Kopij Uilkijkposl Spanning bij SV Vredeburg Kies een school die bij je past Meervogels goed op dreef UITKIJKPOST - 26 FEBRUARI PAGINA 13 Inleveren kopij voor: nmd 't £imme* jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 Adressen Limmen Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. Spanning in de stratencompetitie 1-1-2, daar red je levens mee Politieberichten Limmen SV de Vrijheid Klaverjasdrive en veiling Lezing KVG Op weg naar Fabelonia oogst succes TIOS nieuws Activiteiten bij Conquista Lezing over homeopathie Politieberichten Klaverjasdrive Pax Christi Activiteiten Limmen Hoofdklasse libre Themamiddag kanker Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezond heidszorg: voor al uw vragen 072- 5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebu reau) 072-5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag yan 13.30 tot 14.00 uur. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, geopend dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, ,1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open 8.00 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open (en telefo nisch bereikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvra gen en gehandicaptenvoorzieningen kunt u terecht (alleen na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 8.00 tot 12.30 uur. Belt u hiervoor zoveel mogelijk op de aangegeven och tenden. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaardenhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders dins dag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - In de stratencompetitie was een aantal boeiende wedstrijden. Beaux et Belles behaalde de volle winst. Tegen de ZWRVTJS werd mak kelijk gewonnen maar tegen het met volle inzet spelende Schoolweg, die door hun enthousiasme de effectiviteit wel eens uit het oog verliezen, moesten zij alles in het werk stellen om de zege veilig te stellen. In een spannende wedstrijd deelden The Old-Generation en de Bultiny's de punten. In de eerste set nam The Old- Generation een 8-1 voorsprong, maar de setwinst ging toch naar de Bultiny's. De tweede set was voor The Old- Generation, die ook hun wedstrijd tegen de ZWRVTJS wisten te winnen, waardoor zij de tweede plaats in de A poule bezetten met 8 punten, gevolgd door Zomerschoon die een puntje min der hebben, maar met twee wedstrijden minder gespeeld. Aan de leiding gaat het team van Beaux et Belles met 9 punten. In de B poule is het team van De Laatbloeiers al bijna zeker van de eind zege. Tegen de Kerkweg en BN All Stars werden makkelijke overwinnin gen geboekt. Met De Wiekenders wil het maar niet vlotten. Van De Admiraal werd kansloos verloren maar tegen BN All Stars was een puntje verdiend geweest, gezien de setstanden van 16- 14 en 12-15. De Kerkweg wacht nog steeds op het eerste puntje, ook tegen De Admiraal werd verloren. Dat team behaalde hiermee de volle winst en kon daardoor naar de derde plaats met 5 punten. Met een punt meer staan op de tweede plaats de BN All Stars en als gezegd staan stevig op de eerste plaats De Laatbloeiers met 11 punten. In de Nevobo competitie behaalden alle Oranje-Wit teams een overwin ning. Heren 1 versloeg EEM met 3-0 en heren 2 moest zijn wedstrijd in en tegen Schoorl 2 bij een 2-1 stand in hun voor deel, wegens de tijd staken. Dames 1 versloeg Katapult 4 met 3-0 en ook dames 2 behaalden een knappe over winning op Hinksport 1, al hadden zij daar wel vijf sets voor nodig. Al met al weer een succesvolle week voor de Oranje-Witters. