15 jaar Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden X m Nieuwe overspanning voor Dojo 't Loo m 072- 'Senicfoett Ouderenpostzegels weer te koop Engelse koor toont discipline Kinderweek in de apotheek POLITIE PAGINA 6 UITKIJKPOST-9 APRIL 112 5122222 Heilooër Bridge club Pakketten voor Polen Hair and Face Styling Dierenbescherming Collecte Simavi Damclub Heiloo Body-walk Foresters verliest van Hollandia T. Rommelmarkt Kosters showt broodbakmachine Collecte Hartstichting EHK Klaverjasclub Tentoonstelling van chakra's ai!» HEILOO/LIMMEN/EGMOND - Een groepje van circa dertig mannen komt - keurig in het pak gestoken - tweeweke lijks bij elkaar in Bellevue in Egmond aan Zee. De ene keer voor de vroege bijeenkomst, die met een etentje be gint, de andere keer komen ze wat later bijeen voor een lèzing. We hebben het hier over een samenzijn van de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmon den. In april vieren ze hun vijftienjarig bestaan met een cultureel uitje. De meeste mensen hebben wel eens van de Lions gehoord, maar wat dat nu precies voor een club is, dat weten maar weinigen. Wat doet dat besloten clubje heren nu eigenlijk? Waar praten ze over tijdens die avondjes? Om daarach ter te komen vroeg de Uitkijkpost voorzitter van het eerste uur Henk Morshuis en de huidige roerganger Jan Keesen om tekst en uitleg. „De Lions Club is eigenlijk niets meer dan een groep gelijksoortige mensen, van elk beroep één, om een zo breed mogelijk maatschappelijk beeld te krij gen," vat Henk Morshuis (70) het kort en bondig samen. De Lions vormen een zogeheten serviceclub, een club van mensen die zich met hun talenten en middelen dienstbaar wil maken aan de maatschappij. Deze tamelijk bevlogen doelstelling wordt wereldwijd door ruim 1,5 miljoen Lions onderschreven. In Nederland zijn er inmiddels ruim 10.000 leden, verdeeld over zo'n 350 clubs. „Dat dienstbaar opstellen doen we eigenlijk op twee manieren," vervolgt Morshuis. „Aan de ene kant materieel, door het organiseren van acties om geld bijeen te brengen. Bijvoorbeeld de inzamelingsactie van een paar jaar geleden voor het familiehuis van het MCA. We zoeken altijd een doel dicht bij huis, een doel dat de mensen aan spreekt, waar de overheid geen geld voor uit wil trekken." Bezige baasjes Behalve dat ze de financiën genereren, maken de leden bij dergelijke acties gebruik van eikaars netwerk. Voor zitter Jan Keesen (47) bijvoorbeeld is piloot bij de KLM en wist in die hoeda nigheid te bewerkstelligen dat het materiaal van een orthopedisch chirurg van het MCA naar Sierra Leone gevlo gen kon worden. „Dat is de immmate- riële kant van de zaak. Je maakt dank baar gebruik van eikaars netwerk en kennis. Dat kun je bijvoorbeeld ook weer gebruiken als je ergens een be stuurlijke functie accepteert." Maar tegelijkertijd relativeert hij de ernst er ook weer van: „Degenen die lid zijn van de Lions, zijn meestal 'bezige baasjes'. Dan is het prettig om de tijd te nemen voor die bijeenkomsten, voor een gezellige avond. Want het is gewoon leuk om met andere mensen, die een ander beroep uitoefenen, om te gaan. Mensen die ik anders waarschijn lijk nooit ontmoet zou hebben." Henk Morshuis, die vijftien jaar gele den in Heiloo begon met het formeren van een Lions Club, benadrukt dat er een groot onderling vertrouwen be staat. „Op de bijeenkomsten kun je met elkaar praten over het werk, over je zaken, waarbij je zeker weet dat niemand daar later over uit de school klapt. Jé kunt je openstellen." Dikwijls ook letterlijk, want de Lions zetten geregeld de deuren van hun bedrijf open voor een bezoek. Ballotage Toen Morshuis indertijd onder de vleu gels van peteclub Alkmaar zo'n twintig man bij