East Side Combo maakt 20 jaar meeslepende muziek Senioren Info Cd-rom's bij De Schrijverij X Puberale punkrock in Buk j[ngezönden brieven VSB schoolvoetbaltoernooi krijgt spannende finale Competitie TC Hogedijk gestart u Se*cc6te*c PAGINA 6 UITKIJKPOST-16 APRIL Pleizier in de woestijn Aktiviteiienind eWijkAktivitei teiiindeWijkAk Lees het elhe uieeH in de Uithiihpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Matzebrunch Wandelen met het Nivon Natuurwandeling IVN Tweedehands boeken- en platenmarkt Voorzitter J. Linnekamp neemt afscheid Uitslagen TY Het Vennewater PCC actief voor goed doel Double Stars start competitie P#L I T I E Studieweek Vocatie W-™/ Arend Pleizier van Groenlinks ver dient steun. In het hoofdartikel van de Uitkijkpost van vorige week in 'Raad wil jaarrekening beter controleren' wordt Pleizier een roepende in de woe stijn genoemd. Wat was er aan de hand? Werd de raadsvergadering wegens haar dor- en saaiheid al met een woestijn vergeleken? Alhoewel deze gedachte erg voor de hand ligt, was dit hier niet het geval. Aan de orde was een voorstel van B&W om de jaarrekening van de gemeente niet langer door de financieel deskundigen uit de fracties te laten be oordelen, maar door de fractievoorzit ters. Het is overigens in dit kader on juist om van controleren te spreken zo als de kop van het kranteartikel luidt; dat is een taak voor de accountant. Het gaat hier om een beoordeling van de rechtmatigheid, doelmatigheid en doel treffendheid van het gevoerde beleid. Pleizier pleitte voor de instelling van een soort rekenkamer en onafhankelijk orgaan, zoals dat pas in Alkmaar is in gesteld. Zijn pleidooi bleek echter on bespreekbaar. Naar mijn mening op nieuw een gemiste kans voor de poli tiek in Heiloo. Van Halem was er nog niet aan toe (waarom?), terwijl Daas het zelfs 'twee stations te ver' vond. Diit voorval is het zoveelste symptoom van de naar-binnen-gerichtheid van de Heiloose politiek. Het lijkt erop dat de politieke partijen in de raad alleen maar met zich zelf bezig zijn en alles 'onder ons' willen houden. Vooral het college niet afvallen of kritiseren als dat nodig zou zijn. Nauwelijks een open oog hebben voor de buitenwereld. Kortom: de gordijnen gesloten houden. Ook de opmerking van de burgemees ter spreekt wat dat betreft boekdelen: 'Je bent zo gauw geneigd bij opmerkin gen in de verdediging te gaan'. Nu gaan fractievoorzitters die indertijd het be leid hebben geautoriseerd, dat later zelf weer beoordelen. Waarom, als een rekenkamer nog niet mogelijk is, niet gedacht aan bijvoor beeld een onafhankelijke voorzitter onder wiens leiding de fractievoorzit ters het werk doen. Dat lijkt mij alvast een stap in de goede richting. Wat nu besloten is, kan toch eigenlijk niet. Misschien een punt voor de aanstaande verkiezingsprogramma's? Henk Swart Het East Side Combo met aan de piano Jan van Weelden en daarachter saxofonist Klaas Koomen, bas gitarist Hans'de Ruiter en drummer Jeroen Lutgerink. (foto Ab Baart) HEILOO - Voor de twaalfde keer or ganiseren de vrijwilligers van Be Tsafon Tsafon Holland (Het Noorden van Noord-Holland) in Heiloo een matzebrunch op zondag 27 april. Matzes worden gegeten met Pesach, het joodse Paasfeest. Pesach is het feest dat herinnert aan de uittocht uit Egypte, waarbij men het ongerezen brood moest eten omdat er geen tijd was om het meel te laten rijzen. Het is een belangrijke traditie voor iedereen die een joodse achtergrond heeft. Er wordt even met elkaar stil gestaan bij het feit dat het niet altijd en overal zo makkelijk gaat in het leven. Iedereen met een joodse achtergrond en een eventuele