Conquista en Koninginnedag CT Hengelsporters bijeen in jaarvergadering Gelijkspel tegen Castricum voor Limmer tennisclub Eerste Ouderenzegels verkocht in Limmen Wichers driebandenkampioen SY Yredeburg zet door Kopij Uilkijkpost X X "TÊT Oranje Wit wint promotie-duel UITKIJKPOST-23 APRIL PAGINA 15 Inleveren kopij voor: load t Jlimmek jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Urn men: N. Admiraal, Bloemenhof 5 HeiJoo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 O// P^L 1 T 1 E Politieberichten Jeugdvisclub Samen Beet SV De Vrijheid Activiteiten Limmen Bloemsierkunst Yoorjaarsreisje KYG Sluiting bibliotheek KVG sluit winterseizoen af Handbal Meervogels Koninginnedag in Akersloot P|fL I T I E 'SenicAtea Collecte Rode Kruis Dertig jaar pophistorie in Vredeburg Klein Duimpje kijkt vooruit Politieberichten Koninginnewandeltocht rond Alkmaardermeer Workshop Afrikaanse percussie i LIMMEN - Zaterdag 26 april kijkt de kinderwerkgroep van Conquista wie de langste slinger kan maken. Van 10.30 tot 12.30 uur kunnen deelnemertjes een prachtige versiering maken waar de bu ren jaloers op zullen zijn op Konin ginnedag. Tieners kunnen die zaterdag van 19.00 tot 23.00 uur weer veilig dansen. In te genstelling tot vorige week zijn er geen vallende meteorieten of rondzwevende ruimtewezens meer. Gewoon twee be nen op de grond en dansen maar. Bij de jongerenwerkgroep is het de laatste kans om je in te schrijven (voor een knaak) voor de dartwedstrijd van zondag 27 april. Uiteraard ben je ook van harte welkom om te komen kijken. Conquista is open van 15.00 tot 19.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 20.30 tot 01.00 uur. Op Koninginnedag heeft Conquista ook weer heel wat in petto. Vanaf 10.00 uur treedt in de tienerzaal een gooche laar op. Tussen zijn optredens door worden tekenfilms gedraaid. Je kunt je laten schminken en wat lekkers eten en drinken. Voor de ouders is er de gezel lige bar in de jongerenruimte. Op die dag is er ook een infostand met infor matie over activiteiten en inschrijffor mulieren voor de fancy fair, die wordt gehouden op 25 mei. A 112 Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 LIMMEN - Op maandag 14 april werd aangifte gedaan van een poging tot diefstal uit een personenauto. De auto stond op de Zonnedauw geparkeerd. De vernieling werd gepleegd in de nacht van 11 op 12 april. Op 20 april werd vanaf de Hogeweg een Opel Kadett met het kenteken TV- 14-TD ontvreemd. De auto is later in Heiloo in de wijk Baetenburg terugge vonden. Verloren voorwerpen: twee huissleutels aan een ring en een Seiko-horloge met bruine band. LIMMEN - Jeugdvisclub Samen Beet is een hengelsportvereniging voor de jeugd van Limmen. Iedereen, zowel jongens als meisjes in de leeftijdsklasse van 8 tot en met 15 jaar, kan lid worden van deze vereniging. Als lid kun je gra tis meedoen aan de viswedstrijden die worden georganiseerd. Hiernaast vinden nog enkele andere activiteiten plaats zoals filmavonden, spelletjesmiddagen en hengelsportcur sussen. De wedstrijden vinden plaats in 't Stet, de Laandervaart en de Schulp- vaart en worden op de zaterdagavond van 19.00 tot 20.30 uur gevist. Er is al tijd voor iedereen een prijs, zelfs al vang je niets. In mei begint de competi tie. Als je snel lid wordt krijg je nog op tijd de visvergunning en het program mablad voor de eerste wedstrijd. Een lidmaatschap kost f 10,-. Maak dit be drag over naar Rabobank Limmen op bankrek.nr. 33.64.58.169 