iliii* Foresters-Carilloii CÏ3 Nu Halve Prijzen Mascotte /Mode 17.30 Weidevogels moeten wijken voor prestigieus plan Golfbaan Oosterzij mmm Oprichting Huurdersvereniging Theatergroep 18-plus werkt met overgave aan uitvoering van spectaculaire musical Sportcentrum Het Vennewater in nieuw jasje gestoken M Vos Makelaardij Amels Makelaardij (072) 533 533 0 Een nieuwjaar, een nieuwe tijd! APELLA woord en beeld 62e JAARGANG NO. 3 15 JANUARI 1997 GOED GEZIEN Nic, Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem vrijdag 17 januari Kennemerstraatweg 129 Heiloo NVM SCHÓNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum Drukkerij uitkijk post heeft haar eerste goede voornemen omgezet in actie: meer service voor onze relaties. De openingstijden zijn verruimd. wB Maandag tot en met vrijdag van uur tot uur U bent van harte welkom. CEES HACHMANG LOODGIETERS Dorstige dief steelt drank Heiloo m De Uithijkpost. Hét gratis ujeeHblad voor Heiloo en omstreHen. VAN DER BORDEN Concert in de Witte Kerk Fiets laten staan, slot weg Lantaarntje gestolen van begraafplaats Redactie, acquisitie en administraties KS bJU Drukkerij uitkijkpost bv Uw Oogmerk Opticien Winkeliers 't Loo boos Extra weekend Robert Heindel Rectificatie JOHN MOEN .w.v.v.\\s%y.w,v.\v.v OMDAT IEDER VA A RVV El. EEN BIJZONDERE IS Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Zaalvoetbal Sportcentrum het Vennewater Aanvang: 20.40 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Uw aktieve partners bij: aan- en verkoop onroerend goed, hypotheekanalyse, huur en verhuur, taxatie. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Theatergroep 18-plus gaat komend weekend feesten tegen de tijd. HEILOO - Het onderstaande artikel werd ons gestuurd door Frank Boer- have, student journalistiek én lid van Theatergroep 18-plus. 'Wie gaat er straks mee naar Aris?' Een standaard vraag aan het begin van de vrijdagavondrepetitie van Theater groep 18-plus. Instemmende reacties bewijzen dat het in de groep naast wer ken aan een productie voor een groot deel draait om gezelligheid. Kort daar na gaan de sigaretten uit: er moet gewerkt worden. Vrijdag 17 en zaterdag 18 januari pre senteert 18-plus haar derde productie: Feesten Tegen de Tijd. Als gebruikelijk zijn elementen als spectaculaire dan sen, vertederende liedjes en verrassen de passages nadrukkelijk aanwezig. De groep bepaalt haar eigen gezicht. De leden zelf maken de hele musical. Feesten Tegen de Tijd kwam tot stand nadat de 18-plussers wekenlang ideeën hadden aangeleverd. Ook aan de hand van improvisaties werden verrassende dingen bedacht. Een kwartet structu reerde alles tot een goedlopend ver haal. Timo Bakker maakte de spranke lende muziek. Verder verzorgt een aan tal leden 'de dansen. Connie Keijsper (52) is de regie-assis tente. Zij roemt de inzet, de discipline en het enthousiasme van 18-pius. „Tussen die mensen voel ik me ook jong en vitaal." De meeste huidige 18- plussers werden lid van Stichting Jeugdtheater rond de oprichting, bijna negen jaar geleden. In de daarop vol gende jaren ontstond een ambitieuze en hechte vriendengroep. In 1993 had den de meesten de leeftijdslimiet van achttien jaar bereikt. Het was tijd om te stoppen bij het Jeugdtheater. De lust en de ambitie om musicals te maken waren echter niet verdwenen. Onder de vlag van het jeugdtheater werd de Theatergroep 18-plus opgericht. Een jaar-later werd de eerste produktie gepresenteerd: Groetjes uit het Hiernamaals. In 1995 volgde Trappen van het AM-theater. Beide keren was HEILOO - Afgelopen