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde Vredeburg ronde 17 van de interne schaakcompetitie. In groep A is het geweldig spannend aan de top met vier spelers dicht bij elkaar. E. Stolp trof een geconcentreerde G. Hafkamp, die het Morra gambiet beter speelde dan enige weken geleden tegen J. Admiraal. Hij voerde het eindspel met kwaliteit nu meer koelbloedig naar winst. J. Admiraal offerde in de opening een pion voor een ontwikkelingsvoor- sprong tegen J. Limmen en kreeg een voortdurende druk in het centrum. Na een mooi paardoffer werd de konlngs- verdediging van Limmen tenslotte opgeblazen. P. van de Heijdt vergiste zich in de opening tegen M. Weigraven en verloor een stuk. Spoedig daarna verloor hij de partij. J. Zentveld blijft de kopgroep op enige afstand volgen via een overwinning op R. van de Storm. De uitslagen: A Groep: E. Stolp-G. Hafkamp 0-1, J. Admiraal-J. Limmen 1- 0, H. Ebels-D. Schut 1-0, J. Zentveld-R. v.d. Storm 1-0, P.v.d. Heijdt-M. Weigraven 0-1, V. Deen-R. Rommel 0-1, H. Brak-H. Levering 0-1, H. Grondsma- T. Al 1-0, C. Pepping-N. Admiraal remi se, B. Kerkhof-G. de Graaf remise, M. Wester-N. Pepping 1-0. B groep: Robert Termes-Willy Könst 0- 1, Cees Pepping-Jeroen Duin 1-0, Wilmer Kaandorp-Lex Winder 0-1, Tjeerd Blom-Liselotte Admiraal 0-1, Paul Evenhuis-Willemijn Koot 1-0, Mark Beentjes-Wiedeke Meijer 1-0, Siebe Meijer-Jan Valkering 1-0, Tim Nagelhout-Jeroen Kaandorp 0-1. ;/:V; s 1§| LIMMEN - Op dinsdag 18 februari vond op de kruising Rijksweg-Burge meester Nieuwfcnhuysen straat een aanrijding plaats waarbij vier perso nenauto's waren betrokken. Als gevolg hiervan werd de gevel van de snackbar beschadigd. De schade aan de auto's was groot. Op 19 februari werd uit de kleedkamer van de sporthal aan de Enterij een walkman ontvreemd. Gevonden voorwerpen: 9 sleutels in zwart etui. LIMMEN - De resultaten van vorige week: E-klasse niet gespeeld. A-klasse: E. Koppes 97 pnt., J. Hageman 93 pnt. B-klasse: J. Nuijens 98 pnt., M. Ehlhardt 98 pnt., C. Onderwater 97 pnt., W. Erkamp 94 pnt. C-klasse F. Bakker 90 pnt., M. Baltus 79 pnt. LIMMEN - Op vrijdagavond 7 maart organiseert voetbalvereniging Limmen de traditionele klaverjasdrive met als hoofdprijs een kalf en aansluitend de veiling ten bate van de voetballende Limmer jeugd. Plaats van handeling is de voetbalkan tine op sportcomplex Dampegheest, de aanvang is 19.30 uur. LIMMEN - Het bestuur van het KVG heeft mevrouw Droomer uitgenodigd, lid van het gilde. Zij zal spreken over het Joods geloof, de rituelen en gebrui ken. Er zijn twee avonden nodig om alles goed tot z'n recht te laten komen. De eerste avond is op 5 maart en de tweede avond op 19 maart. Aansluitend volgt er op 24 maart een excursie naar het Joods Historisch Museum in Amsterdam. Aanvang van de beide avonden is om 20.00 uur in De Bur gerij. LIMMEN - In De Burgerij waren afge lopen zondag ruim 200 toeschouwers getuige van een zeer geslaagde voor stelling van de sprookjesmusical Op weg naar Fabelonia. Samen met de sponsors brachten zij f 900,- bijeen voor de Stichting Clinic Clowns. De kinderen en de aanwezige ouders hebben genoten van een wervelend optreden van Peter Dekker en Lida Winder. Eén van de charmes van deze musical is dat de kinderen zelf deelne men aan de avontuurlijke zoektocht naar het geluk. Dit leidde tot aandoen lijke en komische situaties. Niet alleen door het spontane acteren van de kin deren, maar ook door het improvisatie