'Er wordt wel wat van je Vrijwilligerswerk bij Willibrord niet vrijblijvend Heilooër Slag zingend en swingend muziekfestijn Leerlingen PCC exposeren HOV zet met La belle Helene kleurrijk schouwspel neer Nederlaag Foresters handbal Ech,e Bakkers vieren PAGINA 8 UITKIJKPOST - 26 FEBRUARI orkest Vakantie-taalcursus FNV nieuws Instuif Double Stars groot succes Openbare repetitie Noord-Hollands jeugd- Poppentheater Rapunzel EHK Klaverjasclub Sans Atout HEILOO - Muziekliefhebbers kunnen op zondag 2 maart genieten van de prachtige klanken van werken van Dvorak, Grieg, Ives, Gershwin en Brahms. Het Noord-Hollands jeugdor kest, onder leiding van dirigent Pieter- Jan Olthof, houdt dan van 14.00 tot 16.00 uur een openbare repetitie in de Muziek- en Dansschool Heiloo. Het orkest repeteert momenteel voor de voorjaarstournee, die de musici volgen de maand naar Zandvoort, Hoorn en Amsterdam zal voeren. Het Noord-Hollands jeugdorkest, dat bestaat uit ongeveer 82 jongeren tussen de 14 en 24 jaar, viert dit jaar haar 35- jarig jubileum. Nog een extra reden om met een feestelijk programma te komen. Bovendien treedt samen met het orkest de jeugdige pianist Johann de Jong op. Deze student van het Amsterdamse Sweelinck Conserva torium won al diverse prijzen op con coursen. Iedereen is van harte welkom om een voorproefje te komen nemen van het afwisselende voorjaarsprogramma. De entree is gratis en de koffie en thee staan klaar. Wie meer informatie wil, kan bellen met Leontine Kaptein, 072- 5334118. Donderdag 27 februari Mensendieck 09.00-10.00 NVvH 10.30-16.30 Yoga 09.30-10.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.30 NVvH 12.00-16.00 Plattel.vrouwen 14.00-16.00 Nivon origami/vouwgroep 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 Vrijdag 28 februari Volksdansgr. De Wisselpas 09.00-10.30 NVvH damesbridge 09.30-11.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.30 Volksdansgr. De Wisselpas 14.00-15.30 Beg.orkest NH 20.00-22.00 Zaterdag 1 maart gesloten Zondag 2 maart NHK Kindernevendienst Geest en Kracht Bijeenkomst 10.00-12.00 Maandag 3 maart T'ai Chi voor ouderen Astrologie v.oudere Nivon doemiddag 09.30-11.30 09.45-11.45 13.30-15.30 Sans Atout bridge 20.00-23.00 Nivon aquarel 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-23.00 EHK klaverjassen 20.00-22.00 Soc.Alleenstaanden 20.00-22.00 Dinsdag 4 maart Nivon aquarel 09.30-11.30 Alliance Fran9aise cursus 09.15-11.45 Alliance Fran^aise cursus 13.45-15.45 Astrologie v.ouderen 14.00-16.00 Oratoriumver*Nieuw Leven20.00-22.00 Nivon boekbinden 20.00-22.00 Oppositie schaken 20.00-23.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 Fotoclub Heiloo 20.15-22.45 Woensdag 5 maart Nivon tekenen 09.30-11.30 Alliance Fran9aise cursus 09.15-11.45 Astrologie v.ouderen 09.45-11.45 Nivon mandala tekenen 09.30-11.30 Nivon tekenen 13.30-15.30 Nivon kalligrafie 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-23.00 Nivon kunstgeschiedenis 20.00-22.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 HEILOO - Onder de titel Woord in Beeld wordt een selectie van werkstuk ken van leerlingen uit klas 2 en 3 van het PCC tot 10 maart tentoongesteld in de Openbare Bibliotheek. Tijdens de lessen Nederlands moesten de leerlingen uit klas 2 een aantal klei ne ergernissen en één grote ergernis opschrijven. Vervolgens bedachten ze voor iedere kleine ergernis een oplos sing en met deze gegevens werd een gedicht gemaakt. Op de tentoonstelling is te zien hoe creatief en humoristisch leerlingen met taal om kunnen gaan. Bij Beeldende Vorming kregen de leer lingen uitleg over miniaturen. Dit zijn oude, met de hand geschreven en ver sierde teksten, die meestal door monni ken werden gemaakt. Vervolgens werd er geoefend in het tekenen van vlecht werk en op het schrijven (kalligrafe ren) met een speciale pen. Ook hiervan zijn uitvoeringen op