Raad wil grond Boekelermeer afstaan aan gemeente Alkmaar p m M Een miljoen voor nieuwe brandweerkazerne Vrijwilligers S3 Karakteristieke huisjes De Loet onherroepelijk tegen de vlakte Herinrichtingsplan Kerkelaan en Belieslaan Vos Makelaardij Amels Makelaardij (072) 533 533 0 ESsSïï Ill ir LoJU j Drukkerij uitkijkpost bv DECEMBER 1996 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E 61e JAARGANG NO. 49 Als het om mooie kleding gaat... Nieuwbouw Van Aostastraat gestart Amnesty ontsteekt fakkels Open vrijwilligersdag Uw Oogmerk Opticien JOHN MOEN GOED GEZIEN zaterdag 7 december Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM Nic. Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem CEES HACHMANG LOODGIETERS Hulp nodig voor werk Kapelbos Jongelui aangehouden Milieu Contact vraagt raad standpunt over luchthaven Redactieacquisitie en administratis De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m donderdag: 8.30-16.30 uur vrijdag 8.30-15.00 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 79 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden oj=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - In de raadsvergadering van afgelopen maandag stond het agenda punt over het principebesluit om grond in de Boekelermeer aan Alkmaar over te dragen centraal. Zoals bekend wil het rijk twintig centrumgemeenten in Nederland (waaronder Alkmaar) meer ruimte geven de woon- en werkgele genheid voor de komende 25 jaar veilig te stellen. Alkmaar heeft vervolgens in een notitie laten weten te opteren voor 390 tot 470 hectare bedrijventerrein in de Boekelermeer, inclusief een aan zienlijke uitbreiding ten zuiden van de Kanaalweg. Voorts dacht Alkmaar voor de bouw van 5000 woningen na het jaar 2005 grond te kunnen vinden ten zui den van de Alkmaarse gemeentegrens, waardoor de natuurgebieden van Hei loo zouden worden aangetast. Uiteraard heeft Heiloo gereageerd op deze notitie. Heiloo heeft uitgesproken dat eventueel noodzakelijke woning bouw (na 2005) voor een substantieel deel binnen de Heilooër gemeente grenzen kan plaatsvinden. Voor wat betreft het bedrijventerrein is het colle ge van Heiloo bereid om onder strikte voorwaarden Alkmaar in de gelegen heid te stellen het huidige bedrijventer rein aan de noordzijde van de Boekelermeer in zuidelijke richting door te trekken tot aan de Kanaalweg, met als westelijke grens de Ringsloot. Deze grond, circa 200 hectare, moet dan wel aan Alkmaar worden overge dragen. De voorwaarden hieraan ver bonden behelzen onder meer: groenaf- scheiding aan west- en zuidkant, plaat sing van een geluidsscherm na eventu ele verbreding van de A9, uitsluiting van sluipverkeer door Heiloo (waaron der afsluiting van Kanaaldijk voor autoverkeer), ontsluiting van het bedrijventerrein uitsluitend op A9 (alleen het zuidelijke lokale gedeelte mag op de Kanaalweg uitmonden) en directe betrokkenheid in en invloed hebben op de inrichting van het bedrij venterrein. Zonder kleerscheuren Vraag was of de raad in principe met deze .voorstellen* kon instemmen. Uiteraard werden de voorstellen door geen enkele partij met gejuich begroet. Maar de vraag is of je zonder kleer scheuren weg kunt lopen van deze beslissing. En daar werd kennelijk ver schillend over geoordeeld. De VVD (mevr Cahn) is bereid mee te werken, zij het onder stringente voorwaarden. Een bestuursaccoord voor de komende 25 jaar, met alle door het college al gestelde voorwaarden, is een absolute vereiste. Voorts wil de VVD het stukje grond voor lokale bedrijvigheid behou den, zodat overloop van het regionale naar het lokale gedeelte niet kan plaatsvinden. Verder vindt de VVD dat prioriteit moet worden verleend aan bedrijven die de werkgelegenheid bevorderen. Volgens de VVD dient de groensingel zo snel mogelijk te worden aangelegd. Ook de PvdA (Van IJperen) wil over dracht pas realiseren nadat eerst een bestuursaccoord is gesloten en is voor stander van het gezamenlijk