niet-joodse partner.of familie is welkom bij de brunch. Voor informatie kunt u bellen met tel. 072- 5330334 en 072-5711384. HEILOO - Op zaterdag 26 en zondag 27 april houdt het Nivon Heiloo een wandelweekend door Utrecht en het Gooi. De eerste dag wordt er gelopen van Amersfoort naar Lage Vuursche,. waar de deelnemers overnachten in het Natuurvriendenhuis Koos Vorrink. De volgende dag wordt de tocht voortgezet langs de Waterlandroute naar Hilver sum. Beide tochten zijn ruim achttien kilo meter lang. Er zijn (voor geoefende wandelaars) nog enkele plaatsen be- schikaar. De kosten bedragen voor Nivon-leden f 35,- en voor andren f 42,50 voor logies en de- maaltijd op za terdagavond. Reiskosten (heen naar Amersfoort, terug vanaf Hilversum) en andere kleine uitgaven zijn voor eigen rekening. Aanmelden en inlichtingen: Reina Mulder, tel. 072-5333127. EGMOND - Elke derde zondag van de maand, van april tot en met oktober, houdt het IVN een natuurwandeling in Egmond aan Zee. Zondag 20 april is de eerste wandeling van het seizoen. Om 10.00 uur staat de natuurgids klaar om met de liefhebbers door het kalkrij- ke duindistrict van het Noord-Hollands Duinreservaat te wandelen. Naast in formatie over dieren en planten, wordt er ook aandacht besteed aan de Eg- mondse historie. Begin- en eindpunt van de wandeling zijn het parkeerter rein aan de Van Oldenborghweg. U dient van deze wandeling in het bezit te zijn van een geldige toegangskaart van het Noord-Hollands Duinreser vaat. Tevens wordt er een bijdrage van f 2,50 per volwassene en f 1,- per kind gevraagd. Voor alle informatie over de wandeling kunt u bellen met Jan de Vries, tel. 072-5065872. HEILOO - Nog maar enkele weken ge leden speelden ze op een muzikale zon dagmiddag de sterren van de hemel in Klein Varnebroek. Even daarvoor wa ren ze op verzoek van Nico Schoof tij dens zijn afscheid als burgemeester aanwezig in het Witte Kerkje. „En het liep weer als een trein. Het is net of de contactsleutel omgaat, we hoeven el kaar maar even aan te kijken en daar gaan we..." Aan het woord is pianist en bandleider Jan van Weelden (66) uit Heiloo. Hij realiseerde zich onlangs dat het East Side Combo al bijna twintig jaar bestaat. Tijd dus om wat herinne ringen op te halen aan die 'goeie ouwe tijd'. „Het East Side Combo is eigenlijk voortgekomen uit de Alkmaarse Big Band. We hadden een klein clubje ge formeerd, waarmee we wat dixieland speelden. Wil van Toor, die nu muziek lessen geeft aan de Muziek- en Dans school, deed het slagwerk. In die tijd kreeg het Alkmaarse conservatorium net een afdeling jazz en pop, waarvan een hele generatie musici is afgestu deerd, zoals Wil van Toor, Jack Kat, Hans de Ruiter en Bertus Baars." Het eerste optreden was bij een feestje van de plaatselijke Lions Club. „Die hield een avondje in Johanna's Hof, maar had er echter geen moment aan gedacht om iets van muziek te regelen. Via Nico Kooning, die nog steeds trom bone speelt in de Alkmaarse Big Band, kwamen ze toen bij ons terecht." En zo werd het East Side Combo gebo- |ren. „De eerste negen jaar hebben we aan de Oosterzijweg gerepeteerd, van daar ook onze naam. Nu repeteren we al jaren bij Hans." Hans de Ruiter (43) speelde in het combo aanvankelijk slaggitaar, nu al ja ren basgitaar. Hij is er van het begin af aan bij geweest. Zijn mede-bandleden omschrijven hem als 'introvert'. „Hans hoort werkelijk alles. Hij is een enorme perfectionist. Niets ontsnapt aan zijn aandacht, hij bemerkt elke fout. Later komt-ie daar ook altijd op terug, maar op zo'n manier dat niemand daar narrig van wordt." De Ruiter is als muziekdocent gitaar /verbonden