Dorpsgesprekken op 15 en 22 mei M LET OP! LET OP! LET OP! o> HEILOO Praat mee over de toekomst van Heiloo Rijbewijzen Dodenherdenking in Heiloo Sluiting gemeentehuis Visumplicht voor Turkije PAGINA 4 UITKIJKPOST-1 MEI Het rapport met de resultaten van het kopon- derzoek meerwaarde fusie BergenEgmond, Heiloo en Schoorl is gereed. Een uitgebreide samenvatting van de resulta ten krijgt u in de vorm van een nieuwsbrief Samen sterk? nr. 3 op maandag 12 of dins dag 13 mei in de brievenbus. Het college van burgemeester en wethouders wil voordat zij een standpunt inneemt in gesprek met u komen. Daarom organiseert de gemeente twee dorpsgeprekken op 15 en 22 mei a.s. U krijgt dan ruim de gelegenheid om vragen te stellen en lof in discussie te gaan met het college. In gesprek. Donderdag 15 mei is een dorpsgesprek gepland in de conferentiezaal van Psychiatrisch Centrum Willibrord, Kennemerstraatweg 464. Gewijzigde reinigingsdienst vanwege Bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag Op maandag 5 mei en donder dag 8 mei a.s wordt geen grofhuisafvai en/of worden geen takken opgehaald. De groene rolem- mers die normaliter op maandag 5 mei zouden worden geleegdworden nu op dinsdag 6 mei geleegd. De groene rolemmers die normaliter op donderdag 8 mei zouden worden geleegdworden nu op vrijdag 9 mei geleegd. Om de reinigingsdienst hun werk op deze dagen zo snel en goed mogelijk te kun nen laten uitvoeren vragen wij u de rolemmers uiterlijk 07.30 uur op de hier voor aangewezen plek buiten te zetten. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met nummer 072 - 533 68 80. Vroeger waren rijbewijzen vijf jaar geldig na afgiftedatum. Vanaf oktober 1986 zijn rijbewij zen echter maximaal tien jaar geldig na datum van afgifte. De afdeling Burgerzaken heeft geconstateerd dat er inmiddels rijbewijzen in het bezit zijn van burgers waarvan de geldig heidsdatum is verlopen. Deze rijbewijzen moeten vernieuwd worden. Een aanvraag ver nieuwing rijbewijs dient uiterlijk te worden gedaan op de op het rijbewijs vermelde datum vernieuwen voor". De datum "geldig tot" is nl. voor de geldigheid van het rijbewijs niet van toepassing. Deze datum heeft te maken met de rijvaardigheid. Omdat het voorlopig nog niet mogelijk is u te berichtendat uw rijbewijs -binnenkort- verlooptzult u zelf attent moeten zijn op het verlopen van uw rijbewijs. Wanneer de datum vernieuwing verstrijkt, is uw rijbewijs ongeldig en bent u ook niet meer verzekerd. Tenslotte wijzen wij u nog op de vermissing van documenten. Uit de verklaringen blijkt, dat vermissing of diefstal veelal te maken heeft met de wijze van omgaan met deze documenten. Laat ze nooit in de auto liggen of in de binnenzak van uw -uitgetrokken- jas. En laat vermissing zo spoedig mogelijk regis treren bij de afdeling Burgerzaken om zoveel mogelijk te voorkomen, dat met het document verkeerde handelingen worden verricht. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 531 31 13 of 531 31 15. Donderdag 22 mei vindt een dorpsgesprek plaats in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. U bent van harte welkom. De resultaten van het koponderzoek en de uitkomsten van de dorpsgesprekken vormen de basis voor de gemeenteraad van Heiloo om in de raadsvergadering van 30 juni a.s. vast te stellen of de gemeente het traject naar fusie wil voortzetten of niet. En zo ja, in welke richting (variant(en)) zij wil verdergaan. Het college van burgemeester en wethouders neemt na de dorspgesprekken een standpunt in en zal dit eerst om advies voorleggen aan de Commissie Bestuurszaken en vervolgens ter vaststelling aan de gemeenteraad. Meer informatie Meer informatie over het koponderzoek en de dorpsgesprekken kunt u volgende week lezen op deze informatiepagina. Het rapport ligt ter inzage bij de receptie in het gemeentehuis vanaf vrijdag 2 mei a.s. U kunt daar terecht tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur en tijdens de avondopenstelling op iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Maandag 5 mei a.s. is er géén avondopenstelling in verband met Bevrijdingsdag. erieende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Rosendaal 49, R. Hendrikse - vergroten woning; Rosendaal 51, E.R. Dekker - vergroten woning; Ringweg 8, J: Bindt - vergroten woning; Werkendelslaan 51, H.J.H. Vasbinder - aanbouwen garage; Burenweg 15, K. Timmermans - vergroten woonhuis (serre); De Krommert 34, M. Henning - vergroten woning; Zevenhuizerlaan 30, M.P. Boersen - vergroten woning; De Wildtlaan 3, R.J.A. Kok - vernieuwen en vergroten garage/berging; Nicolaas Beetsweg 22, J.M. Schoorl - plaatsen afdak; Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hierte gen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 24 april 1997 Op zondag 4 mei a.s. wordt ook in Heiloo de jaarlijkse dodenherdenking gehouden. U kunt dan meelopen met de Stille Tocht naar het monument "De Man van Vught", waar de twee minuten stilte in acht worden genomen en de kranslegging plaatsvindt. Voorafgaand aan de Stille Tocht is een oecumenische viering in de Moeder Gods kerk aan de Holleweg. Deze viering gaat uit van alle kerken, van Heiloo. De dodenherden king wordt afgesloten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Programma 18.00 uur, vlaggen halfstok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen halfstok. Ook particulie ren worden verzocht deze gedragslijn te vol gen. 19.40 uur, Stille Tocht Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat, hoek Holleweg, de Stille Tocht naar het monument "De Man van Vught". ledereen is uitgenodigd aan deze Stille Tocht deel te nemen. 