iff Stichting Jeugd- en Jongeren presenteert beleidsplan Eerste paal de grond in voor nieuw clubgebouw Foresters Flausch blouse-jasje Sinterklaas warm onthaald na SILHOUET SILHOUET 149,95 Amels Makelaardij Omdat geen twee ogen gelijk zijn (072) 533 533 0 nodigt u uit op 7 14 december voor een bijzondere kerstshow 61e JAARGANG NO. 48 28 NOVEMBER 1996 •-•••> Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom slaat met Kees de Vries de eerste paal voor het nieuwe Foresters-onder- komen. Voor een nieuwe naam van complex is een prijsvraag uitgeschreven. foto Parakalo) HEILOO - Vorige week woensdag heeft wethouder J. Wuijster-Schudde boom tezamen met Forestdrs-lid Kees de Vries de eerste paal geslagen voor het nieuwe clubgebouw van de Fo resters op het sportcomplex aan de Vennewatersweg. Ondanks het druilerige weer had de handeling een feestelijk tintje. Niet alleen voor de Foresters, die, zoals voorzitter Hoijtink het verwoordde, fysiek en symbolisch een nieuwe basis voor de vereniging gelegd zagen. De jubilerende vereniging verhuist vol gend jaar augustus van de oude, ver trouwde Egelshoek naar het complex achter sporthal Het Vennewater. Voor de gemeente was deze eerste paal met recht een mijlpaal. Want met het nieuwe Foresters-onderkomen wordt de laatste hand gelegd aan de herin richting van de sportaccommodatie in Heiloo. „Hiermee wordt zeven jaar werk voltooid. Met dit complex kunnen we weer jaren vooruit," aldus een trot se George Presburg, beleidsmedewer ker welzijn van de gemeente. Samen met mevrouw Wuijster stond hij voor de ingewikkelde taak om de overcapa citeit aan sportvelden terug te dringen. Vanwege de toenemende vergrijzing van de bevolking van Heiloo waren er acht a negen velden, verspreid over drie complexen (Egelshoek, HSV en Vennewater) te veel. Na veel wikken en wegen werd beslo ten tot verhuizing van de Foresters naar sportcomplex Het Vennewater. „Een bijkomend gevolg daarvan was dat Egelshoek beschikbaar komt voor woningbouw. Het is dus beslist niet zo dat de Foresters moeten wijken omdat wij daar woningen willen bouwen, zoals kwade tongen wel eens beweren," ver zekert mevrouw Wuijster met klem. Óm de voetbalvereniging in te passen was een grote facelift van het complex nodig. Eén veld van De Terriërs werd verlegd. De hockeyclub heeft nu twee kunstgrasvelden en één grasveld tot haar beschikking. Om de omliggende woonwijken te ontlasten is* aan de kant van de Vennewatersweg een groot par keerterrein aangelegd. De Foresters beschikken straks over één hoofd- en twee bijvelden, een verlicht trainings veld en een handbalveld. Het clubge bouw bestaat uit circa tien kleedka mers, een kantine, vergaderruimte voor het bestuur, een trainingshal en een krachthonk. De velden van de diverse clubs worden door groenbeplanting van elkaar ge scheiden. Het terrein van Foresters wordt omzoomd door bestaand groen. „We zijn erin geslaagd om de capaciteit af te stemmen op de behoefte," licht mevrouw Wuijster verder toe. „Twee velden van HSV worden nu verhuurd aan de landelijke rijvereniging. Daar mee hebben we meteen een nieuwe sportvoorziening toegevoegd aan Heiloo. Verder is er een jeu de boules baan aangelegd bij de Double Stars. Ook het parkje in Ypestein krijgt zo'n baan. Daarnaast wordt sporthal Het Vennewater momenteel verbouwd en uitgebreid met een sportinstituut. En wellicht volgt in de toekomst nog de golfbaan die tegen Ypestein aan zou komen te liggen. Wat je noemt een ruim en veelzijdig aanbod voor onze gemeente." Gemeente houdt enquête onder jongeren HEILOO - De gemeente Heiloo houdt momenteel een enquête onder jonge ren van 13 tot en met 20 jaar. Om een jeugd- en jongerenbeleid te kunnen ontwikkelen wil de gemeente zo veel mogelijk te weten komen over de wen sen en belevingswereld van deze groep jongeren in Heiloo. In de enquête, die anoniem is, staan vragen over allerlei