Dierenambulance haalt zieke en dode dieren op Hobby Farm Goed Nieuw-Zeelandse Hollanders Manshande genieten van kaasmarkt en gehaktballen C - U l Mozaïeken Jan Groot ƒ99?0 99?5 Kirchenchor en Posaunenchor op tegenbezoek in Heiloo Koffieconcert Eensgezindheid Vos Makelaardij i vm KONINGINNEDAG FALKLAND TONEEL - Herenpantalons - Damespantalons zal de Uitkijkpost één dag later verspreid worden, op donderdag 1 mei. Inleveren van kopij en advertenties is ongewijzigd, Kermis bij 't Loa - Schoonmaak 't Baafje Omdat geen twee ogen gelijk zijn JOHN MOEN W.cV GOED GEZIEN zondag 20 april Open dag 13.00 t/m 16.00 uur PRESENTEERT: 'Oma wint de wereldcup' in theater De Beun. katoen, 3 kleuren... stretch, donkerblauw en wit. GEE3» HACHMANG LOODGIETERS Nic, Ursem schilders Glasschcidebedrijf Ursem Decorette Ursem 072 5331799 LOODGIETERSBEDR1JF DE JONG Bij ons niet alleen de bekende en veel geïmiteerde stretch broeken in 10 kleuren maar ook extra lange, uitlopende pijpen, strepen, ruiten enz. Gedichtenproject De Zuidwester Vrijmarkt op Koninginnedag HEILOO - Afgelopen maandag heb ben de gemeente Heiloo en de Stich ting Dierenambulance Noord-Kenne merland een overeenkomst getekend voor het ophalen van dode en gewonde dieren. De overeenkomst werd onder tekend door burgemeester den Boon, de heer F.J. van Luit, voorzitter en me vrouw P. Tenholter, secretaris en pen ningmeester van de Stichting Dieren ambulance Noord-Kennemerland. De Stichting Dierenambulance Noord- Kennemerland verzorgt al sinds 1 janu ari het verzamelen en ophalen van do de katten en honden. Vogels die lijden aan botulisme of hier al aan gestorven zijn, worden ook door de Dierenambu lance meegenomen, evenals dode vis sen. Vóór het ophalen van kadavers van huisdieren bij een particulier adres, een dierenarts of een dierenopvangcen trum binnen de gemeente mag de stich ting een bijdrage van minimaal f 25,- in rekening brengen. Dit wordt ook ge vraagd voor het vervoeren en overdra gen van een gewond, ziek of overlast veroorzakend dier van de vindplaats naar de rechtmatige eigenaar. Meldingen kunnen worden doorgege ven aan de Dierenambulance op 072- 5644066. Ook wanneer een kadaver van een huisdier naar de gemeentelijke verzamelplaats moet worden vervoerd kan dit nummer gebeld worden. Het is ook mogelijk het kadaver van een huis dier zelf naar de gemeentelijke verza melplaats te brengen. Deze verzamel plaats bevindt zich op het perceel van Dierenartsenpraktijk Schaap De Jong, Commandeurslaan 1, Heiloo. HEILOO - Vandaag begint de kleine voorjaarskermis bij winkelcentrum 't Loo. Verschillende winkels zullen vrij- kaartjes voor de draaimolen uitdelen aan de kinderen. Tevens staat er een verrukkelijke suikerspin, een oliebol- lenkraam en een brandweerspuit. De kermis is geopend tot en met zater dag 19 april. Ü9 HEILOO - Bij 't Baafje wordt momen teel met man en macht gewerkt om het zwembad weer gereed te maken voor het nieuwe sèizoen. Vorige week vrij dag bood het diepe bad een spectacu laire aanblik. Het bad, normaal gevuld met helder water, nodigde tijdens de jaarlijkse schoonmaak niet bepaald uit om een frisse duik te nemen. In een leeg bad gingen medewerkers van de gemeente aan de slag om tegels van wanden en bodem vakkundig schoon te spuiten. Ook inspecteerden ze het bad op beschadigingen. Eventuele reparaties moeten in rap tempo worden uitgevoerd omdat het bad niet te lang zonder water mag blij ven. De druk van het grondwater is zo groot dat die het hele bad in elkaar kan drukken. Om dat te voorkomen had den de medewerkers een sloot achter 't Baafje leeg laten lopen, zodat het grondwaterniveau daalde en de druk onder het bad verminderde. Deze week laat men het bad weer lang zaam vollopen met leidingwater. Dat mag niet te snel gebeuren omdat dan de bewoners van de aanliggende wijk De Rietvink zonder water komen te zitten. IJs en weder dienende gaat het zwembad begin mei weer open. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Van de bodem van het diepe bad van zwembad 't Baafje moest een container verwijderd worden die onverlaten erin hadden geduwd. (foto Kitty Hoogland) FALKLAND TONEEL voor de kinderen vanaf 4 iaar; Een vrolijk en spannend stuk (Zie adv. elders in dit blad). Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. I De familie Manshandeeventjes terug in Heiloo. (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Vijftien jaar geleden zeg den Heilooërs Jan Manshande en Ineke Appelman hun banen bij een kabellas- bedrijf en een bank op. Ze verkochten hun huis en alle meubels. Met slechts zes kubieke meter aan bagage stapte het echtpaar op het vliegtuig naar Nieuw-Zeeland. Ze waren toen 28 en 22 jaar oud. Momenteel zijn ze even te rug in Nederland met vakantie. „Als we de situatie hier nu zien, weten we zeker dat we destijds de juiste keuze hebben gemaakt." Nederlands spreken is weer even wen nen, maar na een verblijf van vier weken bij vader en moeder Manshande lukt dat al weer aardig. Een enkele keer slipt er nog een Engels woordje tussendoor, maar dat komt ook doordat er nog veel Engels wordt gesproken. Hun kinderen Tim (13), Michael (11) en John (9) spre ken namelijk geen Nederlands. Zij zien het vaderland van hun ouders voor het eerst en vermaken zich in Slagharen, op de kaasmarkt in Alkmaar en met hun nichtjes en neefjes in Heiloo. Het aller lekkerst vinden zij de kroketten, die hier uit de muur komen. De omgeving waarin hun eventuele kinderen op zouden groeien waren voor Jan en Ineke reden om weg te gaan uit Nederland. „We woonden in de Spoorbuurt in Alkmaar," vertelt Jan. „We wilden graag kinderen maar vanwege de criminaliteit in Nederland zagen we dat niet zitten." „Waar we woonden was het krap en smal, je zou amper met een kinderwagen de deur uit kunnen," voegt Ineke toe. Harde werkers In Nieuw-Zeeland waren ze nog nooit geweest, maar ze hadden informatie uit de eerste hand. Een broer en een oom van Ineke waren erheen geëmigreerd. Jan en Ineke besloten de sprong ook te wagen. Aan de West Coast op het Zuidereilarid waar ze eerst terecht kwamen, waren de omgeving en de manier van leven nog niet helemaal naar hun zin. Ze ver huisden naar Nelson aan de noordkant van het eiland, waar ze twee jaar bij de broer van Ineke hebben gewoond. Pas daarna kochten ze een eigen huis. Hun eerste zorg was werk. Na veel sol liciteren vond Jan een baan als klei-in- pakker bij een fabriek. Al snel werkte hij zich op tot onderhoudsmonteur. „De Nederlanders staan hier bekend als harde werkers," weet Ineke. Zelf weet ze daar ook alles van: ze heeft nog appels geplukt in een van de boom gaarden in dit gebierd. Tegenwoordig heeft Jan (die nu natuurlijk 'John1 heet), een eigen garagebedrijfje, gespe cialiseerd in Volkswagen Kevers. Ineke is make-up- en kleurenconsulente. De relaxte manier van leven in hun nieuwe land was wennen. „Ze hebben niet zo'n haast. Wat vandaag niet lukt, komt morgen wel," legt Jan uit. Maar hij vindt wel dat het land de laatste ja ren een enorm snelle ontwikkeling heeft doorgemaakt. „Toen we er kwa men liep Nieuw-Zeeland in veel dingen achter vergeleken bij Europa. Maar ze hebben, bijvoorbeeld op telecommuni- catiegebied, een hink-stap-sprong ge maakt, terwijl ze in Nederland gewoon door zijn blijven lopen." Pioniersgeest De manier van leven, de ruimte (op het Zuidereiland wonen op een