I I Samen Sterk? UITKIJKPOST - 22 JANUARI G <c HEILO Werkconferentie gemeenteraden Egmond en Heiloo over rapport 'Onderzoek vrijwillige gemeentelijke samenvoeging Egmond en Heiloo'. Werkconferentie Op woensdag 29 januari a.s. komen de gemeenteraden van Egmond en Heiloo voor een werkconferentie bijeen. Tijdens deze bijeenkomst worden de resultaten gepresenteerd van het onderzoek dat de gemeenteraden van Egmond en Heiloo hebben laten verrichten naar een eventuele meerwaarde van een samenvoeging van Egmond en Heiloo. De bijeenkomst is openbaar en begint om 20.00 uur en vindt plaats in de conferentiezaal van Psychiatrisch centrum Willibrord, Kennemerstraatweg 464. Nieuwsbrief Om u zo goed mogelijk te informeren en te betrekken bij de voortgang van het proces geven de gemeente Egmond en Heiloo een (tweede) nieuwsbrief uit. Deze nieuwsbrief wordt in de beide gemeenten in week 5 tus sen 27 en 31 januari a.s. huis-aan-huis ver spreid. Deze nieuwsbrief wordt ook bezorgd bij adressen die een Nee-Nee of Nee-Ja sticker op de brievenbus hebben geplakt. Wanneer u na week 5 toch onverhoopt geen nieuwsbrief hebt ontvangen, dan kunt u als nog een exemplaar opvragen bij bureau Voorlichting van de gemeente Heiloo, tel. 072 -531 32 89. Wat gebeurt er met het onderzoeksrapport? In de maand februari of maart bespreken de gemeenteraden het onderzoeksrapport van KPMG. Kunnen de raadsleden zich vinden in de resultaten van het onderzoek, dan vindt een vervolgstudie -het zogenaamde koponder- zoek- plaats. Deze kopstudie onderzoekt glo baal of andere samenvoegingscombinaties (Bergen, Egmond, SchoorI en/of Heiloo) nog meer voordelen biedt. Bergen en SchoorI onderzoeken ook of een fusie meerwaarde biedt. Dit onderzoek wordt ook door het bureau KPMG verricht. Doordat voor eenzelf de onderzoeksaanpak is gekozen, is het vrij eenvoudig deze kopstudie te verrichten. Deze kopstudie kan in april/mei klaar zijn. Op basis van beide onderzoeken nemen de afzonderlijke gemeenteraden een principebe sluit over het al dan niet samengaan van Egmond en Heiloo. Dit principebesluit is nog geen definitief besluit. Luidt het principebe sluit ja, we willen serieus verder denken over samenvoeging, dan moeten een aantal rand voorwaarden en risico's nog nader worden uitgewerkt. De wil moet aanwezig zijn om de vraagpunten en risico's ook daadwerkelijk in gezamenlijkheid op te lossen. Ook zullen de gemeenteraden na moeten denken over het profiel van een nieuwe gemeente: wat voor een gemeente willen wij zijn? Waar staat de gemeente voor? En hoe maken we de pluspunten van een samenvoe ging zichtbaar? Pas als hierover duidelijkheid bestaat kan een definitief besiuit over wel of geen samenvoe ging worden genomen. Voordat tot definitieve besluitvorming wordt overgegaan zullen ook inwoners van beide gemeenten worden gehoord. U krijgt hierover te zijner tijd informatie. Ter inzage Het rapport 'Onderzoek vrijwillige gemeente lijke samenvoeging Egmond en Heiloo' ligt vanaf donderdag 30 januari a.s. ter inzage in het gemeentehuis Heiloo, Raadhuisplein 1 te Heiloo en de bibliotheek van Heiloo. Openingstijden van het gemeentehuis bij de receptie van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Wat zijn de gevolgen van een samenvoeging? Uit het onderzoeksrapport "Onderzoek vrijwil lige gemeentelijke samenvoeging Egmond en Heiloo" blijkt dat een eventuele samenvoe ging van Egmond en Heiloo uiteraard gevol gen heeft. Deze gevolgen zijn voor Egmond en Heiloo niet altijd