elkaar had, kon de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden ge formeerd worden. Nieuwe leden (die nu jonger dan 42 moeten zijn, om de groep niet al te veel te laten vergrijzen) moeten worden gevraagd, én worden goedgekeurd door alle anderen. „Als er iemand bezwaar heeft tegen een bepaalde voordracht, moet hij dat van zelfsprekend wel goed kunnen motive ren. Dat gebeurt overigens strikt ver trouwelijk. Het komt niet zo vaak voor, maar een enkele keer heeft iemand écht geen vertrouwen in een voor dracht. Dat zou de openheid en het onderling vertrouwen in de club niet ten goede komen, dus dan gaat het niet door." De nieuwkomer die wel 'goedgekeurd' wordt, komt vervolgens een paar keer kennis maken en wordt daarna officieel lid. Hij belooft zich aan de erecode te houden en krijgt zijn speldje. Dat speldje is het dan wel zo'n beetje, want de Nederlandse Lions houden verder niet van uiterlijk vertoon, in tegenstelling tot hun Amerikaanse broeders, die veel waarde hechten aan decorum en dus meer met de borst vooruit lopen. Elk lid moet bereid zijn een functie in het bestuur, dat elk jaar wisselt, te ver vullen. Daarnaast opereren een aantal commissies, zoals een activiteiten-, een programma- en een jeugdcommissie. De laatste houdt zich bezig met de uit wisseling van groepen jongeren uit de hele wereld, die vier weken vakantie met een educatief en cultureel tintje doorbrengen, waarvan twee weken in een Lions-gastgezin en de rest in een gezamenlijk kamp. Mannenbolwerk De Lions Club Heiloo is en blijft voor alsnog een aangelegenheid voor heren. Er bestaan wel gemengde clubs, en zelfs ook vrouwenclubs, maar in Heiloo zit dat 4er voorlopig niet in. Van Morshuis hoeft het niet zo: „We heb ben erover gepraat, maar kwamen tot WMWM HEILOO HEILOO - Van een personenauto die geparkeerd stond bij winkelcentrum 't Loo werden op 28 maart de vier sier- velgen ontvreemd. Op 29 maart zijn in een winkel in 't Loo twee winkeldieven aangehouden. Een 67-jarige vrouw trachtte een pakje bat terijen ter waarde van f 13,90 mee te nemen. Een 77-jarige vrouw stal enkele pakken snoepgoed. Beiden kregen een proces-verbaal. Op de Kennemerstraatweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak was dat er onvoldoen de afstand werd bewaard. Er was alleen materiële schade. Op de kruising van de Hoogeweg- Vennewatersweg vond een aanrijding plaats waarbij drie personenauto's wa ren betrokken. Een van de bestuurders verleende op de genoemde kruising geen voorrang, waardoor een aanrij ding tussen twee personenauto's volg de. Als gevolg hiervan werd een stil staande personenauto op de Hoogeweg aangereden. Er was alleen materiële schade. Op 30 maart werd in een woning aan de Haesackerlaan ingebroken. Door het forceren van een raam aan de achterzij de van de woning werd toegang ver schaft. In de woning werden enkele kasten en laden doorzocht. Uit de woonkamer werden een tv en een ste reoinstallatie ontvreemd. Uit een Opel Kadett Caravan die par- keerd stond op de Kloosterhof werd een boormachine ontvreemd. Een por- tierslot werd opengebroken. Op 1 april verleende de bestuurder van een bestelauto bij het verlaten van een uitrit op de Vennewatersweg geen voorrang. Een aanrijding met een per sonenauto kon niet meer vermeden worden. Er was alleen materiële scha de. Omdat het verkeer op de A9 plotseling remde moest de bestuurder van een personenauto uitwijken om een aanrij ding te voorkomen. Als gevolg hiervan raakte hij de vangrail en sloeg over de kop. De personenauto werd zwaar be schadigd. Op 2 april is in een winkel in 't Loo een winkeldief aangehouden. Deze pro beerde een flacon zonnebrandolie ter waarde van f 18,- te ontvreemden. Proces-Verbaal werd