Jeugd Heiloo voelt zich niet veilig op straat Commissie dwarsboomt plannen voor golfbaan Heiloo klaar voor Koninginnedag Oesdom is prachtig mozaïek rijker Goed UW'k,o Top zaalvoetbal HSV-Zilvermeeuwen HEIL! 0O 4vvv4^!- Muziek- en Dansschool presenteert zichzelf DE SCHRIJVERIJ Vos Makelaardij Vos Makelaardij De Schrijverij 'p CD ROM's few mm Kostuums APELLA Uw Oogmerk Opticien Van der Borden Makelaardij JDrukkerij uitkijkpost bv UWSBLAD VOOR I 23 APRIL 1997 62e JAARGANG NO. 17 Letty Leegstra exposeert EEN DEMONSTRATIE Noordvleugel De Loet wordt verpleeghuis De Amberhof Nic, Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem 072 5331799 tönteölf m&mm IN - WEAR JACKPOT TURN - OVER KING LOUIE DONOVAN COREL vrijdag 25 april Roels Sport-Paal 29 kampioen hoofdklasse het Vennewater 20.40 uur zondag 27 april periodekampioen? Sportpark HSV 14.00 uur JOHN MOEN GOED GEZIEN nu ook in SCHÓNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Golfbaan Oosterzij en haar 9 afslagen zie verder de achterpagina van deze krant CEES HACHMANG LOODGIETERS De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 .w.v.v.v.% vv Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prljzen. Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) v.v HEILOO - Een flink deel van de jon geren in Heiloo voelt zich 's avonds al leen op straat niet veilig. Met name het Heilooër bos, het station en de winkel centra Het Hoekstuk en 't Loo vinden de jongeren 'eng'. De laatste twee loca ties vooral ook vanwege de aanwezig heid van groepjes zogenaamde 'hang jongeren'. Bijna de helft van de jonge ren zegt zich soms wel eens te vervelen. Ze missen een discotheek, een bio scoop en meer cafés om uit te gaan. Voor sport vindt de jeugd dat ze wel ruim voldoende in Heiloo terecht kan. Dit zijn enkele uitkomsten van het om vangrijke Jeugd- en jongerenomnibus- onderzoek, dat afgelopen donderdag door de gemeente werd gepresenteerd. Hiermee zijn de wensen en behoeften van de jeugd over de voorzieningen in Heiloo geïnventariseerd. Eind '96, be gin '97 ontvingen 700 jongeren in Heiloo in de leeftijd van 13 tot en met 20 jaar een formulier. Dat de jeugd graag haar mening wilde geven bleek wel uit de respons: maar liefst 638 jon geren vulden het onderzoek in. Ook werkten 419 kinderen uit de groep 7 en 8 van bijna alle basisscholen mee. Het onderzoek is uitgevoerd door de Stafafdeling Onderzoek en Statistiek uit Alkmaar. Onherbergzame ruimtes Wethouder R. Bos toonde zich bijzon der tevreden met de onderzoeksresul taten. „Uit het onderzoek blijkt dat er heel veel goed gaat in Heiloo. Maar et- zijn echter ook problemen geSignaU eerd." Daarmee bedoelt hij onder meer de gevoelens van onveiligheid, die bij veel jongeren leven. Met name de win kelcentra 't Loo en Het Hoekstuk wor den als 'onherbergzame ruimtes' geka rakteriseerd. Door het ontbreken van woningen is er weinig sociale controle. Het bouwen van appartementen bij de winkels aan de Van Aostastraat is daar om volgens de wethouder een goede zaak. Verder mpet de verlichting verbe terd worden en waar mogelijk de be planting wat uitgedund. „We moeten zorgen dat er zicht op is, zowel letterlijk als figuurlijk, eventueel met extra poli- tiesurveillance." Al eerder besloot de gemeente tot het afsluiten van school pleinen. om groepjes rondhangende jongelui te weren. Met alcohol en drugs - voornamelijk in het weekend - weet een deel