a Caecilia luidt voorjaar in met swingend concert Van Os opent B&G afdeling Foresters scoort te weinig TV Heiloo gaat de baan op Victoriegroep zoekt leiding Caecilia-leden in schijnwerpers Klaas Wilting bezoekt HSV Senioren Info Prijzen uitgereikt bij Karwei a [ingezonden f brieven 'r - u f TT,11 PAGINA 8 UITKIJKPOST - 19 MAART Jeugdmuziekdagen Ouderenwerk krijgt geld A.ntl~r£IClSlTlC ddllCCpBlty van Julianafonds Open dag Sportinstituut Het Vennewater Lezing Plattelandsvrouwen Snoekfilm op jaarvergadering DVW Kinderen in gesprek met poppen Sans Atout Absurd Lezing Amish People Sal Paradise verfrissend en veelbelovend Gevonden voorwerpen Simavi collecte Proefles kantklossen Infodag Wonen gr •1 jm wmzp HEILOO - Van Os Mode verbouwt en zo langzamerhand wordt het resultaat goed zichtbaarOp de eerste etage is sinds kort de B&G afdeling gehuisvest. Een etage vol Betaalbare en Goede modevoor dames én heren. Als adviseuse en verkoopster treft u Ella van der Heide aandie het een grote uitdaging vindt op deze nieuwe afdeling aan de slag te gaan. Op koopzondag 23 maart is iedereen van harte welkom om onder het genot van een hapje en een drankje de vernieuwde zaak van Van Os Mode in 't Loo te komen bewonderen. (foto EWD) HEILOO - Het begint voor Foresters zo langzamerhand ééntonig te worden, ook tegen Helder. In Den Helder werd er niet gewonnen. Het is een oude voet balwet dat je, als je niet of te weinig scoort, niet wint. Dit gold ook afgelo pen zondag, toen Joris van der Velden uit een afgemeten voorzet van Sander van Rijnsoever had moeten scoren. Uit een voorzet van de actieve Van der Velden, schoot Vincent Doesburg net over, terwijl Bas van Duivenboode er waarschijnlijk beter voor stond. Ook kopte de sterke Dennis Dijkhuis de bal finaal mis uit een lage voorzet vanaf rechts. Tegen de rust begon Helder zich een beetje sterker te manifesteren zonder te scoren. Foresters kreeg na tien minu ten al een domper te verwerken toen Paul Fahrenhorst eraf moest na een grove overtreding aan Helderse zijde, die slechts met geel bestraft werd. Van Rijnsoever moest toen noodgedwon gen laatste man spelen, wat de dreiging naar voren niet ten goede kwam. Op een bobbeltje Na rust was Helder beter en feller in het duel, wat resulteerde in een 1-0 voorsprong. De manier waarop is teke nend voor de Foresters dit seizoen: de man die scoorde voor Helder wist zelf niet eens dat hij scoorde. De bal kwam per ongeluk voor zijn voeten en via via in het doel. Foresters kreeg in de per soon van Rits van der Lee een mooiere kans, maar die ging naast. Vlak daarna kwam een onschuldig lijkend afstands schot op een hobbeltje en vervolgens in het doel, 2-0. Toen was het verzet gebroken en pro beerde Bep Onclin met een paar omzettingen het tij te keren. De wissel die ingebracht werd, Ralph Heyboer, scoorde wel en je zou het dus een 'gou den wissel' kunnen noemen. Helder scoorde eerst nog tweemaal dus stond het 4-1 en in de slotfase werd het uit eindelijk nog 5-1. Helder won een periode-titel en liet Foresters met een kater achter. Er zijn nog vijf wedstrijden te spelen, een reis naar Lourdes zal misschien helpen maar het geloof in een goede afloop is minimaal. Grote belangstel ling was er afgelopen zaterdag tijdens een rondleiding over het nieuwe Foresterscomplex. Gids Map van Rooy leidde de aanwezige leden rond. De leden waren verbaasd over de ruime accommodatie. HEILOO - Is er nog leven na Jacques Zoon? Dat hebben veel Caecilia-fans zich vast afgevraagd na het fantastische concert dat deze topfluitist begin dit jaar samen met het Heilooër harmonie orkest gaf. Dat die vraag met een vol