opgemaakt. Vanaf Het Brugstuk werd een donker grijze Peugeot 205 met kenteken DB- TP-18 gestolen. Op de Capel Acker werd een grijze Hyundai 100 aangetroffen, die op 24 maart in Egmond aan Zee was gesto len. Op 4 april werd er in een woning in Baetenburg ingebroken. Door een bovenlicht te forceren kon de dief bin nen komen. Uit de woonkamer werden een stereotoren, tv en videorecorder ontvreemd. Uit een slaapkamer werd ook nog een televisie ontvreemd. In een winkel aan de Van der Veldenstraat werd getracht in te bre ken. Met een breekvoorwerp probeer de men de winkeldeur te forceren. Uit een kleedkamer van de sporthal aan de Vennewatersweg werd een suède herenjack ontvreemd. Op 6 april vond op de kruising Kenne- merstraatweg-Kapellaan een aanrij ding plaats waarbij drie personenauto's waren betrokken. Een van de bestuur ders stond op genoemde kruising stil om de Kapellaan in te- rijden. Een bestuurder zag dit te laat en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Er was alleen materiële schade. de conclusie dat als je een gemengde club wilt zijn, er dan ook meer vrouwen lid moeten worden, en niet één. Ik denk dat dat niet werkt." Jan Keesen, die in zijn werk veel met vrouwen omgaat, ziet geen bezwaren, maar denkt dat het voor de eerste vrouwelijke Lion wel moeilijk zou zijn. Omdat er in Heiloo weinig dames 'voorhanden' zijn, werd besloten een mannenclub te blijven. Wel vinden Morshuis en Keesen dat de vrouwen van de Lions achter het lid maatschap van hun ega's moeten staan. „Er zijn veel gezamenlijke activiteiten, waar de vrouwen dan ook aan meewer ken. Op Koninginnedag staan we met twee kramen op de vrijmarkt, daar zijn de vrouwen al druk voor bezig. En natuurlijk nemen ze deel aan de uitjes," aldus Morshuis. De komende tijd zullen de Lions, die enige tijd geleden in onze regio de Vredesposterwedstrijd organiseerden, weer van zich doen spreken met een nieuwe actie. Volgend jaar willen ze een grote show met oude auto's houden. Momenteel worden de koppen bij elkaar gestoken om een goede bestem ming voor de opbrengst ervan te vin den. Want dat is tenslotte het doel: het leveren van een bijdrage aan het wel zijn van de gemeenschap. HEILOO - De uitslag van dinsdag 1 april: A-lijn - Fam. V.d. Laan 57.10, Schipper-Tonino 55.00. B-lijn - Muller 69.40, Oosterwijk-Warmenhoven 61.00. Donderdag 3 april werd als volgt gespeeld: A-lijn - De Bruyckere Stark 53.30, Bennink-V.d. Vlies 52.90. B-lijn - Kromhout-V.d. Linden 60.90, Fam. Brinkhuis 58.90. C-lijn - Fam. De Jong 60.00, Dammann-De Jager 58.80. D-lijn - Fam. Moscou 60.00, Fam. Hutten 58.80. HEILOO - Afgelopen vrijdag concer teerde het Rochester Cathedral Choir in de Witte Kerk. Een bijzondere gebeurtenis, want Engelse koren hoor je niet elke dag. Althans niet in live optredens. Dat is op zich heel jammer, want juist de Engelse koormuziek heeft een enorme traditie. Dat blijkt ook wel uit de historie van dit koor, want deze koorschool, de King's School uit Rochester, dateert al van 1542. En nog steeds functioneert deze school op een voortreffelijke manier. Dat kunnen de toehoorders van de bijna uitverkochte Witte Kerk b.eamen. Het koor, met als jongste zangertje een jongen van 8 jaar, was op een korte vakantietrip. Misschien is schoolreisje een beter woord. De hele vrijdag op bezoek in Amsterdam. Dat was natuur lijk best vermoeiend. Maar 's avonds moesten ze er toch weer staan, ondanks de vermoeidheid. En dan blijkt weer de enorme disci pline bij zo'n koorschool. Alsof men helemaal niet was weggeweest. Iedereen stond keurig, in prachtige rode pij en schulpzaag, op z'n plek en lette zeer nauwkeurig op de aanwijzin gen van de directie. Dat leidde tot eén schitterende avond. Misschien