|U£NTe': Resultaten koponderzoek naar meerwaarde fusie eind april bekend DE MARKT. VAN ALLE MARKTENTHUIS. KONINGINNEDAG VRIJMARKT HEILOO Zondag 4 mei dodenherdenking Sluiting gemeentehuis Markt, ook op Koninginnedag Beestenboetje op Koninginnedag gesloten Verspreiding van de Woonkrant Samenvatting Jeugd- en Jongeren-omnibusonder- zoek 1997 beschikbaar Schoolvakanties schooi jaar 1997/1998 Heiloo Vrijmarkt rondom Winkelhof 't Loo op Koninginnedag LET OP! LET OP! LET OP! PAGINA 4 UITKIJKPOST - 23 APRIL O Op dit moment is KPMG Management Consulting uit Amstelveen bezig met het op papier zetten van de resultaten van de kopstu die naar een eventuele meerwaarde van een fusie. Hierbij worden verschillende combina ties van gemeenten bekeken. Aan de hand van criteria wordt bekeken welke variant de meeste meerwaarde oplevert. Zoals bekend zijn BergenEgmondHeiloo en Schoorl betrokken bij dit onderzoek. De varianten die onder de loupe worden genomen zijn: een nuloptie (zelfstandig blijven), Egmond- Heiloo, Bergen-Schoorl (deze twee varianten zijn al onderzocht), Bergen-Egmond-Schoorl en Heiloo zelfstandig, Bergen-Egmond- Schoorl-Heiloo en Heiloo-Egmónd-Bergen en Schoorl zelfstandig. Nieuwsbrief 'SameQ sterk?' Rond 12 mei a.s. verschijbt het derde hum mer van de nieuwsbrief Samen sterk? Deze nieuwsbrief wordt huis-aan-huis verspreid. De vorige twee nummers zijn nog steeds verkrijgbaar bij de receptie in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Dorpsgesprekken Er staan twee dorpsgesprekkëiï geplèhd op 15 en 22 m&i Binnenkort wordt u op deze infor'mëtf^^h&" geïnformeerd over de locaties en tijdstippen van deze dorpsgesprekken. De resultaten uit de dorpsgesprekken worden meegewogen in Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Laarmanstraat 3 - vergroten schuur; Werkendelslaan 104 - aanbouw garage/ber ging na sloop van de bestaande berging; Vrieswijk 67 - vergroten woning; Het Zandstuk 26 - vergroten serre; Ewislaan 33 - bouw woonhuis na sloop bestaande huis. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 24 april 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor boven vermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen sch/iftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het'college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Op zondag 4 mei a.s. wordt ook in Heiloo de jaarlijkse dodenherdenking gehouden. U kunt dan meelopen met de Stille Tocht naar het monument "De Man van Vught", waar de twee minyten stilte in acht worden genomen en de kranslegging plaatsvindt. Voorafgaand aan de Stille Tocht is een oecumenische viering in de Moeder Gods kerk aan de HollewegDeze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De dodenherden king wordt afgesloten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Donderdag 1 mei a.s. kunt u op deze pagina het uitgebreide programma vèêÊÊêl dbdèhher- denfong lezen. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor hetfiouden van een collecte in de volgende periode: - Nederlandse Hartstichting, voor de periode van 20 april tot en - Nationaal Fonds Kinderhulp voor dé periode van 27 april tot en met 3 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs 'bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoögd zijn te collecteren. de besluitvorming door college en raad. Voor de gemeenteraad van 30 juni 1997 wordt een intentieverklaring geagendeerd. Dan zal dui delijk moeten worden of we verder gaan met dit traject en zo ja, met welke variant (en). Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Ch. van Voorst van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 531 32 27. Het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens zijn op de volgende data gesloten: - woensdag 30 april a.s. in verband met Koninginnedag; - maandag 5 mei a.s. in verband met Bevrijdingsdag; - donderdag 8 mei a.s. in verband met Hemelvaartsdag. In tegenstelling tot voorgaande jaren is het gemeentehuis de dag na Hemelvaartsdag, vrijdag 9 mei a.s., wèl geopend, hetzij met een minimale bezetting. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 28 april 1997 van 18.00 tot 20.00 uur. De weekmarkt van woensdag 30 april valt dit jaar samen met Koninginnedag. Desondanks gaat de markt gewoon door. De weekmarkt valt 30 april samen met de jaarlijkse vrijmarkt in Heiloo, die oók dit jaar weer rondom Winkelhof 't Loo gehouden wordt. Het kan er dus een gezellige boel worden. Omdat niet alle markthandelaren op Koninginnedag werken, of omdat zij op een Koninginnedag-markt elders staan, zal het wel een beperkte markt zijn. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; De Loet 1Woon- en zorgcentrum De Loet - veranderen verzorgingstehuis; Zeeweg 24, H.P. Wisman - vergroten woning met praktijkruimte; Rosendaal 93, J.S. Klaver - vergroten woning; Butterlaan 14, T.J.A. Bakker - vergroten woning; Van Aostastraat 13, C.J.J.M. Schouten - veranderen en vergroten woning; Bosvaren 7, P.C.D. Kraakman - vergroten woning; Vredenoord 158, W.W.M. Bakker - vergroten woning; Bosanemoon 83, J.T. Molenaar - vergroten woning; Munnickenhof 1, A.J.N. Verbraak - plaatsen schuur; Het Zandstuk 33, A.C.A. Stam - plaatsen dakkapel; Breedelaan 73, J.N.P. Laan - plaatsen dakkapel; Termijen 38, J. Beintema - plaatsen dakkapel; De Omloop 22, P. Ranzijn - veranderen en vergroten restaurant (tevens aanleg van een nieuwe uitrit); Binnenhof 10, C.J. Beerepoot - plaatsen dakkapel; Nicolaas Beetsweg 3, K.H. Hoen - plaatsen van twee dakkapellen; Oosterzijweg 58, P.A. Zoon - oprichten woning met garage; Poortweijdt 13, J. van Heusden - plaatsen dakopbouw; Tuinenhof 19, C. Stuifbergen - oprichten woning; Stetlaan 1, Vereniging Natuurmonumenten - vergroten schuur; Oosterzijweg 56, W. Leek - oprichten woning met garage; Tuinenhof 18, M. Pasma - vergroten garage; Rechte Hondsbosschelaan (tussen huisnrs. 5 en 7), J.D. Schermer - veranderen bestaande garages; E.J. Potgieterweg 50, E. Wolf - plaatsen schuur; Stationsweg 38, A.M. Oudhoff - vernieuwen berging; Rector Frederiklaan 15, H. Welborne - vergroten woning. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders-van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Op woensdag 30 april a.s. is het Beestenboetje vanwege de viering van Koninginnedag gesloten. Vanaf woensdag 7 mei a.s. is het Beestenboetje weer iedere woensdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur geopend. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer C. Hartland, tel. 072 - 531 32 34. Woensdag 23 april verschijnt de eerstvolgen de Woonkrant. De Woonkrant wordt in Heiloo verspreid via het Alkmaars Nieuwsblad en verschijnt één keer per twee weken. Het Alkmaars Nieuwsblad wordt normaal gesproken op de woensdag bezorgd. Heeft u een Nee-Nee-sticker op uw brieven bus, dan ontvangt u geen Alkmaars Nieuwsblad en dus ook geen Woonkrant. Wilt u toch Woonkrant ontvangen, dan kunt u een abonnement nemen via Rodi Media, tel. 0226 - 34 00 20. Heeft u geen Nee-Nee-sticker op de deur en toch geen Alkmaars Nieuwsblad ontvangen, dan kunt u dit ook melden bij Rodi Media. Om tot een goed gemeentelijk jeugd- en jon gerenbeleid te komen heeft de gemeente Heiloo opdracht gegeven voor een jeugd- en