weekend heeft een dorstige dief een bezoek gebracht aan een schuur aan de Kleine Olven. Weggenomen werdep een kratje bier, een fles jenever, een aantal flessen mousserende wijn en diverse vruchten sappen. Veel moeite om binnen te komen hoefde de inbreker niet te doen. De schuur was namelijk niet afgeslo ten. de groep succesvol en dat resulteerde in goede recensies. De meeste 18-plussers wonen, werken of studeren inmiddels ver buiten Heiloo. Gevolg daarvan is dat de betrokkenheid niet meer zo optimaal is als enige jarep geleden. Toch komen de leden iedere vrijdag terug naar Heiloo om vol overgave aan de produktie te werken. Laura Martin (22) woont sinds een jaar in Arnhem. Voor haar is het zowel de ambitie als het plezier in de 18-plus om iedere week de lange reis aan te gaan. „Als ik er voor kies om in de weekeinden in Arnhem te blijven, dan ben ik de lol en de sfeer van 18-plus kwijt." Gezelligheid houdt mensen bij elkaar. En elke 18-plusser komt toch ook een beetje terug voor het nazitten in café Aris de Wit. Feesten tegen de tijd begint vrijdag en zaterdag om 20.00 uur. Kaarten (f 12,50, CJP en Pas 65+ f 10,-) zijn ver krijgbaar aan de kassa van De Beun. MAKCLAAftOtJ VE*30eK«tlNCeN HYPOTHEKEN Al meer dan 60 jaar uw makelaar en taxateur onroerende goederen. Ook specialist in verzekeringen en hypotheken. Privé: 072 5330550, Kennemerstraatweg 63 Kantoor: 072 5141000, Kennemerstraatweg 33 Op zondag 19 januari zingt in de Witte Kerk de bas René van Sluis, begeleid door de pianiste Eva Scholtens. Voor de pauze staan liederen van Schubert op het programma, waaronder het beken de Erlkönig. In het tweede deel volgen liederen van Fauré, Brahms en Richard Strauss, waarna het optreden wordt besloten met aria's uit Mozarts Die Zauberflöte en uit Don Carlos van Verdi. René van Sluis heeft zijn vocale oplei ding genoten bij beroemdheden als Aafje Heijnis en Christina Deutekom. Hij trad op in oratoria en operaconcer ten in ondre meer Londen, Milaan en Keulen en verzorgde menig liederenre- cital, onlangs nog in het Amsterdamse Concertgebouw. Eva Scholtens stu deerde piano aan het Utrechts Conser vatorium bij Theo Bruins. Naast haar reputatie als begeleidster heeft zij naam gemaakt met optredens in diver se kamermuziekensembles en een aan tal concertreizen naar Amerika. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 12,50, voor 65+ en CJP geldt een prijs van f 10,-. Telefonisch kan worden gereserveerd via de nummers 072-5334804,5332598 en 5335852. HEILOO - Na ruim een jaar van voor bereiding zal op woensdag 22 januari de eerste Huurdersvereniging van de Woningstichting Heiloo worden opge richt. De oprichtingsvergadering zal plaatsvinden in restaurant Klein Var- nebroek aan de Omloop en begint om 20.00 uur. De huurdersvereniging wordt opge richt met als doel de belangen te behar tigen van huurders en bewoners van woningen die in beheer of eigendom zijn van de Woningstichting Heiloo. Daarnaast is de huurdersvereniging ook van plan om woningzoekenden bij te staan. Het eerste jaar zal het contact met de huurder (bijvoorbeeld de behandeling van klachten), het huurbe leid en het onderhoud echter centraal staan. De oprichting is een uitvloeisel van de wettelijke verplichting voor woningcor poraties om minstens eenmaal per jaar overleg met de huurders te voeren. Daarnaast vindt de woningstichting het belangrijk dat over algemene en niet- wijkgebonden onderwerpen overleg gevoerd wordt met een representatieve vertegenwoordiging van alle huurders. In een samenwerkingsovereenkomst tussen de