Activiteiten Rode Kruis Gebr. Apeldoorn timmeren aan de weg Senioren Info TV Het Vennewater aan slag Foresters verliest derby Radboudschool wint Schoolbloei wedstrijd Kunstwerk Pishko Gurgy krijgt definitieve plek Jngezonden brieven PAGINA 6 UITKIJKPOST - 1 MEI Vertrouwen in de politiek Atletiekverenigingen werken samen in uniek project CDA info-uur De BEZORGING van de UITKIJKPOST is overgedragen aan Argus Reclamediensten en Distributie centrum b.v. in Castricum. Voor opmerkingen en/of vragen kunt u bellen met 0251 657350 of faxen naar 0251 650998. Wanneer u geen krant heeft ont vangen, kunt u dit op donderdag via dezelfde nummers melden. Zondag filmmiddag bil Aktief 55+ Tweedehands boekenmarkt Koninklijke onderscheidingen voor Egmonders Ria en Wim Noteboom onderscheiden Avondfietstochtjes Spannende weken voor HSV Cursus positief denken Toeristische fietstochten Opstapdag bij De Boscrossers Medewerkers van bouwbedrijf Gebr. Apeldoorn voor hun kantoor en werkplaats in Esmond-Binnen. (foto A b Baart HEILOO - De plaatselijke afdeling van het Nederlandse Rode Kruis heeft op dinsdag 22 april de Algemene Leden vergadering gehouden. Behalve de behandeling van het algemene jaarver slag door de secretaris heeft het bestuur verantwoording afgelegd over financiële zaken. De baten zijn groten deels afkomstig uit contributies, giften en natuurlijk de collecte die jaarlijks wordt gehouden. Deze wordt dit jaar in de week van 4 tot 10 mei tussen 18 en 24 mei georganiseerd. Het werk van het Rode Kruis berust alleen op vrijwilligers. In Heiloo doen 62 vrijwilligers hun belangrijke werk voor 239 deelnemers in vierafdelingen. Vrijwilligers en deelnemers zijn actief in de speel-o-theek, de telefooncirkels, in het vakantiewerk en de welfare., Daarom wil het Rode Kruis mensen in het zonnetje zetten, die zich al jaren actief inzetten. Dit jaar voor vrijwilli gers die hun werk al tien jaar doen. Voorzitter Verheugen heeft tijdens de vergadering een Rode Kruismedaille met oorkonde uitgereikt aan de dames L. Werkhoven-Broen, S. Siemons-Poor ter, T. Vader-Veeken en H. Visser- Kalter. Ook penningmeester P.A.M. van Kempen doet zijn vrijwillige werk alweer tien jaar. Een belangrijk punt op de agenda vormde de bestemming van twee giften voor Rode Kruisprojecten, een in Nederland en een in het buitenland. De Ledenvergadering heeft besloten om vierduizend gulden bij te dragen aan de inrichting van een boerderij Mappo Mundo, waar jonge kinderen met 'een ernstig chronische aandoening kunnen verblijven. Hun toch al kortè leven kan mede hierdoor geborgen en beschermd zijn. Ook wordt vierduizend gulden bestemd voor de opvang van zeer kwestbare zwerfkinderen in Bulgarije. Het Bulgaarse Rode Kruis wordt mede hiermee geholpen om in Sofia een geschikt pand te kopen en hulppro gramma's op te zetten. Deze giften zijn mogelijk gemaakt door de bewoners van Heiloo. Het Rode Kruis hoopt dat Heiloo het plaatselijke werk en de giften aan goede doelen mogelijk blijven maken. EGMOND - Momenteel zijn ze onder meer hard aan de slag met de bouw van de nieuwe accommodatie van de Foresters op sportcomplex Het Venne- water. Bij de aanvang van het nieuwe voetbalseizoen in augustus moet alles klaar zijn. Gert-Jan Apeldoorn, alge meen directeur van bouwbedrijf Gebr. Apeldoorn in Egmond-Binnen, klinkt strijdvaardig. „Of dat gaat lukken? Dat moet gewoon!" Gebr. Apeldoorn kan bogen op een lange geschiedenis. In 1904 werd het bedrijf opgericht door opa Apeldoorn. Tegenwoordig zijn kleinzonen Nico en Jos Apeldoorn respectievelijk finan cieel directeur en hoofduitvoerder. Hun broer Theo, die algemeen direc teur was, werd vijf jaar geleden opge volgd door diens zoon Gert-Jan. Op dit moment heeft het bouwbedrijf dertig werknemers in dienst, van wie het grootste deel op locatie werkzaam is. Maar behalve bij hun bouwprojecten voor gemeentes, woningbouwvereni gingen, bedrijfsleven en particulieren, timmert Gebr. Apeldoorn ook binnen het bedrijf behoorlijk aan