LG wil geheimhouding niet opheffen en snoert daarmee oppositie de mond Zotten regeren Gorteldonk Samenwerken aan Veilig Wonen moet woningen beter beveiligen Genootschap Limbon bereidt knallend eeuwfeest voor x ~L Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot 'SenicAtea Activiteiten Limmen Bijeenkomst vrienden van Vredeburg Zwemmen voor 55+ Boerenkooldag 55 plussers Donateurs-actie IJsclub 06-11 072- 5122222 P g>L I T I E Gaat het met Limmen de goede kant op? Democratie of dictatuur? UITKIJKPOST - 5 FEBRUARI PAGINA 13 Inleveren kopij voor: vmA 't Jtwunei De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag,vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 De Burgerij Vrijdag 7 februari overdag kindercar naval. Vanaf 19.30 uur Discobal. Zaterdag 8 februari vanaf 20.00 uur LIMMEN - Dit weekend gaat het dan gebeuren: heel Limmen of, zo u wilt, Gorteldonk gaat op zijn kop. gecostumeerd bal. Dinsdag 11 februari Afgelopen zaterdag werd de sleutel D i i i i T o mrprhanHinn nnnr nlirOP- LIMMEN - De raadsvergadering van afgelopen donderdag werd niet bepaald door de oorspronkelijke agen da, maar door datgeen wat er op ver zoek van de oppositiepartijen was opgezet. Dat was allereerst een initia tiefvoorstel om de geheimhouding van een besloten vergadering over gemeen telijke samenwerking op te heffen en vervolgens een verzoek tot het houden van een interpellatie-debat over ge meentelijke samenwerking en samen voeging. Tot verbijstering van CDA, VVD en PvdA werden beide voorstellen door de raadsfractie van de Limmer Ge meenschap afgewezen. De LG-wethou- ders waren soepeler in hun standpunt, maar dat hielp de oppositie nog niet aan een meerderheid. Tot een inhoude lijke behandeling van beide verzoeken kwam het dus niet. Reden voor de VVD, CDA en PvdA om de rest van de 'raadsvergadering maar op de publieke tribune door te brengen. Of zoals C. Kroone (VVD) het verwoordde: 'een normale discussie is niet mogelijk'. Opheffing geheimhouding Vorig jaar is er op 25 november een besloten (raads-)vergadering geweest, waarin gesproken is over gemeentelij ke herindeling. Ook in onze regio staat bij praktisch alle gemeenten samen werking en samenvoeging met andere gemeenten ter discussie. Geen gemeen te kan zich daar in feite aan onttrek ken, omdat anders mogelijk door het rijk beslissingen worden genomen, die minder aantrekkelijk kunnen uitpak ken. Twee weken geleden werd door de Limmer Gemeenschap een persconfe rentie gehouden, waarin deze partij meldde dat ze aansluiting wil zoeken bij Castricum, Akersloot en Uitgeest, om zodoende een groene buffer te vor men tussen de stedelijke gebieden van Alkmaar en Heemskerk/Beverwijk. Een uitspraak die de andere partijen bijzonder heeft verrast. Kennelijk had R. Schijf(LG): Openhartige discussie mogelijk door beslotenheid de LG in de besloten vergadering van 25 november anders gesproken. En nog onlangs liet LG'er G. Min zich uit over het zoeken naar een oplossing in noor delijke richting (Heiloo en Egmond). Wil je over deze ommezwaai discussië ren, dan moet je toch ook over het gesprokene in de besloten vergadering kunnen praten, zo vonden de oppositie partijen. Dat moet dan echter wel eerst door de meerderheid van de raad wor den goedgekeurd. De oppositie Verwachtte dat dit zou gebeuren, ook al omdat LG-fractie- voorzitter G. Kuijper-Bruschke eerder had laten weten hiertegen geen bezwaar te hebben. Maar woordvoer der voor de LG was op deze raadsver gadering niet mevrouw Kuijper maar R. Schijf. En die verklaarde tot verba zing van de oppositie dat de LG niet accoord ging met opheffing van de geheimhouding. Volgens hem kon juist door die beslotenheid een openhartige discussie plaatsvinden, waarin ieder raadslid zijn of haar persoonlijke opvatting kenbaar kon maken. „Als de vergadering openbaar was geweest had de LG destijds een ander standpunt ingenomen," aldus Schijf. De oppositie vond dit een onbegrijpe lijke