ontwikke len van het bedrijventerrein. Volgens Van IJperen gaat het niet om een haast klus. Regionaal zijn er nog mogelijkhe den. De PvdA vindt dat het plaatsen van een geluidsscherm niet moet wach ten op de verbreding van de A9, maar afhankelijk moet zijn van de verkeers toename. Voor wat betreft de groensin gel kan de PvdA zich vinden in het standpunt van de VVD. GroenLinks (Pleizier) heeft waarde ring voor het onderhandelingsresultaat van het college. Daardoor kan Heiloo een zelfstandige gemeente blijven. Voor wat betreft het bedrijventerrein in de Boekelermeer wil GroenLinks de intentie uitspreken de grond aan Alkmaar beschikbaar te stellen, maar dan wel gefaseerd en mits het aantal hectaren echt nodig is. Pleizier heeft uit betrouwbare bron vernomen dat de voorgestelde ontsluiting van het bedrij venterrein absoluut ontoereikend is. Voor GroenLinks is een extra aanslui ting op de A9 bij de Lagelaan onbe spreekbaar, evenals als een ontsluiting via Kanaalweg. Voorts heeft Pleizier twijfels over de haalbaarheid van het afsluiten van de Kanaaldijk. Want het is ook een ontsluiting van Akersloot naar het noorden en er rijdt een bus van de NZH. D66 (Van Halem) vindt de afspraken van het college veel te mager. Volgens D66 meent Alkmaar zich een randstad functie te moeten aanmeten. Met onte rechte argumenten heeft Alkmaar flink ingezet. Maar hoe serieus is het dreige ment van Alkmaar? Voor D66 is de vraag naar behoefte niet maatgevend, maar wel de vraag hoeveel ruimte voor woningen en bedrijven beschikbaar is. D66 wil voorshands niet verder gaan dan overdracht van 100 hectare. Dat is Ma Eind oktober hield de vrijwillige brandweer nog open dag bij de oude brandweerkazerne. Als alles voorspoedig verloopt, wordt nog deze zomer het nieuwe onderkomen in gebruik genomen. HEILOO - Het college van burge meester en wethouders wil de brand weerkazerne aan de Raadhuisweg ver plaatsen naar het Rosendaal. De huidi ge kazerne wordt verkocht aan de VSB bank. De VSB bank verkoopt haar pand aan de Heerenweg 38. Voor de nieuwe kazerne is één miljoen gulden uitgetrokken. De huidige kazer ne voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd en is veel te klein geworden. Dit is het gevolg van uitbreiding van het brandweerpersoneel, uitbreiding van de werkzaamheden in het kader van de rampenbestrijding en de komst van vrouwelijke brandweerlieden, waarvoor extra voorzieningen nodig zijn. Ook de stallingsruimte is te klein geworden. Op de huidige locatie ont breekt verder een open terrein dat geschikt is voor het manoeuvreren met voertuigen en het houden van oefenin gen. De gemeente heeft overleg gevoerd met de VSB bank over concentratie van vestigingen op één locatie. De Mevrouw J.Cahn-Vogel (VVD): Bereid om mee te werken onder stringente voorwaarden. al een royale bijdrage en van deze kant een ruimhartige opstelling. Absolute grens Ook oppositiepartij CDA (Borst) was niet te spreken over het onderhande lingsresultaat. Volgens Bprst heeft Alkmaar het slim gespeeld. Eerst drei gen met woningbouw in natuurgebie den met als gevolg een bang Heiloo. Truc gelukt! Borst vindt dat een wat minder gehaast aanbod aan Alkmaar de gelegenheid had geboden als gelijk waardige partners te overleggen. Voor het CDA is het maar de vraag hoe hard de nieuwe 'absolute grens2-van bijna 200 hectare industriegebied in de Boekelermeer is als Alkmaar er in slaagt industrie vanuit de Zaanstreek en de Randstad naar dit gebied te lok ken. Heiloo. heeft Alkmaar een royaal bod gedaan om tezijnertijd eventueel 3000 woningen te bouwen. Het CDA wil momenteel dan ook alleen praten over de toegezegde woningbouw en een beslissing over het bedrijventerrein naar later verschuiven. Met een desbe treffend amendement op het college voorstel werd dit nog eens onder streept. Heiloo2000 (Daas) is niet ontvankelijk voor een dictaat van Alkmaar. Dat zou onaanvaardbaar zijn. Maar het college is in onderhandeling getreden