Woon-Zorgloket in Heiloo LET OP! LET OP! LET OP! HEILOO Aankondiging raadsvergadering Kerstboominzameling Onze gemeente heeft een nieuw waarschuwingsstelsel Gemeentelijke Nieuwjaarsreceptie Openingstijden gemeentehuis met de feestdagen Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Bekendmaking inwerkingtreding verordening kinderopvang Voortaan wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST - 31 DECEMBER (3 <3 Vanaf 6 januari 1997 kunnen inwoners van Heiloo met vragen over Wet Voorzieningen Gehandicapten dagverzorging thuiszorgactiviteiten warme maaltijdvoorziening alarmeringssysteem plaatsing in zorgcentra 'De Loet' of 'Overkerck' plaatsing in een verpleeghuis terecht bij het Woon-Zorgloket in het gemeentehuis. Het loket is van maandag tot en met vrijdag geopend van 08.00 tot 12.30 uur en telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer is 072 - 531 31 84. Na kantoortijd kunt u op dit nummer een boodschap inspreken. U wordt dan de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen In geval van nood met betrekking tot de Thuiszorg kunt u buiten de reguliere openingstijden van het Woon-Zorgloket bellen met nummer 072 - 512 71 27. Op maandag 6 januari a.s. vindt de maande lijkse raadsvergadering plaats vanaf 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Vanaf 31 december 1996 liggen de agenda en vergaderstukken ter inzage bij de receptie. Helaas was de definitieve raadsagenda nog niet beschikbaar op het moment dat de Uitkijkpost gedrukt werd. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort tel. 072 - 531 31 24. Ook dit jaar is er weer een kerstboominzame ling in Heiloo. Op woensdagmiddag 8 januari 1997 kunnen tussen 13.00 tot 16.30 uur op de volgende plaatsen kerstbomen worden ingeleverd: 1. Parkeerplaats aan de Loet; 2. Parkeerplaats Zwembad Het Baafje; 3. Parkeerplaats van de Kring in Ypestein (scholen en wijkvereniging). Het is dit jaar alweer de negende keer dat de kerstbomen niet meer worden verbrandmaar versnipperd. Dit met het oog op het voorko men van luchtverontreiniging. De ervaring uit voorgaande jaren heeft geleerddat ondanks de kertboominzameling vele kerstbomen later toch nog via het huis vuil worden aangeboden. Wij vragen u dan ook dringend uw boom op de genoemde datum en plaats aan te bieden. Voor iedere ingeleverde kerstboom wordt een bon verstrekt. Een bon geeft recht op een ver snapering. 10 bonnen kunnen worden inge wisseld tegen een boeken- of CD-bon ter waarde van 5,--. Heeft u nog vragenneem dan contact op met de afdeling Groen en Landschap telefoon 072 - 531 32 34. Nieuw bouwplan Het college van burgemeester en wethouders heeft het voornemen om aan F.C.L. Wolfs te Heiloo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor het plaatsen van een tuin huisje op het perceel Van Foreestlaan 5. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 2 januari 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072-531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Het zorgloket in de Schalm (het samenwer kingsverband van de verzorgingshuizen en de Stichting Regionale Thuiszorg) sluit met ingang van 1 januari. Om de periode van 1 tot 6 januari te overbruggen kunt u het woon zorgloket in het gemeentehuis alléén telefo nisch bereiken. Hoe werkt het loket? De zorgconsulent bij het loket verwijst u naar instanties voor het geven van hulp (u krijgt een indicatie). U kunt verwezen worden naar: Wet Voorzieningen Gehandicaptendagver zorgingthuiszorgactiviteiten, warme maaltijd voorziening, alarmeringssysteem, plaatsing in zorgcentra 'De Loet' of 'Overkerck' en plaat sing in een verpleeghuis. De zorgverlening blijft een taak van de zorg verleners. Wel vindt de gemeente het belang rijk te weten of de toegezegde zorg daadwer kelijk wordt geleverd en of de aangewezen zorg voldoet aan de behoefte van de cliënt. Ook wil de gemeente weten of de cliënt tevre den is over de geleverde zorg en of er coördi natieproblemen aan huis zijn. Hiervoor wordt een cliëntenvolgsysteem opgezet. Dit sys teem vereist een regelmatig contact tussen degene die de zorgaanvraag in behandeling neemt en de cliënt. U kunt bij het loket alleen terecht voor nieu we zorgaanvragen. Als u bijvoorbeeld op dit moment al hulp krijgt van de Thuiszorg, dan loopt dit niet via het woon-zorgloket in het gemeentehuis. Gewijzigde vuilophaaldienst rondom komende feestdagen In verband met Oud en Nieuw zijn er wijzigingen met betrekking