Echtpaar Oosterling óp naar het jaar 2000 Eensgezindheid brengt aangenaam koffieconcert Golf- en Countryclub licht plannen toe VSB Schoolvoetbaltoernooi groot en sportief feest Senioren info Kunstwerk onthuld Hobbyfarm timmert aan de weg met druk bezochte open dag PAGINA 12 UITKIJKPOST - 23 APRIL Volksdansen 55+ Toneel Sportinstuif 55-plussers Barbecue demonstratie Cantatedienst in Witte Kerk Politiebureau verbouwd HSV Loterij van start Monique van der Poel tweede op pianoconcours Schoolbloei markt Dierenbescherming zm&mnri ■i<* %mvmmmn *?vmwm t HEILOO - 'Hulde aan het bruidspaar'' staat er met grote letters op de voor deur van hun kamer in zorgcentrum Overkerck. Er omheen hangen slingers. Afgelopen zondag vierden de héér en mevrouw Oosterling-Meijns (beiden 88) hun vijfenzestigjarig huwelijksfeest. Het was een bescheiden feestje, met koffie en gebak in de bestuurskamer van het zorgcentrum en met het bezoek van hun twee zoons (64 en 61 jaar oud), schoondochters en hun 'aangenomen' dochter. „Zij is de dochter van goede vrienden van ons," vertelt Oosterling. „Toen haar moeder dement werd en haar vader overleed hebben we haar als het ware geadopteerd." Zijn echtgenote praat niet veel meer sinds ze erg hardhorend is. Maar Oosterling praat met gemak voor twee en geniet er zichtbaar van herinnerin gen op te halen. Praten moest hij vroe ger al veel, in zijn vak als vertegen woordiger in verf bij de Zaanse firma van Jan Visser. Omdat aan hem de ray ons Limburg, Brabant en Zeeland wa ren toevertrouwd, was hij veel van huis. „Ik reed 1500 kilometer in de week. Of mijn vrouw dat erg vond? Nee hoor, ze ging vaak mee en logeerde dan bij mijn broer in Vlissingen. En ik belde haar ie dere avond om 19.00 uur even op." 'Een mooie tijd', zo omschrijft hij die periode. Maar de leukste tijd in zijn hu welijk brak volgens hem aan toen hij gepensioneerd was. „In totaal hebben we wel zestig vlieguren op Spanje.Twee keer per jaar gingen we daar een maand heen, naar de Costa del Sol. En als m'n benen nu nog goed zouden zijn, dan zat ik hier nu niet. Dan ging ik weer." Sportieve prestaties Behalve hun sympathie voor Spanje delen de echtelieden ook de liefde voor het vissen. „We gingen in het weekend vaak naar Middenmeer, dan vertrok ken we 's morgens vroeg om 4.00 uur." Vol bewondering spreekt Oosterling over de t sportieve prestaties van zijn echtgenote. „Rebecca was goed in vis sen, hoor! Vooral brasems, zij ving er ooit een van 55 centimeter." Hun uitstapjes naar Middenmeer had den trouwens ook een verhuizing naar Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen: tot 5 mei in de vol wassenenafdeling Patchwork en quilt in samenwerking met het Nivon en in de jeugdafdeling Proefjes. Tot 16 mei in de kleuterafdeling 'De liefste opa van het land, over grootouders en kleinkin deren'. Inzet Tot en met 31 mei modeltekeningen van Adriana P. van Zoest te zien bij Inzet aan de Raadhuisweg. Wijkvereniging Plan Oost Maandag 13.30 uur vervolgcursus as trologie, info tel. 072-5332322; vanaf 20.00 uur darten, gratis entree. Dinsdag 20.30 uur vervolgcursus astrologie, info tel. 5332322. Woensdag vanaf 10.30 uur Koninginnedagviering. Alle activiteiten in 't Oosthonk, Oostkanter 14. Galerie De Kapberg Tot en met 11 mei overzichtstentoon stelling van schilder Theo Michels (1908-1981). Galerie aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 072-5062645). Het Wapen van Egmond-Binnen Permanente expositie van Egmondse kunstgenootschappen Hallem en Hafre van schilderijen en objecten. Dagelijks geopend, behalve op dinsdag, vanaf 10.00 uur. Adres is Herenweg 59. Prins Hendrik Stichting Informatie- en discussieavond werk groep Egmond Laat de kust met rust over groeiplannen van Schiphol, aan vang 20.00 uur aan de Voorstraat 41 in Egmond aan Zee. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 29 juni tentoonstelling van Cobra-kunst en kunst in de traditie van Cobra. Geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, za terdag en zondag tussen 13<00 en 17.00 uur. HEILOO - Druk, druk en nog eens druk was het afgelopen zondagmiddag op de open dag van de Stichting Hob byfarm. Twee lokalen in De Hofdijk in Mariënstein stonden vol met prachtige werkstukken van de jeugdgroepen van de Hobbyfarm. Bijna vierhonderd bezoekers bewon derden onder andere boten, auto's, vo gelhuisjes, een poppenhuis, een knik kerspel, een schilderij met clowns en een draaiorgel. Stuk voor stuk ware kunstwerkjes, voor het overgrote deel van hout gemaakt. Ook waren er werk stukken van de speciale houtbewer- kingsgroep te zien. De Stichting Gered Gereedschap informeerde? over haar activiteiten. Zij zamelt handgereed schap in dat ze, na schoonmaak en eventuele reparatie, verzendt naar ont wikkelingslanden. Vele kinderen vulden hun naam in op de wachtlijst die er ondertussen is voor de jeugdgroepen. De Hobbyfarm heeft ruimte genoeg om nog een aantal nieu we groepen op te starten. Het ont breekt alleen nog aan de nodige cre atieve vrijwilligers die de kinderen wil len begeleiden. Tijdens de open dag was er ook een prijsvraag. Deelnemers moesten de naam raden van de vogel die aan het plafond hing en gemaakt was van wol len pompoenen. De naam van de vogel luidt 'Krullevaar' en dat werd goed ge raden door Evelien Dijksma. Het echtpaar Oosterling-Meijns, 65 jaar gelukkig met elkaar. (foto Kitty Hoogland) die plaats tot gevolg. „Ruim dertig jaar geleden kreeg ik last van astma. We verhuisden toen vanuit Zaandam naar Heiloo," weet Oosterling nog. „Het be viel ons prima, maar toen we tijdens het vissen een huis in Middenmeer te koop zagen, leek ons dat ook wel wat. Uiteindelijk zijn we teruggekomen naar Heiloo, de boeren strooiden daar zoveel gif op hun land dat we de ramen en deuren op 't laatst dicht moesten houden." Oosterling weet nog precies waarom hij destijds verliefd werd op Rebecca. „Het is een hartstikke lieve meid. En ze kon alles. Ze was handig met naald en draad, maar kon bijvoorbeeld ook goed zwemmen. Daar had ik enorme eerbied voor. Bovendien was het bij haar thuis altijd heel gezellig." Samen met haar wil Oosterling nu op naar het jaar 2000. „De eeuwwisseling zou ik nog graag meemaken, dat lijkt me een belevenis." HEILOO - Afgelopen zondag heeft Muziekvereniging Eensgezindheid een optreden verzorgd in de Muziek- en Dansschool onder leiding van dirigent Henk van Veldhuizen. Geopend werd met een werk van Dirk Brossé, dat ge componeerd is ter ere van het 750-jarig bestaan van het Belgische plaatsje Nazareth. Het harmonieuze andante cantabile werd op een fluweelzachte manier gespeeld door het zacht koper. Naarmate het stuk vorderde, vormden de heldere trompet- en trombone-klan ken een welkome aanvulling op het steeds voller klinkende werk dat ein digde in een stevig grandioso. Vervolgens werd er een werk van Ennio Morricone in een arrangement van Johan de Meij gespeeld, dat uit mu ziekfragmenten bestond uit de films Once upon in the West en The Good, t- he Bad and the Ugly. Eensgezindheid speelde verder onder andere het popu laire nummer Music van John Miles. Na de pauze werden er enkele lichte werken gespeeld, variërend van de be kende mars Saint Triphon van Arthur Ney tot en met het symphonisch klin kende African Symphony van de Japanse arrangeur Naohiro Iwai. Het publiek wist het concert zeer te waar deren, wat zich uitte in een stevig ap plaus. HEILOO - Afgelopen maandagavond hield het bestuur van de Golf- en Countryclub Heiloo een informatie avond. Naar schatting driehonderd aanwezigen werden deze avond inge licht over de plannen voor de inrichting van een golfbaan en een clubhuis. Natuurlijk kwamen ook de recente ont wikkelingen met betrekking tot de aan leg van de baan ter sprake. Tijdens de vergadering van de commmissie Grondgebiedzaken (waarover u meer kunt lezen elders in deze Uitkijkpost) gaf een meerderheid van de raadsfrac ties vorige week woensdag een negatief advies over een artikel 19-procedure. Met zo'n procedure kan de bestem ming van de grond waarop de Golf- en