Senioren Info 1-1-2, daar red je levens mee Vervolg informatierubriek Afsluiting Kuillaan als gevolg van paddentrek Onze gemeente heeft een nieuw waarschuwingsstelsel Maandelijks alarm als proef Voortaan wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis 1 Woon-Zorgloket in Heiloo Verzoek hogere waarde geluidbelasting PAGINA 6 UITKIJKPOST - 26 FEBRUARI Het Nederlandse alarmnummer 06-11 verdwijnt. Met ingang van 1 maart 1997 wordt het vervangen door een nieuw nummer: 1-1-2. De invoering van dit nieuwe nummer is onderdeel van een operatie die ertoe moet leiden dat op den duur in heel Europa één en hetzelfde alarmnummer operationeel zal zijn. Uniform nummer van levensbelang Sinds 1990 is er in Nederland één landelijk telefoonnummer voor hulp in spoedeisende situaties. Met de invoering van dat nummer werd ook een landelijk netwerk van alarmcen trales in dienst genomen. Dankzij het netwerk en het landelijke nummer zijn brandweer, politie en ambulancedienst beduidend beter bereikbaar geworden. Dit is een kwestie van levensbelang -juist op die momenten dat snelle hulpverle ning noodzakelijk is. Hoe nuttig een landelijk nummer is, blijkt ook uit de cijfers. Het oude nummer werd per jaar ongeveer vijf miljoen maal gebeld. Globaal gesproken zijn er van elke dertien meldingen negen voor de politie, drie voor de ambulancedienst en één voor de brandweer. Bij de afhandeling van 1-1-2 oproepen wordt bijzondere aandacht gegeven aan het spoed eisende karakter. Door de manier waarop de alarmcentrales zijn georganiseerd, kan er gegarandeerd worden dat niemand een antwoordapparaat aan de lijn krijgt of "er niet doorheen komt". Als het extreem druk is, kan het hooguit iets langer duren voordat er wordt opgenomen. Gelijkschakeling op Europees niveau De vervanging van het huidige alarmnummer door het Europese alarmnummer 1-1-2, volgt de behoefte in Europees verband om spoedeisende hulpverlening via eenzelfde nummer beschikbaar te stellen. Op den duur zal er -waar dan ook in de Europese Unie één en hetzelfde alarmnummer vor politie, brandweer en ambulance operationeel zijn. Het alarmnummer 1-1-2 is dus niet alleen het nieuwe Nederlandse alarmnummer, maar het is de bedoeling dat het in de toekomst ook werkelijk het enige nummer zal zijn dat alle inwoners van Europa hoeven te kennen voor hulp in spoedeisende situaties. Daarmee wordt een snellere en effectievere hulpverlening verzekerd. Voor iedereen in Europa. Hulpverlening ongewijzigd Met ingang van 1 maart 1997 is in Nederland het nieuwe nummer 1-1-2 operationeel. Behalve de vervanging van het oude door het nieuwe nummer 1-1-2 verandert er voor inwoners van Nederland overigens niets. De organisatie van de alarmcentrales blijft op de bewezen goede wijze werken en ook de hulpverlening blijft hetzelfde. Wie in Nederland 1-1-2 oproept, komt "binnen" bij één van de 21 regionale alarm centrales van 1-1-2. De melder vertelt in welke gemeente en van wie er hulp gewenst is: brandweer, politie of ambulancedienst. Vervolgens wordt het gesprek doorverbonden met de meldkamer van de gewenste hulpdienst. Wie met een mobiele telefoon 1-1- 2 belt, komt binnen bij de 1-1-2 centrale van het Korps Landelijke Politiediensten in Driebergen. Verder verloopt alles hetzelfde als bij de overige alarmcentrales. Voor doven en slechthorenden is 1-1-2 bereikbaar via de tekst(beeld-)telefoon. Ook wat betreft de kos ten blijft met de invoering van het nieuwe nummer alles bij het oude: 0,20 overdag, 0,1 O's avonds en gratis vanuit een telefooncel. Oude nummer gefaseerd buiten werking Het buiten werking stellen van het oude zal in fases geschieden. Het oude alarmnummer is dermate ingeburgerd dat er voor een over gangsperiode is gekozen. Vanaf 1 maart tot 1 september 1997 zijn daarom de hulpdiensten zowel via 1-1-2 als via 06-11 te bereiken. Vanaf september 1997 loopt spoedeisende hulpverlening alleen nog via 1-1-2. Personen die via het oude nummer politie, brandweer of ambulance willen oproepen worden met een antwoordapparaat naar 1-1-2 doorven/vezen. Op 1 maart 1998 zal het oude nummer defini tief buiten werking gesteld worden. Meer informatie ledereen die meer wil weten over de invoe ring van 1-1-2 kan een brochure ophalen bij de postkantoren en bibliotheken. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Heiloo maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond, gelegen tussen de woningen Kennemerstraatweg 652 en 654. Het besluit ligt met de daarbij behorende teke ningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en op iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 531 31 21). Als gevolg van de jaarlijkse paddentrek zal de Kuillaan 's nachts voor het gemotoriseerde verkeer worden afgesloten. Normaliter gaat het hierbij om de maanden maart en april. Wanneer blijkt dat de padden eerder trekken, dan wordt de Kuillaan al eerder afgesloten. Tijdstip van sluiting van de Kuillaan is van 19.00 tot 07.00 uur. Uiteraard blijft kwekerij Meijer gewoon bereikbaar. Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met mevrouw E. Swart van de paddenwerkgroep Heiloo, tel. 072 - 533 03 24 of de heer R. van der Meer van de gemeente Heiloo, tel. 072 -531 32 08. Om u te laten wennen aan het geluid van de nieuwe sirenes, is besloten een aantal maan den proef te draaien met het nieuwe systeem. Immers, de sirenes zijn supermodern en zó nieuw dat nog niemand ze heeft gehoord. Binnenkort hoort u ze zes keer, iedere eerste maandag van de maand loeien de nieuwe sirenes. Dat is op de maandagen 3 maart; 7 april en 3 juni (niet op 5 mei, want dat is een nationale feestdag), steeds om 12.00 uur. Daarna hoort u ze niet meer. Behalve één keer per jaar, dan gaan ze in het hele land af om iedereen nog eens aan het geluid te herinneren. De gemeenten maken van tevoren bekend wan neer dat is. Hoort u de sirenes op een andere tijd (ook in de proefperiodedan is er dus écht iets aan de hand. Als de sirene gaat... Misschien klinkt het motto van de campagnes die het Rijk en de gemeenten de afgelopen jaren hebben gehouden u nog bekend in de oren. Maar nu het nieuwe waarschuwingsstel sel in gebruik wordt genomen, is het een goed moment om het geheugen weer even op te frissen. De boodschap is simpel. Als de sirene gaat, ga direct naar binnen, sluit deuren en ramen en stem af op Radio Noord-Holland en zet de televisie aan. Het advies 'Ga naar binnen' betekent: ga het dichtstbijzijnde gebouw bin nen, waar u ook bent, onderweg of elders. Mocht de stroom zijn uitgevallen, beluister dan een transistor radio. U krijgt dan informa tie over wat er aan de hand is en wat er van u wordt verwacht. Neem een alarm altijd seri eus. Als de sirene gaat is er meer aan de hand dan een simpele brand of een klein ongeluk. Dovenslechthorenden en hulpbehoevenden Sirenes maken geluid. Dat brengt beperkin gen met zich mee. Doven en slechthorenden bijvoorbeeld, zullen een alarm niet kunnen horen. Bij dé voorbereiding van de vernieu wing van het waarschuwingsstelsel is onder zocht of het mogelijk was voor deze groepen een aparte voorziening te treffen. Dat bleek echter niet haalbaar. Meer mag worden ver wacht van burenhulp en een goed georgani seerde lokale hulpstructuur. In het rampen plan van de gemeenten zijn speciale maatre gelen getroffen voor hulpbehoevenden, bejaarden en scholieren. Voor hulpbehoeven den die thuis zitten, zijn er regels opgesteld die in geval van een ramp via Radio Noord- Holland bekend worden gemaakt. Kent u mensen in uw omgeving die een alarm niet kunnen horen of die hulp nodig hebben? Denk dan aan hen als de sirene gaat! De gemeente Heiloo heeft met ingang van 1 januari een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is voortaan iedere maandagavond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Op maandag 3 maart a.s. wordt tevens de maandelijkse raadsvergadering gehou den. Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tij dens de avondopenstelling voorafgaand aan de raadsvergadering, wordt u verzocht eerst contact met hen op te nemen. Vanaf 6 januari 1997 kunnen inwo ners van Heiloo met vragen over Wet Voorzieningen Gehandicapten dagverzorging thuiszorgactiviteiten warme maaltijdvoorziening alarmeringssysteem plaatsing in zorgcentra 'De Loet' of 'Overkerck' plaatsing in een verpleeghuis indicatie koppelwoningen terecht bij het Woon-Zorgloket in het gemeentehuis. Het loket is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 08.00 tot 12.30 uur en telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer is 072 - 531 31 84. Na kantoortijd kunt u op dit nummer een boodschap inspreken. U wordt dan de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen In geval van nood met betrekking tot de Regionale Thuiszorg kunt u buiten de reguliere openingstijden van het Woon-Zorgloket bellen met nummer 072 - 512 71 27. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Van Vladerackenlaan 7, P. van der Laan - vergroten woonhuis; Van Vladerackenlaan 9, K. Argeloo - vergroten woonhuis; Commandeurslaan 15, P. van der Zei - plaatsen dakkapel; Spoorlaan 24, A.H. Scholten - vergroten woonhuis; Rosendaal 93, J.S. Klaver - vergroten woonhuis; Kennemerstraatweg 626, J.J.P.J.C. van der Velden - vergroten woonhuis; De Kuilenaar 48, P.T.G.M. Oudejans - vergroten woonhuis; Werkendelslaan 51, H.J.H. Vasbinder - oprichten garage; Zeeweg 24, H.P. Wisman - vergroten woonhuis. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voor nemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder, in verband met de bouw van twee woningen aan de Kennemerstraatweg te Heiloo, tussen de per celen Kennemerstraatweg 652 en 654. De toegestane geluidbelasting van 50 dB(A) op de uitwendige scheidingsconstructie van de woningen zal, vanwege de Kennemerstraatweg, met 11 dB(A) worden overschreden. Het ontwerp-verzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken, met ingang van 26 februari a.s. gedurende twee weken ter inzage op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, bij de afdeling VROM (kamer 110). Gedurende de termijn van terinzagelegging van dit ontwerp-verzoek kan een ieder ten aanzien hien/an schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Tevens wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om op maandag 3 maart 1997 om 10.00 uur tijdens een openbare zitting in het gemeentehuis, opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. Tekenen en schilderen voor ouderen Tweedehands boekenmarkt Videopresentatie Vietnam Preventief bewegen Workshop Israëlische volksdans SV Oppositie Cursus tuinieren Plattelandsvrouwen HEILOO - Ouderen die hun vrije tijd op een nuttige en leuke manier willen invullen kunnen iedere vrijdagmiddag terecht bij het Trefpunt. Elke week is daar een groep enthousiaste dames en heren bijeen om te tekenen en te schil deren. Er wordt gewerkt met de vakkundige begeleiding van schilderes Rina Snel. Het creatief bezig zijn met potlood, krijt, water- of olieverf wordt door de deelnemers als leerzaam en interessant ervaren en dikwijls worden 'verborgen talenten' ontdekt. Ouderen die geïnteresseerd zijn (ook degenen die al de nodige ervaring heb ben op teken- en schildergebied), zijn van harte welkom op de vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 1 maart van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de beken de tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2. Er zijn veel mooie en interessante boeken voor uw ontspanning, maar ook wellicht het boek dat u al lang zocht als aanvulling op uw verzameling. Alleen al het snuffelen in al deze boe ken is plezierig om te doen. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal-culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u in de weg staan en eigenlijk wel kwijt wil, dan heeft het ouderenwerk daar dus een goede bestemming, na een tele foontje worden ze opgehaald (072- 5331297), brengen mag ook. HEILOO - De Culturele Commissie nodigt belangstellenden uit voor de video-grootbeeld presentatie Nico Mantel uit Heiloo. Vietnam is een toe ristisch nog vrijwel onbekend land met 44 miljoen inwoners. De meeste men sen zijn er werkzaam in de landbouw. Rijst is het hoofdprodukt en mais. Nico Mantel reisde door dit land en sloeg de mensen gade in hun dagelijkse bezigheden. Verder zijn te zien schitte rende tempelcomplexen, een 200 kilo meter lang tunnelsysteem en de schitte rende Halongbaai in het noorden van Vietnam. De lezing is op 6 maart om 14.00 uur in 't Trefpunt. De entree is f 3,- inclusief een kopje koffie of thee. HEILOO - De laatste jaren krijgt het belang van bewegen steeds meer aan dacht. Gebrek aan voldoende lichaams beweging geeft een grotere kans op hart- en vaatziekten, botontkalking, overgewicht en hoge bloeddruk. Inmid dels is ook aangetoond dat sportief bewegen de kans op een beroerte ver kleint. Verder blijkt uit recent onderzoek dat de kans op het ontstaan van functione le beperkingen (beperkte mobiliteit) bij mensen die weinig bewegen, twee maal zo groot is als bij actieve personen van vergelijkbare leeftijd. Met name voor ouderen is dit gegeven van belang. Door behoud van de bewegingsfuncties kunnen ouderen langer zelfredzaam en zelfstandig zijn. Van de volwassenen boven de 55 jaar beweegt of sport de helft onvoldoende, al is de laatste tijd waar te nemen dat het aantal actieve 55-plussers in diverse sportverenigingen gestaag toeneemt. Naast het belang van bewegen voor de gezondheid is bewegen, zeker wanneer dit samen met anderen gedaan wordt, een gezellige activiteit waar veel plezier aan beleefd kan worden. Wanneer meer aan beweging wilt gaan doen biedt Aktief 55+ u vele mogelijkheden: fitness voor mannen en vrouwen, trimmen, tennis, gymnastiek, volksdansen, badminton, fietsen, wan delen, jazzdance, watergymnastiek, yo ga en een wekelijkse sportinstuif. Deelnemen kan iedereen van 55 jaar en ouder. De cursussen worden overdag gegeven door bevoegde docenten op diverse locaties in Heiloo. Voor meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 1 maart Benedictusschool, J.R Hasebroekweg 21, tussen 9.00 en 11.30 uur, ook ge bruikte kleding. Paulusschool, tijdelijk neerzetten op hoek Pastoor van Muijenweg-De Biender (bij bord), tussen 9.00 en 11.00 uur, halen op verzoek tel. 5340667. Paulusschool, huis-aan-huisactie Pas toor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen-Westerweg, dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 9.00 uur, halen op ver zoek tel. 5340667. Base- en softballclub Double Stars, par keerterrein bij sportpark Het Venne water, gehele dag, ook zondag. