Jeugd feest tegen de tijd in sprankelende musical Exclusiviteit en elegantie in nieuwe bloemenzaak Hans wijekers brengen musical Senioren info Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer PAGINA 6 UITKIJKPOST - 22 JANUARI Vervolg informatierubriek Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op de hieronder vermelde aanvragen om een ver gunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu: - Psychiatrisch Centrum Wiilibrord, Kennemerstraatweg 464, 1851 NG te Heiloo, voor het in werking hebben van een Psychiatrisch ziekenhuis met medi sche voorzieningen en technische dienst/ruimten, gelegen op het perceel Kennemerstraatweg 229 t/m 237 en 460 tlm 466 te Heiloo. - Zoon Benegas C.V., Stationsplein 6, 1851 OLN HEILOO, voor het veranderen en het uitbreiden van de inrichting (kan toor, opslag van gasflessen en gasflessen- vulstation) gelegen op het perceel Kanaalweg 15, 1851 LR te Heiloo. De aanvragen, de ontwerp-besluiten en ande re op de zaak betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, Milieu, kamer 110 Milieu van donderdag 23 januari tot en met donderdag 20 februari 1997. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Ook liggen deze stukken ter inzage op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, op de vrijdagavon den van 24 januari tot en met vrijdag 14 febru ari 1997 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM, Milieu een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Na 20 februari 1997 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 531 31 47. Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtenwisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Lezing Plattelandsvrouwen Nieuwe bowlingkam pioenen worden zondag geboren Recreantentoernooi Effect NVVH naar bieb Sans Atout Total Touch in BukBuk Ledenvergadering TC Hogedijk Oak in 't Kroegje Foresters handbal Muziek- en dansschool De BEZORGING van de UITKIJKPOST is overgedragen aan Argus Reclamediensten en Distributie centrum b.v. in Castricum. Voor opmerkingen en/of vragen kunt u bellen met 0251 657350 of faxen naar 0251 650998. Wanneer u geen krant heeft ont vangen, kunt u dit op donderdag via dezelfde nummers melden. Damclub Heiloo Kinderjury Darten in het Oosthonk Zelfverdediging voor meisjes Dojo 't Loo Die Fledermaus bij Culturele Commissie Computercursussen 55+ Tweedehands boekenmarkt HEILOO - Wat zou je doen als je van daag te horen kreeg dat je nog maar een aantal jaren te leven hebt? Geef je je baas een hand om vervolgens de wijde wereld in te trekken, of ga je gewoon verder met waar je mee bezig was? Iedereen heeft hier vast wel eens over gefantaseerd. Theatergroep 18+ dacht hier ook over na en maakte een variatie op dit thema voor de musical die zij afgelopen vrijdag en zaterdag in theater De Beun voor het voetlicht bracht. Een groep jongeren komt onder leiding van een therapeute bijeen om te over leggen wat ze gaan doen voor de nade rende eeuwwisseling, die een knallend feest moet worden. Plannen worden gemaakt, totdat de radio in een bulletin het nieuws brengt dat op 1 januari 2000 de wereld zal vergaan. Voor ieder lid van de feestcommissie komt het eeuw feest daardoor op losse schroeven te staan. Talrijke vragen dringen zich op. Wat ga ik de komende paar jaar doen, doorgaan met studeren of juist stop pen? Zet ik mijn vriend of vriendin aan de kant, maak ik het weer goed met mijn moeder? Ga ik verlamd van angst zitten wachten op het naderende einde, of ga ik alles nog doen wat ik ooit al had willen doen? De leden van 18+ speelden in 'Feesten tegen de tijd' stuk voor stuk bijzondere karakters. Opvalllend was het spel van Timo Bakker, die op komische wijze een student uitbeeldde die wel héél erg veel afspraken had om voor het jaar 2000 alles af te krijgen. Isaak Cazemier zette op meestelijke wijze de aan drugs verslaafde 'gabber' Jeffrey neer, die het allemaal al voortijdig had opgegeven. Anneke