Countryclub wil bouwen worden om gezet van een agrarische- naar een re creatieve bestemming. Deze wijziging is nodig als de club haar plannen wil uitvoeren. Bestuurslid Henk van der Ham van de Golf- en Countryclub toonde zich be hoorlijk ontstemd over het negatieve advies van de commissie. „Het is voor ons onbegrijpelijk dat de politiek zo omgaat met serieus gemaakte plannen. We hebben voldaan aan alle eisen die gesteld waren toen ons vorig jaar groen licht werd gegeven om de plannen uit te werken. Het gebied moest een ecolo gische meerwaarde hebben en een eventuele toekomstige afslag1 van de Rijksweg A9 mocht niet gefrusteerd worden. Daar hebben we in onze plan nen aan voldaan." Van der Ham windt zich vooral op over de omslag van het CDA. „GroenLinks en D'66 waren al tegen. De PvdA gaf dan wel groen licht in de commissiever gadering vorig jaar augustus, maar twij felde een beetje. Maar het CDA was toen vóór en is nu helemaal overstag gegaan vanwege een toekomstige wo- ningbouwclaim vanuit Alkmaar." Van der Ham vervolgt strijdvaardig: „Maar wij gaan door met het maken van plannen." Wel denkt hij dat het ne gatieve advies van invloed is geweest op het aantal belangstellenden op de informatieavond. „Als de commissie anders had besloten waren er waar schijnlijk meer mensen gekomen." Het bestuur kwam maandagavond met een nieuw plan voor financiering. „We geven honderdvijftig mensen de kans om oprichter van de golfbaan te wor den. Die betalen een bedrag van f 1000,-, dat gebruikt zal worden om de kosten van verdere plannen te dekken. Het gaat daarbij om risicodragend ka pitaal, dat wil zeggen dat het bedrag wel wordt gerestitueerd als de aanleg niet doorgaat, maar dat de gemaakte kosten daar vanaf worden getrokken. Voor de oprichters ligt er een aantal voordelen in het verschiet als aanleg wel doorgaat," belooft Van der Ham. „We kunnen moeilijk verwachten dat men het inschrijfgeld van f 7500,- be taalt zolang er nog geen honderd pro cent zekerheid is. We laten de mensen pas betalen als alle bezwaren behan deld zijn." HEILOO - Wekelijks komt op woens dagmiddag in het Kruispunt aan het Frederica's Hof een volksdansgroep bij elkaar. Deze groep bestaat uit onge veer twintig personen die met veel ple zier verschillende internationale dan sen uitvoeren. Er wordt gebruik ge maakt van traditionele en moderne dansen. De bijpassende muziek geeft gezelligheid en maakt het bewegen licht. Dansen heeft een gunstige invloed op bloedsomloop, ademhaling, coördinatie en reactiesnelheid. Zonder dat men zich tot inspanning forceert, wordt .^ge profiteerd van de goede effecten van het bewegen op de muziek. Het dansen is niet moeilijk. Na wat oefenen kan ie dereen, zowel man als vrouw meedoen. Heeft u belangstelling? Dan kunt u het beste een kijkje gaan nemen bij de volksdansgroep op 30 april van 14.00 tot 15.30 uur (laatste les in dit seizoen). Meedoen of kijken, het kan allemaal. In het nieuwe seizoen begint de volks dansgroep op 3 september. Voor meer informatie kunt u bellen met Aktief, Trefpunt voor 55+, 072- 5331297. HEILOO - Op donderdag 1 mei orga niseert de activiteitencommissie van de ANBO en KBO weer een toneelmid dag. De toneelgroep brengt dan het stuk 'Groot verzet in de aanleunflat'. Hierin gaan de senioren van Het Baken over tot de aanval, omdat zij de smoes jes en uitvluchten waarmee hun kinde ren geplande bezoeken afzeggen niet langer pikken. Onder regie van Jaap Schuuring heeft de speeltrant van de groep flink gewon nen. Komt het zien en geniet er van, want het wordt lachen. Het begint om 14.