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw op De Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur en op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk, tussen 10.30 en 12.00 uur. Woensdag 5 maart Janfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie plan Ypestein Dompvloet- laan, dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 18.00 uur, tel. 5337281. Elke woensdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw aan de Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 12.00 en 18.00 uur. Hockeyvereniging de Terriërs, bij de kantine aan Het Vennewater. Van 13.00 tot 20.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op ver zoek: tel. 5331840 en 5063525. Maandag 24 tot en met woensdag 26 februari De Springschans (Oost en Centrum), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens schooluren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij locatie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43/Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool, Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - Op woensdag 5 maart houdt volksdansvereniging Pridini een workshop Israëlische volksdans. De avond staat onder leiding van Huub de Jong, specialist Israëlische dans, en start om 19.30 uur in de grote zaal van het Open Huis. Wanneer de workshop om 22.30 uur wordt afgesloten, hebben de deelne mers kennis gemaakt met dansen van de vele verschillende bevolkingsgroe pen die in Israël wonen. In dans en muziek zijn de invloeden van deze ver scheidenheid terug te vinden. Je kunt duidelijk ritmes uit Spanje, zang uit Rusland en passen uit de Arabische wereld herkennen. Nu veel vakantie gangers er voor kiezen om naar Israël te gaan, is dit een unieke mogelijkheid om eens kennis te maken met de dans cultuur van het land. Iedereen is welkom. Speciaal schoeisel of speciale kleding is niet nodig. Deel name voor niet-Pridinileden kost f 5,-, bij entree te voldoen. Wilt u meer informatie, dan kunt u con tact opnemen met Sylvia van Rook- huyzen, telefoon 072-5066970 of met Nel Coolegem, telefoon 072-5335427. HEILOO - Uitslag van de 18de ronde: Groot-Langereis 1-0, Slob-Manni 1-0, Folkertsma-V Etten 0-1, Vd Werf- Jongkind 0-1, Bosma-D. Jager 1-0, Petricevic-Klein 1-0, Hassing-Heringa remise, Bos-Jonkheer 0-1, Maas-Vd Wal remise, Koenders-Huffnagel 1-0, Sauer-Horninga 1-0, Ebrecht-Ranzijn remise, Tuinstra-V Stee 1-0, Ooyen- vaar-Kraaienbrink 1-0, Vd Plas-Vd Veer 1-0. HEILOO - Heeft u ook alweer kriebe lende vingers om lekker in de tuin aan het werk te gaan? Heel langzaam begint het voorjaar, met krokussen die alweer voorzichtig tevoorschijn komen. In de week van 10 maart start Groen Advies Jeanine Jonker in Heiloo een cursus tuinieren. In zes lessen wordt antwoord gegeven op vele vragen. Bijvoorbeeld hoe het komt dat sommi ge planten de winter niet goed doorko men, en hoe je dat kunt beoordelen. Of welke planten je het beste aan kunt schaffen om de meeste kans te hebben dat ze de winter doorkomen. Ook aan snoeien en bemesten van planten en struiken wordt de nodige aandacht besteed. Wie informatie wil over de cursus kan bellen met 072-5053646. Op dat num mer kunt u ook het nieuwe voorjaars programmaboekje aanvragen. HEILOO - Na afloop van de jaarverga dering van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen op 17 februari kwam mevrouw Kemperman iets ver tellen over bloemen en planter. Eerst de snijbloemen en hun voorkeur voor behandeling, daarna de tuinplanten en heesters. Het waren vooral practische tips en suggesties voor het snoeien, vermeer deren en in vorm houden van de tuin. Omdat er veel tuinliefhebbers waren, was het een dankbaar onderwerp. De volgende bijeenkomst is op donderdag middag 27 februari in het Open Huis. Er zal door verzekeringsmaatschappij Univé verteld worden over veranderin gen in de sociale wetgeving. Deze bij eenkomst vindt plaats in het Open Huis om 14.00 uur. Introducées betalen f 5,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6