talent van Peter Dekker. Hierbij speelt Lida Winder een niet te onderschatten dubbele dubbelrol van vogelhandelaar, goede heks, kwade heks en koningin. Hoogtepunten waren ook de liedjes van Peter en Lida en de vaak verras sende effecten (of het uitblijven daar van) waarvoor geluidstechnicus Sjaak Seignette garant stond. Het beste bewijs van de kwaliteit van de voorstel ling kwam van de kinderen zelf, die bijna anderhalf uur intens meeleefden met de avonturen op het toneel. LIMMEN - Afgelopen zondag hebben leden van de keurploeg van gymvereni ging TIOS meegedaan aan regiokam pioenschappen in Amsterdam. Dit waren wedstrijden voor turnsters D regio zuid Noord-holland, waar Sandra Kaandorp bij de jongste pupillen 1 op de 32ste plaats eindigde. Bij de pupillen 2 werd Laura Pepping 20ste en Ellen Dirkson heel knap 6de, waardoor ze op 5 april mee mag doen met de provin ciale kampioenschappen, die eveneens in Amsterdam worden gehouden. Bij de jeugd werd Ilse Pepping 34ste. Martina Kaandorp viel met haar 8ste plaats net buiten de boot om uitgezon den te worden naar de provinciale kampioenschappen. REGIO - Het Nederlandse alarmnum mer 06-11 verdwijnt. Met ingang van 1 maart wordt het vervangen door een nieuw nummer 1-1-2. De invoering van dit nieuwe nummer is onderdeel van een operatie die ertoe moet leiden dat op den duur in heel Europa één en het zelfde alarmnummer operationeel zal zijn. Sinds 1990 is er in Nederland één lan delijk telefoonnummer voor hulp in spoedeisende situaties. Met de invoe ring van dat nummer werd ook een lan delijk netwerk van alarmcentrales in dienst genomen. Hierdoor zijn brand weer, politie en ambulancedienst veel beter bereikbaar geworden. Dit is een kwestie van levensbelang - juist op dit momenten dat snelle hulpverlening noodzakelijk is. Bij de afhandeling van 1-1-2 oproepen wordt bijzondere aandacht /gegeven aan het spoedeisende karakter. Door de manier waarop de alarmcentrales zijn georganiseerd, kan er gegaran deerd worden dat niemand een ant woordapparaat aan de lijn krijgt of 'er niet doorheen komt'. Als het extreem druk is, kan het hooguit iets langer duren voordat er wordt opgenomen. Gelijkschakeling De vervanging van het huidige alarm nummer door het Europese alarmnum mer 1-1-2 is om in heel Europa spoed eisende hulpverlening via één zelfde nummer te krijgen. Op den duur zal er, waar dan ook in de Europese Unie, één alarmnummer voor politie, brandweer en ambulance zijn. Het alarmnummer 1-1-2 is dus niet alleen het nieuwe Nederlandse alarmnummer, maar het is de bedoeling dat het in de toekomst ook werkelijk het enige nummer zal zijn dat alle inwoners van Europa moe ten kennen voor hulp in spoedeisende situaties. Wie in Nederland 1-1-2 oproept, komt 'binnen' bij één van de 21 regionale alarmcentrales. De melder vertelt in welke gemeente en van wie er hulp gewenst is: brandweer, politie of ambu lancedienst. Vervolgens wordt het gesprek doorverbonden met de meld kamer van de gewenste hulpdienst. Wie met een mobiele telefoon 1-1-2 belt, komt binnen bij de 1-1-2 centrale van het Korps Landelijke Politiediensten in Driebergen. Verder verloopt alles het zelfde als bij de overige alarmcentrales. Voor'doven en slechthorenden is 1-1-2 bereikbaar via de tekst(beeld)-tele- foon. Ook wat betreft de kosten blijft met de invoering van het nieuwe num mer alles bij het oude: f 0,20 overdag, f 0,10-'s avonds en gratis vanuit een tele fooncel. Om het nieuwe nummer zo snel moge lijk bekend te maken