Equipe neemt nieuwe kapsalon in gebruik Huiselijke sfeer in nieuwe praktijkruimte y "li X X GESLOTEN ÊT I.V.M.PASEN 28 maart 15.00 uur I W*\ UITKIJKPOST - 26 MAART PAGINA 17 Inleveren kopij voor: wnd 't JtitHMel 2)ie De kopij dient {bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Helloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 tekst en advertentie uiterlijk inleveren. na 16.00 uur Conquista viert Pasen Jeu de boules seizoen van start Aktsviteiteriind eWijkAktivitei ienindeWijkAk Lees het elke meek in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreHen. SV Vredebujg Geslaagden jeugdschaatsen Bibliotheek open Katholiek Vrouwengilde SV De Vrijheid Ajax in de bibliotheek Meervogels verliezen dramatisch HSV weer op haar stek P^L I T I E 'S&iicAtett Muzikaal Pasen in De Vriendschap Activiteiten Limmen P<gfL I T I E SenicAten Creatieve middag bij Plattelandsvrouwen Dubbelexpositie door galeriehouders Koffieconcert Excelsior Voorlichtingsavond bevallen «SS W WMiïmffii LIMMEN - Zoals beloofd gaan de kin deren bij Conquista komende zaterdag aan de slag voor Pasen. De medewer kers van de kinderwerkgroep hebben een heuse minikermis georganiseerd. De intree is f 1,-. De kinderwerkgroep is op zoek naar ouders, die zo af en toe eens mee willen helpen op de zaterdagochtenden. Wie belangstelling heeft, kan dat doorgeven aan de medewerkers van de kinder werkgroep. Voor de tieners heeft Conquista een paasdisco gepland. En hebben jullie woensdag 2 april vrij van school? Dat komt mooi uit, want vanaf 14.00 uur draait een film op groot scherm. De toneelcursus is in volle gang en de eer ste resultaten worden al zichtbaar. Er wordt gewerkt aan een bekend sprook je, dat de 'toneeltieners' binnenkort zullen opvoeren. Het jongerencafé van Conquista is op vrijdag en zaterdag van 20.30 uur tot 1.00 uur geopend en op zondag van 15.00 tot 19.00 uur. Op zaterdag is er Happ'y Hour van 21.00 tot 22.00 uur. LIMMEN - De Jeu de Boules Vereniging voor 55-plussers 'De Boulewei' opent op 5 april om 10.00 uur met een grote clubcompetitie het speelseizoen op de banen in de tuin van Vredeburg. Er is niet alleen aan de leden gedacht op deze openingsdag. Oók niet-leden uit Limmen van 55 jaar en ouder zijn welkom. Voor hen wordt een speciale instructie- en introductiemiddag ge houden van 13.30 tot 14.45 uur. De spelregels en de tactiek worden uitge legd en onder leiding van geoefende spelers kunnen de eerste 'boules' (de ballen die bij het spel gebruikt worden) geworpen worden. Nel Drent (derde van rechts) met haar team. (foto Kitty Hoogland) LIMMEN - „Het moet gezellig zijn bij de kapper." Deze uitspraak is van Equipe-eigenaresse Nel Drent, die zaterdagmiddag haar nieuwe kapsalon opende aan de Rijksweg 47. Al ruim tien jaar runt zij haar eigen zaak. daar voor werkte ze vijf jaar als cheffin bij Van Willigen. En nu is dan eindelijk een stille wens uitgekomen: een spiksplin ternieuwe, moderne kapsalon voor Nel Drent en haar vier medewerksters. Bij binnenkomst word je meteeen getroffen door het 'warme' interieur. Zachtgele en terracottatinten vormen een bijzondere combinatie met het blauwgroen van de stoelen, die voor een halfronde wand zijn geplaatst. Een mini-tuin in het midden van de zaak schermt het gedeelte voor de wachten den en de toonbank wat af. Het enige wat zaterdagmiddag nog ontbrak was dat typische luchtje dat in een kapsalon hangt en het geluid van ruisende water stralen en brommende haardrogers. Maar dat zal deze week waarschijnlijk snel veranderen, want Nel wil de fees telijke opening vooral met haar klanten vieren. „In plaats van uit te pakken met een grootse opening, willen we vooral onze klanten laten meeprofiteren. Daarom geven we in de openingsweek vijftig procent korting