stellingname. W. Marechal (PvdA): „Beslotenheid is toch alleen maar vereist bij persoonlijke belangen en slaat toch niet op het hebben van een visie?" Interpellatie over samenwerking Namens de oppositie wilde C. Kroone weten hoe de voortgang is geweest. Er had op basis van de besluiten van die bewuste november-vergadering nu een voorstel op tafel moeten liggen. Een voorstel dat kennelijk richting 'noor den' zou wijzen. Voor Schijf (LG) ging deze opmerking al te ver. Hij vond dat Kroone al uit de school klapte door te zeggen dat er besluiten genomen zijn. Maar Kroone wilde weten welke stap pen er na november zijn genomen. Volgens burgemeester E. Huisman heeft het college zich op de eerstvol gende bijeenkomst na november over deze zaak beraden. Daar werd besloten tot een aantal voortgangshandelingen. Er is overleg gevoerd met de noordelij ke én zuidelijke buurgemeenten. Ook het ambtelijk apparaat werd ingescha keld om alles op tijd te kunnen verzen den. Halverwege januari heeft de LG een vertrouwelijke brief aan het college gestuurd. De inhoud van deze brief was van dien aard dat het voor het college geen zin had een voorstel zoals gepland voor te bereiden. Inmiddels is deze ver trouwelijke brief weer ingetrokken en zal deze worden vervangen door een 'andere', openbare brief. Burgemeester Huisman kon donderdag niet zeggen of C. Kroone (VVD): Democratie vermoord de inhoud van beide brieven gelijk is. Na een korte schorsing kwam de LG (Schijf) tot de conclusie dat de raad het interpellatieverzoek eerst moest toe staan. De LG was tegen de interpellatie door de oppositie en vond dat het door Kroone naar voren gebrachte als niet gezegd moest worden beschouwd en dus ook niet genotuleerd moest wor den. Eén discussie is goed, maar dan alleen als alle partijen over alle aanwe zige informatie beschikken. Schijf vond dat de andere partijen die momenteel niet hebben. Hij was wel bereid om bij voorbeeld in de eerstvolgende commis sievergadering te discussiëren. Burgemeester Huisman gaf toe dat het aan de raad is om een interpellatiever zoek toe te staan, maar dat nam niet weg dat hij moeite %d met de afwij zing. Hij vond dat je dergelijke besliss ingen aan de voorzitter zou moeten overlaten. Reglementair heeft de LG echter gelijk. En aangezien in de daar op volgende stemming het toelaten van de interpellatie met 6 tegen 5 stemmen (de LG-wethouders hadden in deze zaak een andere mening dan de LG- fractie) werd verworpen, mocht deze discussie niet worden voortgezet. Zoals vermeld, reden voor de oppositie om dan maar op de tribune plaats te nemen. Het laatste woord was aan Kroone: „De democratie is vanavond vermoord." Overige agendapunten De overige agendapunten waren ver volgens een onderonsje tussen fractie en wethouders van 'alleenheerser' LG. In zeer korte tijd werden de overige agenda-voorstellen goedgekeurd. In het kader van de modernisering van de ouderenzorg pleitte mevrouw Kuijper voor een blijvende plaats van de locale indicatiecommissie. Deze is goedkoop en doet uitstekend werk, aldus Kuijper. Voor het overige ontmoetten de voor stellen weinig of geen opmerkingen. En dat was ook niet zo verwonderlijk, want door het ontbreken van een oppositie ontstond er een buitengewoon onwe zenlijke situatie, waar niemand geluk kig mee kan zijn. om 21.00 uur Boerenkielenbal. De Cameren Op zondag 9 februari om 13.30 uur ver trek van de carnavalsoptocht. Maandag 10 februari vanaf 16.00 uur carnavals viering. Gemeentehuis Tot en met 5 maart expositie van aqua rellen en olieverfschilderijen van Inge van der Heijdt en keramische vazen en objecten van Mia Custers. Te zien op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Bibliotheek Limmen Tot eind februari presentatie over koken. Bibliotheek Akersloot Tot en met februari expositie van teke ningen, schilderijen en aquarellen van Margy Tomann, Lenie Verduin en Riet Clazing van de groep HUIB en poppen van Els Minks. Te bezichtigen tijdens openingsuren. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. LIMMEN - De Vereniging Vrienden van Vredeburg heeft op vrijdag 7 febru ari een bijeenkomst in de bovenzaal van Vredeburg. Deze Vereniging is opgericht bij de officiële opening van de geheel gerestaureerde stolpboerde rij. Om de financieringslast van de restau ratie te kunnen dragen, was er meer nodig dan éénmalige sponsors. Vandaar dat de Stichting Vredeburg een beroep deed op de bewoners van Limmen om van hun verknochtheid aan dit mooie pand blijk te geven door lid of donateur te worden van deze Vereniging. Het toetreden tot deze vriendenkring kost f 50,- per jaar. Ook de partner is dan lid. Als tegenprestatie worden de leden twee keer per jaar uitgenodigd voor een exclusieve culturele bijeen komst in Vredeburg. Maar er is meer. Iedere eerste vrijdag van de maand is de bar in bovenzaal van Vredeburg van 17.00 tot 19.30 uur speciaal geopend voor de vrienden van Vredeburg. Vrijdag is de tweede bijeenkomst. Het aantal vrienden is inmiddels de hon derd gepasseerd. Belangstellenden kunnen zich vrijdag nog als lid opgeven via de daar aanwezige inschrijfformu lieren. LIMMEN - Er zijn weer enkele plaat sen vrij in de bus om te gaan zwemmen in Egmond aan Zee. Men hoeft de zwemkunst niet meester te zijn om wekelijks van het warme (30 graden C) water te genieten. Bel voor inlichtingen Piet Hageman, tel. 072-5051447. van Limmen overhandigd door burge meester E. Huisman aan Prins Tyl de achtste en zijn Raad van Elf en vanaf dat moment maken d'Uylenspieghels de dienst uit in Gorteldonk. De Uylenspieghels pakken natuurlijk uit met een groots programma. Het begint vrijdag, met de dag voor de jeugd, 's Morgens en 's middags is het de beurt aan de kinderen van de lagere scholen. Voor de groepen 1 tot en met 5 is er 's morgens een optreden van de 'Christian show', een wervelende act met levende dieren en veel lachplezier. Uiteraard wordt de polonaise niet ver geten. 's Middags houden de groepen 6 tot en met 8 hun eigen playback en soundmix- show en staat de Uylenspieghel-wissel- bokaal op het spel. Vorig jaar werd deze gewonnen door de Pax Christi school, dus dit jaar zal de St. Maar tenschool er alles aan doen om hem weer terug te winnen. Vrijdagavond is het de beurt aan de wat oudere jeugd vanaf 16 jaar, want dan treedt Headline voor het voetlicht in De Burgerij. D'Uylenspieghels ver kopen de laatste kaarten voor dit optreden op donderdag 6 februari vanaf 20.00 uur in jongerencentrum Conquista. Kaarten voor leden kosten f 5,-, niet-leden betalen f 10,- Zaterdag 8 februari houden d'Uylen spieghels hun grote gekostumeerde bal in De Burgerij.Talloze creaties, geïnspi reerd op het thema 'back to the sixties' zullen dan te bewonderen zijn en ook duo All Risk zal aanwezig zijn om de muzikale begeleiding te verzorgen. Zondag 9 februari wordt de grote optocht gehouden. Om 13.30 uur wordt er gestart vanaf het Achtkant en na afloop is het natuurlijk groot feest voor jong en oud in De Burgerij. Op maan dag zitten d'Uylenspieghels in zorgcen trum De Cameren om daar samen met de bewoners vanaf 14.30 uur feest te vieren. Dinsdag 12 februari sluiten 'd Uylen spieghels het feest weer af met het tra ditionele Boerenkielenbal (een boe renkiel dragen is verplicht), samen met orkest Deining. Daarna worden de ste ken en capes opgeborgen en gaan d'Uylenspieghels op naar het nieuwe seizoen. LIMMEN - Op 20 februari is het weer zover: de SWOL, nodigt eetlustige boe- renkolers wederom uit om een gezelli ge dag samen te zijn. Met een spel en een quiz en niet te vergeten een heerlij ke boerenkoolmaaltijd wordt de dag doorgebracht. De kosten bedragen f 7,50, de aanvang is om 10.00 uur in Vredeburg, alwaar u zich van tevoren ook kunt opgeven. Dit kan ook bij mevrouw N. Seignette, tel. 5051324, of bij mevrouw A. van Bleisem, tel. 5051295. Limmers die geen eigen vervoer hebben en wat moeilijk ter been zijn kunnen zich op het laatste adres