In goed overleg o Étl Regionale Woonkrant in Alkmaars Nieuwsblad Folder over het Woonzorgloket Tijdelijke afsluiting spoorwegovergang Kerkelaan/Belieslaan Verkeersbesluit Groenelaan/Oosterzijweg Herinrichting Kerkelaan HEI LOG Tweede rondetafelconferentie over overleg met ouderen I VMÜ *-< Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5313131 UITKIJKPOST-9 APRIL PAGINA 4 Informatierubriek TE Woensdag 23 april a.s. organiseert de gemeente een tweede rondetafelconferentie met als thema 'overleg tussen gemeente en ouderen'. Ouderenorganisaties en andere belangstel lende senioren kunnen dan discussiëren met de leden van de Commissie Welzijn en Burgerij over een voorstel van het college over dit thema. De bijeenkomst wordt voorge zeten door de heer W. den Hartigh, interim directeur afdeling Maatschappelijke voorzie ningen. De bijeenkomst vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis (oude ingang) en begint om 19.30 uur. U bent van harte welkom. De bijeenkomst is een vervolg op de eerste rondetafelconferentie die 8 oktober vorig jaar plaatsvond. Tijdens de bijeenkomst van vorig jaar stond centraal het inventariseren van wensen en behoeften over de vorm waarin overleg tussen gemeente en ouderen plaats kan vinden. ta i... 7«w in ik r? u ik a s»r Tot n» fc® ik uxv «K» >UHl' ,i,i aftouwe U voo»* via een - woonkrant «cniekiiOi-ma- onlvaiaïi'TvCtde isuü,- {^io iengkenienv<x>i v00v«asvoinngookvvA. kri)gi Ai veel inent keuA n^gnlijkbednn. Dn gAoecntcn cn wöuU* aorgea hoind^v,iA.kinneA AundVope t«>knnicn door voorna ^en ^innmntiüie va« - iteniigendDipemav-, ;huitiDtn buurw<««08 a- hui^i.M»ndiena teveel bnuf beuunn v.a knvemukentmra-nn g*X> ookv<H«A«k ^P*00* sen. De folder over de nieuwe aanpak bij de woningtoewijzing is verschenen Met ingang van 1 april a.s. verschijnt twee keer per maand de Regionale Woonkrant als bijlage bij het Alkmaars Nieuwsblad. Deze woonkrant vervangt de lokale huurkrant in de Uitkijkpost, die eens per maand verschijnt. In de maand april verschijnt nog één keer de lokale huurkrant (deze week in de Uitkijkpost). Deze wijziging vloeit voort uit het feit dat de regio Noord-Kennemerland één woningmarkt gebied is geworden. Hierover hebben wij u vorige week op onze informatiepagina geïn formeerd. In de Regionale Woonkrant komt ook het aanbod van huurwoningen in Heiloo te staan. De nieuwe krant verschijnt als bijlage bij het Alkmaars Nieuwblad en wordt huis-aan-huis verspreid. Heeft u een nee/nee-sticker op uw brievenbus geplakt dan ontvangt u de Regionale Woonkrant uiteraard niet. In dat geval kunt u de krant afhalen bij Woningstichting, het gemeentehuis en bij de bibliotheek. U kunt zich ook abonneren op de Regionale Woonkrant. Meer informatie hierover treft u aan in de eerste Regionale Woonkrant, die 8 april a.s. is verschenen. Folder Binnenkort kunt u bij de gemeente, Woningstichting Heiloo en de bibliotheek een folder o over het regionale woonruimteverde lingssysteem afhalen,t Informatie Voor algemene informatie en vragen over het huren van woningen en de toewijzing kunt u iedere werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur contact opnemen met mevrouw S. Seijnen van de Woningstichting Heiloo, tel. 072 - 533 85 36. Heeft u vragen over inschrijving als woning zoekende of een urgentieverklaring, dan kunt u tijdens werkdagen tussen 08.00 en 16.30 uur telefonisch contact opnemen met de gemeente, afdeling Maatschappelijke voorzieningen, mevrouw E. Meijne, tel. 072 - 531 32 81. Tussen 08.00 en 12.30 uur kunt u ook langskomen. Tijdens die