Heilooër installatiebedrijven participeren in uniek project Wonen, welzijn en zorg in Nota ouderenbeleid J Foresters goed op weg ondanks nederlaag Oud-papieracti in Heiloo Autodiefstal preventie-actie Activiteiten Open Kerstpakketten voor Kroatië Culturele Commissie op stap naar Oranje Gevarieerd cursusaanbod Aktief, Trefpunt voor 55+ Eenzame ballon terecht IllÉiaiiftii I PAGINA 6 UITKIJKPOST - 28 NOVEMBER 20.00-22.00 Conditietraining Bridgeclub Sans Atout Fotoclub HAF Kerstconcert Witte Kerk Workshop persoonlijke ontwikkeling Derde trekking Rozing Verkoop afgeschreven materiaal r ALKMAAR/HEILOO - Stel, je hebt een week lang keihard gewerkt. Je ging vroeg de deur uit en kwam er pas laat weer in. Je had amper de tijd om rustig te eten of even bij te praten met je part ner. Dan wordt het vrijdagavond. Je bent dwars af en je wilt nog maar één ding... ontspannen. Waar kun je dat beter doen dan in je eigen mooie badkamer? Je heerlijk achterover laten zakken in het warme water, je zachtjes laten jnasseren door de bruisende bubbels van de whirlpool. Je neemt af en toe een slokje van het een of het ander, je sluit je ogen en luis tert naar een muziekje op de achter grond. Genieten maar! Wie van zo'n verrukkelijke badkamer droomt, waar dit voorgaande werke lijkheid kan worden, doet er goed aan eens naar Alkmaar te gaan. Daar open de vorige week Baderie Alkmaar aan de Scheldestraat 8 de deuren van een unieke sanitairtoonzaal, een gezamen lijk initiatief van elf installatiebedrijven uit de regio, waaronder A. Borst/Guus de Jong en M. Steenhoek Zn uit Heiloo. „Met deze showroom spelen we in op de trend die er is om meer tijd in de badkamer door te brengen," aldus Guus de Jong. „Je ziet steeds vaker dat de badkamer meer bij het huis betrok ken wordt. Het is niet alleen een ruim te om even snel te douchen, nee, men sen brengen steeds meer tijd in hun badkamer door." Als een vis in het water In de Baderie wordt zoals het heet niet alleen sanitair verkocht, maar complete badkamers, inclusief vloer-, wand- en plafondbekleding en verlichting. Wie van lekker badderen houdt, voelt zich in de Baderie als een vis in het water. Badkamers in Griekse stijl, Engelse badkamers, Italiaans design, hypermodern of juist weer nostalgisch, alles is er. Een prachtige collectie kra nen, badkamerradiatoren, tegels (Ville- roy Boch), sanitair (Sphinx) en in een aparte ruimte diverse soorten whirlpools (Cleopatra, Ucosan en Acomo) en stoomcabines, die desge wenst door de -serieuze- klant uitge probeerd kunnen worden. De Baderie heeft daarnaast een extra service bedacht. „We hebben hier een gastenbadkamer. Want wie zijn badka mer laat verbouwen, zit zo'n twee weken zonder. Geen nood, de klant kan hier op afspraak komen baden," vertelt Guus de Jong. Het pand van Baderie Alkmaar, dat ontworpen is door architectenbureau Admiraal Stoute uit Bergen, is rond van vorm. Deze ronde vorm symboli- Donderdag 28 november De Duif, Mariënstein 180, tussen 8.30 en 16.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging de Terriërs, kantine sportcomplex het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 30 november Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij zwembad 't Baafje, tus sen 10.00 en 12.00 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie Blockhovepark, dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 10.00 uur (geen plastic zakken). Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur en op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk, tussen 10.30 en 12.00 uur. Woensdag 4 december Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie gedeelte plan Ypestein Dompvloetlaan, dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 18.00 uur. Elke woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bii flatgebouw in de Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 12.00 en 18.00 uur. Hockeyvereniging de Terriërs, bij de kantine aan Het Vennewater. Van 13.00 tot 20.