VOOR WONINGZOEKENDEN VAN DE GEMEENTE HEILOO Notitie Kinderopvang-beleid in Commissie Welzijn en Burgerij in samenwerking met Woningstichting Heiloo en de Gemeente Heiloo Sociale Zaken heet voortaan Maatschappelijke voorzieningen Nieuwe expositie in het gemeentehuis Woonzorgloket in Heiloo Informatie van de gemeente en Woningstichting Heiloo Vervolg informatierubriek Dinsdag 15 april a.s. staat de notitie 'Kinderopvangbeleid gemeente Heiloo' op de agenda van de Commissie Welzijn en Burgerij. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis, is openbaar en begint om 20.00 uur. De notitie heeft vier weken ter inzage gelegen en inwoners van Heiloo heb ben tot 19 maart jl. de gelegenheid gehad om hun mening kenbaar te maken. Daarvan is geen gebruik gemaakt. Tijdens de inspraak periode zijn wel gesprekken gevoerd met Humanitas, de Federatieve Vrouwenraad, ouderraad van kinderdagverblijf Ollie B. Bommel en Poppejans. Deze instellingen onderschrijven in grote lijnen het voorgestelde (gewijzigde) beleid van het college van bur gemeester en wethouders. Het huidige kinderopvangbeleid richt zich op de formele kinderopvang. Hiermee wordt bedoeld het kinderdagverblijf, het gastouder bureau en centrum voor buitenschoolse of naschoolse opvang. In de toekomst wil de gemeente ook de informele opvang, zoals oppas aan huis, au paif en de privé geregel de gastouder betrekken bij het beleid. De gemeente wil andere voorrangsregels Op donderdag 10 april a.s. om 16.30 uur opent gemeenteraadslid mevrouw A.M. Geerling-Hofstee (WD) de nieuwe expositie in het gemeentehuis. De expositie is tot begin juni te bezichtigen op werkdagen tussen 08.00 en 16.30 uur. Ditmaal kunt u werken bewonderen van Pieter Colijn, Liesbeth Vellinga en Hetty Dijkstra. Pieter Colijn Pieter Colijn richt zich op stillevens, land schappen, portret- en modeltekeningen. Hij werkt meestal op 65 keer 50 tekenpapier en het meest werkt hij met olieverf. Tot zijn inspi ratiebron behoren: beweging, beeld, vorm en kleur van de ontdekte omgeving. In de losse schets ontstaat de moment-inval van expres sie, waarin spontaan zien, vorm en kleur een rol spelen met interesse voor figuratieve com posities. Pieter Colijn gebruikt de volgende technieken: acryl en olieverf, aquarel, krijt, inkt en gouache. Pieter Colijn heeft les gehad van Cor Heeck (Tintoretto Heiloo). Hij ontving artistieke advie zen van grafisch ontwerper Jan Schoen en Zaanse kunstenaars, zoals Leo Poelmeijer en Han de Koning. Bij ex-Scarabee en het huidi ge Alkmaarse ACKV heeft hij lessen gevolgd van Loek Bos, Piet Termaat en Willem Hopman. Liesbeth Vellinga Liesbeth Vellinga begon vier jaar geleden met het volgen van een cursus poppen maken van klei. Zij exposeert samen met Roos Margiono, waarvan zij ook les kreeg. Liesbeth begon met het maken van allerlei figuren, zoals trollen, kabouters, heksen en fantasie poppen. Later liet zij zich inspireren door de natuur en maakte bijvoorbeeld paddestoelen met gezichten. Liesbeth werkt vanuit haar fantasie: zij maakt een vorm van zelf hardende klei en beschildert het kunstwerk met ver schillende kleuren aquarelverf. Door de kleu ren over elkaar heen te schilderen, ontstaan vaak aparte combinaties van kleuren. Het geheel werkt zij af met een kleurloos vernis. Zij is blij hier wat van haar werken te laten zien. Hetty Dijkstra Hetty Dijkstra raakte zeven jaar geleden in de ban van het schilderen. Al veel langer was ze geboeid door de schilderkunst. Vanaf