19.50 uur, aankomst van de Stille Tocht bij het monument Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van The last post" door een solist van Showband Heiloo wordt om Het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens zijn op de volgende data gesloten: - maandag 5 mei a.s. in verband met Bevrijdingsdag. Op deze dag is dus ook geen avondopenstelling; - donderdag 8 mei a.s. in verband met Hemelvaartsdag. - vrijdag 16 mei a.s. in verband met een personeelsbijeenkomst. In tegenstelling tot voorgaande jaren is het gemeentehuis de dag na Hemelvaartsdagvrijdag 9 mei a.s., wél geopend, echter met een minimale bezetting. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 12 mei 1997 van 18.00 tot 20.00 uur. Monument "De Man van Vught" 20.00 uur, twee minuten stilte in acht genomen Na deze stilte zal door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burge meester en wethouders een krans bij het monument gelegd worden. 20.10 uur, samenzang Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid besloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Na de herdenking bij het monument is gele genheid in de Witte Kerk van Heiloo een uit voering bij te wonen van de cantate Actus tra gicus, BWV 106 "Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit" van J.S. Bach, uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Solisten zijn Margot Endel (sopraan), Koen van Stade (bariton), Gerard Rooker (bas), Jan Brink (countertenor) en Diederik Rooker (tenor). Verder wordt meegewerkt door een instru mentaal ensemble, bestaande uit twee blok fluiten, twee viola da gamba's en één basso continuo. De gebruikte instrumenten zijn kopieën van authentieke instrumenten. Voorafgaand aan de cantate wordt een muzi kale inleiding door de twee viola da gamba's verzorgd. Het programma begint om 20.30 uur en duurt ongeveer 35 a 40 minuten. De toegang is gratis. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opne men met de heer J. Beelen, afdeling Welzijnszaken, tel. 072 - 531 31 75. Turkije heeft per 1 januari 1997 voor personen met de Nederlandse nationaliteit een visumplicht ingevoerd. Het visum moet aan de Turkse grens of op het vliegveld in Turkije worden gekocht tegen betaling van $10 per persoon en bestaat uit een sticker, die in het paspoort wordt geplakt. Mensen, die reizen met een Europese identi teitskaart, krijgen een losbladig, visum. Dit blad moet goed bewaard worden, want bij uitreis moet het ophieuw worden getoond. Het visum is drie maanden geldig en voor meerdere bezoeken bruikbaar. Wanneer er in een paspoort kinderen staan vermeld, moet voor elk van hen $10 worden betaald. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 531 31 13 of 531 31 15. Geboorten Renée, d.v. A.R. van Strien en R.C.M. Kramer Sander E., z.v. A.E. Jensch en J.A.J. Vendel Esmee F., d.v. M. Güler en L.D.N. Schalkwijk Lennaerd T.F., z.v. J. Kruit en M. Vorsterman van Oijen Martijn V., z.v. P.J.M. de Laat en E.A.P. Gielis Elders geboren Romy, d.v. J.W. Harlaar en N.M. de Zeeuw Nienke, d.v. R. Beenhakker en L.M. Glebbeek Ferry, z.v. A. Wolse en M.M.D. Hes Joel A., z.v. R.J. den Butter en J.E. Shotter Maaike E., d.v. P.G. Stevenson en E.R.M. Beentjes Melissa, d.v. J.W. Pranger en J.A. van den Boogaard Stefan J., z.v. H.J. Heiloo en A.M.C. van Gooi Luuk, z.v. S.A.H.M. Adams en C.A.M. Klanker Kasper, z.v. A. Udo en C.A.M.C. Bolten Denise E.M., d.v. A.S.M. Schouten en E.M. van Schagen Sebastiaan C., z.v. H.J.L.M. Dekker en M.M. de Boer Huwelijksaangiften E.R. Piening en S.M.G. Ineke P.T.M. Dekker en M. van den Brug M. de Groot en A.D. Zweeris A. Vreeswijk en J. Kieven R.J. Brouwer en K.J. Molenaar P.P. Minnesma en N.P. Splinter Huwelijken W.P. Schneider en T.E.B. Donkersloot A.W.C. Vale en R. Overeem M.J.H. Kroonenburg en M.C.A. Burgers J.A.N, van Duuren en J.E.B. Schrijen Faisal Mohamoud Isse en Hawa Mohammed Isse Overleden A.J. de Waard R.L.R. Teensma, wv Schoorl J. Bakker J. Bakker J.J. Boogaardt Elders overleden A. Brouwer, ev Walda M.T. Schmitz Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen. Ringweg 1 - vergroten woning; Van Vladerackenlaan 7 - vergroten woning; Van Vladerackenlaan 9 - vergroten woning; Industrieterrein Oosterzij 9-13 - bouw entree portaal. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken gedurende 14 dagen ter inzage vanaf donder dag 1 mei 1997 in het gemeentehuis, afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationaal Fonds Kinderhulp voor de periode van 27 april tot en met 3 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 53! 3289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5313131 I Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4