mondig 'ja' beantwoord kan worden, bewees het orkest afgelopen zaterdag avond. Zowel het jeugdorkest als het A-orkest gaven tijdens dit voorjaars concert acte de présence in De Beun. Het jeugdorkest onder leiding van Wim Klaver opende het concert voor een zaal die voornamelijk gevuld was met familie en vrienden van orkestleden. Het speelde deze avond vijf stukken, deskundig geïntroduceerd door presen tator Wouter Koelemaij. De muziek uit de Disneyfilm 'De klok kenluider van de Notre Dame' liet goed horen dat de jeugdige Caecilia- musici van alle markten thuis zijn: dro merige, melancholische thema's gingen moeiteloos over in vrolijke ritmes. Hard werken voor slagwerker Arno Borst, die tijdens het stuk flink heen en weer rende tussen grol° trom en bek ken. Een van top tot teen swingende Wim Klaver inspireerde tijdens de uitvoe ring van 'Just a gigolo, I ain't got nobo dy' het hele orkest. Een leuk effect gaven de Mexicaanse hoeden, die de dirigent en een aantal orkestleden droegen tijdens het tropische 'Tequila'. Omdat er nog vóór de pauze een geza menlijk optreden gepland stond van het jeugd- en het A-orkest, was het publiek getuige van een ware volksver huizing op het toneel én van een open bare stemming van instrumenten. Ondanks dit rommelige tafereel vooraf, wist het grote Caecilia-orkest met de 'American Folk Suite' toch aardig de muzikale sfeer te treffen van de Ver enigde Staten in de vorige eeuw. Het A-orkest begon na de pauze wat aarzelend. Maar onder leiding van diri gent Wim Klaver toonde het zich tij dens het tweede stuk, filmmuziek uit 'Mission Impossible' weer een echt vol wassen orkest met klasse. De spanning spatte werkelijk van het toneel. De spe ciale lichteffecten voegden daar nog een extra spectaculair tintje aan toe. In het swingende en opzwepende 'Big Spender' kon de trompetsectie zich behoorlijk uitleven. Peter Posthuma deed dat perfect in zijn solo. Bijzonder was de selectie van bekende melodieën uit de musical Anna Tefka die Caecilia uitvoerde. Het A-orkest wilde het publiek kennelijk met een goede raad naar huis sturen. Na een met veel show gespeeld 'Allways look at the bright side of life' mag Caecilia terugkijken op een swingend begin van het voorjaar. REGIO - Op 21 en 22 juni zullen in Noord-Scharwoude weer de Jeugdmu ziekdagen worden gehouden. Deze mu zikale happening is zo langzamerhand een traditie geworden en is bestemd voor enthousiaste jonge musici van 14 tot en met 26 jaar en er is plaats voor enkele zich jong vóelende ouderen. Wie minimaal 4 jaar les heeft op een instru ment uit een symfonieorkest, kan mee doen. Deze dagen zullen wederom begeleid worden door enkele leden uit het Radio Symfonie Orkest, onder wie de concertmeester van het orkest. De stukken die worden ingestudeerd zijn het eerste deel van de negende symfonie van Dvorak, A tribute to Henri Mancini, muziek van Apollo 13 (James Horna) en de Ouverture Rosa- munde van Schubert. Voor het koor zijn uitgezocht Jesu, joy of man's desi ring (Bach), Pavane (Fauré) en Anvil Chorus uit II Trovatore (Verdi). Voor het koor worden alle stemmen gevraagd. Ben je 15 jaar of ouder en heb je enige koorervaring, kun je muziek lezen of heb je een goed gehoor voor muziek geef je dan zo spoedig mogelijk op. De dirigenten zijn weer Jan Cober en Gerard Poot en de repeti tor voor het koor is Rina Meijering. Zij allen hebben er zin in om dit alles tot een groots slotconcert te maken in de sporthal te Noord-Scharwoude. Aan melden kan bij je muziekleraar of bij mevrouw C. Degenkamp-Vlotman, Volleringweg 30, 1738 BT Waarland, tel. 0226-422339. HEILOO - Traditiegetrouw begint