Contrabassist Egon Kracht is vóór alles muzikant Kopij Uilkijkpost Luilak boarding toernooi Preventie-actie verlengd Vissen willen niet bijten tijdens HSV viscompetitie Conquista nieuws Ja, nee, ja, maar uiteindelijk toch nee! Muzikale allesweter treedt op in Vredehurg mm#» W33m um KONINGINNEDAG UITKIJKPOST-16 APRIL PAGINA 15 Inleveren kopij voor: vmé 't jUimm&i jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: ilraal, Bloemenhof 5 WA. - Politieberichten KVG excursie SV Vredeburg Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. zal de Uitkijkpost één dag later verspreid worden, op donderdag 1 mei. Inleveren van kopij en advertenties Is ongewijzigd. Geslaagde drive voor Pax Christi Politieberichten Pont tijdelijk uit de vaart LIMMEN - „Muziek is mijn alles. Ik kan er volledig mijn ei in kwijt. Maar soms kan ik het ook vreselijk haten." Hoewel musicus en componist Egonv Kracht (30) wel eens de neiging heeft om zijn contrabas een schop te geven, prijst hij zich gelukkig dat hij van zijn hobby zijn beroep heeft kunnen ma ken. Op zaterdag 26 april treedt hij op in Vredeburg met de formatie 'Cas- tricum Freid met Kracht'. Bovendien is hij druk bezig met de afronding van zijn compositie 'Noarch'. Dit melodrama in zes delen componeert hij speciaal voor een gezamenlijk optreden in november van harmonie-fanfareorkest Excelsior, gelegenheidskoor De Windlimmers en vijf solisten. Een 'muzikale allesvreter' noemt hij zichzelf. „Ik speel alles, van barok tot rock." Dat hij dat doet op een contra bas is volgens hem min of meer toeval. „Voor een klein jongetje van elf is het is niet zo'n voor de hand liggende keuze om zo'n groot instrument te gaan spe len. Als kind ging ik vaak mee naar jazz-concerten die m'n ouders organi seerden in IJmuiden. Die bas zal toen wel geïmponeerd hebben, denk ik. Ja, en op een bepaald moment kies je dat instrument dan. Maar als het bij wijze van spreken een week later was ge weest, had ik misschien wel gitaar ge speeld. Eigenlijk maakt het niet zo veel uit wat ik speel, vóór alles ben ik muzi kant." Egon Kracht volgde contrabaslessen op de muziekschool in Beverwijk. Aan het begin van de middelbare school wist hij al dat hij verder wilde in de mu ziek. „Ik dacht 'kan ik deze school niet overslaan?' De muziek pakte me enorm." Hij leefde zich muzikaal uit in diverse eigen bandjes. Op zijn zeven tiende begon hij ook met componeren. „Het is leuk om op je repertoire ook iets van jezelf erbij te hebben." Maffe combinatie Al een jaar of drie geleden was er in Limmen het idee om een compositie te maken voor het plaatselijke harmonie orkest samen met een koor: Een maffe combinatie volgens Egon. „Het koor klinkt zacht in verhouding tot het grote volume van het harmonieorkest. Het is een uitdaging om dat probleem op te lossen en er een compositie van te ma ken waarin iedereen tot zijn recht komt." Gezien zijn staat van dienst op muzi kaal gebied lijkt die opdracht welbe steed aan Egon Kracht. Tijdens en na zijn studie contrabas aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam speelde hij in diverse groepen. Op tournees zag hij niet alleen alle hoeken van Europa, v 1 ■•W.v lil-,....., 11111 M ,i Musicus en componist Egon Kracht. maar hij speelde ook in Canada en Japan. Momenteel maakt hij als bassist deel uit van het Polo de Haas Trio, het Pierre Courbois Kwintet en de groepen Ellingtonia (met Joop van Enkhuizen) en Brevis. Hoewel de groepen allemaal hun eigen repertoire hebben, blijkt de jazz- en geïmproviseerde muziek toch een basis te zijn, waar de musicus iede re keer naar terugkeert. „Het is me met