van de Heilooër jeugd wel raad, volgens de en quête. Driekwart van de jongeren in Heiloo drinkt wel eens alcohol. Van de 13-jarigen drinkt 29 procent wel eens een glaasje, bij de 20-jarigen is dat per centage opgelopen tot 95 procent. Vier op de tien jongeren heeft aangegeven in de maand voorafgaand aan het on derzoek dronken of aangeschoten te zijn geweest. Wethouder Bos vindt deze aantallen verontrustend. „Het alcoholgebruik neemt met rasse schreden toe. Het col lege heeft inmiddels een bedrag van f 16.000 uitgetrokken voor voorlichting over riskante gewoonten op de basis scholen." Daartoe behoort ook het ge bruik van drugs, dat bij 14 procent van de jongeren voorkomt, en dan meestal bij jongens. Volgens het onderzoek hoe ven dit niet allemaal regelmatige ge bruikers te zijn. Veel jongeren gaven aan 'een keertje geëxperimenteerd te hebben'. Er wordt overwegend hasj, marihuana of wiet gebruikt. In een kwart van de gevallen wordt, er ook XTC, coke of heroïne gebruikt. Tussen tafellaken en servet Iets meer dan de' helft van de Heilooër jongeren gaat weieens naar een jonge rencentrum. De helft daarvan laat zich geregeld zien in Buk Buk (jongeren vanaf 16 jaar), ruim een derde (tot 16 jaar) bezoekt Tendenz. De rest gaat naar jongeren- en uitgaanscentra bui ten Heiloo. Het imago van Buk Buk en Tendenz is redelijk positief. Jongeren gaven aan behoefte te hebben aan dis- Wethouder R. Bos:Cijfers drugsge bruik niet verrassendmaar ook niet alarmerend HEILOO - Tot 2 juni exposeert Letty Leegstra in de koffieshop van de Hema. Letty Leegstra is zeer jong be gonnen met schilderen. Olieverf was haar favoriet. Zij deed daarmee veel er varing op gedurende haar verblijf in de USA. Terug in Nederland is ze gaan experi menteren met aquarel en later met acryl. Acryl heeft duidelijk haar voor keur. De expositie is te zien tijdens de openingsuren. geeft op zaterdag 26 april van 11.00 tot 16.00 uur STATIONSCENTRUM - HEILOO HEILOO - In de commissievergade ring van vorige week woensdag bleek dat de meerderheid van de fracties op dit moment niet wil toestemmen in een artikel 19-procedure voor de grond in de Oosterzijpolder. De Golf- en Coun tryclub Heiloo (GCH) wil in dat gebied een golfbaan aanleggen. Deze ontwik keling is een flinke streep door de re kening van de GCH, die nu voorlopig niet verder kan met de uitvoering van haar plannen. Alleen VVD en Heiloo 2000 waren po sitief over een artikel 19-procedure, waarbij de agrarische bestemming van het gebied wordt omgezet in een recre atieve- en sportbestemming. Groen- Links is tegen een bestemmingsveran dering van dit gebied omdat ze het wei delandschap koste wat kost wil behou den. CDA, PvdA en D'66 vonden het nog te vroeg om aan de bestemming van het gebied te gaan sleutelen. De fracties willen de mogelijkheid voor woningbouw in dit gebied nog open houden. Tijdens de vergadering liet ook een aantal andere belangengroepen hun bezwaren horen tegen de aanleg van een golfbaan. Milieu Contact Heiloo vreest voor woningbouw aan de west kant van Heiloo als de golfbaan er komt. De Westelijke Land- en Tuin bouworganisatie (WLTO) pleitte voor het omzetten van het gebied in bollen- grond, terwijl een vertegenwoordiger van een agrarische bedrijf zich zorgen maakt over het voortbestaan daarvan. In de commissievergadering van augus tus vorig jaar werd groen licht gegeven aan de GCH om plannen voor de aan leg van