H E l IJ Al meer dan 30 jaar ■e Boomkwekerij G. Meijer RDEN m m WATERSCHAP HET LANGE ROND PEILBEHEER TUSSEN zaan en hondsbossche Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 UITKIJKPOST -1 MEI PAGINA 16 Kom langs en doe mee! - NIEUWE DIJKGRAAF DAG VAN HET WATERSCHAP ARCHIEFVERORDENING BAGGERWERKEN ASSENDELFT AANVRAGEN OM ONTHEF FING OF VERGUNNING TE VERLENEN/WEIGEREN ONTHEFFING TENTOONSTELLING "ALLES DRAAIT OM WATER" NIEUWE PUBLIEKSFOLDER Nu bij uw bestelling van geboortekaartjes GRATIS een geboorte advertentie in de diverse collecties kaarten inzage JDrukkerij uitkijkpost bv Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies, uniek groot assortiment en plantgarantie t/m juni 1997 Bezoek onze kwekerij Van der Borden Makelaardij nu ook in Van der Borden fietst Heiloo binnen! Van der Borden Makelaardij, al tientallen jaren een begrip in Alkmaar, komt nu ook in Heiloo. Vanaf zaterdag 3 mei staan de deuren van Van der Borden Makelaardij Heiloo wagenwijd open. ledereen die meer wil weten over de aan- of verkoop van een huis of een bedrijfspand, over financiering, verzekeringen en hypotheken, is van harte welkom. En natuurlijk kunt u gewoon even kennis komen maken. Open huis en actieverloting Op zaterdag 3 mei houdt Van der Borden Makelaardij Heiloo open huis. U kunt vanaf 9.00 uur op de Ken nemerstraatweg 386 vrijblijvend binnenlopen. Maar er is nog meer. Want ter gelegenheid van de opening heeft Van der Borden Makelaardij een speciale actie opgezet met diverse leuke prijzen. Onder de deelnemers wordt zelfs een mountain-bike verloot ter waarde van duizend gulden! Hoe kunt u meedoen? Wilt u kans maken op die geweldige mountainbike of een van die andere prijzen? Dat kan! Op zaterdag 3 mei worden in de winkel centra -t Loo en 't Hoekstuk, bij het Stationscentrum en aan de Kennemerstraatweg 'Van der Borden-kaarten' uitgedeeld. Het enige dat u hoeft te doen, is uw naam en adres op die kaart invullen en hem uiterlijk 10 mei aanstaande af te geven bij het nieuwe kantoor van Van der Borden Makelaardij. De eerste 750 deelnemers ontvangen direct al een kleine attentie. Op 12 mei worden de winnende kaarten getrokken door notaris mr. R.H.C. Winter. V E R Iff K I NI fcf? Ni hypotheken iiii' Waterschap Het Lange Rond zorgt voor veilige dijken en juiste waterpeilen in het gebied tussen de Zaan en de Hondsbossche Zeewering. Het werkgebied kenmerkt zich door vrij afstromende gebieden langs de binnenduinrand van Beverwijk tot Camper duin, diepe droogmakerijen en drasse veen- weiden. In deze landelijke, maar plaatselijk sterk verstedelijkte regio van 400 vierkante kilo meter, wonen 300.000 mensen. De begro ting bedraagt ruim 25 miljoen gulden, waarvan 18 miljoen rechtstreeks door de inwoners via de waterschapslasten wordt opgebracht. De kleine, slagvaardige organi satie bestaat uit een administratieve en een technische dienst, waarbij 60 personen werk zaam zijn. Het kantoor van het waterschap is gevestigd aan de Arcadialaan 40, Alkmaar. Voor meer informatie, vragen, tips of klach ten over het waterbeheer kunt u daar terecht. Als u voor een specifiek onderwerp langs wilt komen, maak dan eerst een afspraak. Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, Postbus 127, 1800 AC Alkmaar, telefoon (072) 541 02 02. Per 1 mei begint mevrouw drs. Th.C.M. de Roos van Rooden als nieuwe dijkgraaf van het water schap. Hiervoor was zij 7 jaar burgemeester van Millingen aan de Rijn. Zaterdag 24 mei staat het gerenoveerde gemaal Meldijk aan de Lagedijk in Uitgeest centraal tijdens de nationale Dag van het Waterschap. Bezichtiging van de nieuwe pompen, waterkunst van de Uitgeester schooljeugd, kleurplaten en waterverhalen is een greep uit het feestprogramma, dat duurt Van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis en u bent van harte welkom! In vergadering van het algemeen bestuur op 21 maart jl. is de nieuwe archiefverordening van het waterschap vastgesteld. De verordening regelt op welke manier het dagelijks bestuur voor het ar chief van het waterschap moet zorgen. Dit houdt o.a. in dat er bewaarplaatsen zijn aangewezen. Dit zijn: het Regionaal Archief in Alkmaar en de bewaarplaatsen van de gemeenten Velsen en Zaanstad. De archieven van de polderbesturen van vóór 1977 liggen al in deze drie archiefbewaarplaatsen opge slagen. De archieven zijn openbaar en kosteloos in te zien. Binnenkort verhuizen de polderarchieven uit het gemeente-archief van Velsen naar het ge meente-archief van Haarlem. De verordening ligt van vrijdag 2 mei t/m 25 juli ter inzage in het waterschapskantoor te Alkmaar. Wegsloot Dorpsstraat Eind mei begint de firma Dosco uit