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. De entree bedraagt f 2,50 (inclusief 1 bingokaart). HEILOO - Meer bewegen voor 55+ houdt elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur een sportinstuif. Wie zijn lichaam in goede conditie wil houden kan op deze middag gezelligheid en sport samen laten gaan. De deelnemers zijn dames en heren, maar de organisatie zou graag wat da mes willen verwelkomen (ook in sep tember, wanneer het nieuwe wintersei zoen van start gaat). De groep sport on der leiding van Jouke Boerhave. Begonnen wordt met lekker loslopen en een goede warming-up. Vervolgens wordt altijd een van de vele zaalsporten die in sporthal Het Vennewater beoe fend kunnen worden, uitgekozen. Badminton en volleybal zijn favoriet, maar elke week is er wat anders. Ook uw inbreng is welkom. Er wordt bij voorbeeld ook gehockeyd, gevoetbald, gebasketbald en gelijnbald. Dames en heren vanaf 55 jaar kunnen op 24 april, tijdens de laatste les van dit seizoen, eens langskomen en gezellig meedoen. De kosten zijn f 6,- per keer. Draag wel makkelijk zittende kleding en schoe nen, want meedoen is leuker dan kij ken. Als afsluiting van het sportseizoen gaat de groep op 1 mei een fietstocht ma ken. Een ieder is welkom om mee te fietsen. Vertrek is om 14.00 uur vanaf de sporthal aan Het Zevenhuizen. Voor meer informatie kunt u bellen met me vrouw Levering-Schurer, tel. 072- 5337099. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het'Vennewater, za terdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 26 april Base- en Softballclub Double Stars Heiloo, parkeerterrein bij Het Venne water, hele dag, ook zondag. Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij zwembad het Baafje, tus sen 10.00 en 12.00 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie plan Zuid, dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 10.00 uur, halen op verzoek tel. 5337281. Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie Blockhovepark, do zen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 10.00 uur (geen plastic zakken). Elké zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw op De Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur en op parkeerterrein achter dë Moeder Godskerk, tussen 10.30 en 12.00 uur. Elke woensdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw aan de Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 12.00 en 18.00 uur. Hockeyvereniging de Terriërs, bij de kantine aan Het Vennewater. Van 13.00 tot 20.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op ver zoek: tel. 5331840 en 5063525. De Springschans (Oost en Centrum), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens schooluren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij locatie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43/Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool, Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - Honderden supporters en belangstellenden verzamelden zich vo rige week vrijdag op het sportpark van HSV voor de finales schoolvoetbal. Om half vijf lieten de zeven enthousiaste scheidsrechters de wedstrijden begin nen. Vanaf de eerste omwentelingen van de bal werd voor elke meter gestre den. Daarbij was het volkomen onbe langrijk of het nu wedstrijden betrof van de verliezersronde (eerste divisie) of de strijd om het kampioenschap van Heiloo (eredivisie). Bij de jongens streden zes teams om het kampioenschap van Heiloo. In pou le A werd de favoriet-cWillibrord slechts eerste door een betep doelsaldo dan de Benedictus, 4-1 om 3-2. De Radboud werd in deze poule kansloos derde. In poule B leek de Zuidwester A duidelijk de sterkste te zijn. Via een vlotte over winning op de Duif. De Springschans A bleef in de strijd met de Duif steken op 0-0. De strijd tussen de Zuidwester A en de Springschans A was misschien wel de mooiste en zeker de spannendste wed strijd van het toernooi. Geheel tegen de verwachting in nam de Springschans A een snelle 2-0 voorsprong, maar de Zuidwester A knokte zich terug in de wedstrijd en kwam gelijk. Daarna volg de een bloedstollende wedstrijd voor de supporters van beide scholen. Uit eindelijk trok de Springschans A met 3- 2 de zegen naar zich toe en plaatste zich voor de finale met de Willibrord. In de finale leek het lange tijd op 0-0 uit te draaien, maar uiteindelijk slaagde de Willibrord erin de wedstrijd via twee mooie doelpunten te winnen en het kampioenschap