t.n.v. Jeugdvis club Samen Beet. Vermeld hierbij nog even je naam en adres. Voor vragen bel je Rob Jak, 072-5053107. LIMMEN - De resultaten van week 15: E-klasse K. Admiraal 97 pnt. A-Klasse J. Hageman 95 pnt. E. Koppes 94 pnt. B- klasse M. Ehlhardt 99 pnt. Pé Duif 97 pnt. J. Nuijens 93 pnt. C-klasse F. Bakker 93 pnt. M. Baltus 73 pnt. Ook vorige week werd gespeeld en wel als volgt: A-klasse E. Koppes 97 pnt. J. Hageman 97 pnt. B-klasse B. Sassen 98 pnt. E. Weijers 95 pnt. Gemeentehuis Limmen Tot 1 mei expositie van etsen van gra fisch collectief De Moet en beelden van Ellen van der Dussen. Geopend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Galerie Amber Tot en met 27 april expositie van schil derijen van Rem de Boer en beelden van Gerda Kooger. De galerie aan de Dusseldorperweg 18 is geopend van donderdag tot en met zaterdag, van 14.00 tot 17.00 uur. Gemaal 1879 Tot en met 19 mei aquarellen, keramiek en bronzen beeldjes van Tineke Kramer-Pijnappel, op zondag van 11.00 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 0251- 311705 of 313253). Het gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot is te bezich tigen op de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Toegang is f 2,-, kinderen en donateurs gratis. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tót 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Oeganda. Mensen die bruikbare spul len hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Galerie NU Tot en met 27 april open huis voorjaar sexpositie met keramiek en tuinobjec- ten, bronztn beelden en schilderijen en grafieken van diverse kunstenaars. Galerie aan de Nuhout van der Veenstraat 48 in Castricum dagelijks geopend van 13.00 tot 21.00 uur. LIMMEN - Behalve het vervaardigen van de prachtige werkstukken en prik- stukken die tijdens de Bloemendagen (3 tot en met 8 mei) te zien zijn. doen veel mensen dit jaar ook weer mee aan de bloemsierkunst-wedstrijd. De orga nisatie van de Bloemendagen is daar weer bijzonder blij mee, temeer omdat deze artistieke uiting in de loop der ja ren enigszins onder dreigde te sneeu wen onder het geweld van prikkers, plakkers en leggers. Twee leveranciers uit het dorp zijn be reid gevonden om de benodigde bloe men tegen scherpe prijzen te leveren. Belangstellenden kunnen een bestel- lijst voorzien van naam, adres en tele foonnummer inleveren voor zaterdag 26 april bij Bloemenhal J.J.M. Beentjes, Rijksweg 55 of H.A. Verver, Pagenlaan 6. De bestellingen kunnen dan afge haald worden op vrijdagmorgen 2 mei. Bloemendagen op tv Wellicht krijgen de bloemendagen dit jaar nog meer (landelijke) bekendheid, want de organiserende stichting heeft veel werk gemaakt van de promotie. Naar verluidt zal Limmen op vrijdag 2 mei te zien zijn op RTL 5 in het pro gramma 5 in het land. Mocht er die dag toch nog belangrijker nieuws zijn (wat je je haast niet voor kunt stellen), dan zal het item uitwijken naar SBS6 op de zelfde dag. LIMMEN - De dames van het Katholiek Vrouwen Gilde hebben een bezoek gebracht aan Yakult in Almere. Yakult is een gefermenteerde (gisting) melkdrank die actieve bacteriën bevat en heel gunstig is voor de darmflora. Tijdens de excursie werd het proces van een plastic flesje maken, de bereiding van de melkdrank en verzending ervan getoond. Na de lunch in Bilthoven gin gen de dames naar de zilverstad Schoonhoven. Gedemonstreerd werd het maken van een opengewerkt broodmandje. Doordat Schoonhoven een eigen beroepsopleiding