het moment dat ze zelf begon met schilderen werd dit voor haar een ware passie. Later is Hetty Dijkstra lessen van Tiny Leefoge gaan volgen in het schilderen met olieverf. Ook zijn aquarellen van haar hand te zien in het gemeentehuis. Deze werken maakte zij voor haar boekje 'Ansjou, kind van gloeiend steen'. Door dit boekje, maar ook door de opdracht die zij vorig jaar kreeg van de gezamenlijke kerken in Heiloo om vijf schilderijen te maken en tentoongesteld zijn, is Hetty in Heiloo bekend geworden. Hetty drukt het liefst in boekvorm of schilderij uit wat haar bezig houdt. Zij laat zich vooral inspireren door wat de mens beweegt en hoe de mens naar anderen kijkt. De uitdaging vindt zij om zichtbaar te maken wat zij wil laten zien. leder jaar vertrekt Hetty voor enkele weken naar Zuid-Frankrijk om te schilderen. Zij vindt het een geweldige uitdaging om iets van het specifieke licht in Zuid-Frankrijk op te vangen en te bewaren. Van al deze dingen wil zij iets laten zien tijdens de expositie in het gemeentehuis. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. u u s s PAGINA 8 UITKIJKPOST - 9 APRIL De afdeling Sociale Zaken van de gemeente Heiloo heeft een andere naam gekregen. De nieuwe naam luidt Maatschappelijke voorzie ningen. Voor deze naamswijziging is gekozen, omdat de oude naam de lading niet meer dekt. De afdeling houdt zich bezig met een breed takenpakket en het betreft voor een groot deel maatschappelijke voorzieningen, zoals de Wet voorzieningen gehandicapten, het Woonzorgloket, het minimabeleid, minder hedenbeleid, huisvestingszaken (o.a. inschrij ving woningzoekenden, afgifte woonvergun ningen, huursubsidie) en dergelijke. Daarnaast behoort verder onder meer nog tot het takenpakket de uitvoering van de nieuwe Algemene Bijstandswet. De afdeling Maatschappelijke voorzieningen is van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur geopend voor het publiek. Ook iedere maandagavond kunt u hier terecht tussen 18.00 en 20.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip langskomen, dan dient u eerst telefonisch een afspraak te maken, tel. 072-531 31 83. gaan hanteren voor de gesubsidieerde plaat sen. Zo wil de gemeente ouders met kinderen die een sociaal-medische indicatie hebben te allen tijde voorrang geven. Daarnaast is het de bedoeling dat minder draagkrachtige ouders vóór meer draagkrach tige ouders gaan. De hoogte van het netto gezinsinkomen is hierbij bepalend. Het huidi ge beleid gaat uit van volgorde van aanmelding en inpasbaarheid in de planning. Sociaal-medische indicatie kan dit overstijgen en tweede kinderen hebben voorrang. Op dit moment geldt een inkomensafhankelijke bijdrage uitsluitend voor opvang in kinderdag verblijf Ollie B. Bommel. De gemeente wil in de toekomst ook voor de gesubsidieerde gastouderopvang een inkomensafhankelijk tarief gaan hanteren. Daarnaast wil de gemeente het profijtbeginsel meer gaan toepassen door aan de huidige ouderbijdra getabel inkomenscategorieën toe te voegen. Verder wil de gemeente ook gesubsidieerde plaatsen realiseren bij andere aanbieders dan Stichting kinderopvang Humanitas. Tot slot zal dé kwaliteit van kinderopvang meer actief worden bewaakt. Voor wat betreft de naleving en handhaving van de verorde ning Kinderopvang geeft de gemeente de GGD Noord-Kennemerland opdracht met ingang van dit jaar alle kinderopvangvoorzie ningen (geen peuterspeelzalen) in Heiloo jaarlijks te laten inspecteren. Spreekrecht Wilt u over dit agendapunt tijdens de vergade ring gebruik maken van het spreekrecht, dan kunt u dit telefonisch aanmelden bij mevrouw P. van der Last, afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 531 32 19. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Holleweg 21, R. Jonker - plaatsen schuur; Abraham du Boishof 1- M&M Bouw West b.v. - vergroten woning; Abrajam du Boishof 17 - W. van Meggelen - plaatsen berging en veranderen garage; Geestakker 24, W.C. Koppes - vergroten woning; Kennemerstraatweg 626, J J.P.J.C. van der Velden - vergroten woning; Kennemerstraatweg 410, Holland Blumen Markt Holland Investeringen b.v., - oprichten winkel en appartementen. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en ieder maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. HUURKRANT HEILOO Woningzoekenden opgelet! De regio Noord-Kennemerland wordt een woningmarktgebied De elf regio-gemeenten en de woningcorporaties in de regio Noord-Kennemerland hebben onlangs overeenstemming bereikt over een regionaal aanbodmodel voor huurwoningen. Daarbij zijn ook afspraken gemaakt over het zoveel mogelijk hanteren van dezelfde verdelingsregels. Gemeentegrenzen vormen geen belemmering meer om in een ande re gemeente in de regio Noord-Kennemerland woonruimte te gaan huren. Bovendien verschijnt er met ingang van april a.s. twee maal per maand een Regionale Woonkrant als bijlage in het Alkmaars Nieuwsblad. De lokale huurkrant in de Uitkijkpost, die eens per maand verschijnt, verdwijnt. Ook het aanbod van huurwoningen in Heiloo komt dan in de Regionale Woonkrant te staan. In de maand april zal de Huurkrant Heiloo nog samen met de Regionale Woonkrant verschijnen (dubbelop), omdat er sprake is van een overgangssituatie. Een regionaal aanbodmodel. De regio Noord-Kennemerland is één woningmarktgebied geworden. Tot deze regio behoren de gemeenten Akersloot, Alkmaar, Bergen, Egmond, Graft de Rijp, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Limmen, Schermer en Schoorl. De gemeentegrenzen vormen geen belemmeringen meer om in een andere gemeente te gaan huren. Wilt u als inwoner van Heiloo in Heerhugowaard wonen, dan kwam u in het verleden als woningzoe kende daarvoor niet in aanmerking. Het regionale woonruimteverdelingssysteem maakt het nu mogelijk dat woning zoekenden uit de ene gemeente ook voor woonruimte in de andere regiogemeenten in aanmerking kunnen komen. Huidig verdeelsysteem gehandhaafd. In de hele regio gaat nu met een 'aanbodmodel met bonnen' gewerkt worden, zoals in Heiloo en Heerhugowaard al gebruikelijk is, en wat in de praktijk goed werkt. U schrijft zich in als woningzoekende bij de gemeente Heiloo, ook al wilt u woonruimte huren in een van de andere regiogemeenten. Dit geldt zowel voor doorstromers (mensen die al woonruimte huren, maar door willen stromen naar een andere huurwoning) als voor starters (mensen die nog geen zelfstandige huurwoning hebben). Voor star ters geldt als selectiecriterium de inschrijfdatum en voor doorstromers geldt met ingang van 1 april a.s. de woonduur in de woning die men achterlaat. Mensen die nu in een koopwoning wonen, maar willen gaan huren, dienen zich bij de gemeente te laten inschrijven als startende woningzoekendeHeiloo heeft al heel wat ervaring met dit systeem. Als gevolg van regionale afspraken is er sprake van wat kleine aanpassingen. Niet iedere gemeente heeft ervaring met het woonruimteverdeelsysteem. Blijken er kinderziekten te zijn, dan kan het zijn dat