terecht te prolongeren. De einduitslag van de kampioenspoule is: 1. kampioen de Willibrord, 2. de Spingschans A, 3. Zuidwester A, 4. Benedictus, 5. De Duif en 6. de Rad boud. In de eerste divisie liet de Meander zien dat de uitschakeling voor de kam pioenspoule eigenlijk een vergissing was. Ongeslagen werd dit team karr pioen van de eerste divisie. In de finale van de eerste divisie klopten ze de Zuidwester B met 2-1. De eindstand van de eerste divisie: 1. kampioen Meander, 2. Zuidwester B, 3. Freinet, 4. Paulus, 5. Spingschans B en 6. Zuidwester C. Meisjes Zuidwester favoriet Bij de meisjes was het team van de Zuidwester A torenhoog favoriet. In de poulewedstrijden zetten ze de teams van de Springschans A (3-0) en de Benedictus (5-0) duidelijk opzij en plaatsten zich overtuigend voor de fina le. De Springschans A plaatste zich dankzij een iets beter doelsaldo voor de strijd om plaats 3 en 4. In de andere poule waren de verschil len duidelijk geringer. Uiteindelijk won de Duif deze poule via een nipte 1-0 overwinning op de Willibrord B en een gelijkspel tegen de Freinet (0-0). De Willibrord eindigde als tweede en plaatste zich voor de strijd om plaats 3 en 4. In de finale bleek de Zuidwester A echter een klasse apart; via een dui delijk 5-1 overwinning sleepte het team van Zuidwester A voor de derde op eenvolgende keer de beker in de wacht. Eindstand meisjes kampioenspoule: 1. kampioen Zuidwester A, 2. de Duif, 3. Willibrord B, 4. de Springschans A, 5. Benedictus en 6. Freinet. Het succes van de Zuidwester meisjes werd nog eens bevestigd doordt het team van Zuidwester B de Verliezers ronde won. In de finale zette ze de Willibrord A met 1-0 opzij. Eindstand eerste divisie meisjes. 1 kampioen Zuidwester B, 2. Willibrord A, 3. Sping schans B, 4. Meander, 5. Radboud en 6. Paulus. De kampioenen van Heiloo Zuidwester A (meisjes) en Willibrord (jongens) spelen woensdagmiddag van af 14.00 uur een wedstrijd tegen de kampioenen van de Egmonden de Windhoek (zowel bij de jongens als de meisjes) met als inzet een plaats op de provinciale kampioenschappen van 14 mei. Ook deze wedstrijden vinden plaats bij HSV. HEILOO - Wie kent 'm niet uit Ameri kaanse films en series? De bolvormige barbecue. De firma Weber brengt deze barbecues ook in Nederland op de markt. En wje de productvoordelen van een Weber boven een andere bar becue wil zien, krijgt daarvoor gelegen heid op zaterdag 3 mei bij Intratuin Heiloo. De demonstratie wordt gehou den van 10.00 tot 16.00 uur. De barbecues zijn verkrijgbaar in alle soorten en maten. Alle uitvoeringen zijn gemaakt van porcelein en geëmail leerd staal dat niet roest, vlekt of door brandt. De barbecues met het one-touch sys teem, waarmee luchttoevoer geregeld en as afgevoerd kan worden zit vijf jaar garantie. Bij de barbecues is ook keuze uit een aantal praktische accessoires. Zoals een rekje voor karbonades, sate's en mais- kolven, een thermometer en een han dig werkblad dat aan de barbecue ge klemd kan worden. Intratuin vindt u aan de Vennewatersweg 15. De open dag van de Hobby farm trok flink wat publiek. (foto Kitty Hoogland HEILOO - Op woensdag 23 april zal wethouder Roelof Bos om 16.30 uur een kunstwerk van Pishko Gurgy ont hullen. Na een lange zwerftocht zal het betonrelief, dat een kóffieplukster voorstelt, eindelijk zijn definitieve plaats krijgen aan de oostelijke muur van flat nummer 19 aan de Pastoor van Muijenweg. Al in 1994 heeft de Wereldwinkel Heiloo aan deze kunstenaar gevraagd een plastiek te maken waarin het zware werk van een kóffieplukster wordt uit gebeeld. Werëldwinkels proberen kof fie te verkopen tegen zo'n prijs, dat plukkers zoveel verdienen dat de hulp van hun vrouwen daarbij niet nodig is. Aanvankelijk zou het kunstwerk wor den bevestigd aan een zijmuur van dé Wereldwinkel aan de Stationsweg. Snel opschietend groen belemmert hier ech ter het zicht. Woningstichting Heiloo heeft nu voor de nieuwe plek gezorgd. Pishko Gurgy is een Koerdische vluch teling uit het noorden