melden, zij worden dan opgehaald. LIMMEN - In de nieuwbouwwijken start de Limmer IJsclub binnenkort een actie om het aantal donateurs uit te breiden. Vanaf f 10,- per jaar kunt u donateur worden van de ijsclub en daarmee uw betrokkenheid aangeven met de ijs- en andere activiteiten die vanuit de Limmer IJsclub worden ondernomen. Donateurs stellen met hun financiële bijdrage de ijsclub in staat aandacht te geven aan het schaatsonderricht voor de jeugd. Bovendien kan dan een jaren lange wens van de club in vervulling gaan om te kunnen beschikken over een goede sneeuwschuiver. Is er na tuurijs en valt er sneeuw dan is een gemotoriseerde sneeuwschuiver met een behoorlijke capaciteit noodzake lijk. Het preventiemobiel van het project Samenwerken aan Veilig Wonen zal geregeld in Limmen te zien zijn. LIMMEN - Afgelopen maandag is in Limmen het Project Samenwerken aan Veilig Wonen gestart. Doel van het pro ject is het beveiligen van woningen tegen inbraak. Huis aan huis wordt de komende dagen een informatiemap verspreid. Hierin zit een kaart, waar mee de bewoner gratis een persoonlijk advies van het preventieteam kan aan vragen vangt, kan hij korting krijgen op zijn inboedelverzekering. Negentien verze keringsmaatschappijen - die jaarlijks ruim 350 miljoen gulden aan schade uitkeren - nemen hier aan deel. Beter slapen Het Project Samenwerken aan Veilig Wonen werd al eerder uitgevoerd in de Molen- en Rivierenwijk in Heerhugo- waard, in Oudorp en in Huiswaard 1 en Het project wordt uitgevoerd, door het 2 in Alkmaar. Volgens projectleider D. preventieteam van de politie Noord- Holland Noord en gecoördineerd door de projectleiders Volger en 't Hoen. „Het advies betreft niet alleen het aan brengen van beter hang- en sluitwerk van een woning, maar ook het treffen van een aantal organisatorische maat regelen," aldus projectleider 't Hoen. Volgens hem zijn er nog altijd genoeg mensen die met een gerust hart een bovenlicht open laten staan als ze niet thuis zijn, een touwtje uit de brievenbus laten hangen zodat een insluiper wel heel makkelijk binnen kan komen of op het antwoordapparaat inspreken dat ze met vakantie zijn. In het advies wordt meteen ook brandmelding mee genomen. Wie zijn woning beveiligt volgens de voorwaarden uit het preventie-advies kan daarna een 'gereedmeldingskaart' naar de politie sturen. Met het certifi caat dat de bewoner vervolgens ont- t Volger zijn er goede resultaten mee geboekt-. „Het gaat om het terugdrin gen van het aantal inbraken, maar ook om het vergroten van het gevoel van veiligheid. Mensen slapen gewoon beter nadat ze, op ons advies, maatrege len hebben getroffen." Volgens zijn collega 't Hoen is de respons wisselend. „Gemiddeld rea geert zo'n vijfentwintig procent op de mailing. Daarbij tonen eigenaren van koopwoningen weer wat meer belang stelling dan huurders. Maar negentig procent doet iets met het advies." In Limmen is in overleg met de Doe- markt aan de Visweg een kortingsrege ling getroffen. Daarnaast is het preven tieteam ook nog in overleg met woningstichtingen in de regio, over een tegemoetkoming in de kosten. Burgemeester E. Huisman is bijzonder ingenomen met de komst van het pre ventieteam. „Het inbrekersgilde gaat aan Limmen niet voorbij," zo sprak hij bij de start van het project. „We moeten niet alleen achter de boeven aanlopen, we moeten ook iets aan preventie doen." Daartoe heeft de gemeente met een bijdrage van tien gulden per gemaild adres f 25.000 uitgetrokken. Dit bedrag komt deels uit het fonds sociale vernieuwing en deels uit de pot algemene middelen. Het inbraakrisico in Limmen is de afgelopen jaren lan- zaam hoger geworden. Vorig jaar wer den er in totaal vijftig inbraken of pogingen daartoe gepleegd, tegen vijf entwintig in 1992. Een verklaring daar voor kan de burgemeester niet geven. Wel is het volgens hem zo dat de pak kans in een dorp als Limmen vrij klein is. „Je kunt hier bijna niet verdwalen in een