oppervlak te die vier keer zo gfoot is als Nederland slechts 800.000 mensen), de mooie natuur en het zonnige klimaat staan hen wel aan. Hoewel Jan en Ineke nog wel een Nederlands paspoort heb ben, voelen ze zich na al die jaren min of meer Nieuw-Zeelands. Naast hun contacten met de broers, zus en ouders van Ineke, die uiteindelijk allemaal naar Nieuw-Zeeland zijn geëmigreerd, hebben ze ook een plaatsje veroverd tussen de 'echte' Nieuw-Zeelanders. „Het hangt van je opstelling af of je wordt opgenomen. Je moet open staan voor nieuwe dingen en je aanpassen." Het is voor hen duidelijk waar hun thuis is. „Ik vind het nu wel heel leuk om hier met vakantie te zijn, m'n fami lie te zien en lekker witlof met een ge haktballetje en aardappels bij m'n moeder te eten," glundert Jan. „Maar we gaan straks even blij weer naar huis." Toch zit de pioniersgeest er nog steeds in. „Wat we zouden doen als we door omstandigheden gedwongen zou den worden om weer in Nederland te gaan wonen?" Ineke aarzelt geen mo ment. „Dan zouden we in Nederland gewoon weer opnieuw beginnen." HEILOO - Eind april vorig jaar be zocht de cantorij van de Witte Kerk de oecumenische partnergemeente Melaune. Melaune ligt in het zuidoos ten van Duitsland, niet ver van de grens met Polen. Sinds 1988 bestaat het oecumenisch contact van hervormde, katholieke, ge reformeerde en doopsgezinde ge meenteleden uit Heiloo met deze ge meente in Duitsland. Op vrijdagavond 18 april hopen beide' koren van Melaune en van het naburi ge Meuselwitz in Heiloo te arriveren. Zij komen op tegenbezoek na de uitno diging van de cantorij. De vijfenveertig koorleden zijn allen ondergebracht b'ij gastgezinnen. Op zaterdagavond 19 april vindt in de Witte «Kerk de muzikale ontmoeting plaats. In deze ontmoeting participeren naast de beide Duitse koren tevens de cantorij onder leiding van Gerard Leegwater en One More Voice onder leiding van Margot Endel. De leiding van de Duitse koren berust bij Anne- gret Gabler. Het programma bestaat uit korte op tredens van de vier verschillende ko ren. Er is ook ruimte voor de ontmoe ting met de gasten. De avond, waarvoor de toegang vrij is, begint om 20.00 uur. Op zondagmorgen is er om 10.00 uur een kerkdienst, waarin zowel de plaat selijke hervormde predikant, ds. H.C. van het Maalpad, als Pfarrer Christoph Werner voorgaan. Aan deze dienst zul len het Kirchenchor en het Posaunen chor medewerking verlenen. De Oostduitsland Commissie heeft in de Witte Kerk een kleine tentoonstel ling ingericht, waarin in woord en beeld een impressie gegeven wordt van de ontwikkeling van dit oecumenisch pro ject gedurende negen jaar. Naast een boottochtje op het Alkmaar der meer staat ook een bezoek aan de Zaanse Schans op het programma. Maandagmorgen vroeg begint men dan weer aan de terugreis van ruim 900 ki lometer. Informatie: Corry Valk, 072- 5332748. Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 Otterkoog 18k Alkmaar 24-uurs service BERGEN HEILOO HOORN HEILOO - Op zondag 20 april geeft Muziekvereniging Eensgezindheid een koffieconcert in de Muziek- en Dans school. Het concert zal gepresenteerd worden door Wouter Koelemaij en be gint om 11.30 uur. Onder leiding van di rigent Henk van Veldhuizen zal de ver eniging een speciaal voor deze zondag morgen aangepast optreden verzorgen met als thema 'Music in the Air'. Bijzonder is het programma zeker te noemen. Met name het stuk "Music for a Celebration' van Dirk Brossé, dat ge schreven is ter ere van het 750-jarige bestaan de van de plaats Nazareth in België, zal bij menig luisteraar warme gevoelens teweeg brengen. Ook het be kende stuk 'Music' van John Miles in een speciaal arrangement