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW ug Belangenbehartiging Heiloo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op verzoek: tel. 5331840 en 5063525. De Springschans (Oost en Centrum), Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6. Bren gen tijdens schooluren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij locatie Centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43/ Het Malevoort 5, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Henk en Leen Steenhoek en Guus de Jong (vlnr) in de speciale mock-up ruimte van de Baderie Alkmaar. (foto Parakalo) seert het samenwerkingsverband. Door de openheid kun je binnen van de ene naar de andere kant kijken. Maar het centrum van het gebouw is de spil waar alles om draait: de geboorte van het ontwerp van de badkamer. „Een wereldprimeur, zo mag je het wel noe men," vertelt een trotse Leen Steenhoek. „In de kelder is een zoge naamde mock-up ruimte. Daar kun je op ware grootte je eigen badkamer creëren, met behulp van losse elemen ten en verstelbare wanden. Zo kan de klant ervaren hoe zijn badkamer eruit gaat zien en komt-ie later niet voor ver rassingen te staan." Van acht meter hoogte kun je dan op je eigen badka mer kijken. Dit systeem is ontwikkeld door de Baderie en uniek in Nederland. Misschien zelfs wel uniek op de aardbol," aldus Leen Steenhoek. De laatste weken is er keihard gewerkt om alles op tijd af te krijgen. Want de samenwerkende installateurs -hoe kan het ook anders- deden zelf het installa- tiewerk in de Baderie. Wellicht hebben zij zich vorige week donderdag, na-de feestelijke opening, 's avonds lekker in een warm bad uitgestrekt om eens lek ker te ontspannen... HEILOO - Om uw auto onaantrekke lijk te maken voor diefstal adviseren politie, verzekeringsmaatschappijen, de consumentenbond en de ANWB auto bezitters het kenteken in alle autorui ten te laten graveren. Wanneer het ken teken in de ruiten is gegraveerd maakt dat een gestolen auto onverkoopbaar, omdat dan namelijk alle ruiten moeten worden vervangen. Mede dankzij het graveren van het kenteken in de auto ruiten is het aantal diefstallen afgelo pen jaar voor het eerst lager dan voor gaande jaren. Vanaf 1 januari verdwijnt het deel III dat zich nu nog achter de voorruit bevindt. Dit heeft als gevolg dat het niet meer zichtbaar is of een auto voor zien is van valse kentekenplaten. Juist nu wordt geadviseerd om uw kenteken in de ruiten te laten graveren, ook als de auto een alarmsysteem heeft. Op deze manier blijft het makkelijk con troleerbaar voor politie en douane of ze te maken hebben met een gestolen auto. Uit een rapport van de CRI (Centrale Recherche Informatiedienst) blijkt dat niet alleen de duurdere en luxere auto's worden gestolen, maar ook de midden klassers en de wat oudere auto's omdat deze vaak op geen enkele manier beveiligd zijn. Bovendien zijn deze makkelijker verhandelbaar omdat de meeste gestolen auto's in Oost-Europa worden verkocht, waar men minder kapitaalkrachtig is. Een professioneel team van B P Auto Service is aanwezig op zaterdag 30 november in Heiloo op het parkeer terrein ten noorden van 't Loo. U kunt hier van 10.00 tot 16.00 uur terecht. Uw auto wordt met NL-teken gegraveerd voor f 25,-. Voor één tientje extra komt er een reflectielaag in de gravures, zodat deze ook tijdens regen en 's avonds goed zichtbaar zijn. Voor een professioneel auto-alarmsysteem kunt u bij B&P ook terecht. Dit systeem kost f 