woonwijk. Je bent snel uit het zicht van de politie? met de snelweg en een station in de buurt. Maar verder is er niet veel van te zeggen." In het zogenaamde preventiemobiel, dat tot eind maart op verschillende plaatsen in Limmen te zien zal zijn, zul len adviseurs van het preventieteam tekst en uitleg geven over de diverse soorten hang- en sluitwerk. Ook kan een video bekeken worden, waarop een inbreker zijn 'kunsten' vertoont. LIMMEN - Het eeuweinde werpt zijn schaduwen vooruit. Tal van instellingen over de hele wereld bereiden zich voor op een weergaloze manifestatie. Vrijdag 31 december 1999 om 00.00 uur zal de eeuwteller verspringen van 19 naar 20 en bevinden we ons in het jaar 2000. Dat betekent niet zomaar een jaarwisseling, ook niet zomaar een (wat minder voorkomende) eeuwwisseling, nee, het is een wisseling van de ene periode van 1000 jaar naar de volgende. De tweede millennium-wisseling sinds onze jaartelling. In Limmen is men nu al druk doende om daar voor de bewoners een onver getelijke belevenis van te maken. Die 'men' zijn, hoe kan het ook anders, de leden van het Comité Limmen 1250, die in 1990 de viering van het dorpsju bileum hebben georganiseerd. Op maandag 27 januari is dit comité onder leiding van voorzitter Piet van der Steen jr. bijeen geweest. Doel van de vergadering was een begin te maken met het organiseren van een feestweek van maandag 27 december 1999 tot en met zondag 2 januari 2000, met als absoluut hoogtepunt de unieke jaarwis seling. Daartoe werd allereerst besloten het comité om te dopen tot de Stichting Genootschap Limbon. De eerste con tacten met burgemeester en wethou ders van Limmen zijn gelegd. Zij reageerden zeer positief. Ook zijn de onderhandelingen met een tentenver huurbedrijf al in een vergevorderd sta dium. Over een geschikte locatie hoopt men het binnenkort al eens te zijn. Op de maandelijkse vergaderingen zal .het Genootschap Limbon trachten de nu al sluimerende plannen uit te breiden, te concretiseren en samen te smeden tot een uitgekiend en doortimmerd pro gramma. Op een bepaald punt in dit traject zullen de- sponsors benaderd worden. Ondertussen kan eenieder die sugges ties, wensen of verlangens omtrent dit knallende feest heeft zich in verbinding stellen met de contactpersonen Piet van der Steen jr. (5052863) of Frans Scheepmaker (5051722). Nog 1059 nachtjes slapen... •Noord-Holland Noord LIMMEN LIMMEN - Op 27 januari werd bij een autobedrijf aan de Rijksweg een ruit van een personenauto ingeslagen. Daarna werd een sleutelkluisje ont vreemd. Op 29 januari vond op de kruising Rijksweg-Kerkweg een aanrijding tus sen twee personenauto's plaats. De bestuurster van de ene personenauto stond op het kruisingvlak stil om de Kerkweg op te rijden. Dit had de bestuurder van de andere personen auto te laat in de gaten. Ondanks krachtig remmen kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. De schade was aanzienlijk. Nederland gaat er over een aantal jaren anders uitzien. Dat is de politieke wens van Den Haag. Er zullen twintig groot stedelijke gebieden ontstaan (C 20). Alkmaar is er daar een van. Om als gelijkwaardige gesprekspartner te kun nen functioneren is het belangrijk dat de kleine omliggende gemeenten samen gaan werken en zo mogelijk zelfs gaan fuseren. Alkmaar wil uitbrei den en gaat zijn grenzen verleggen. Ruim een jaar geleden besloten Heiloo, Egmond, Limmen en Akersloot een onderzoek te laten doen om te kijken of men tot intensievere samenwerking kan komen. Op woensdagavond 29 januari vond er een openbare werkconferentie plaats in de Willibrord te Heiloo. Hier werd gediscusseerd over de voor- en nadelen van een samenvoeging van Heiloo en Egmond. Aanwezig was de voltallige gemeenteraad van de beide gemeen ten. Als belangstellende bezocht ik deze vergadering. Van de gemeente Limmen was alleen wethouder C. Rood aanwezig. Aan het einde van de verga dering werd gezegd dat er nog een ver volgonderzoek zal