een golfbaan verder uit te wer ken. Alleen GroenLinks en D'66 waren toen tegen. De vele ontwikkelingen die er in de tussentijd zijn geweest in de discussie over toekomstige woning bouw zijn voor CDA en PvdA de reden geweest voor hun ommekeer. De partijen verwezen naar de C20-dis- cussie, waarin besloten is dat de ge meente Alkmaar in de periode van 2005 tot 2020 ruimte mag claimen in de regio voor het bouwen van woningen. „We zijn nog steeds geen tegenstander van een golfbaan," betoogde G. Borst (CDA). „Het 'groene licht' heeft alleen een iets andere kleur gekregen. Het is nog niet duidelijk welke ruimteclaim er voor woningbouw gelegd gaat worden op Heiloo en daarom is het te riskant om nu al een bestemming aan het ge bied te geven." De PvdA-fractie was dezelfde mening toegedaan. „We moeten eventjes pas op de plaats maken," vond A. van IJperen. „De bestemming van dit bui tengebied moet voorlopig open blij ven." Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom was zichtbaar ontevreden over de be zwaren die de fracties aanvoerden te gen een artikel 19-procedure. „De C20 dreiging is juist aanleiding om door te gaan met de golfbaan. We willen be paalde gebieden behoeden voor wo ningbouw." Volgens de wethouder is er in Heiloo voldoende ruimte om in de toekomst tegemoet te komen aan even tuele claims ten behoeve van regionale woningbouw. Ze noemde daarvoor het gebied tussen Heiloo en Limmen, langs de Kennemerstraatweg. f Winkelcentrum 't Loo werd door de jeugd bestempeld als onherbergzaam. Met de bouw van appartementen boven de winkels aan de Van Aostastraat hoopt de gemeente hier verandering in te brengen, (foto Kitty Hoogland) co en film, sport, computer- en kook cursussen. Verder voelt de jeugd 'tussen tafellaken en servet' wel wat voor een eigen jeugdhonk, dat ook overdag geo pend is. Er is er meer behoefte aan eve nementen zoals popconcerten. Ook over de sportvoorzieningen kon de jeugd zich uitspreken. Tweederde van de jongeren zit op een sportvereni ging. Populair zijn tennis, voetbal, fit ness en paardrijden. Bijna de helft zegt ook buiten school of club om te spor ten. Qua voorzieningen mist de jeugd vooral voetbalveldjes met doelen, een skeeler- en skateboardbaan en basket balveldjes. Zwembad Het Baafje wordt goed bezocht. Driekwart van de jongeren is lid van de bieb, waar zij veël 'bQ.eken en cd's van hun keuze vinden. Van de verschillende zaken die de ge meente voor jongeren zou moeten re gelen, vinden zij 'veiligheid' het belang rijkst, op de voet gevolgd door sport en spelvoorzieningen en een jongeren centrum in de buurt. Op de vraag op de jeugd wil meeden ken heeft een vijfde aangegeven dat wel te willen. Veel kinderen uit groep 7 en 8 vinden een jeugdgemeenteraad een goed idee en zouden hier ook aan mee willen werken. De resultaten van het omnibusonder- zoek worden meegenomen in een inte graal jongerenbeleid, dat momenteel ontwikkeld wordt. Jongeren worden uitgenodigd om op 20 juni in de Buk Buk mee te komen praten over deze beleidsvoornemens*, waarna een plan van aanpak wordt gemaakt. HEILOO - In juli zal de - nu nög leeg staande - noordvleugel van zorgcen trum De Loet in gebruik worden geno men als psycho-geriatrische verpleeg huisafdeling. De Amberhof, zoals de af deling gaat heten, biedt op twee etages plaats aan twintig dementerende oude ren met een verpleeghuisindicatfe en voorziet daarmee in een grote