hetzelfde. Voor Heiloo: Een samenvoeging met Egmond levert voor Heiloo een positieve bijdrage op aan het functioneren van de gemeentelijke organisatie wat betreft professionaliteit en kwaliteit. Een samenvoeging kan de positie van Heiloo in de regio versterken. De 'nieuwe' gemeente kan de belangen aan de onderhandelingstafel met andere partijen over onder andere woningbouwlocaties beter behartigen. Wel moet deze 'nieuwe' gemeente een reëel alternatief kunnen bieden. Hiervoor is het in de ogen van de onderzoekers wenselijk daar bij ook naar andere gemeenten te kijken, zoals Limmen. Hoewel de onderzoekers constateren dat het goed zou zijn om ook naar andere combina ties van gemeenten te kijken, is dat niet zo aan de orde, omdat mogelijke andere part ners op dit moment niet aanwezig zijn. Van een eventuele samenvoeging met Egmond zal Heiloo het financieel niet beter, maar ook niet slechter krijgen, mits vooraf goede afspraken worden gemaakt. Het gaat dan om afspraken over doelmatiger werken. Als aandachtspunt komt in het rapport naar voren de harmonisatie van de tarieven. Het vooraf maken van afspraken hierover is nood zakelijk. De onderzoekers vragen aandacht voor de zorg van vertegenwoordigers van instellingen en verenigingen in Heiloo wat betreft het niveau van de zorg- en dienstverlening. Tot slot Een samenvoegingsoperatie en vooral die van vrijwillige samenvoeging is geen zaak van bestuurders alleen. Het gaat om de lokale gemeenschappen van Egmond en Heiloo. Dit betekent dat de inwoners van beide gemeen ten nadrukkelijk betrokken moeten zijn bij het proces. Wij houden u op de hoogte op welke wijze dit zal gebeuren. Vragen? Heeft u nog vragen naar aanleiding van deze nieuwsbrief dan kunt u contact opnemen met bureau Voorlichting gemeente Heiloo mevrouw C. van Voorst tel. 072 - 531 32 27.4 Linksafverbod Kerkelaan ter hoogte van Willibrordusweg Burgemeester en wethouders hebben beslo ten een linksafverbod in te stellen op de Kerkelaan. Dit verbod is dusdanigdat het verkeer dat vanuit de oostelijke richting komt niet meer de Willibrordusweg in mag slaan. Doel hiervan is het gedeelte van de Kerkelaan tussen de Kennemerstraatweg en de Willibrordusweg te ontlasten. De hierop betrekking hebbende stukken lig gen met ingang van heden gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis afdeling Civiel en Reinigingkamer 119. Voor eventuele vragen of opmerkingen kunt u con tact opnemen met de heer R. van der Meer van deze afdelingtel. 072 -531 32 08). Wanneer u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u binnen zes weken na publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgerlijke stand gemeente Heiloo t/m 16 januari 1997 Geboorten Manou D., d.v. M.M.W. Snel Jesse M., z.v. M.H.J. Koenders en M.C. Geul Merle I., d.v. A. Drommel en C. Wafelbakker Elders geboren Thijs C., z.v. H.M. Lind en I. Mooij Anna d.v., A. Dekkers en A. Geertsma Laura E., d.v. F.J. Hekker en P. Runtuwene Tim, z.v. M. Abcouwer en M.G. Uijttewaal Sven, z.v. T.A.E. Levink en P.A. van Zaane Antonie M., z.v. E. Loggen en L. Henzen Daan, z.v. C.S.M. Bijman en M.P. Oranjeboom Ivo H.P., z.v. R.T. van Bruinessen en B.M. van Leeuwen Bojoura V.G.M.C., d.v. A.M.H. van Riel en C.A.M.R. Oudejans Freddy F., d.v. T.C.J. Kaandorp en M.A.M. Velzeboer Tessa, d.v. C.E. Duin en K.G. de Jong Orsine J., d.v. R.P.M. de Boer en J.C. van der Pol Huwelijksaangiften A. Meiboom en M. Boekelaar J.M. Orij en C.J. Lambregts P.W. Haanraads en C. Kaandorp M. Kaandorp en