de paplepel ingegoten. En het is een vooroordeel dat jazz voor oudere men- (foto Kitty Hoogland) sen is. Jazz maakt gebruik van heel veel andere muziekstijlen. En op hun beurt worden thema's uit de oude jazz-mu- ziek weer gebruikt voor populaire jazz- dance muziek." Het summum van zijn veelzijdige muzi kale bezigheden is voor Egon zijn eigen groep The Troupe, die hij in 1992 op richtte. Met dit octet bracht hij vorig jaar de cd 'Broadway will burn!' uit. De door Kracht gecomponeerde muziek inspireerde acteur Bert Apeldoorn tot het maken van een filmscenario, dat echter tot nu toe nog niet werd ver filmd. Wie dacht dat jazz en rock twee heel verschillende muziekstijlen zijn die moeilijk samen gaan, zal bij het ho ren van deze cd met stijgende verba zing kunnen constateren dat dat dus niet waar is. Op miraculeuze wijze wor den in deze compositie de diverse stij len met elkaar verweven. De bijzonde re combinatie van bas, gitaar, saxofoon, trombone, drums en exotische percus sie instrumenten resulteert hier in een hele bijzondere, eigen klank. Spannende zondvloed Egon Kracht vindt het een voordeel dat hij meestal componeert voor groepen waar hij zelf in speelt. „Als je aan het componeren bent weet je precies hoe 't moet klinken. Het is net alsof er al een cd in je hoofd zit. Als je zelf meespeelt kun je altijd nog mondeling aangeven wat je in gedachten hebt." Voor het project in Limmen koos hij als thema het verhaal van de ark van Noach. „Daarin zitten zoveel gebeurte nissen die heel geschikt zijn om op mu ziek te zetten. Neem nou de zondvloed, die is heel spannend." Voordat hij begon met componeren heeft Egon Kracht uitvoerig gesproken met de vijf solisten die aan de uitvoe ring van het stuk meewerken. In de compositie houdt hij rekening met de verschillende specialiteiten van André Valkering (piano), Harry Mooij (zang), José Winkelaar (fluit), Bert Baars (saxo foon) en broer Milan Kracht (gitaar). En natuurlijk zorgt hij ervoor dat ook in dit stuk heel verschillende stijlen te horen zijn. „Het beginstuk klinkt haast klassiek, terwijl het later echt eigen tijds, haast funky wordt." Hoewel de repetities begin april al zijn gestart, staan de zes delen van het me lodrama nog niet allemaal op papier. „Ik ben er momenteel bijna elke dag mee bezig. Vóór de zomer moet het af zijn." Ondanks dat heeft Egon Kracht toch ook nog tijd voor een optreden in Vredeburg. Samen met zijn muziek- vrienden Jaap Castricum en Paul Freid, beiden afkomstig uit de rockmuziek, brengt hij volgende week zaterdag een programma waarin dertig jaar popmu- ziek-historie is verwerkt. 'Castricum Freid met Kracht' speelt deze avond geen eigen muziek. Maar de nummers, die gaan van Beatles en Rolling Stones tot Crowded House, zullen ze met hun gitaren, contrabas en zang ongetwijfeld op een heel eigen wijze brengen. LIMMEN - Op 7 april werd bij een ga ragebedrijf aan de Rijksweg een perso nenauto vernield. Met een scherp voor werp werd het achterraam vernield. In de vroege ochtend van 8 april werd door een bewoner van de Visweg ge meld dat hij enkele personen zag lopen op het dak van een bedrijf aan de Rijksweg. Toen de politie polshoogte ging nemen, bleek dat zich op het dak van het gebouw drie mensen bevonden, die onmiddellijk over de dakrand naar beneden sprongen. Twee van hen sta ken de Rijksweg over richting Mid denweg. Daar werd even later een man aangehouden, die vervolgens ingeslo ten werd in het politiebureau te Alkmaar. Later verklaarde hij dat men rollen dakbedekking had willen ont vreemden. Met een speurhond werd een zoektocht naar de andere personen