ten nisvereniging Heiloo het nieuwe sei zoen met het openingstoernooi op het park aan De Dors op zondag 23 maart om 10.00 uur. Er zal weer worden ge speeld in gemengd-dubbels, waarbij in iedere ronde met een andere partner wordt gespeeld. Dit toernooi is vooral een kennismakingstoernooi waarbij het accent meer op gezelligheid dan op grootse prestaties ligt. De technische commissie hoopt dan ook vele oude en nieuwe leden te mogen begroeten. Alhoewel vele leden de niet altijd aan gename winterse temperaturen aan hun tennisschoenen lapten en er op de maandagavonden onder leiding van Ni co en Annelies flink op los werd gesla gen, begint de zomer-racketavond voor senioren weer op maandag 24 maart. Vanaf 19.00 uur tot ongeveer 22.30 uur wordt er onder leiding van Hetty Sprenger gespeeld. EGMOND - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Stichting Welzijn Ouderen Egmond te Egmond aan den Hoef een bijdrage toegekend van f 6.000,-. De subsidie is bestemd voor de inrichting van een informatiecentrum. Het Julia na Welzijn Fonds ondersteunt projec ten die mensen betrekken bij hun eigen omgeving. Voorbeelden: buurtvereni gingen, sociëteiten van ouderen, dorps huizen, buurt- en wijkcentra, projecten met en voor buitenlanders, buurtpro- jecten. Het Fonds steunt ook projecten die willen voorkomen dat mensen geï soleerd raken. Voorbeelden zijn vrijwil lige hulpdiensten, zorg voor de jeugd, ouderen, dak- en thuislozen en ver slaafden. HEILOO - Sportievelingen die zin hebben om na de lange winter weer lekker actief te worden, kunnen zater dag 22 maart hun hart ophalen. Sportinstituut Het Vennewater aan Het Zevenhuizen 48 houdt dan van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. U kunt informatie krijgen over de ver schillende fitnessmogelijkheden, ge zondheidscursussen en cursussen als Body shape, Fysio fitness, Steps en Body walk. Wie meteen aan de slag wil, kan gratis meedoen aan aerobicsde- monstraties. Wie wil weten hoe het er voorstaat met de conditie, kan gratis een test laten doen. En als u op de open dag besluit om een cursus te gaan vol gen bij het sportinstituut, hoeft u geen inschrijfgeld te betalen. Onlangs kreeg Sportinstituut het Vennewater het FitlVak-schild, een speciaal keurmerk van de branche organisatie voor fitnesscentra. De fit nesscentra die zich als lid van de orga nisatie aanmelden worden getest op een aantal kwaliteitscriteria wat betreft begeleiding, accommodatie en materi aal. HEILOO - De afdeling Heiloo van de Nederlandse Bond van plattelands vrouwen houdt op donderdag 20 maart een lezing. Mevrouw A. Kalshoven ver telt over het boek 'Ik denk zo veel aan jullie'. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Gereformeerde Kerk aan de Noorder geeststraat, aanvang 20.00 uur. Intro- ducées f 5,-. HEILOO - Dit jaar is het Europese jaar tegen racisme. In allerlei landen worden activiteiten over dit thema georganiseerd. En omdat Heiloö ook nog steeds deel uitmaakt van Europa bekent Tendenz op zaterdag 22 maart kleur. Dat is namelijk de afsluiting van de zogenaamde 'Week tegen racisme'. Zaterdag 22 maart heeft Tendenz een speciaal programma. Radio 538-dj Wouter van der Goes komt voor de muziek en hij speelt met iedereen die langskomt het anti-vooroordelen-spel. Van der Goes is onder andere bekend van de Dance Top 40 bij Radio 538 en weet dus als geen ander wat de beste muziek is om te draaien in Tendenz. Met het anti-vooroordelen-spel kun je via vragen te weten komen of jij een 'goede' medemens bent of niet. Wouter stelt de vragen in multiple choice. Iedereen die meedoet kan dan in het speciale a-, b- of c-vak