conferentie is afgesproken dat een voorstel van het college van burgemees ter en wethoudersf eerst besproken wordt tijdens een tweede rondetafelconferentie alvorens het voorstel voor advies wordt voorgelegd aan de Commissie Welzijn en Burgerij. Het college heeft in zijn voorstel de punten uit de discussie van vorig jaar afgewogen. Deze afweging heeft geresulteerd in een voorstel. Overleg of adviesorgaan Tot nu toe is het beleid van het college om senioren in een vroegtijdig stadium te betrek ken bij planvorming en besluitvorming. Waar mogelijk maken zij deel uit van de project groep die de plannen voorbereidt en uitvoert. Het college ervaart deze directe betrokkenheid als heel positief. Uit de discussie van vorig jaar en het voorstel van het college blijkt dat zowel de gemeente als de senioren in onze gemeente overleg met elkaar belangrijk vinden. Als het gaat om het instellen van een adviesorgaan, de zogenaamde seniorenraad, dan blijkt dat het gemeentebestuur hierover twijfels heeft en dat de ouderenorganisaties daarentegen zo'n adviesorgaan graag gerealiseerd willen zien. Het college stelt nu voor voorrang te geven aan het opstarten van periodiek overleg met senioren. In overleg met de senioren wil het gemeentebestuur hieraan vormgeven. Verder wordt voorgesteld om na twee jaar te evalu eren of dit overleg aan de verwachtingen van beide partijen heeft voldaan. En, of periodiek overleg heeft geleid tot (voldoende) verbete ring van de kwaliteit van de politieke besluit vorming. De discussie over de mogelijke meerwaarde van een seniorenraad is dan na de evaluatie weer aan de orde, omdat dan de effecten van het voorgestelde periodieke overleg bekend zijn. Besluitvorming Voordat het voorstel van het college wordt voorgelegd aan de commissieleden, vindt dus eerst overleg plaats met vertegenwoordi gers van de ouderenorganisaties en andere belangstellende senioren. Vervolgens wordt het definitieve voorstel voor advies voorge legd aan de Commissie Welzijn en Burgerij van 13 mei a.s. Definitieve besluitvorming vindt plaats in de raadsvergadering van 2 juni a.s. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten, afdeling Welzijnszaken, tel. 072 -531 32 35. Begin januari is het Woonzorgloket in het gemeentehuis van Heiloo geopend. De gemeente heeft een folder gemaakt over dit loket. In deze folder kunt u lezen dat het Woonzorgloket er is voor iedereen die infor matie, advies en vragen heeft over voorzienin gen op het gebied van wonen, wel zijn en zorg. Het loket is er dus niet alleen voor mensen die ziek zijn, een handicap hebben of voor oude ren. Ook mensen die iemand in hun omgeving kennen die zorg nodig heeft, kunnen bij het woonzorgloket terecht. In de folder kunt u verder precies lezen hoe het loket werkt en wat het loket voor u doet. De folder is de vijfde in een hele reeks. Eerder zijn de volgende folders al versche nen: 'Voorzieningen Gehandicapten', 'Klagen bij de gemeente', 'Als u het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur. Wat dan?' en 'Begraven in Heiloo'. De folder is gratis verkrijgbaar bij de biblio theek, op het gemeentehuis en bij het Trefpunt. Binnenkort wordt de folder ook ver spreid onder de huisartsen, fysiotherapeuten, e.d. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met het Woonzorgloket, tel. 072 - 531 31 84. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 3 april 1997 Geboorten Amy, d.v. P.W.M. Leering en A. Beekhuis Sem, d.v. M.J.J. Hageman en S.E.G.M. Bakker Femke E.M., d.v. C.W.M. Brink en M.M. Liefting Lotte N., d.v. B.H. Bulder en B. van der Meijden Sterre, d.v. H.J. Blaauw en J.G.M. Siemons Elders geboren Judith, d.v. M. Verheij en M.T. van de Weijer Milou M., d.v. J.P.H. van Buitenen en S.A.M. van Schooten Vincent S., z.v. E.W. de Bruijne en L.G. Admiraal Amber T.V., d.v. J.P.C. van Saase en J.O. Zaagman Robbert C., z.v. J.G. de Ruiter en N.M.H. Suylen Koen M., z.v. J.M. Wolfrat en M.F. Blommert Stefan W., z.v. B.J. Jansen en E.H.B. Jongen Jordi, z.v. J.H. Reinders en Y. Bellekom Huwelijksaangiften R.A. Pankras en F.J. Maeijer A.C.J.A. Kosters en M.A.W. Van Herk A.C.J. Koning en M. de Graaft A.W.C. Vale en R. Overeem F.J. Luesken en A. Graas J.W.M.M.M. de Wijs en D.R. Staas P.A.W. Kraakman en A.E. Nieuwenhuis Huwelijken J. van Steeg en A.A.M. Vendel R.E. van Hoogenvest en A.T. Schouten S.W. Liefting en M. van 't Veer M. Kaandorp en M. Loos Overleden H. van Overeem H. Folgers Elders overleden J.M. Groenland A. Groenland S. Bruin, wv Feijen M.E.E. ter Hoeve wv Vermeulen M.J. Smit, wv Hoebe De Nederlandse Spoorwegen wil in de nacht van 15 op 16 april a.s. onderhoudswerkzaam heden verrichten aan de spoorwegovergang Kerkelaanl Belieslaan. Daarom is deze spoorwegover gang tussen 23.00 uur en 05.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met de heer Ellenbroek van de Nederlandse Spoorwegen, tel. 072 - 519 85 23 of met de de heer R. Van der Meer van de gemeente, tel. 072 - 513 32 08. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Burenweg 15, K. Timmermans - vergroten woning; Geestakker 31E.A. Buur - vergroten woning; Kennemerstraatweg 556, B. Moes - vergroten woning (serre); Baetenburg 86, D. van Deventer/N.W. van Deventer-Simons - plaatsen dakkapel; De Rietvink 1, C.J. Quant - vergroten dakkapel; Tuinenhof 25, W.G. Amels - oprichten woning en garage; De Karremel 8, M. Drenth - plaatsen serre; Kleijne Olven 10, J.W. Vos - vergroten woning; De Krommert 34, M. Henning - vegroten woning; E.J. Potgieterweg 27, P.S.A. Monsma - ver groten woning; Westerweg 77, N.A. Zentveld - vergroten woning. Burgemeester en wethouders hebben beslo ten een 30 km/uur-zone in te voeren op de Groenelaan en de Oosterzijweg tussen de Ypersteinerlaan-noord en de Oosterzij (noordelijke deel). Ook hebben zij besloten een verbod voor het vrachtverkeer in te voeren op de Oosterzijweg tussen de Groenelaan en de Oosterzij (noordelijke deel). Met deze maatregelen wil het college het doorgaand verkeer in dit verblijfsgebied tegengaan en het vrachtver keer via de geëigende route (Nijverheidsweg) laten ontsluiten. De hierop betrekking hebbende stukken lig gen met ingang van heden gedurende 6 weken ter inzage in het gemeentehuis afdeling Civiel en Reiniging, kamer 118. Voor vragen of opmerkingen kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van deze afdeling tel. 072 - 531 32 08. Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag van publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Binnenkort starten de riolerings- en herinrich tingswerkzaamheden van de Kerkelaan. De riolering tussen de Heerenweg en de Willibrordusweg wordt hierbij vergroot. Op het gedeelte tussen de Willibrordusweg en de Spoorlaan wordt de riolering vervangen. Na deze werkzaamheden zal de Kerkelaan opnieuw worden ingericht. Hoe de Kerkelaan er na de herinrichting uit gaat zien kunt u bekijken op de eerste verdieping van het gemeentehuis. In de week van 14 april a.s. verrichten de nutsbedrijven alvast enkele werkzaamheden. Het parkeerterrein aan de Kerkelaan op de hoek met de Heerenweg wordt hierbij gebruikt als opslagplaats van materialen. Bedoeling is rond 6 mei 1997 te beginnen nabij de aansluiting met de Willibrordusweg. Daarna wordt het werk in oostelijke richting voortgezet (dus richting de Kennemerstraatweg). Tenslotte gaat men richting het westen. Wij streven ernaar de werkzaamheden nog vóór de bouwvak te beëindigen. De definitie ve toplaag kan dan in het najaar worden opgebracht. Heeft u vragen over bovengenoemde werk zaamheden, dan kunt u contact opnemen met de opzichter-oost van de gemeente, de heer P. Cornelissen, tel 072 - 531 32 07. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - ZOA Vluchtelingenzorg voor de periode van 6 april tot en met 12 april a.s. - Nationaal Fonds Sport Gehandicapten voor de periode van 13 april tot en met 19 april a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren: Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Spoorlaan 24 - vergroten woning; Werkendelslaan 41 - vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 10 april 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Commissie Grondgebiedzaken I De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 16 april 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Realisering golfterrein Oosterzij; - Regionale woonruimteverdeling; - Verkoop gedeelte grond aan de heer F.J.E. Calf, De Ronge 59; - Voorbereidingskrediet herinrichting terrein Psychiatrisch Centrum Willibrord; Commissie Grondgebiedzaken II Gelet op het geringe aantal agendapunten vervalt de openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken II (verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbeleid) Gecombineerde Comissie Welzijnszaken en Burgerij en Commissie Grondgebiedzaken I Op donderdag 17 april 1997 om 20.00 uur vindt de gecombineerde openbare vergade ring plaats van de raadscommissie Welzijnszaken en Burgerij en Grondgebiedzaken I (Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf) in de raad zaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Bestuursopdracht herschikking welzijnsaccommodaties in combinatie met herontwikkeling van woningbouw; - Bestuursopdracht verplaatsing bibliotheek naar een centrale locatie; - Bestuursopdracht concentratie basisscholen west in combinatie met realisering kinderopvangvoorziening; - Communicatieplan m.b.t. Concentratie Basisonderwijs en vestiging kinderopvangvoorziening in Heiloo-West en verplaatsing van de Bibliotheek naar een locatie in het centrum. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 14 april 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Beschikbaar stellen DIS-krediet; - Brief Nederlandse Vereniging van de Zondagsrust en Zondagsheiliging te Rhenen met dringend beroep de dodenherdenking te verplaatsen van zondag 4 naar zaterdag 3 mei 1997; - Vergaderstukken AB SNK d.d. 5 februari 1997 Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 15 april 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Samenwerking gemeente Heiloo met het Arbeidsbureau; - Bestuursopdracht Regionalisering Indicatiestelling nieuwe stijl; - Compensatieregeling De Beun - Open Huis; - RIMA: Werkplan 1997/Meerjarenbegroting 97-2000/lnvoering budgetsubsidiëring; - Secretariaatskosten Heiloo Wereldwijd; - Beschikbaarstelling krediet voor renovatie dak van de twee buitenste lokalen van de peuterspeelzaal aan het Mariënstein 179; - Inspraakverslag notitie Kinderopvangbeleid gemeente Heiloo van 23 januari 1997; - Minimabeleid 1997; - Intrekken Verordening Studietoelagen Muziekonderwijs; - Integraal Jeugdbeleid;

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4