ingesteld, echter zonder resultaat. Op woensdag 9 april hebben onverla ten op de Middenweg een grijze Opel Kadett vernield. Met een scherp voor werp werd het linkerportier bekrast. Op 11 april vond op het fietspad van der kruising Hog^weg-Rijksweg een aanrij ding tussen een fietser en een bromfiet ser plaats. De fietser verleende geen voorrang aan de bromfietser. Deze is met letsel aan zijn been en hand over gebracht naar het MCA. Gevonden voorwerpen: sleutels aan Mickey Mouse-hanger. Verloren voor werpen: een kinderschoen en een auto sleutel. LIMMEN - Na de twee avonden van het Katholiek Vrouwen Gilde over de joodse viering van Pasen, is een groep dames onder leiding van Eefje Droo- mer naar het Joods Historisch Museum in Amsterdam geweest. Eefje Droomer gaf een leerzame rondleiding. De groep zag prachtige zilveren ge bruiksvoorwerpen die bij de joodse ri tuelen horen. Aansluitend ging de groep naar de Hollandsche Schouw burg. Dit gebouw werd in de oorlog ge vorderd door de Duitsers. Van daar uit werden toen tussen de 60.000 en 80!000 joden op transport gesteld naar con centratiekampen. Tegenwoordig is dit een monument. Verdere activiteiten zijn het voorjaars reisje naar Yakult in Almere en naar Schoonhoven, de zilverstad. Op 28 mei is er de fietstocht met een bezoek aan de Abdij van Egmond. LIMMEN - Vrijdag 11 april speelde Vredeburg ronde 21 van de interne competitie. In groep A trof koploper G. Hafkamp met wit zijn Angstgegner J. Admiraal, die via de Franse verdedi ging een overweldigende stelling kreeg en de witte koning tenslotte midden op het bord mat zette. Hiermee nam Admiraal de leiding over in de rang lijst. J. Zentveld offerde een stuk voor twee pionnen en aanval tegen E. Stolp, maar koos niet de beste zetten voor zijn aanvallende dame en ver opgerukte pion, zodat Stolp zich langzaam kon be vrijden en met zijn extra loper naar een gewonnen eindspel kon afruilen. M. Weigraven bereikte tegen H. Ebels een gewonnen stelling met twee verbo den torens op de zesde rij en een vrij pion, maar koos in tijdnood niet de juis te voortzetting waarna Ebels naar een remise eindspel kon afwikkelen. De rij pere J. Limmen overklaste zijn broer C. Limmen strategisch in een Siciliaanse partij en won vrij gemakkelijk. In groep B liet Jan Valkering zich beet nemen door Wideke Meijer en verloor snel door een soort herdersmat. De ge zelligheid tijdens het spelen in de B- groep gaat soms ten koste van de con centratie waardoor over en weer onno dige fouten worden gemaakt. A groep: G. Hafkamp-J. Admiraal 0-1J. Zentveld-E. Stolp 0-1M. Welgraven-H. Ebels remise, D. Schut-R. vd.Storm 0-1, C. Limmen-J. Limmen 0-1, M. Limmen- V Deen 1-0, B. Kerkhof-P vd Heijdt 0- 1, H. Levering-E van Duin 1-0, H. Brak- G. De Graaf 0-1, N. Admiraal-J. Tebbens 0-1, T. Al-N. Pepping 1-0, D. Aafjes-J. De Graaf 0-1. B groep: Koen Kramer-Bart Kos 0-1, Willy Könst-Paul Mooij 1-0, Lex Winder-Cees Pepping 0-1, Niels Admiraal-Robert Termes 0-1, Liselotte Admiraal-Karin Kos 0-JL, Paul Evenhuis-Wilmer Kaandorp 1-0, Jeroen Kaandorp-Willemijn Koot 0-1, Wiedeke Meijer-Jan Valkering 1-0, Tim Nagelhout-Siebe Meijer 0-1. LIMMEN - Op vrijdagavond 16 mei wordt voor de tweede keer het Limmer Luilak boarding voetbaltoernooi ge houden in Sportcentrum d'Enterij. Anders dan vorig jaar wordt er nu on derscheid gemaakt in niveau. Er is een categorie 'recreatief' en een categorie 'professioneel'. Teams van gelijke sterkte komen bij elkaar in de poule. Verder geldt dat net als eerst zowel da mes-, heren- als gemengde teams zich kunnen inschrijven. De wedstrijden worden gespeeld op twee halve