Inspraak compensatieregeling Open Huis en de Beun HEILOO Woon-Zorgloket in Heiloo Schoonmaakbeurt en leging groene rolemmers Nationale Boomfeestdag 1997 Voortaan wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Koopzondagen in de gemeente Heiloo in 1997 Start onderzoek herschik king basisscholen en welzijnsvoorzieningen Heiloo-West Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Asbest, wel of niet best PAGINA 4 UITKIJKPOST - 19 MAART G IHHf Gemeentebestuur wil hogere huurtarieven Open Huis en de Beun voor gebruikers compenseren Het college van burgemeester en wethouders heeft een concept-compensatieregeling opgesteld voor het het zalencentrum het Open Huis en theater de Beun. Deze compensatieregeling is ontworpen ten behoe ve van gebruikers op het terrein van het soci aal-cultureel werk en de amateuristische kunstbeoefening. Met deze regeling wil de gemeente de gevolgen van de huurverhoging van het Open Huis en de Beun voor een aantal gebruikers compenseren door middel van extra subsidie. De huurverhoging vloeit voort uit de bezuinigingstaakstelling die de Stichting Open Huisbeheerder van beide accommodatiesopgelegd heeft gekregen. Tot en met vrijdag 4 april a.s. kunnen huur ders en het bestuur van het Open Huis en de Beun schriftelijk reageren op de compensa tieregeling. De concept-compensatieregeling wordt dinsdagavond 15 april a.s. om 20.00 uur behandeld door de raadscommissie Welzijn en Burgerij. Deze vergadering is openbaar en bovendien kunt u gebruik maken van het spreekrecht. De concept-compensa tieregeling is toegestuurd aan het bestuur en de huurders van het Open Huis en theater de Beun. Kerntakennota Heiloo In april 1996 heeft de gemeenteraad van Heiloo de Kerntakennota Heiloo vastgesteld. Deze Kerntakennota bevatte een pakket van maatregelen gericht op het oplossen van de financiële knelpunten als gevolg van een bezuiniging van 1,8 miljoen gulden die Heiloo opgelegd kreeg van de rijksoverheid. Eén van de maatregelen betrof een bezuini gingstaakstelling voor de Stichting Open Huis van 57.000 gulden voor het zalencentrum en 158.000 gulden voor het Theater. De bezuini ging dient gefaseerd, in drie jaar tijd, gereali seerd te worden. Dit gebeurt door middel van een huurverhoging aan alle gebruikers van deze accommodaties. Gelijktijdig heeft de Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. gemeenteraad 24.000 gulden voor gebruikers van het zalencentrum en 78.000 gulden voor gebruikers van het Theater uitgetrokken om compensatie te kunnen bieden voor een aantal gebruikers, zodat zij, ondanks de huurverho ging, toch gebruik kunnen blijven maken van de accommodaties. Uitgangspunt De compensatieregeling past binnen het uit gangspunt dat sociaal-culturele organisaties, gelet op hun functie ten behoeve van de gemeenschap, financieel niet belast mogen worden met effecten van besluiten die voort- voeien uit de Kerntakennota. Het extra subsidiëren van een aantal gebrui kers richt zich dan ook op het garanderen van de. financiële toegankelijkheid van de accom modaties. Op deze wijze realiseert de gemeente haar doelstelling om niet langer de accommoda ties te subsidiëren, maar de (sociaal-culture le) gebruikers. De overige gebruikers zullen de hogere tarieven zelf moeten bekostigen. Regeling In de concept-compensatieregeling staat wie in aanmerking komen voor de regeling. Daarnaast staat de financiële en administratie ve organisatie van de regeling beschreven evenals de verdere uitwerking in de relatie met het stichtingsbestuur Open Huis. Tot slot is er een procedurevoorstel voor de invoering van dé compensatieregeling. Informatie Voor meer informatie en lof vragen kunt u con tact.opnemen met de afdeling Welzijnszaken, de heer A. Beuker, tel. 072 - 531 31 63. De groene GFT-rolemmers worden in week 13 weer schoongemaakt op maandag 24 maart, dinsdag 25 maart, woensdag 26 maart en op donderdag 27 maart a.s. De groene GFT-rolemmers die normaliter op vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) zouden wor den schoongemaakt, worden nu op donder dag 27 maart geleegd en schoongemaakt. U wordt verzocht uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met