het systeem in de loop van de tijd nog wat wordt aangepast. De belangrijkste veranderingen op een rij: 1De maandelijkse lokale huurkrant in de Uitkijkpost verdwijnt met ingang van mei a.s. De laatste huurkrant in de Uitkijkpost verschijnt in april. In diezelfde maand verschijnt de nieuwe Regionale Woonkrant. Deze krant verschijnt twee keer per maand als bijlage bij het Alkmaars Nieuwsblad in plaats van in de Uitkijkpost Deze krant wordt huis- aan-huis verspreid. In deze Regionale Woonkrant verschijnt niet alleen het aanbod van huurwoningen in Heiloo, maar het gehele aanbod van huurwoningen in de regio Noord-Kennemerland. Op dit aanbod mogen alle ingeschreven woningzoekenden uit de regio reageren. 2. De huur- en inkomensgrenzen veranderen. De nieuwe grenzen worden gepubliceerd in de lokale huurkrant in de Uitkijkpost van april. Het inkomen wordt getoetst voordat een woonruimte wordt toegewezen. 3. Doorstromers: Voor doorstromers wordt de bepaling van de volgorde aangepast Voor deze groep woningzoekenden geldt als selectiecriterium de 'woonduur' (niet te verwarren met inschrijfduur). Doorstromers die te goedkoop of te duur wonen gezien hun inkomen, komen het eerst in aanmerking voor woonruimteDit is gedaan om de doorstroming te bevorderen. Daarna wordt geselecteerd op 'woonduur' (de tijd die men in de woning heeft gewoond). 4. Woonkeuzebon: De indeling van de woonbon zoals u die gewend was in de lokale huurkrant in de Uitkijkpost verandert enigzins. U kunt als woningzoekende niet langer een onbeperkt aantal woonkeuzebonnen invullen en opsturen. Op de nieuwe woonkeuzebon in de Regionale Woonkrant kunt u niet meer dan drie voorkeuren opgeven. Daartegenover staat echter wel, dat de Regionale Woonkrant twee keer per maand verschijnt in plaats van de lokale één keer per maand. Per maand kunt u dus 6 voorkeuren invullen. Het heeft alleen zin om te reageren als u aan de voorwaarden voldoet die bij de woning vermeld staan. De woonkeuzebon kunt u inleveren bij de Woningstchting Heiloo ook al gaat het om een woonvoorkeur in een andere gemeente. Het maakt in principe niets meer uit naar welke woningcorporatie u de bon instuurt. 5. Woningzoekenden uit de ene gemeente kunnen ook voor woonruimte in een andere (regio) gemeente in aanmerking komen. Doorstromers opgelet. Als u als doorstromer een andere huurwoning toegewezen krijgt en u wilt op termijn weer (verder) doorstromen, dan dient u zich opnieuw in te schrijven als doorstromer. Met het toekennen van woonruimte vervalt namelijk de inschrijving. Ook mensen die in een huurwoning wonen en in aanmerking willen komen voor een andere huurwoning, dienen zich te laten inschrijven. U kunt zich inschrijven bij de gemeente, afdeling Maatschappelijke voorzieningen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur of tijdens de wekelijkse avondopenstelling op maandag tussen 18.00 tot 20.00 uur. De eenmalige kosten voor inschrijving bedragen op dit moment 37,-. Wijzigingen melden. Het is van belang dat u wijzigingen in uw situ- j atie, zoals de samenstelling van uw huishouden of verhuizing, meldt en laat aanpassen bij de gemeente. Wanneer uw gegevens op de HUUR/ IKOMENSTABEL Huurprijs per maand (exclusief servicekosten) Netto inkomen per maand voor alleenstaanden Netto inkomen per maand voor meerpersoons- huishoudens A tot 706,- tot 2.000,- tot 2.600,- B van 706,- tot 810,- van 1.700,- tot 2.500,- van 2.300,- tot 3.200,- C vanaf 810,- minimaal 3x de maandhuur minimaal 