279,- inclusief afstandsbediening, inbouw, 6 maanden garantie en korting op het graveren. Wie een WA-plus ver zekering heeft, krijgt gratis ruitrepara- tie en bij ruitvervanging f 150,- korting op het eigen risico, zonder gevolgen voor een no-claim. Hiervoor maakt u op bovenstaande lokatie een afspraak om dit zo snel mogelijk bij u thuis te laten doen, ongeacht uw woonplaats. HEILOO, welzijn en zorg staan cen traal in de nota 'Ouderenbeleid, een eerste oriëntatie' van de gemeente Heiloo. Samen met de deelnotitie Zorg wordt de nota in de gemeenteraad van 2 december besproken. De nota vormt de basis voor het ouderenbeleid van de gemeente. Het belangrijkste uitgangs punt van het gemeentebestuur is oude ren zo lang mogelijk in staat stellen zelfstandig te wonen en te functione ren. Woon-, welzijns- en zorgvoorzieningen moeten de zelfstandigheid en zelfred- zaamhed van de ouderen bevorderen. Wonen, welzijn en zorg zijn in de ogen van het college van burgemeester en wethouders onlosmakelijk met elkaar verbonden. De seniorenhuisvesting krijgt in het volkshuisvestingsbeleid van de gemeente Heiloo veel aandacht en met het nieuwe Trefpunt zijn de voorwaarden voor het uitbouwen van een gedegen welzijnsbeleid voor oude ren geschapen. Landelijke ontwikkellingen maakten een heroriëntatie op het ouderenbeleid noodzakelijk. Zo zijn de gemeenten verantwoordelijk voor de indicatiestel ling voor ouderenzorg. Daarnaast val len met ingang van 1 januari 1997 ook de indicaties voor thuiszorg onder de reikwijdte van het gemeentelijk indica tieorgaan. Hoewel het vaak om oude ren zal gaan, betreft dit alle leeftijds groepen. Zorg op maat is de kern van de deelno titie Zorg. In deze notitie werkt het col lege het beleid met betrekking tot het thema zorg uit. Concreet betekent dit dat de zorg wordt afgestemd op de behoefte van de zorgvrager en er spra ke dient te zijn van zorg op maat. Daarnaast betekent dit dat de zorg naar de mensen toe moet en niet HEILOO - Foresters zit in de hoek waar de klappen vallen. Waren de laat ste nederlagen terecht, die van afgelo pen zondag tegen Limmen zeker niet. Bep Onclin, de trainer van de Foresters, had voor een wat behoudender opstel ling gekozen met vier middenvelders en opbouwen vanuit een gesloten ver dediging. Vóór de wedstrijd werd Paul Fahren- horst gehuldigd in verband met zijn 250ste wedstrijd in de hoofdmacht. Een prima prestatie, vooral ook omdat Fahrenhorst altijd voetballend een oplossing probeert te vinden en een hekel aan een trap naar voren heeft. De eerste helft was voor Foresters, die goed de bal rond speelden. Limmen loerde op de counters. Er waren twee kleine kansen voor Foresters: een kop balletje van Vincent Doesburg uit een voorzet van de actieve Tom Leguyt en vlak voor rust een schot van Dennis Dijkhuis, die gepakt werd door keeper Paul Kerssens. Het belangrijkste ver schil met de vorige wedstrijden van Foresters was dat er geen kansen wer den weggegeven. Ook de tweede helft was Foresters het meest in balbezit, ondanks dat de ver dediging van Limmen weinig kansen weggaf. De supporters van beide kam pen zeiden al in koor: 'Wie de eerst goal maakt wordt winnaar'. Het had natuurlijk Foresters moeten en kunnen zijn. Koen Numan schoot op de buiten kant paal maar deed dit wel uit buiten spelpositie. Toen kwamen de momenten die de wedstrijd zouden beslissen en die voet bal zo mooi maken. Ook al had Foresters dit liever anders vijfentwin tigste minuut en schoot in de hoek die Kerssens verwachtte. Weg was de kans op een overwinning. Tien minuten voor tijd kon Doesburg vanaf elf meter de 1-0 inschieten omdat Sander van Rijnsoever gevloerd werd door Frank Veldt. Een penalty nemen lijkt makkelijk, maar voor