zaal voetbalvelden. Een team moet bestaan uit minimaal zes spelers, van wie er tijdens de wed strijd steeds vier in het veld staan. Er mag onbeperkt gewisseld worden. Er wordt zonder keeper gevoetbald en de doelen hebben het formaat van een ijs- hockeydoel. Er is weer een prijs voor het team dat in de mooiste nachtkle ding zijn wedstrijden afwerkt. Teams kunnen zich inschrijven bij het sportcentrum, Middenweg 3a, tel. 072- 5052931 of 5053778. LIMMEN - Begin februari werd in Limmen het project Samenwerken aan veilig wonen gestart. Het preventie team van de politie Noord-Holland Noord dat het project uitvoert, wijst er op dat inwoners van Limmen nog steeds een preventie-advies aan kun nen vragen. „Iedereen heeft een kaart in de bus ge kregen waarmee een persoonlijk advies aangevraagd kon worden," vertelt pro jectleider 't Hoen. „De kaart kon tot 17 maart ingestuurd worden en veel men sen denken dat ze nu dus geen advies meer kunnen krijgen. Maar dat kan nog steeds." Het gratis preventie-advies betreft niet alleen het aanbrengen van beter hang en sluitwerk van een woning, maar ook het treffen van een aantal organisatori sche maatregelen. Ook over de brand melding wordt geadviseerd. Wie zijn woning beveiligt volgens de voonyaarden uit het preventie-advies kan daarna een 'gereedmeldingskaart' naar de politie sturen. Met het certificaat dat de bewoner vervolgens ontvangt, kan hij korting krijgen op zijn inboedelverze kering. Negentien verzekeringsmaat schappijen nemen hieraan deel. Projectleider 't Hoen noemt de resulta ten tot nu toe bemoedigend. „Maar er zijn nogal wat mensen die dénken dat ze al voldoende beveiligd zijn, terwijl er toch nog heel wat verbeterd kan wor den." Wie een preventie-advies wil, kan dat aanvragen op tel. 072-5181896. LIMMEN - Afgelopen zondag werd de tweede ronde in de all-round competi tie van HSV-Limmen gevist. Elf deel nemers waren van de partij om onder prachtige omstandigheden de Nauer- nasche vaart leeg te vissen. Welnu, dat laatste lukte niet. Hoezeer de vissers het ook probeerden, na een hoopvol eerste uur was het over met de pret. In het A-vak concentreerde de strijd zich tussen Han Duijn op de kopstek. Jim Jak daarnaast en Peter van der Heijdt op stek 6. Na een snelle start met twee brasems moest Van der Heijdt lijdzaam toezien hoe Jim de leiding LIMMEN - De kinderwerkgroep gaat op 19 april van 10.30 tot 12.30 uur vruchten stempelen. Met verschillende stukken fruit wordt dan gestempeld en dat geeft een heel mooie effect. De in tree is f 1,-. Tieners opgelet! Zaterdag 19 april stijgt 'shuttle' Conquista op en gaat op zoek naar andere werelden. Stap in het ruim tevoertuig en reis mee de ruimte in. Vecht tegen gevaarlijke aliens en ont wijk raketten en marsmannetjes. Sta zelf op de brug en kijk uit over de ster ren en kometen. 'Shuttle' Conquista vertrekt om 19.00 uur en hoopt om 23.00 uur weer veilig te landen op de Dusseldorperweg 103a. De intree is vrij. De jongerenwerkgroep draait op volle toeren. Op 27 april is er een dartwed strijd. Deelnemers kunnen zich alvast opgeven aan de bar in het jongeren- café. Tweede Pinksterdag, 19 mei, houdt Conquista voor alle werkgroepen een playbackshow. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar tijdens openingstijden. Ook luilak wordt dit jaar weer een groot feest bij Conquista. Koninginne dag wordt gevierd in eigen pand, met een goochelaar en spelletjes. LIMMEN - Op 4 april werd op basis school Pax Christi de jaarlijkse klaver- jasdrive gehouden. Door de vele prij zen, beschikbaar gesteld door het Lim- mense en regionale bedrijfsleven, kon den vijftien van de maar liefst zesenze stig deelnemende koppels een- mooie prijs mee naar huis nemen. Ook voor de verloting waren ruim dertig prijzen beschikbaar gesteld. Het was vanaf het begin een gezellige avond en er was veel kaartstrijd te zien en te horen. De torenhoge favorieten na twee ronden lieten de eerste prijs voor hun neus wegkapen, door een slechte derde ronde. De winnaars speelden een perfecte derde ronde en kwamen bijna op een totaal 6.000 pun- Jen. De opbrengst van deze gezellige avond was ruim 3.000 gulden. Hiervan kunnen weer zeer veel activi teiten voor de kinderen vafi de Pax ge- organiseeerd worden. De ouderraad en teamleden van de Pax danken namens de kinderen alle deelnemers en spon soren van deze drive. LIMMEN - Eén van de belangrijkste vraagstukken voor de Limmer raad is niet meer de vraag of Limmen zelfstan dig kan blijven, maar met welke ge meenten^) Limmen zal of moet fuse ren. Daarover wordt al geruime tijd ge sproken. Allereerst in een besloten raadsvergadering in november 1996. Daar zijn kennelijk door de raad de no dige principe-besluiten genomen. De oppositie wil deze besluiten open baar maken, maar de LG wenst de be slotenheid te handhaven. Toch kan men uit allerlei uitlatingen opmaken dat in die vergadering besloten is aan te ha ken bij onderzoeken, die bij de noor derburen in gang waren gezet. Dus: 'ja Heiloo'. Later heeft de LG een (vertrouwelijke) brief aan het college gestuurd, waarin meegedeeld werd dat de LG gekozen had voor toenadering voor de zuidelij ke gemeenten. Dus: 'nee Heiloo'. Ver volgens zou door het college toch ook weer contact met de noorderbuur wor den opgenomen, dus: 'ja Heiloo'. Maar in een brief van 21 maart aan het college laat de LG weten te hebben be sloten zich uitsluitend te richten op de zuiderburen (Castricum, Akersloot en Uitgeest) en daarmee wordt het nu de finitief: 'nee Heiloo'. Hoewel je in de politiek eigenlijk nooit van 'definitief' kunt spreken. Want omstandigheden en situaties kunnen soms veranderen. Uitgeest weet het nog niet Met één van die situaties werd de raad al bij de aanvang van de vergadering geconfronteerd. Burgemeester Huis man schorste de vergadering om de raad in beslotenheid bij te praten over de -voorlopige- houding van Uitgeest. De conclusies van deze besloten raads vergadering (Uitgeest doet daar niet zo moeilijk over) waren wel openbaar. Uitgeest is nog niet zo ver dat een on derzoeksopdracht naar gemeentelijke samenwerking c.q. fusie kan worden verstrekt. De Uitgeester raad wil eerst met de andere betreffende raden een indringende gedachtenwisseling over deze zaak. Bovendien wil de gemeente Uitgeest eerst zelf een visie ontwikke len over de toekomst van de gemeente in relatie tot haar omgeving. Daarmee houdt Uitgeest kennelijk nog een slag om de arm voor wat betreft de richting van de te kiezen partners. Initiatiefvoorstel Dat laatste had kennelijk de oppositie (CDA, VVD en PvdA) op het oog met de indiening van een initiatiefvoorstel inzake gemeentelijke samenwerking fusie. De oppositie waarschuwt het col lege dat door met de fractie van de LG mee te gaan alles nu op één kaart wordt gezet, in die zin dat de gemeente Lim men daarmee geen alternatieve keuze mogelijkheden meer heeft. Zij vraagt zich dan ook af wat te doen wanneer uit het onderzoek in zuidelij ke richting naar de financiële en be- drijfstechnische gevolgen zou blijken dat een keuze in die richting voor Limmen niet erg aantrekkelijk is. Ook de Limmer bevolking zou voor haar ei gen beoordeling gebaat zijn bij inzicht in de onderzoeksresultaten van een al ternatief, aldus