dat in het 'When David heard' van Weelkes de concentratie even wegzakte, maar daarna werd de draad meteen weer opgepakt. Hoogtepunt van de avond was de uit voering van Handel's Zadok the Priest. Schitterend uitgevoerd met ragfijne loopjes, die slechts door dagelijkse oefening kunnen worden bereikt. Ook voor het koor kennelijk fijn om te zin gen, want de toegift bestond uit een gedeeltelijke herhaling van dit werk. Het koor besloot de avond met een vijftal traditionele liederen op muziek van de bekende hedendaagse compo nist John Rutter. Ook in deze liederen liet het koor zich van zijn beste kant zien, of beter gezegd: horen. Als intermezzo bespeelde organist William Whitehead zowel voor als na de pauze het orgel van de Witte Kerk. Zijn spel verried dat hij een goede organist is, maar gewend op een groter orgel in een grotere ruimte te spelen. Daarom zal de keuze van de te spelen orgelmuziek vooral gericht moeten zijn op werken voor kleinere orgels. De orgelsolo na de pauze (een werkje van Handel) kwam daarom beter tot zijn recht dan die van voor de pauze. Al met al een voortreffelijke muziek avond, die gezien het langdurig applaus door de toehoorders zeer werd gewaar deerd. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Uw pakket kan worden ingele verd bij familie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo op donderdag 17 april van 13.00 tot 20.00 uur. De familie is te bereiken op tel. 072-5331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. HEILOO/LIMMEN - Vanaf 15 april zijn de nieuwe Ouderenpostzegels weer te koop. En natuurlijk hebben ze, evenals de afgelopen vier jaar, een thema dat inspeelt op datgene wat leeft binnen het ouderenwerk. Het thema van 1997 is 'Ouderen en beeldvor ming'. Want hef beeld dat velen van ouderen hebben, is niet altijd juist en vaak vrij negatief: ouderen zijn passief, afwachtend, vaak afhankelijk van ande ren en zij kunnen niets zinvols meer bij dragen aan het dagelijks leven. Maar ouderen staan niet passief langs de zijlijn. En dat willen ze ook niet. Een rol vervullen in de maatschappij. Erbij horen. Contact hebben met leeftijdge noten om ervaringen uit te wisselen en elkaar te helpen. Maar ook omgaan met jongere generaties. Dat is wat ouderen willen, net als iedereen. Echter, het is helaas niet voor iedereen even vanzelfsprekend. Veel ouderen krijgen bijvoorbeeld te maken met ziekte of met het overlijden van de partner, de validiteit neemt af, waar door men meer afhankelijk is van ande ren. Allemaal zaken die het niet altijd even gemakkelijk maken. Om ouderen te helpen zo zelfstandig mogelijk en actief in het leven te staan, zijn er tal van organisaties die hen hier in steunen. Zoals wijkcentra die recre atieve en educatieve activiteiten orga niseren of waar gezamenlijk gegeten kan worden. Of steunpunten voor man- telzorgers om de verzorgende van een zieke partner zoveel mogelijk te onder steunen. Met de opbrengst van de ou derenpostzegels kunnen deze en nog vele andere goede initiatieven verwe zenlijkt worden. Plaatselijke afdeling Ouderenpostzegels zijn postzegels die gewoon te gebruiken zijn. Van de bij slag die u boven op de frankeerwaarde betaalt, worden projecten voor oude ren gefinancierd die zo hard nodig zijn. Naast de postzegels verkopen de vrij willigers ook wenskaarten. Een deel van de netto opbrengst van deze wens kaarten mag de plaatselijke afdeling zelf besteden aan een project in de ei- •gen woonomgeving. De plaatselijke afdeling Heiloo heeft dit jaar gekozen voor de aanschaf van materiaal voor de Vrijwilligers Vaca turebank. De verkoopstand vindt u in 't Loo bij Albert Heijn. De stand staat hier vanaf dinsdag 15 tot en met 22 april. Ook in Het