heeft kie zen veel jongelui voor dit mooie am bachtelijke beroep van zilver- of edel smid. LIMMEN - Vrijdag 18 april was de jaarlijkse ledenvergadering van de hen gelsportvereniging. Op de agenda ston den zaken als de wedstrijden, viswater- beheer en een gesprek met wethouder Rood. De opkomst was erg laag, wat niet wegnam dat er heftig werd gedis cussieerd over de onderwerpen. Met name de indeling van de baarscompeti- tie, waarbij een promotie/degradatie systeem wordt gebruikt, werd op de helling gezet. Volgend seizoen zal dit ongetwijfeld veranderen. Wethouder Rood lichtte een aantal standpunten toe, die de hengelsportvereniging aan gaan. Met name het oplappen van de water kwaliteit van het Stet was voor de club een item, maar ook handhaving van looprechten na de ruilverkaveling en eventuele ontwikkelingen in de herin richting van de omgeving. Zondag 27 april wordt er voor de derde keer een all-round wedstrijd gevist. Gepland staat dat deze wedstrijd in de Ringvaart van Heerhugowaard wordt gevist, maar bij het ter perse gaan van deze krant was hiervoor nog geen toe stemming ontvangen. Als uitwijkmoge lijkheid staat de Knollendammervaart op het programma, een vergelijkbaar water, met alleen wat meer stroming. Zondag bij vertrek vanaf garage Schil der, om 7.00 uur, zal het water bekend zijn. De wedstrijd duurt van 8.00 tot 11.00 uur en na afloop is er prijsuitrei king en verloting in Café de Uitkomst. Deelname kost f 5,- gebruik van wor men in voer en als aas is ook deze wed strijd verboden, vanwege de* gesloten tijd. De vis wordt na afloop gewogen, een ruim leefnet is daarom verplicht. Opgeven vooraf is niet nodig. Wethouder B. Hes (r) kocht de eerste Ouderenpostzegels. (foto Kitty Hoogland) LIMMEN - Vorige week dinsdag ging voor het eerst in Limmen de verkoop van ouderenpostzegels en kaarten van start. Dit gebeurde in Vredeburg, de ontmoetingsplaats voor de ouderen. De voorzitter van de Stichting Welzijn Ouderen Limmen (SWOL), Frans Scheepmaker, heette onder grote be langstelling wethouder B. Hes welkom. Het Fonds Ouderenpostzegels had aan de SWOL een grote donatie gedaan ter gelegenheid van de verhuizing naar de Vredeburg. Daarom voelde de SWOL zich geroepen deze jaarlijkse verkoop te organiseren. De wethouder refereer de aan het thema van dit jaar, 'Een be ter beeld van Ouderen'. Het komt er niet op aan hoe oud je bent, maar op de vraag 'hoe ben je oud?' aldus de wet houder in zijn tpespraak. Daarna kocht hij de eerste zegels. De actie duurt tot eind mei. Gedurende deze periode kunt u zegels en kaarten kopen in de stand bij Albert Heijn op 18 en 19 april, 9,10,16,17,23 en 24 mei. Ook zijn de zegels te koop bij Vredeburg, tijdens de Bloemendagen en tijdens de bijeenkomsten van de ou deren. Een gedeelte van de opbrengst komt direct ten goede aan het ouderen werk in Limmen. De afbeelding op de postzegels van 80 cent, in drie uitvoe ringen, hebben betrekking op ouderen. Wie wil helpen bij de verkoop kan con tact opnemen met mevrouw Van Bleisem, Visweg 18, tel. 072-5051295. LIMMEN - Het eerste herenteam van TV Limmen moest in hun tweede wed strijd aantreden tegen Castricum. Na vorige week met 2-4 verloren te hebben van titelkandidaat Egmond moest er wat recht worden gezet. Sander Valke- ring verloor helaas nipt van zijn oppo nent Maarten Simons (6-7, 5-7). Perry Meijer trok de stand gelijk door de veel hoger ingeschatte Erik Simons in drie sets te verslaan (4-6,6-3,6-3). In de der de partij