Keijsper speelde sterk in de rol van therapeute Sonja, die oog had voor alle problemen behalve voor die van haarzelf. Qua zang blonk vooral Lonneke Sengers uit, die als Lydia loepzuiver een lied over angst zong. Ook het jazzy nummer van Emma (Laura Martin) kwam goed uit de verf. De musical werd met veel vaart gespeeld in een vrij sober decor. De muziek, geschreven door Timo Bakker en Isaak Cazemier, was afwisselend en modern en goed verdeeld over de ver schillende personages. Iedereen kon zo zijn kunnen ton^p. Abs waren hierbij het humoristische brom merstuk en het nummer bij het inder haast gesloten huwelijk. Jammer was dat de belichting de aandacht af en toe wat afleidde van het spel, doordat de acteurs af en toe ni(et helemaal goed werden gevolgd. Zang en choreografie, af en toe wat uit de pas, mondden uiteindelijk toch nog uit in een onverwacht groot feest. Daarna viel het doek en tot verwonde ring van het publiek ging het ook niet meer open, ook niet om het daverend applaus naar behoren in ontvangst te nemen. Was het einde der tijden dan toch gekomen? HEILOO - 'De drie Egmonden', daar over sprak de heer Lute vorige week donderdag voor de Plattelands vrouwen. Al heel lang is de heer Lute door zijn fascinatie voor de geschiede nis van Egmond bezig met het reconst rueren van het ontstaan en de ontwik keling van de drie dorpen. Aan de hand van dia's bracht hij de his torie tot leven. Daar zijn veel naspeu ringen aan voorafgegaan. Al in vroeger eeuwen is er onderzoek gedaan enzijn daarvan beschrijvingen te vinden. Soms lopen de sporen naar het buitenland en moet daar verder gezocht worden. Het verhaal van de Egmonden gaat over Adelbert, de pionier uit Ierland die in Egmond landde om de bevolking te kerstenen. Toen volgde de stichting van kloosters en kerken en vervolgens de vestiging van de Graven van Egmond en hun belangrijke betekenis voor het omliggende gebied. Ook over de groei van Egmond aan Zee, begon nen als kleine vissersgemeenschap en uitgegroeid tot badplaats vertelde Lute boèiend. De volgende bijeenkomst is op 17 februari. Dan zal na de jaarvergadering mevrouw J. Driehuis-Wardenaar vertel len over tuinen en bloemen, met daar aan verbonden een quiz. Ewoud Kansen in zijn nieuwe bloemenzaak. foto Parakalo) HEILOO - Ondanks het teleurstellend resultaat (18e plaats) van het team van Heiloo, behaald in de landelijke finale van stedenteams in Lelystad op zondag 19 januari, startte deze actieve bowling vereniging dinsdag 21 januari alweer met een volgend, jaarlijks terugkerend evenement, de verenigingskampioen schappen 1997. De Nederlandse Bowlingfederatie NBF, heeft bepaald dat alle bowling verenigingen in Nederland op zondag 26 januari hun verenigingskampioenen bekend moeten maken door het orga niseren van een eigen toernooi. Bowlingvereniging Heiloo koos voor het tweede jaar een toernooi met de naam Mixed-Dubbel Wintertoernooi 1997, waarvan de voorronden afgelo pen dinsdag in het Bowling- en Snookercenter Heiloo aan de Kenne merstraatweg zijn aangevangen. Met dit toernooi zullen naast de vereni gingskampioenen ook de klassekam pioenen een plaats op het erepodium krijgen. HEILOO - Het is dit jaar voor de vijf de keer dat door de recreanten van vol leybalvereniging Effect het jaarlijkse recreantentoernooi wordt gehouden in sporthal Het Vennewater en wel op zaterdag 25 januari van 12.00 tot 18.00 uur. Na afloop is de prijsuitreiking met als hoofdprijs een grote fles champagne voor het team met het hoogste aantal gescoorde punten. Een ieder die geïnteresseerd is in vol leybal op recreantenniveau kan naar de sporthal komen om de diverse teams actief te zien en aan te moedigen. Zo kunt u kennis maken met recreatievol leybal en misschien krijgt u ook zin om mee te doen. Aanmelden als lid kunt u tijdens het toernooi bij de organisatie van het toernooi of bij ledenadminis tratie V.V.Effect, Dirk Oelius, 072- 5336092. HEILOO - Op woensdag 29 