met Alkmaar en dit is het onderhandelings resultaat. Wel hebben de onderliggende cijfers nog een speculatief karakter. In het HAL-gebied is nog 130 hectare beschikbaar. Daarom zou een gefaseer de grenscorrectie met Alkmaar zijn aan te bevelen. Voor Daas betekent het dragen van bestuurlijke verantwoorde lijkheid soms het nemen van pijnlijke beslissingen. De zorg van Heiloo2000 is behoud van zelfstandigheid. Heiloo2000 vindt de houding van het CDA dan ook naief en beschouwt dit als spelen met vuur. meest geschikte locatie hiervoor is in de ogen van het college de plek waar nu de kazerne staat. In het centrumge bied past een bank daar beter, zo vindt het college. Door de westelijke loods van gemeen tewerken aan het Rosendaal te verbou wen kan de nieuwe brandweerkazerne worden gerealiseerd. De voorgevel, de uitrukzijde, komt aan de kant van het Rosendaal. Omwonenden zijn inmid dels door de gemeente geïnformeerd over het plan. Het voorstel van het college wordt maandag 9 december voorgelegd voor advies aan de commissie bestuursza ken. Deze vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Het voorstel zal in januari aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Met de bouw aan het Rosendaal zal, ijs en weder dienende, in februari gestart worden. De verwach ting is dat de kazerne rond de bouwva- kantie alvast in gebruik kan worden genomen. De officiële opening zal in het najaar plaatsvinden. ZAANDAM-HEILOO Stationsweg 61 - Heiloo tel. 072 533 00 68 HEILOO - Afgelopen maandag is gestart met de bouw van een apparte- menten/winkelcomplex aan de Van Aostastraat. Ter gelegenheid van de start groef burgemeester N. Schoof een kist op, die gevuld bleek met ballonnen. De nieuwbouw wordt gerealiseerd tus sen de bestaande panden van de ING- bank en Blokker. Het complex omvat 530 vierkante meter winkelruimte met daarboven vijf koopappartementen. Het project is een ontwikkeling van Projektgroep Noord bv, ontworpen door Architectenbureau Reus en Leeuwenkamp bv en wordt gebouwd door Van Wijnen Den Helder bv. De winkelruimte zal huisvesting bieden aan de Kennemerversgroep, die nu nog aan de Kennemerstraatweg gehuisvest is, en Zandbergen Woninginrichting, eveneens gevestigd in Heiloo. In de ogen van burgemeester Schoof waren er ook duidelijk punten van overeenstemming te onderkennen. Iedereen is het er over eens dat annexatie niet moet plaatsvinden en dat na 2005 woningbouw ten behoeve van de regio moet kunnen worden gerealiseerd. De verschillen komen bij de invulling van het bedrijventerrein. Uiteraard weet niemand wat in de toe komst de echte behoefte is. Wat nu tot stand is gekomen is geen gevolg van 'angsthazerij' maar van de vraag wat bestuurlijk verantwoord is. Het college heeft geen moeite met de eis van de VVD en PvdA dat eerst een bestuurs accoord moet worden opgesteld. Ook het idee van een snelle aanleg van de groensingel en het prioriteit geven aan bedrijven die de werkgelegenheid bevorderen kreeg de instemming van het college. Voor het college is de ver dere afwikkeling geen haastklus. Een bestuursaccoord mag daarom op z'n vroegst zomer 1997 worden verwacht. Ontsluiting naar het noorden is voor het college een absolute voorwaarde. Deze voorwaarde zal nadrukkelijk op het bord van de werkgroep (een werk groep, onder leiding van de gemeente- sectrearis van Heiloo, die alles verder moet voorbereiden) worden gelegd. Het college wil een bestuurlijk accoord voor 25 jaar. Fasering zou deze gedach te doorkruisen. Maar de opmerking van GroenLinks dat in het bestuursac coord de beslissing omtrent de defini tieve omvang kan worden opgenomen en dat de grondoverdracht in gedeelten zou kunnen plaatsvinden wilde Schoof wel meenemen. Verder zal het college opnieuw overleg met Alkmaar plegen aangaande het niet overdragen van de grond bestemd voor het lokale bedrij venterrein. Het amendement van het CDA kreeg bij stemming alleen de steun van D66 en het CDA en werd