Sans Atout ziet toekomst voor bridge Eöjwipe Ciffwres 'co /ui Goede wintervisserij HSV in all-round competitie Eensgezindheid Heiloo op interland Nederland-Duitsland VoordeligeAanb iedingenVoorde ligeAanbieding Aktief Kreatief in Keukens ff hoveniersbedrijf Aanwijzing tot verplicht fietspad PLAFONDS - WANDEN - VERLICHTING Vervolg informatierubriek In de gemeente Alkmaar wordt de volgende verkeersmaatregel getroffen: aanwijzing tot verplicht fietspad. Het gedeelte van de Boekelermeerweg dat is gelegen tussen de Smaragdweg en de gemeentegrens met Heiloo zal de functie krij gen van verplicht fietspad (bord G11). Deze maatregel wordt genomen om een eind te maken aan de overlast van sluipverkeer dat de Boekelermeerweg gebruikt als route tus sen het bedrijventerrein Boekelermeer en de Nijenburgerweg en Kanaalweg in Heiloo. Om te voorkomen dat autoverkeer alsnog gebruik gaat maken van dit fietspad zal de maatregel fysiek worden ondersteund door het plaatsen van verzinkbare palen. De doorgang voor voertuigen van de nood- en hulpdiensten blijft hierbij gewaarborgd. Dit besluit ligt vanaf 14 november a.s. gedu rende zes weken ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling en beheer van de gemeen te Alkmaar, Keetgracht 1, 1811 AM, Alkmaar, tel. 072 - 514 24 34. Openingstijden van de gemeente Alkmaar zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 en 16.00 uur. Belanghebbenden die het niet eens zijn met een besluit kunnen hiertegen binnen zes weken na de datum van publicatie van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van burgemeester en wet houders, postbus 53, 1800 BC te Alkmaar. Activiteiten Heiloo Muziek- en dansschool Winst en verlies voor Meervogels Plattelandsvrouwen Verkoopmiddag Welfare Ouderavond JP Thijsse College Activiteiten Limmen 25 jaar Nederlandse brandwondenstichting collecte WAO/AAW/ug Belangen betrekt nieuw onderkomen Fotoclub HAF Kleurenpracht showt vogels De Deel wint Delicatessen Innovatieprijs Op pad met het IVN Lees liet elHe week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Rijksweg 77 Tel. 072 505 29 53 Limmen UW KERASTASE-KAPPER ZOMERDIJK KEUKENS erkend keuken specialist Bezoek onze 250 m2 showroom Systeembouw Levering en plaatsing van exclusieve: Houten wandpanelen Akoestische plafonds Kunststof wandpaneien Raambekledig Houten en aluminium plafonds Projecttapijten Verlichting, halogeen en TL Qmroepsystemei 1 U vindt ons bij het industrieterrein 'oosterzij' OOSTERZIJWEG 25 HEILOO 13 NOVEMBER UITKIJKPOST PAGINA 8 HEILOO - Gezelligheid, mensen ont moeten en het feit dat het een spel is waarbij je je hersens moet gebruiken: dat is volgens Cees Rootjes en Frits Roozen het leuke van bridgen. Rootjes en Roozen zijn respectievelijk voorzit ter en penningmeester van bridgeclub Sans Atout. Vorige week zaterdag vier de Sans Atout zijn zestigjarig bestaan. Daarmee is de club ook één van de oudste verenigingen in Heiloo. Natuurlijk wordt er op de jubileumvie ring van een bridgeclub gebridged, 's Middags speelden 120 van de in totaal 144 leden van de vereniging mee in de wedstrijd - 'drive' genoemd in bridge- termen - die gehouden werd in Motel Akersloot. Er was een receptie en een diner en voorzitter Rootjes blikte terug op zestig jaar Sans Atout. Sans Atout betekent letterlijk 'zonder troef, een term uit dit kaartspel, waarbij koppels tegen elkaar spelen. f Een aantal leden werd speciaal in het zonnetje gezet. De bijna 93-jarige mevrouw Harreveld, die vanaf de oprichting van de vereniging in 1936 bijna onafgebroken lid