van de dag zette Frits Zand bergen Limmen op een 2-1 voorsprong door heel knap Edwin van de Vliet te verschalken (7-6, 6-2). Ton Huismans verloor jammerlijk van de sterker spe lende Dennis Beentjes waardoor de stand na de singles gelijk was. Het eerste koppel van Limmen, Sander Valkering en Hans Kramer, kon in het dubbelspel op de belangrijke momen ten net de punten niet pakken waar door ze de zege na drie sets niet kon den pakken. Gelukkig voor Limmen brachten Ton Huismans en Perry Meijer de eindstand op 3-3 door na een jgoede dubbel de felicitaties van hun te genstanders in ontvangst te nemen. Volgende week speelt Limmen in en te gen Volendam, dat vorig jaar de kam pioen was, en ook nu weer de gedood verfde favoriet is. Uitslagen: Deucel-Limmen 1-5, Limmen 2-Schagen 3-3, Limmen 3- Oudorp 4-2, Spatter 2-Limmen 4 2-4, Limmen 5-Zap 1 1-5. Kring: Limmen 1- St. Pancras 2 1-3, HH. Waard 1-Limmen 2 3-1, Limmen 3-HHwaard 5 1-3, Hogedijk 6-Limmen 4 0-4, Limmen 5- Oudorp 4 0-4, Langedijk 4-Limmen 6 2- 2, Limmen 7-Warmenhuizen 1-3, Limmen S-St Pancras 7 0-4, Tulp 4- Limmen 9 0-4, Hogedijk 7-Limmen 10 2-2. Zaterdag: Heren Limmen 1-Castricum 1 3-3, Juliana 1-Limmen 2 0-6, Limmen 4-BeemStar 4 3-3, Limmen 5-Hogedijk 6 3-3, Limmen 6-Dirkshorn 2 2-4. Gemengd: Limmen 1-Daalmeer 1 3-2, Uitgeest-Limmen 2 2-3, Limmen 4- Kogge 2.4-1, Alkmaar 5-Limmen 5 3-2. Gemengd jeugd 14-16 DEM-Limmen 0-6. Zondag: dames Bakkum 1-Limmen 1 2- 4, Limmen 2-Westzijderveld 1 2-4, Limmen 4-DeRijp 1 5-1. Gemengd Limmen-HTC 2 3-2. LIMMEN - De bibliotheek is op Ko ninginnedag (woensdag 30 april) en op Bevrijdingsdag (5 mei) gesloten. Op al le andere dagen gelden de normale openingstijden. LIMMEN - De volleybalsters van Oranje Wit hebben hun eerste promo tie-duel tot een goed einde gebracht door met 3-2 te winnen van RS. In een wedstrijd die boordevol spanning zat nam het dames-team in de eerste set door een uitstekende service-reeks een 6-0 voorsprong. Daarna moesten ze echter toestaan dat de winst naar de meer op routine draaiende gasten ging (11-15). De tweede set ging met dezelfde cijfers (15-11) na veel nerveuze opslagwisse lingen naar de thuisploeg. Ook in de derde set leek het erop dat de thuis ploeg de winst zou gaan pakken, maar het belissende punt op een voorsprong van 14-10 werd niet gemaakt. Ondanks ingrepen van de coach die met time outs en het inbrengen van wisselspeel sters het tij trachtte te keren, ging deze set toch met 14-16 naar de andere kant. In de vierde set was het weer de beurt om toe te slaan voor Oranje Wit en ze brachten de wedstrijd met de setwinst van 15-9 weer in evenwicht. De vijfde set was tot 8-8 een gelijk opgaande strijd. Het gemiddelde jongere team van Oranje Wit bracht deze niet hoog staande en door zenuwen beheerste wedstrijd tenslotte in een bevrijdende 15-11 op haar naam. Op 29 april volgt het tweede duel in Warmenhuizen te gen Dinto 5. Indien ook deze wedstrijd in winst wordt omgezet is de promotie naar de hogere klasse een feit. Ook de heren recreanten kwamen in de A-poule in Heiloo in actie. Dit nieuw gevormde recreanten-heren team moest in de strijd om de hoogste plaatsen helaas de eer laten aan Heiloo. Ondanks een voorsprong in beide sets werden die met 15-13 uit handen gege ven. De tweede wedstrijd werd moeite loos gewonnen van Effect 2. Door deze resultaten eindigde dit team op een verdienstelijke vierde plaats, wat per spectief biedt voor het komende jaar, als het teamverband groeit