Voorjaars- en zomermode sierlijk en stoer tegelijk m k S# o e ip» -co-ode J» Ur [Mbcaid '-Ugf^siOd 5 Vrijheid, blijheid in voorjaars- en zomermode In de mode van dit seizoen staat het lichaam centraal. Een lichaam dat gezien mag worden, of juist, heel geraffineerd, "bedekt wordt. Een natuurlijke, soepele, vrouwelijke lijn bepaalt dit seizoen het modesilhouet. Eenvoudige vormen en stoffen die vloeiend om het lichaam vallen omdat ze schuin van draad zijn verwerkt. Jurken, broeken, hemdjes, ze zoeken allemaal zo nauw mogelijk contact met de huid. Maar waar dit fenomeen in vroeger jaren nog niet zulke comfortabele kledingstukken opleverde, maken de meest actuele stretch-materialen het nu mogelijk om kleding strak aan te laten sluiten zonder dat het benauwd aanvoelt. Al die techniek levert eigentijdse glans- en glimeffecten op. Eén-en-al-been Techniek en mode hebben dit seizoen veel met elkaar te maken, bonte grafische breisels met krachtige kleurpatronen vol contrasten en uitgevoerd in verfijnde, dunne garens. Tuniekjurkjes, vestjes, broeken en rokken in uitbundige zigzag-jacquardbreisels zijn uitzon derlijk licht en comfortabel. Daardoor kun je ook heel goed meerdere kledingstukken over elkaar aantrekken. Jurkjes bijvoorbeeld kun nen solo gedragen worden om heel veel been te laten zien, maar ook als tuniek over een broek. Samen met zo'n slank aansluitende broek die van onderen iets uitloop vormt de tuniek de meest eigentijdse variant op het broekpak.De benen zijn weliswaar bedekt, maar het effect blijft door deze slanke Het voorjaar zit in de lucht. Wie 's morgens vroeg zijn neus buiten de deur steekt en eens even diep de ochtend lucht opsnuift, kan het al een beetje ruiken. De lente komt eraan! En wat is er heerlijker dan bij het krieken van de dag de vogeltjes opgetogen te horen kwinkeleren? Wie de eerste zonnestralen op het gezicht heeft gevoeld, duikt natuurlijk meteen de kast in om de garderobe voor voorjaar en zomer na te zien. Past dat leuke jurkje nog, of moeten er nog een paar winterpondjes af? Gauw aan de lijn dan maar. Bent u daarna ijog niet tevreden als u in de spiegel kijkt? Een bezoekje aan de kapper doet vaak wonderen. - De Uitkijkpost heeft zich alvast eens verdiept in de nieuwe voorjaars- en zomermode, die nu volop in de winkels hangt. Kijk deze pagina's maar eens op uw gemak door, berg de wintertruien op en spoedt u naar de winkels! Het zijn niet alleen de benen die in de nieuwste mode veel aandacht krijgen. Slankaansluitende broeken in bellbottom-model (van onderen wat wijder) blijven laag en sexy op de heup hangen, terwijl korte tops van bovenaf de buik net een beetje bloot laten. Navelstaren mag! Kijken we nog verder naar boven, dan zien we dat ook de schouders en ruggen dit jaar in de kijker staan, met asymmetrische schouderlij nen, spaghettibandjes en romantische drape rieën en subtiele plooien op een paar strategi sche punten. Mooi, apart en bijzonder charmant. Naast al dit blootgeven van been, buik, armen en schouders is er ook een tendens tot bedekken. Zo zijn er veel enkellange rokken en tunieken met lange mouwen. Maar dan wel met dunne, subtiel doorschijnende stoffen, waaronder de lingerie zeker gezien mag worden. Eenvoud is troef In het voorjaar ligt de nadruk op wat gematig der kleuren als zand, marine, linnen en ecru. Naarmate de zomer meer de overhand krijgt gaan de tinten over in een zonnig felgeel en - groen of lichtblauw en kobalt. Er wordt veel gebruik gemaakt van O unistoffen en frisse ruitdessins. Daarnaast zijn de grote en romantisch kleine bloemdessins dit seizoen favoriet, evenals vrolij ke dikke en dunne strepen. En niet meer weg te denken is het geraffi neerd eenvoudige zwarte jurkje, dat in geen enkele garderobe mag ontbreken. Elk jaar zoeken de mode-ontwerpers (of liever gezegd de pr-mensen van de ontwerpers) weer naar kreten