is geweest, ont ving een speldje. De beker van het pun- tenkampioenschap van de club wordt bij wijze van eerbetoon naar haar ver noemd. De heren Nap en Van Steeg ontvingen het erelidmaatschap van de vereniging: ze zaten beiden twintig jaar lang in het bestuur van Sans Atout en ze bridgen al vijftig jaar samen als kop pel. Een hele prestatie, vindt penningmees ter Roozen: „Je speelt met dit spel vol gens bepaalde systemen. Je moet elkaar goed aanvoelen en je moet elkaar ook liggen. Meestal speelt een koppel in elk geval een seizoen lang samen, van sep tember tot en met april, 32 weken lang. Natuurlijk gaat dat niet altijd goed, vooral echtparen die samen spelen krij gen nog wel eens ruzie." „Er zijn hier al heel wat echtelijke ruzies ontstaan," lacht Cees Rootjes. Kennelijk worden die toch weer snel bijgelegd, want volgens Roozen en Rootjes is de goede sfeer een kenmerk van de club en veel leden zijn al behoorlijk lang lid. Er wordt wekelijks gespeeld op de maandagavond in het Open Huis. Le den spelen dan in zes zogenaamde lij nen (op zes verschillende niveaus) tegen elkaar. Eén competitieronde duurt zes weken. De punten worden dan bij elkaar opgeteld. De nummers één tot en met drie uit één lijn promo veren vervolgens naar een hogere lijn, degenen met de minste punten dégra deren. Omdat Sans Atout is aangeslo ten bij de Nederlandse Bridge Bond, zijn de behaalde punten officieel. Ook de punten die vergaard worden op Cees Rootjes (I) en Frits Roozen aan de bridgetafel. (foto Parakalo) Theater De Beun Zaterdag 16 november de monoloog Amanda met Ingeborg Elzevier. Aan vang 20.15 uur. Kaarten a f 20,- (CJP en 65+ f 17,50) verkrijgbaar bij de kassa van De Beun, geopend maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en vanaf een uur vóór aanvang van de voorstelling. Openbare Bibliotheek Donderdag 14 november cursus Inter net van 20.00 tot 22.00 uur. Op woens dag 20 november in samenwerking met de Muziek- en Dansschool Operacur sus: Voorgeschiedenis en achtergrond van Don Giovanni van W.A. Mozart. Aanvang om 19.30 uur in de Muziek- en Dansschool. Op maandag 18 novem ber cursus Internet om 13.30 uur. Wijkvereniging Plan Oost Donderdag 20.00 tot 21.30 uur Franse les. Vrijdag 19.45 uur bridgen, leden f 2,-, niet-leden f 3,-. Opgeven via tel. 072-5330111, 5332199 of 075-6424959. Iedere speelavond is er een speciaal prijsje, mensen die regelmatig deelne men komen in aanmerking voor een wisselbeker. Maandag 13.30 uur cursus astrologie, info tel. 5332322; 20.00 uur darten, entree gratis. Dinsdag 20.30 uur cursus astrologie, info tel. 5332322. Woensdag 10.00 uur naailes. Kosten voor leden f 6,50 en niet leden f 7,50. Van 19.45 tot 23.00 uur competitie- bridge van bridgeclub Oosterpark. Alle activiteiten in 't Oosthonk, Oostkanter 14. The Obsession of Art Tot en met 24 november expositie van schilderijen van Robert Heindel en keramiek van Ada Strooper aan de Kennemerstraatweg 382 in Heiloo. Geopend donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 20.00 uur. Voor inlichtin gen of afspraken kunt u bellen met Yvonne van Zoelen, tel. 072-5818461. Sociëteit Alleenstaanden Op maandag 18 november kerstkaar ten maken en servetten vouwen onder leiding van Guus. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Galerie De Kapberg Tot en met 15 december expositie van kleuretsen en keramische objecten van Dineke van Doorn, aardewerk van Dien Jorien Geertsema, en Annahid Koeleman, schilderijen van Sergei Gloushko, houtsneden van Piet Lont, etsen en tekeningen van Ingeborg Oderwald en beschilderde panelen en dienbladen van Rosemarie Roos. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak. bondstoernooien tellen mee voor ver schillende titels. Toch is er volgens voorzitter Rootjes niet zo veel belangstelling onder de leden voor activiteiten buiten de maan dagavond. „We hebben op dit moment één team dat in de hoogste klasse van de districtscompetitie voor viertallen speelt. Maar het leeft niet echt bij Sans Atout. Mensen komen vooral voor de gezelligheid op de maandagavond." Geen elitesport De oprichtingsakte van de club uit 1936 maakt melding van achttien personen die het voornemen hadden om één keer per week bij elkaar te komen om te bridgen. Dat gebeurde aanvankelijk in een zaal van voormalig café De Rustende Jager. Van de periode 1942 tot 1946, tijdens de Tweede Wereld oorlog, zijn geen officiële stukken meer teruggevonden. Waarschijnlijk zijn de bridgeactiviteiten nooit helemaal ge stopt. Het ledental groeide vooral in de vijfti ger jaren enorm. Frits Roozen vertelt dat degenen die tegenwoordig lid wor den van de club de spelregels van bridge al kennen en al volgens een bepaald systeem spelen. Nieuwe leden melden zich meestal aan samen met een bridgepartner. Voordat 't Loo werd geopend en Sans Atout ging bridgen in een zaal van het Open Huis, hield de club drives in de oude Nicolaas Beetsschool. De 144 leden van nu, die in leeftijd variëren van eind dertig tot in de negentig, zijn het maximum dat de huidige locatie kan herbergen en er staat nog een klein aantal mensen op de wachtlijst. Volgens Rootjes wordt de bridgesport eigenlijk steeds populairder. „Het gegeven dat er in Heiloo diverse bridgeclubs actief zijn en dat bij al die clubs de speel avonden vol zijn, zegt wel genoeg." Toch is voorzitter Rootjes niet hele maal zonder zorgen als hij zijn gedach ten over de toekomst laat gaan. „Sans Atout draait louter en alleen op de con tributie van de leden, we hebben geen andere inkomsten. De zaalhuur is voor ons hoog. Bovendien hebben we een aantal leden dat vanwege leeftijd niet zo heel lang meer door zal gaan met bridgen. Het komt er op neer dat de kosten stijgen en de inkomsten niet. Dat kan betekenen dat we de contribu tie moeten verhogen. Maar je moet er voor uitkijken dat je van het bridgen geen elitesport gaat maken; het moet voor iedereen mogelijk zijn om te blij ven spelen." Het bestuur realiseert zich dat het belangrijk is dat er nieuwe, jonge leden bijkomen. Er is een landelijke campag ne om leerlingen op de basisschool bridgeles te geven. In Heiloo komt dat tot nu toe nog niet echt van de grond. Het moet speciaal ingepast worden in het lesrooster en bij de scholen is daar nog geen voldoende animo voor. „We hebben ook nog geen jeugdafdeling waar jongeren na de basisschool door kunnen gaan met bridgen. Bij Sans Atout kan je nu pas vanaf 16 jaar lid worden." Plannen en ideeën heeft het bestuur in ieder geval genoeg: zelf bridgelessen gaan verzorgen of eventu eel het oprichten van een jeugdafde ling. En is er niet een spreekwoord dat zegt 'Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst'? HEILOO - De speelavonden van de muziek- en dansschool zijn weer begonnen. Die speelavonden kunt u beschouwen als mini-concertjes, waar leerlingen laten horen wat ze kunnen. Zo leren ze spelenderwijs hun vaardig heden over het voetlicht te brengen. Ook dat deel van het vak moet je namelijk leren. De sfeer is doorgaans erg ongedwon gen. Vandaar ook dat veel ouders hun kleine kinderen meenemen. De aan vangstijd is altijd om 19.30 