tel.nr. 072 - 533 68 80. Vandaag is het Nationale Boomfeestdag. De afdeling Groen en Landschap van de gemeente Heiloo heeft in samenwerking met de werkgroep Natuur- en Milieu-educatie geregeld dat vandaag op drie locaties ver schillende soorten bomen worden geplant met hulp van leerlingen van drie basisscho len. Er zijn vandaag bomen beplant aan de Kloosterhof, bij De Hucht en aan het Malevoort tussen de Zeeweg en de Bibliotheek. De leerlingen konden desgewenst hun eigen boom adopteren door een klein glazen potje met daarin een briefje in het boomplantgat te gooien. Op dit briefje stond hun naam, adres, tele foonnummer en hun eigen visie van hoe Heiloo en de wereld er over ongeveer 15 jaar uitziet óf hoe zij verwachten dat de nieuw geplante boom er over 15 jaar uitziet, óf wat zij over 15 jaar zelf doen. Sinds 1956 vieren jaarlijks ruim 100.000 kin deren in Nederland de Nationale Boomfeestdag. De kinderen planten bomen, gaan op excursie naar een bos of park en/of lopen een bomenroute en zijn op deze manier bezig met het groen in hun omgeving. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, tel. 072 - 531 32 34. De gemeente Heiloo heeft met ingang van 1 januari een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is voortaan iedere maandagavond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Op iedere eerste maandagavond van de maand wordt tevens de maandelijkse raadsvergadering gehouden. Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling voorafgaand aan de raadsvergadering, wordt u verzocht eerst contact met hen op te nemen. Burgemeester en wethouders hebben beslo ten de volgende twaalf data aan te wijzen als koopzondag voor 1997 in Heiloo: zondag 5 januari 1997 (meubelbranche); zondag 23 maart 1997 (winkelcentra); maandag 31 maart, 2e Paasdag (meubelbranche); donderdag 8 mei, Hemelvaartsdag (tuincentra); maandag 19 mei, 2e Pinksterdag (tuincentra); zondag 14 september (winkelcentra); zondag 5 oktober (meubelbranche); zondag 2 november (meubelbranche); zondag 23 november (winkelcentra); zondag 7 december (tuincentra); zondag 14 december (tuincentra); zondag 21 december (tuincentra en winkel centra). Deze data zijn aangewezen in overeenstem ming met de aanbevelingen van de winke liersverenigingen Stationsomgeving en Winkelhof 't Loo, ondernemersvereniging De Oude Werf en Intratuin en door de Kamer van Koophandel overgenomen suggesties. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 531 31 24. Informatiebijeenkomsten 25 maart Het college is van plan een onderzoek te doen naar het herschikken van een aantal scholen en welzijnsvoorzieningen in Heiloo- West. Het gaat om de openbare basisschool De Zuidwester, die op dit moment van twee onderwijslocaties gebruik maakt, de Freinetschool, het verplaatsen van de biblio theek naar een centraler gelegen locatie en uit breiding van kinderopvangvoorziening in Heiloo. Het gemeentebestuur wil betrokkenen in een zo vroeg mogelijk stadium informeren en betrekken bij deze ontwikkelingen. Een eerste stap is het verstrekken van informatie over de voornemens van het college. Op dinsdag 25 maart a.s. vindt een informa tiebijeenkomst plaats voor direct omwonen den locatie Boekestein in de dependence van de basisschool De Zuidwester, Boekestein 43. De informatiebijeenkomst begint om 19.00 uur. Diezelfde avond vindt een informatiebijeen komst plaats voor direct omwonenden locatie het Malevoort in de openbare basisschool De Zuidwester, het Malevoort 7. Deze bijeen komst begint om 20.45 uur. Direct omwonenden zijn hiervoor persoonlijk uitgenodigd door het gemeentebestuur. De bijeenkomsten zijn openbaar en voor een ieder toegankelijk. Ook de ouders van beide scholen worden geïnformeerd over de plannen van het gemeentebestuur. Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Welzijnszaken, de heer A. Beuker, tel. 072 - 531 31 63. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieronder vermelde, positief bevonden uitrit melding is verleend: - L. Balkema, Rector Frederiklaan 3, nieuw. Deze melding ligt ter inzage bij de balie in de bovenhal van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd, krijgt bericht van de afdeling Groen en Landschap wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten hiervan zijn. Pas nadat de rekening betaald is en de vergunning verstrekt, kan met de aanleg van de uitrit worden begon nen. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van bovenvermelde uitrit-melding kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige' voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling Groen en Landschap, tel. 072 -531 32 34. Nieuwe voorlich tingsfolder over asbest. Asbest is een benaming voor een groep mineralen die in de natuur zijn gevormd. Asbest is door zijn goede eigenschappen jaren toegepast in tal loze materialen. Het is ook bekend dat asbest aanzienlijke gezondheidsrisico's kan opleve ren. Daarom is sinds 1993 een verbod op de verwerking/bewerking van asbest van kracht. Toch is er nog op allerlei locaties en in allerlei toepassingen veel asbest aanwezig. Dit asbest kan vrijkomen bij sloop of door slijtage en levert dan een risico op voor de gezond heid. Vandaar dat de gemeente Heiloo met een voorlichtingsfolder komt. In de folder staat de volgende informatie: - Wat is asbest en wat zijn de gevaren ervan; - Wanneer loopt u risico; - Welke materialen bevatten asbest; - Het verwijderen van asbest; - Hoe moet ik asbesthoudend afval afvoeren; - Waar kan ik verpakkingsmateriaal halen. Bovendien bevat de folder informatie over eventueel gratis onderzoek en over de zoge naamde Doe-het-zelfset'. Kortom, haal de folder en vraag om informatie voordat u begint met de sloop/verwijdering van materialen waar zich (mogelijk) asbest in bevindt. De folder is gratis te verkrijgen aan beide balies van het gemeentehuis, bij de poort van de afvalbrengplaats aan het Rosendaal en in de bibliotheek. Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer S. Schoorl van de afdeling VROM, tel. 072 - 531 32 16. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationaal Reuma Fonds voor de periode van 16 tot en met 22 maart 1997; - Simavi voor de periode van 23 maart tot en met 29 maart. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Rector Frederiklaan 15, H. Welborne - vergro ten woonhuis; Van der Feen de Lilleweg 10, J.J. Kossen - vergroten woonhuis; Oosterzijweg 56, W. Leek - oprichten woonhuis en garage; Kennemerstraatweg 214, J.J. Keijser - vergroten woonhuis; Haesackerlaan 26, B. Dalenberg - vergroten woonhuis; Ringweg 1, F.W.H. Hoogeboom - vergroten woonhuis; Industrieterrein Oosterzij 9-11-13, Nidrac b.v. - vergroten kantoor (entree); Poortweijdt 13, J. van Heusden - plaatsen dakopbouw; Vrieswijk 67, L.H. Glorie - vergroten woonhuis; Laarmanstraat 3, M. Klaver - plaatsen schuur; Op de Wieken 23, H.M. Klaver - plaatsen dakkapel; Boekelermeerweg 25, C.A.O. de Winter - plaatsen schuur; Rosendaal 16, J. Bart - plaatsen dakkapel; Wilgenlaan 15, A. Oudejans - vergroten woonhuis; Boswinde 1, A.W. Sabel - vergroten woonhuis (o.a. dakkapel); Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn vergunning te verlenen aan Vereniging Natuurmonumenten, p/a A.C.W. Langeveld te Heiloo voor het vergroten van de schuur op het perceel Stetlaan 1 Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 20 maart 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 13 maart 1997 Geboorten Amber C., d.v. R.M. van der Mark en M.l. de Sain Emiel J.C., z.v. J.C. van Gijsen en E.A.M. Dorresteijn Wout G., z.v. J.J. Konings en I.C.H. Brancart Eveline M.G., d.v. R.G.M. Roemer en G. Nicolai Kim, d.v. A.J. Bakker en I.M.J. Adrichem Jasper R., z.v. B. Linck en A.M. Ulot Elders geboren Rik, z.v. M.W. Ruigrok van der Werv en M.L. Beugeling Mees N., z.v. B.P.M. Molenaar en S.J. Bos Huwelijksaangiften J.A.N, van Duuren en J.E.B. Schrijen T.A. Bakker en M.C. Havekes J.P. Handgraaf en C. Oosterling J.P. Meijer en S. de Waart Huwelijken P.W. Haanraads en C. Kaandorp Overleden H. Dijkstra, wv Van Sluis Elders overleden P.W.M. van Hooft M.W. Smit, ev Hubbeling Raadhuisplein I P,b. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 53 13289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 53 13 131 Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4