Mevrouw A. Meertens-Wiltens koninklijk onderscheiden Overkerck en De Loet bundelen hun krachten Nieuwjaar in de Oud Inn 2 UUU-kó na Watercypres naar rotonde verplaatst Grote Mascotte Opruiming /Vlascotte Victorie 50 jaar Nieuwjaarsconcert de DRIE IN ÉÉN! Amels Makelaardij A P E L L A LET OP! LET OP! (072) 533 533 0 Overleg over burgemeestersvacature Tafeltje Dekje in prijs verlaagd zaterdag 4 januari zondag 5 januari Nic, Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem 072 5331799 Enthousiast Gediplomeerd Personeel JOHN MOEN GOED GEZIEN VAN DER BORDEN opruiming van't jaar begint al op januari bij SPORTCENTRUM HET VENNEWATER Sportinstituut het Vennewater: Horeca het Vennewater: Sporthal het Vennewater: Sportcentrum het Vennewater: CEES H ACH MAIM G LOODGIETERS Gewijzigde vuilophaaldienst rondom komende feestdagen In verband met Oud en Nieuw zijn er wijzigingen met betrek king tot de vuilophaaidienst. (zie pag. 4, gemeentepagina) Damclub Heiloo Noord-Hollands Glorie Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM SCHÖNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Nu fantastische aanbiedingen, waaronder veel bekende merken, tegen uiterst lage prijzen. Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum Kersverse Ridder mevrouw Meertens en haar echtgenoot in gezelschap van burgemeester Schoof, (foto Parakalo) HEILOO - Op vrijdag 20 december heeft dr. J.A. van Kemenade, Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, overleg gevoerd met loco-burgemeester J. Wuijster-Schuddeboom en de fractie voorzitters van de gemeente Heiloo over de komende burgemeestersvaca ture. Burgemeester N. Schoof is per 15 februari 1997 benoemd tot burgemees ter van Alphen aan den Rijn. Tijdens het overleg is gesproken over de komende burgemeestersvacature in het licht van de huidige discussie over de bestuurlijke organisatie in de regio. In afwachting van dé uitkomsten van deze discussie zal de Commissaris van de Koningin aan de minister van Bin nenlandse Zaken voorstellen de vaca ture vooralsnog niet open te stellen. De Commissaris wil in de gemeente Heiloo een fulltime waarnemend bur gemeester benoemen. Hierover zal hij met de loco-burgemeester en de frac tievoorzitters in de tweede helft van januari nader overleg voeren. De bedoeling is de benoeming per 15 februari te laten ingaan. Van de kant van de gemeente is een profielschets gemaakt van de waarnemend burge meester. De Commissaris heeft toege zegd met dit profiel ernstig rekening te houden. De gedachten gaan in ieder geval uit naar een ervaren bestuurder die bekend is met gemeentelijke pro blematiek. De' benoeming van de waarnemend burgemeester zal gelden tot het moment waarop er helderheid bestaat over de bestuurlijke situatie van de gemeente Heiloo. HEILOO - Met ingang van 1 januari worden de maaltijden van Tafeltje Dekje in prijs verlaagd. Vanaf deze dag kost een driegangen maaltijd f 8,95 per persoon pér dag. Niet alleen de prijs gaat naar beneden, ook worden vanaf januari de maaltijden niet alleen meer betrokken van de verzorgingshuizen De Loet en Overkerck, maar ook van de keuken van Psychiatrisch Centrum Willibrord. Iedereen vanaf 55 jaar die een maaltijd wil bestellen, kan dit voortaan rechtst reeks en zonder opgaaf van redenen doen bij de Stichting Ouderenwerk in Heiloo, tel. 072-5331297. Als u voor 9.00 uur belt, krijgt u nog dezelfde dag omstreeks 12.30 uur een warme maal tijd. De maaltijden van Tafeltje Dekje kun nen zeven dagen per week geleverd worden, dus ook in het weekend. De maaltijden worden een keer per maand en altijd achteraf afgerekend. Voor wie zelf niet meer kookt maar geen zin heeft om thuis te eten bestaat ook de mogelijkheid om in de verzor gingshuizen De Loet of Overkerck te gaan eten. Dit kan elke dag van 12.00 tot 13.00 uur. Wel is het nodig dat u zich vooraf even aanmeldt. Een maaltijd kost f 8,40. In verband met de uitbreiding van het aantal keukens, verwacht Tafeltje Dekje in de toekomst behoefte te heb ben aan wat reserve vrijwilligers die de maaltijden kunnen rondbrengen. Zij ontvangen hiervoor een