komen en dat de bevolking daarvan tijdig op de hoogte zal worden gebracht. Omdat Limmen veelvuldig in het rapport wordt genoemd stelde ik de vraag waarom Limmen niet bij deze zaak betrokken is. Burgemeester Schoof (voormalig burgemeester van Limmen) stond uit gebreid bij deze vraag stil. Een verzoek daartoe werd door Limmen (lees Limmer Gemeenschap) afgewezen. Hij, maar ook de raad van Heiloo, zou graag zien dat Limmen alsnog bereid zou zijn met ons in gesprek te geraken, zo verzekerde hij de zaal. Planologisch sluiten de gebieden goed bij elkaar aan. Een samengaan zou een belangrijke meerwaarde kunnen betekenen voor Heiloo en Egmond, maar zeker ook voor Limmen. Belangrijke argumenten werden opgenoemd. Wij wonen op dezelfde strandwal. Zouden samen een beter volkshuisvestingsbeleid kunnen voeren. Voor Limmen met 600 woning zoekenden niet onbelangrijk. Ook in SNK-verband werken wij al jaren met elkaar samen. Gehandicaptenzorg voor Limmen gaat via de ambtenaren van Heiloo. Wij zouden er samen voor kun nen zorgen dat er een aantakking komt naar de A9. De verkeersdrukte in de dorpskernen zou hierdoor terugge bracht worden en het sluipverkeer kan een halt worden toegeroepen. Na dit warme pleidooi vroeg burge meester E. Brommet van Egmond het woord. Hij viel de vorige spreker vol mondig bij en sprak de wens uit dat Limmen zich alsnog aansluit. In beide gemeenteraden bleek hiervoor een groot draagvlak. Na afloop sprak ik met wethouder C. Rood over de merk waardige persberichten van zijn partij genoten. In de raadsvergadering van 30 januari zou over dit onderwerp meer duidelijkheid komen. Echter, de fractie van de Limmer Gemeenschap (onder aanvoering van de heer R. Schijf) blok keerde een wens van de oppositie om de geheimhouding (opgelegd in een besloten raadsvergadering van 25 november jl.) op te heffen. Ook stemde men tegen toen de oppositie van haar democratische recht gebruik wilde maken om een interpellatie over dit onderwerp te houden. In de Tweede Kamer wordt zoiets alleen tegengehouden als het landsbe lang in gevaar is! Burgemeester E. Huisman betreurde de opstelling van deze partij. Alles bij elkaar een trieste ontwikkeling. Is dit de politiek die de kiezer drie jaar geleden voor ogen stond? Als advies zou ik de Limmer Gemeenschap willen geven: onderzoek eens de mogelijkheid van schaalvergro ting in noordelijke richting. De deur staat wagenwijd open! U vertegen woordigt nu de belangen van alle bewoners van Limmen. H. van Langerak, Limmen (een 'verontruste' inwoner) Naar aanleiding van de krantenberich ten van de afgelopen week, zullen veel Limmers zich afvragen of het wel zo verstandig is geweest om in 1994 op de Limmer Gemeenschap te stemmen. Wat is namelijk het resultaat van drie jaar Limmer-Gemeenschap: a. een lijst van woningzoekenden, die alleen maar langer wordt; b. een bedrijventerrein- politiek met als resultaat nul; c. een infrastructuur, die vergelijkbaar is met Madurodam; d. een verdubbeling van de criminaliteit (inbraken); e. een Limmer Gemeenschap-fractie, die geen vertrouwen meer heeft in haar eigen wethouders, dus deze had moeten weg sturen. Dit belooft voor de toekomst alleen maar rampspoed. De oorzaak van deze ellende'is mijns inziens, dat deze partij weigert samen te werken met de oppositie en hierdoor een politiek voert, die niets met demo cratie te maken heeft. Ook heeft u kun nen lezen, dat het chaos is binnen de partij. De heer Min zegt dat binnen de partij alle neuzen dezelfde richting opwijzen, iets wat ik betwijfel. Dit was in het verleden in Rusland ook zo en het resultaat hiervan kennen we inmid dels. Ook zijn er met de regelmaat van de klok besloten vergaderingen (commis sie-raad). Dit gebeurt onder dwang van de Limmer Gemeenschap. En ik vraag mij zo langzamerhand af welke omlig gende gemeente er in de toekomst nog met Limmen de Limmer Gemeenschap wil! E.J. Kaandorp, Limmen 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 13