jongeren-omnibusonderzoek. Een samenvat ting van de resultaten van dit onderzoek is verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuis. Wie het totale rapport wil inzien kan hiervoor tussen 08.00 en 12.30 uur of op maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur terecht bij bureau Voorlichting. Vakanties Basisonderwijs PCC Eerste dag Laatste dag Herfst 13-10-97 17-10-97 idem Kerst 22-12-97 02-01-98 idem Voorjaars 23-02-98 27-02-98 idem Paas 10-04-98 13-04-98 idem Mei 27-04-98 08-05-98 idem Hemelvaart 21-05-98 22-05-98 idem Pinkster 01-06-98 01-06-98 idem Zomer 13-07-98 21-08-98 13-07-98 Op woensdag 30 april 1997 wordt er een grote vrijmarkt gehouden in Heiloo vanwege Koninginnedag. De organisatie van deze vrijmarkt is in handen van de ouderraad St. Radboudschool in samenwerking met de afdeling Welzijnszaken van de gemeente Heiloo. De vrijmarkt wordt gehouden op woensdag 30 april 1997 van 09.00 tot 12.00 uur rondom Winkelhof 't Loo. De vrijmarkt begint naast Albert Heijn en Gall Gall en loopt door naar 't Loo-plein. De leerlingen van de basisscholen in Heiloo kunnen vanaf 08.00 uur een plaatsje uitzoe ken om hun spulletjes van zolder of kamer te stallen. Ook kunnen zij muziek komen maken of zelfgemaakte etenswaren verkopen en zo een leuk zakcentje voor de vakantie verdie nen. Er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden! De organisatie zorgt tegen een kleine vergoe ding voor koffie en de kinderen krijgen gratis limonade met een verrassing. Natuurlijk is er ook muziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia zorgt van 09.30 tot 11.30 uur voor een goed stuk muziek. Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en oud is van harte welkom rondom Winkelhof 't Loo. Gewijzigde reinigingsdienst vanwege Koninginnedag Op donderdag 1 mei a.s wordt geen grofhuisafval enlof worden geen takken opgehaald. Het huishoudelijk afval (grijze rolem- mers) van De Ronge, Bosvaren, Bosanemoon, Boswinde, Bosrank, Boekenstein, Baetenburg, Vrieswijk, Termijen, Mariënstein, de bibliotheek en scholen aan Het Malevoort, Obriglaan, De Kandelaar, Oudburgerlaan, De Dresch, De Vlei, Harrelaers, Het Hoekstuk, Vredenoord en Het Zevenhuizen tussen Ewisweg en Het Malevoort wordt opgehaald op vrijdag 2 mei 1997. De overige straten waar de rolemmers normaliter ook op woensdag worden buitengezet worden op donderdag 1 mei 1997 geleegd. Om de reinigingsdienst hun werk op deze dagen zo snel en goed mogelijk te kunnen laten uitvoeren vragen wij u de rolemmers uiterlijk 07.30 uur op de hiervoor aangewezen plek buiten te zetten. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met nummer 072 - 533 68 80. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Slootenslaan 27, J. Keuning - oprichten wasruimte; Pauwweijdt 16, Fam. Mourik - veranderen garage; Schapenweijdt 15, Fam. de Ruijter - veranderen garage; Fontein Verschuirlaan 18, G. Terwijn - vergroten woning; Zeeweg 26, L.C. Beemsterboer - vergroten woning; Westerweg 319, Mevr. M.A.B. Vendel - plaatsen berging; De Brink 2, F. van Twuijver - plaatsen berging; Oosterzijweg 60, A.S.M. Borst - oprichten woning en garage; Sandecamplaan 15, C. den Nijs - vergroten woning. Woensdag 30 april 1997 van 09.00 - 12.00 uur rondom Winkel hof 't Loo in Heiloo Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 53 13289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 531313 Informatierubriek Mpi mgfÊÊmmm ssr»:r*r K« Mj tot t!»f. -Wt /9R.nS-QR EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Sl. liadlxjudsclKjolliciloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4