op alle behande lingen." Ook aan de kinderen heeft Nel gedacht, want vanaf heden worden op woensdagmiddag kinderen tot en met twaalf jaar geknipt voor f 17,50. Voel je je vaak al als herboren met een nieuw kapsel, nu kunnen de klanten van Equipe ook nog eens terecht voor een lekker kleurtje. Een zonnebank en drie gezichtsbruiners staan klaar om het witte wintervelletje weg te werken. In de vijfentwintig jaar dat ze kapster is, heeft Nel Drent een goede band opgebouwd met veel van haar klanten. „Als de klant zich op zijn gemak voelt, ontstaan er vaak hele gesprekken. Ze vertellen vaak van alles." En op hun beurt leefden de klanten mee met Nel, die een paar jaar geleden met ziekte te kampen kreeg. „Zoveel belangstelling als ik toen kreeg, zoveel kaarten..." Gelukkig is die periode helemaal voor bij. Drie dagen in de week vertoeft Nel in de salon, waar ze desgewenst inspeelt op de nieuwste modetrends. „Het leuke is, dat ook in de haarmode alles weer terugkomt. De kapsels van nu zijn vooral grof. Er worden grote rollers gebruikt voor een zo natuurlijk mogelijk effect. Ook fn zijn de high lights en de dikke kleurstrepen." Een goede behandeling begint vanzelf sprekend met goeie producten. Equipe voert als huismerk l'Oreal en de daarbij hórende verzorgende lijn van Kera- stase. „Daar werk ik nog altijd graag mee. Mooie kleuren, goede, verzorgen de produkten om het haar zo mooi mogelijk te houden." Opvallend in de samenstelling van de klantenkring is het grote aantal jonge ren. „Vroeger ging je als kind maar heel af en toe naar de kapper voor een knipbeurt. Maar nu zie je dat kinderen en tieners veel geld en aandacht aan hun haar besteden." Maar ook de ouderen zijn graag klant bij Equipe. Want desgewenst worden bewoners van de Cameren opgehaald en weer thuisgebracht. Gratis en voor niets, als extra service van de zaak. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde het Vredeburg achttal de bondscompe- titiewedstrijd tegen Purmerend. Het werd een teleurstellend 4,5-3,5 verlies, mede doordat J. Admiraal het slacht offer werd van de regel dat na 36 zetten de partij verandert in snelschaak. De speler wiens vlag als eerste valt, ver liest. Admiraal had weliswaar een theo retische remisestand, maar de tegen stander schaakte, met enkele seconden méér, door totdat Admiraal als eerste 'door de vlag' ging. E. Stolp trof een kenner van zijn lijfo pening, het tweepaardenspel, en wist met moeite remise te bereiken. G. Hafkamp hield een ogenschijnlijk ver loren eindspel knap remise. Verder wonnen J. Limmen en R. Rommel, speelde J. Zendveld remise en verloren D. Schut en H. Ebels. Op Goede Vrijdag wordt niet geschaakt. Ronde 19 van de interne competitie leverde de volgende uitslagen op: A- groep: R. v.d. Storm-G. de Graaf 1-0, C. Limmen-M. Weigraven 0-1, P. v.d. Heijdt-M. Limmen 0-1, H. Grondsma- B. Kerkhof 0-1, K. Aafjes-H. Levering 1-0, A. Duijkersloot-H. Brak 0-1, J. de Graaf-J. Tebbens 1-0. E. van Duin-v. Deen 0-1, N. Pepping-N. Admiraal 0-1, R. Limmen-C. Pepping 1-0 en D. A'afjes-M. Wester 1-0. B-groep: Bart Kos-Cees Pepping 0-1, Lex Winder-Willy Könst 0-1, Koen Kramer-Robert Termes 1-0, Paul Mooij-Karin Kos 1-0, Jeroen Duin- Niels Admiraal 0-1, Wilmer Kaandorp- Maarten Kos 0-1, Jeroen Kaandorp- Paul Evenhuis 0-1, Mark Beentjes-Tim Nagelhout 1-0, Jan Valkering-Tjeerd Blom 1-0 en Siebe Meijer-Wiedeke Meijer remise. LIMMEN - Bij de afsluiting van het schaatsseizoen kon door de Limmer IJsclub aan 45 jeugdschaatsers een schaatsvaardigheidsdiploma worden uitgereikt. De jeugdschaatsers hebben die vaardigheid verkregen door deel te nemen aan de schaatslessen van de ijs- club op De Meent in Alkmaar. De geslaagden in de verschillende catego rieën zijn: Schaatsproef: Bianca Beentjes, Lisanne