behoef te. Al geruime tijd bestaat er voor ou deren in deze categorie een lange wachtlijst. Al enkele jaren geleden is in De Loet een groepsverzorgingsproject gestart, met als doel opname in een verpleeg huis zo lang mogelijk uit te stellen of zelfs te voorkomen. Met de komst van De Amberhof zal Overplaatsing naar een verpleeghuis niet meer nodig zijn. De ouderen kunnen in hun eigen woonomgeving blijven, waardoor hun partners en familie dagelijks op bezoek kunnen komen. De Stichting Westerhout is verantwoor delijk voor de zorg, de behandeling en de begeleiding, terwijl de Stichting Woon- en Zorgcentrum Heiloo (De Loet en Overkerck) verantwoordelijk is voor de facilitaire ondersteuning zo als huishouding, voeding en algemene diensten. Wonen en zorg worden financieel van elkaar gescheiden. Dat houdt in dat be woners van De Amberhof een eigen appartement huren voor circa f 800,-. De zorg wordt betaald vanuit de AWBZ. Afhankelijk van het inkomen betaalt de bewoner een eigen bijdrage, met een maximum van f 1.085,- per maand. De nieuwe afdeling zal werk bieden aan vijfentwintig medewerkers. HEILOO - Op Koninginnedag zijn er weer tal van festiviteiten in en om Heiloo. In de verschillende wijken is weer van alles georganiseerd. Van 9.00 tot 12.00 uur wordt er weer een grote vrijmarkt gehouden rondom 't Loo. Leerlingen van de basisscholen kunnen hier hun spulletjes verkopen, muziek maken of hun zelfgemaakte etenswaren verkopen. Vanaf 8.00 uur mogen zij een plaatsje uitzoeken om hun waren uit te stallen. Het Heilooër Harmonieorkest Caecilia luistert de vrijmarkt van 9.30 tot 11.30 uur op met muziek. De Oranjecommissie van Wijkvereni- ging Boekenstein Baetenburg heeft een programma samengesteld voor kinderen tot 12 jaar. Het feest wordt bij mooi weer gehouden in de speeltuin van Boekenstein. Bij slecht weer gaat het feest helaas niet door. Om 9.30 uur kunnen de kinderen met de fanfare meelopen door Boekenstein en Baetenburg. Om 10.00 uur beginnen de spelletjes. Na 11.00 uur is er een vrij markt voor de kinderen op het fietspad tussen de wijken. Tevens begint om 19.00 uur een voetbalwedstrijd tussen Boekenstein en Baetenburg, voor kin deren tot 15 jaar. Deze wedstrijd wordt gehouden in de Zuiderneg. Ook het Oosthonk aan de Oostkanter 14 maakt zich op voor een spetterend Koninginnefestijn. Woensdag start om 10.30 uur de optocht met versierde fiet sen. De Fanfare Showband Heiloo gaat daarin swingend voorop. Daarna zijn er allerlei oud-Hollandse 'spelletjes te doen en voor de kinderen is er ijs en li monade. Wie mee wil doen, kan voor een riks een speciale pret-kaart kopen. Iedereen is ook van harte welkom op de vrijmarkt, om spulletjes te kopen of te verkopen. Van 11.30 tot 12.15 zal de Fanfare Showband Heiloo het geheel opluisteren met vrolijke Koninginne dag-klanken. In de wijk Termijen is er van 14.00 tot 16.00 uur een groot feest (volg de bor den feestterein). Voor drie piek kunnen de kindeken aan de bar een pretkaart kopen (leden betalen in de voorver koop een knaak). Voor dit bedrag kun nen ze meedoen aan allerlei attracties en spelen, waaronder vier-op-een-rij, zaklopen en darten. Snoep, limonade, ijs en een ritje met een echte huifkar zijn ook inbegrepen. Ook is er ruimte gemaakt voor een kin dervrijmarkt. Op het terrein is een bar voor de noodzakelijke versnaperingen tegen vriendelijke prijzen en het rad van fortuin met mooie