aan het Muziek Centrum Kennemerland in Haarlem en speelt daarnaast in de popgroep Call James. Thuis heeft hij een complete studio in gericht, waar het combo af en toe wat nieuws uitprobeert. „Eigenlijk repete ren we nooit," moet Van Weelden be kennen. „We hebben inmiddels wel een paar honderd nummers op ons reper toire. We zouden wel drie dagen aan één stuk door kunnen spelen zonder ook maar één keer in herhaling te val len." Het East Side Combo, dat gemiddeld twee maal per maand optreedt, speelt voornamelijk main stream jazz en easy listening muziek. In de nummers zijn geregeld Latijns-Amerikaanse invloe den te horen. „Het gebeurt zelfs wei eens dat we in één en hetzelfde num mer wisselen van ritme. Maar ook al lijkt het allemaal zo gemakkelijk, spe len gaat niet zomaar, daar moet je altijd aan blijven werken." Daarom volgt Van Weelden ('Vroeger ging je met 65 naar een bejaardenhuis, nu begin je pas') naast piano- ook altsax- en improvisa- tielessen bij Jack Kat op de muziek- en dansschool in Heiloo. Een echt gevoelsmens Een belangrijke rol in het East Side Combo is weggelegd voor de blazer. Waren dat in het begin Ad Oud en Bertus Baars, de laatste elf jaar is dat saxofonist en showman in hart en nie ren Klaas Koomen, die deze maand 75 jaar wordt. Van Weelden: „De blazer is de centrale man, zeg ik altijd maar. De man die weet wat er in de zaal gebeurt. Wij zorgen verder wel voor de begelei ding, maar het draait uiteindelijk alle maal om hem." Van Weelden omschrijft het ook wel eens als 'een tapijt uitrollen voor de blazer'. Gelukkig ziet hij er de humor wel van in: „De saxofonist is de man die later herkend wordt, de ande re bandleden hebben ze dan vaak niet eens gezien!" Naast spelen in het East Side Combo, de All of Me Band met Klaas Venneker en het Opus Four Quartet heeft Klaas Koomen nog tijd over voor andere din gen. Hij stond aan de wieg van het lite rair jazzcafé, dat telkenmale een succes is, organiseerde de jazz dansants op de sombere zondagmiddag en nog onlangs het Van Bach tot bossa-spektakel. Een hoogtepunt was zijn optreden in een act met Joe Jackson tijdens Rock over Europe, een groot popconcert in Carré. Klaas Koomen blijft er zelf bescheiden over: „Ik ben eigenlijk begonnen als etaleur, maar deed daarnaast veel aan cabaret. En van het een kwam het an der. 's Zomers werkte ik voor een reis bureau, de wintermaanden zat ik in het cabaret." Op een bepaald moment nam hij deel aan een saxofoonconcours. Met leuke'gevolgen bovendien voor het East Side Combo, dat er bij de AVRO een radio-optreden van een half uur aan overhield. Voordat Koomen bij het East Side Combo kwam, speelde hij in de Alkmaarse Big Band. „Daar kende ik HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo houdt op zaterdag 19 april van 10.00 tot 15.00 uur in winkelcentrum Het Hoekstuk weer een tweedehands boekverkoop. Vier kramen vol boeken (f 1,- en f 2,50, platen (f 1,-) wachten op een nieuwe eigenaar. Iedere derde zaterdag van de maand wordt een boekenmarkt gehouden, de volgende markt is op zaterdag 17 mei. De Stichting Ouderenwerk zamelt boe ken en platen in die u niet meer leest, maar ook niet wilt weggooien. Wilt u oude boeken of platen kwijt, dan kunt u op werkdagen 9.00 tot 17.00 uur bel len met Stichting Ouderenwerk, tel. 072-5331297. HEILOO - In mei neemt J. Linnekamp afscheid als voorzitter en administra teur van de cursus Engels die in Het Trefpunt gegeven wordt. Meer dan honderd cursussen werden in deze veertien jaren door hem verzorgd en al tijd weer stond hij garant voor een ac curate organisatie. Over zijn werkzaamheden zegt hij: „Nog steeds