de weg. In februari ontving het veelzijdige bouw bedrijf, na een voorbereiding van twee jaar, het certificaat De Erkende Hoofd aannemer. Ook het zusterbedrijf bouw bedrijf Neuteboom in Heemskerk kreeg deze erkenning. Om dit certifi caat te krijgen moet een bouwbedrijf voldoen aan een groot aantal kwali teitseisen. „Het Nederlands Verbond van Onder nemingen in "de Bouwnijverheid, het NVOB, benaderde ons," vertelt Gert- Jan Apeldoorn. „We zijn bij die aanne- mersbond aangesloten. Daar zijn de normen voor het certificaat opgesteld en het verbond vroeg of het misschien iets voor ons zou zijn." De Apeldoorns besloten spijkers met koppen te slaan en zich er volledig voor in te zetten. Discipline Gert-Jan volgde anderhalf jaar lang de cursus Erkenning. Daarna werd het hele. bedrijf doorgelicht aan de hand van maar liefst drieëntachtig normen uit het bijbehorende handboek. „De normen hebben betrekking op vijf onderdelen van het bedrijf," legt Nico Apeldoorn uit. „Organisatie en beleid, de manier waarop de klanten benaderd worden, contacten mët leveranciers en onderaannemers, het uitvoeringspro ces, en hoe kwaliteit bewaakt wordt binnen het bedrijf, zijn de zaken die je helemaal doorloopt en registreert." Zelf vinden ze dat hierdoor vooral de communicatie binnen het bedrijf en naar buiten toe verbeterd is. „Alles is nog meer voorbereid en georgani seerd." Daarvoor wordt er van de Door de titel van het artikel 'Com missie dwarsboomt plannen voor golf baan' in de Uitkijkpost van 23 april, wordt de suggestie gewekt dat de raadscommissie tegen de aanleg van een golfbaan als zodanig was. Deze vlag dekt de lading niet. Zelfs de milieube weging was niet tegen. Aan de orde was de vraag of, gelet op onder andere de grote schaarste aan ruimte in onze regio en de sinds kort gevoelde ongebreidelde expansiedrift van Alkmaar, het wel verantwoord is om nu in de aanleg van een golfbaan toe te stemmen. Laat de Oosterzij- polder voorlopig in haar huidige staat totdat er duidelijkheid is verkregen over het toekomstig ruimtebeslag. Waarom heeft de verantwoordelijke wethouder zo'n haast? Golfbanen zijn er voorlopig toch genoeg in onze omge ving. Prestige? Ik vind het van politieke moed getui gen dat, op basis van nieuwe argumen ten, zowel een oppositiepartij (CDA) als een coalitiepartij (PvdA) zich thans scharen bij het eerder ingenomen standpunt van D66 en GroenLinks. Als dat ook in de vergadering van de gemeenteraad van aanstaande dinsdag zou blijken, dan is mijn vertrouwen in een aantal politieke partijen in Heiloo weer wat toegenomen en dat is nooit weg met de gemeenteraadsverkiezin gen in aantocht. H. Swart Heiloo HEILOO - Onder het motto 'Lopen met gezond verstand' starten de atle tiekverenigingen Hé ra, Hylas en Trias een gezamenlijk loopproject. Door informatieve loopcursussen, waarin veilig en gezond lopen centraal staat, kan iedereen nu dicht bij huis kennis maken met de loopsport. In de week van 1 mei zal er bij vol doende deelname in Heerhugowaard, Alkmaar en Heiloo gestart worden met de cursussen 'De beginnende loper' en 'Wegwijs in de loopsport voor de gevorderde loper'. Gedurende acht weken wordt er tweemaal per week getraind. Eén van de trainingen zal ver volgd worden door een informatief blok. Elke week heeft zo z'n eigen thema en nieuwe informatie over de loopsport: gezondheid en bewegen, vocht en voeding, loopschoenen, loop- kleding, blessurepreventie, trainingsop- bouw, trainingsmethodes en lopen bin nen de vereniging. De thema's staan uitgewerkt in een informatiemap die iedere cursist uiteraard krijgt. Tijdens de trainingen wordt aandacht besteed aan de verschillende manieren om de conditie op te bouwen en hoe ze ^worden gebruikt in de praktijk. Aan het eind van de cursus is het de bedoeling dat u weet waar u mee bezig bent, zodat u op een gezonde en veilige manier aan het lopen bent. De trainingen staan onder deskundige begeleiding van de gediplomeerde looptrainers van Hera, Hylas en Trias. De