de Foresters lijken dit soort kansen te moeilijk. Doesburg schoot jammerlijk op de paal, terwijl de keeper de andere hoek inging. Wonderschone lob Zes minuten voor tijd stal Limmen de overwinning, door een wonderschone lob van Frank Donker over keeper Marcel van Velzen. Donker schoot zijn vijfde treffer van dit seizoen binnen. Doesburg stond al op vijf en had na de wedstrijd tegen Limmen op zeven moe ten staan, zal hij gedacht hebben. Het verschil zat zo in de topscoorders van beide teams. Hierna kreeg Limmen meer kansen, maar dat kwam alleen maar omdat Foresters kapot zat. Niet omdat Limmen beter speelde. De teleurstel-f ling was lang voelbaar, maar ook een' gevoel van: we zijn op de goede weg, nu alleen nog een goed resultaat halen was merkbaar. Komende zondag kan Foresters probe ren de nederlaag, die het opliep in de eerste wedstrijd van dit seizoen tegen Zilvermeeuwen (4-5), ongedaan te maken door een puike partij voetbal op de mat te leggen. Zal in Zaandam de victorie beginnen? Donderdag 28 november Mensendieck 09.00-10.00 Nivon keramiek 09.30-11.30 Yoga 09.30-10.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.30 DVO 10.30-17.00 Heilooër Operettever. 20.00-23.00 Nivon calligrafie 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 Vrijdag 29 november Volksdansgr. De Wisselpas 09.00-10.30 Nivon pergamo 09.30-11.30 NVvH damesbridge 09.30-11.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.30 Volksdansgr. De Wisselpas 14.00-15.30 Nivon pergamo 13.30-15.30 Vr.Academie Art Nouveau 13.30-15.30 Beg.orkest van NH 20.00-22.00 Nivon praktijk 20.00-22.00 Geest en Kracht bijeenkomst 19.30-21.30 Info Indonesië HSS 20.00-22.00 Zaterdag 30 november Nivon Zondag 1 december NHK kindernevendienst Geest en Kracht bijeenkomst 10.00-12.00 Maandag 2 december T'ai Chi voor ouderen 09.30-11.30 Spaanse les 09.00-10.00 Nivon doe-middag 13.30-15.30 Rode Kruis welfare soos 14.00-16.00 Plattelandsvrouwen zang 14.00- Sans Atout bridge 20.00- Nivon aquarel 20.00- Falkland toneel 20.00- EHK klaverjassen 20.00- Soc.Alleenstaanden 20.00- Fed. Vrouwenraad cursus 19.30- Dinsdag 3 december Gymn. Turnver. Heiloo 09.00- Nivon aquarel 09.30- Alliance Fran^aise cursus 09.15- Yoga voor ouderen 09.30- Nivon stroverwerking 13.30- Alliance Fran^aise cursus 13.45- NVvH bijeenkomst 13.30- Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00- Oppositie schaken 20.00- Heilooër Bridge Club 20.00- HAF 20.15- Woensdag 4 december Mensendieck 09.00- Nivon tekenen 09.30- Alliance Frangaise cursus 09.15- Mensendieck 10.00- Nivon mandala tekenen 09.30- Sans Atout damesbridge 13.15- Nivon tekenen 13.30- Vr. Academie Art Nouveau 13.30- Mensendieck 19.00- Nivon calligrafie 20.00- Falkland toneel 20.00- Nivon kunstgeschiedenis 20.00- Rotaryclub Heiloo 19.00- Mensendieck 20.00- 15.30 23.00 22.00 23.00 22.00 22.00 21.30 11.00 11.30 11.45 11.30 15.30 15.45 16.00 22.00 23.00 23.00 22.45 10.00 11.30 11.45 11.00 11.30 16.15 15.30 15.30 22.00 22.00 23.00 22.00 21.00 21.00 HEILOO/LIMMEN/EGMOND - Ook dit jaar worden weer kerstpakketten gestuurd naar kinderen in de vluchte lingenkampen in Kroatië. Er zijn nog zo'n 900.000 vluchtelingen in Kroatië, waarvan zeker 85 a 90 procent niet meer of voorlopig niet terug kunnen keren naar hun voormalige woonplaats en huis. De omstandigheden waar deze mensen in verkeren zijn vaak zeer slecht. De organisatie wil net als voorgaande jaren speciaal de kinderen gelukkig maken met een kerstpakket, en zij vra gen u daarbij om hulp. De pakketten zijn voor kinderen vanaf 6 maanden tot en met 15 jaar. Voor de allerkleinsten kunnen speel tjes, babyvoeding, kleertjes, talk en zeep babyverband en knuffels worden ingeleverd. Voor de wat groteren zijn