draaien er zo'n tien lessen Engels per week in Het Trefpunt. Aan deze lessen nemen rond de honderd twintig cursisten deel. Je kunt wel na gaan dat er in de afgelopen jaren heel wat telefoontjes gepleegd werden, vele brieven de deur uitgingen en er nogal wat overleg gevoerd moest worden om de organisatie sluitend te krijgen. Daarnaast werd elke twee jaar een reis je naar Engeland georganiseerd voor de cursisten en hun partners. Dat bracht ook het nodige regelwerk met zich mee." Hij vervolgt: „Een leuke kant van het werk? Ik heb veel mensen leren ken nen en ik was voor velen een aan spreekpunt. Dat gaf zeker voldoening." Er zijn volgens hem twee groepen men sen die beginnen met een cursus Engels. „De grootste groep bestaat uit deelnemers die de Engelse taal willen leren om zich tijdens vakanties goed verstaanbaar te kunnen maken. Dan is er ook een groep waarvan de kinderen geëmigreerd zijn. Om het contact met de kleinkinderen te kunnen onderhou den is het voor deze mensen van belang het Engels te beheersen." Verder signaleert Linnekamp: „Aan de cursussen kan deelgenomen worden op verschillende niveaus. Op die manier kan eerdere scholing in de Engelse taal benut worden. In de loop der jaren zijn er veel 'jonge' ouderen gaan deelne men. Maar ook 'oudere' ouderen kun nen meedoen. De oudste cursist is 89 jaar!" De heer Linnekamp wil nu meer van zijn vrije tijd gaan genieten en stopt daarom met de werkzaamheden voor de cursus. De Engelse les blijft hij zeker bezoeken. „Uitgeleerd raak je nooit!" Jan weer van. Ik vond het heerlijk om in het combo te gaan spelen. In de big band moet je meestal volgen, hier ben je veel vrijer." Net wat voor Klaas Koomen, die zichzelf dan ook eén echt gevoelsmens noemt. Jongste telg Jongste telg en gelukkig sinds kort weer terug op het oude nest van het East Side Combo is Jeroen Lutgerink (28). Hij neemt, met hart en ziel, het slag werk voor zijn rekening. „Ik weet nog heel goed dat ik als klein jongetje mijn arm had gebroken. Toen het gips eraf was raadde de fysiotherapeut mijn moeder aan om maar een trommeltje voor me te kopen, dat was een goede oefening voor die arm." En zo is het ge komen. Jeroen verloor zijn hart aan het drummen en wilde zelfs beroepsmuzi kant worden. „Maar ja, ik zag al heel snel in dat je dan altijd weg van huis bent, altijd weg van je gezin. Dus heb ik uiteindelijk van mijn hobby, het sleute len aan auto's, mijn beroep gemaakt en doe ik de muziek er voor de lol bij." De bandleden zijn blij dat Jeroen weer terug is. Een half jaartje geleden moest hij wegens omstandigheden het combo vaarwel zeggen. Van Weelden: „We dachten dat het afgelopen was met het East Side Combo. We hebben zo'n hechte band met elkaar gekregen, dan kun je niet, zomaar een andere drum mer nemen/Gelukkig kreeg het combo een paar optredens aangeboden, waar geen slagwerk nodig was. Zo wisten we het een tijdje uit te zingen. En wat denk je? Toen er weer slagwerk gevraagd werd belde Jeroen op dat-ie terug kwam!" Tijdens het spelen richt Jeroen zich voornamelijk op de bassist. „Basgitaar en drums, dat moet goed samengaan. De bas is heel bepalend voor onze mu ziek. Hans en ik kijken elkaar onder het spelen de hele avond aan. Wij com municeren zonder woorden." Samen met de andere bandleden deelt Jeroen de onvoorwaardelijke liefde voor de muziek. „Muziek maken is het mooiste wat er is. We spelen vaak op re cepties en feesten. En niet zelden ge beurt het dat het gepraat langzaam maar zeker verstomt omdat de mensen echt naar ons gaan zitten luisteren. Dan wordt het bijna een concert. En als je dan ziet dat iemand echt ontroerd raakt, dan