de tentoonstelling te zien. In klas 3 werd gezocht naar droevige, grappige en spannende berichten. Om te laten zien dat je bij het uitbeelden van gevoel meerdére zintuigen kunt gebruiken, kregen de leerlingen een lijst met woorden. Die hadden allemaal te maken met ritme, gevoel en kleur. Hierna luisterden ze naar onbekende muziekfragmenten, die heel verschil lend van stemming en ritme waren. Vervolgens werden er uit de lijst woor den gekozen bij ieder stukje muziek. Op die manier werd ook gekeken of krantenberichten en muziekfragmen ten te combineren waren. Vanuit een krantenbericht werd een gedicht gemaakt, met vooral veel aandacht voor sfeer en ritme. Bij Beeldende Vorming konden de leerlingen experimenteren met ver schillende technieken, terwijl ze luister den naar dezelfde muziekfragmenten. Duidelijk werd dat je met kleuren, vor men en ritmes bepaalde gevoelens kunt uitdrukken of versterken. Met verfrol lers, sjablonen en drukinkt en met gekleurde inkt op nat papier werd een aantal sfeerondergronden gemaakt. Hierna kon met allerlei materiaal ver der worden gewerkt om het gemaakte gedicht uit te beelden. Als laatste werd de tekst toegevoegd, waarbij tekst en beeld een geheel moesten vormen. De werken zijn te zien tijdens de opening stijden van de bibliotheek. HEILOO - Alle drie zijn ze het erover eens: je doet het om zinvol bezig te zijn, voor bewoners en patiënten, maar ook voor jezelf. Bovendien schenkt het werk veel voldoening en geeft het een bepaalde verrijking aan je leven. Cees Glas, Bep Hansen en Henk Vijn zijn vrijwilliger bij Psychiatrisch Centrum Willibrord. Op 1 maart bestaat het georganiseerde vrijwilligerswerk bij Willibrord een kwart eeuw. In april vie ren de vrijwilligers dat met een uitje. Momenteel zijn er 120 vrijwilligers werkzaam bij het psychiatrisch cen trum, waar ongeveer 500 patiënten en bewoners verblijven. Over het alge meen besteden de medewerkers één dagdeel per week aan hun vrijwilliger- staak. Het vrijwilligerswerk is onder verdeeld in drie soorten. Cees Glas en Bep Hansen zijn bezoek- vrijwilliger. Zij bezoeken één bepaalde bewoner, die weinig of geen bezoek krijgt. Het is de bedoeling dat er tussen vrijwilliger en patiënt of bewoner een vriendschapsrelatie ontstaat. ,,Het moet natuurlijk klikken," geeft Cees Glas toe. „En hoe ver die vriendschap gaat, dat hangt er maar net vanaf. Heb je zin om een bewoner bij je thuis uit te nodigen, en wil hij dat zelf ook?" Bep Hansen, die inmiddels bij meerde re bewoners en patiënten bezoekster is geweest, heeft ervaren dat er een grote emotionele band kan ontstaan tussen vrijwilliger en bewoner. Ze heeft alle afdelingen van Willibrord gezien. „Je blijft bezoeker van die ene bewoner of patiënt. Als die naar een andere afde ling gaat, ga jij gewoon mee." Henk Vijn is afdelingsvrijwilliger. Hij bezoekt één keer per week een bepaal de afdeling. Koffie drinken met de be woners, een praatje maken of een spel letje doen. Een andere groep vrijwilligers houdt zich bezig met begeleiding bij evene menten en activiteiten zoals biljaften, tennis, koken en kerkbezoek. Deze activiteitenvrijwilligers runnen ook de huisomroep en de bibliotheek. Taboe In 1991 veranderde de structuur van het vrijwilligerswerk. De functie van coördinator werd toen een betaalde baan. Coördinator Mea Boereboom geeft aan dat er heel wat aan vooraf ging voordat de organisatie werd zoals die nu is. „Het begon allemaal in '72, toen een maatschappelijk werker bij Willibrord, de heer Adrichem, het vrij willigerswerk startte. Daarvóór was er ook al vrijwilligerswerk, tenslotte bestaat het psychiatrisch centrum al sinds 1929. Om het werk beter te coör dineren werd de Unie van Vrijwilligers (UW) ingeschakeld. Maar er was toen nog maar een klein aantal vrijwilligers in vergelijking met nu." De UVV speelde een belangrijke rol in de organisatie