speelgoed, kleurboeken, kleurpotlo den, verf en penselen en kladblokken leuk. De oudere kinderen zijn blij met zaken als schoolschriften, schrijfwaren en puzzels. Bij al deze pakketten kunt u ook aller hande snoepgoed insluiten. Denkt u ook aan dingen als tandenborstels en tandpasta, zeep, een nieuw stel onder goed en sokken of een leuke kerst kaars. De spullen kunnen verpakt worden in een schoenendoos met een feestelijk papiertje erom. Verder graag bovenop de doos de vermelding boy of girl en de leeftijdsgroep waar het voor bestemd is. Het maximumgewicht van een pak ket is 3 kilo. Pakketten kunt u inleveren vóór 10 december op de volgende adressen: Harry van Overeem, Vrieswijk 32 in Heiloo, Roos Bouman, Meidoornlaan 25 in Limmen en Marion van der Molen, Peperstraat 17 in Egmond- Binnen. EGMOND - Op dinsdagavond kunt u bij gymvereniging Aktief wat aan uw conditie doen. De heren trainen van 19.00 tot 20.00 uur. De dames trainen van 20.00 tot 21.00 uur. Inlichtingen of een gratis proefles kunt u krijgen in sporthal de Schulp in Egmond-Binnen. HEILOO - 'Oranje met Franje' werd de excursie genoemd, die de Culturele Commissie hield naar Den Haag. Omdat het huisarchief van het Koninklijk Huis uitgebreid moet wor den, is er eenmalig in het paleis Lange Voorhout een tentoonstelling georgani seerd van allerlei voorwerpen uit het bezit der Oranjes. De animo was groot: binnen één morgen was de excursie volgeboekt met 73 personen. Het eerst werd de Gevangenpoort bezocht. Ontzettend wreed werd daar in het verleden gefolterd en betekenis sen af te dwingen. Iemand als Johan de Witt doorstond die folteringen zonder te bekennen dat hij moordplannen tegen de Oranjes gesmeed zou hebben. De rechtbank moest hem dus wel vrij spreken, maar De Witt kon niet meer lopen. Later werd hij vermoord (in 1672). Voor enkele deelnemers waren er iets te veel trappen, maar het merendeel volgde de rondleidingen van folterkel- der tot en met de zolder voor de gijze laars. Na de lunch ging het te voet naar het Lange Voorhout. Terwijl twee groe pen een rondleiding kregen, konden de anderen vast wat rondneuzen tussen alle kostbaarheden. Het paleis werd ooit bewoond door koningin Emma; een schitterende ambiance voor deze aparte tentoonstelling. Men had heel handig de voorwerpen gegroepeerd rond bepaalde personen, zoals de koninginnen Wilhelmina, Emma en Wilhelmina van Pruisen en de konin gen Willem I, II en III. De diverse sta tiegewaden en sieraden trokken vooral de aandacht van de dames. In de rond leiding kwamen vele bijzonderheden en anecdotes ter sprake. Er was bijzon der veel te zien. Prachtige schilderijen, interessante gebruiksvoorwerpen, glas werk en keramiek. Moe maar voldaan ging de groep om vier uur de bus weer in, waar tot ieders verbazing Zwarte Piet de deelnemers verraste met een chocoladeletter. De volgende actie van de Commissie is een vertoning van de operette Die Fledermaus met prachtige zang en schitterende kostuums. Wie het vast op de kalender wil zetten: dit vindt plaats op donderdag 23 januari om 14.00 uur in het nieuwe Trefpunt. andersom. Tot slot wil het college dat er een bepaalde mate van keuzevrijheid is voor ouderen. Eén loket voor zorgvragen Zorgvragers in Heiloo kunnen met ingang van 1 januari 1997 bij één loket terecht voor aanvragen voor zorg. Dit loket komt in het gemeentehuis. Het zorgloket in de Schalm, het samenwer kingsverband van de verzorgingshuizen en de Stichting Regionale Thuiszorg wordt gesloten. De zorgverlening blijft een taak van de zorgverleners. Ook de coördinatie blijft overigens een taak van de zorgaanbieders. Wel vindt de gemeente het van belang te weten of de toegezegde zorg daad werkelijk wordt geleverd en of die vol