uur en het programma duurt ongeveer drie kwar tier; de ene keer iets korter, de andere keer iets langer. Deze avonden zijn uit stekend geschikt om kinderen te laten kennismaken met de muziek en de muziekschool. Zij zien leeftijdgenoot jes aan het werk en dat motiveert meer dan een mevrouw of meneer of de tele visie. Komende woensdag kunt u luisteren naar leerlingen van Doroté Crijns, piano-docente en Martin Rozema, dwarsfluitdocent. De leerlingen treden niet alleen solistisch op. Zij zullen samen spelen en enkele pianoleerlin gen zullen fluitleerlingen begeleiden. Dus aanvang 19.30 uur en de toegang is gratis. AKERSLOOT - Dames sen. 1 van Meervogels speelde tegen AHV Kwiek met de uitslag 18-26. AHV Kwiek, een nieuwkomer in de eerste divisie, heeft hiermee zijn klasse bewezen door de dames met ruime cijfers te verslaan. Vanaf het beginsignaal was het een enerverende strijd met om en om sco ren en in de zesde minuut een 3-3 stand. Tot de twintigste minuut hield Meervogels stand tegen het hard spe lende Kwiek. Snelle uitvallen van Kwiek resulteerden in een 10-12 rust stand. Direct na rust kreeg Meervogels een paar break-outs om de oren en liepen de gasten uit naar 10-15. De cracks van Meervogels, normaal altijd goed voor een serie doelpunten, lieten, het nu afweten. Reden genoeg om Wendy Bu- ter in te zetten. En met succes, zij scoor de viermaal achtereen. Het missen van twee strafworpen was fnuikend voor Meervogels en in deze fase moest bovendien Wendy Zandbergen licht geblesseerd het veld verlaten. In de eindfase liep Kwiek naar een verdiende einduitslag en was Meervogels een ervaring rijker. Topscorers waren Wen dy Buter en Wendy Zandbergen beide met 5 doelpunten. De wedstrijd heren Sen. 1 Meervogels tegen Zandvoortmeeuwen eindigde in 34-17. Was het vroeger Zandvoort meeuwen dat ontzag afdwong, nu is de reus een dwerg geworden en kon Meervogels freewheelend aan deze wedstrijd beginnen. Allerlei variaties konden uitgeprobeerd worden en vele daarvan werden met succes afgerond. Toch wisten de gasten de achterstand en met de rust te beperken: 16-12. Na rust bleek Meervogels vele topscorers te bezitten en kon het gehele team kan sen verzilveren. De einduitslag 34-17 doet vermoeden dat het team van Zandvoortmeeuwen niet ver zal komen in deze competitie. De dames BI jeugd van Meervogels behaalde tegen Fortissimo een 10-7 overwinning onder leiding van trai ner/coach Arie Krom en begeleidster Wil Zoon speelt dames BI in de jeugd- divisie regio Noord/West. Na twee ver loren wedstrijden werd afgelopen zon dag met 10-7 van Fortissimo gewonnen. Wel kwam Meervogels door verdedi- gingsfouten al in de vierde minuut met 0-2 achter, waarna de vèrdediging beter georganiseerd werd en Marjolein Zoon met twee gave treffers iets terug deed: 2-3. Kirsten Horring maakte vanaf de cirkel de gelijkmaker: 3-3. Een straf- worp tegen bepaalde de ruststand, 3-4. Na rust stond Daniëlle Zoon goed te keepen. Het bleef spannend tot de twintigste minuut: Maaike Groneman verzilverde drie strafworpen. Lindsay v.d. Eng bepaalde de eindstand op 10-7 en de eerste punten waren binnen. LIMMEN - De acht deelnemers aan de negende all-round wedstrijd troffen matig tot slecht weer, maar wel redelij ke tot goede vangsten. Er werd gevist in de Markervaart, een echte winter- stek, waar grote blankvoorn de hoofd moot van de vangst bepaalde. De strijd om de dagprijzen werd uitge vochten door Han Duijn, Peter van der Heijdt en Jan Walta, die naast elkaar lootten en allen voor de vaste hengel kozen. Walta ging vooral