tot 1984. Toen besloot de directie van Willibrord dat het vrijwilli gerswerk in het centrum een zelfstandi ge organisatie moest worden. Henk Vijn, Cees Glas en Bep Hansen zijn op verschillende manieren met het vrijwil ligerswerk in aanraking gekomen. Henk Vijn en Cees Glas hadden na de verkoop van hun bedrijf tijd over, die ze nuttig wilden besteden. De Willi brord was hen niet onbekend en ze voelden er wel wat voor om daar vrij willigerswerk te gaan doen. Bep Hansen, moeder van een gezin met drie kinderen en altijd actief in het ver enigingsleven, kwam via een tante bij Willibrord terecht. „Ik vond het eerst nogal eng. Er rust toch een taboe op. Maar eigenlijk zou iedereen eens een tijdje in de zwakzinnigenzorg of de psy chiatrie moeten meelopen. Het wordt gewoon, al je vooroordelen vallen weg." Stevig in je schoenen staan Coördinator Boereboom legt uit wat er gevraagd wordt van mensen die hier vrijwilligerswerk willen gaan doen. „De minimum leeftijd is 18 jaar en je moet toch wel een beetje stevig in je schoe nen staan. Affiniteit met de psychiatrie is belangrijk en de vrijwilliger moet bereid zijn om het werk langere tijd te doen. Dat is in het belang van de bewo ners en patiënten. Verder is een kleine medische keuring verplicht." Een nieuweling krijgt eerst een gesprek met de coördinator. „We hebben het dan over de tijd die iemand er in wil steken en het soort werk dat iemand graag wil doen." Mea Boereboom zoekt vervolgens het juiste werk en de juiste patiënt of bewoner bij de vrijwil liger. De eerste drie maanden vormen een proefperiode, daarna volgt een eva- Coördinator Mea Boereboom. luatie. De vrijwilliger wordt sowieso begeleid door een beroepskracht. Bep Hansen vult aan: „Op het moment dat je dit gaat doen, is het niet meer vrijblijvend. Ook al is het vrijwilligers werk, je kiest ervoor en dat betekent dat er op je gerekend wordt. Er wordt wel wat van je verwacht." Mea Boereboom waakt ervoor dat de vrijwilligers geen beroepsplaatsen innemen, maar geeft toe dat de grens soms niet zo duidelijk is. Volgens Henk Vijn is er wel degelijk verschil. „De vrij willigers doen werk waar de verpleging weinig of geen tijd voor heeft. Het is net dat beetje extra dat je als vrijwilli ger kunt doen om het de bewoners naar de zin te maken. Bovendien sta je j^ls vrijwilliger op hetzelfde niveau als ae bewoners en patiënten, terwijl de ver pleging daar boven staat. Dat moet je goed in de gaten houden: je komt voor de bewoners en patiënten, en niet voor het personeel." Het gebeurt wel eens dat een vrijwilli ger in de omgang met bewoners en patiënten met problemen of emotione le gebeurtenissen te maken krijgt. Het psychiatrisch centrum staat de vrijwilli gers daarom bij met begeleiding en ondersteuning, bijvoorbeeld door thema- en studiedagen en workshops. Vrijwilligers kunnen ook altijd bij de verpleging en de coördinator terecht. Hoe het vrijwilligerswerk er in de toe komst uit gaat zién durft Mea Boereboom niet te voorspellen. „We hebben altijd een tekort aan vrijwilli gers. Steeds meer bewoners en patiën ten voelen wat voor een vaste bezoe ker. Daarnaast is het zo dat het aantal bewoners en patiënten zal worden teruggebracht naar 300. Dit omdat Willibrord op 1 juli een fusie aangaat met andere zorgverleners in de regio. Wat de gevolgen voor het vrijwilligers werk hier zijn, is nog niet duidelijk. Maar dat er vrijwilligers nodig blijven, dat is een ding wat zeker is." Wie meer wil weten over de mogelijk heden van het vrijwilligerswerk in Willibrord kan bellen met tel. 072- 5312312. De vertrouwde aanblik van Psychiatrisch Centrum Willibrord. ALKMAAR - Wie kort voor de vakan tie nog iets wil opsteken van de taal van zijn vakantieland, kan een korte cursus volgen in maart en april. In acht keer anderhalf uur wordt telkens een situ atie besproken en geoefend die in de vakantie kan