doet dat je wel wat." Hoe gemakkelijk het misschien ook klinkt, de klanken van het East Side Combo zijn er niet zomaar. Jan van Weelden is inmiddels volledig thuis in de midi- en computertaal. „Ik heb mijn eigen masterkeyboard gebouwd, en er later modules bij gekocht." Ook Jeroen en Hans werken met midi en bijbeho rende computerapparatuur. „Via inge wikkelde programma's kun je met de computer componeren, arrangeren en repeteren. De mogelijkheden zijn legio. Zo wordt high tech gebruikt in een combo dat relatief 'oude' muziek speelt," verduidelijkt Jeroen. Het publiek merkt niets van deze mo derne technieken. Dat luistert alleen maar en laat zich meeslepen op de klanken van het sfeervolle East Side Combo. Hopelijk nog heel lang... HEILOO - Na weken oefenen en trai nen konden de schoolvoetbalteams van de Heiloose basisscholen beginnen met hun jaarlijkse sportieve voetbalstrijd met als inzet het kampioenschap van Heiloo. Vrijdag 11 april startte voor de negende maal in successie de Heiloose schoolvoetbalkampioenschappen voor de basisscholen. Twaalf jongens- en meisjesteams, en thousiast aangemoedigd door honder den medescholieren en ouders, streden om de zes plaatsen in de finaleronde. De teams waren vedeeld in drie poules van vier teams. De teams die na een halve competitie en twee zijn in hun poule, plaatsen zich voor de finales van 18 april. De kampioen van vorig jaar, de Willi- brord, liet zien weer over een prima HEILOO - In de dameskringcompeti- tie werd vorige week voor het eerst ge speeld. De teams van Marjan Prins en Ria Leek haalden beiden de volle winst binnen (4-0), tegenstanders waren Alk maar en Heerhugowaard. De dames Els Timmens (team 1) en Marjo van Soest (team 2) speelden te gen elkaar. Team 1 liet zien dat het niet ten onrechte het eerste team is: het won met 3-1. De teams 7,9,13,18 en 19 wonnen met 3-1. Gelijk speelden de volgende teams: 3, 4, 5, 6,12,14 en 17. Team 16 verloor met 4-0 van Heerhugowaard. Het team van Anneke Koopman (team 8) heeft tegen Egmond toch nog een punt bin nen weten te halen. HEILOO - Donderdag 27 maart heb ben leerlingen en docenten van alle vestigingen van het PCC meegedaan aan verschillende activiteiten voor een goed doel. De leerlingen in Heiloo heb ben hun jaarlijkse sponsorloop gehou den. Dit jaar werd geld bijeengebracht ter bestrijding van de kinderarbeid in Bangladesh. De leerlingen konden kie zen uit een wandeltocht van 10 tot 15 kilometer. Onderweg werd de route kaart gestempeld zodat de sponsor kon zien dat er gelopen was voor hun geld. Een aantal docenten nam deel aan een estafetteloop die voerde langs elke ves tiging van de scholengemeenschap, in totaal een afstand van 25 kilometer. Afgelopen week werd het bijeengelo- pen geld ingeleverd bij de mentoren. In totaal werd er f 41.500,- opgehaald, waarvan f 10.000,- in Alkmaar centrum, f 7.000,- in Bergen, f 6.000,- in Alkmaar Hoefplan, f 7.500,- door het beroepson derwijs Alkmaar en f 11.000,- in Heiloo. team te beschikken. Ze klopten in nun poules alle tegenstanders. Slechts de Springschans A verloor nipt (2-1). Dit team plaatste zich samen met de Willibrord voor de finaleronde. In pou le B was de Zuidwester A duidelijk het sterkste. De Benedictus eindigde als verdienstelijke tweede. In poule C was sprake van meer strijd. Uiteindelijk wisten de Radboud en de Duif zich te plaatsen voor de finaleronde. In de finaleronde moet de Willibrord het opnemen tegen de teams van de Radboud en de Benedictus, terwijl de Zuidwester A samen met de Spring schans A en de Duif uit maakt wie uit eindelijk de finale bereikt. Gezien de voorronde lijken de teams van