in het begin erg goed, maar raakte de touch in het laatste uur wat kwijt, terwijl van der Heijdt juist in het begin teveel achters tand opliep. Han Duijn deed wat hij het hele seizoen al doet, namelijk vis van gen. Na twee uur vissen lagen de drie ongeveer gelijk, maar het was Duijn die bleef vangen. Van der Heijdt pakte het laatste half uur de matchhengel en ving hiermee enige maatse vissen, net genoeg voor de tweede plek, Waltering 40 gram. In het andere vak was het aanzienlijk minder. Het was Dick Pekel die op tijd de vaste hengel inzette, om nog een netje voorns bij elkaar te vissen. Gerrit Tuijn stelde hier slechts een brasem en twee kleine vissen tegenover. Door zijn overwinning is Pekel voor de overigen nu niet meer in te halen, en kan hij zich dit jaar all-round kampioen noemen. De vangst bestond, totaal 19260 gram, uit veel blankvoorn, een brasem, een winde en enkele baarzen. De uitslag was als volgt: Vak A: 1. D. Pekel 2380 gram, 2. G. Tuijn 1500 gram, 3. J. Deijlen 1.280 gram. Vak B: 1. H. Duijn 4840 gram, 2. P. v.d. Heijdt 3520 gram 3. J. Walta 3480 gram. Er volgt nog één wedstrijd op zondag 24 november, in de Ringvaart, waar behalve de titel nog alle plaatsen vaca nt zijn. De slotprijsuitreiking vindtN plaats op zaterdag 14 december in café de Uitkomst, vanaf 20.00 uur. Dit café hield vorige week in samenwerking met HSV Limmen haar jaarlijkse baars- wedstrijd in het Stet. Veertien deelne mers deden een goede vangst, liefst 451 baarzen en een grote hoeveelheid pos en witvis. Winnaar werd Jan Hageman, die nu voor de tweede keer op de beker prijkt. Hij ving 42 baarzen, één meer dan Co Bakker, en twee meer dan J. Baltus, die een opmerkelijk seizoen doormaakt. Titelverdediger R. Jak werd zesde. Na afloop was er gezellige prijs uitreiking. HEILOO - Op de middagbijeenkomst van de Plattelandsvrouwen op 5 no vember vertelde de heer H. Coorens, apotheker in Heiloo, hoe de apotheek werkt. Hij maakte duidelijk wat er alle maal achter de schermen gebeurt, vóór de klant een recept ziet ingewisseld voor een medicijn. Elk recept wordt gecontroleerd. Hier bij gaat zorgvuldigheid vóór snelheid. Vandaar dat men soms lang moet wach ten op de bestelling. Het is belangrijk om bij dezelfde apotheek te blijven, omdat de patiëntengegevens daar bekend zijn. Verzekeringen vergoeden medicijnen alleen als ze zijn voorgeschreven door een arts - dus op recept. Steeds meer geneesmiddelen worden vrijgegeven, zodat ze niet meer onder de verzeke ring vallen. Voor mensen met een klein inkomen geeft dat problemen. Met het beantwoorden van vragenover het onderwerp 'veilig medicijngebruik' besloot de heer Coorens de leerzame middag. LIMMEN - Op dinsdag 19 november houdt de Welfare van het Rode Kruis weer een verkoopmiddag jn zorgcen trum De Cameren. Wie op Zoek is naar een leuk Sinterklaarscadêautje, een schort, gebreide sokken, kussens of poppen om maar eens wat Ie noemen, kan terecht vanaf 13.30 tot 15.30 uur. CASTRICUM - Op dinsdag!l9 novenw ber organiseert de ouderraad van het Jac. P. Thijsse College de jaarlijkse alge mene ouderavond in de aiila van de school. Na de opening en het financiële jaarverslag 95/96 en de begröting 96/97, verzorgen leerlingen onder leiding van de heer Ubas de muzikale omlijsting van de pauze. Het tweede deel van de avond bestaat uit vijf workshops waar actuele onder werpen worden behandeld waarmee men u en uw kind te maken kunt krij gen. Dat zijn opvoeden, huiswerk, alco hol en drugs, faalangst en het studie huis. De aanvang van deze avond is om 20.00 