Hoorn in op dracht van het waterschap met het uitbaggeren van de wegsloot langs het zuidelijke deel van de Dorps straat te Assendelft (Zuideinde), inclusief een groot aantal zijsloten. Vanwege de beperkte werkruimte, het grote aantal obstakels (bruggen, dammen), de vele smalle zijsloten en het afvoeren van de uitko mende bagger naar het baggerdepot Nauerna, kan dit relatief kleinschalige werk toch een omvang rijke klus worden genoemd. Momenteel voert het waterschap nog gesprekken met de gemeente Zaanstad over de te nemen verkeersmaatregelen. Bijzonderheden hierover zullen door de gemeente Zaanstad worden gepubliceerd. Op dinsdag 13 mei is in het Wapen van Assendelft een voorlichtings avond gepland. De betreffende bewoners worden hierover nog schriftelijk geïnformeerd. De huidige werkplanning loopt tot half juli. Tot die tijd is er door het werkverkeer enige mate van overlast. Binnendelft Begin juni begint het waterschap bovendien met het uitbaggeren van de Binnen- of Noorderdelft te Assendelft, inclusief de twee sloten die naar het dorp lopen. Het grootste gedeelte zal met een bagger- zuiger worden uitgevoerd, waarbij de bagger via een leiding naar een depot aan de noordzijde van het plangebied "Saendèlft" wordt getransporteerd. De volgende aanvragen zijn binnengekomen: 1. PTT Telecom district^ Amsterdam voor kabel- werkzaamheden bij Krommeniedijk 158 té Krommenie; 2. R.A.C. Admiraal te Bergen voor het dempen van een waterloop en het aanbrengen van een af voer nabij de Kleine Houtweg 2 te Heemskerk; 3. Gemeente Zaanstad voor rioleringswerkzaam heden in Westknollendam en in de Bakkerstraat te Wormerveer; 4. ENW Kop Noord-Holland N.V. te Alkmaar voor het vervangen van gastransportleidingen langs Rijksweg N9 in Schoorl; 5. Van der Stelt B.V. te Beverwijk voor het aan- brengen van een duiker of brug bij de Kagerweg te Beverwijk; 6. C.E.M. Oud te West-Graftdijk voor het maken van een vlonder achter Zuiderstraat 14 te West-Graftdijk; 7. H.j. Veldt te Castricum voor het maken van een brug over de Schulpvaart 'achter Brakersweg 24 te Castricum; 8. Mts. P.N. en H.D. Beentjes te Castricum voor het leggen van een dam en duiker bij de Uitgeesterweg te Castricum; 9. Rijksgebouwendienst DNW te Haarlem voor het leggen van een dam .en duiker bij het Molenweidtje 5 te Bergen; 10. F. Veldt te Uitgeest voor het leggen van dam men met duiker en het realiseren van een peil- wijziging bij Groot Dorregeest 10 te Uitgeest; 11W.M. Heijnen te Assendelft voor het maken van een brug bij Dorpsstraat 128 te Assendelft; 12. Gemeente Schermer te Stompetoren voor het plaatsen vad picknicktafels óp diverse plekken in het landelijk gebied van Schermer; 13. ENW Midden Noord-Holland N.V. te Zaandam voor de aanleg van een hoofdleidingMangs de Noorder IJ- en Zeedijk te Zaandam. 14. A.J.M. van der Burg te Stompetoren voor het dempen van een sloot achter Noordervaart 198 te Stompetoren De aanvragen liggen van vrijdag 2 tot en met vrij dag 30 mei 1997 voor belanghebbenden ter inzage in het waterschapskantoor. Gedurende deze pe riode kunnen belanghebbenden hun zienswijze daarover indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap. Het dagelijks bestuur wil de ontheffing weigeren aan A.AM. van der Helm te Markenbinnen voor het maken van een onderbemaling in de waterloop tussen de percelen, kadastraal bekend gemeente Graft-De Rijp, sectie K, nrs. 73', 74 en 79. De ontwerp-beschikking ligt van 2 t/m 30 mei 1997 voor belanghebbenden ter lezing in het water schapskantoor. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze tegen dit voor nemen naar voren brengen bij het dagelijks bestuur van het waterschap. De kleurrijke Burthie Hoelaars (79) exposeert olie verven en gouaches rond het thema water in de gangen van het waterschapskantoor. De tentoon stelling duurt tot en met juni en is op werkdagen tijdens kantooruren gratis toegankelijk. In het kader van het 20-jarig bestaan is een nieuwe publieksfolder gemaakt, die kort en bondig infor meert over de taken, het werk en het bestuur van Het Lange Rond. De folder is vrijwel overal in het gebied verkrijgbaar. Natuurlijk via het waterschaps kantoor in Alkmaar of de centrale werkplaats in Schermerhorn. Maar ook via de informatiebalies van de gemeentehuizen in het waterrijke werkge bied tussen Zaan en Hondsbossche. Mocht u personeel van Het Lange Rond tegen het lijf lopen, dan is het goed mogelijk dat zij deze folder bij zich hebben. Vraag er even naar. De fol der heet "Van water doordrongen". De Hoefsmid 5 Postbus 68 I850AB Heiloo telefoon 072 533 01 75 telefax 072 533 56

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 16