gaan staan. Tendenz wil meer zijn dan alleen een hangoord voor tieners. Dennis Seynen, lid van de stuurgroep: „We proberen zo veel mogelijk te doen voor de groep van 12 tot 15 jaar. Dat is niet alleen muziek op vrijdagavond, maar het zijn ook dingen die je in de wereld tegen komt. Racisme is een goed thema, maar ook bijvoorbeeld jongeren helpen met het bouwen van een skatebaan is een goede zaak." Nu is het idee naar voren gekomen om iets te doen met racisme. Jouke Piepenbrink, 13 jaar en vrijwilliger in Tendenz: „Ik kreeg te horen via de Stichting Nederland Bekent Kleur dat er een actieweek is in maart. Omdat wij vaker dingen organiseren, dacht ik meteen dat we daar wel iets leuks mee konden doen. Met de programma werkgroep hebben we het toen bespro ken en zijn de ideeën voor het spel en voor de dj gekomen." Dit alles gebeurt aanstaande zaterdag, daarom is Tendenz op de normale vrij dagavond gesloten. De anti-racisme danceparty is zaterdagavond van 20.00 tot 23.00 uur. Iedereen van 12 tot 15 jaar mag naar binnen. De toegangsprijs is als gewoon f 1,50 inclusief bewaakte garderobe. Tendenz is te vinden aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. De racketochtend gaat van start op dinsdag 25 maart van 9.00 tot 12.00 uur, waarbij Rie Ritsma de scepter of des noods haar racket zal zwaaien. Ge durende de districtscompetitie zal een beperkt aantal banen beschikbaar zijn. De vereniging zal met zo'n 25 teams vertegenwoordigd zijn. Dit betreft zowel de districts- als de kringcompeti tie. De eerste speeldata: kringcompetitie dames 9 april: districtscompetitie dins dag: 8 april, de vrijdag: 11 april, de zaterdag: 12 april en de zondag: 13 april. HEILOO - De algemene ledenverga dering van hengelsportvereniging De Vroegte Wint wordt gehouden op maandagavond 24 maart bij cafetaria Blackborn op de Raadhuisweg. Op de agenda voor deze avond staat een videofilm over de rol die de snoek speelt bij visstandbeheer en welke invloed dat kan hebben op de water kwaliteit. De film verschaft tevens inzicht over de voorwaarden, die snoek stelt en hoe een goede snoekstand er uit zou moe ten zien. Ook wordt duidelijk gemaakt wat de invloed is van het wegvangen of terugzetten van gevangen snoek op de overige vis-populatie. Op de agenda staat verder nog een aan tal voor de leden belangrijke zaken, zoals de plannen om stapsgewijs te komen tot een volledige fusie met hen gelsportvereniging Alkmaar e.o. De stukken liggen een half uur voor de vergadering die om 20.00 uur begint ter inzage. Alle leden vanaf 18 jaar zijn van harte welkom. De Victoriegroep in Heiloo is op zoek naar enthousiaste, flexibele mensen van 18 jaar en ouder, die het leuk vin den om op zaterdag van 9.30 tot 11.30 uur met een groep kinderen in de leef tijd van 7 tot 11 jaar te werken. De Victoriegroep is een waterscouting groep met zo'n 80 leden (jongens en meisjes). De groep is onderverdeeld in verschillende speltakken. Zodra een kind 5 jaar oud is, kan het terecht bij de Bevers (5 tot 7 jaar). Hierna komen de Welpen (7-11 jaar), de Waterscouts 11- 16 jaar) en de Stam (vanaf 16 jaar). De opkomsten vinden plaats in clubhuis De Bolder, gelegen bij het Heilooërbos. 