Trefpunt is een ver koopstand op 15 april en voorafgaande aan de activiteiten. Ook in Limmen zijn de Ouderen postzegels weer te koop, en wel bij de speciale verkoopstands bij Albert Heijn aan de Vuurbaak en in cultureel centrum Vredeburg aan de Dussel- dorperweg. De stands staan hier op 18 en 19 april, 9 en 10 mei en 23 en 24 mei. HEILOO - Hair is' een nieuw bedrijf dat zich gespecialiseerd heeft op alle aspecten van uiterlijke verzorging. De oprichter van dit bedrijf is Cindy van der Peet, een jonge ambitieuze visagis- te en haarstyliste. Na haar driejarige dagopleiding tot eerste kapster heeft Cindy in een leuke, drukke salon in Heiloo gewerkt. Ze volgde een beroepsopleiding tot visa- giste in Amsterdam. Deze rondde zij tevens in één keer af. „Het is ongeloof lijk hoe je mensen kunt veranderen door middel van een mooie make-up,; perfecte kleurenkeuze en een prachtige haardracht," aldus Cindy. Ze werd steeds enthousiaster op het gebied van make-up en begon zich te verdiepen in bodypainten en grimerend Cindy kreeg opdrachten van fotogra fen, modeshows en openingen. Nu heeft ze de stap genomen om een eigen bedrijf met de naam Hair te starten.' Het bedrijf richt zich op alles wat met make-up, schmink, bodypaint, grime ren, manicure en haarstyling te maken heeft. De ambitieuze Van der Peet gaat per ingang van 1 mei haar kennis en erva ringen overbrengen door middel van make-up cursussen. De cursussen zijn speciaal voor mensen die graag wat meer aan hun uiterlijke presentatie wil len doen en worden bij de mensen thuis gegeven, voor maximaal vier personen tegelijk. U kunt informatie aanvragen door Cindy van der Peet te bellen, 072- 5338486. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantieadvies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Zwart poesje met witte bef, buik, snor haren en sokjes, 7 maanden, De Wie ken, Limmen. Rode gec. kater met wit snuitje, rode vlekken rond de bek, witte bef, buik en poten, 12 jr, De Sonneveld, Heiloo. Kleine cyperse poes met witte bef en teentjes, 7 jr, Thalia, Limmen. Rood/wit cyperse kater, gec., lOjr, Düsseldorperweg, Limmen. Inl. 072-5616106. HEILOO - Tijdens de collecteweek van Simavi, van 24 tot en met 29 maart, werd er gecollecteerd voor de klein schalige medisch hulp van Simavi. De collecte in Heiloo heeft f 8.377,35 opge bracht. Dankzij uw steun kan Simavi doorgaan. Collectant gemist? Uw bij drage is welkom op giro 300100 ten name van Simavi te Haarlem. Alle goede gevers en collectanten woorden hartelijk bedankt voor uw hulp. HEILOO - De uitslagen in de onder linge competitie van 27 maart: F.Schouten-N.Ligthart 0-2, M.Out- M.Houtenbos 2-0 en R.Koch-R.de Boer 1-1. Vorige week donderdag werd als volgt gespeeld: N.Ligthart-C.van Lieshout 1-1, J.Kraakman-R.Koch 0-2 en B.Fase-R.de Boer 2-0. In de compe titie van de Kennemer Damkring behaalde de Damclub Heiloo de derde plaats. HEILOO - Vanaf vrijdag 18 april kunt u bij Sportinstituut Het Vennewater in groepsverband en professioneel bege-' leid beginnen met body-walk, wande len in fitnessvorm. Deze vorm van sportbeoefening werd onder meer bekend dopr Oprah Winfrey, die het gebruikt om overge^ wicht kwijt te raken. De training is spe-; ciaal gericht op vetverbranding. Er zijn verschillende oefeningen die bepaalde spiergroepen moeten versterken en de conditie verbeteren. Het risico op blesj sures is minimaal. De start van de training is om 9.00 uur bij de sporthal en daar staat na afloop; een kopje koffie of thee klaar. Voor meer informatie kunt u bellen met het Sportinstituut, tel. 072-5330344. HEILOO - De wedstrijd tegen Hollan dia T. werd ontspannen tegemoet gezien door de Foresters. Verleden week wonnen de rood-witten in een uitstekende pot voetbal van MFG. Hollandia T. stond er goed voor in de derde periode, dus voor de mannen uit Tuitjenhorn waren de belangen groot. Al na vijf minuten was de pass van Frank Stoop binnendoor op Peter Buter voldoende om Foresters op achr terstand te brengen, 1-0. Met een schui: ver van buitenkant rechts schoot Buter beheerst langs keeper Peter Baard. De bloedsnelle Joris van der Velden was te vlug voor Hollandia T.