Nieuwe pand STI Studio Veen geopend Dierenbescherming 25 jaar Dan maar liever de lucht in... Indrukwekkende afsluiting van bowlingtoernooi Juwelier Peek heropend Een avondje Exclusief in Heiloo Haarverlenging bij Styles Loocatie... TV Heiloo verwelkomt kampioenen Oud'papieracties in Heiloo DVW nieuws Najaarscursus gezondheidskunde Info Brijder Stichting Campagneweek Rode Kruis Goede uitslagen TC Hogedijk Egmonders exposeren in Zottegem PAGINA 12 UITKIJKPOST - 14 MEI HEILOO - Vorige week woensdag is het nieuwe bedrijfspand van STI Studio Veen aan de Hoefsmid op fees telijke wijze in gebruik genomen. De openingshandeling werd verricht door beeldend kunstenares Truus Menger, die de eerste replica onthulde van de sculptuur die zij gemaakt heeft van de Zuid-Afrikaanse vlag, de Banner of Hope. Het originele beeld, dat een hoogte van bijna twaalf meter heeft, is te vinden in Johannesburg. De nieuwe behuizing van de reclame studio ligt op een steenworp afstand Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei- loo, container bij flatgebouw op De Kandelaar nabij nr. 12, tussen 10.00 en 18.00 uur. Zaterdag 17 mei Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke woensdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei- loo, container bij flatgebouw aan de Kandelaar nabij nr. 12, tussen 12.00 en 18.00 uur. Hockeyvereniging de Terriërs, bij de kantine aan Het Vennewater. Van 13.00 tot 20.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op ver zoek: tel. 5331840 en 5063525. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. De Springschans (Oost en Centrum), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens schooluren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij locatie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43/Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool, Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. HEILOO - De witvissers van De Vroegte Wint hebben elkaar het leven aan de waterkant van Het Maalwater erg zuur gemaakt. De uitslag is 1. S.Blokker 2850 gr, 2. S.Kaandorp 2000 gr, 3. C.Bakker 1200 gr, 4. D.Sanches 1100 gr en 5.T.Minnebo 900 gr. van het 'oude' bedrijfspand, waar de rest van de STI groep gevestigd is. STI Studio Veen is gespecialiseerd in het ontwerpen en verzorgen van verpak kingen, brochures en advertenties. Met het vervaardigen van replica's van haar kunstwerk hoopt Truus Menger geld bijeen te krijgen voor de Stichting Kinderhuis Soweto. Zelf grootmoeder van drie gehandicapte kinderen, zag zij tijdens een bezoek aan Soweto hoe een ernstig spastisch kind zich voortbe woog op een plank. Dit raakte haar zo dat ze besloot een kinderhuis te stich ten, waar kinderen met een lichamelij ke of verstandelijke handicap een thuis kunnen vinden en op weg geholpen' kunnen worden naar zelfstandigheid. Voor dit initiatief is een bedrag van vijf ton nodig. Wie deze stichting wil steunen kan geld storten (VSB bank Hoorn, nr. 84.27.27.027 ten name van Stichting Kinderhuis Soweto) of een replica van de sculptuur bestellen. Voor informatie: Oosteinde 67a, 1647 AE Berkhout, tel. 0229-551973. HEILOO - De afdeling Castricum- Heiloo e.o. van de Dierenbescherming bestaat 25 jaar. De aanleiding toenter tijd om tot het oprichten van een eigen afdeling te komen was onder andere het oplossen van de dagelijkse proble men rond zwervende honden, katten en gewonde vogels. Het beleid van de aan grenzende asielen strookte niet met het inzicht van een aantal dierenvrienden in Castricum en zij besloten tot het oprichten van een plaatselijke afdeling van de landelijke Dierenbescherming. Het aandachtsgebied