zoek van het gemeentebestuur uitgevoerd door medewerkers van het Bureau Statistiek en Onderzoek van de gemeente Alkmaar. Dit bureau heeft veel ervaring met deze vorm van onderzoek. Een ander onderdeel in het plan van aanpak vormt overleg met organisaties en instellingen die werken met de jeugd, zoals het onderwijs, jeugd- en jongerenwerk, sportverenigingen, politie etc. Hun opvattingen worden ook betrokken bij deze inventarisatiefase. Wat gebeurt er met de resultaten De resultaten van het onderzoek zijn naar ver wachting eind maart 1997 bekend. Met deze resultaten wordt getracht de mening van de jeugd te betrekken bij het te ontwikkelen Lokaal Jeugdbeleid. Verdere plannen worden op de gemeentepa gina van de Uitkijkpost gepubliceerd. Wilt u meer informatie over het jeugdbeleid, dan kunt u contact opnemen met de heer A. Beuker van de afdeling Welzijnszaken, tel. 072 - 531 31 63. Commissie Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt in de maand november de volgende hoorzit tingen voor de behandeling van bij het colle ge van burgemeester en wethouders inge diende bezwaarschriften: maandag 18 november 20.00 uur Bezwaarschrift tegen verlenen bouwvergunning antennemast Oosterzijweg 25; 21.00 uur Bezwaarschrift tegen verlenen sloopvergunning voor de gebouwen van "Het Trefpunt" aan de Westerweg 294 en Hoog en Laag 7a. Deze hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein). woensdag 20 november 20.00 uur Bezwaarschrift tegen weigering aanmerken als urgent woningzoe kende; 20.30uur Bezwaarschrift tegen beëindiging uitkering Algemene bijstandswet; 21.00 uur Bezwaarschrift tegen beëindiging vervoersvoorziening WVG. Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn openbaar en alle belanghebbenden worden in eikaars tegen woordigheid gehoord. Ambtshalve of op ver zoek van belanghebbenden kan, indien daar toe bijzondere redenen aanwezig zijn, wor den besloten de zitting in beslotenheid te houden en bet horen afzonderlijk te doen plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover om gewichtige redenen geen geheimhouding geboden is, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen gedurende kantooruren ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 072 - 531 31 20. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op maandag 16 december a.s. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan; J. Onstwedder, Spaarnestraat 35, 1442 PS Purmerend, voor het veranderen van een hertenkamp/uitbreiding van de inrichting met een vijver plus omgeving, voederbak ken en watervogels, gelegen op het per ceel Het Maalwater 12 te Heiloo. Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo ter inzage, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110 van donderdag 14 novem ber 1996 tot en met 12 december 1996. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het Politiebureau aan de Kennemerstraatweg 356, te Heiloo, op vrijdagavonden van 15 november 1996 tot en met 6 december 1996 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 26 december 1996). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening 200,-- instellen beroep Rechtspersoon 400,- verzoek voorlopige voorziening 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Info over Centrum voor Wijkgerichte Funkties in de Schalm naast Overkerck Voor informatie en advies of bemiddeling van alle zorgvoorzieningen voor 55 plussers Openingstijden Zorgloket, Hoog en Laag 32, Heiloo: 09.00-11.00 uur ma-vrij. Telefonisch bereikbaar, 09.00 - 17.00 uur Telefoon 533 87 04 Wonen Zorg op Maat Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Westerweg 245, J. Kooij - plaatsten blokhut; Westerweg 121, M. Meijer/K. Stam - vergro ten woning; Geestakker 30, A.B.C. Edelman - vergroten woning; Stationsweg 13, IJ. Kops - uitbreiden woning; Het Zevenhuizen 48/sporthal Het Vennewater, Gemeentebestuur van Heiloo - vergroten recreatiezaal en veranderen tribu neruimte; Groot Barlaken 35, D.M. de Moor - plaatsen dakopbouw; Baijershoffweg 13, A.H.A. BroekhUisen - plaatsen berging; Schuine Hondsbosschelaan 33, R. Wagter - plaatsen dakkapel; Schapenweijdt 8, D.O. Kaal - vergroten woning; Spillaan 16, J.J. de Wit - plaatsen terrasover kapping; Laan Eindeloos 27, P.R.M. van Baar - plaat sen dakkapel. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornamen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 Of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. De gemeente Heiloo wil de overlast van grondwater in een gedeelte van de gemeente gaan onderzoeken. In Heiloo zijn plaatselijk problemen met het afvloeien van een teveel aan regenwater. Omstandigheden, zoals bodemopbouw en het ontbreken van open water, kunnen bij tijd en wijlen overlast onder de huizen of in de tuinen veroorzaken. Het gaat globaal om een aantal gebieden ten westen van de Westerweg, ten oosten van de Kennemerstraatweg en ten zuiden van de Butterlaan. In de afgelopen 35 jaar zijn steeds met tus senpozen van een aantal jaren klachten bin nen gekomen bij de gemeente over overlast van water onder woningen en in tuinen. De klachten deden zich vooral voor bij hevige regenval. De klachten zijn aanleiding voor de gemeente Heiloo om deze problematiek ver der te onderzoeken. Het onderzoek is nodig om de oorzaken goed in beeld te kunnen krij gen, zodat de overlast goed aangepakt kan worden. Het onderzoek bestaat uit de volgende onder delen: 1. Op korte termijn wil de gemeente een telefonische enquête houden in de probleemgebieden. 2. Daarnaast gaat de gemeente zowel de klachten als ook de wijze van afwerking registreren. 3. Ook start de gemeente met het aanleggen van een meetnet voor het registreren van de grondwaterstanden. Hiervoor worden 25 peilbuizen geplaatst. 4. Verder zal de gemeente aandringen op beter onderhoud van de drainagestelsels op openbaar en particulier terrein. 5. In de gebieden tussen de Kennemerstraatweg, Zevenhuizerlaan, Heerenweg en de Sandecamplaan/Brasemcroftlaan en tus sen Bayershoffweg en Laan van Muijs gaat de gemeente op korte termijn over tot een gedetailleerd onderzoek naar oorzaken en mogelijke maatregelen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer S. van de Molen, tel. 072 - 531 32 04. Op basis van de resultaten van het onder zoek, de meetgegevens en de klachten zal een raamnota grondwaterbeheersing worden opgesteld en bepaalt de gemeente welke maatregelen getroffen moeten worden. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Tuinenhof 22, Projectontwikkelingsmaatschappij de Peijler - uitbreiden woonhuis; Tuinenhof 26, Projectontwikkelingsmaatschappij de Peijler - uitbreiden woonhuis; Boekenstein 17, A.S. Morsch - vergroten woonhuis; Bosanemoon 27, P. Simons/M. Willemse - uitbreiden woonhuis (entree); Kanaalweg 15, H.A. Zoon - oprichten kantoor. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Bosboom Toussaintweg 11 t/m 17, J.P. Hasebroekweg 1 t/m 19 en E.J. Potgietweg 17 t/m 21, Gemeentebestuur van Heiloo - slo pen woningen Bosboom Toussaintweg 1 t/m 18 en 7 t/m 10, E.J. Potgieterweg 1 t/m 9 en 2 t/m 8, Gemeentebestuur van Heiloo - slopen wonin gen Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VRQM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, num mer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Zie voor eventuele bezwaren de tekst ver leende bouwvergunningen/meldingen. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de familie Riemslag te Heiloo voor het vergroten van de woning met woon- en praktijkruimte en het plaatsen van een berging op het perceel Fontein Verschuirlaan 10. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 14 november 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het gemeente huis afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA te Heiloo. AA Tplpfonn Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 totl2.30 uur, telefoon 53I3I3 lil Informatierubriek W\

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4