daarmee verwor pen. Deze partijen steunde - mede als gevolg daarvan - niet het collegevoor stel. Maar met de steun van de andere partijen is de eerste stap naar grenscor recties met Alkmaar thans gezet. In de raad was de invloed van Sin terklaas al goed te merken. Zo werden de aanwezigen getrakteerd op een stukje banketstaaf. Maar daarnaast had fractievoorzitter van het CDA het slot van zijn betoog inzake het bedrijven terrein Boekelermeer op rijm gezet, hetgeen het volgende poëem oplever de. Zoals u heeft gemerkt zit het ons als CDA-fractie nog al hoog dat uw college met onze Boekelermeer omgaat als Sinterklaas. Daarbij met Plezier gesteund door Van IJperen, Cahn en Daas. Wij vinden de Alkmaarse claim beslist onvoldoende onderbouwd, dus waarom kreeg u het daarover ineens zo Spaans benauwd? Met royale woningbouw kunnen wij voor Alkmaar veel betekenen. Wat ons betreft hoeft onze buur man op meer niet te rekenen. Laat hij eerst maar eens echt met zijn buren overleggen, wat die op zijn Randstad-ambitie hebben te zeggen. En laten we zien wat de Tweede Kamer-motie ons kan leren, voordat we haastig 10% van ons grondgebied laten asfalteren. Ook de werkgelegenheid heeft nog geen handen en voeten. Het is absoluut onduidelijk wat we daarmee moeten. Tot slot, voorzitter, mijn verhaal heeft een moraal: Wees voor Heiloo loyaal en voor Alkmaar niet te royaal HEILOO - Op 10 december, de Dag van de Rechten van de Mens, zullen weer duizenden Amnesty Internatio nal-leden overal in het land, ook bij NS-station Heiloo, hun fakkels ontste ken. Het thema van dit jaar is Nigeria. Op 10 november was het een jaar geleden dat de schrijver, mensenrechtenstrijder en milieu-activist Ken Saro-Wiwa samen met acht medestanders ondanks we reldwijde acties van Amnesty Inter national werd opgehangen. Negentien Ogoni-activisten staan nu symbool voor de vele gevangenen in Nigeria. Amnesty hoopt te kunnen voorkomen dat ook zij worden geëxe cuteerd. HEILOO - Zaterdag 7 december is uit geroepen tot Internationale Vrijwil ligersdag. De gemeente en de Vrij willigers Vacaturebank willen ook dit jaar op die dag extra aandacht besteden aan het vrijwilligerswerk in Heiloo. Daarom houdt de Vrijwilligers Vaca turebank dan een open dag. De open dag wordt gehouden in het Open Huis, van 11.00 tot 15.00 uur. Voor vrijwilli gers is er dan gelegenheid elkaar te ont moeten. De bijeenkomst wordt geopend door wethouder van welzijnszaken R. Bos. Hij zal ook één van de vrijwilligersor ganisaties in het zonnetje zetten die dit jaar zeer actief is geweest. Tijdens de open dag vertellen vertegenwoordigers uit diverse sectoren van het vrijwilli gerswerk iets over hun werk in de prak tijk. Met videobeelden wordt een toe lichting gegeven op de diverse soorten werk. Tussen de presentaties is er gele genheid met elkaar van gedachten te wisselen onder het genot van een drankje. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Internationale vrijwilligersdag. Het Open Huis Heiloo Van n.oo tot 15.00 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS (fr TAXATEURS ONROEREND GOED Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. HEILOO - Vorige week werd begonnen met de sloop van negenenveertig ouderenwoningen bij Zorgcentrum De LoetDe woningen verdwijnen om plaats te maken voor vijftig woningen in de sociale huursector In het totale bouwplan rond De Loet, dat een initiatief is van de Woningstichting Heiloo, worden er verder nog huurappartementen en eensgezinswoningen in de vrije sector gebouwd en zeventien koopwoningen. Alle nieuwe woningen zijn geschikt voor bewoners van alle leeftijden, zodat de wijk een gevarieerd karakter zal krijgen. (foto Parakalo) Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - In overleg met de bewoners van de Kerkelaan heeft het college van burgemeester en wethouders een her inrichtingsplan gemaakt voor de Kerkelaan. Het plan moet de verkeers veiligheid op deze straat vergroten