besloeg Castri cum en Limmen. In 1978 werd Heiloo hierin opgenomen en in 1982 sloot Akersloot zich bij de afdeling aan. De opgevangen dieren, soms wel 800 per jaar, werden tijdelijk ondergebracht bij particulieren. Indien de eigenaar niet te achterhalen was, werd voor de dieren vanuit deze op vang een nieuw tehuis gezocht. De wilde dieren werden na revalidatie weer teruggezet in de natuur. Sedert 1989 zijn de contacten met het dieren asiel te Alkmaar zodanig, dat daar de opgevangen dieren naar toe worden gebracht. Vanuit de afdeling werden de afgelo pen 25 jaar diverse landelijke acties gestart op het gebied van dierenwel zijn, zoals de nationale acties tegen het dragen van bont en het promoten van scharrelprodukten. Een en ander leid de tot de oprichting van Bont voor Dieren en de Werkgroep Scharrelpro dukten van de Dierenbescherming. Verder is de afdeling actief op het ge bied van verzamelen van protesthand tekeningen; meer dan 100.000 handte keningen werden verzameld en verzon den. De huidige voorzitter. Ton Dekker, memoreerde een en ander uitgebreid op de jaarvergadering die in april gehouden werd. De afdeling is nog niet van plan op haar lauweren te gaan rus ten, diverse plannen staan dan ook op stapel. Zo zullen ook dit jaar de gemeenten weer aangesproken worden op hun plannen ten aanzien van hun beleid van zowel de huis- als wilde die ren. In het kader van de Dierenwel- zijnswe^ hebben de gemeenten name lijk ook een grote verantwoordelijk-, heid ten aanzien van het welzijn van de dieren binnen hun grenzen. Beleid en besluiten van de overheid kunnen vol gens Dekker soms grote en catastrofale gevolgen hebben voor de dieren Het jubileum zal in Castricum en Hei loo op 3 en 4 oktober worden gevierd met activiteiten voor de jeudleden, de Kids for Animals. Er waren op de ver gadering ook minder zonnige zaken te melden, zoals het chronische gebrek aan vrijwilligers, collectanten en bestuursleden. Zo traden er dit jaar om diverse redenen een aantal bestuursle den af, die slechts gedeeltelijk konden worden vervangen. Het boekjaar 1996 werd met een tekort afgesloten. Omdat het aantal leden jammer genoeg min of meer constant blijft, wordt de afdeling in toenemende mate afhankelijk van de collecte die jaarlijks in oktober wordt gehouden. Door de twee koude winters vormden de kosten voor het bijvoeren van de vogels een flinke kostenpost op de begroting. Belangstellenden voor het werk van de Dierenbescherming of degenen, die een klein deel van hun vrije tijd voor het afdelingswerk beschikbaar willen stellen, kunnen telefonisch contact opnemen met het secretariaat, 072- 5337280. HEILOO - Anne Boekei, gediplo meerd gezondheidskundige en 'docen- te, start dit najaar een cursus gezond heidskunde. In tien lessen krijgt u uitleg over kleine gedragsregels om grote ziektes te voorkomen. U leert alles over effecten van positieve en negatie ve stress, voeding, gezond genotmidde lengebruik en een groter milieubewust zijn. Voor deze cursus, die f 220,- kost, kunt u zich aanmelden bij de docente, 072- 5339163. ALKMAAR - De Brijder, centrum voor verslavingsproblematiek, organi seert twee informatieve bijeenkomsten voor ouders en verzorgers van jonge ren die (problematisch) soft drugs of xtc gebruiken. De inforcursus vindt plaats op donder dag 22 en 29 mei van 19.30 uur tot 22.00 uur bij de Brijder Stichting, Kees Boekestraat 20. De deelname is gratis. Inschrijving geldt voor beide avonden. Opgave bij het CAD Alkmaar van de Brijder, 072-5155414. HEILOO/CASTRICUM - Afgelopen zaterdag was het zover. Pieter Sabel en David van Diepen maakten de zweefvlucht die