Konijn, Suzanne Valkering. Diploma a: Anne Berhaus, Astrid Kaandorp, Sam van Diepen, Helen Termes, Sil van Diepen, Wouter van Leen. Diploma b: Nienke van Ginkel, Christiaan Korving, Claudia Min, Theo Onderwater, Chella Valkering, Sjoerd Wokke, Mathilde Franse, Marloes Zomerdijk, Mariëtte Beentjes, Pascalle Konijn, Nicole Metselaar, Lotte Revers, Hester Zomerdijk. Diploma c: Paulien Jonker, Maurice Tijm, Miranda Valkering, Marinka Zomerdijk, Marije Kuyper, Robert Termes, Stefanie Admiraal, Nienke Kruidenberg, Marieke Valkering, Lianda Metselaar. Diploma d: Ruben Wokke, Jens Korving, Mandy Tijm, Mirjam van de Laan, Sandra Metselaar, Ursula Min, Ronald van de Reep, Jolanda Valkering, Lara Valkering, Jeroen Verlaan, Inge Zomerdijk. Diploma E: Jenny Valkering. LIMMEN - De bibliotheek in Limmen is op vrijdag 28 maart normaal geo pend. Op Tweede Paasdag is de biblio theek uiteraard gesloten. LIMMEN - De beide ledenavonden van 5 en 19 maart stonden geheel in het teken van het joodse leven met zijn riten en symbolen. De dames van het KVG herkenden veel uit hun eigen tra ditie, zoals een wit kleed op het altaar tafel, kaarsen, zingen en offeren. Me vrouw Droomer nam hem mee op ont dekkingstocht door het joodse leven. De tweede avond volgde een uitleg en viering van de pesach of seidermaaltijd. Samen hebben de leden, net als thuis bij de joodse gezinnen, de liturgie van deze huiskamereredienst gevierd. LIMMEN - De resultaten van week 11: E-klasse: niet gespeeld. A-klasse: E. Koppes 97 pnt. J. Hageman 97 pnt. B- klasse: M. Ehlhardt 94 pnt., R. Hageman 93 pnt., B. Sassen 93 pnt. E. Weijers 92 pnt. C-klasse F. Bakker 88 pnt., M. Baltus 73 pnt. De resultaten van week 12: E-klasse C. Hooijboer 98 pnt. A-klasse J. Hageman 93 pnt. B-klasse M. Ehlhardt 98 pnt., E. Weijers 96 pnt., Pé Duif 94 pnt., R. Hageman 94 pnt. C-klasse: F. Bakker 89 pnt., M. Baltus 74 pnt. LIMMEN - In april speelt Ajax in de halve finale van de Champions League. Om alvast in de stemming te komen is in de bibliotheek een presentatie te zien. Op een tafel en in de vitrine liggen diverse Ajax-spullen, zoals een paraplu, een shirt, een dekbedovertrek en een vlag. Daarnaast zijn er extra veel Ajaxboeken om te lenen. De presenta tie is tot eind april te zien tijdens de openingsuren. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels verloren van Anova E en O met 16-24. Bij het eindsignaal van deze wedstrijd was iedereen het er over eens dat dit de slechtste wedstrijd van dit seizoen was. Er was nu geen sprake van blessures of ander ongerief, maar het gevoel dat het team toch niet degra deert overheerste de wil om er een echte wedstrijd van te maken. Vooral voor de rust liet Meervogels zich te makkelijk naar een 14-4 rust stand leiden.rZelfs na rust werd het niet beter en liep' E en O uit naar een dra matische 19-6 stand. Alsof dat tóch teveel was, ging Meervogels even echt handballen, waardoor het uiteindelijk 24-16 werd. Er resten nog twee wedstrijden waarin Meervogels het imago van een strijd lustig team hopelijk kan oppoetsen. Dat kan vooral zondag 6 april, dan speelt Meervogels de laatste thuiswed strijd tegen VZV, om 13.00 uur in De Lelie. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezondheids zorg: voor al uw vragen 072-5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebureau) 072- 5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. LIMMEN - Afgelopen zondag werd het visseizoen bij HSV geopend door negen deelnemers van de all-round competitie. De weersomstandigheden waren ronduit slecht, maar onder water was daar niet zoveel van te merken. Voor de tijd van het jaar waren de vangsten naar Limmer begrippen pri ma, al bleef één visser zonder vangst. Nieuwkomer Hendrik Delbrugge ving met de vaste