januari zal de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen met twintig personen een bezoek brengen aan de Openbare Bibliotheek aan Het Malevoort om 9.30 uur. Er is uitleg over de geautoma tiseerde catalogus. Er is nog plaats voor enkele leden. Mochten er meer gegadigden zijn, dan organiseert de NVVH nog een bijeen komst in samenwerking met de biblio theek. Deelname is gratis. U kunt zich opgeven bij Anneke Kager, Haesackerlaan 31, tel. 072-5332935 ('s avonds tussen 19.00 en 20.00 uur). HEILOO - De dames van Sans Atout hebben 15 januari als volgt gespeeld: A- lijn: 1. dms. Tuinstra-Tuinstra 65.42 2. dms. Bolweg-Kaashoek 60.83 B-lijn: 1. dms. Weehuizen-v.d. Vlies 64.58 2. dms. Vreeken-Vecht 57.81 C-lijn: 1. dms. Hoogland-Mulder 60.94 2. dms. Maas- v.d. Hulst 56.25 D-lijn: 1. dms. v. Dijk-v. Baarsen 59.90 2. dms. Kuiper-Haan 57.81 E-lijn: 1. dms. Frugte-Krul 66.15 2. dms. v.d. Meer-Heijne 61.46. HEILOO - Het Amsterdamse Total Touch, dat zaterdag 25 januari in BukBuk optreedt, is in korte tijd uitge groeid tot een internationaal bekende band. De formatie van Tjeert en Trijntje Oosterhuis, brak enige maan den geleden door met de hit 'Some body else's lover' en stond prompt in de Amsterdamse ArenA in het voorr programma van de Amerikaanse pop ster Michael Jackson. Ze traden op in Groningen, tijdens het prestigieuze Noorderslag festival, een showcase van de Nederlandse popmu ziek, en zijn geregeld op MTV te zien. Kaarten kosten f 12,50 en zijn te ver krijgen bij BukBuk en Centerdisc in Heiloo en Good Times aan de Wagenweg in Alkmaar. De zaal gaat open om 21.00 uur. EGMOND - Op maandag 27 januari wordt in Het Wapen van Egmond- Binnen (voorheen Café Swart) de jaar lijkse algemene ledenvergadering gehouden. Omdat er op deze algemene vergade ring wordt beslist over de toekomst van de banen - gravelbanen of French Court - rekent het bestuur op een grote opkomst van de leden. De vergadering begint om 20.00 uur. HEILOO - Nu iedereen een beetje is bijgekomen van de feestdagen wordt het weer tijd voor een feestje. Dat kan natuurlijk alleen met een goeie band. Zaterdag 25 jahuari treedt in 't Kroegje de viermansformatie Oak op, compleet met zangeres. Ze brengen dansbare en lekkere luis- termuziek. Het repertoire bestaat uit maar liefst honderd nummers en voert van de jaren '50 tot en met de jaren '90. Dat betekent dus voor ieder wat wils, en zeker de moeite waard voor een lek ker avondje uit. HEILOO - Het eerste handbalteam van Foresters heeft het momenteel niet gemakkelijk. Toch zijn de dames de eerste twee wedstrijden van het nieuwe jaar zonder kleerscheuren doorgeko men. Teven VZV stond keepster E. Bruin noodgedwongen aan de kant. Afgelopen zondag tegen Volendam had zij haar plek tussen de palen gelukkig weer ingenomen, maar nu ontbraken E. Vos (blessure) en L. Leine (ziek). Zij werden vervangen door E. Metselaar en A-junior Fanny Terkuin. Volendam nam een 2-0 voorsprong, waarna Foresters terugkwam tot 2-2 en uitliep naar 2-5. Er werd slordig gespeeld van beide kanten en er was veel onnodig balverlies. Ook de beide scheidsrechters deelden, na een sterk begin, mee in de chaos. Gelukkig ble ven de dames uit Heiloo de hele wed strijd verder aan de goede kant van de score staan en wonnen met 13-9 van Volendam. Doelpunten kwamen van Sandra Schouten (3) Christi Vergeer, Marielle de Winter, Annemarie Reyersen van Buuren, Sandra van Tiel (allen 2) Maaike Dingerdis en Edith Metselaar. Dames 2 wist ook te winnen. Dit is een team dat geen keepster heeft. Munira Blom is namelijk langdurig gebles seerd. Wie durft? Toch is dit een heel leuk enthousiast team, dat het heel goed doet. Ook afgelopen zaterdag weer tegen Lacom. Met Edith Metselaar en Brigitte Ursem allebei een helft in het doel wonnen deze dames door een enorme inzet met 9-7. Voor dames 3 was JHC net een maatje te groot. Zij verloren met 8-6. HEILOO - De uitslagen van de onder linge competitie: R. de Boer-C. v. Lieshout 1-1, M. Houtenbos-J. Kraakman 0-2, F. Schouten-R Heyne 2- 0, M. Out-R. de Boer 1-1, R. Koch-A. Valkering 1-1, J. Kraakman-C. v. Lieshout 0=2. De tussenstand is: C. v. Lieshout 13-17, N. Ligthart 9-14, R. de Boer 11-14, A. Valkering 13-14, F. Schouten 14-13, J. Kraakman 12-11, M. Out 8-10, R. Koch 11-9, B. Fase 4-8, M. Houtenbos 12-5 en HEILOO - De leerlingen van de oriën tatieklassen van de Muziek- en Dansschool nemen in deze periode een belangrijke beslissing. Zij moeten namelijk een instrument kiezen waarop zij het volgend jaar les willen hebben! Vanavond, woensdag 22 januari, is de instrumentenparade. Alle instrumenten waarop in de school les wordt gegeven, zullen de revue passeren. In ongeveer één uur tijd komen ze langs: saxofoon, trompet, viool, piano, keyboard, blokfluit enzovoorts. Om 19.00 uur begint het feest! Niet alleen leerlingen van de oriëntatieklas met hun ouders zijn welkom. Als u of uw kind denkt over het leren bespelen van een instrument, bent u van harte wel kom. De toegang is gratis. Volgende week woensdag, 29 januari, is er een gewone speelavond. Leerlingen van Doroté Crijns, pianodocente, en van Martin Rozema, dwarsfluit-docent, verzorgen een leuk programma. Als altijd treden beginners op, maar ook gevorderden. En allemaal zijn ze de moeite van het gadeslaan en beluiste ren waard. De aanvang van dit kleine concertje is 19.30 uur. U kunt vrij bin nenlopen. P. Heyne 13-5. Vorig jaar voerden de Hanswijckers de musical Pinokkio op. EGMOND - De Egmondse jeugdmusi- calvereniging De Hanswijckers brengt de nieuwe jeugdmusical Een lotje uit de loterij. Dit fantastische verhaal wordt opgevoerd op vrijdag 14 februari om 20.15 uur en op zaterdag 15 febru ari om 15.30 en 20.15 uur in theater De Beun te Heiloo. Bijna vijftig Hanswijckers spelen, zin gen en dansen mee in het verhaal. Regisseur Marieke Vos begon al in mei vorig jaar met de repetities. De liedjes zijn onder leiding van Wim Noteboom ingestudeerd en de choreografie is in handen van Lisette Veenis. Bijna hon derd kqstuums, meterslange decors en tal van attributen moeten er voor zor gen dat de Hanswijckers stralen als nooit tevoren. Een lotje uit de loterij vertelt het ver haal van een jongen die op een dag een envelop vindt met een wel heel bijzon dere'cassette. De inhoud van de enve lop blijkt onderdeel te zijn van een grote uitvinding. De uitvinding is ech ter gestolen. Een deel hiervan hebben de criminelen verloren. Door verdwij ning van de uitvinding staat de wereld van computers, internet en technologie op zijn kop. De start van een heel bij zondere loterij vormt dan het begin van een reis vol avonturen naar Spanje. Daar vindt midden op het strand een ontmoeting plaats tussen de criminelen en onwetende burgers. De Hanswijckers kozen bewust voor deze moderne en vooral flitsende musi cal, die jong en oud zal aanspreken. Voor inlichtingen en telefonisch reser veren kunt u bellen met de volgende nummers: 072-5066566 of 5066287, tus sen 18.00 en 21.00 uur. Tevens is er kaartverkoop bij zuivelhandel Lem- mink in Egmond aan Zee en bij siga renmagazijn Twisk in Egmond aan de Hoef. HEILOO - Vanaf 5 februari gaat in de bibliotheek de kinderjury van start. Er kunnen 200 kinderen-in de leeftijd van 6 tot 16 jaar aan deelnemen. Dit aantal lijkt groot, maar ieder jaar wordt het maximum aantal deelnemers steeds makkelijk gehaald. De kinderjury kiest de mooiste, leukste of beste boeken van het afgelopen jaar. Die boeken worden speciaal gereser veerd voor de leden van de kinderjury en kunnen tijdens de juryperiode (5 februari tot 15 mei) alleen door hen worden geleend. Ieder jurylid mag zoveel boeken lezen als hij wil, maar het moeten er minstens vijf zijn. Bij ieder gelezen boek wordt thuis een beoordelingsformulier ingevuld, waar op ook het totaalcijfer voor het boek wordt vermeld. Op woensdag 28 mei komt de schrijver Rindert Kromhout de uitslag van de