-keeper Rob Hof, die hem vastpakte. 'Penalty' besliste de op grote afstand opererende scheidsrechter Hoogendoorn. Zo kon Colin Wilvers snoeihard onder de lat de 1-1 inschieten. Dat was tevens de rust stand. Na de rust was er een makkelijk combi nerend Foresters te zien, terwijl dat op dit veredelde weiland bijna onmogelijk was. Foresters dacht makkelijk te kun nen winnen op basis van het betere voetbal, maar kwam, zoals wel vaker dit seizoen, bedrogen uit. Het was weder om Buter die uit een mooie aanval de winnende treffer produceerde voor de dolgelukkige thuisploeg, 2-1. Voor dé ploeg van de scheidende trai ner Bep Onclin zit het seizoen er bijna op. Nog twee wedstrijden en het is gedaan. Dan kan de balans worden opgemaakt, de wonden kunnen helen en daarna kan met frisse moed op het nieuwe complex onder leiding van Ruud Donker (ex-Limmen) aan een nieuwe periode begonnen worden. HEILOO - De Stichting WAO AAW UG belangen Heiloo houdt dit jaar weer een grote rommelmarkt in de maand juni. Heeft u nog overtollige spullen zoals boeken, platen enzo voorts, bel dan 072-5331840 of 5334861. De stichting haalt het graag bij u op. HEILOO - 's Morgens opstaan als de zon al in huis schijnt. Wat daar bij hoort is de heerlijke geur van vers brood, ver rukkelijk en ovenwarm. U hoeft daar voor niet naar de bakker of te wachten tot de bakker bij u komt. De Inventum broodbakmachine zorgt dat u 's mor gens ovenvers brood heeft, klaar voor de ontbijttafel. Op zaterdag 19 april is de broodbakmachine te zien bij Kos ters aan de Westerweg 260. De Inventum broodbakmachine kunt u zo instellen dat hij automatisch het deeg kneedt en op tijd begint te bakken om op het door u gewenste moment vers brood klaar te hebben. Het enige wat u daarvoor verder nodig heeft, zijn de ingrediënten. En daarmee kunt u bovendien naar hartelust variëren. Zo tovert u ontelbare soorten brood op tafel, altijd even vers. Wie wil weten en zien hoe deze brood bakmachine precies werkt, is zaterdag van harte welkom bij Kosters. HEILOO - De slogan 'Wat kan er nog onderzocht worden als u uw hart niet laat spreken?' staat centraal in de cam pagne die de Nederlandse Hartstich ting voor en tijdens de Nationale Hartweek (van 20 tot en met 26 april) voert om geld in te zamelen bij de Nederlandse bevolking voor de bestrij ding van hart- en vaatziekten. De Nederlandse Hartstichting is afhan kelijk van de giften van de Nederlandse bevolking. Zonder deze financiële steun kan de Hartstichting geen onder zoek meer laten doen naar de oorzaken van hart- en vaatziekten. Dan stoppen de reanimatiecursussen. Dan is er geen geld meer voor voorlichting of de nazorg voor patiënten. Wie een hart heeft, helpt. Wilt u het werk van de Hartstichting steunen door een paar uurtjes te collec teren bij u in de buurt? U kunt zich opgeven bij J. van Zeist, telefoon 072- 5335388. HEILOO - Op 14 april houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis in 't Loo. De drive begint om 20.00 uur en eindigt rond 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink (072-5334366) of bij K. Knegt (072- 5334056). HEILOO - In week van 14 tot en met 18 april is het 'Kinderweek in Uw Apotheek'. Een week lang nodigen de apotheken van Nederland ouders en kinderen uit om te praten over