hengel bijna 9 kilo vis. Jim Jak ving met de voerkorf 7 kilo, 2 ons meer dan Han Duijn op de kop- stek, die met de vaste hengel viste. De overige vissers kozen vanwege de wind voor de voerkorf, en ontliepen elkaar in gevangen gewicht. Vak 1: 1. H. Delbrugge 8700 gram, 2. J. Jak 7040 gram, 3. H. Duijn 6820 gram. Vak 2:1. D. Pekel 3040 gram, 2. G. Tuijn 2900 gram, 3. C. Bakker 2700 gram. De volgende wedstrijd wordt gevist op zondag 13 april in de Nauernasche Vaart. Intussen is er een begin gemaakt met het leegpompen van de oude Mientsloot. Leden van de Sander uit Akersloot hebben enkele honderden kilo's brasem overgezet in de Molentocht. In de loop van deze week zal een tweede stuk van de vaart droog komen. Ook elders in de polder wordt hard doorgewerkt aan het uitdiepen van wateren. Als alle werkzaamheden naar wens verlopen zal er vanaf mei prima te vissen zijn in de uitgediepte wateren en de nieuwe sloot bij Akersloot. LIMMEN - Nóg een open huis zater dagmiddag aan de Rijksweg. Op num mer 47a, één deur naast kapsalon Equipe, opende fysiotherapeut Ruud Donker het nieuwe onderkomen van zijn praktijk. „Honderdvijftig vierkante meter, dat is een zee van ruimte verge leken met onze oude praktijk aan de Dusseldorperweg. Daar waren we na tien jaar echt uitgegroeid," aldus Ruud Donker. Met 'we' bedoelt hij zijn colle ga en manueel therapeut Jos de Winter, een administratief medewerkster en zichzelf. Behalve het feit dat de oude prakijk te klein werd, moest de praktijk van Donker binnen afzienbare tijd het veld ruimen voor nieuwbouwplannen. Toen zich de mogelijkheid aan de Rijksweg voordeed, was de keuze snel gemaakt. Zachtgeel en aardetinten, dat zijn de voornaamste kleuren van de hagelnieu we praktijk. „De mensen moeten zich hier echt op hun gemak voelen, daarom hebben we geprobeerd een huiselijke sfeer te creëren." De nieuwe praktijk beschikt over ruime, lichte vertrekken, waar de patiënt in alle rust optimaal behandeld kan worden. Kwaliteit staat bij Ruud Donker hoog in het vaandel. „Kijk, wij proberen ie mand zo goed mogelijk van zijn klach ten af te helpen. Door veel massage toe te passen en door oefeningen te doen. We hebben nu ook meer mogelijkhe den voor revalidatie. Onze behandeling is in het begin meestal intensief. Daardoor is het mogelijk om snel af te bouwen." Maar daar blijft het niet bij. „Als iemand van zijn klachten af is, wil dat niet zeggen dat het ook echt over is. Wij willen er voor waken dat de klach ten terugkomen, en doen dat door na de intensieve behandeling nog vrij lang te begeleiden." Ruud Donker oefent zijn beroep met hart en ziel uit. In de vijftien jaar dat hij als fysiotherapeut werkt, is er wel het nodige véranderd. Er kwam een flinke dip, toen er in de gezondheidszorg bezuinigd werd op de vergoedingen voor fysiotherapie. Terwijl het aantal mensen met klachten alleen maar toe neemt. „Over het geheel genomen zie je toch dat er veel meer psychosomati sche klachten optreden. Zoals bijvoor beeld pijn aan nek en schouders, of hoofdpijn." Vaak komen deze klachten door een flink brok spanning. Donker onderscheidt twee vormen van stress. „Je hebt de negatieve spanning, bijvoorbeeld ruzie of narigheid, en er is de positieve spanning, de drukte van alledag." Tegenwoordig moet iedereen alles kunnen, en liefst ook zo veel mogelijk doen op één dag. Als voor beeld voert hij de huisvrouw op. „De hele dag in touw, heen en weer vliegen, huishoudelijk werk doen, kinderen op de fiets tillen, dat gaat vaak de hele dag zo door. Geen wonder dat je op een bepaald moment klachten krijgt." Met het bewust maken van de problemen is volgens hem meestal al een hoop gewonnen. Om zelf stressvrij op zijn werk te ver schijnen, is Donker twee avonden per week actief als voetbaltrainer. Dat houdt hem fit om week in, week uit jong en oud in zijn praktijk te behande len. Dat veel Limmers de weg naar zijn praktijk inmiddels hebben weten te vinden, bleek afgelopen zaterdag wel tijdens het bomvolle open huis. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, geopend dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, *1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open 8.00 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open (en telefo nisch beréikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvra gen en gehandicaptenvoorzieningen kunt u terecht (alleen na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 8.00 tot 12.30 uur. Belt u hiervoor zoveel mogelijk op de aangegeven och tenden. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaardenhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Be jaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische af spraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. 112 •Noord-Holland Noord 072- AKERSLOOT 5122222 AKERSLOOT - Eerste Paasdag zal de bekende formatie rondom supermu ziekman Ruud Jansen een optreden verzorgen in De Vriendschap te Aker sloot. Na het vertrek van bassist Henk Haanraads en nog enkele andere leden van zijn band zag het er een tijdje som ber uit voor Ruud. Maar Jansen wist in no-time een andere perfecte band op het podium te zetten, die weinig of niets onder doet voor zijn oude forma tie. Het repertoire is niets veranderd, oude en nieuwe hits worden tot in de perfec tie nagespeeld. Nummers van Dire Straits, Rolling, Beatles en vooral Golden Earing worden op perfecte wijze vertolkt. Ook veel nummers van Super Tramp, Joe Cocker en U2 staan op het repertoire van deze superband. Naast de Ruud Jansen Band staat Wer ner RedliCh deze avond op het podium van De Vriendschap. Een solozanger met een uitgebreid repertoire, dat schommelt tussen dat van Marco Borsato en Rob de Nijs. Alle bekende populaire hitnummers van de laatste jaren worden op een voortreffelijke manier door hem gezongen. Een avondvullend programma, want vanaf 20.30 uur als eerste een optreden van Werner Redlich en meteen daarna de superband van Ruud Jansen. De deu ren van De Vriendschap zijn vanaf 20.00 uur open. Gemeentehuis Limmen Tot 1 mei expositie van etsen van gra fisch collectief De Moet en beelden van Ellen van der Dussen. Geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Galerie NU Tot en met 6 april tentoonstelling van acrylschilderijen van Noor Bos en keramiek van Barbara Biasing en Lucia Davenschot-Fransen. Geopend op donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur (donderdag tot 21.00 uur) en op afspraak, tel. 0251- 654556. 112 Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 Jos de Winter (l) en Ruud Donker met Lida Wokke in de spiksplinter nieuwe praktijk aan de Rijksweg. (foto Kitty Hoogland) AKERSLOOT - Op maandag 17 maart werd geprobeerd in een tweetal wonin gen aan de Kerkemeer in te breken. In beide woningen werd getracht de bal- kon- en tuindeuren te forceren. Op 23 maart vond op de kruising Dorpsstraat-Julianaweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak was dat er geen voorrang werd verleend. Ook een hek en een paal moesten het ontgelden. Op vrijdag 4 april is het politiebureau te Akersloot gesloten. LIMMEN - Vorige week dinsdag werd een middag van de Plattelandsvrouwen verzorgd door drie dames uit Volen- dam. Zij lieten zien hoe je met eenvou dige middelen een leuk persoonlijk cadeautje kunt maken. Iedereen kon voor zichzelf een biedermeier maken met paaseitjes erin verwerkt. Na de pauze was er een puzzel-beroe- pentocht door de zaal, waarbij prijzen te verdienen waren. Hierna volgde een korte dia-serie over een kleinschalig project