zij gewonnen hadden met het Vredes Poster Project, dat georganiseerd was door de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden. Onder leiding van piloot Piet Groot (links) bestormden zij de hemel. De jongens vonden het een machtige belevenis. Pieter Sabel, op de foto achterin het zweefvliegtuig zittend, riep na afloop enthousiast uit: „Het leek wel een droom. De wereld was net speelgoed!" Trudy en Iris van Diesen (hurkend) assisteerden bij de prijsuitreiking. HEILOO - Stel: je hebt dun piekhaar waar helemaal niets mee te'beginnen valt. Op de televisie en in de bladen zie je alleen maar foto's van mensen met een weelderige bos haar. Grr... had jij dat ook maar. Zo zou de advertentie kunnen begin nen van kapsalon Styles, die iets nieuws introduceert exclusief in Heiloo, name lijk hair extension, of met een goed Nederlands woord haarverlenging. Eigenaar Rob glimt van trots terwijl hij vertelt. „We hebben ons heel goed ge ïnformeerd over de verschillende syste men van haarverlenging^ voordat we besloten met Great Lengths, want zo heet het, in zee te gaan. De methode waar wij voor gekozen hebben is die waarbij natuurhaar min of meer gelijmd wordt om plukjes haar van de klant." Om uit te leggen hoe dat werkt haalt hij een heel fijn strengetje haar tevoor schijn. Het uiteinde, een stukje van een paar millimeter, is van een hars voor zien. Dit wordt verhit en zo om het bestaande haar heen gesmolten. „Op deze manier kun je je haar langer, maar ook voller maken. Ideaal voor mensen met dun piekhaar, maar ook wanneer je je haar wilt laten groeien. Want het ingelijmde haar groeit gewoon mee." HEILOO - Vorige week organiseerde Bowlingvereniging Heiloo het Van Diesen Memorial Bowlingtoernooi Heiloo 1997, als eerbetoon aan de onlangs op 37-jarige leeftijd overleden Raymond van Diesen. Deze zeer gewaardeerde bowler was vanaf zijn negentiende een actief bowler. Hij speelde voor het Nederlandse Team, was coach van het Stedenteam en bracht mede door zijn èportieve succes sen en activiteiten het sportieve imago van Bowlingvereniging Heiloo in natio naal aanzien. Indrukwekkend en emotioneel was de afsluiting van het toernooi, waarbij zijn vrouw Trudy van Diesen en hun doch ter Iris assisteerden bij de prijsuitrei king. Na afloop hiervan overhandigde de voorzitter van de vereniging voor de laatste keer en met duidelijke instem ming van de aanwezigen de 19-jarige Wisselbeker aan Trudy en Iris. Winnaar van dit dubbeltoernooi werd het duo Henk Buis en Frank Boomstra uit Den Helder op 24 pins, gevolgd door de van de zesde plaats opgeklom men thuisspelers Eelko Pel en Martin Been. De eerste prijs voor de hoogste score ging naar Albert Bakker uit Heerhugowaard met 1163. Einduitslag: Dubbels 1. Henk Buis en Frank Boomstra, Den Helder, 3877; 2. Eelko Pel en Martin Been, Heiloo, 3853; 3. Harrie Vonk en Ron Bierman, Heemskerk, 3840; 4. Gert Jan Baltus en Albert Bakker, Heiloo, 3807; 5. Richard Braams en Ron Groeneveld, Zaandijk, 3806; 6. Rob en Albert van Riesen, Schagen, 3793; 7. Maurice en Linda HEILOO - De lokale projecten van het Rode Kruis staan in de campagneweek van 18 tot 24 mei extra in de schijnwer pers. Met slogans als 'om de hoek gaat iemand kapot aan eenzaamheid' wordt extra steun gevraagd voor de hulpver lening dichtbij huis. Het Rode Kruis speelt hiermee in op een toenemende en veranderende hulpbehoefte bij de meest kwetsbaren. Het aantal eenzame mensen neemt jaarlijks toe. Ook is er een groei te constateren in het aantal mensen dat vanwege ouderdom, lang durige ziekte of invaliditeit aan huis gekluisterd is. In Noord-Holland bezoeken de vrijwil