kostenvergoe ding. Wie interesse heeft of meer wil weten kan contact opnemen met de coördinatrice, mevrouw T. Huisman. HEILOO - Mevrouw A. Meertens- Wiltens uit Heiloo is op vrijdag 20 december benoemd tot Ridder in de vijfde graad van Orde van Oranje Nassau: De onderscheiding is uitgereikt door burgemeester N. Schoof ter gele genheid van haar afscheid als voorzitter van de Heilooër Stichting voor Be jaardenzorg. Öp 1 maart 1995 kreeg mevrouw Meer tens naar aanleiding van haar vijfen twintigjarig jubileum als bestuurslid van de Heilooër 'Stichting voor Bejaardenzorg reeds de erepenning van de gemeente Heiloo uitgereikt. Zij krijgt de onderscheiding mede op grond van haar activiteiten op maat schappelijk en sociaal-cultureel gebied. Mevrouw Meertens-Wiltens, geboren op 7 augustus 1926 te Winschoten, heeft zich reeds tientallen jaren vrijwillig ingezet voor de Heilooër gemeenschap. Sinds haar komst naar Heiloo in 1954 uit zich dit in tal van zaken. Van 1962 tot 1970 was zij bestuurslid van de Plattelandsvrouwen, waarvan zes jaar als voorzitter. In diezelfde periode was zij voorzitter van de Groninger toneel vereniging de Mollebonen te Alkmaar. Zij is jarenlang actief geweest in de organisatie van de jaarlijkse busreisjes voor bejaarden en heeft honderden collectes helpen organiseren. Mevrouw Meertens was tevens mede oprichtster van de Federatieve Vrou wenraad, waarbinnen zij zich vooral heeft ingezet voor de oppasdienst die zij vijfentwintig jaar heeft gerund. Ook was zij mede-oprichtster van de Stichting Dienstverlening Alkmaar- Heiloo en gedurende tien jaar be stuurslid van deze stichting, waaruit de huidige Stichting Ouderenwerk Heiloo is voortgekomen. Van 1 maart 1970 tot 31 december 1994 was zij bestuurslid van de Stichting Woningcomplex voor Bejaarden, waar van tien jaar als- voorzitter. Aan dit bestuurslidmaatschap kwam een einde door de fusie tussen genoemde stich ting en de Woningstichting Heiloo. Van 1 maart 1970 tot 31 december 1996 is zij bestuurslid van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg, waarvan de laatste twaalf jaar als voorzitter. Per 1 januari 1997 treedt mevrouw Meertens af als bestuurslid vanwege de fusie tussen de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg en de RK Stichting voor Ouderenzorg Heiloo. Mevrouw Meertens heeft met name gedurende haar bestuursperiode van de Heilooër Stichting Woningcomplex voor Bejaarden veel gedaan aan ver nieuwing van het wonen en de zorg. HEILOO - Vrijdag 3 januari om 15.00 uur wordt de fusie tussen de zorgcentra Overkerck en De Loet officieel gepre senteerd. Tijdens een nieuwjaarsbijeen komst in Overkerck worden de verzor gingshuizen symbolisch aan elkaar gekoppeld. De stichting die ontstaat uit de fusie draagt de naam Woon- en Zorgcentrum Heiloo. Tot directeur is benoemd de heer Paul van Baar. De stichting is trots op haar medewerkers en daarom is zij bijzonder blij dat alle arbeidsplaatsen worden behouden. Het doel van de stichting is de cliënten, lees de bewo ners, centraal te stellen. Dit houdt in: als cliënt inspraak hebben in de zorg - die je wenst. De stichting wil een vraag gerichte organisatie zijn en werkt hier actief aan. Zo worden op korte termijn belanghebbenden uitgenodigd voor overleg. Het uitgangspunt van de fusie is het versterken van het strategisch belang door een grotere organisatie en een optimale samenwerking. Dat zijn belangrijke voorwaarden voor hoog waardige ouderenzorg. Dat dit niet alleen toekomstbeeld is, blijkt uit de psychogeriatrische afdeling die dankzij de fusie, in samenwerking met ver pleeghuis De Hout in Alkmaar, gereali seerd gaat worden. Een tweede concreet voorbeeld is dat de koppelwoningen die rondom Overkerck en de Loet liggen, nu ge bruik kunnen maken van de activitei ten' van beide zorgcentra. Binnenkort kunnen de bewoners ook gebruik maken van het zorg- en dienstenaan bod zoals maaltijdvoorziening, alarme ring en tijdelijke opvang. De nieuwe stichting geeft aan dat zij positief staat tegenover samenwerking met andere zorgaanbieders als dat het zorgaanbod voor ouderen in Heiloo kan optimalise ren. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst zal de koppeling tussen de zorgcentra op een speciale wijze worden gedemon streerd. Tevens presenteert Stichting Woon- en Zorgcentrum Heiloo haar plannen voor de komende jaren. Ook de onthulling van het nieuwe logo van de stichting zal deze middag in aanwe zigheid van alle genodigden plaatsvin den. De heer H. Morshuis, voorzitter van de nieuwe stichting, zal in een toe spraak aangeven wat de visie van de nieuwe stichting inhoudt. Washline zet het nieuwe jaar in in de Oud Inn. Heiloo - Wie dit jaar muzikaal wil beginnen wordt aangeraden om 1 janu ari naar de Oud Inn te komen. Hier zal Washline er alles aan doen om het nieuwe jaar knallend te beginnen. Speciaal heeft de band voor deze gele genheid de hulp ingeroepen van een aantal collega's, de Willie Brothers. Deze band zal de toehoorders eert uur lang vermaken met hun jaren zeventig repertoire. Eén ding is zeker en dat is dat het weer een groot feest gaat worden waar twee enthousiaste bands nummers ten geho re zullen brengen, die uiteenlopen van kkjhgfdpoiuyt, mnbvpoiuy en mnboi- uykjhg, kortom van alles wat. Deze muzikale inwijding van 1997 begint rond de klok van 18.00 uur. OMDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Sto'op Tel: 072 - 533 19 97 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Scoutinggroep Troephuis De Bolder Receptie-reünie Van 17.00 tot 20.00 uur Harmonie-orkest Caecilia Moeder-Gods kerk Aanvang: 14.00 uur aankondiging aangeboden door: fa Vos Makelaardi MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Makelaardij Vos biedt ook volgend jaar verenigingen (op cultureel, sociaal en sportief gebied de mogelijkheid om evenementen, zoals open dagen, wedstrijden en concerten onder de aandacht te brengen. MA«aa,AA«Oi| -» V«tZïs#É*INGEN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 B O T* I Q E BERGEN HEILOO HOORN OFFICIËLE OPENING zondag 12 januari. U bent van harte welkom, (vanaf 16.00 uur) Aerobics, fitness fysiotherapie. Feesten, partijen, thuistapservice, biljarten bijeenkomsten. Zaalsporten, sportdagen, concerten markten. let op de advertentie woensdag 8 januari in de Uitkijkpost Bedrijfsfeesten, bedrijfstrainingen, evenementen open dagen. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Uitslagen van de onderlin ge competitie: A. Valkering - F. Schouten 1-1, P. Heyne - C. v. Lieshout 0-2, R. de Boer - J. Kraakman 0-2. Voor de competitie in de Kennemer Damkring is dé wedstrijd DOS- Damclub Heiloo geëindigd in 10-10. De ontmoeting Damclub Heiloo - DCB is vastgesteld op 30 januari. HEILOO - In februari gaat de Big Buk Buk Band Battle weer van start, een voorronde voor het Noord-Hollands popconcours Noord-Hollands Glorie. Wie wint in de Buk Buk, wordt naar de finale in Haarlem afgevaardigd. De winnaar in Haarlem mag vervolgens naar de finale van de Grote Prijs van Nederland in Paradiso. Bands die zich hiervoor inschrijven moeten beginnend zijn. Dat houdt in dat deelnemers aan de Band Battle niet langer dan één jaar mogen bestaan en daarin niet meer dan tien optredens gedaan mogen hebben. Als je mee wilt doen, kom langs of bel naar de Buk Buk, tel. 072 -5335242. Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse,' huur en verhuur, taxatie. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Onlangs werd de grote watercypres die bij de Loet stond overgeplaatst naar de rotonde op de Stationsweg. De boom moest plaatsmaken voor de nieuwe woontoren. Het transport van de ongeveer 25 jaar oude en 20 meter hoge boom ging niet zonder slag of stoot. Het verkeer op de Stationsweg werd ruim een half uur gestremd. Volgens Ilse Plasmeijer van de afdeling Groen en Landschap van de gemeente is het gebruikelijk dat rotondes en vluchtheuvels, die vaak wat hoger liggen, ook nog beplant worden. De verkeersveiligheid komt hiermee volgens haar niet in het geding. De watercypres op de rotonde moet de automobilist beschermen tegen de lichten van het tegemoetkomende verkeer. (foto Parakalo)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 1