genees middelen en het gebruik ervan. Extra aandacht gaat uit naar kinderen met astma of huidproblemen. Ook de apo theken in Heiloo nodigen ouders en kinderen tot 12 jaar uit voor een gesprek in de apotheek. Onderwerp van gesprek kan bijvoor beeld zijn de toediening en dosering of de werking en eventuele bijwerkingen van geneesmiddelen voor kinderen. Vrouwen die zwanger zijn of borstvoe ding geven en geregeld geneesmidde len gebruiken, worden eveneens uitge nodigd voor een gesprek. Het doel van deze landelijke actieweek is het bevor deren van veilig en verantwoord ge- neesmiddelengebruik. Ieder kind heeft wel eens medicijnen nodig. Bij ouders kan dit vragen oproe pen, zoals: „Kan ik deze tabletten wel of niet.fijn malen? Moet ik dit medicijn voor of na het eten geven? of Heeft dit middel bijwerkingen op lange ter mijn?" Met deze en andere vragen kan men altijd terecht in de apotheek. Ook voor de behandeling van typische kin derkwaaltjes, zoals verkoudheid, diar ree en oorpijn kunnen ouders in de apotheek op deskundig advies rekenen. Aandacht voor preventie Tijdens de kinderweek staan kinderen nog eens extra in de schijnwerpers. Ouders krijgen advies over toediening en houdbaarheid van medicijnen en' over de geneesmiddelen voor 'de ideale kindermedicijnkast'. Preventie van on gelukjes met medicijnen krijgt even eens de nodige aandacht. Jaarlijks lo pen namelijk ruim 1.500 kinderen een vergiftiging op door het innemen van medicijnen of vitaminepreparaten. Ge neesmiddelen veroorzaken veertig pro cent van de vergiftigingen bij kinderen. Ouders zullen daarom worden gewe zen op het belang zelfzorg- en recept geneesmiddelen op een kindveilige plaats te bewaren. In de eerste week van april wordt de Uw Apotheekkrant huis aan huis ver spreid. In deze krant, bedoeld voor jong en oud, komen naast algemene artike len over geneesmiddelen en het gebruik ervan, speciale kinderonder- werpen aan bod. Zoals de behandeling van kinderkwaaltjes en kinderziekten en tips voor het toedienen van medicijn nen bij baby's, peuters en kleuters. Voor iets oudere kinderen is een eigen pagi na ingeruimd. Een weekend naar de Efteling met het hele gezin is de prijs die lezers kunnen winnen als ze de kruiswoordpuzzel uit de krant op de goede manier oplossen. HEILOO - In het Open Huis is een tentoonstelling te zien van chakra's. Deze tekeningen zijn gemaakt door cursisten van het Nivon onder leiding van Marjorie van der Grijn. De zeven chakra's zijn de energiecen tra van het menselijk lichaam. De kleu ren en de vormen van de chakra's wor den door die energie bepaald. Met behulp van kleurpotloden wordt daar een beeld van gemaakt. Dit tekenen en kleuren kan een zeer insprirerende bezigheid zijn die tot zeer bijzonderen resultaten kan leiden. De cursus cha- kratekenen is een vervolg op de cursus mandalatekenen. De tentoonstelling is tot 7 mei te zien tijdens de openingsuren van het Open Huis. Inlichtingen kunt u krijgen bij Reina Mulder, 't Veld 12, tel. 072- 5333127. HEILOO - Vorige week donderdag bereikte de nieuwbouw van Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat het hoogste punt met het plaatsen van een nieuwe overspanning. Onder het toeziend oog van een aantal vrijwilligers die de nieuwbouw van Dojo realiserenwerd een 15 meter lange houten balk van maar liefst 1000 kilo met een telekraan geïnstalleerd Bouwkundige Dirk Peereboom (ook vrijwilliger) zag vervolgens toe op de plaatsing van 25 dakliggerselk met een lengte van 9 meter. Het aantal manuren dat inmiddels is besteed aan de verbouwing wordt geschat op 4000. Het is nog niet duidelijk wanneer de verbouwing wordt afgerond. (foto Kees Blokker)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6