ligers van het Rode Kruis jaarlijks meer dan 2600 mensen aan huis. In Heiloo zijn 58 vrijwilligers actief op het terrein van sociale hulpverlening. Zoals de Speel-o-theek, waar kinderen onder deskundige begeleiding met aangepast speelgoed eens extra met leeftijdge nootjes kunnen omgaan. In de Tele fooncirkels houden plaatsgenoten die niet zo erg mobiel zijn, onderling con tact met elkaar. Zieken kunnen met vakantie gaan met het schip de Henri Dunant of enige verzorgde dagen door brengen in een van de vakantiehuizen. Ook bestaat er de Welfare, een plaatse lijke groep actieve vrijwilligers, die zorg dragen voor het maken en de verkoop van artikelen. De opbrengst gaat natuurlijk weer naar bestemmingen van het Rode Kruis. Wie een gift wil doen aan een van deze goede doelen, kan de acceptgiro over maken die een dezer dagen in de bus valt. Ook kunt u contact opnemen met de penningmeester (072-5331436). Misschien heeft u belangstelling voor een van de vrijwilligerstaken, bel dan eens met de voorzitter, tel. 072- 5333397. Hij laat een paar foto's zien. „Het ziet er echt heel natuurlijk uit en is niet van het eigen haar te onderscheiden. En bovendien kun je er alles mee doen. Kleuren, permanenten, een coupe sol- eil, echt waar." Je kunt wel op je vingers natellen dat haarverlenging niet goedkoop is. „Want om het in te zetten, dat neemt wel even wat tijd in beslag. Wil je je kapsel echt flink verlengen, dan kan dat wel zes uur duren. Wil je het alleen maar wat voller maken, wat ook heel mooi is, dan ben je er zo'n anderhalf uur mee zoet. En afhankelijk hiervan, en van het soort haar dat gebruikt wordt, wordt de prijs vastgesteld." Een hair extension is er vanaf driehon derd gulden. „Maar daar heb je ook een half jaar plezier van. Bij de eerste afspraak leggen we precies aan de klant uit hoe we te werk gaan. We kijken wat geschikt is en vertellen hoe je het moet onderhouden. En als het haar is ingezet wil ik graag na een week of twee nog een keertje kijken of het goed zit en of het goed behandeld wordt." Hair extension, in Rome, Londen, Stockholm, Casablanca en nu dus ook in Heiloo. Wie nieuwsgierig is gewor den, spoede zich naar Styles! Bartelsman, Purmerend 3783; 8. Bram Rodenburg en Petra van de Worp, Heiloo, 3766; 9. Frits Nieuwveen en Rob Poppenk, Heiloo, 3754; 10. Anita en Menno de Boer, Heiloo, 3754; 11. Nel van Rhee en Ross Greiner. Den Helder, 3741; 12. Freek Hendriks en Mario van de Broek, Druten, 3740; 13. Annelies van Steenveldt en Grada Hendriks, Nijmegen, 3740; 14. Jaap Kelder en Ingrid Selgert, Koog a.s. Zaan, 3694; 15. John den Hoogen en Jerry Jahn, Koog a.d. Zaan, 3683; 16. Jaap en Corry Verkerk, Purmerend, 3469. Top 8 dames en heren 1. Albert Bakker, Heerhugowaard, 1163; 2. Frank Boomstra, Den Helder, 1133; 3. Richard Braams, Alkmaar, 1117; 4. Jaap Kelder, Koog a.d. Zaan, 1114; 5. Raymond Monteiro, Den Helder, 1111; 6. Martin Been, Haarlem, 1101; 7. Fred Julio, Purmerend, 1098; 8. Marga Visser, Lelystad, 1095. De bowlingbal voor de hoogste game ging naar Corry Verkerk, Purmerend, scratch 225 en handicap 226 en naar Ruud Ouwerkerk, Leiden, scratch 277 en handicap 303. EGMOND - Afgelopen week was de vijfde competitieweek van het seizoen en wordt het dus steeds duidelijker hoe de diverse competities gaan aflopen. Afgelopen week is. per abuis vermeld dat Hogedijk 1 onder aanvoering van Joke Beentjes zeer goed gaat. Dit moet zijn dat het al jarenlange aanvoerder schap van Trees van de Voort dit team al zoveel jaren succes gebracht heeft en ook nu weer bovenaan staat. Deze week is er overigens niet op dinsdag gespeeld. Zaterdagcompetitie