en het der de seizoen aanvangt. Op 1 juni gaat een vrij groot aantal clubleden naar de Worldleague wed strijd Nederland-Cuba. Wie belangstel ling heeft kan zich opgeven bij Gerda Burgering, tel. 072-5053602. Toegangs kaarten zijn f 10,- voor jeugdleden en f 20,- voor volwassenen (exclusief ver voer naar Eindhoven). LIMMEN - Als afsluiting van het win terseizoen had het Katholiek Vrouwen gilde voordrachtkunstenares Nel Kars uitgenodigd. Traditiegetrouw word de ze avond samen met de Plattelands vrouwen gehouden. Voor een goed ge vulde zaal opende de voorzitter van het KVG de avond. Nel Kars gaf een toneelportret over het leven van Anna Paulowna. Zij was de echtgenote van koning Willem II van Oranje. Dit leverde in een authentiek decor een schitterende voorstelling op, met prachtige door Nel zelfvervaardig de kostuums. Tijdens de pauze werd een loterij gehouden. AKERSLOOT - Harry Wichers is er afgelopen weekend in geslaagd om kampioen te worden van het Aker- slootse driebandenkampioenschap. Een spannende finale bracht zaterdag avond de uitkomst in dit toernooi, waar ruim tachtig deelnemers aan mee heb ben gedaan. Lange fijd stond J. Hart op de eerste plaats in de finale, maar in de zesde ronde leed hij onverwacht verlies, zodat de allerlaatste ronde de beslissing moest brengen. Er waren op dat mo ment nog drie. kanshebbers, J. Hart, L. van Roon en H. Wichers. Hart en Van Roon speelden tegen elkaar en in een zinderende en sportieve partij deelden zij de punten. Van Roon maakte in de nabeurt nog de laatste vier caramboles. Op het andere biljart speelde op dat moment Wichers tegen Duin. Harry Wichers moest winnen om zich kam pioen te mogen noemen en deed dat ook op overtuigende wijze. De eind stand was als volgt: 1. H.Wichers 11 pnt, 2. L.van Roon 9 pnt, 3. J.Hart 8 pnt, 4. P.Weber 8 pnt, 5. R.Out 6 pnt, 6. R.Levering 6 pnt, 7. H.Duin 4 pnt en 8. A.Bakkum 4 pnt. Het algemeen toer nooi gemiddelde was 0.401. AKERSLOOT - Heren senioren 1 ver sloegen Aristos met 17-14. Tegen het laag geklasseerde Aristos nam Meervogels al snel een 3-0 voorsprong. Aristos wist tot 2-3 terug te komen en bleef de hele gezapige eerste helft in de buurt van Meervogels. Om en om werd er gescoord, ruststand 7-8. Na rust nam Meervogels weer het ini tiatief en door twee fraaie treffers van Jeremy Duin vanuit de hoek en twee afstandschoten van Peter Schagen werd een gat van vijf doelpunten gesla gen. Ook nu kwam Aristos weer nader bij tot twee doelpunten, maar door su bliem keeperswerk van Sander Verduin kwam Aristos niet verder dan 14-17 en waren er twee punten voor Meervogels. Zondag spelen de heren promotiewed strijden voor een plek in de tweede di visie zaalhandbal te Arnhem. De dames senioren 1 va-n Foresters overklasten de Meervogels met 22-10. In de veldcompetitie is Meervogels in de eerste divisie een te zwakke ploeg om ook maar enig resultaat te boeken. Foresters had een makkelijke middag en beschikt over een gedegen keepster die ook goed op de break kan gooien. Alleen een wonder kan Meervogels nog van degradatie afhouden. De da mes zullen volgend seizoen meer succes boeken in de tweede divisie. AKERSLOOT - Ook Akersloot maakt zich op voor Koninginnedag. Volgende week woensdag bruist het van de acti viteiten op het handbalcomplex van de Meervogels aan de Boschweg. Al vanaf 8.30 uur kunnen kinderen hun waren voor de vrijmarkt uitstallen. Tot 9.00 uur mogen spullen met de auto worden gebracht. De hele dag (tot 15.30 