uur. Corneliuskerk Jubileumconcert van het Limmer koor de Vredeburgers en *het koor Cantiflora uit Hillegom op vrijdag 15 november. Na de pauze uitvoering door het Symfonieorkest Bloembollen streek. Kaarten a f 10,- verkrijgbaar bij de bibliotheek en bij Albert Heyn en op vrijdag bij de ingang van de kerk. Aanvang om 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. Stichting Doorstroom Verkoop van tweedehands artikelen elke le en 3e zaterdag van de maand. Geopend van 9.30 tot 15.00 uur aan de Koningsweg 36 te Akersloot. Op brengst voor renovatie van meisjes school in Uganda. Wie bruikbare spul len heeft kan bellen met Wi Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. LIMMEN - Twee weken geleden kwa men de collectanten weer, langs vele deuren voor de jaarlijkse collecte van de Nederlandse Brandwondenstich ting. Met elkaar brachten zij het mooie bedrag van f 3.524,05 bijeen voor de doelstellingen van de stichting. Mede namens de plaatselijke collecte-organi sator dankt de Nederlandse Brand wonden Stichting haar collectanten en de gulle gevers. Met de opbrengst kan de Nederlandse Brandwonden Stichting verder werken aan de realisering van haar doelstellin gen: verbetering van de behandeling van brandwondenpatiënten, weten schappelijk onderzoek, het voorkomen van brandwonden en het in stand hou den van de huidbank. Het geld zal ook worden gebruikt om nieuwe ontwikke lingen te bekostigen, zoals het voorkó men en beperken van littekenweefsel. Voorts wordt onderzocht welke be hoefte er is aan ondersteuning en bege leiding van de talloze patiënten die, naast blijvende lichamelijke gevolgen, ook psychische problemen overhielden aan hun brandwondenongeval. HEILOO - De Stichting WAO AAW ug Belangen gaat binnenkort over naar haar nieuwe behuizing aan de Ber- geonstraat. De doelstelling van de stichting is op te komen voor de mini ma. Indien nodig worden mensen ge holpen die met onvoorziene uitgaves te maken krijgen. Ook geeft de stichting hulp bij het invullen van WvG- formu lieren. De stichting is op zoek naar vrijwilli gers die mee willen draaien in het team, en naar docenten die cursussen willen geven. Het gebouw aan de Bergeon- straat is toegankelijk voor rolstoelge bruikers. Donaties zijn natuulijk zeer welkom, het bankrekeningnummer is VSB 844346136. Het Juliana Welzijn Fonds heeft de stichting een bijdrage toegekend van f 15.000,-. Deze bijdrage is bestemd om de nieuwe accommodatie van de stich ting in te richten. HEILOO - Op 5 november vond er een belangrijke hereninterland Europese Superliga Nederland-Duitsland plaats in de zaal van TTV Alkmaar '71 ter ere van het 25-jarig bestaan van tafelten nisvereniging Alkmaar '71. De ope ningsceremonie werd begeleid door Muziekvereniging Eensgezindheid Heiloo die dit evenement tot een groot spektakel maakte. Eensgezindheid speelde hier op ver zoek van sponsor Ko Hartog BV. De vereniging maakt van haar repetities gebruik van de kantine van dit bedrijf. Eensgezindheid is zich er van bewust dat er naast commerciële belangen nog steeds belang is bij een goede onderlin ge verstandhouding met haar omge ving. Zo hecht de vereniging veel waar de aan een goede verstandhouding met de Heilooër zusterverenigingen en andere amateurverenigingen binnen en buiten Heiloo. Dit uit zich bijvoorbeeld in het unieke samenwerkingsverband dat Eensge zindheid is aangegaan met de Heilooër Volksdansgroep Pridini. In de vorm van een gezamenlijk optreden zullen zij begin volgend in De Beun te Heiloo het verband symboliseren tussen de