M. Loos R. Eikelenboom en K.L.H. van Turnhout Overleden M. Hageman, e.v. van Langen H. Da Costa, w.v. van Druten A. Koster, w.v. van Veen Elders overleden D.A. Klaassen, e.v. van 't Huil R.. Slik R. de Vries W. Krooshof, w.v. Bunjes A.C. Lamboo, w.v. Schouten A. Waslander Verwijderen en planten van bomen t e HEILOO Voortaan wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis De gemeente Heiloo heeft met ingang van het nieuwe jaar een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is voortaan iedere maandagavond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Sociale Zaken en Huisvesten Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvrag - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Op iedere eerste maandagavond van de maand wordt tevens de maandelijkse raadsvergadering gehouden. Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling voorafgaand aan de raadsvergadering, wordt u verzocht voorafgaand aan deze avond contact met hen op te nemen. De gemeente maakt eens per jaar een bomenplan. Dit is een plan waarin de bomen staan aangegeven die verwijderd worden en de reden waarom. Ook staat vermeld waar nieuwe bomen geplant worden. Het bomenplan is ter goedkeuring naar het college van burgemeester en wethouders en de Commissie Grondgebiedzaken geweest. Nu ligt het plan van 23 tot 30 januari a.s. ter inzage in de bovenhal van het gemeentehuis Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Groen en Landschap, kamer 124, tel. 072 - 531 32 34 of 072 - 531 32 33. Hieronder staan de straten vermeld waar bomen verwijderd worden en in het kort de reden waarom. De Biender/Bakkersweg Verwijderen van twee esdoorns (Acer) naast De Biender 21; geen bomen terug planten. De bomen staan aan de zijkant van de woningen op de erfafscheiding. Ze halen het zonlicht volledig weg met als gevolg de nodige over last voor bewoners. Blinkenlaan In het Blockhovepark staan essen (Fraxinus), waarvan de levenscyclus voorbij is. In het bomenplan 1993-1994 is aangegeven dat de omvorming van de straten/lanen in het Blockhovepark in fasen zouden worden uitge voerd. In dit plan wordt voorgesteld aan de westzijde van de Blinkenlaan (tussen Spokenboschlaan en Van Foreestlaan) de essen te verwijderen en gedeeltelijk te vervangen. Waar veel particuliergroen (bomen) aanwezig is worden geen nieuwe bomen geplant. De nieuwe boom krijgt hier niet voldoende kans om tot volle wasdom te komen. Boekenstein Verwijderen van één eik (Quereus) naast Boekenstein 83; geen boom terugplanten. De reden is dat de bomen tezamen schaduw- overlast veroorzaken. Ook groeien de kronen in elkaar. Op deze manier kunnen de bomen niet tot volle wasdom komen. Bosvaren Het verzoek is gedaan de boom naast de achtertuin van Bosvaren 23 te verwijderen. Reden dat de boom in het plan is opgeno men is dat de boom volledig de zon uit de tuin houdt en dat de kronen van de groep bomen elkaar beginnen te raken. Technisch gezien moet dus een keuze gemaakt worden welke boom tot volle wasdom mag komen.. Eén boom wordt verwijderd, geen terugplanten. Geestakker Door technische redenen en klachten van bewoners over overlast van de haagbeuken (Carpinus) is gekozen de bomen te verwijde ren. Er worden geen exemplaren terugge- plant. Bekendmaking Inwerkingtreding wijziging Beheersverordening begraaf plaatsen gemeente Heiloo 1994 Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij besluit van de gemeenteraad van 6 januari 1997 een wijzi ging is vastgesteld van de