bij de Ne derlandse bevolking heeft het Mini sterie van Binnenlandse Zaken een grootschalige multi-mediale voorlich tingscampagne opgezet. De campagne gaat in maart van start en heeft als thema: '1-1-2 daar red je levens mee'. m't.» (foto Kitty Hoogland) De kinderen van groep acht van de Freinetschool bogen zich vorige week over de Citotoets. REGIO - Vorige week bogen alom in den lande de leerlingen van groep 8 zich over de Citotoets. Nu is het de beurt aan de ouders. Zij staan voor de moeilijke taak een school voor voort gezet onderwijs voor hun kind te zoe ken. In het volgende artikel legt een ouderpaar uit welke overwegingen een rol hebben gespeeld bij het uitkiezen van een school voor hun zoon Bram. De namen van de school en de persoon zijn gefingeerd. Bram van der Veer is helemaal uitgeke ken op de basisschool. In augustus gaat hij naar het voortgezet onderwijs. Hij kan bijna niet wachten tot het zover is. Hij weet al naar welke school hij gaat: scholengemeenschap De Pier. Som mige leerlingen daar kent hij. Die zaten vorig jaar nog bij hem op de basis school. Volgens hen is De Pier 'een toffe school'. Brams ouders vinden het goed dat hij naar De Pier gaat. Maar ze zijn niet over één nacht ijs gegaan. Ze hebben eerst eens goed om zich heen gekeken. Het schooladvies voor Bram luidde havo/vwo. Er waren wel vier scholen in de buurt waar uit te kiezen viel. Hoe hebben vader en moeder Van der Veer dat aangepakt? Jeanne van der Veer: „Het is heel han dig dat scholen tegenwoordig een uit gebreide schoolgids maken. Van vier scholen hebben we die gids opge vraagd. Daarin staat precies welke vak ken er zijn en hoe er les wordt gegeven. Ook kom je te weten of er huiswerkbe geleiding is, of er excursies zijn of bij zondere feesten. En tussen de regels door merk je of een school voorname lijk uit is op goede prestaties van de leerlingen, of ook veel aandacht wil schenken aan hun persoonlijke ontwik keling." Jeanne en haar man Tom willen graag dat Bram in de eerste plaats een 'leuke' school treft. Hij moet er de komende vier, vijf jaar toch met plezier heen gaan. Dus moet hij zich er thuis kunnen voelen. Maar ze weten ook dat Bram kickt op goede cijfers. Die stimuleren hem enorm. Hij had op de basisschool altijd een hekel aan vage omschrijvin gen, zoals 'Bram is op de goede weg met begrijpend lezen'. Vader Tom heeft in de gidsen dan ook gezocht naar de manier waarop de school de vorderingen van de leerlin gen bijhoudt. „In de schoolgids staat hoe vaak er repetities en toetsen zijn. En of ze cijfers geven of omschrijvin- gen•,, En hj voegt eraan toe: „Voor mij hoeft Bram geen strebertje te zijn, hoor. Maar omdat hij zelf leergierig is en graag wil weten of hij het goed doet, hebben we een school gekozen die dui delijk de vorderingen laat zien." Schoolgidsen Samen met Bram hebben Jeanne en Tom de schoolgidsen met elkaar verge leken. Toen zijn ze naar de open dagen van die vier scholen gegaan. Bram: „De Pier vond ik de beste. De rector stond bij de deur om kennis te maken, net als toen ik op de basisschool kwam. Dat vond ik hartstikke leuk. En we werden rondgeleid door kinderen uit de brug klas. Die waren best wel aardig en die ken ik nu al een beetje. Ze hebben een prachtig computerlokaal en daar lieten ze ons meteen een les maken." Terwijl hun zoon zijn eigen weg volgde door de scholen die ze bezochten, heb ben Jeanne en Tom vooral gelet op de manier waarop de leraren met hun leerlingen omgingen en hoe de sfeer in