prijzen. Ook aan Ypestein gaat Koninginnedag niet zomaar voorbij. Vanaf 12.00 uur tot 15.00 uur is het voor wijkcentrum de Ypsaloh weer een bonte verzameling van vlaggen, kinderen, spelletjes, pony's en pannekoeken. Vóórinschrijving voor deze kinderpret is dit jaar niet nodig. Het lidmaatschap van de wijkvereni- ging plus drie piek per kind is voldoen de. Ter plekke lid worden kan ook. Het traditionele Oranjebal in het wijk- park van Ypestein daarentegen is voor iedereen gratis toegankelijk. Vanaf 17.00 uur zal The Change met een op eenvolging van hits van de sixties tot nu toe, hun reputatie als feestband waar maken. Zij worden afgewisseld door de band van Thomas Sengers en een ne derpop act met Piet Schouten in de huid van Armand, Jan-Jaap Langereis met een vertolking van Marco Borsato en Frank Niemans met nummers van de Dijk, The Scene van Dik Hout. De organisatie heeft nog een laatste waar schuwing: het Oranjebal duurt tot 22.00 uur, dus wees op tijd! HEILOO - Afgelopen zondag werd in de ontmoetingsruimte Oesdom op het terrein van O.L. Vrouw ter Nood het grote mozaïek van Jan Groot onthuld Daarmee werd tevens een tentoonstelling geopend van mozaïeken van zijn hand Bezoekers konden een lot kopenwaarop geschat kan worden hoeveel steentjes verwerkt zijn in de banderol. Uiterlijk 25 mei moeten de inzendingen ingeleverd zijn op de pastorie of bij Oesdom. De winnaardie op 1 juni bekendgemaakt wordtkrijgt een mozaïek van Jan Groot, (foto Kitty Hoogland) kleuren r\ ii t/ i o ii f O U T' I Q U E BERGEN HEILOO,- HOORN aankondiging aangeboden door: MAKELAARS <fr TAXATEURS ONROEREND GOED Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 533 19 97 LOODG1ETERSBEDR1JF DE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 24-uurs service Otterkoog 18k Alkmaar aankondiging aangeboden door: MAKELAARS 4 TAXATEURS ONROEREND GOED Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 zie onze advertentie elders in deze krant Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Vrijdag 25 april is er in de Muziek- en Dansschool een bijzonder concert. De Brassband Haarlem, onder leiding van John van 't Hof, zal samen met het Toonbeeldkoor, dat geleid wordt door Cees Brugman, het pro gramma verzorgen. Er wordt muziek in verschillende stijlen gespeeld en gezon gen. De aanvang van het concert is 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,-. Elders in deze Uitkijkpost korr\t u een 'pagina tegen, die u vertelt wat de Muziek- en Dansschool Heiloo alle maal kan en doet. En dan speciaal za terdag 26 april, de open dag van de Muziek- en Dansschool. Iedereen is welkom. Voor de kleintjes is er een video-hoek, zodat u rustig kunt rondkijken. Elk kind krijgt een ballon en als ze ge schminkt willen worden, kan dat. Er lo pen sprookjesfiguren rond die elk kind kunnen veranderen in een poes of een clowntje. Een nieuwe inschrijving wordt beloond met een fraaie katoenen draagtas. Natuurlijk is er ook wat te drinken. Op het podium is de hele dag wat te doen. Bovendien is er een tom bola met schitterende prijzen. In de dansafdeling in Mariënstein (ge bouw De Hofdijk) zijn er leuke mee doe-lessen van 12.00 tot 13.00 uur. De leraressen geven korte lesjes voor be- ginnerns en gevorderden. Zowel de klassieke als de jazzdans wordt geoe fend. De muziekafdeling aan Het Veld 1 is open van 10.30 tot 15.00 uur. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1