tot de vuilophaaldienst Rondom Oud en Nieuw Op donderdag 2 januari 1997 wordt geen grofvuil en/of worden geen takken opgehaald. Het huishoudelijk afval (groene rolemmers) van De Ronge, heel Boswijk, Boekenstein, Baetenburg, Vrieswijk, de Termijen, Mariënstein, de bibliotheek en scholen, de Obriglaan, De Kandelaar, de Oudburgerlaan, De Dresch, De Vlei, de Harrelaers, Het Hoekstuk, Vredenoord en Het Zevenhuizen wordt opgehaald op vrijdag 3 januari 1997 De overige straten waar de rolcontainers nor maliter ook op woensdag worden buitengezet worden op donderdag 2 januari 1997 geleegd. In verband met de nieuwjaarsbijeen komst van het gemeentepersoneel start de vuilophaaldienst op 2 januari 1997 om 09.30 uur. Om de vuilophaaldienst hun werk op deze dagen zo snel en goed mogelijk te kunnen laten uitvoeren vragen wij u de rolcontainers vóór 07.30 uur op de hiervoor aangewezen plek buiten te zetten. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met nummer 072 - 533 68 80. Het belangrijkste is de aandacht trekken en waarschuwen Nu het nieuwe waarschuwingsstelsel klaar is, kan de bevolking nog sneller en gerichter worden gewaarschuwd bij gevaar dan voor heen het geval was. De regionale brandweer bedient het sirene-netwerk en zorgt ervoor dat de sirenes loeien waar en wanneer het nodig is. Het belangrijkste doel van de sirenes is de aandacht trekken en het waarschuwen van de bevolking. De mensen die gevaar lopen moeten zo snel mogelijk worden bereikt als het noodlot ergens heeft toegeslagen. Met de regionale omroepen zijn afspraken gemaakt om de informatie over wat er aan de hand is zo snel mogelijk in de huiskamers te krijgen. Het nieuwe sirene-stelsel brengt met name verbe tering in de snelheid waarmee de inwoners in geval van nood worden gewaarschuwd en de wijze waarop mensen worden geïnformeerd over risico's. Voorbereid Bij rampen mag niets aan het toeval worden overgelaten. Gemeenten in Nederland beschikken over rampenplannen voor het geval zich een calamiteit voordoet. Daarnaast zijn voor objecten met bijzondere risico's, zoals chemische bedrijven en kerncentrales, rampenbestrijdingsplannen opgesteld. Met de mogelijkheid van rampen wordt in Nederland rekening gehouden. Daarom is een rampen bestrijdingsorganisatie ingesteld. De spil daarbinnen wordt gevormd door de brand weerkorpsen. Wanneer een calamiteit grotere vormen aanneemt, komt de regionale brand weer in beeld. Daarin wordt door de gemeen ten in het betrokken gebied samengewerkt om tot een effectieve bestrijding te komen. Bij een ramp van echt grote omvang werken de verschillende regionale brandweerkorpsen samen, met zonodig ondersteuning van het Rijk. Uiteraard hebben ook andere hulpverle ningsinstanties, zoals de politie en de geneeskundige diensten, een belangrijke rol in deze organisatie van de rampenbestrijding. Dovenslechthorenden en hulpbehoevenden Sirenes maken geluid. Dat brengt beperkin gen met zich mee. Doven en slechthorenden bijvoorbeeld, zullen een alarm niet kunnen horen. Bij de voorbereiding van de vernieu wing van het waarschuwingsstelsel is onder zocht of het mogelijk was voor deze groepen een aparte voorziening te treffen. Dat bleek echter niet haalbaar. Meer mag worden ver wacht van burenhulp en een goed georgani seerde lokale hulpstructuur. In het rampenplan van de gemeenten zijn speciale maatregelen getroffen voor hulpbehoevenden, bejaarden en scholieren. Voor hulpbehoevenden die thuis zitten, zijn er regels opgesteld die in geval van een ramp via Radio Noord-Holland bekend worden gemaakt. Kent u mensen in uw omgeving die een alarm niet kunnen horen of die hulp nodig hebben? Denk dan aan hen als de sirene gaat! Maandelijks alarm als proef Om u te laten wennen aan het geluid van de nieuwe sirenes, is besloten een aantal maan den proef te draaien met het nieuwe systeem. Immers, de sirenes zijn supermodern en zó nieuw dat nog niemand ze heeft gehoord. Binnenkort hoort u ze zes keer, iedere eerste maandag van de maand loeien de nieuwe sirenes. Dat is op de maandagen 6 januari; 3 februari; 3 maart; 7 april en 3 juni (niet op 5 mei, want dat is een nationale feestdag), steeds om 12.00 uur. Daarna hoort u ze niet meer. Behalve één keer per jaar, dan gaan ze in het hele land af om iedereen nog eens aan het geluid te herinneren. De gemeenten maken van tevoren bekend wan neer dat is. Hoort u de sirenes op een andere tijd (ook in de proefperiode!), dan is er dus écht iets