kinderjury bekend maken en meteen iets over zichzelf en zijn boeken vertel len. Alle kinderen, die dit voorjaar het neusje van de zalm op kinderboeken- gebied willen lezen, kunnen zich tot 5 februari opgeven bij de bibliotheek aan Het Malevoort en bij de uitleenpost Ypestein. HEILOO - Darten in Heiloo: dat kan. Na begin januari de wereldkampioen schappen darts te hebben bekeken op de BBC heeft u misschien zin om dit zelf ook te gaan doen. Daarvoor kunt u terecht in plan Oost op de maandag avond vanaf 19.30 uur. Nu heeft Heiloo ook zo z'n darttoer- nooien. Aanstaande zondag vanaf 13.00 uur wordt er een 301 toernooi gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt f 7,50 en er wordt dubbel in/dubbel uit gespeeld. Dit houdt in met een dubbel beginnen en met een dubbel eindigen. Kom eens kijken of doe mee. Verder wordt er ook competitie gespeeld in het Oosthonk aan de Oostkanter 14. Op de maandagavond zijn de thuiswedstrij den. Wie meer wil weten kan bellen met Paul Pesser, tel. 072-5335179. HEILOO - Tendenz start binnenkort met de cursus Zelfverdediging voor meisjes. Doel van de cursus is voorna melijk te leren met effect te reageren op een vervelende of bedreigende situ atie, om (sexueel) geweld te voorko men. De cursus is bedoeld voor meisjes in de leeftijd van ongeveer 12'tot 16 jaar. Wat kan er zoal met zelfverdediging bereikt worden? Je kunt zelfvertrou wen vergroten. Je leert hoe je houding, gedrag en stemgebruik overtuigend duidelijk maken waar je grenzen lig gen. Dit wordt geoefend in rollenspe len, houdings- en bewegingsoefenin gen. Verder leer je je lichaamswapens in te zetten op de meest kwetsbare plekken van de aanvaller. Geoefend wordt in traptechnieken en speciale sla gen en stoten. De cursus bestaat uit acht lessen van anderhalf uur en vindt plaats op de donderdag van 19.00 tot 20.30 uur, in het gebouw van sportvereniging Dojo 't Loo. De docente is Caroline Dikkentman. Er bestaat tevens de mogelijkheid tot het deelnemen aan een proefles. Inschrijven kan bij Tendenz (Margreth Rosloot), Pastoor van Muijenweg 12, tel. 072-5335242. HEILOO - Aan de Kennemer straatweg verrees afgelopen jaar nabij de kruising met de Stationsweg een totaal nieuw pand, ontworpen en gebouwd naar de ideeën van eigenaar Ewoud Kansen. Een maand geleden opende hij er zijn eigen bloemenzaak. 'Ewoud met bloemen' is niet zomaar een bloemenwinkel. Exclusiviteit vormt hier de leidraad. De glazen pui in de voorgevel, de gemarmerde lichte vloertegels in wit en zachtgroen, de bijzondere opstelling van kleurige bloemen en boeketten, de grote spiegel aan de wand en de subtie le halogeen verlichting zorgen voor een zee van licht en ruimte in de zaak. Een collectie bijzondere vazen en een hou ten schouw uit het begin van deze eeuw met daarop een enorm bloemstuk met prachtige witte lelies stralen elegantie en stijl uit. De zachte klanken van klas sieke muziek op de achtergrond maken het geheel compleet. Ewoud Kansen woont sinds zes jaar in Heiloo. Zijn grote liefde voor bloemen heeft hij, zoals hij zelf zegt, al van jongs af aan. Met cursussen bekwaamde hij zich in het vak. Vorig jaar besloot hij om de grote stap te wagen en zelf een bloemenwinkel te beginnen. Het onderkomen aan de Kennemer straatweg dat hij op het oog had, was wel toe aan een grondige renovatie. Dat het hele pand uiteindelijk afgebro ken moest worden en compleet her bouwd, had hij toen nog niet kunnen vermoeden. „Er lag hier een benzine tank onder de grond van 6000 liter. Die moest worden weggehaald. Alles is onderzocht, de tank, de grond en de kwaliteit van het grondwater. Het was allemaal prima in orde." Omdat het oude pand toch gesloopt moest worden kreeg Kansen de moge lijkheid om het nieuwe pand helemaal volgens zijn eigen smaak en inzichten vorm te geven en in te richten. „De stijl van de oude voorgevel is gehandhaafd omdat het zo'n rustiek pandje was. Verder wilde ik er een modern tintje