kosten van de ach- tweekse cursus zijn f 100,- exclusief een tientje inschrijfgeld. Hiervoor ontvangt men zestien keer een training, een inf- omap en een t-shirt. Voor informatie en inschrijvingen kunt u terecht bij Running Center, Achterstraat 43 te Alkmaar, tel. 072-5111327. HEILOO - In de zondagcompetitie verloor het gemengde 2^ team thuis van Hoorn met 2-6. Gemengd 3 van captain Pauline Schouten won uit tegen Uitgeest met 6-2. Invaller René Borst wist in de mix met Sanne Schouten een punt binnen te halen. Het le dames team onder leiding van Cecile Ouwejan gaat heel goed en wist thuis tegen Cromme ballen alle 6 punten binnen te halen. Heren 1 thuis tegen Santpoort verloor met 2-4, maar evengoed alle lof voor de man van de dag en tevens cap tain, Sikkens die er voor de volle 100 procent tegenaan ging en de dag bijna op een overwinning uit liet draaien, maar toen toch jammerlijk verloor. In de zaterdagcompetitie won het vete ranen team onder leiding van Ben Mak met 4-0 van Gouw na de eerste wat tegenvallende uitslagen. Gelijkspel 3-3 voor Heren 1 onder leiding van Douglas Roos van Raadshoven tegen Oudorp, dankzij de twee spannende driesetters van de twee herendubbels Jack Witting Rolf Ouwejan en Arjen Mak Eric Buur. Helaas bleek Wimmenum 1 te sterk voor de 35+ van Het Vennewater, 0-4. Het team van Fred Hoekstra speelde gelijk tegen Monnickendam dankzij Erwin Piening en Hans Cupido die bei den hun enkelpartij wonnen in span nende driesetters. Jan en Fred wonnen uiteindelijk ook hun spannende partij werknemers wel het een en ander gevraagd. „Meer discipline vooral," denkt GertHan Apeldoorn. ,,Maar ze zijn allemaal een dag op cursus geweest en staan er positief tegenover." Dat Gebr. Apeldoorn het certificaat verkregen heeft, wil niet zeggen dat er nu achterover geleund kan worden. „Jaarlijks komt er een deskundige om te toetsen of het bedrijf nog wel aan de eisen voldoet. Is dat niet het geval, dan raak je het certificaat weer kwijt," aldus Nico Apeldoorn. Zoals een goed ondernemer betaamt kijkt ook Gert-Jan Apeldoorn vooruit. „De volgende stap zou een ISO 9000- erkenning zijn, maar dan moet je aan nóg meer kwaliteitseisen voldoen en moet alles nóg uitvoeriger geadminis treerd worden. Eerst wïl ik dit eens goed op de rails hebben en een jaar lang kijken hoe het gaat. Het gewone werk gaat ondertussen ook door!" Dat er in de regio voorlopig nog niet uitgebouwd is, staat vast. Toch is het streven van Gebr. Apeldoorn niet direct om groter te groeien. „Je wordt er soms wel eens toe gedwongen, maar wij streven vooral naar continuïteit en kwaliteit." Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater, za terdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 3 mei Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 9.00 ën 11.30 uur, ook gebruikte kleding. Paulusschool, tijdelijk neerzetten bij de hoek Pastoor van Muijenweg-De Biender (bij bord), tussen 9.00 en 11.00 uur, halen op verzoek tel. 5340667. Paulusschool, huis-aan-huisactie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en Westerweg, dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 9.00 uur, halen op ver zoek tel. 5340667. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw op De HEILOO - Iri een wedstrijd tegen Limmen die nergens meer om ging, trok Foresters aan het kortste eind. Het eerste half uur was voor Foresters, dat snel en makkelijk de bal rond kon spe len, echter zonder de enkele schietkan sen te kunnen promoveren tot doel punten. Een aderlating voor de rood-witten was het wegvallen van Dennis Dijkhuis, die wederom duizelig van het veld ging. Zijn vervanger was Walter Tromp. Bas van Duivenboode schoof door naar voren naast Vincent Doesburg. Vlak voor rust kon de verdediging van Foresters de bal niet weg krijgen waar door Iwan Dekker een plotselinge schietkans kreeg, die hij dan ook knap benutte, 1-0. Na rust was het een gelijkopstaande strijd die een 2-0 score op het bord kreeg door goalgetter Frank