voorkomen. Wat zeg je op de camping, in hotel, café of restaurant met boodschappen doen, de weg vra gen, enzovoort. De cursus wordt gegeven in de talen Frans, Engels, Duits, Spaans, Italiaans en Portugees. Enige voorkennis van de taal is prettig, maar niet noodzakelijk. Er is ook nog plaats voor een paar cur sisten in de pas gestarte beginnerscur sussen Spaans en Italiaans. Voor men sen met school-Engels start binnenkort een conversatiecursus. Voor meer informatie of een folder kunt u bellen naar Instituut De Wester, tel. 072- 5405543. HEILOO - Het nieuwe jaar is al weer bijna twee maanden oud en dat bete kent dat de gevreesde blauwe envelop van de belastingdienst weer bij een heleboel mensen in de bus gerold is. FNV-leden die hun formulieren door iemand van de bond willen laten invul len, kunnen zich telefonisch aanmelden op dinsdag 4 maart van 14.00 tot 16.000 uur en op donderdag 6 maart van 19.00 tot 21.00 uur. Het nummer is 072- 5332683. De volgende gegevens moet u dan bij de hand hebben: adres, tele foonnummer, postcode en huisnum mer, van welke bond u lid bent en welk biljet ingevuld moet worden. HEILOO - Vorige week woensdagmid dag was het een drukte van belang in sporthal Het Vennewater. Ruim hon derd kinderen kwamen af op de instuif van honk- en softbalvereniging Double Stars Heiloo. Hiervan waren vijftien eigen leden en dus zo'n negentig nieu we kinderen, allemaal tussen de 5 en 11 jaar. Al deze kinderen hebben zich twee uur lang bezig gehouden met allerlei facet ten van deze zomersport. Zo werd er in de ene helft van de zaal een heuse peanutbalwedstrijd gespeeld. Dit is een soort mini-honkbal met aangepaste regels, zodat kinderen tot acht jaar vei lig worden voorbereid op het echte honkbal. In de andere helft van de zaal konden de kinderen zelf proberen en oefenen. In veel verschillende situaties konden ze het slaan leren, kijken hoe snel ze zijn bij het honklopen en probe ren zo zuiver mogelijk te gooien. Dit alles onder leiding van deskundige en enthousiaste trainers en coaches. Om 17.00 uur was het afgelopen en ging iedereen zeer enthousiast weer naar huis. Inmiddels heeft al een aantal van de nieuwe kinderen zich als lid aan gemeld van Double Stars. Wie zich aan melden wil of vragen heeft, kan bellen met de jeugdcommissie, Marion Becker (072-5338277) of Job de Graaf (072- 5334185). HEILOO - Het mag dan misschien een cliché zijn, maar eigen haard is en blijft goud waard. Afgelopen zaterdag was 'eigen haard' Buk Buk het toneel voor een avond lang muziek van Heilooër bodem. In totaal negen bands en groe pen lieten hun muzikale kwaliteiten zien, maar vooral horen. De sfeervolle klanken van piano-vir tuoos Thomas Sengers en de jazzy klan ken van Bomz warmden het binnen druppelende publiek langzaam op voor de muzikale uitspattingen later op de avond. Verrassend en van buitengewóón grote klasse waren de vijf drummers die met Drum'n Rhythm lieten horen dat slag werk véél meer is dan alleen maar hard slaan óp een paar trommels. Schitte rend gedoseerd drumgeweld maakte de Buk tot een waar slagwerkpaleis. In het Buk-café maakte zanger en toet senist Jan Jaap Langerijs indruk met zijn vertolking van 'Margerita' van Marco Borsato. Harry's Nephews heb ben hun visitekaartje nu ook afgegeven in Heiloo. De leuke, lichte rock viel in goede (Heilooër) aarde bij het publiek, dat in steeds grotere getale toestroom de. Natuurlijk vloeide het gele vocht rijke lijk en naarmate de avond vorderde, werd het tapijt van plastic bierpullen op de grond steeds dikker. Bianca 'airmile' Mosch en Allard 'cocktail' de Graaf praatten de optre dens enthousiast aan elkaar. De pogin gen om de musici op het podium te interviewen kwamen niet helemaal uit de verf. Omdat er in de zaal niets van te verstaan was, gebruikte het publiek die tijd maar om eens uitgebreid bij te klet sen. Eén van de absolute