de Willibrord en Zuidwester A favoriet met de Springschans A als outsider. De teams van de Freinet, Springschans B en Zuidwester B en de Paulus, Mean der en Zuidwester C strijden verder in de verliezerspoules. Geen toevalstreffer Bij de meisjes liet de Zuidwester A zien dat hun kampioenschap van het afgelo pen jaar geen toevalstreffer was. Afgetekend won dit team haar poule wedstrijden. Maar ook de teams van de Benedictus en de Duif bereikten onge slagen de finaleronde. In de finaleronde ontmoet De Zuidwester A de Spring schans A en de Benedictus. In de ande re poule treft de Duif het verrassende team van de Freinet en de meisjes van Willibrord B. Favoriet voor de finales ziin de teams van Zuidwester A en de Duif. Voor de verliezersronde plaatsten zich naast het jonge team van de Springschans B. de Meander en de Willibrord A. Dit team werd op doel saldo geklopt voor de finale door de meisjes van de Freinet. Verder werden de meisjes van de Radboud, Paulus en de Zuidwester B naar de verliezersron de verwezen. Ondanks of misschien wel dankzij het enthousiasme verliepen alle wedstrijden in een uiterst sportieve en leuke sfeer. HEILOO - Afgelopen weekend begon voor de meeste teams van honk- en softbalvereniging Double Stars de competitie. Na een grondige voorberei ding en een aantal oefenwedstrijden werd er zaterdag weer echt gebald op Het Vennewater. Voor het eerste honkbalteam begon de competitie zondag met een thuiswed strijd tegen Herons. Na een succesvolle oefenperiode zien ze de competitie met vertrouwen tegemoet. Het eerste soft- balteam speelt de eerste competitie wedstrijd op het eigen complex pas een week later. Bij het herensoftbal begint het eerste team de competitie op vrij dagavond 18 april thuis tegen DVH. Naast de drie eerste teams heeft Double Stars dit jaar nog eens acht se niorenteams die meedraaien in hun competitie. Bovendien zijn er dit jaar zes jeugdteams die voor Double Stars de eer hoog moeten houden. Ook zij hebben zich vanaf begin februari voor bereid op de competitie. Zaterdag be ten de pupillen B het spits af, een team met voor een groot deel 'nieuwe' kin deren. Om 13.00 uur begon de competitie voor het adspiranten A team. Ook voor hen wordt het een spannend jaar omdat ze deze zomer waarschijnlijk aan een toernooi in Italië deel zullen nemen. Zondagochtend warmden de junioren met hun eerste competitiewedstrijd het publiek op voor de middagwedstrijd van het eerste. Daarvoor speelde dit team nog op één dag een toernooi in Hoorn (tweede prijs) en een lichtwed- strijd in het Pim Mulierstadion in Haarlem. De andere teams (adspiran ten B, pupillen A en de peanuts) begin nen hun competitie met een uitwed strijd. Bij elke eerste thuiswedstrijd van de jeugdteams gebeurde er iets speciaals. De competitie werd officieel geopend met een eerste bal die werd gegooid door vrijwilligers van Double Stars, die de hele winter keihard gewerkt hebben aan de nieuwe kantine en kleedkamers. Wie ook eens mee wil trainen met één van de jeugdteams van Double Stars kan bellen met Marion Becker, tel. 072- 5332877 of Job de Graaf, tel. 5334185. HEILOO - In de weekeinden van za terdag 19 april tot en met zaterdag 3 mei houdt kantoorvakhandel De Schrijverij in het Stationscentrum aan de Heerenweg voor Heiloo en omge ving drie multi media demonstraties. Directeur Theo Borst heeft in samen werking met diverse leveranciers twee multi media computers opgesteld. Op die manier is het mogelijk om uitge breid en onder deskundige leiding ken nis te maken met diverse cd-rom on derwerpen. Sessie 1 gaat over hobby, creatief, foto, film, muziek en kunst. Op