die de mode moeten omschrijven. Dit seizoen is dat bijvoorbeeld het predikaat'draagbaar'. We zien veel getailleerde jasjes en blazers met ritsen, deel- naden en stiksels voor een jonge uitstraling. Blazers die op soepelvallende korte rokjes, jurkjes en op broeken met iets uitlopende pijp - dé hit van dit seizoen - goed te dragen zijn. Ook de stretchbroeken blijven geliefd. De vrij lange blouses kunnen uitstekend gedragen worden als jasjes. Heel erg mooi is een ton sur ton combinatie met rok of pantalon. Daar duiken meteen nog wat sleutelwoorden op, 'combineren' en 'eenvoud is troef'. Het lijkt erop dat de mode dit seizoen niet echt vernieuwend is, maar een beetje voort borduurt op vorige thema's, op wat kleine accenten na. Een daarvan is de nieuwe halslijn, een combinatie van de V-hals en de polo, in sommige gevallen uitgevoerd met en con- trastbies. Dit detail komt ook in de aardetinten. De avontuurlijke man kan zichzelf herkennen in de survivalkleding. Broeken met afritsbare pijpen, bodywarmers met veel zakken. Daarnaast weer veel comfortabele truien en warme vesten, vaak gevoerd met suède. Op hoog niveau Ook de schoenmode zet dit voor- ^aar ^aar keste beentje voor. Het lijkt wel of de trends gelijk op Jp gaan, want bij het slanke silhou- et van de kleding horen vanzelf sprekend een paar hoge hakken. U mag zelf kiezen, een elegante, veelbelovende naaldhak of de wat comfortabeler blokhak. Platte sandaaltjes zijn er ook te kust en te keur. Supervrouwelijke enkelbandjes zijn een absolute must dit jaar. Stralend naar het strand Vrolijk, romantisch, sexy of sportief. Een veelheid aan stijlen en sferen is te vinden in de nieuwe zon- en zwemmode.Voor elke bestemming en voor iedere smaak is er keus in overvloed. De beste ideeën uit de jaren vijftig, zestig en zeventig zijn opnieuw ingezet voor een eigentijds beeld in de meest moder ne (zo-weer-droog) materialen. Het door slaande succes van de push-up beha is nu ook vertaald in randeerd. Een andere positieve ontwikkeling is dat de bijbehorende broekjes (hotpants en heupbroekjes!) vaak los verkrijgbaar zijn, zodat iedereen een perfect passende combinatie kan vinden. Nieuw zijn de kleine, grappige ritsjes. Niet meer weg te denken in de badmode zijn de bb-ruitjes. Daarnaast zien we veel felgekleur de bloemen en futuristische prints en zelfs bikini's en badpakken waarin luxueus kant verwerkt is. Het weer moet de komende zomer natuur lijk een beetje meewerken, maar de badmo- dekleuren zijn in elk geval uitgesproken zon nig. Lime, oranje, geel en blauw worden dit jaar getipt als toppers. Blondes have more fun Als het waar is wat er in het kopje staat, dan staat de blondines onder ons een mooie zomer te wachten. Want blond is helemaal in! Lichtblond tot bijna wit wordt komend sei zoen veel gezien. Maar bruin mag natuurlijk ook, liefst gecombineerd met een andere tint, zoals rood. Pas op met verven, want gezond en natuurlijk is het parool. Naast lang, sluik haar zien we veel slordig-opgestoken kapsels, met hier en daar een paar losse lokken en krullen. Maar ook met een keurige, strakke Evita-knot ben je goed af. Een ideale haar dracht bij warm weer. Versieren mag ook, want spelden met strass of bloemetjes zijn terug van weggeweest.Wie wat langer haar wil, maar het niet heeft, kan zich een streng vals haar aanmeten. Ook heel geschikt om opgestoken haar wat meer volume te geven. De hit van het komende seizoen zijn de wat ondeugende a-symmetrische accenten bij de korte en middellange coupes. vormgeving nog steeds 'leggy', ofwel één-en-al-been. verleidelijke bikini's en veelbeloven de badpak ken.Veel bikini-tops zijn uitge voerd in behamaten, zodat een Voorjaar/zomer 1997 Nico Admiraal Jos Wil var» der Horst Acquisitie Een uitgave van Drukkerij Ukkfipost BV mooe pasvorm wordt eeea-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8