hoogtepunten van de avond was het optreden van de gele genheidsformatie die onvervalste Nederpop op de planken bracht. Vooral zanger Frank Niemans (Between) stal de show en bracht vol overgave num mers van De Dijk, Van Dik Hout en Clouseau. Voor een uiteindelijk bom volle Buk liet de Old Star Band horen dat je met vier gitaren, een bas, een drumstel en een zanger prachtige mee slepende blues kunt produceren. Het publiek, met vertegenwoordiging uit bijna alle leeftijdscategorieën, kwam later op de avond helemaal los. Het was swingen geblazen op de populaire nummers van The Change. Met werve lende vaart bracht deze volwassen band muziek van onder andere'Tina Turner, David Bowie en Queen. Overi gens leek bij de zangeres het misver stand 'hoe harder je zingt, hoe beter het klinkt' af en toe nog te bestaan. De organisatie kan terugzien op een zeer geslaagde tweede Heilooër Slag in een uitverkochte Buk Buk. Organisator Marcel Keet denkt dat de extra voor zieningen die deze keer waren getrof fen voor een nog betere geluidskwali teit goed tot hun recht kwamen. En gezien het enthousiasme van musici en publiek zal deze tweede Slag volgens hem zeker niet de laatste zijn. HEILOO - Gehuld in kleurige gewa den eert het volk Jupiter. Met deze grootse openingsscène zette de Hei looër Operette Vereniging vrijdag# avond in een uitverkochte Beun meteen de toon. La belle Hélène van Jacques Offenbach, een opera bouffe ofwel een komische opera, vertelt het verhaal van Hélène, koningin van Sparta (vertolkt door routinier Lyda van Zijl), die door Venus aan Paris, de zoon van koning Priamus van Troje (Peter Boven) is beloofd. Helaas is de mooie koningin al gehuwd met de stun telige Menelaus. De schitterende rol van deze anti-held kon natuurlijk alleen maar gespeeld worden door Frits Hogerheyde. Tal van verwikkelingen zijn, hoe kan het ook anders, het gevolg. La belle Hélène is een operette met een knip oog. Eigenlijk is het stuk één grote parodie, in een theatrale operastijl en met talrijke persiflages. Zo wordt de draak gestoken met de operavedette in het algemeen, verbeeld in de overdre ven coloraturen van Hélène, die haar wel toevertrouwd waren. Offenbach hekelde in ook toestanden uit zijn tijd, zoals de dwaze hofhouding van keizer Napoleon III. Ook de Griekse mytho logie moet het ontgelden en krijgt er stevig van langs. Al met al een zware taak voor regisseur John Lust, om het geheel niet in een doldwaze musical a la Joop van den Ende te laten ontaarden. De vele grap pige verwijzingen naar het heden vie len bij het publiek in ieder geval goed in de smaak, getuige de lachsalvo's die herhaaldelijk klonken. De show werd gestolen door een supertrio, de konin gen Ajax I en II (Rein Kruijer en Aad van der Kolk, gestoken in rood-wit) en Achilles de blonde (met overtuiging gebracht door Michel Fernée). Koning Agamemnon (Nan Beers) en hoge priester Calchas (Jan Winkelaar) hiel den met hun waardigheid de boel gelukkig wat in evenwicht. Ook niet onvermeld mogen blijven de grappige Orestes (Cora Lowijs), die jammer genoeg wat overstemd werd door het verder prima spelende Zaans Opera en Operette Orkest en dienares Bacchis, die gestoken in een zwart lederen out fit met haar expressieve mimiek de aandacht gevangen wist te houden. La belle Hélène staat garant voor een onderhoudende avond lekker luisteren en kijken, met mooie decors en een vrolijke aankleding. Reprise aanstaan de vrijdag en zaterdag in De Beun, aan vang 20.15 uur. Het Noord-Hollands Jeugdorkest houdt een openbare repetitie in de Muziek Dansschool. HEILOO - Vanwege de grote belang stelling geeft poppentheater Rapunzel op zondag 2 maart en op zondag 23 maart nog twee voorstellingen van 'De Wereld van Pierre'. De voorstellingen beginnen om 14.00 uur en worden gegeven aan de Westerweg 185. Pierre is een circusartiest die met zijn circus de wereld