en geluids- en verkeersoverlast tegengaan. In het herinrichtingsplan zijn ook maat regelen voor de Belieslaan opgenomen. Het college legt het voorstel woensdag 11 december voor advies voor aan de Commissie Grondgebiedzaken II. Deze vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Begin januari wordt het voorstel dan besproken in de gemeen teraad. Een belangrijk onderdeel van het her inrichtingsplan is de versmalling van de rijbaan tot 5 meter en 70 centimeter in combinatie met het aanleggen van par keervakken. Daarnaast wil de gemeen te door het aanleggen van fietsstroken de weg optisch versmallen. Hiermee wil het college het autoverkeer langzamer laten rijden. Door het aanbrengen van middengeleiders bij de spoorwegover gang en een uitstulping ter hoogte van de aansluiting met de Willibrordusweg moet het autoverkeer extra geremd worden. De uitstulping is bedoeld als opstelplaats voor fietsers. Op verzoek van de bewoners wil de gemeente de middengeleider op de aansluiting met de Kennemerstraatweg doortrekken. Ook aan de wens om de fietsstroken door te trekken tot aan de Kennemerstraatweg komt het college tegemoet. Verder is aan de bewoners toegezegd een geluiddempende asfalt- verharding aan te brengen. De gemeen te is geen voorstander van een linksaf- verbod voor de Willibrordusweg. Belieslaan Op de Belieslaan wil het college naast fietsstroken ook nog een qversteek- voorziening aanleggen ter hoogte van de Stetlaan. Het fietsverkeer kan op deze wijze goed worden begeleid en de aanwezigheid van overstekende fiet sers wordt zichtbaarder voor automo bilisten. Maar met deze maatregel wil het college ook de snelheid van het autoverkeer afremmen. Naast de verkeersmaatregelen wil de gemeente tegelijk met de verkeerstech nische werkzaamheden de riolering op de Kerkelaan vervangen. Tussen de aansluiting met de Willibrordusweg en de spoorwegovergang is vervanging van de huidige riolering noodzakelijk. Tussen het gedeelte Willibrordusweg en Heerenweg gaat het alleen om een verruiming van de huidige riolering. Dit gedeelte komt ook in aanmerking voor noodzakelijke wegonderhoud. De tekeningen van het herinrichtings plan zijn tijdens de openingsuren te bezichtigen in de hal op de eerste ver dieping van het gemeentehuis. HEILOO - Met zaag, bijl en ketting zaag wordt er gewerkt in het Kapelbos, zodat het bos er zo goed mogelijk bij ligt. En het resultaat mag er wezen. Toch is er altijd behoefte aan een paar extra handen voor de talrijke werk zaamheden. Men kan z'n eigen tijd indelen, er is altijd werk aan de winkel. Door de noodzakelijke dunning van het bos is er ook nog hout voor de open haard, oonder andere es, eik, beuk, linde en iep. Contactpersoon voor de vrijwilligers en de verkoop van hout is Jan Swart, tel. 072-5051477. HEILOO - Zaterdagnacht hield de politie op de Heerenweg vier jongelui aan. Ze veroorzaakten onrust op straat en pleegden vernielingen. Eerder die avond was er om diezelfde reden een andere knaap aangehouden op de Schuine Hondsbosschelaan. De politie nam ook twee bromfietsen in beslag. Nadat proces-verbaal was opgemaakt werden de vijf jongens in de loop van de nacht naar huis gestuurd. HEILOO - In een brief die Milieu Contact heeft gestuurd aan de Heilooër gemeenteraad vraagt zij de raad een standpunt in te nemen over de eventu ele aanleg van een tweede nationale luchthaven voor de kust bij Wijk aan Zee. Ook wil ze van de gemeenteraad een antwoord horen op de vraag of er sowieso uitbreiding moet plaatsvinden van het vliegverkeer. In politiek Den Haag is over dit onderwerp de nodige discussie aan de gang. De brief verraadt de ongerustheid van Milieu Contact over de consequenties die een eventuele aanleg zou hebben voor het leefklimaat in de regio. Geluidsoverlast en luchtvervuiling ziet ze als ernstige problemen, niet alleen voor de mensen van nu, maar ook voor toekomstige generaties.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1