huurdersvereniging en de woningstichting worden de bevoegdhe den van de vereniging vastgelegd. Omschreven wordt over welke onder werpen de huurdersvereniging advies recht heeft (bijvoorbeeld het aan- en verkoopbeleid) en over welke onder werpen instemmingsrecht (bijvoor beeld vaststelling huurstijging boven landelijk gemiddelde). De oprichting van de huurdersvereni ging is ook onderwerp in de nieuws brief van de woningstichting, die onder alle huurders verspreid zal worden. Met deze nieuwsbrief, die naar ver wachting tweemaal per jaar zal ver schijnen, wil de woningstichting haar huurders zo goed mogelijk informeren. Verder staan in de eerste editie artike len over de geschillencommissie en het onderhoudsprogramma. HEILOO - Afgelopen donderdag kwam een vrouw uit Heiloo wel van een bijzonder koude kermis thuis. Omdat haar fiets een krakkemikkig slot had, besloot zij een extra beugel- slot te kopen. Zij zette haar fiets mét nieuw slot in de stalling bij het station. Toen zij na een paar uur terugkwam stond haar fiets er nog... maar het beu- gelslot was gestolen. HEILOO - Onverlaten hebben kans gezien vorige week van de begraaf plaats aan de Westerweg een zeskantig koperen lantaarntje met glazen ruitjes weg te nemen. De diefstal moet zijn gepleegd tussen dinsdag en donderdag. De geldswaarde van het lantaarntje is volgens de politie klein, maar de emo tionele waarde des te groter. Bij deze dus het verzoek aan de ple- ger(s) van deze laaghartige streek om het voorwerp alsnog terug te plaatsen. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - 'Het lijkt wel of men in Heiloo op een golfbaan zit te wachten'. Deze woorden sprak bestuurslid Henk van der Ham van de Golf en Coun tryclub Heiloo (GCH) enkele maanden geleden. De commissie grondge biedzaken had hem toen 'groen licht' gegeven om de plannen voor een 9- holes golfbaan verder te ontwikkelen. De2?elfde woorden sprak wethouder J. Wuijster-Schuddeboom afgelopen vrij dag weer. Want inmiddels is de GCH erin geslaagd om de benodigde grond bijeen te krijgen, op papier althans. Middels intentieverklaringen hebben de huidige grondeigenaren, voorname lijk agrariërs, zich bereid verklaard grond te verkopen aan de golfclub. Bij de ontwikkeling van de plannen moest de. golfclub wel aan een aantal door de gemeente gestelde voorwaar den voldoen. Zo mocht een eventuele aansluiting op de A9 ter hoogte van de Lagelaan niet door de golfbaan gehin derd worden. Verder moest de ecologi sche waarde van het gebied in stand gehouden en zo mogelijk nog versterkt worden. Aan beide voorwaarden heeft de golf club inmiddels voldaan. Het plan beslaat 32 hectare en is grotendeels gesitueerd ten noorden van de Lagelaan, omsloten door Oosterzijweg, Ypesteinerlaan, Oosterbos en A9. Om de ecologische waarde van het gebied in kaart te brengen heeft de GCH in samenwerking met landschapsarchitect Theo van 't Klooster, die de baan ont worpen heeft, een onderzoek laten ver richten door een adviesbureau voor natuur en landschap. Voor het techni sche gedeelte tekende Alan Rijks. Tureluurs Het gebied waar de golfbaan gepland is, bestaat voor het overgrote deel uit cultuurgrasland. Volgens het rapport is de belangrijkste en enige natuurwaarde van het gebied die van weidevogelge- biëd, met opvallend veel tureluurs maar daarentegen bijvoorbeeld weinig grutto's. Het rapport geeft het gebied een 'redelijk hoge weidevogelscore' volgens de geldende normen. De land schappelijke kwaliteit van de Ooster- zijpolder ligt volgens het rapport in de openheid, inmiddels wat