Beheersverordening begraafplaatsen gemeente Heiloo 1994. Deze wijziging maakt het mogelijk de as van overledenen te verstrooien op een daarvoor aangewezen gedeelte van de begraafplaats aan de Holleweg. Voorts is de algemene klachtenregeling, vastgesteld bij raadsbesluit van 2 oktober 1995, van toepassing verklaard op vorenaangehaalde beheersverordening voor de begraafplaatsen. De afzonderlijke klachtenregeling in deze verordening is daarmede vervallen. Deze wijzigingen treden in werking op 1 februari 1997. Het raadsbesluit tot wijziging van de Beheersverordening begraafplaatsen gemeente Heiloo 1994 ligt met de bijbehorende stukken met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Groen en Landschap, kamer 124, tel. 072 - 531 32 30. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daan/oor verschuldigde leges, een afschrift van het raadsbesluit verkrijgen. Haesackerlaan Voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt de Haesackerlaan omgevormd. Dit betekent dat zes esdoorns verwijderd worden en zes elzen (Alnus) worden teruggeplant. Havercamplaan Voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt de Havercamplaan verder omgevormd. Dit betekent dat zes esdoorns (Acer) worden verwijderd en zes lijsterbessen (Sorbus) worden teruggeplant. Mariënstein Omdat de bomen bij Mariënstein 120 erg dicht op elkaar staan en de kronen elkaar raken is besloten vier iepen (Ulmus) te verwij deren en geen nieuwe bomen terug te planten. Pastoor van Muijenweg! Mariënstein Gekozen is de abeel (Populus) die bij de school De Duif staat te verwijderen, omdat deze boom gevaar oplevert voor de omgeving. Sandecamplaan Voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt de Sandecamplaan verder omgevormd. Dit betekent dat er 5 esdoorns verwijderd worden en dat er 5 elzen (Alnus) teruggeplant worden. Termijen Door een overdadige aanplant en de gevol gen, schaduwoverlast en in elkaar groeiende kronen, is besloten 2 iepen (Ulmus) naast Termijen nummer 101 te verwijderen. Vredenoord Door klachten van schaduwoverlast is de esdoorn achter Vredenoord 131 kritisch beke ken. De boom is in slechte staat en hierdoor gevoelig voor uitwaaien van takken. Daarom is besloten deze boom te verwijderen. Woon-Zorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo met vragen over Wet Voorzieningen Gehandicapten dagverzorging thuiszorgactiviteiten warme maaitijdvoorziening alarmeringssysteem IÉ plaatsing jfrzprgcenfcrp plaatsing in een verp!ee^ti$| Éiti A'iiiiliBiöIBuSlay in het gemeentehuis. Het loket is van maandag tot en met vrijdag geopend van 08.00 tot 12.30 uur en telefo nisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer is 072 - 531 31 84. Na kantoortijd kunt u op dit nummer een boodschap inspreken. U wordt dan de volgende werkdag teruggebeld Noodgevallen In geval van nood met betrekking tot de Regionale Thuiszorg kunt u buiten de reguliere openingstijden van het Woon-Zorgloket bellen met nummer 072 - 512 71 27. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 231, J.J.M. Sengers - vergroten woonhuis; De Sonneveld 114, IJ. Kruithof - vergroten woonhuis; Schuine Hondsbosschelaan 52, J. van Twuijver - vergroten woonhuis (dakopbouw); Cruijscamplaan 25, R.R.P. Beens - vergroten woonhuis (dakopbouw); Westerweg 84, IJ. van Steeg - vergroten woonhuis (kap); Butterlaan 14, T.J.A. Bakker - vergroten woonhuis. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur, telefoon 5313131 Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4