Donker. Hij nam een lange bal goed aan en schoot hard in. Foresters probeerde het nog wel, maar het heilige moeten was weg. Dat was vooral het geval doordat de scheidsrechter steeds warriger ging fluiten en een paar onglukkige kaarten voor Foresters uitdeelde. De genadeklap door Limmen ging via Donker. Het werd zelfs nog 4-0 alvo rens Iwan van der Velden in zijn laatste wedstrijd via een penalty mocht scoren omdat Doesburg vastgepakt werd na een vrije trap. Zodoende kwam een einde aan een seizoen voor Foresters, dat degradeerde en Limmen, dat ein digde in de grauwe middenmoot. Ruud Donker kreeg gisteren een mooi afscheid in de vorm van een overwin ning en zal proberen de Foresters op de rails te krijgen voor volgend seizoen. Er is een hoop werk te doen, zoals hij gisteren zelf kon constateren. Het tweede team van Foresters eindig de dit seizoen als vierde in de competi tie. Een knappe prestatie omdat het voor het tweede team van Foresters traditiegetrouw altijd pas op het laatst veilig is. Peter Keyzer heeft met strakke hand geregeerd en zal proberen vol gend jaar wederom om de prijzen mee te spelen. HEILOO - Op woensdag 7 mei houden de fractieleden van het CDA weer een info-uur. Van 19.00 tot 20.00 uur kunt u in het gemeentehuis (oude ingang, kamer 25) met hen praten over locale politieke zaken. Voor inlichtingen of een afspraak kunt u bellen met E. Schoutsen-Bolten, tel. 072-533431-9. en zodat de punten gelijk verdeeld wer den. Op een stralende zaterdag liet het stralende team van Jan de Geus zien dé sterkste te zijn tegen Wings, jammer dat Peter Bak 1 puntje liet liggen, 5-1. Het gemengde 5e team zegt zelf het hele maal te gaan maken. Het team onder leiding van Jeanet Wijker wist thuis met twee invallers Pieter Kok en Martin Kers te winnen van de Zeswielen. Het gemengde le team van Dick Velzeboer verloor met 2-3 uit van Twiske 1. Het team van Cor van Etten won wederom met 6-0, dit keer van Schagen. HEILOO - In de grote zaal van de Gereformeerde Kerk was het afgelo pen zaterdagochtend een bedrijvige boel: de kinderen van groep zes van de basisscholen in Heiloo bouwden hun stand op voor de schoolbloeimarkt die Groei en Bloei voor hen organiseerde. Wekenlang was er gewerkt aan prachti ge tekeningen, papieren bloemen en spandoeken. De jury. had het moeilijk, want zowel de zaairesultaten als de pre sentatie waren goed op alle scholen. Wie moest het worden? De Spring- schans met de tientallen gevouwen tul pen, De Duif met behalve hun mooie petunia's ook nog veel potjes met krui den, de Willibrord met in elk potje een fraaie vlag, of toch maar de Benedictus met een prachtige vlag en de opbrengst voor het Foster Parents kind? Uit eindelijk won de Radboudschool, waar van de zaairesultaten goed waren en de marktkraam er prachtig uitzag. waren winnaars Hoewel er nog een lange zomer in het verschiet lig( brengt Aktief 55+ u graag op de hoogte van de mogelijkheid om de volgende winter op zondagmiddag naar de film te gaan. Tien goede bio scoopfilms staan er op het programma, ter beschikking gesteld door de Film- liga. De voorstellingen vinden plaats in theater De Beun, eens per vier weken. Het begint steeds om 14.00 uur. De eer ste film draait in oktober. De abonnementsprijs bedraagt voor tien films f 75,-. Een tweede abonnement, voor bijvoor beeld uw partner, familielid, kennis of buurvrouw kost de helft, f 37,50, onder voorwaarde dat de afnemer van het tweede abonnement het vorig seizoen geen abonnementhouder is geweest. Abonnementen zijn op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur te bestellen bij Aktief, trefpunt voor 55+, 072- 5331297. HEILOO - Op zaterdag 3 mei van 10.00 to,t 13.00 uur is er weer tweede handsboekenmarkt in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2. Er zijn weer mooië en interessante boeken, wellicht ook het boek dat u al lang zocht als aanvulling op. uw verzameling of gewoon een mooi boek om lekker te lezen. Een kopje koffie kunt u er nu ook weer drinken. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderen werk georganiseerde sociaal-culturele activiteiten en goéde doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u in de weg staan en die u eigenlijk wel kwijt wilt, dan is daar een goede bestemming voor. Bel even, dan haalt het Ouderen werk ze bij u op (tel. 072-5331297). Brengen kan natuurlijk ook. Leerlingen van de schoolbloeitoernooi. Radboudschool Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur. Elke woensdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container bij flatgebouw aan de Kandelaar' nabij nr. 12, tussen 12.00 en 18.00 uur. Hockeyvereniging de Terriërs, bij de kantine aan Het Vennewater. Van 13.00 tot 20.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op ver zoek: tel. 5331840 en 5063525. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. EGMOND - Dinsdagmorgen heeft burgemeester E. Brommet twee lintjes uitgereikt. Tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau werd benoemd de heer J. Sprenkeling. Sprenkeling, directeur van het gelijknamige transportbedrijf, kreeg zijn onderscheiding omdat hij zich al ruim dertig jaar vrijwillig inzet op veel terreinen. Hij was onder meer vice-voorzitter van voetbalvereniging De Zeevogels, mede-organisator van de jaarlijkse kerkeveiling, voorzitter van de ondernemersvereniging Eg- mond aan den Hoef, bestuurslid van de Egmondse afdeling van het CDA en sinds '92 betrokken bij het Platform Toeristische Ontwikkeling van de gemeente Egmond. Ook de heer C. Zwart werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, voornamelijk vanwege zijn bijdrage bij het redden van drenkelingen geduren de ruim dertig jaar. Tot 5 oktober was Zwart schipper van de reddingboot. Als vrijwilliger nam hij deel aan 115 red dingacties waarbij 113 mensen aan land werden gebracht. Ook werd onder zijn leiding een ton bijeengebracht voor de bouw van een nieuw boothuis. Verder was hij lid van de oudercommissie van de openbare bassisschool De Ruyter en bestuurslid van de Egmondse Redding brigade. Van 1987 tot 1996 werkte hij als beheerder van de Egmondse sport hal. EGMOND - Zondagavond is in het strandpaviljoen Noordeinde het echt paar Ria en Wim Noteboom koninklijk onderscheiden. Beiden kregen de ver sierselen behorende bij de onderschei ding Lid in de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. Het echtpaar had toen al een enerve rende week achter de rug. Op donder dag waren zij 'overvallen' door Bas Westerweel, die opnames maakte voor het televisieprogramma 'Voor elkaar'. Hij stuurde het koppel op reis en nam zelf hun vrijwillige werkzaamheden waar. Na hun terugkost op zondag avond werden zij voor de tweede keer binnen korte tijd 'overvallen', en wel door Egmonds burgervader. Ria en Wim Noteboom kregen hun lin tje omdat zij zich meer dan dertig jaar op veel terreinen hebben ingezet voor de Egmondse samenleving. ALKMAAR - Dinsdagavond 6 mei houdt Le Champion een fietstoertocht over een afstand van 30 kilometer. Een uitgebreide routebeschrijving voert u over de stilste weggetjes en fietspaden in de omgeving. U kunt vanaf 18.30 tot 19.00 uur op bovengenoemde datum inschrijven in café Du Passage, Scharlo 1, te Alkmaar. Het inschrijfgeld voor organisatiekos ten bedraagt f 2,-, kinderen tot en met 12 jaar onder begeleiding f 1,-; voor een klein bedrag extra kunt u tevens in het bezit komen van een leuke, aan deze rit verbonden herinnering. Er zijn ook avondtochten op de dinsdagavonden, 13 mei, 20 mei en 27 mei. Inlichtingen bij A. Eyman, Velsen-Noord, tel. 0251- 225311. HEILOO - Vorige week woensdag heeft wethouder Roelof Bos een kunstwerk van de Koerdische kunstenaar Pishko Gurgy onthuld. Na een lange zwerftocht heeft het betonreliéf, dat het zware werk van een koffieplukster uitbeeldt, een definitieve plaats gekregen aan de muur van een flat op de Pastoor van Muijenweg. Het kunstwerk is gemaakt op verzoek van de Wereldwinkel Heiloo. (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Twee