's Zomers zeilen de scouts op het Alkmaardermeer, waar de boten (vlet ten) in een haven liggen bij Scouting- centrum De Stieróp. Het is de bedoeling dat nieuwelingen gaan samenwerken in een team van vier a vijf personen, dat leiding geeft aan een groep van ongeveer 24 welpen. Eén keer per maand wordt een pro gramma verzorgd en uitgevoerd, samen met de collega's. Zo'n programma kan variëren van een leuke knutselmorgen en spelen in het bos tot een spannende speurtocht of een excursie. Verder wordt er 's zomers een kamp georgani seerd dat 5 a 7 dagen duurt. Hieraan is ieder jaar een thema en een spannend verhaal verbonden, 's Zomers wordt er, vier keer gezeild op het Alkmaar dermeer. Voor meer informatie kunt u bellen naar Aline Coolegem, tel. 072-5335427 na 18.30 uur, of met Jeroen Röling, 072- 5332749. Op 29 maart staat de Scouting met een stand in 't Loo. HEILOO - Nog eenmaal zal poppen theater Rapunzel met de voorstelling 'De wereld van Pierre' bij Stichting Centrum Metamorphose aan de Westerweg 185 optreden. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. 'De wereld van Pierre' is een stuk voor kinderen vanaf drie jaar. Het gaat over Pierre die met zijn circus de wereld rondtrekt. Hij laat de kinderen genie ten van een bonte wereld waar niks onmogelijk blijkt te zijn. Dansende vis sen, sissende slagen en kippige heksen. Je komt het allemaal tegen in 'De wereld van Pierre'. Als blijkt dat één van de artiesten ziek is en met water- ppkken in bed ligt, roept Pierre de hulp van de kinderen in. Ook de kleinere kinderen kunnen meedoen omdat het stuk zo is opgebouwd dat ze de draad steeds weer kunnen oppakken. Binnenkort komt Poppentheater Ra punzel met een nieuwe voorstelling. De voorstelling 'De wereld van Pierre' is op zondag 23 maart om 14.00 uur aan de Westerweg 185. Kaartjes zijn ver krijgbaar bij Poppentheater Rapunzel, Werkendelslaan 114, tel. 072-5337525, Stichting Centrum Metamorphose, Westerweg 185, tel. 072-5338446 en speelgoedwinkel De gelaarsde kat, Herenweg 205, tel. 072-5330868. HEILOO - De uitslagen van het damesbridge van vorige week woens dag: A-lijn: 1. Schaffer-Mak 61.25 2. Vreeken-Vecht 59.17 Bolweg-Kaas- hoek 59.17 en B-lijn: 1., Zevenbergen- v.d. Kolk 60.83 Kolk 60.83 2. Poland- Lus 59.58 C-lijn: Hoogland-Mulder 67.19 2. Hellemans-Schut 65.10 D-lijn: 1.Tonino-MoHa 66.15 2. v.d. Wiek-W.d. Vlies 58.33 E-lijn: 1. Rosloot-Smit 64.58 2. Ouwens-Komen 61.98. —«MM»»- Nauwelijks is het cement droog van de vorige uitbreiding van winkelcentrum 't Loo, die de burgers van Heiloo is opge drongen, of er vinden al weer nieuwe bouwactiviteiten plaats. Als je wande lend of rijdend op de fiets het Gemeen tebosje uitkomt richting 't Loo, dan wordt nu het uitzicht geblokkeerd door een massief bouwwerk in aanbouw. Bij navraag welke bijzondere winkels hier nog bijgebouwd gaan worden, ver nam ik tot mijn stomme verbazing dat het een bakker, een groentenman en een slager betrof... Een lumineus idee van het gemeentebestuur! Blijkbaar is het hun in hun bouwwoede ontgaan dat er in het winkelcentrum al een prima bakker, slager en groentenman aanwe zig zijn, naast Albert Heijn die ook al deze producten verkoopt. Inmiddels wordt het uitzicht verpest door dit planologisch wangedrocht, is een belangrijke toegangsroute voor het winkelcentrum afgesloten en zijn schaarse parkeerplaatsen opgeofferd. Dit laatste biedt echter weer de moge lijkheid om straks een heuse parkeer garage op te trekken. Zo wordt Heiloo nog wel een mooie stad. H. Gimbel HEILOO - Dinsdag 25 maart houdt de Nederlands Christen Vrouwenbond weer een ledenavond. Ds. A.A. Thimm uit Haarlem komt de avond verzorgen met een lezing over Het leven en wer ken van de Amish People in Amerika. Ds. Thimm is daar zelf jarenlang geweest en kan dus veel vertellen over deze conservatieve christengemeen schap. Zij houden nog vast aan aloude tradities van kleding, vervoermiddelen en bouwwijzen. Aanvang is om 20.00 uur in de grote zaal van de Gere formeerde kerk aan de Noorder geeststraat 9. Introducées zijn welkom. HEILOO - Vrijdag 21 