zaken die te maken hebben met de vrijetijdsbesteding van deze leeftijdsgroep: sport, clubs en ver enigingen, jongerencentra en de biblio theek komen aan de orde. Maar ook over maatschappelijke problemen als drugs, gokken en alcoholverslaving zijn er vragen. Er wordt een steekproef genomen van jongeren in deze leeftijdscategorie, die de enquête per post thuisgestuurd krij gen. In januari worden de vragen voor gelegd aan leerlingen van groep 7 en 8 van de basisscholeil. De resultaten wor den rond eind maart of begin april ver wacht en zullen een leidraad vormen voor de verdere ontwikkeling van het plaatselijke jeugd- en jongerenbeleid van de gemeente. HEILOO - Vorige week woensdag pre senteerde het bestuur van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo (SJJH) het vierjarenbeleidsplan van de stichting. Onder de SJJH vallen het jongerencen trum Buk Buk en tienerontmoetings centrum Tendenz, die beide zijn gehuis vest in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg. Bij de presen tatie waren burgemeester en wethou ders van Heiloo, de fractievoorzitters van de diverse politieke partijen en belangstellenden aanwezig. De ge meente had een beleidsplan als voor waarde voor het verstrekken van een extra subsidie gesteld. Die subsidie was nodig om een tekort op de begroting van de stichting te dekken. Met alle plannen en maatregelen die in het beleidsplan staan, wil de SJJH weer een financieel gezonde organisatie worden. Daarbij blijven subsidies van gemeente en provincie voorlopig nog wel nodig. In het beleidsplan worden plannen en maatregelen aangegeven op verschillende onderdelen van de organisatie. De stichting wil het aantal vrijwillige jongeren in de komende vier jaar laten groeien van de 42 die er nu zijn naar 60 tot 80. Bovendien moeten die vrijwilli gers komen uit de verschillende groe pen en muziekstijlen die er onder jon geren bestaan. De SJJH vindt het belangrijk dat de jongeren uit de ver schillende groepen, die vrijwilliger zijn bij de Buk of Tendenz, veel respect hebben voor elkaar en voor de bezoe kers. Vrijwilligers zijn voör de SJJH heel belangrijk, omdat zij alles moeten organiseren en regelen (met begelei ding van twee beroepskrachten). Omdat de leeftijd van de vrijwilligers de laatste jaren daalde (de meesten zijn tussen de 16 en 20 jaar) zou er voor hen meer begeleiding moeten komen, bij voorbeeld van 'oudere jongeren.' Commerciëler gebruik Verder moeten er me>;r bezoekers komen naar (vooral) de* evenementen en optredens in Buk Buk. Het jonge rencentrum is kernpodium voor pop muziek in de kop van Noord-Holland, maar er is- veel concurrentie van Podium Atlantis in Alkmaar. De stich ting wil meer muzieksoorten en ook andere culturele activiteiten (zoals theater) voor het voetlicht halen. Ze hoopt op die manier een breder publiek te trekken. De SJJH wil de accommodatie boven dien commerciëler gaan gebruiken om zo meer inkomsten te krijgen. Een recent voorbeeld hiervan is de verhuur van de locatie aan Rasti Rostelli, die zijn show overigens door gebrek aan belangstelling afgelastte. De financiële problemen van de stichting begonnen toen ze in 1993 het beheer van het Bruno-gebouw overnam. De subsidie die de gemeente verstrekte, bleek niet voldoende. Bovendien stegen de beheerskosten van de accommodatie, omdat er steeds intensiever gebruik van werd gemaakt terwijl het aantal bezoekers daalde. Op het gebied van de accommodatie heeft de stichting ook een aantal wen sen. Volgend jaar worden al de houten wanden en vloer en het podium ver vangen omdat die zijn aangetast door een zwam. Maar de SJJH wil ook graag een paar nieuwe kleedkamers en oefenruimtes voor optredende artie sten en een kantoor voor de beroeps krachten. Jongeren Informatie Punt Er kwamen tijdens de presentatie van het beleidsplan ook vragen van de aan wezigen over 'probleemjongeren'. Het bestuur