de lokalen was. In de schoolgids had den ze al opgezocht of de school be schikt over een leerlingenraad en een schoolkrant. Tom: „Ik vind het belang rijk dat de leerlingen echt het gevoel hebben dat de school van hen is." Jeanne hecht er veel waarde aan dat een school de leerlingen gedragsregels meegeeft. „Bijvoorbeeld dat je elkaar respectee^. Ook al gedraag je je anders, heb je een ander geloof of draag je andere kleren. Ik heb op de scholen gevraagd wat de regels zijn en of er wordt opgetreden tegen pesten en vandalisme." Bram is het oudste kind van Jeanne en Tom. Ze zien nu voor het eerst van dichtbij welke veranderingen er in het voortgezet onderwijs zijn ingevoerd. Jeanne: „De scholen zijn echt heel anders dan in mijn tijd. De sfeer tussen leerlingen en leraren is nu veel losser en vertrouwelijker. En de vakken wor den zo gegeven, dat ze iets met elkaar te maken hebben. In mijn tijd waren natuurkunde en scheikunde aparte vakken. Aardrijkskunde en geschiede nis ook. Maar in de basisvorming is die strenge scheiding tussen de vakken ver dwenen. De kinderen behandelen bij voorbeeld het onderwerp 'weer en kli maat'. Ze krijgen kort les en verder moeten ze zelf materiaal zoeken, ook op de computer. Dat vind ik wel een grote verbetering vergeleken met mijn eigen schooltijd." Tom is blij dat de leerlingen in het voortgezet onderwijs eerst over de volle breedte worden opgeleid, en pas later een richting hoeven te kiezen. Tom: „Bij zo'n jongen als Bram is abso luut niet te voorspellen of hij ooit wil gaan studeren en of hij een technisch beroep zal kiezen of juist de verzorgen de kant zal opgaan. Hij wil piloot wor den, maar ja, dat zeggen zoveel jongens van twaalf." Het Ministerie van OCenW heeft, een gids gemaakt met de titel: 'Het voort gezet onderwijs, een gids voor ouders, verzorgers en leerlingen'. U kunt de gids gratis bestellen via Postbus 51, tel. 06-8051. Het Landelijk Aktie Komitee Scho lieren, het LAKS, heeft speciaal voor scholieren een eigen gids uitgegeven. Die heet: 'Checklist om een Gouden School te worden'. Voor leerlingen kost de gids f 2,50. LAKS, tel. 020-6381792. LIMMEN - Kinderen van 4 tot 12 jaar, let op! Deze week krijgen jullie een heel kleurige activiteit voorgeschoteld. Van 10.30 tot 12.30 uur gaan jullie met kleine propjes papier een schitterend mozaïek maken. Misschien wordt het wel zo mooi dat je je eigen creatie kunt inlijsten en bijvoorbeeld cadeau geeft. Intree is f 1,-. Zaterdagavond is er voor de tieners weer een dansavond, waarop de licht show draait op volle toeren. De intree is vrij. De tieneravonden zijn bedoeld voor 12- tot 16-jarigen. Op zondag 2 maart is de tweede les van de toneelcursus. Het stuk dat na de cur sus wordt opgevoerd is inmiddels bepaald en volgens Conquista wordt het lachen, gieren en brullen. Wie nog mee wil doen, kan zich op deze dag voor het laatst inschrijven. De kosten bedragen f 12,50 voor nog negen zon dagen van 14.00 tot 15.45 uur. Voor de deelnemers geldt: vergeet niet pen en papier mee te nemen en denk eens na over het gekozen verhaal. LIMMEN - Vorige week was dr. F. Kra mer, homeopatisch arts, te gast bij de Plattelandsvrouwen. Uit de lezing bleek dat in de homeopathie de patiënt anders benaderd wordt dan in de regu liere geneeskunde. Bij het zoeken naar het juiste genees middel wordt onder meer rekening gehouden met het karakter van de patiënt. Het geneesmiddel dat wordt voorgeschreven, veroorzaakt in gecon centreerde vorm verschijnselen die