uur) kunnen de spullen verkocht worden en kan iedereen gezellig rond kijken. Vanaf 9.00 is zowel de kantine als het terras open en met de muziek door Martin Bron kan het niet anders dan gezellig zijn. Tussen 9.00 en 10.00 uur kan gestart worden voor de Koninginnewandel- tocht rond het Alkmaardermeer. Vanaf 11.00 uur barst het feest helemaal los. Tot 15.30 uur zijn er een mini-kermis, spannende wedstrijden spijkerbroek hangen en een fietspuzzeltocht voor kinderen vanaf acht jaar. Om 12.00 uur kan iedereen die mee wil met de optocht zich met versierde fiet sen opstellen bij sporthal De Lelie. Voor kinderen vanaf drie jaar is er om 13.30 uur een theatervoorstelling. Andere sportieve activiteiten zijn er om 14.00 uur ski-lopen en vanaf 15.00 uur doel-gooien. Vanaf 14.30 uur wor den ballonnen uitgedeeld, die een kwartier later gezamenlijk worden op gelaten. En natuurlijk ontbreekt een echte loterij niet aan het programma! Iedereen die de echte oranjesfeer wil proeven is van harte welkom. De kanti ne is open tot 18.00 uur. 112 Noord-Holland Noord 072- 5122222 AKERSLOOT LIMMEN - Vrijdag 18 april speelde Vredeburg ronde 22 van de interne competitie. In groep A is met nog vier ronden te gaan de eindstrijd losgebar sten om het kampioenschap. Van de vier kanshebbers profiteerden G. Hafkamp, E. Stolp en H. Ebels van de afwezigheid van J. Admiraal door re spectievelijk te winnen van de subtop pers R. v.d. Storm, D. Schut en J. Lim men. Het onderlinge puntenverschil is klein, zodat elke misstap in de komen de partijen fataal kan zijn. In groep B won Robert Termes verras send van de koploper Bart Kos. Paul Evenhuis speelde zijn laatste partij bij Vredeburg, omdat hij buiten Limmen gaat verhuizen. De uitslagen: A groep - R. vd Storm-G. Hafkamp 0-1, E. Stolp-D. Schut 1-0, J. Limmen-H. Ebels 0-1, R. Rommel-M. Weigraven remise, G. de Graaf-P. v.d. Heijdt remise, V. Deen-B. Kerkhof 1-0 K. Aafjes-J. Tebbens 0-1 H. Levering-T. Al 0-1, H. Brak-N. Admiraal 1-0, N. Pepping-E. van Duin 0-1, M. Wester-C. Pepping 0-1. B Groep - Bart Kos-Robert Termes 0-1, Willy Könst-Koen Kramer 1-0. Paul Moóij-Cees Pepping remise, Karin Kos-Lex Winder 1-0, Niels Admiraal- Maarten Kos 0-1, Paul Evenhuis- Liselotte Admiraal 0-1, Jeroen Duin- Willemijn Koot 0-1, Wilmer Kaandorp- Mark Beentjes 1-0, Tim Nagelhout- Wiedeke Meijer 1-0, Jeroen Kaandorp- Siebe Meijer 1-0. LIMMEN - De jaarlijkse collecte zal worden gehouden in de week van 4 tot en met 10 mei en van 18 tot en met 25 mei. Wederom krijgt u een envelop met een acceptgirokaart in de bus, die u kunt inzenden naar bank of giro. Castricum Freid met Kracht. LIMMEN - Op zaterdag 26 april orga niseert de Culturele Raad Limmen haar laatste concert van dit seizoen in Vredeburg met Jaap Castricum (gitaar en zang), Paul Freid (gitaar en zang) en Egon Kracht (contrabas en zang). Het programma van het trio bestaat uit voornamelijk Engelse rocksongs uit 30 jaar pop-historie van onder anderen Beatles, Stones, Gerry Rafferty en Crowded House. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang kost een tien tje. Reserveren kan via tel. 072- 5051456. LIMMEN - De kindertjes merken er niets van, maar het bestuur van peuter speelzaal Klein Duimpje is al weer druk bezig met de voorbereiding voor na de zomervakantie. Ouders die hun kroost (vanaf 1,5 jaar) willen aanmel den kunnen formulieren hiervoor krij gen op het consultatiebureau en op de peuterspeelzaal. De ingevulde papieren kunnen ingeleverd worden op de KeizerskrQon 7. Telefonische informa tie is verkrijgbaar bij Sylvia Boersen, alleen op de maandagavond tussen 20.00 en 20.45 uur. AKERSLOOT - Op 14 april verleende de bestuurster van een personenauto op de kruising Geesterweg-Rijksweg A9 geen voorrang. Een aanrijding met een personenauto was niet te voorko men. Er was alleen materiële schade. Op 15 april raakte op de A9 de be stuurder van een personenauto in een slip omdat zijn remmen blokkeerden. Hierdoor gleed het voertuig via de rechterweghelft naar de rechterberm en kwam vervolgens op zijn kop in-de sloot tot stilstand. De beide inzittenden zagen kans om ongedeerd uit de auto te komen. Op 17 april werd er in een woning aan de Delving ingebroken. Door een bo venlicht van een keukenraam te force ren zag men kans binnen te komen. Er is een geldbedrag gestolen. Op 18 april werd door de bestuurder van een bestelauto een schrikhek op de hoek Kanaaldijk-Kanaalweg aangere den. De auto kwam in de berm tot stil stand. Een getuige zag dat de bestuur der de auto uit de berm trachtte te rij den. Doordat een deel van het schrik hek onder de auto zat, lukte dat niet. Kort na de aanrijding stapte de be stuurder in bij de bestuurder van een bestelauto en reed weg in de richting van Alkmaar. De chauffeur heeft zich later op de avond bij de politie gemeld. Op 19 april werd op de Kerklaan een personenauto aangetroffen met een in geslagen portierraam. Gevonden voorwerpen Een fietssleutel aan een rood koord, een sjaal met jagersmotief en een brui ne herenportemonnee met inhoud. Verloren voorwerpen Een bruine portemonnee met daarin onder meer geld en een rijbewijs. Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. AKERSLOOT - Voor het eerst in haar bestaan organiseert de wandelafdeling van de AMAK, de Akersloter Mara thon Klub, een wandeltocht. Op Konin ginnedag wordt een tocht van 25 kilo meter gehouden rond het Alkmaar dermeer. De route voert langs een prachtig af wisselend polderlandschap met plaat sen zoals De Woude (een bewoond ei land in het Alkmaardermeer), Marken- Binnen, West-Knollendam en Krom- meniedijk. Bij het inschrijfgeld is inbe grepen de oversteek met het pontje over het Noordhollands Kanaal. De start is tussen 9.00 en 10.00 uur in de kantine van handbalvereniging Meer\*ogels aan de Boschweg 17 te Akersloot. Het inschrijfgeld bedraagt met herinnering f 4,-, zonder f 2,50; le den van een wandelclub krijgen twee kwartjes reductie. Om bij het handbal complex te komen moet men vanaf de Geesterweg bij garage Roemer de Dorpsstraat in, aan het einde van de weg rechtsaf de Boschweg op. Voor meer informatie tel. 0251-310272. ALKMAAR - Op 26 en 27 april komt er een workshop voor wie djembé of andere Afrikaaïïse percussie speelt. Deze workshop wordt gegeven door Mamoudou Delmundo Keïta. Delmun- do stamt uit het Malinke volk van Guinee, bekend om haar traditionele muziek en dans. Hij was verbonden aan het Ballet Nationale de Guinee. In deze workshop kan men ervaring opdoen met bekende en minder beken de slagwerkinstrumenten uit West- Afrika zoals djembé, krin (uitgeholde stamboom), dumdum, kenkeni en dan- ban (bas drums) en balafoon (een soort West-Afrikaanse xylofoon). Deelne mers worden geacht minimaal een jaar les gehad te hebben op djembé of an dere Afrikaanse percussie instrumen ten. Informatie en aanmelding bij de Wereldmuziekschool Alkmaar, ACKV, Vondelstraat 27, tel. 072-5404335.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 15