Wonen, welzijn en zorg centraal in Nota ouderen beleid gemeente Heiloo HEILOO T f Rectificatie bekendmaking verleende sloopvergunning Sluiting gemeentehuis Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Internationale Vrijwilligersdag in Open Huis G> I ;ir HEILOO l r< Agenda voor raadsvergade ring d.d. 2 december 1996 Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur, telefoon 5313131 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 28 NOVEMBER Informatierubriek '-Ü "M. s~ a Met het nieuwe Trefpunt zijn de voorwaarden voor het uitbouwen van een gedegen welzijnsbeleid voor ouderen geschapen. Wonen, welzijn en zorg staan centraal in de nota 'Ouderenbeleid, een eerste oriëntatie' van de gemeente Heiloo. Samen met de deel- notitie Zorg wordt de nota in de gemeente raad van 2 december a.s. besproken. De nota vormt de basis voor het ouderenbe leid van de gemeente. Het belangrijkste uit gangspunt van het gemeentebestuur is oude ren zo lang mogelijk in staat stellen zelfstan dig te wonen en te functioneren. Wonen, welzijn en zorg Woon-, welzijns- en zorgvoorzieningen moe ten dan ook gericht te zijn op het bevorderen van de zelfstandigheid en zelfredzaamheid van de ouderen. Wonen, welzijn en zorg zijn in de ogen van het college van burgemeester en wethouders onlosmakelijk met elkaar ver bonden. De seniorenhuisvesting krijgt in het volkshuisvestingsbeleid van de gemeente Heiloo veel aandacht en met het nieuwe Trefpunt zijn de voorwaarden voor het uitbou wen van een gedegen welzijnsbeleid voor ouderen geschapen. Landelijke ontwikkelingen maakten een her oriëntatie op het ouderenbeleid noodzakelijk. Zo zijn de gemeenten verantwoordelijk voor de indicatiestelling voor ouderenzorg. Daarnaast vallen met ingang van 1 januari 1997 ook de indicaties voor thuiszorg onder de reikwijdte van het gemeentelijk indicatieor gaan. Hoewel het vaak om ouderen zal gaan, betreft dit alle leeftijdsgroepen. Zorg op maat Zorg op maat is de kern van de deelnotitie Zorg. In deze notitie werkt het college het beleid met betrekking tot het thema zorg uit. Concreet betekent dit dat de zorg wordt afge stemd op de behoefte van de zorgvrager en er sprake dient te zijn van zorg op maat. Daarnaast betekent dit dat de zorg naar de mensen toe moet en niet andersom. Tot slot wil het college dat er een bepaalde mate van keuzevrijheid is voor ouderen. Eén loket voor alle zorgvragen in het gemeentehuis Zorgvragers in Heiloo kunnen met ingang van 1 januari 1997 bij één loket terecht voor het aanvragen voor zorg. Dit loket komt in het gemeentehuis. Met ingang van 1 januari 1997 wordt het zorg loket in de Schalm, het samen werkingsverband van de verzorgingshuizen en de Stichting Regionale Thuiszorg, geslo ten. De zorgverlening blijft een taak van de zorgverleners. Ook zorgcoördinatie blijft overi gens een taak van de zorgaanbieders. Wel vindt de gemeente het van belang te weten of de toegezegde zorg daadwerkelijk is en wordt geleverd en of de aangewezen zorg voldoet aan de behoefte van de cliënt. Ook wil de gemeente weten of de cliënt tevreden is over de geleverde zorg en of er coördina tieproblemen aan huis zijn. Hiervoor wordt een cliëntenvolgsysteem opgezet. Dit systeem vereist een regelmatig contact tussen degene die de zorgaanvraag in behandeling neemt en de cliënt. De komende weken wordt meer informatie over het loket voor zorg en wonen gepubli ceerd op de gemeentepagina. Indicatiecommissie De indicatiecommissie voor de Wet op de bejaardenoorden (WBO) en de Wet voorzie ningen gehandicapten (WVG) worden samen gevoegd tot één indicatiecommissie. Deze commissie zal in de loop van 1997 ook de aanvragen voor thuiszorg ter hand gaan nemen. De indicatiecommissie beoordeelt de zorgaanvragen aan de hand van criteria en bepaalt welke zorg noodzakelijk is. In tegenstelling tot de huidige situatie wordt de nieuwe indicatiecommissie zodanig samengesteld, dat onafhankelijkheid van de zorgverleners is gewaarborgd. Over de Nota ouderenbeleid en de deelnotitie Zorg heeft intensief overleg plaatsgevonden met betrokken partijen. De zorgaanbieders en belangenbehartigers kunnen in hoofdlijnen instemmen met de nota's. In de Uitkijkpost van 13 november jl. is bekendgemaakt dat door burgemeester en wethouders o.a. sloopvergunning is ver leend voor de sloop van de woningen J.P. Hasebroekweg 1 tot en met 19. Uit reacties op deze bekendmaking is gebleken dat niet voor iedereen duidelijk is dat het hier alleen om de oneven num mers gaat, derhalve om de woningen J.P. Hasebroekweg 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17 en 19. Op maandag 9 december a.s. is het gemeentehuis in verband met een perso neelsbijeenkomst vanaf 15.15 uur gesloten. Het gemeentehuis is normaliter vanaf 12.30 telefonisch te bereiken en op afspraak geopend. Luistert u voor zeer dringende zaken naar de instructies zoals vermeld op het antwoordapparaat van het gemeente huis. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995 dat de hieronder vermeldepositief bevonden uitrit-meldingen, zijn verleend: - Pastoor van Muijenweg 78, N.E.J. Bourgonje - nieuw; - Dokterslaan 30, K.M. Hubbeling - nieuw; - Droonecampstraat 12, C. Claeys - nieuw. Deze meldingen liggen ter inzage bij de balie in de bovenhal van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling Groen en Landschap wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten hiervoor zijn. Pas nadat de rekening is betaald en de vergun ning verstrekt wordt met de uitrit begonnen. Zie voor de procedure om bezwaar te maken en het aanvragen van een voorlopige voorzie ning bij verleende bouwvergunningen. Op zaterdag 7 december a.s. organiseert de Vrijwilligers Vacaturebank in het kader van de Internationale Vrijwilligersdag een open dag in het Open Huis. Om 11.00 opent de heer R. Bos, wethouder Welzijnszaken, de bijeen komst. De open dag duurt tot 15.00 uur. Van tijd tot tijd vertellen vertegenwoordigers uit de verschillende sectoren van het vrijwilli gerswerk iets over hun werk. Ook wordt met videobeelden het vrijwilligers werk belicht. Tussen de presentaties is er voor vrijwilligers gelegenheid om van gedach ten met elkaar te wisselen. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw H. Beek-Jansen, voorzitter van de Vrijwilligers Vacaturebank Heiloo, tel. 072 - 533 18 83. Een folder is verkrijgbaar op het gemeentehuis. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen) verleend: Kennemerstraatweg 464, Psychiatrisch Centrum Willibrord - asbestverwijdering uit diverse gebouwen. Deze sloopvergunning(en) met de bijbeho rende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). (Voor de procedure tot indienen van eventuele bezwaren zie tekst verleende bouwvergunningen/meldingen). Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het perceel Kanaalweg 15. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Het besluit treedt in werking op donderdag 28 november 1996. De Raad 1a Loting volgorde van stemmen over zaken b Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoordstukken 2 Eventuele mondelinge mededelingen 3 Vaststelling beknopt verslag van raadsvergadering d.d. 4 november 1996 4a Ingekomen stukken 4b Eventuele voorstellen in verband met gemeenschappelijke regelingen Bespreekstukken 5 Instemming met de reactie van het college op de-notitie "Alkmaar en de regio, onderbouwing ruimtebehoefte" 6 Vaststelling nota "Ouderenbeleid, een eerste heroriëntatie" en daaruit voortvloeiende voorstellen Akkoordstukken 7 Vaststelling nieuwe verordening kinderopvang 8 Vaststelling verordening voorzieningen huisvesting onderwijs 9 Verhoging subsidie aan RIMA (Regionale Instelling Maatschappelijke dienstverlening) ter uitbreiding van de formatie maatschap pelijk werk voor de duur van één jaar 10 Vestiging voorkeursrecht gronden Boekelermeer-Zuid 11 Beschikbaarstelling krediet voor de aanschaf van een Documentair Informatie Systeem (DIS), bestaande uit een uitgebreid postregistratie- en archiefsysteem en de daarvoor benodigde aanvullende apparatuur 12 Beschikbaarstelling krediet voor de overdracht van het beheer van het Oosterbos en de Groene Kamer aan de Stichting Het Noordhollands Landschap (wordt nagezonden) 13 Beschikbaarstelling krediet voor de herinrichting van de Groenelaan en het noordelijk deel van de Oosterzijweg 14 Begrotingswijzigingen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Termijen 44, E. Koster - vergroten woonhuis (bijkeuken); Westerweg 141, F.R. Versterre - vergróten woonhuis (kantoorruimte); De Driestal 6, TP. van der Lip - vergroten woonhuis en berging; Tuinenhof 25, A.J. Hoebe - oprichten woon huis; Zeeweg 51, P.H. Nolta - vervangen garage. Avondopenstelling gemeentehuis Het gemeentehuis is op maandag 2 december 1996 van 18.00 - 20.00 uur geopend voor de inwoners van Heiloo. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht vooraf gaand aan deze avond contact met hen op te nemen. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een kledinginzameling tij dens de volgende periode: - Stichting Samenwerking Ontwikkeling Sahellanden voor de periode van 1 tot en met 15 december 1996. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Het Zandstuk 19, J.P. Blokker - aanbouwen garage/berging; Fontein Verschuirlaan 20, L.M. Straatsma - plaatsen carport; Vredenoord 61, J.P. Kaandorp - plaatsen dak kapel. Deze bouwvergunningen/meldingen met bij behorende tekeningen en overige stukken lig gen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na tele fonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de num mers 072 - 531 32 1 7 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG te Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwa ren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de heer R. Kuyper te Heiloo voor het oprichten van een woning op een perceel grond aan de Oosterzijweg (sec tie D 621 ged.) schuin tegenover huisnr. 39. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 28 november 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan de heer H.A. Zoon te Heiloo voor het plaatsen van een kantoor op het perceel Kanaalwe'g 15 (opslagterreinter- rein Zoon Benegas c.v.) Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 november 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 531 31 52) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verle nen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA te Heiloo. •x> v liiiif

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4