District jeugd: gemengd Hogedijk 1-Cromme Bal 1 0- 6, Wings 1-Hogedijk meisjes 1 4-2, Warmenhuizen I-Hogedijk jongens 1 4- 2. District gemengd: Hogewijk 1-HSV 1 1-4, Wijdewormer 1-Hogedijk 2 4-1, Maaier 1-Hogedijk 3 5-0. District heren: Hogedijk 1-Crommebal 1 4-2, Hogedijk 2-Juliana 1 3-3, Ilpendam 1-Hogedijk 3 4-2, Hogedijk 4-Schagen 3 2-4, Monnickendam 3- Hogedijk 5 2-4, Hogedijk 6-Westerhout 7 2-4, Hogedijk 8-Noordend 4 6-0, Gieteling 2-Hogedijk 9 3-3. Gemengd i heeft het zeer zwaar dit sei zoen, alleen de damesdubbel. Hetty Zwart en Nelleke Pieterse zijn dit sei zoen nog ongeslagen. De zaterdag- jeugdteams hebben weer verloren, toch doen zij het goed. Zondagcompetitie jeugd: Hogedijk 1- Tulp 1 6-2, St. Pancras 2-Hogedijk 2 2-6. Gemengd: Hogedijk 1-Assumburg 3 8- 0, Bakkum 6-Hogedijk 2 8-0, Hogedijk 3-Bergen 5 0-8. Heren: St. Pancras I- Hogedijk 1 0-6, Hogedijk 2-Bakkum 1 4-2, Heren 35+ Hogedijk 1- Spanderbosch 4-2, De Gouwen 2- Hogedijk 2 4-2, Oudorp 3-Hogedijk 3 2-4. Gemengd 1 stoomt regelrecht op het kampioenschap af onder de bezielende leiding van Ed Baltus. De zeer goede jeugdcommissie van TC Hogedijk ziet ook in de resultaten van de zondag- jeugd de vruchten van hun werk. Ten slotte nog Heren 1 die wederom een klinkende 6-0 overwinning boekte en dus steeds dichter bij promotie komt. Komend pinksterweekend wordt er geen competitie gespeeld. Daarna star ten de laatste twee weken van de comp- titie met als laatste wedstrijddag zon dag 1 juni. Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom heropent de vernieuwde zaak van juwelier Peek aan de Stationsweg. P1EILOO - Begin mei is de totaal ver nieuwde winkel van juwelier Peek aan de Stationsweg feestelijk heropend. Na weken van wikken en wegen, tekenen en meten en slopen en weer opbouwen, kon wethouder J. Wuijster-Schudde boom de zaak heropenen. De vernieuwde winkel is veel ruimer geworden en ook het zitcomfort voor de klanten is daardoor sterk toegeno men. Juwelier Simon Peek toonde zich bij zonder tevreden met het resultaat. „Door de open view naar de werk plaats kan iedereen nu zien wat we daar maken. Zo proberen we het vak van horlogemaker en goudsmid nog beter naar buiten te brengen." Ook al dateert de laatste grote verbou wing van tien jaar geleden, juwelier Peek zit lang niet stil. „Je moet met je tijd meegaan. We blijven ons assorti ment uitbreiden. Onlangs hebben we bijvoorbeeld het merk Seiko er bij gekregen." Ook voor de komende tijd heeft de juwelier de nodige plannen, maar daar doet hij nog wat geheimzin nig over. Maar wat hij wel kwijt wil is dat in september de zaak twintig jaar bestaat en dat dit heuglijke feit zeker niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Ter gelegenheid van de feestelijke her opening staat er in de winkel een^zoge- naamde Bobshopbus. Hierin kunnen giften gedeponeerd worden die ten goede komen aan een Bobshop, een videotheek voor een kinderafdeling van een ziekenhuis. In plaats van bloe men of cadeaus aan te pakken leek het Simon Peek een goed idee om een der gelijke bus neer te zetten. Dus wie bin nenkort een bezoekje aan de juwelier brengt, kan nog een envelopje kwijt in deze bus. HEILOO - Tv Heiloo heeft de eerste kampioenen verwelkomd; het voor de derde achtereenvolgende maal succes volle in de eerste klasse spelende 50+team van Wim en Gonnie Klein Schiphorst, Cas en Grada Manshanden en Guus en Tiny Warmenhoven. Met een fraaie 3-1 overwinning op het team van Forbo 1 uit Krommenie werd wederom dit succes behaald. Onlangs is op het park aan De Dors de laatste van de zeven banen van licht masten voorzien. Er kan dus nu