3,5x de maandhuur WIE ZIJN ER GESLAAGD VIA DE HUURKRANT VAN MAART 1997 Adres type cat. starter jaar van aantal woning door stromer /urgente inschrijving ontvangen woonkeuze bonnen Hoog en Laag 2 sen. won A U 1996 27 Hoog en Laag 17 sen. won A S 1996 16 Hoog en Laag 50 sen. won C 1996 8 Kleijn Barlaken 29 sen. app C 1997 6 Vinkenbaan 34 app A D 1996 19 Vinkenbaan 57 app A S 1993 22 Rosendaal 15 EW C U 1996 16 Het Hoekstuk 66 app A S 1992 34 De Kloosterhof 62 app A U 1996 35 Mariënstein 67 app A U 1996 25 De Gouwe Boom 21 app A 1992 19 De Gouwe Boom 22 app A 1992 21 woonbon namelijk niet kloppen met de inschrijvingsgegevens, dan wordt die terzijde gelegd. Urgent? Heeft u als woningzoekende een urgentieverklaring, dan heeft u drie maanden de gelegenheid om zelf met een woonbon te reageren op woningen uit de Woonkrant. Vervolgens bemiddelt de gemeente drie maanden voor u en daarna wordt een beroep gedaan op de regio. Woningzoekenden met een urgentieverklaring moeten te allen tijde blijven reageren op passende advertenties in de Regionale Woonkrant. De urgentieverklaring zelf geldt echter alleen voor de eigen gemeente. Folder. Binnenkort kunt u bij de gemeente, de Woningstichting Heiloo en de bibliotheek een folder over het regionale woonruimteverdelingssysteem afhalen. Informatie. Voor algemene informatie en vragen over het huren van woningen en over de toewijzing kunt u iedere werk dag tussen 09.00 en 12.00 uur contact opnemen met mevrouw S. Seijnen van de Woningstichting Heiloo, tel. 072 - 533 85 36. Heeft u vragen over inschrijving als woningzoekende of een urgentieverklaring, dan kunt u van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur telefonisch contact opnemen met de gemeente Heiloo, afdeling Maatschappelijke voor zieningen, mw. E. Meijne, tel. 072 - 531 31 82. Tussen 08.00 en 12.30 uur kunt u ook langs komen. Regionale Woonkrant Met ingang van 1 april verschijnt twee keer per maand de Regio Woonkrant als bijlage bij het Alkmaars Nieuwsblad. I Deze woonkamer vervangt de lokale huurkrant in de Uitkijkpost, die eens per maand verschijnt. In de maand april verschijnt nog één keer de lokale huurkrant. Deze wijziging vloeit voort uit het feit dat de regio Noord-Kennemerland één woningmarktgebied is geworden (zie artikel elders op deze pagina). i In de Regionale Woonkrant komt ook het aanbod van huurwoningen in Heiloo te staan. De nieuwe krant verschijnt als bijlage bij het Alkmaars Nieuwsblad en wordt huis-aan-huis verspreid. Heeft u een nee/nee sticker op uw brievenbus geplakt dan ontvangt u de Regionale Woonkrant uiteraard niet. In dit geval kunt u de krant afhalen bij Woningstichting, het gemeentehuis en bij de bibliotheek. U kunt zich ook abon neren op de Regionale Woonkrant. Meer informatie hierover treft u aan in de eerste Regionale Woonkrant, die 8 april is verschenen De volgende woningen vanuit de gemeente Heiloo zullen in de 1e editie van de woonkrant worden aangeboden: Vinkenbaan 48 - 2 kamer appartement op de 2e verdieping huurprijs 423,15 en servicekosten 28,30 p/mnd - cat. A De Kuilenaar 84 - 4 kamer eensgezinswoning huurprijs 796,75 en glasverzekering 2,50 p/mnd - cat C De Kandelaar 49 - 5 kamer eensgezinswoning huurprijs 982,75 en servicekosten 10,80 p/mnd - cat C Boswinde 37 - 4 kamer eensgezinswoning huurprijs 908,30 en servicekosten 22.95 p/mnd - cat C Voor de woonkeuzebon zie de woonkrant in het Alkmaars Nieuwsblad

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8