doet aan de behoefte van de cliënt. Ook wil de gemeente weten of de cliënt tevreden is over de geleverde zorg en of er coördinatieproblemen aan huis zijn. Hiervoor wordt een cliëntenvolgsys teem opgezet. Meer informatie over het loket voor zorg en wonen valt de komende weken te lezen op de Informatiepagina van de gemeente in de Uitkijkpost. De indicatiecommissie voor de Wet op de bejaardenoorden (WBO) en de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) worden samengevoegd tot één indica tiecommissie. Deze commissie zal ook de aanvragen voor thuiszorg ter hand gaan nemen. De indicatiecommissie beoordeelt de zorgaanvragen aan de hand van criteria en bepaalt welke zorg noodzakelijk is. In tegenstelling tot de huidige situatie wordt de nieuwe indi catiecommissie zodanig samengesteld, dat onafhankelijkheid van de zorgver- eners,is gewaarborgd. HEILOO - De uitslagen van afgelopen maandag: A-lijn: 1. Schipper en Zn. 60,4 2. Fam. Debets 57,5 B-lijn: 1. Ds. Tuinstra 61.7 2. Mw. Middelbeek- Bolweg 58,8 C-lijn: 1. Ds. Kuiper- Werdmuller 58,8 2. Fam. H. Toby 56,9 D-lijn: 1/2. Ds. Schooten-Visser 59,2 1/2 Ds. Doorn-en Noordenbes 59,2 E-lijn: v.d. Burg-Mw. Vriend 68,3 2. Fam. Mooij 58,8 F-lijn: 1. Ds. v.d. Hulst-Otte 68,7 2. Ds. Visser-Heijne 57.8. HEILOO - Op de foto-bespreekavond vorige week dinsdag is een groot aantal foto's, waarvan een aantal van redelijk tot behoorlijk niveau, bekeken en beoordeeld. De aanwezige clubleden gaven elkaar hun mening en visie op het getoonde werk. Van de rayonbespreking op 14 novem ber te Schagen is de HAF met een leuk succes teruggekeerd. De foto's van Carla Admiraal (de beste foto) en Rob Zomerdijk werden door twee juryleden bekroond. Dinsdag 3 december is HAF te gast in de bekende fotostudio van Ab Baart in Heiloo. Drie modellen zijn aanwezig en onder begeleiding van Ab Baart zullen de leden zich op dit aspect van de foto grafie creatief kunnen uitleven. U kunt informatie krijgen bij R. van Neder- veen, tel. 072-533402 en G. Blom, tel. 072-5334402. HEILOO - Op zondag 15 december wordt door de Westfriese Cantorij onder leiding van Tineke Broers het jaarlijkse kerstconcert verzorgd, met medewerking van een aantal solisten. Wilt u van dit altijd drukbezochte fes tijn meegenieten, dan is het aan te bevelen nu reeds daarvan kennis te geven via één van de volgende tele foonnummers: 072-5335852,5334804 of 5332598. Voor de goede orde: het concert begint om 15.00 uur en de toegangsprijs is f 12.50,65+ en CJP betalen f 10.-. ALKMAAR - Op vrijdag 20 december houdt Gré Braaksma een workshop persoonlijke ontwikkeling. Centraal hierin staat de vraag 'Wie ben ik?' Door middel van stem, spel en dans, zijn cursisten een dag bezig met zichzelf en ontmoeting met de ander. Deze workshop kan een voorproefje zijn van de persoonlijke ontwikkeling jaargroep die eind januari van start gaat. De workshop wordt gehouden in de ruimte aan de Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Voor informatie en opgave kunt u terecht bij Gré Braaksma, tel. 072-5124014. HEILOO - Aktief, Trefpunt voor 55+, sinds kort gehuisvest in een nieuw gebouw aan het Abraham du Bois-hof 2, biedt een gevarieerd pakket van cur sussen die overdag gegeven worden. In januari starten een aantal interessan te cursussen. Op donderdag 9 januari de cursus wenskaarten maken, bestemd voor iedereen die graag zelf wenskaar ten wil maken voor allerlei gelegenhe den. De cursus is bestemd voor begin ners en gevorderden omdat er gebruik gemaakt wordt van makkelijke en moeilijke modellen. Technieken die aan de orde komen zijn onder meer thee zakjes vouwen, kaarten met draaiende mobielen, drie-dimensionale kaarten, geld vouwen en kaarten met kruiden. Nieuw