stelde dat de SJJH er is voor alle jongeren, maar zij wil zeker ook meedenken over oplossingen voor pro blemen van deze groep jongeren. In het beleidsplan wordt gepleit voor de oprichting van een Jongeren Infor matie Punt (JIP). Daar moeten jonge ren informatie kunnen krijgen over de meest uiteenlopende zaken en ze moe ten eventueel doorverwezen kunnen worden naar bijvoorbeeld hulpverle nende instanties. Het JIP zou in een nieuw te bouwen aanbouw gehuisvest moeten worden. Die zou moeten komen op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en de Kloosterhof. Samen met de politie en de gemeente wil de stichting oplossingen zoeken voor de overlast die rondhangende jongeren veroorzaken in de buurt van het Bruno-gebouw. Opvallend was de afwezigheid van buurtbewoners van het Bruno-gebouw. „We hebben ze met een speciale brief uitgenodigd voor de presentatie," aldus voorzitter Van der Sloot, „maar we hebben zeker concurrentie van de voet balwedstrijd van Ajax op televisie," speculeert hij. In het beleidsplan waar schuwt het bestuur overigens voor overlast die buurtbewoners ongetwij feld zullen ondervinden. En volgens het bestuur kan ze tegen die geluidsover last van bezoekers niets doen. Uit de vragen van diverse politici tij dens de presentatie bleek dat het gemeentelijk jongerenbeleid zich nog in de oriëntatiefase bevindt. Of zoals voorzitter Hans van der Sloot van de SJJH het formuleerde: „Het jeugd- en jongerenbeleid van de gemeente staat nog in de kinderschoenen." Om meer te weten te komen over de wensen en belevingswereld van jongeren in Heiloo houdt de gemeente momenteel een enquête onder deze doelgroep. De komende tijd zal het bestuur van de SJJH het beleidsplan toelichten aan de diverse fracties in het gemeentebe stuur. Dat moet leiden tot verdere dis cussie over het Heilooër jeugd- en jon gerenbeleid en de rol van SJJH en gemeente. Nic. Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem 072 5331799 I JOHN MOEN GOED GEZIEN VAN DER BORDEN CEES HACHMANG LOODGIETERS Meer toezicht in Heilooërbos HEILOO - Tegelijkertijd met het plaat sen van terreinborden nieuwe huisstijl gaan de medewerkers van Natuur monumenten meer toezicht houden in het Heilooërbos en Nijenburg. De nieuwe borden zijn uitgevoerd in de opvallende kleuren blauw-geel van Natuurmonumenten. Het zal voor de meeste bezoekers wel even wennen zijn. De borden staan vooral langs de rand van het gebied en op de plaatsen waar andere regels gelden. Zoals op de overgang waar honden los mogen lopen en aan de lijn moeten. Het toezicht zal vooral gericht op fiet sers, crossers, het storten van afval en natuurliljk loslopende honden waar het niet mag. Vereniging Natuurmo numenten heeft sinds de groei naar ruim 800.000 leden een nieuwe huis stijl. Het logo bestaat uit een open cir kel met vogel, blad en vis. Het beeld merk staat symbool voor de kringloop en dynamiek in de natuur. Het vervangen van de terreinborden in de ruim 300 terreinen door het hele land wordt in faces uitgevoerd. Dit jaar was Nijenburg aan de beurt. De regels zelf zijn niet veranderd. Ze zijn wel dui delijker geworden. Vandaar dat de medewerkers van Natuurmonumenten dit moment aangrijpen om ook de regels beter na te leven. Ze hopen op uw samenwerking om dit mooie land- goedbos voor alle bezoekers aantrek kelijk te houden. Wijziging cursus opera HEILOO - De bibliotheek en de Muziek- en Dansschool houden deze maand voor het derde achtereenvol gende jaar een operacursus. Op twee woensdagavonden wordt de opera Don Giovanni van W.A. Mozart van alle kanten belicht en besproken. Op de tweede avond, woensdag 27 november, wordt de opera vertoont in de regie van Peter Sellars. De aanvang van deze avond is in verband met de lengte van de opera vervroegd naar 19.30 uur.,Voor deze tweede avond zijn nog losse kaarten a f 15,- verkrijgbaar bij de bibliotheek en de Muziek- en