aan geven." Met de inrichting van de winkel wilde hij een aangename ambiance creëren. „Mensen moeten hun bloemen kunnen kopen in een prettige sfeer." Ewoud Kansen verkoopt losse bloe men en boeketten. Een specialiteit zijn de boeketten zijden bloemen, die bijna niet van echt te onderscheiden zijn. „Ik werk graag met zijden bloemen van een goede kwaliteit. Het voordeel van deze bloemen is dat ze heel buigbaar zijn. Je kunt alle schikkingen maken die je wil." Voor de toekomst heeft hij grote plan nen. „Ik wil me onderscheiden door een bepaalde exclusiviteit, bijvoorbeeld door zelf boeketten en vazen met bij zondere vormen te ontwerpen. Zo krijg je echt iets aparts." HEILOO - De allereerste wedstrijd in het nieuwe jaar was op 4 januari in Den Helder bij sportvereniging Dun Hong. Er deed aan dit toernooi maar één deelneemster mee van Dojo, Marise Ramaker. Zij deed het vrij goed en behaalde een zilveren medaille. Op zondag 12 januari was er weer een toer nooi, ditmaal in Zaandam bij Hikari. Ook hier deed namens Dojo 't Loo Marise Ramaker mee. De wedstrijden verliepen snel en vlot en ze behaalde een eerste prijs. Afgelopen zondag waren er wedstrij den in Hensbroek. Gelukkig was de animo van de Dojo'ers ditmaal groter, 's Morgens behaalde Patrick Vogel een eerste prijs. Maik Zagewijn een tweede prijs en Tim Kunst ook. 's Middags behaalden Niels Klaver, Tim Zonneveld en Rick Molenaar de eerste prijs, Pim Schuit en Pieter Pepping een derde plaats en Anouk Molenaar een tweede prijs. HEILOO - De Culturele Commissie van de Anbo, KBO en Stichting Ou derenwerk heeft donderdag een bijzon dere voorstelling in 't Trefpunt in petto.- Dan wordt op een scherm van drie bij vier meter vanaf beeldplaat de operet te 'Die Fledermaus' van Johan Strauss geprojecteerd. Het geluid zal goed te horen zijn via vier flinke boxen. Er wordt in het Duits gezongen, zonder ondertiteling, daar om wordt een aantal scènes vertaald voorgedragen. Vanwege de lengte worden enkele senes ingekort, zonder echter afbreuk te doen aan het geheel. Voor aanvang krijgt iedere bezoeker een korte beschrijving van de inhoud van de bedrijven. De entree voor deze voorstelling be draagt f 3,-, de aanvang is 14.00 uur. De zaal gaat een half uurtje eerder al open. HEILOO - Op 28 februari starten twee computercursussen bij Aktief 55+. Het betreft de cursus Kennismaken met de computer en de cursus WordPerfect 5.1. De eerstgenoemde cursus is geschikt voor degenen die inzicht willen krijgen in de werking van de computer en de mogelijkheden hiervan willen ontdek ken. Doel is het onder de knie krijgen van de eerste beginselen van het wer ken met de computer. De cursus omvat zes lessen en wordt gegeven op vrijdag middag. De kosten bedragen f 110,- HEILOO - Op zaterdag 1 februari is er van 9.00 tot 12.00 uur weer de bekende tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2. Een frisse start in het nieuwe jaar, met veel nieuwe boeken. Er zijn weer mooie en interessante boeken voor uw ontspanning, maar ook wellicht het boek dat u allang zocht als aanvulling op uw verzameling. Alleen al het snuffelen in al deze boeken blijft toch een plezierige bezigheid. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u boeken heeft die u wel kwijt wilt, haalt de Stichting Ouderenwerk ze na een belletje bij u op, tel. 072-5331297. Brengen kan natuurlijk ook. voor deelname en f 15,- voor de bij de cursus behorende handleiding. De cursus WordPerfect 5.1 gaat in op onderwerpen samenhangend met tekstverwerking, zoals tekst-, regel- en paginaopmaak, printen en spellingcon trole. Voor deze cursus is enige compu terkennis gewenst. De cursus wordt gegeven in acht lessen en de kosten zijn f 145,-. Een voor deze cursus ontwik kelde handleiding is te koop voor f 20,- Cursusmiddag is vrijdagmiddag. Voor opgave en informatie kunt u bellen met de Stichting Ouderenwerk, tel. 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6