zaterdag 19 april kunt u via een reserveringskaart een half uur gratis computeren op één van de twee media pc's. Vooraf be spreekt u welke tijd voor u beschikbaar is. Sessie 2 behandelt reizen, geschiedenis, naslagwerken, plant en dier. Op zater dag 26 april kunt u weer via de reserve ringskaart gratis een half uur compute ren. Tevens profiteert u op deze dagen van enkele messcherpe aanbiedingen van computersupplies. Sessie 3 heeft sport, informatica en ga mes op het programma op zaterdag 3 mei. Het is mogelijk om in een half uur op enerverende manier met een dyna misch spel of onderwerp te worden te expirimeteren. Vanwege de te verwach ten drukte tijdens deze demonstratie sessies raadt De Schrijverij u aan op korte termijn uw reserveringskaart bij De Schrijverij op te halen. 112 072- HEILOO 5122222 Harrie Kapje Lose Explosion op het Bukpodium. HEILOO - Wie zin heeft in een avond je punk moet zaterdagavond 19 april naar Buk Buk komen. Deze avond tre den er twee bandjes op die er gegaran deerd een gezellige avond van kunnen maken. Harrie Kapje Lose Explosion bestaat uit vier personen. Hun muziek kan het beste omschreven worden als puberale punkrock met een flinke dosis vage hardcore. Met behulp van bas, gitaar, drum en gebrul zorgen zij voor een te gek optreden. Een deel van de avond wordt verzorgd door een spetterend optreden van de band Iedereen zo jotje. Deze viermans formatie bestaat ongeveer anderhalf jaar en komt voornamelijk uit Alk maar. Zij maken voornamelijk punk- rhuziek. Het begint om 21.00 uur en de entree bedraagt f 5,-. EGMOND - Onder bepaald niet opti male weersomstandigheden is de ten- niscompetitie van start gegaan. De hoogste Hogedijk-teams in de diverse categorieën deden het over het alge meen zeker niet slecht op de eerste koude winderige speeldag. Het eerste gemengde team in de zater dag districtscompetitie, dat vorig jaar uit de 2e klasse degradeerde (maar dit jaar toch weer in de 2e klas was inge deeld) won an KZTV. Het eerste he renteam van aanvoerder Jon Houtenbos won de eerste wedstrijd in de 3e klas van Santana. Ook het twee de herenteam, dat in de 3e klas speelt, boekte een nuttige overwinning. In de landelijke zondagcompetitie be haalde het eerste gemengde team de maximale score tegen Bakkum 7: 8-0. Gemengd 2, dat ook in de 6e klas speelt, won met duidelijke cijfers van Vennewater 3 (6-2). Het op papier ster ke eerste herenteam van aanvoerder Martijn part verloor de eerste wed strijd in de 5e klas met 6-0 van het ster ke Santpoort. Op vrijdag 18 april is er weer een rack etavond voor beginners, (ver) gevor derden en clubsterren, aanvang 19.00 uur. De uitslag van afgelopen zaterdag: gemengd: 2e klas Hogedijk 1-KZTV 2 3-2, 3e klas Uitgeest 1-Hogedijk 2 4-1 en 4e klas Obdam 1-Hogedijk 3 4-1. Heren: 3e klas Hogedijk 1-Santana 1 4- 2,3e klas Limmen 2-Hogedijk 2 1-5,4e klas Monnickendam 1-Hogedijk 3 4-2, 5e klas Hogedijk 4-LTZV 2 4-2,5e klas Topspin 1-Hogedijk 5 6-0, 5e klas Hogedijk 6-Commandeurs 4 3-3, 6e klas Westzaan 3-Hogedijk 7 3-3,6e klas Hogedijk 8-Akersloot 4 1-5 en 6e klas Middenmeer 2-Hogedijk 9 1-5. Vet. Heren 35+: 3e klas Hogedijk 1- Akersloot 1 0-4. Vet. Heren 50+: 3e klas Hogedijk 1-ZAP 1 4-0. Meisjes tot en met 15: le klas Maaier 1-Hogedijk 1 5- 1. Jongens tot en met 15: le klas Hogedijk 1-KLTV 1 0-6. Afgelopen zondag werd als volgt ge speeld: Gemengd 6e klas Bakkum 7- Hogedijk 1 0-8, 6e klas Hogedijk 2- Vennewater 3 6-2. Heren: 5e klas Hogedijk 1-Santpoort 10-6. Heren 35+ 3e klas Naarden 2-Hogedijk 1 2-4, 3e klas Hogedijk 2-Wings 2 2-4, 4e klas Schoorl 1-Hogedijk 3 6-0. Junioren 4e klas Hogedijk 1-Topspin/WSOV 