belemmerd door de Oosthoek, het Amoco-terrein en een aantal boerderijen. Met de bevindingen van het rapport heeft Theo van 't Klooster het plan voor de golfbaan verder uitgewerkt. „Daarbij is een grote diversiteit ge- creërd: van droge naar natte gedeelten, van open stukken naar meer bebossing. De baan zelf wordt vrij compact gehou den. Voor spelers goed te overzien, maar ook voor passerende wandelaars en joggers op de paden aan de zuidzij de van het Oosterbos en langs de dijk bij de A9 valt er het nodige te kijken." Voor de weidevogels zal er op de golf baan minder plaats zijn om te broeden, daarentegen zal de aanleg van struweel weer andere soorten vogels aantrek ken, zoals spotvogel, tuinfluiter en kneu. Verder is het de bedoeling dat elke hole een "eigen identiteit krijgt, om de golfer 'uit te dagen', aldus Van 't Klooster. Van de voorzieningen eromheen, het clubhuis met kleedruimten, bar, golfs hop en vergaderruimten bestaan alleen nog maar schetsen die verder uitge werkt moeten worden. Voorwaarde is volgens mevrouw J. Wuijster wel dat de accommodatie past in het geheel. „Een positieve ontwikkeling, deze groene afsluiting van Heiloo. Nog een sport erbij én tegelijk een prima plek voor het bedrijfsleven om met relaties naar toe te gaan," aldus de tevreden wet houder. Wie gaat dat betalen? Met de aanleg van de golfbaan is 6,5 miljoen gulden gemoeid. De golfclub denkt dit bijeen te krijgen met geld van leden, aangevuld met donaties en lid maatschappen uit het bedrijfsleven. De grond en het clubhuis worden eigen dom van de leden. Over de precieze wijze van financiering kan Van der Ham in dit stadium nog niet veel zeg gen. „Onze voorzitter, J. de Kroon, wil •dit eerst nog bespreken in de ledenver gadering van eind januari. Pas daarna kunnen we de plannen naar buiten brengen." Het uitgewerkte plan moet nog offi cieel ingediend worden, waarna het in maart in de commissie besproken wordt. Daarna zal het bestemmings plan gewijzigd moeten wórden, omdat op het gebied tot nu toe een agrarische bestemming rust. Van de kant van de provincie verwacht de wethouder ech ter geen moeilijkheden, evenmin als van de raad, die uitspraak moet doen over de verkoop van de grond. Ondertussen kan de Golf- en Coun tryclub Heiloo gaan starten met de werving van leden. Het is de bedoeling er een 'gewone' club van te maken, van, voor en door leden en voor iedereen financieel) toegankelijk, uiteraard op vertoon van het vereiste golfvaardig- heidsbewijs. Wie meer wil weten over de plannen van Golf- en Countryclub Heiloo kan contact opnemen met secretaris T. Hoogstadt, tel. 072-5407076, b.g.g. 06- 53843478. HEILOO - De ondernemers van win kelhof 't Loo hebben ontstemd gere ageerd op de plannen van de gemeente om een linksafverbod in te stellen op de Kerkelaan ter hoogte van de Willibrordusweg. De winkeliers vrezen dat door deze maatregel het winkelcen trum zo goed als onbereikbaar wordt. De bewoners van de Kerkelaan pleit ten al jaren voor een dergelijke maatre gel. Burgemeester en wethouders voel den er aanvankelijk niets voor, maar willen nu een jaar lang de proef op de som nemen. De ondernemers zijn boos dat ze niet geraadpleegd zijn over de maatregel. Zij noemen de bereikbaarheid van het winkelcentrum, dat dagelijks veel klan ten trekt, een 'halszaak'. Volgens hen wordt de bereikbaarheid volledig te niet gedaan nu de Schuine Hondsbos- schelaan is ingericht als woonerf en dus niet bedoeld is als aan- en afvoerweg. Ook het plan om op de Kennemer straatweg een linksafverbod in te stel len naar de