van Irak. Hij heeft een atelier in De Zevensprong. Hij hoopt binnenkort een expositie van zijn werk te houden. U bent van harte welkom bij de onthul ling van het kunstwerk. Na afloop biedt de Wereldwinkel koffie en thee aan in het Trefpunt. Het meisjesteam Zuidwester A, kampioen in de finale van het VSB Schoolvoetbaltoernooi. (f°t° Kitty Hoogland) HEILOO - De bekendheid met de can tatediensten in de Witte Kerk is groei ende. Dat is af te leiden uit het toene mend bezoek aan deze diensten. Zondagavond is de volgende dienst in deze serie. Uitgevoerd wordt de Bach- cantate Der Friede sei mit dir (BWV 158), een solocantate voor bas. De uitvoerenden zijn Koen van Stade (bas), Erna Sommer (viool), Gerard Leegwater (orgel). Voorts wordt mede werking verleend door de Cantorij van de Witte Kerk. Liturg is ds. Floor van der Wind. De dienst begint om 19.00 uur en de toe gang is uiteraard gratis. HEILOO - Volgende week wordt ge start met de verbouwing van het poli tiebureau te Heiloo. De entree krijgt een grondige opknapbeurt. De verbou wing zal ongeveer zes weken duren. De politie heeft beloofd om de overlast voor het publiek tot een minimum te beperken. HEILOO - Op de druk bezochte en zeer geslaagde medewerkersavond van de club ging de traditionele jeugdloterij van start. Het tienkoppige HSV-be- stuur gaf het goede voorbeeld door de aanschaf van de eerste driehonderd lo ten. In voorgaande jaren werd de ver koop uitsluitend door jeugdleden ver zorgd, maar deze keer zullen de loten door alle leden, van groot tot klein aan de man worden gebracht. De opbrengst van deze HSV-traditie zal zoals altijd worden aangewend ter ondersteuning van het overbekende kamp Texel. Al 41 jaar gaat HSV met de kleinste jeugd naar dit mooie wad deneiland en die belangrijke weken voor de jeugd zijn zonder de opbrengst van de loterij niet mogelijk. De loterijcommissie, die bestaant uit de jeugdleiders Richard Haanraads, Peter Kraakman en Tom Oosterwijk, heeft een prachtig prijzenpakket samenge steld. De hoofdprijs van 1500 gulden zal contant worden uitgekeerd, een ATB Hybride fiets en een portable kleurentv als tweede en derde prijs zal het verkopen van de vijfduizend loten zeker vergemakkelijken. De prijs per lot is een rijksdaalder en voor dat be drag maakt u kans op een van de vijf tien prijzen. De trekking zal zijn op zondag 1 juni om 20.00 uur in het HSV- clubhuis aan de Bayershoffweg. HEILOO - Twee weken geleden werd plaatsgenote Monique van der Poel in IJmuiden tweede in de halve finale van het Petrof pianoconcours. In de leef tijdscategorie van 13 tot en met 17 jaar behaalde de vijftienjarige Heiloose één punt minder dan de uiteindelijke win naar. In maart won Monique, van der Poel een van de voorrondes van het con cours. In de halve finale speelde ze op nieuw de Nocturne in cis-mineur van Chopin. HEILOO - Ook dit jaar heeft groep 6 van bijna alle basisscholen in Heiloo onder leiding van Groei Bloei ge zaaid en verspeend. Elke school kreeg een andere soort bloemen te zaaien en daarvoor moesten de kinderen de afge lopen weken zorgen. Dat zij dat goed hebben gedaan, kunt u zaterdag 26 april met eigen ogen zien in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat in Heiloo. De door de kinderen opgepotte plantjes zijn te koop voor twee kwartjes per stuk. De opbrengst is bestemd voor de school. De aanvang is 10.30 uur. Wees er vroeg, bij, want vorig jaar waren de kleine marktkooplieden al om 11.00 uur los. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336380. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Kleine cyperse poes met witte bef en teentjes, 7 jr, Thalia, Limmen. Rood/wit cyperse kater, gec. 10 jr. Dusseldorperwerg, Limmen. Half-perzische ongev. kater, bovenkant rood, onderkant wit, met beige bandje met halve koker, 1 jr. Heerenweg Sandecamplaan, Heiloo. Inlichtingen 072-5616106. Gevonden Zwarte kip met rode kam, Van Vladerackenlaan, Hiloo. Inlichtingen 072-5616106.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 12