rondtrekt. Samen met onder meer Peppijn het clowntje. Alikadi de slangenbeweerder, Brilli de brilslang en andere artiesten laat Pierre de kinderen de bonte wereld van een circus beleven waar niks onmogelijk blijkt te zijn. Zo zie je vissen die een dansvoorstelling geven en een tijger die dol is op koekjes. Helaas is een van de artiesten ziek. Slechts met hulp van de kinderen zal het Pierre lukken de voor stelling toch door te laten gaan. De wereld van Pierre is een spektakel waarin poppen in gesprek raken met de kinderen, die eigenlijk geen toeschou wer meer zijn, maar deel uitmaken van het spel. Ook de kleinere kinderen kunnen meedoen, daar het verhaal zo is opgebouwd dat ze de draad steeds weer kunnen oppakken. De voorstelling is bedoeld voor kinde ren vanaf 3 jaar maar is geschikt voor alle leeftijden. Kaarten a f 5,- zijn ver krijgbaar bij speelgoedwinkel De Gelaarsde Kat, Heerenweg 205, tel. 072-5330868, Poppentheater Rapunzel, Werkendelslaan 114, tel. 072-5337525 en de Stichting Metamorphose, Wes terweg 185, tel. 072-5338446. HEILOO - Wat er al weken aan zat te komen, is afgelopen zondag dan einde lijk gebeurd. Het eerste team van de Foresters handbal liep tegen een neder laag aan. De tegenstander was Jonk Cars/Vido uit Purmerend. Al vanaf het begin hadden de meiden uit Heiloo moeite met het felle en vooral op de man verdedigende Vido. Na 4 minuten scoorde Vido 1-0. Foresters kon na een 2-0 achterstand toch weer aardig haar eigen spel gaan spelen en ze namen een 4-7 voorsprong. Eigenlijk typerend voor de hele wedstrijd was de slordige balbehandeling en het slecht benutten van de kansen. Toch was de ruststand 5- 7 in het Heilooër voordeel. De tweede helft verliep identiek. Foresters had erg veel moeite met de bal. De laatste tien minuten van de wedstrijd drukten ook de beide heren in het zwart een eigen stempel op de wedstrijd. Ze gingen wel heel eigenaar dige beslissingen nemen en waren het ook samen niet steeds eens. Feit blijft dat Foresters na deze 11-10 nederlaag het kampioenschap wel bijna zeker kan vergeten. Met nog drie wed strijden te gaan hebben ze nu een ach terstand van 3 punten. Doelpunten makers van Foresters: Sandra v.Tiel (4), Sandra Schouten, Edith Metselaar, Mariëlle de Winter, Maaike Dingerdis, Christi Vergeer en Annemarie Reyer- sen van Buuren. HEILOO - Op 3 maart houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis. De drive begint om 20.00 uur en eindigt rond 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer D. Leurink 072- 5334366 of bij de heer K. Knegt 072- 5334056. HEILOO - De 350 Echte Bakkers, her kenbaar aan het gele gilde-embleem, vieren hun 30-jarig jubileum tijdens de feestweek, die start op donderdag 27 februari. Tot en met zaterdag 8 maart bakt ook Echte Bakker Jan Hemmer een nieuw ontwikkeld feestbrood en een feesttaart voor respectievelijk 30 dubbeltjes en 30 kwartjes. Het feestbrood is een boterbrioche gevuld met rozijnen en stukjes appel, voor bij het ontbijt, de lunch, bij de kof fietafel of zomaar tussendoor. In de feesttaart gebruikt Echte Bakker Hemmer een frisse abrikozenmoes met bavaroise. Het taartje wordt afgewerkt met abrikozen, slagroom en amandel tjes. Vanzelfsprekend worden beide produkten dagelijks vers in eigen bak kerij gebakken. Dertig geleden richtte een groep van twintig ambachtelijke bakkers het Echte Bakkersgilde op. HEILOO - De uitslagen van afgelopen maandag: A-lijn: 1. Fam. Kuyt 59,6, 2. Ds. Dolmans-Stark 55,8. B-lijn: 1 Fam. v.d. Klis 57,5, 2. Gootjes-V. Zomeren 56,3. C-lijn: 1. Fam. Witting 61,3, 2. Gieles-Ravensloot 57,9. D-lijn: 1. Fam. Ps' Een opwindendescène uit La belle Hélène. vrijdag en zaterdag nog te 56,3, 2. Ds. Wiinbeek-V.d. Plas 57,9. F- b tt j\ lijn: 1. Fam. v. Dijk 61,5, 2. Fam. Maas in De Beun' (foto Kltty Hoogland) 58,3.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8