Van Ao^tastraat, komend uit de richting Limmen, zien de winke liers met angst en beven tegemoet. De enige toegangsweg, de Raadhuisweg, zal daardoor volgens hen overbelast raken, evenals het Looplein. Ook het bevoorraden van de diverse zaken zal tot problemen leiden, zo verwachten de ondernemers. Zij verzoeken de ge meente dan ook om eerst 'alle gevolgen voor iedere partij v&st te stellen en dan een wijze afweging te maken'. Het nieuwe bord bij sporthal Het Vennewater wordt onthuld door (vlnr) Nico Ruiter, Ingrid Vel, Kees de Wit en mevrouw Wuijster. (foto EWD) HEILOO - Zondagmiddag is de totaal verbouwde sporthal Het Vennewater weer in gebruik genomen. Als ope ningshandeling werd het nieuwe naam bord bij de entree onthuld door Nico Ruiter en Ingrid Vel, Kees de Wit en wethouder J. Wuijster-Schuddeboom. Op de sportzaal na is het sportcentrum nu geheel geprivatiseerd. De bovenver dieping is omgetoverd in ruimtes voor fitness, aerobic en fysiotherapie en ver huurd aan het echtpaar Nico Ruiter en Ingrid Vel. Hiervoor is de capaciteit van de tribune teruggebracht tot zo'n 150 plaatsen. De benedenverdieping, in zijn geheel verhuurd aan Horeca De Wit, is ook ingrijpend veranderd. Het oude kan toor is vergroot tot een kleine verga derzaal en van de biljartzaal is de ach tergevel verplaatst. lïèt biljartcentrum heeft nu de beschikking over zes offi ciële wedstrijdbiljarts. De gemeente houdt alleen nog het beheer over de sportzaal. Om ook gro tere evenementen te kunnen organise ren zijn er drie extra nooduitgangen gecreëerd. Verder is er geïnvesteerd in achterstallig onderhoud, zoals het ver vangen van de cv-installatie en het ver nieuwen van de dakbedekking. In haar toespraak prees wethouder J. Wuijster de inzet van beleidsmedewer ker welzijn G. Presburg en de beheer ders Cor Glorie, Hans Hoetjes en Luppo Imminga. Na de opening kon den de genodigden uitgebreid rondkij ken. Voor belangstellenden werden er fitness-, aerobics- en biljartdemonstra- ties gegeven. HEILOO In de Uitkijkpost van vori ge week is helaas een verkeerd tele foonnummer genoemd in het artikel over de wintervoedering van de dieren bescherming. Mensen die menen dat ze groepen rei gers of eenden hebben gezien die in nood verkeren en daarvan melding wil len maken kunnen bellen rruet Els Swart, tel. 072-5330324. Ook vrijwilli gers die willen helpen om wakken te maken en open te houden voor de vis sen kunnen contact opnemen met Els Swart. HEILOO - Voor wie graag de expositie 'Moved' van kunstenaar Robert GeVOnddl VOOrwerpeil Heindel wilde zien en daar tot nu toe r nog geen tijd voor had, maar ook voor HEILOO - Vorige week werden diver- degenen die de bijzondere kunstwer- se sleutels, een roze muts, een bruine ken graag nog eens willen zien, heeft herenportemonnee, een rood kinder- The Obsession of Art de expositie met fietsje, een rood smoking strikje, een een weekend verlengd. zakmes met houten heft, een oorbel en Liefhebbers krijgen op zaterdag 25 en een witte muts gevonden, zondag 26 januari van 13.00 tot 18.00 uur de gelegenheid om de expositie te bekijken. Naast de werken van Heindel is ook werk te zien van beeldend kun stenares Henny Zwart en edelsmid Piet Peperkamp. Henny Zwart is gespecialiseerd in vormgeven van beelden in brons. Eenvoud en beweging vallen op in de figuur die zij op haar eigen wijze vorm geeft. Galerie The Obsession of Art is geves tigd aan de Kennemerstraatweg 382. Voor inlichtingen kunt u bellen met Yvonne van Zoelen, tel. 072-5818461.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1