weken geleden, toen HSV tegen het Helderse WGW voet balde, was het al min of meer zichtbaar. Ook in de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen, tegen het reeds gede gradeerde Zilvermeeuwen, was er bij de rood-gelen sprake van grote gemak zuchtigheid. De trouwe HSV-aanhang was getuige van een wedstrijd met een tekort aan beleving en zonder enthou siasme, al met al êen saaie vertoning. In de slotminuut zette Dennis Koppes de tanden nog even stevig op elkaar zette ën sleepte met een verwoestende uit haal de verwachte derde periodetitel binnen. Zondag 4 mei is HSV vrij. De spelers kunnen de accu op gaan laden voor nog twee spannende wedstrijden, nodig voor een eventuele promotie naar de tweede klas. Alle HSV-supporters zien reikhalzend uit naar de uitwedstrijd tegen Helder en de thuiswedstrijd tegen SVW 27. Vooral de laatste pot tegen SVW 27 zal een zeer beladen wedstrijd gaan worden: het staat bij iedereen nog diep in het geheugen gegrift hoe de Heerhugowaarders in het laatste onderlinge treffen op een zeer discutabele manier aan een neder laag ontsnapten. Junioren A2 werd afgelopen zondag op een overtuigende manier kampioen. Tegen de directe concurrent ADO 20 A3 ging de kampioensvlag in top en onder luid'applaus van ouders en vrien den konden de spelers de felicitaties van de aanwezige bestuursleden in ont vangst nemen. In verband met de schoolvakantie ver schijnt er deze en volgende week geen clubblad. Omdat het wedstrijdschema voor de komende weken bij het ver schijnen van de laatste HSV-er nog niet binnen was, staat het programma voor de komende tv/ee zondagen op de Kabelkrant, HSV-pagina 164. ALKMAAR - Op vrijdag 16 mei start in het Vrouwencentrum Alkmaar een cursus positief denken. In deze cursus leer je beter met jezelf om te gaan en daardoor ook met anderen. De cursus bestaat uit vijf lessen van 10.00 tot 11.00 uur. De kosten bedragen f 20,-. Vo.or aanmelding en info tel. 072- 5812650 of 072-5624001. ALKMAAR - Op donderdag 8 mei houdt Le Champion toeristische fiets tochtjes rondom Alkmaar. Bij deze tochtjes heeft u de keuze uit een afstand van 25 of 50 kilometer. De routes zijn uitgezet in de directe, landelijke omgeving van Alkmaar. Deelnemers rijden eerst een rondje van 25 kilometer, waarna u weer bij het startpunt uitkomt. Daar kunt u alsnog besluiten het andere rondje van 25 kilo meter te fietsen. Vanaf 9.00 tot 13.00 uur kunt u zich inschrijven in café Du Passage, Scharlo 1 te Alkmaar. Het inschrijfgeld be draagt f 2,25 voor zowel de 25 als de 50 kilometer. Voor een klein bedrag extra kunt u tevens in het bezit komen van een herinnering. Inlichtingen kunt u krijgen bij A. Eyman, tel. 0251-225311. HEILOO - Öp 3 mei opent fietscross- club De Boscrossers samen met vijf Noord-Hollandse fietscrossverenigin- gen, de deuren voor kinderen en ouders die eens willen weten wat de fietscross-sport precies inhoudt. De baan van De Boscrossers ligt in sport park Het Vennewater. Het programma van deze dag zal er als volgt uit gaan zien. Eerst is er een loop tocht over de baan, dan zal er een demonstratie gegeven worden door ervaren crossers en de bezoekers kun nen uitleg krijgen over de fiets en kle ding. Dan is er een lichte training, gevolgd door een heus wedstrijdje onderling, maar ook zijn er spelletjes op de fiets en een trail. Iedereen is deze dag van harte welkom, jongens en meisjes maar ook de ouders, want fietscross wordt beoefend van 5 tot 60 jaar. Om mee te doen met deze opstapdag is eigen materiaal niet ver eist, aangezien fietsen, handschoenen en helmen aanwezig zijn. Wel is het belangrijk om een oude spijkerbroek en een sweatshirt aan te doen. De deel name is geheel gratis. De opstapdag begingt om 13.00 uur en zal tot 16.00 uur duren. Elk uur zal er een programma afgewerkt worden. Voor meer informatie over deze opstapdagN kunt u bellen met De Boscrossers, mevrouw de Groot, tel. 072-5334661. 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6