de oppositie. W.F. Marechal-Goossens (PvdA): Burgers buiten spel De oppositie verzoekt daarom het col lege naast de 'zuid-procedure' ook voorbereidingen te treffen voor een onderzoek in noordelijke richting. In de raadsvergadering werd dit voor stel door de betreffende partijen nog eens belicht. Mevrouw Marechal (PvdA) vindt dat de raad moet kunnen kiezen op basis van argumenten en niet op basis van loze kreten. De keuze van de LG wordt volgens haar niet gestaafd door argumenten. Ook wil Marechal de bewoners meer en beter bij de keuze betrekken. De afwijzing in noordelijke richting vindt zij vooral beledigend voor Heiloo. Deze gemeente heeft vol gens Marechal al in een vroeg stadium haar nek uitgestoken. Voorts verwon derde Marechal zich erover waarom een brief met dergelijke verstrekkende inhoud uitsluitend aan het college was gestuurd. Ook voor Kroone (VVD) was het de vraag of de oppositie nog wel meetelt. Met dit initiatiefvoorstel wil de opposi tie volgens Kroone toch nog trachten enige invloed op het samenwerkings proces te krijgen. Kroone zou graag willen weten waar en wanneer inspraak van de bevolking heeft plaatsgehad. Van Noord (CDA) wees erop dat voor alle partijen het zelfstandig voortbe staan een gepasseerd station is. Een keuze zal gebaseerd moeten zijn op harde onderzoeksresultaten en niet op emoties. Momenteel is er geen onder bouwing, maar zijn er alleen gevoelens. Overigens zegt zijn gevoelen dat inte gratiewinst het snelst met Heiloo is te bereiken. Ook hij vindt dat de bevol king zich eveneens zal moeten kunnen uitspreken. Groene buffer Voor de LG waren er redenen genoeg om te komen tot de keuze voor zuide lijke richting. Zo vindt de LG (me vrouw Kuijper) dat er duidelijkheid moet zijn naar toekomstige partners en dat bovendien de voortgang van het proces gewaarborgd moet zijn. De LG streeft ernaar dat de groene en ruimte lijke structuur tussen 'kaas- en staal stad' gehandhaafd blijft. In een derge lijke situatie kan de dorpskern van Limmen behouden blijven. Bovendien is Limmen vooral op het zuiden ge richt, aldus de LG. Zowel voor het be zoeken van winkels als voor het voort gezet onderwijs. En voor recreatie is Limmen vooral aangewezen op Akersloot en Bakkum. Op zich is een keuze voor noord of zuid aan elkaar ge lijkwaardig. Maar de keuze van de LG is vooral gebaseerd op de te verwach ten meerwaarde. Maar voor mevrouw Marechal ging het nu niet zozeer om de keuze op zich, maar vooral om het feit dat raad en burgers buiten spel zijn gezet. De LG maakt per brief een keuze en daar kan de raad niet eens op reageren. Geen der partijen mocht van het colle ge steun verwachten. Of zoals burge meester Huisman het stelde: het colle ge heeft in deze geen standpunt. De wethouders zullen zich conformeren aan de besluitvorming van de raad. Toch stemden de (LG-)wethouders voor het standpunt van de LG-fractie en daardoor bleven de oppositiepartij en alleen staan met hun verzoek om ook een onderzoek in noordelijke rich ting te starten. Hun initiatiefvoorstel werd dan ook (met slechts drie stem men voor) verworpen, zodat de situatie nu definitief 'nee Heiloo' lijkt. Sneltreinvaart De rest van de vergadering werd in rap tempo afgewerkt. Zo werd nog een aanvullend krediet van f 29.000 ten be hoeve van het subsidiebudget 1997 ver strekt. CDA en VVD stribbelden nog wel wat tegen, maar wethouder Hes hield betrokkenen voor dat vooral niet kon worden getornd aan de uitgaven van de bibliotheek. Een éénmalige subsidie ter grootte van f 12.000 ten behoeve van het instru mentenfonds van muziekvereniging Excelsior kreeg aller