Dansschool. Spoorboom vernield HEILOO - Zaterdagavond werd op de Schuine Hondsbosschelaan een 16-jari- ge jongeman aangehouden die er van wordt verdacht een spoorboom te heb ben vernield. De jongen maakte waar schijnlijk deel uit van een groepje dat regelmatig de nabijgelegen dansschool bezoekt. Volgens omwonenden laten de jongelui na het verlaten van die gelegenheid een spoor van vernielin gen na. Herhaalde malen moesten autospiegels het ontgelden. Ook wer den er banden lekgeprikt. De politie is op de hoogte van de baldadigheden en heeft haar toezicht verscherpt. HEILOO - De belangstelling voor de intocht van Sint Nicolaas, die zaterdag Heiloo met een bezoek vereerde, was massaal. Het akelige weer mocht daarbij de pret geenszins drukken. Honderden kinderen, hun ouders en andere belangstellenden verdrongen elkaar om een glimp op te vangen van de GoedheiligmanZijn trouwe pieten hadden, zoals het goede pieten betaamt, weer allerlei lekkers meegenomen. De harmonie ën fanfareorkesten bliezen tijdens de optocht een stevig deuntje mee. Op het bordes van het gemeentehuis werden de Sint en zijn gevolg welkom geheten door burgemeester Schoof en door een van Sints meest trouwe fans. (f°to EWD) Bouwactiviteiten bij 't Loo HEILOO - Er wordt een nieuw winkel en appartementengebouw gebouwd aan de Van Aostastraat tussen de pan den van de ING Bank en Blokker. De omwonenden zijn door middel van een brief geïnformeerd over de voorberei dingen en uitvoering van de bouw. In november vinden verschillende voor bereidende werkzaamheden plaats. Op 2 december start de daadwerkelijke bouw. De totale bouwtijd neemt onge veer tien maanden in beslag. Hinder tijdens de bouw is niet geheel uit te sluiten. Incidenteel zal het nood zakelijk zijn voor bepaalde tijd de Van Aostastraat gedeeltelijk af te sluiten. Deze afsluitingen zullen tijdens werk tijden plaatsvinden en niet langer duren dan strikt noodzakelijk is. De omwonenden kunnen echter altijd hun woning bereiken. Volgende week wor den aanvullende maatregelen genomen om het verlies van parkeerplaatsen aan te vullen. Choral Evensong in Witte kerk HEILOO - Op zondag 1 december (eerste adventszondag), zal om 19.00 uur in de Witte Kerk van Heiloo weer een 'choral evensong' plaatsvinden. De choral evensong is een typische Engelse traditie en bestaat uit een hoofdzakelijk gezongen eredienst. In Engeland wordt deze zang onder meer door de beroemde kathedraalkoren ten gehore gebracht. Maar Heiloo hoeft het niet met minder te doen, want in de Witte Kerk zal de zang worden verzorgd door het Collegium Vocale Heiloo, een zang groep met een uitgebalanceerde stem verhouding van uitstekende zangers en zangeressen. Uitgevoerd worden wer ken van Henry Purcell, William Smith en Robert White. De muzikale leiding is in handen van cantor-organist Gerard Leegwater. Liturg is ds. Floor J. van der Wind. Uiteraard is een ieder van harte welkom. De toegang is gratis. Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM BINNENHUISARCHITECTUUR J ll=> o=^ u gjTxu^JDrukkerij uitkijkpost bv rSCHÓNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472] Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 P T C Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 MAIOSLAAtttH! VttKZCKÉRlNGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie Groendecorist Jacques Willems toont smaakvolle kerstdecoraties Tesselschade-Arbeid Adelt verkoopt handwerk Distinto verzorgt een rijkelijk gedekte tafel Silhouet showt unieke collectie Bench-zitmeubelen Dit alles onder het genot van een hapje en een drankje en muzikaal omlijst door het stemmige East Side Combo. Bij ons komt u zeker in kerstsfeer! Kennemerstraatweg 99 -1851 BC Heiloo Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ -.Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voonn^

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1