bij Aktief, Trefpunt voor 55+ is de cursus Van Lappen tot Pygmeeën. U maakt in een serie van tien lessen ken nis met het dagelijks leven van een groot aantal volkeren, waaronder Eskimo's, Yanomamö-indianen, Masai, Papoea's en uiteraard die in de cursus- naam genoemde volkeren. Het doel van de cursus is een globaal en interes sant beeld te geven van de specifieke leefwijzen en tradities van deze volke ren. Start van de cursus is maandag 13 januari. Eveneens in januari start de cursus Beurs en Beleggen. In acht lessen wordt inzicht verschaft in de vele mogelijkheden van de beleggings- markt. Aan de hand van actuele gebeurtenissen worden de koersen op de voet gevolgd. Eerste les woensdag 8 januari. In het aanbod van Aktief 55+ zal ook een vervolgcursus Calligrafie niet ont breken. Deze populaire cursus, be staande uit acht lessen, start op donder dag 27 januari. Met pen, inkt en verf worden in oude en moderne schrift soorten teksten voor felicitatie- en kerstkaarten ontworpen. Inlichtingen en opgaven bij de docent, de heer Han Dijkstra, telefoon 072-5331194 of bij Aktief 55+. Tenslotte kunt u zich opgeven voor een nieuwe cursus Schaken voor beginners, een denksport die niet alleen plezierig is om te doen maar ook de geest in beweging en daarmee in goede conditie houdt. Voor inlichtingen en opgave voor al deze cursussen kunt u bellen met Aktief 55+-, Stichting Ouderenwerk Heiloo, telefoon 072-5331297. HEILOO - Onder het toeziend oog van een notaris vond afgelopen maandag de derde trekking plaats van de klan tenactie van de honderdjarige firma Rozing. De gelukkige winnares was deze keer mevrouw C. Stam uit Egmond aan Zee. Haar aankoopbon van het door haar aangeschafte kamertapijt is goed voor een waardecheque ter waarde van de helft van het aankoopbedrag. De waardecheque van de firma Rozing blijft twee jaar geldig. De vierde en tevens laatste trekking van deze actie vindt plaats op dinsdag 3 december. HEILOO - De bibliotheek houdt op vrijdag 29 november weer een verkoop van afgeschreven materialen. Naast boeken worden ook cd's, tijdschriften en video's verkocht. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 17.30 uur (materialen uit de jeugdafde ling) en van 18.00 tot 20.30 uur (mate rialen voor volwassenen) in de hal van de bibliotheek. -VX-'. i -xv- V.VV.T - r/t Wmzmï Kevin Engelsman krijgt uit handen van Hans Spaans de felbegeerde bal. HEILOO - Op 13 oktober werd ter gelegenheid van de heropening van het A-veld van voetbalvereniging HSV voor de aanvang van de wedstrijd HSV- Foresters voor de jeugd van HSV een ballonnenwedstrijd gehouden. Op het signaal van de scheidsrechter werden meer dan honderd rode en gele ballon nen opgelaten en al snel vulde de lucht zich met de HSV-kleuren. Door de oostenwind werden de ballon nen richting de Noordzee gedreven. Zou er nog een ballon gevonden wor den en zou het wedstrijdkaartje met de gegevens door de vinder worden terug gezonden? Dat wachtten de deelne- mertjes met spanning af. Al vrij snel kwam er via de PTT een wedstrijd kaartje retour. De afzender was een Duitse familie, op dat moment op vakantie in een bungalowpark in Egmond aan de Hoef. De ballon had nog geen verre reis achter de rug. Het is helaas bij één kaartje gebleven. Op deze manier was het niet moeilijk om een winnaar aan te wijzen van de ballonnenwedstrijd. Dat werd Kevin Engelsman. Op zondag 17 november heeft in de bestuurskamer van HSV, de prijsuitreiking plaatsgevonden. Kevin Engelsman ontving uit handen van Hans Spaans, bestuurslid van de Stichting Vrienden van HSV de fel begeerde bal met de handtekeningen van de Ajax-spelers en een fraaie pos ter van het elftal.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 6