steun. Ook het krediet van f 35.500 voor het opstellen van een verkeersveiligheids verkeersplan voor Limmen kreeg ie ders instemming. Maar niet zonder eerst nog wat tegengas. Volgens Van Noord (CDA) en Kroone (VVD) zou Limmen eerst zelf zo'n plan moeten opstellen. Volgens Van Noord moet dat kunnen. Een dergelijk plan voor Madurodam is moeilijker. Een opmer king, die wethouder Rood wel kon waarderen. Maar de GTD techni sche dienst) heeft het druk genoeg. Dat kan er niet meer bij. En, stelde De Graaf (LG), wij moeten alle afgeno men uren van de GTD betalen, dus hoe meer uren hoe meer kosten. Ook de test van de agenda (waaronder de legesheffing voor standplaatsver gunningen) kreeg vlot het ja-woord van de raad. Maar dat waren dan ook geen onderwerpen die in de wandelgangen nog moesten worden nabesproken. Voorlopig zal de keuze van een fusie partner nog wel het meest onderwerp in diezelfde wandelgangen blijven. nam met vier brasems en een witvis. Duijn deed het rustig aan, maar verza melde meer kleine vis. In de laatste vijf minuten sloeg hij genadeloos toe. In vak B was de strijd minder verdeeld. Dick Pekel, kampioen van vorig jaar, koos tactisch voor de voerkorf, omdat zijn buren allen voor de vaste hengel kozen. Vooraf wellicht een gok, maar het leverde hem de volle winst op. Net geen 7 kilo en overwegend mooie bra sems, waren zijn deel. Oudgediende Wim Krom deed van zich spreken door in het laatste uur een 2 in zijn vak te scoren. Jim Deijlen won een nek-aan- nek race met Hendrik Delbrugge, win naar van de vorige wedstrijd. Al met al volgende een spannende en moeilijke wedstrijd, want de vis beet zo traag, dat cracks Co Bakker en Gerrit Tuijn vele beten misten doordat ze de beet niet zagen. Pekel werd de terechte winnaar, die door een tactische zet de concur rentie op achterstand zette. Hij gaat met 2 sectorwinsten fier aan de leiding. De uitslag: Vak A; 1. H. Duijn 2600 gram, 2 J. Jak 2525 gram, 3. P van der Heijdt 1400 gram, Vak B: 1. D. Pekel 6900 gram, 2. W. Krom 1400 gram en 3. J. Deijlen 800 gram. De volgende wedstrijd is op zondag 27 april in de ringvaart van Heerhugo- waard. Vrijdag 18 april is de jaarlijkse ledenvergadering om 20.00 uur in café De Lantaarn. Het bestuur hoopt op een goede opkomst. AKERSLOOT - Op woensdag 9 april werd op de Julianaweg een personen auto vernield aangetroffen. Een achter ruit en het raamrubber waren bescha- digd. Op 11 april werden uit de eetzaal van een restaurant aan de Geesterweg een herenpolstas en een dameshandtas ont vreemd. De eigenaars hadden de tasjes onbeheerd op tafel laten liggen terwijl ze zich te goed deden bij het buffet. In de tasjes zaten behalve paspoorten ook een rijbewijs en een aantal bankpasjes. Op zaterdag 12 april werd aangifte ge daan van diefstal van een bank. Deze was gestolen uit een speedboot, die af gemeerd lag in een jachthaven aan de Geesterweg. Tijdens een alcoholcontrole werd op de Geesterweg de bestuurder van een per- v sonenauto gecontroleerd op het ge bruik van alcohol. De man bleek teveel alcohol gedronken te hebben. Een pro ces-verbaal werd zijn deel. AKERSLOOT - De veerpont 't Schouw, die ten noorden van Akersloot over het Noord-Hollands Kanaal heen en weer vaart naar de Schermer, is tot en met vrijdag 18 april uit de vaart. De kabelpont ligt voor groot onderhoud op de helling van scheepswerf Verduin in Akersloot. Alle verkeer moet omrij den. Met het groot onderhoud aan de pont, een complete schilderbeurt en het ver vangen van een deel van het dek, is een bedrag gemoeid van ruim 60.000 gul den.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 15