1 7-1, 4e klas Hogedijk 2-Schagen 2 0-8. CASTRICUM - De werkgroep Voca tie, die als doel heeft koorzangers en di rigenten zingend kennis te laten nemen van repertoire waar zij bij hun eigen koor niet of nauwelijks mee in aanra king komen, organiseert de jaarlijkse studieweek van 11 tot en met 16 augus tus in Castricum. Dit jaar is gekozen voor koorwerken met teksten die aan sluitend bij het thema De cyclus van het leven (leven, humor, dood). Stemvormingsdeskundige Frans Schou ten zal iedere morgen de stemvorming voor zijn rekening nemen. Er zijn drie dirigenten die werken instuderen die op de afsluitende zaterdagavond in concertvorm voor publiek gezongen worden. Deze dirigenten zijn Piet Ves- sies, Johan Rooze, en Juliaan Wilmots. Koorzangers en dirigenten kunnen zich individueel in laten schrijven. De diri genten zullen deze week ook als zanger in het koor plaatsnemen. De kosten voor deze week zijn f 275,-, exclusief warme maaltijden (bij inschrijving vóór 15 juli) en f 350,- inclusief vijf warme maaltijden. Overnachtingen kunnen door de organisatie geregeld worden. De inschrijftermijn sluit op 1 augustus. Voor meer informatie of voor inschrijf formulieren kunt u contact opnemen met Miriam Lases, De Kloosterhof 56 in Heiloo, tel. 072-5334341. HEILOO - Op 7 april werd getracht in een woning aan de Ewislaan in te bre ken. Een bovenlicht werd geforceerd. Omdat het bij een poging is gebleven wordt er niets uit de woning vermist. Op 9 april werd door de bestuurder van een personenauto op de Nijenburger - weg 1 kuub plaatmateriaal gedumpt. Het kenteken van de wagen werd ge noteerd. Door.de gemeente werd het afval afgevoerd. Proces-verbaal is op gemaakt. Op 9 april vond op de A9 een aanrij ding plaats tussen twee personenen- auto's. Oorzaak van de aanrijding was onenigheid over eikaars weggedrag. Er was lichte materiële schade. Op donderdag 10 april is op een par keerplaats bij Het Hoekstuk een Mercedes bestelbus aangetroffen. Deze bleek op 28 maart in IJmuiden te zijn gestolen. In een woning aan de Westerweg werd getracht in te breken. Met een uit een openstaande schuur ontvreemde schroevendraaier probeerde de dader een uitzetijzer te verbuigen. Waar schijnlijk werd hij in zijn werkzaamhe den gestoord. Tijdens de motorsurveillance werd ge constateerd dat een bromfietser door het rode verkeerslicht op de kruising Kennemerstraatweg-Stationsweg reed. Toen de bestuurder in de gaten kreeg dat hij moest stoppen ging hij er met hoge snelheid er van door. Door zijn rijgedrag moest de bestuurder van een personenauto op de Stationsweg hard remmen. Een achter hem rijdende auto botste daarop tegen zijn trekhaak. Het verzekeringsplaatje van de bromfiets werd genoteerd en zo werd de identi teit van de bromfietser bekend. Zijn brommer is inbeslaggenomen en pro ces-verbaal is opgemaakt. Op 12 april werden tijdens een alcohol controle 36 bestuurders gecontroleeerd op het gebruik van alcohol. Een van hen bleek teveel alcohol op te hebben. Een proces-verbaal werd zijn deel. Uit de garage van een woning aan de Harrelaers werden twee fietsen ont vreemd. Niet bekend is of de garage was afgesloten. Uit een niet afgesloten schuur van een woning aan de Kandelaar werd een Solex ontvreemd. De bromfiets werd later in een nabijgelegen straat terugge vonden. Op 13 april werd een lamp aan de bui tengevel van een winkel in Het Hoekstuk door brand vernield. Ook een fiets werd in de fik gestoken. Vanuit een kamer van de Muziekschool aan 't Veld werden twee portemonnees gestolen ontvreemd. Hierin bevonden zich diverse pasjes.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6