in Ethiopië, dat onder leiding staat van pater Zwarthoed uit Volendam. Het heeft als doel de levens omstandigheden van de kinderen van de lokale bevolking te verbeteren. Er wordt aandacht besteed aan scholing en voeding. De Plattelandsvrouwen uit Limmen ondersteunen dit project en hebben besloten om een kindje uit Ethiopië te adopteren. LIMMEN - De galeriehouders van Galerie Amber in Limmen en Galerie REM in Heerghugowaard exposeren vanaf 29 maart gelijktijdig in eikaars galerie hun eigen werk, samen met dat van een andere kunstenaar. In Galerie Amber exposeren Rem de Boer en Gerda Kooger. Rem de Boer is leraar tekenen en handenarbeid. Daar naast heeft hij zich toegelegd op schil deren met acryl en combinaties van acryl en pastelkrijt. Menselijke ont moetingen vormen het hoofdthema. Gerda Kooger maakt beelden in brons, ijzer, natuursteen en hout. Zij probeert door middel van eenvoudige beeldende middelen het verleden en de dagelijkse werkelijkheid uit te beelden. Ook ver weeft zij soms symboliek en mythologi sche verhalen in haar beelden. Ook in de tuin bij Amber zijn beelden van haar te zien. Bij Galerie Rem in Heerhugowaard exposeren Jeannette Coppens (gou aches) en Tónna Lucassen (beelden). De opening van de tentoonstelling in Limmen is op zaterdag 29 maart van 14.00 tot 17.00 uur aan de Dussel dorperweg 18. Verder is de galerie geo pend op donderdag, vrijdag, zaterdag en op de eerste zondag van de maand (6 april) van 14.00 tot 17.00 uur. De opening van de expositie van Jeannette Coppens en Tónna Lucassen is op zon dag 30 maart om 15.00 uur bij Galerie Rem, aan de Rustenburgerweg 147, Heerhugowaard. Daarna is hun werk hier te zien op vrijdag, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur en op vrij dagavond van 19.00 tot 21.00 uur. LIMMEN - Op 19 maart werd getracht bij een autobedrijf aan de Rijksweg een personenauto te stelen. Er werd een gat in de omheining geknipt. Hierdoor kon men bij de auto komen, waarvan het contactslot werd verwijderd. Daarna werd een groter gat in de omheining geknipt en reed men met de auto weg. De auto kwam echter op een boom stronk vast te zitten. Later bleek dat er geprobeerd was nog een personenauto van het zelfde merk en type te ontvreemden. Van deze wagen werd het contactslot geforceerd. Op zaterdag 22 maart werden door twee ongeveer 14-jarige jongetjes ver nielingen gepleegd op het kerkhof aan de Dusseldorperweg. Een getuige zag dat de twee vernielingen aan de kinder graven pleegden. Omdat de identiteit van de knapen niet bekend is, worden eventuele andere getuigen verzocht met de politie contact op te nemen. Verloren voorwerpen: een autosleutel van een Citroën, twee sleutels aan een ring. LIMMEN - Zondag 6 april geeft Harmonie Excelsior een lente-koffie concert in De Burgerij. U bent om 11.30 uur van harte welkom on onder het genot van een kopje koffie of thee te genieten van heerlijke muziek. De vrolijke lente-klanken worden dit keer niet alleen verzorgd door het grote harmonieorkest onder leiding van Cock van der Molen, maar ook door het opleidingsorkest met dirigen- te Esther Hoek en door drumband, die geleid wordt door Jan de Goede. ALKMAAR - Woensdag 9 april houdt het Verloskundig Samenwerkings verband Noord-Holland Noord een voorlichtingsavond over bevallen. In het Verloskundig Samenwerkingsver band zijn alle gynaecologen, huisartsen en verloskundigen uit de regio Alk maar vertegenwoordigd. De bijeen komst vindt plaats in het Auditorium van het MCA van 19.30 tot 21.30 uur. Verloskundigen uit de regio Alkmaar bespreken de poliklinische- en de thuisbevalling. Als u wilt komen, kunt u zich aanmelden bij het informatiecen trum van het MCA, telefoon 072- 5483500. f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 17