maart staat in de Buk Sal Paradise geprogrammeerd. Sal Paradise is een eigenzinnige en veelbe lovende driemansband uit Amsterdam die zich, in de drie jaar dat ze bestaan, heeft ontwikkeld tot een volwassen en onderzoekende band met een verras send eigen geluid. De basis voor dat geluid, dat geken merkt wordt door eenvoud, integriteit en emotie, ligt in het feit dat de drie bandleden als beginnende muzikanten samen zijn gaan spelen en zo met z'n drieën muzikaal zijn opgegroeid. Daardoor is een manier van muziek maken ontstaan die vooral gebaseerd is op gevoel, intuïtie en onderling contact. Dit bleek twee maanden na oprichting tijdens hun eerste optreden in de voor rondes van Noord-Hollands Glorie juist de kracht van Sal Paradise te zijn. De band verraste zichzelf en het publiek op dit optreden: ze eindigde als tweede en werd omschreven als verfris send en veelbelovend. Sal Paradise komt in de Buk spelen vol gens het band-bus-principe, dit houdt in dat ze zelf een bus met vijftig personen meenemen. Dus kom ook naar de Buk Buk, je bent beslist niet alleen! De entree is f 5,-, het café is open om 21.00 uur. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn op het bureau als gevonden aange meld: diverse sleutels, een bril met zwart montuur, een kanarie, een rood knuffelkonijntje, een gouden armband. HEILOO - In de week van 24 tot en met 29 maart wordt de Simavi collecte gehouden. Simavi is een organisatie die zich bezighoudt met de financiering van diverse opleidingen in de gezond heidszorg in Azië, Afrika en Latijns- Amerika, bijvoorbeeld opleidingen voor vroedvrouwen, verpleegkundigen en gezondheidswerkers. Met de opbrengst van de collecte van dit jaar wordt speciaal aandacht be steed aan kleinschalige hulp aan artsen, ziekenhuizen en andere medische in stellingen in ontwikkelingslanden. Voor f 550,- kunnen bijvoorbeeld al tien medische studieboeken worden aangeschaft voor de opleiding van cli nical officers (een soort huisartsen) in Zambia. En f 1000,- is voldoende om een middelgrote kliniek in India voor een aantal maanden van medicijnen te voorzien. HEILOO - Zaterdag 22 maart houdt de stichting Vrienden van HSV haar jaarlijkse donateursavond, speciaal voor de meer dan honderd vrienden van de club. Gastspreker deze avond is de bekende politievoorlichter en voet balliefhebber Klaas Wilting. Het stichtingsbestuur heeft veel moeite moeten doen om hem naar Heiloo te laten komen vanwege de drukke werk zaamheden van Klaas Wilting. Deze donateursavond, die gehouden wordt in de gezellige ambiance van res taurant Klein Varnebroek, begint om 20.00 uur. Iedereen wordt ontvangen met koffie en gebak. Om 20.30 uur zal het bestuur de avond officieel openen. Er wordt een terugblik gegeven op het afgelopen jaar en de financiële zaken worden op een rijtje gezet. Klaas Wilting zal om ongeveer 21.00 uur beginnen met zijn lezing. Uit de eerste hand kunt u van hem vernemen Wat er allemaal komt kijken bij de uit oefening van zijn vak. Hij zal ook ingaan om de gang van zaken rondom de zogenaamde risicowedstrijden (zo als bijvoorbeeld Ajax-Feijenoord). Belangstellenden die deze avond bij willen wonen, kunnen zich alsnog opge ven als begunstiger van de stichting Vrienden van HSV, op de tel.nrs. 072- 5336906 en 5330859. HEILOO - Op woensdagmiddag 9 april wordt in het Trefpunt een proefles kantklossen gegeven door Corina Borsf, lerares kantklossen. Kantklossen is een vorm van weven. Met behulp van een kantkloskussen, klosjes en spelden wordt de techniek uitgevoerd. U kunt hiermee bijvoor beeld kleedjes, zakdoeken en corsages maken. Daarnaast wordt kantklossen gebruikt