van Philip Sparke zal ten gehore worden ge bracht. Verder passeren werken van Ennio Morricone, Harm Evers en Walters de revue. Bijzonder is ook het symfonisch klinkende 'African Sym phony' van. de Japanse arrangeur Naohiro Iwai, met een bijzonder leuk Afrikaans ritme dat als rode draad door het stuk te beluisteren valt. De toegang is vrij. Voor verdere infor matie kunt u bellen met E. Dulmers (072-5334851) of G. Ootes (072- 5115643). HEILOO - Groep 6a van basisschool De Zuidwester heeft meegedaan aan een gedichtenproject. Leerlingen heb ben vorige week dinsdag 'eetgedichten' gemaakt onder begeleiding van Mariet Lems. Hetzelfde heeft groep 6 van de Lorentzschool in Hilversum gedaan. Groep 6a uit Heiloo heeft zijn gedich ten per fax naar groep 6 in Hilversum gestuurd en andersom. De leerlingen hebben 's middags een tekening bij een gedicht van de andere school gemaakt. De gedichten komen in de Grote Sint Laurenskerk in Alkmaar te hangen. Op 17 mei is iedereen van harte welkom om de gedichten te komen bekijken tij dens het Poëetmaal. Een klein voorproefje is dit gedicht van Jorine Zandhuis: Taart Appeltaart, slagroomtaart Het is allemaal zo gewoon Neem eens een hazelnoottaart met zure room of eiertaart met een pak zout en neem potlodentaart met havermout Dat is tenminste niet zo gewoon als appeltaart met slagroom. Muziekvereniging Eensgezindheid treedt op in de Muziek- en Dansschool. HEILOO - Op zondag 20 april wordt er op het terrein aan de Kapellaan in de Ontmoetingsruimte Oesdom een ten toonstelling geopend van mozaïeken. Ze zijn gemaakt door Jan Groot, van oorsprong Castricummer en nu woon achtig in Baarn. Na de eucharistieviering van 10.30 uur zal het mozaïek, dat hij aan het Genadeoord heeft geschonken, worden onthuld om ongeveer 11.30 uur. Dit kunstwerk toont enkele taferelen zoals die zijn beschreven door de toenmalige rector drs. Bertrand in zijn boekje De Runxputte en Onze Lieve Vrouw ter Nood. Er is ook een prijsvraag aan verbon den. Als u een lot koopt (f 1,-), uw naam invult en een juiste schatting maakt van het aantal steentjes waaruit de banderol bestaat, kunt u in aanmer king komen voor een mozaïek dat door de kunstenaar zelf is gemaakt. Alleen Jan Groot weet uit hoeveel steentjes die banderol bestaat. In Oesdom liggen ook beschrijvingen van het onthulde mozaïek en op detail foto's, die in beperkte oplage te koop zijn, is te zien hoe hij met duizenden steentjes aan het werk is gegaan. Het materiaal dat hij gebruikt komt overal vandaan. Steentjes van de Noordpool, van de Parijse Metro en zelfs van uit af val van de Hoogovens. De gehele ten toonstelling bestaat uit dertig werken. De toegang is gratis en de koffie staat klaar. Openingstijden zijn op zondag 20 april van 11.30 tot 14.00 uur. Verder al leen op zondagen van 27 april tot en met 25 mei van 11.30 tot 12.30 uur, in mei tijdens alle bedevaarten, die aange geven staan op de voordeur van Oesdom en op de borden van de kapel len. HEILOO - Op Koninginnedag wordt er van 9.00 tot 12.00 uur weer een gro te vrijmarkt gehouden rondom 't Loo. De markt begint naast Albert Heijn en Gall en Gall en loopt van daaruit door naar het Looplein. De organisatie van de markt is in handen van de ouderraad van de St. Radboudschool eri de afde ling Welzijnszaken van de gemeente Heiloo. Leerlingen van de basisscholen kunnen hun spulletjes verkopen, muziek maken of hun zelfgemaakte etenswaren verko pen. De kinderen kunnen vanaf 8.00 uur een plaatsje uitzoeken om de spul len uit te stallen. Heilooër Harmonie orkest Caecilia luistert de vrijmarkt van 9.30 tot 11.30 uur op met muziek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1