volksmuziek, volkszang en volksdans dat in vele landen onlosmakelijk met elkaar verbonden is en zal blijven. Voor inlichtingen over dit evenement kan er informatie worden ingewonnen bij de voorzitter van Eensgezindheid de heer G. Ootes (072-511563) of vice- secretaris de heer E. Dulmers (072- 5334851). HEILOO - Dinsdag 5 november heb ben de leden van de fotoclub kunnen genieten van een fotovoordracht, ver zorgd door een bekende fotograaf van de Bond van Nederlandse Amateur- fotografenverenigingen. het werk was van hoog niveau en uitsluitend in zwart/wit. De serie over theaterfotogra fie is door allen hoog gewaardeerd en bewonderd. Misschien op een later tijd stip met nieuw werk voor herhaling vatbaar. Dinsdag 19 november gaat de club ver der met de fotografie van de HAF- leden. Deze foto-bespreekavond is voor belangstellenden te bezoeken ter kennismaking van fotoclub HAF, te vinden in één van de zalen van het Open Huis. Het begint om 20.15 uur. Informatie is te krijgen bij R.P. van Nederveen, tel. 072-5334402 of G. Blom, tel. 072-5334095. HEILOO - In het clubgebouw van Vogelvereniging Kleurenpracht, gele gen aan Het Zevenhuizen 50 (achter sporthal Het Vennewater), wordt vanaf donderdag 14 november een vogelten toonstelling gehouden. Het is voor de 26e keer dat deze onderlinge vogelten toonstelling wordt gehouden. De opening is op donderdag 14 novem ber om 20.00 uur. Het publiek kan de vogels komen bewonderen op vrijdag 15 november van 10.00 tot 22.00 uur, zaterdag 16 november van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 17 november van 10.00 tot 16.00 uur. Er zijn tropische vogels, parkietsoorten en verschillende soorten kanaries te zien. U kunt vogels kopen en u kunt lid of donateur worden van Kleuren pracht. De toegang tot deze kleurige, expositie is gratis. HEILOO - Dinsdag 5 november ont ving Paul Boerlage van de Deel in het Spant in Bussum, uit handen van de bekende restaurateur Henk Savelberg, de Delicatessen Innovatieprijs 1996. Uit een groot aantal inzendingen Koos de jury de pittige kaassalade van De Deel uit als beste zelfgemaakte pro- dukten. De Delicatessen Innovatieprijs werd voor de eerste keer uitgereikt en wordt een jaarlijks terugkerend gebeuren voor nieuw ontwikkelde produkten door fabrikanten, importeurs en detail listen. Het initiatief voor deze prijs is uitgege ven van Ton Borghouts, uitgever van culininaire tijdschriften en vakbladen en van het vakcentrum voor levensmid delen, sectie kaas en delicatessenwin- kels. Uiteraard is deze prijswinner, de pittige kaassalade, in De Deel te proe ven. HEILOO - Zondag 17 november kunt u met enkele natuurgidsen van het IVN, afdeling Noord-Kennemerland op 'excursie door het Heilooërbos. Hoewel het bijna winter is, valt èr genoeg te zien. Alle blad is nog niet afgevallen, toch zijn bijvoorbeeld bij els en haze laar de bloeiknoppen voor volgend voorjaar al weer te zien. De amfibieën zijn waarschijnlijk niet te zien, die hebben zich teruggetrokken onder bladeren of naar andere beschut te plekjes. De wandeling begint bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo om 10.00 uur en duurt onge veer anderhalf uur. Een bijdrage van f 2,50 voor volwassenen en van f 1,- wordt op prijs gesteld. Voor inlichtin gen kunt u bellen: 072-5337736. mw Rijksweg 35-37 Limmen 072 505 38 38 Vrijdag koopavond Kerkweg 24 1906 AW Limmen tel. 072 505 36 46 aanleg en verzorging van uw tuin VkuntwiMmtoen^1 eenvoud* lieden ku, t/mvrij zaterdag pwtPtti wortt .VJ71. IIII!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6