gelijk zijn aan de ziekteverschijnselen van de patiënt. In sterk verdunde vorm wordt echter het lichaam geprikkeld om deze verschijnselen te bestrijden. Tijdens de lezing werd met name inge gaan op het behandelen van diverse klachten waar vrouwen van middelbare leeftijd mee te maken krijgen. Dr. Kramer maakte duidelijk dat deze klachten heel goed homeopatisch te behandelen zijn. Hij Besteedde verder veel aandacht aan het beantwoorden van een groot aantal vragen. De Plattelandsvrouwen kunnen terug kij ken op een zeer interessante avond. AKERSLOOT - Op maandag 17 februari werd er in een woning aan de Frans Halslaan ingebroken. Door het forceren van de achterdeur van de woning werd toegang tot de woning verschaft. De benedenverdieping van de woning werd doorzocht. Vooralsnog wordt er niets vermist. In een woning aan de Handelstraat werd ingebroken. Door het afgaan van het luide alarm werden de dader(s) in hun werkzaamheden gestoord. In een woning aan de Binnengeest werd ingebroken. Een deur van de bij keuken werd geforceerd. De gehele benedenverdieping van de woning werd doorzocht. Ontvreemd werd onder andere een polstasje met inhoud. Op 18 februari werd op het parkeerter rein van een restaurant aan de Geesterweg getracht in een personen auto in te breken. Een portierslot werd geforceerd. Op 22 februari werd er in een kamer in het motel aan de Geesterweg ingebro ken. Ontvreemd werden een autosleu tel en een geldbedrag. Met de ont vreemde autosleutel werd daarna uit de personenauto een geluidsbox ont vreemd. Tevens werd de autoradiocas setterecorder gestolen. LIMMEN - Ieder jaar organiseert de ouderraad van de Pax Christischool een klaverjasdrive ten behoeve van de leerlingen. De meeste deelnemers zijn gewend dat deze drive begin februari gehouden wordt. Door verbouwingen aan het schoolgebouw en de aula, zal de drive dit jaar later plaats vinden, en wel op vrijdag 4 april. Zet deze datum alvast in uw agenda. Gemeentehuis Tot en met 5 maart expositie van aqua rellen en olieverfschilderijen van Inge van der Heijdt en keramische vazen en objecten van Mia Custers. Te zien op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Galerie Amber Tot 23 maart tentoonstelling van mens figuren van Greet Duffels en etsen van Yolanda Eveleens. De galerie aan de Dusseldorperweg 18 is geopend van donderdag tot en met zaterdag en op 2 maart van 14.00 tot 17.00 uur. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Kijkkas Ontwerpen van Marlies Dekker, Jolanda de Lange en Ab van Wijhe, aangevuld met schilderijen van Joke Jak. Iedere zaterdag geopend vanaf 10.00 uur, Breedelaan 1 in Akersloot. AKERSLOOT - In biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot zal op 11,12 en 13 april het Nederlands kampioen schap hoofdklasse libre worden ge speeld. Biljartvereniging Heiloo 82, die iedere maandagavond in dit biljartcen trum speelt, heeft de organisatie van dit Nederlandse kampioenschap toegewe zen gekregen. Uiteraard is dit een erkenning voor de vereniging én een erkenning voor dit biljartcentrum, waar liefhebbers wekelijks kunnen biljarten op maar liefst zes Wilhelmina wed- strij dbilj arts. - De deelnemers aan dit nationale kam pioenschap komen uit het gehele land, maar namen zijn op dit moment nog niet bekend. ALKMAAR - MCA en Regionale Thuiszorg houden een serie van negen themamiddagen voor mensen met kan ker en hun naasten. De zesde bijeen komst is op dinsdagmiddag 11 maart van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van Regionale Thuiszorg, Gasthuis straat 2, Alkmaar. Bij iedere bijeen komst is een deskundige aanwezig. Het thema van deze middag is kanker in de thuissituatie. Gastsprekers zijn mevrouw K. Willemse, wijkverpleegkundige van Regionale Thuiszorg, en mevrouw A. Kuys, oncologie-verpleegkundige in het MCA. Zij geven informatie over prak tische hulp en begeleiding bij kanker. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbonden. Het maximale aantal deelnemers is zeventien. Als u meer informatie wilt of als u deze mid dag wilt bijwonen, dan kunt u zich aan melden bij het informatiecentrum van het MCA, telefoon 072-5483500. AKERSLOOT - De dames senioren 1 versloegen AHV Kwiek met 20-15. De wedstrijd tegen het Amstelveense Kwiek, een goede middenmoter in de eerste divisie, werd mede door het ont breken van enige basisspeelsters met bange gevoelens tegemoet gezien. Bonna Tiebie startte in de basis en vanaf de cirkel scoorde zij het eerste doelpunt 0-1. In de beginfase werd er om en om gescoord en meteen werd het duidelijk dat de Meervogels- keepster in goede vorm was. Zij hield Meervogels in de race voor de overwin ning. Halverwege de eerste helft 6-3 achterstand. Wendy Zandbergen on derschepte enige malen de bal en scoorde tweemaal, waarna Mirjam Kerssens een gelijke stand op het sco rebord zette 6-6. Monique Kerssens bracht Meervogels in de 25ste minuut vanuit de tweede lijn weer op voorsprong 7-8. Beide teams konden geen afstand nemen en gingen met 10-10 rusten. Direct na rust een fraai doelpunt vanaf de cirkel en ston den de gastvrouwen weer voor 11-10. Silvia Overpelt en Laura Verzijde tekenden voor 11-12. Toen kon Kwiek nog eenmaal terugkomen 12-12. Meervogels had nu het beste van het spel en toen Meervogels doelvrouwe Jeanine Geels bij de stand 12-14 een strafworp stopte en Petra Jonker op de hoeken succes had, was het verzet gebroken. Deze 15-20 overwinning is gezien de huidige plaats op de ranglijst van cruci aal belang. Goed voor het zelfvertrou wen en dat zal zaterdag als kampioen skandidaat Zwaluwen op bezoek komt nodig zijn. Aanvang 19.30 uur in De Lelie. De heren senioren versloegen Tonegido met 21-15. In de beginfase werd Tonegido volledig door Meer vogels overklast. Snelle aanvallen en benutte break-outs resulteerden na tien minuten in een 6-0 voorsprong. Na een kwartier kon Tonegido iets terug doen maar een marge yan vijf doelpun ten kon Meervogels eenvoudig vast houden ruststand 12-6. Speelde Meer vogels voor de rust 'geconcentreerd en soms subliem handbal, na rust was een heel ander beeld te zien. Meervogels had problemen met de 4-2 aanval van Tonegido en vochten de gasten zich terug tot 15-14. Met twee benutte breaks van Ruud Out kwam de verlichting die Meer vogels nodig had. Het felle verdedigen van beide teams kwam het spel niet ten goede. Via twee strafworpen van Jacco Kerssens en in de laatste seconden een break van Theo Krom kwam er 21-15 op het scorebord. In de strijd om het kampioenschap wacht Meervogels zon dag een zware uitwedstrijd tegen HCV 90 in de Kinheimhal, aanvang 14.20 uur, Beverwijk. Vrijdag 28 februari is er voor iedereen die van kaarten houdt een klaverjasdri ve in de kantine van de Meervogels aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is om 19.30 uur open en vanaf deze tijd kan men inschrijven. Om 20.30 uur worden de eerste kaarten geschud. Drive en prijsuitreiking zijn rond 23.15 uur afgelopen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 13