aan de hand. Als de sirene gaat... Misschien klinkt het motto van de campagnes die het Rijk en de gemeenten de afgelopen jaren hebben gehouden u nog bekend in de oren. Maar nu het nieuwe waarschuwingsstel sel in gebruik wordt genomen, is het een goed moment om het geheugen weer even op te frissen. De boodschap is simpel. Als de sirene gaat, ga direct naar binnen, sluit deuren en ramen en stem af op Radio Noord-Holland en zet de televisie aan. Het advies 'Ga naar binnen' betekent: ga het dichtstbijzijnde gebouw bin nen, waar u ook bent, onderweg of elders. Mocht de stroom zijn uitgevallen, beluister dan een transistor radio. IJ krijgt dan informa tie over wat er aan de hand is en wat er van u wordt verwacht. Neem een alarm altijd seri eus. Als de sirene gaat is er meer aan de hand dan een simpele brand of een klein ongeluk. t Op donderdag 2 januari 1997 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Dit jaar is de bijeen komst in de Witte Kerk van 19.30 tot 21.00 uur. Het zal een informele bijeen komst zijn zonder toespraken. U bent van harte welkom hierbij aanwezig te zijn. Rondom Oud en Nieuw Op dinsdag 31 december 1996 zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onderko mens vanaf 12.30 uur gesloten. Ook op Nieuwjaarsdag (woensdag 1 januari 1997) zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onder komens gesloten. Op donderdag 2 januari zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens pas vanaf 09.30 uur geopend voor het publiek in verband met de nieuw jaarsbijeenkomst voor het gemeentepersoneel. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 6 januari 1997 van 18.00 tot 20.00 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieronder vermelde, positief bevonden uitrit-meldingen, zijn verleend: - Westerweg 393, de heer E. Opdam, nieuw Deze melding ligt ter inzage bij de balie in de bovenhal van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van- maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling Groen en Landschap, wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de rekening betaald is en de vergunning verstrekt, wordt met de uitrit begonnen. Zie voor bezwaar maken en het aanvragen van een voorlopige voorziening bij bouwver gunningen. Burgemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij besluit van de gemeenteraad van 2 december 1996 is vast gesteld de verordening kinderopvang. Deze verordening treedt in werking op 1 janu ari 1997 en treedt in de plaats van de veror dening kinderopvang Heiloo, vastgesteld bij raadsbesluit van 3 januari 1996. De verordening regelt de vergunningplicht voor het openstellen en openhouden van kin deropvang in een kindercentrum en eisen waaraan een kindercentrum moet voldoen. De verordening kinderopvang ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Welzijnszaken, kamer 11, tel. 072 - 531 32 35. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.3o uur. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daan/oor verschuldigde leges, afschriften van de vorengenoemde verordening verkrijgen. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouwvergun ningen verleend en meldingen positief bevon den; Sandecamplaan 11J.L. Schut/E.M.E. Kops - plaatsen dakopbouw/kapverhoging; Oosterzijweg 66, R. Kuijper - oprichten woon huis; Jan Ruslaan 9, M. Klinkenberg - uitbreiden woning en bouw van een garage. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Kuilenaar 60, L. Brouwer - vergroten schuur; Heerenweg 108, P.C. Poland - vergroten woonhuis en plaatsen garage; Kennemerstraatweg 51, Tj. van den Berg - vergroten woonhuis; Rosendaal 2, Van Wijnen Den Helder B.V. -- oprichten brandweerkazerne; Van Aostastraat (nieuwbouw), C.J.J.M. Schouten - vergroten appartement; Westerweg 371, T. van der Horst/den Hoed - veranderen woonhuis. De gemeente Heiloo heeft met ingang van het nieuwe jaar een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is voortaan iedere maan dagavond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Op iedere eerste maandagavond van de maand wordt tevens de maandelijkse raads vergadering gehouden. Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling voorafgaand aan de raadsvergadering, wordt u verzocht voorafgaand aan deze avond con tact met hen op te nemen. Raad huisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313131 Informatierubriek Sé

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1996 | | pagina 4