op alle banen optimaal worden getennist; een lang gekoesterde wens is hiermede in vervulling gegaan. Verder wil de club erop wijzen, dat nog een beperkt aantal senioren lid kan worden van de vereni ging. U kunt zich daartoe wenden tot D. Zuijdgeest-Winkler, 072-5120016. De uitslagen van de vijfde competitie- week: heren district vrijdag: Heiloo 50+ 1-Alkmaar 2 3-1. Heren district zaterdag: Heiloo 1-Peten 1 1-5, Heiloo 2-Heerhugowaard 7 0-6, Hulstenaar 1- Heiloo 35+ 1 4-0, Heiloo 35+ 2- Daalmeer 1 0-4, Marquette 1-Heiloo 50+ 1 1-3. Gemengd distfict zaterdag Heiloo 50+ 1-Forbo 1 3-1. Gemengd district zondag Heiloo 1-Medemblik 1 5-0. Dames kringcompetitie: Langedijk 1-Heiloo 2 2-2, Heiloo 3-Zeswielen 6 2-2, Heiloo 4- Groetincke 2 1-3, Langedijk 4-Heiloo 5 1-3, Heiloo 6-Langedijk 5 3-1, Heiloo 8- Koedijk 5 1-3. Jeugd zaterdagcompetitie 12 t/m 15 jaar: Broek in Waterland 2-Heiloo 1 2- 4,15 t/m 18 jaar: Alkmaar 1-Heiloo 12- 4, Heiloo 2-Zeswielen 1 3-3. EGMOND - Tijdens het pinksterweek end zullen twintig kunstenaars uit Egmond exposeren in het Belgische Zottegem, ook wel de Egmont-stede genoemd, aangezien de graaf van Egmont, na samen met de graaf van Hoorn te zijn onthoofd, zijn laatste rustplaats heeft gevonden onder de kerk van Zottegem. De exposities zijn te bezoeken tot 20 mei. Voor informatie kunt u bellen met Fred Valkering 072-5200978 of Hans v.d. Berg 072-5063841. i HEILOO - Soms gebeuren er dingen in Heiloo waarvan je niet op de hoogte bent, en die toch zeker de moeite waard zijn om bij te wonen. Maar helaas, je hebt je kans gemist en je moet gewoon wachten op een volgende gele genheid. Gelukkig zijn er altijd hulp vaardige Heilooërs die je er fijnzinnig op wijzen wat er aan je neus voorbij is gegaan! Zo vond, vertelde 'iemand', op de avond voor Koninginnedag in restau rant de Loocatie een bijzondere wijn proeverij plaats,'afgewisseld met de meest verrukkelijke gerechten. Dus toch maar even de eigenaars Hans Kok (what's in a name?) en Ingrid Kaatee aan een slip van hun schort getrokken en om opheldering gevraagd. „Het idee voor deze avond is eigenlijk gekomen van een wijnclubje, dat een keer een proeverij wilde houden. Samen met de vertegenwoordiger van een wijnhuis bedachten we toen dat het wel leuk zou zijn om eens wat onbe kende, maar wel verrukkelijke wijnen onder de aandacht te brengen." En als je eenmaal een potje op het vuur hebt staan, moeten Hans en Ingrid toen gedacht hebben, gaan de ideeën vanzelf pruttelen en borrelen. „Ik besloot een vriend van me, die ook kok is, uit te nodigen om samen met mij te komen koken." Besloten werd om de avond te larderen met Franse en Zuid-Franse gerechten. „En het was een groot suc ces, mag ik wel zeggen. We hebben gekookt in de Loocatie-traditie, dat wil zeggen dat we van tamelijk 'gewone' gerechten altijd iets verrassends probe ren te maken." De gasten kregen aan tafel tekst en uitleg waarom de over heerlijke schotels zo bereid waren, onderwijl nippend van een lekker wijn tje, waarvan zij proefnotities konden maken. „We vonden het eigenlijk zo leuk, dat we er nu over denken om dit wat vaker te gaan doen," vertelt Hans Kok ver der. „Misschien; halfjaarlijks, met tel kens een andere kok," mijmert hij een beetje voor zich uit. De Uitkijkpost redactie, zelf ook niet vies van een lek ker hapje en drankje, zal u op de hoog te houden over deze veelbelovende, culinaire voornemens. Voor de haarverlenging... en erna! Truus Menger onthult de replica van de Zuid-Afrikaanse vlag bij de feestelijke opening van STI Studio Veen. (foto Kitty Hoogland)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 12