om kragen, manchetten en slopen te versieren. HEILOO - Tijdens het traditionele voorjaarsconcert afgelopen zaterdag zette Heilooër Harmonieorkest Cae cilia een aantal van haar leden in het zonnetje. Bij het A-orkest kennen ze hem als Piet Dijkstra, maar in het jeugd-orkest, waar hij ook meespeelt, is hij gewoon 'opa bas'. Wethouder R. Bos was aanwezig om de 77-jarige Piet Dijkstra te eren omdat hij al 65 jaar lang muzikant is. Als twaalfjarige begon Piet Dijkstra met spelen bij de plaatselijke muziek vereniging. Hij woonde toen in het Friese Engwierum. Zijn buurman gaf hem les op de althoorn. Door de jaren heen blies hij bij heel wat muziekverenigingen zijn partij mee op bugel, althoorn, baritontuba en bastuba. In 1966 kwam hij naar Noord- Holland (bij de Beemster Fanfare), "in '89 verhuisde hij naar Heiloo. Hier speelde hij eerst bij Eensgezindheid, waar hij ook jarenlang penningmeester en voorzitter was. Begin 1990 stapte hij over naar Caecilia. Bij Caecilia speelt hij op zijn bastuba nog altijd mee bij elke repetitie en alle concerten. „Het mooie van de bastuba? De bas is eigenlijk een funda ment in het orkest. De bas geeft de maat aan en als die dat niet goed doet, dan loopt het hele orkest niet. Met de lage tonen van zo'n bas kun je er zo mooi doorheen zingen." 'Opa bas' is voorlopig nog niet van plan om te stoppen. „Ik kan niet zonder, ik ga net zo lang door tot het niet meer gaat." Ook Cees Schoutsen werd gehuldigd door de wethouder. Jarenlang was hij voorzitter en hij voert de eindredactie van het verenigingsblad. Van de jonge re garde kregen Miralda Domper en Remco van Veldhuizen een speciale vermelding van de voorzitter van Cae cilia, vanwege hun grote inzet voor de vereniging. HEILOO - Op zaterdag 22 maart orga niseert Rabobank-Heiloo-Limmen de vierde Infodag Wonen. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur kunnen bezoekers terecht bij het kantoor aan de Kenne- merstraatweg 143 te Heiloo. De Infodag Wonen is er voor iedereen die wél eens wat meer wil weten over bijvoorbeeld woonhuisfinancieringen, het kopen of verkopen van een huis, verbouwingen en het benutten van de overwaarde van ,een woning. Hypo theek- en financiële adviseurs van de Rabobank staan deze dag klaar om alle soorten vragen te beantwoorden. Alles draait om de thema's 'Hoe financiert u de aankoop of verkoop van uw huis' en 'Meer doen met woonhuisfinanciering'. Hypotheekadviseurs rekenen graag even uit tot welk bedrag een hypothe caire lening afgesloten kan worden of leggen uit hoe iemand de overwaarde van zijn woning kan benutten voor de studie van de kinderen. Iedere bezoe ker kan rekenen op een leuke attentie. t WC v~ K' A - a Naast een creatieve vrijetijdsbesteding is kantklossen vooral een gezellige hobby. Het uitwisseling van patronen en ideeën met elkaar geeft een extra dimensie aan deze bezigheid. Wanneer er voldoende belangstelling is kan in september een kantkloscursus, onder leiding van Corina Borst, van start gaan. De proefles begint om 13.30 uur. Er zijn geen kosten aan deze les verbon den. Voor informatie en opgave kunt u bellen met Aktief 55+, tel. 072-5331297. HEILOO - Afgelopen zaterdag werden bij Karwei de prijzen uitgereikt van de kleurwedstrijd, die gehouden werd vanwege de actie 'Karwei gaat helemaal door 't lint!' Ware kleur-kunststukjes werden er de afgelopen tijd bij de bouwmarkt ingeleverd. De vierjarige Joep Brouwer (De Kuilenaar 60, Heiloo) en de negenjarige Sophie Admiraal (Molenweg 18, Limmen) waren de gelukkige prijswinnaars van een supersnelle rollerblades. (foto EWD)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8